Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát led 31, 2020 10:59

Stěžuju si na dialektiku. Sem právě s účetní dopočítal HV firmy za 2019 a... bude zisk, ne malý. A já z toho mám zkaženou náladu, že zas budeme nemálo přispívat Burešovi na ty jeho experimenty. Kuva.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 12, 2020 8:10

Stěžuju si na nedostatek odborných lékařů v ČR.
Objednací lhůta 15 měsíců? Dělaj si prdel? Já svůj problém potřebuju řešit hned, za 15 měsíců už může bejt dost pozdě....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 12, 2020 11:09

A ještě si to vyšetření za 15 měsíců celý zaplatim, jestli se ho dožiju.
Na jakou p..u teda odvádím zdravotní z výplaty, když si pak musím platit doktory ze svýho?? Tyvole... :axe:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř úno 12, 2020 11:23

oslov zdravotní pojišťovnu, je její džob ti zajistit lékaře.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 12, 2020 11:44

Vím, takhle jsem si /po tvrdým boji s VZP/ vydupal zubaře ve svým městě.
Jenže teď mám jinačí problém - odborníků na to, co potřebuju řešit, je v ČR tolik, že je spočítáš na prstech jedný ruky. Pak jsou tu "odborníci", jejichž znalosti zamrzly v dobách hluboký totality a nejsou ochotni se dovzdělat, někteří z nich ani nejsou ochotni akceptovat vědecký výzkumy, který dojazujou, že vše, co se o daný problematice myslelo, je špatně od A do Z a že je vše jinak. To je pak těžký pořízení..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř úno 12, 2020 12:02

hele, z těch náznaků o znalostech a o platbě z vlastní kapsy mám pocit, ze spíše hledáš nějakého léčitele než doktora, v tom případě good luck.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 12, 2020 12:15

Hledám doktora. Ne léčitele. Doktora, jenž má zkušenosti s poruchami autistickýho spektra a potřebný znalosti odpovídající roku 2020. Tady v ČR... Opravdu "good luck" pokud chceš najít. Tuplem, když jsi dospělej pacient.

Že se to platí ze svýho? Doktoři nemaj povinnost mít smlouvy s pojišťovnama /btw neni to protiústavní? Péče se tak pro řadu lidí stává nedostupnou/. Jsou soukromí doktoři, kterejm vše platíš. Skvělej příklad jsou zubaři..

O terapiích ani nemluvě. Ty státem placený stojí za ... a často nadělaj víc škody, než užitku. Taky jsou špatně dostupný.
Pokud chceš kvalitní terapie, musíš si zaplatit soukromýho terapeuta..

Jestli někdo víte o schopným doktorovi, kterej bere dospělý s PAS, budu rád za tipy. Je fuk, že bych za nim měl jet klidně přes celou republiku...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř úno 12, 2020 13:04

Hafi píše:z těch náznaků o znalostech a o platbě z vlastní kapsy mám pocit, ze spíše hledