Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod lojzmen » pát srp 19, 2022 23:02

Potvrzuji, nejdřív rozpad zorného pole, aura tak minutu, dvě. Pokud jsem se uvolnil do stavu spokojeného hadrového panáka, rychle to odeznělo bez následků.
Pokud ne, byla potom asi půlhodinka takového divného pocitu.

Dnes beru prášky na tlak a je to minulostí. A taky možná příčina byla jiná a taky pominula.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 22, 2022 20:21

Čekám už delší dobu dopis od úřadů a ten nepřichází ani po zákonné lhůtě, kterou na to mají. Ptal jsem se i na poště a tam, že pro mě nic nemají. Vyvolávám tedy na ten úřad, telefony nikdo nebere, na maily také nikdo nereaguje. Dnes se mi podařilo dovolat a ženská, že mi to posílala před týdnem ( i to už bylo po lhůtě) a že teď už to není jejich starost a mám si to vyřídit s poštou. Říkám, jak, že to není jejich starost a jak já to mám řešit s poštou, když od toho nemám žádný doklad ani jiné údaje o odeslání a že na poště jsem se ptal a nic tam není a na to jsem zjistil, že to poslali obyčejně a když viděla, že se nenechám odbýt, tak že mi to pošle poštou ještě jednou. Říkám ať to neposílá poštou a pošle mi to do datovky a jestli jsou normální mi něco takového posílat obyčejně, že se teď tedy někde válí dopis s mými údaji a obsahem, který řeším a že mě to tedy sere. Prý s tím nic dělat nemůže už a že mi to znovu pošle elektronicky (utíkala od toho, proč to poslali obyčejně a že se to ztratilo), což teda poslala, ale přemýšlím, jestli řešit ten zašantročený dopis minimálně stížností na tu úřednici, že to poslali po lhůtě, obyčejně a ještě se to ztratilo. On stejně nikdo za nic odpovědnost neponese, ale aspoň bych měl pocit, že jsem to nenechal jen tak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » pon srp 22, 2022 21:42

Tak orgán veřejné moci musí použít k doručení datovku, je-li zřízena. Pokud tak nekoná, porušuje zákon. Bych se spíš vsadil, že se na to vykašlali a je to nějáká debilní (a dost laciná) výmluva.

Dle stupně nasranosti bych asi vznesl stížnost - úřad nedodržuje zákonné lhůty, porušuje zákon o elektronické komunikaci, čímž provádí obstrukce a nad rámec toho ještě vymýšlí občanovi nějáké hledání čehosi na poště. Dal bych jim to sežrat, darmožroutům. Na úředníka musí být bič.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » pon srp 22, 2022 21:55

Přijde na to, co je to za korespondenci. Kdyby to bylo ouřední, tak neposílají obyč, ale buď na jejich dodejku nebo do vlastních rukou. A v takovym přypadku musí kontrolovat existenci datovky.
Což sice neznamená, že museli nutně poslat špatně, ale ani, že udělali chybu. Asi není třeba, aby dromedaro uváděl detaily své ouřední korespondence, notabene když už dostal elektronicky.
Chci tím říct, že bez detailů se tu můžem tak akorát hospodsky dohadovat.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 22, 2022 22:32

Tomas píše:Bych se spíš vsadil, že se na to vykašlali a je to nějáká debilní (a dost laciná) výmluva.

Taky mi to přišlo jako výmluva a hlavně mě naštvalo prý, že už se jich to netýká a mám si to řešit s poštou sám. A když jsem ji říkal, že mám datovku a ať mi to pošle znovu tam, tak prý, že jo a když jsem ji diktoval adresu té datovky, tak najednou prý, že mi to pošle v příloze na mail, tak jsem si to nechal poslat na ten mail, ale pak to na mě působilo, že měla nějaký důvod, proč to nechce přes tu datovku, asi aby tam nebyl záznam, kdy to bylo poslané, nebo jestli je to pro ní přes datovku složitější, nevím, to už jsou domněnky. To, co mi napsal Tomas mi stačí a tu stížnost napíšu. Asi úplně nechci rozebírat detaily, jak píše Lipon, ale úřední dopis to byl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » úte srp 23, 2022 10:26

No, působí to tak. Já nikdy v životě nikomu žádnou datovku nediktoval a chodí mi tam všechno. Od toho má ten úředník rejstříky/adresář datovek kam se má podívat před tím, než bude něco doručovat. I ten mail je podezřelý, však to taky sakra není žádný oficiální komunikační kanál, tím je datovka.

Úředník nejspíš posral lhůtu a teď se to snaží účelově maskovat. Mail mi nejde otevřít, zapomněl jsem heslo. Pošlete mi to prosím do datovky, tak jak vám ukládá zákon. Děkuji a přeji hezký den.

Úřednící to takto mají řešit už nejmíň 10 let, tak bych se divil, kdyby to dotyčná osoba neznala.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod ketrin » úte srp 23, 2022 11:58

Úředník nejspíš posral lhůtu a teď se to snaží účelově maskovat. Buďto tak, anebo obyčejný úřednický šlendrián, posílají automaticky papírové psaní s pruhem, jak byli zvyklí 50 let, a vůbec se neobtěžují ověřit, zda má adresát datovku. Jsem na to přímo alergická :evil: - datovku mám něco přes rok, a za tu dobu jsem dostala papírové psaní od ouřadu minimálně 5x. Vždycky jim to dávám sežrat, nepíšu sice stížnosti, ale volám dotyčné činovnici a jsem velmi jedovatá. [-(
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » úte srp 23, 2022 12:27

Jenže ono to má potenciálně velké důsledky, čemuž ten zákon/datovka má zabránit.

Už mnoho let existuje fikce doručení, tzn. obálka se hodí do schránky aniž by se nijak nikdo obtěžoval zjistit zda tam ten člověk bydlí a po nějáké lhůtě se to považuje za doručené (což se mi stalo a pak jsem to musel řešit). Tak jsem si tu datovku zřídil a trvám na tom ať jí ti zmetci používaj (což se minimálně tady v Plzni daří).

Tuhle jsem potřeboval nějáké razítko na sociálce a zjistil, že mi ho může vydat libovolná sociálka (nemusí to být ta pod kterou spadám). Ta pod kterou nespadám je kousek chůze od baráku (Plzeň jih), Plzeň město je v městě (pod to spadám). A tak jsem šel na Plzeń jih. Nikdy jsem neviděl tak kyselou úřednici. S úsměvem jsem jí řekl, že potřebuju potvrzení XY s razítkem. Dvě minuty něco mlela, že si mám zajít na město, což jsem odmítl. Pak teda vytiskla papír, minutu se zvedala, dvě minuty šla pro kulatý razítko do skříně v rohu místnosti a zpět. Ta nelibost a arogance byla strašlivá.

Jak říkám, na úředníky musí být bič. Má sloužit občanům a je hrazen z jeho peněz, tak by se podle toho měl chovat a je jim to třeba neustále a pořád důsledně připomínat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod ketrin » úte srp 23, 2022 12:30

Už mnoho let existuje fikce doručení, tzn. obálka se hodí do schránky aniž by se nijak nikdo obtěžoval zjistit zda tam ten člověk bydlí a po nějáké lhůtě se to považuje za doručené
Přesně tak, takže jestliže máš datovku a úředník ti pošle poštou dopis, který si nevyzvedneš, tak fikce doručení neplatí - nebylo doručeno. Úředník má povinnost přednostně doručovat datovkou.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » úte srp 23, 2022 12:43

Je to marný, je to marný, je to marný ...
Zažranýho protivnýho ouřadu na vstřícnýho nepředěláš.

Pokud ouřada nedoručuje, ačkoliv má, tak je to procesní vada. Ale už i soudy to zkoumají materiálně, jak velká chyba to v dané věci byla a zda mohla ovlivnit řízení.

Kamarádka dlouhou dobu dělala u jednoho kolegy něco jako asistentku, ale de facto koncipientku, jen k tomu neměla diplom z té správné VŠ.
Za pár let se z ní stala Odbornice na veřejné zakázky, zákon znala skoro nazpaměť a všechny podstatné komentáře a judikáty též.
Pak od kolegy odešla, nastoupila do jednoho vcelku velkého a váženého úřadu do služebního poměru, na veř. zakázky. Kdybych jí neznal 15+ let, tak bych si myslel, že dobré dvě třetiny historek si vymyslela a zbytek přibarvila.
Pracovní doba jen orientační, dloudobá nemoc neznamená, že agendu přebere někdo jiný, prostě se ta práce nedělá, pletichy mezi kancelářema. A nejlepší bylo, když jejímu vedoucímu volali z ministerstva, aby tu a tu věc nedělal sám, ale předal přímo jí, protože ona má 100% úspěšnost proti všem námitkám a jí obstarávané zakázky obstály veškeré ataky neúspěšných protistran i pokusy o pletichy.
Nakonec odtamtud odešla kvůli novému úlisnému vedoucímu a teď si vybudovala podobnou pozici v jisté velké příspěvkové organizaci. S tím co umí a zná by mohla být vedoucí sekce zakázek, ale po po zkušenostech se státní správou chce dělat jenom zakázky jako takové, protože jí to baví.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 23, 2022 14:28

Jo, jenže tohle co tady popisuji, to jsem řešil s vedoucí oddělení a ta takhle taky jednala ... tak tu stížnost budu muset snad poslat tomu ředitelovi úřadu.
Jedna moje známá, tak ta na úřadě pracovala poté co vystudovala výšku, ale utekla odsud pryč, protože mezi těmi lidmi a v tom prostředí už nechtěla být a taky patří k těm schopnějším, tak se dobře upíchla jinde a na úředníky je alergická.

Tomas píše:Má sloužit občanům a je hrazen z jeho peněz, tak by se podle toho měl chovat a je jim to třeba neustále a pořád důsledně připomínat.

Jsem dnes četl diskusi pod článkem na idnesu nebo novinkách, kde se psalo, že se má úředníkům plošně přidat 10%
Některé příspěvky byly evidentně od úředníků. Že stát si svých lidí neváží, že pracovník na úřadě je placený hůře než zaměstnanec v Lidlu, pak tam vyjmenovávali, kolik vyjde stát jeden trestanec peněz a že vězni se mají lépe než úředníci a že lidi si ještě myslí, že se za tu mzdu úředníci přetrhnou. Plus stížnosti, že teď to ještě vypadá, že se v zimě bude na úřadě topit jen na 20C a že nechápou, proč nemohou práci dělat z domu na PC a musí dojíždět půl hodiny na úřad... mazec. Nevím, jestli to vědí, ale když je to taková tortura a všude jinde je lépe, tak proč nejdou do toho Lidlu... tam by jim z toho je*lo. Mně připadá, že jsou úplně mimo realitu a neví, jak to chodí jinde.Neříkám, že všichni, občas jsem natrefil i na schopného a ochotné úředníka, ale velká většina se někam jinam než do státního nehodí a jinde si je neumím představit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte srp 23, 2022 15:38

Lipon píše:Pracovní doba jen orientační, dloudobá nemoc neznamená, že agendu přebere někdo jiný, prostě se ta práce nedělá

Jj, tohle je presne moje zkusenost s katastr(of)alnim uradem v Praze. Nase smlouvy dostala k vyrizeni osoba, kterou tam chytit v pracovni dobe bylo temer nemozne a kdyz se mi to jednou povedlo, tak vypadala jako hajzlbaba. Smlouvy nam zamitla, jelikoz to bylo nejjednodussi, prestoze druha pulka uplne stejnych, kterou dostal nekdo jiny, bez problemu prosla. Hajzlbaba se o tom odmitla bavit, ma pry jiny pravni nazor a smytec. Nakonec ji to musela sebrat vedouci oddeleni a vyridit sama. Cele to trvalo mesice, slo o dost penez (pres 10 bytu) a mne to stalo celkem dost casu a nervu.

BTW, vyridil jsem to pro pulku baraku a podekovala mi jedna, slovy jedna, zenska :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 24, 2022 17:42

Tak stížnost sepsána a odeslána řediteli. Ale dalo mi to tedy zabrat to sepsat, protože jsem chtěl, aby věděli hned od začátku, že to s tou stížností myslím vážně a tak jsem si vše podkládal ve stížnosti fakty, včetně zákonů, výpisy z telefonu (časy a dny volání úřednici, které mi nikdo nezvedal), screenshoty emailu (na které nikdo nereagoval), podrobně sepsaný přístup a informace od pracovnice včetně data a času telefonátu (už nevím, jestli to byl monitorovaný hovor) plus abych to měl všechno oslovíčkované a tak nějak do detailu sepsané. Tak jsem zvědavý, co se bude dít.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Stížnost

Příspěvekod Lipon » stř srp 24, 2022 19:00

Kujvafix, za týden máme jet do Rakous na třídenní přechod a dneška si zkujvim nohu při beďasi :-(
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » čtv srp 25, 2022 15:07

Dromedaro píše:Tak stížnost sepsána a odeslána řediteli.

Udělal jsi dobře. Spousta lidí by nad tím mávla rukou a nadávala v hospodě. Vždy to stojí nějáké úsilí (ani já jsem jim v minulosti nedal nikdy nic zadarmo).

Budu zvědavý na výsledek :)
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 25, 2022 15:14

No přišla mi automatická odpověď od ředitelky, že je na dovolené a vrátí se začátkem 5.září a že ji zastupuje právě ta ženská, na kterou si stěžuji... takže se máme obracet kdyžtak na ní, ale emaily ředitelce ji přeposílaný nejsou.Naštěstí. To by si tam všechno přečetla a mohla se na to připravit. Takže si počkám až se vrátí ředitelka a najde stížnost v poště. No ale taky jsem zvědavý na výsledek, protože když jí udělala po dobu své nepřítomnosti svou zástupkyní z několika možných dle seznamu zaměstnanců odboru, tak s ní bude mít asi dobré vztahy a tohle to kamarádičkování, s tím už mám své neblahé zkušenosti... Nevím, jestli to nemám poslat ještě výše, někam mimo ten úřad, když už jsem si s tím dal takovou práci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » čtv srp 25, 2022 15:58

Může (ale i nemusí) být, nech to běžet a čas ukáže. Případně eskalovat to do nadřízené instituce, napsané už to tak jako tak máš.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát srp 26, 2022 1:19

Tak. Jinak taky chvalim :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 27, 2022 16:15

Nechám to tedy, jak to dopadne a pak uvidím. Ale evidentně nikam nespěchají. Na stránkách úřadu jsem se dočetl, že na vyřízení stížnosti je 60dní a pokud bude podle okolností třeba, tak i více...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned srp 28, 2022 19:22

Stezuji si na dovolenou... :twisted:
Jsem uz tyden v Otztalu a zatim se spousta veci mirne (nedy i vice) podelava... Z ceho jsem mel obavy uz doma, se naplnuje... Plus par mistnich specialit...

Vzdy jsem mel spise obavy ze sestupu - kolena, svaly, atd. Ale ted (uz asi od podzimu) me zacina vzdy bolet pri vystupu. Neco jako stehenni sval - ale jen max. tak 10 cm od kolena vys, dal ne. Nekdy ale jednoduse nechce fungovat a mam problem vyslapnout. Doma to obcas delalo i na schodech, klidne na druhem, tretim. Ani netusim, jestli je to sval nebo slacha. Kdyby nekdo mel napad, proc a co to dela...
Tady uz jsem na to obcas "dosel" - napr. Nederkogel; docela to slo do sedla (2800m, vysel jsem z asi 1650m, stezka bez velkych stupu). Tam ale zacalo stoupani po velkych sutrech, po par metrech jsem to musel vzdat, jednoduse jsem nemohl na sutry vystoupit.

A ted ty mistni speciality.
1) Ze busy klidne jdou o pul hodiny pozdeji kvuli opravam, kolonam, atd. s tim pocitam. Ale ze z vychozi zastavky pojede min. o 3 minuty drive, to jse necekal. Prijel jsem pripojem, vystoupil, nikde nic - a nic dalsich 15 minut, tak jsem se vybral na dalsi zastavku, bo dalsi spoj jel za hodinu. Jenze ta hodina - a k tomu blbost, ze z parkoviste maji znacenou cestu na jeden alm pro pesi po cyklostezce a ne 200 m nazad smerem do obce, coz me stalo asi 2,5 km navic - zpusobila, ze jsem nedosel az na kopec, musel jsem otocit tak 20 min pod nim. Dolu bych to nedal do posledniho busu a to by znamenalo dalsi min. 2 hod a 500+ vyskovych metru, coz bych s tim udelanymi 1100m plus zbylych 100 uz asi nedal.

2) (to je mistni+vlastni "specialita") Chtel jsem jit hrebenovku, kterou jsem vzdy sel opacne. Tim smerem jsem to daval za cca. 5,5 hod. Ted jsem to opacne mel za rekordni cas, 9 hodin :twisted: - 13,5 km, necelych 1400 m hore a 860 dole. Pocasi idealni. Pravda, mym smerem jsem v zivote (uz jsem to sel 3. nebo 4-krat) nikoho nevidel, opacne vzdy tak 15-20 lidi. Nebylo to vystupem na hreben, ten jsem dal cca stejne rychle, jak jsem vzdy daval smerem dolu.

3) Dnes jsem chtel jen oddechovy den, bo Radmaraton, tj. nikam nic nejezdi, navic to bolave "koleno" i skutecne koleno; v neposledni rade taky melo odpoledne chcat. Odvezl jsem se lanovkou nahoru, vyslapal za necele 2 hodky na pekny vyhlidkovy kopec (hm, celou dobu jsem slapal v mraku, nahore jsem videl jen cast bocnych hrebinku plus jednou za cas se udelalo male okno v mracich na jeden vrcholek :twisted:). Za cca 3,5 hod jsem byl zpet u lanovky (616m nahoru i dolu), odvezl se dolu - a tam zjistil, ze nemam hulky (uplne nove Fizany). Ukecal jsem lanovkare, pustil me zdarma nahoru, hulky byly pekne polozene vedle lavicky. Jenze dole me uz nepustili a mne se nechtelo kupovat jizdenku za cenu jedne hulky. Tak jsem se vybral na druhou lanovku a svezl se niz na prestup na bus v cca 2000m. Az na lanovce mi doslo, ze vlastne nevim, jestli bus jezdi - do mesta kvuli Radmaratonu nemohl a cestou neni moc kde se otacet. Za 10 min jizdy jsem nevidel ani nahoru ani dolu jit zadny bus ani auto a to mel jezdit co 30 min. Dole jsem se ptal lanovkare, ten nic nevedel. Nahoru se presvedcit mi nechtelo - je to skoro 150 vyskovych po sjezdovce a kdyby nejel, to same jeste zpet. Vybral jsem se pesky dolu - 570m... Kdyz jsem byl v pulce, stezka vedla par metru nad silnici - a prave tam jel dolu bus ](*,) ](*,) ](*,).
Takze suma sumarum, z oddechoveho dne za 3,5 hod a 616m nahoru a dolu to bylo celkove skoro 7 hod., cca 1100 m nahoru a 1460m dolu... koleno v prdeli...
A to uz jsem predevcirem nechtel cekat na minibusik dalsi 2 hodky, tak jsem 660m sestoupil pesky po tak strme stezce, co jsem jeste asi nesel. Samozrejme, po "normalnim" vystupu a sestupu na kopec, tj. cca 1060m.

(Ty vyskove metry koukejte s prihlednutim k problemum s kolenem/svalem?/slachou? a k tomu jeste s chodidlem.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 28, 2022 19:39

V krátké době už několikátý výrobek, kdy jsou instrukce pro použití v češtině přelepené velkou etiketou s cenovkou nebo logem firmy. Samozřejmě při snaze odlepit štítek se strhnou i ty instrukce. Když to lepí na tisíce kusů toho výrobku, to je při tom lepení nenapadne?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2022 20:06

apuka píše:Stezuji si na dovolenou...

Mne teda prijde, ze si stezujes hlavne na sebe a sva spatna rozhodnuti :twisted:

apuka píše:Neco jako stehenni sval - ale jen max. tak 10 cm od kolena vys, dal ne. Nekdy ale jednoduse nechce fungovat a mam problem vyslapnout. Doma to obcas delalo i na schodech, klidne na druhem, tretim. Ani netusim, jestli je to sval nebo slacha. Kdyby nekdo mel napad, proc a co to dela...

Pred lety jsem presne tohle mel. Vypadalo to jako namozeny nebo natrzeny sval, vadilo mi to hlavne pri sestupech, obcas jsem vylozene kulhal. No a nebyl to sval, byla to pater. Bederni, asi se nejak skripal nerv. Ze to nebyl sval jsem poznal tak, ze pri prohmatani v tom miste nic nebolelo, zato tam obcas pichlo pri cviceni zad. Nakonec jsem zada rozcvicil a prestalo to. Coz ovsem vubec neznamena, ze mas to same, jen ze i takova moznost existuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned srp 28, 2022 20:22

Jo, pateri to klidne muze byt. Mam tam "neco" kolem jedne kycle jeste dele nez tento problem. Potrebovalo by to rehabko - je to v mistech, ktere nedokazu rozcvicit. Je tam asi nejaky blok, bohuzel zrovna v miste, kde se mi to nedari - jak na rehabku doporucovali - mickem uvonit, protoze vzdy kdyz se na to natlaci, tak se dokaze dostat pres kycelni kost nekam jinam.

Mne prave ze na podobnych mistech boli sval po dlouhych a tezkych sestupech, to je normalni - ale boli opravdu cely stehenni sval, prakticky az nahore. Ted je to pri vystupech a jeste jen zacatek.

Si myslim, ze to stejne je cele dane castecne celym covidem a home officem 2 roky (tj. jen "docasne" pracovni misto ne upln evhodne na dlouhodobou celodenni praci) a u mne jeste castene i kylou, operaci a k tomu problemy s kaslem po ni, kdy jsem vice nez pul roku nemohl vubec cvicit a prakticky krome bezne a pomalejsi chuze ani se jinak hybat.
Se to ted pekne vsechno nasbira :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2022 20:27

Prave proto se mi to pripomnelo. Bolelo to jen v uzkem pruhu kousek nad kolenem, jinak vubec. Namozeny sval boli jinak, tohle bylo jako lokalni zraneni, ale to zas nahmatas. Coz zkus. Ztvrdle nebo bolestive misto.

Kasli na rehabko, vzpomen si, na co mas manzelku. Na bederni pater docela pomahaji spolecna horizontalni cviceni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte zář 20, 2022 13:37

Stěžuju si na vosy... jako každý rok touhle dobou se fprci vyrojily - od rána sem fkanclu jich sestřelil asi 5 a furt minimálně tři mi tu bzučí. Grrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř zář 21, 2022 17:44

Normálně se na služebky i těším = nové kraje, noví lidé, nové zážitky. Na zítra ale ne... jedu k našemu jednomu VIP zákazníkovi si vyposlechnout jaké změny na našich (budoucích) strojích chce, abychom udělali (naštěstí poslal prezentaci s řešeníma předem = vím do čeho du) - o jednom z nich sem přesvědčen, že máme připravené (spolehlivé a dlouhodobě funkční) řešení, zbývajích asi 5 požadavků je ale IMHO cesta do pekel = extrémní nárust ceny/hodnoty těch našich strojů + (námi odhadovaná = nevyzkoušeno) nejistota kolem dlouhodobé spolehlivosti navržených řešení. To teda zas bude den..... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát zář 23, 2022 13:58

Tak dodatek ke včerejšku (viz předchozí post): Ten zákazník ty změny prostě chce a basta fidli - to teda bude (drahý) potrat. Ale aspoň máme doporučení na firmu která by ty věci, které my neumíme měla umět, sem zvjedaff na to, jak ta spolupráce dopadne (bojím se, aby nám neukradli know-how).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 23, 2022 15:30

Tak ta moje stížnost na ten úřad dopadla tak, že jsem žádost podával elektronicky a prý tam měli nějaký výpadek systému, že se jim to nahrálo o 14dní později a tudíž lhůta pro vyřízení běžela až od té doby, kdy se jim to nahrálo a tak k žádné prodlevě nedošlo. Zajímavý, že když jsem s nimi mluvil po telefonu, tak o žádném takovém výpadku nemluvili. Jediné, co mi uznali je to, že mi odeslali dopis přes Českou poštu a ne přes datovou schránku a za to se omluvili.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob zář 24, 2022 13:00

Stěžuju si nato, že "musím" v sobotu pracovat.... to je tak, dyž stroj pro CZ závod domlouvá zahraniční nákupní oddělení.... celý týden sem fprci nenašel potřebný klid na soustředěnou práci = "vyzobat" to důležité/co máme udělat asi z milionu dlouhataánských mailů v english za posledního ca půlroku, sepsat to česky a zaúkolovat kolegy aby se nato připravili. Až fčíl v sobotu doma po obědě byl potřebný klid = mám to! Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned zář 25, 2022 12:15

A fčíl si stěžuju nato, že musím pracovat i v neděli.... kutil domácí dostal za úkol "špárat" (předělat/vyměnit) do věcí, které (už dvacet let dobře) fungujou. Chjo no, jak mě se do toho nesce.... ale musím. Dopiju kafe a du špárať.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec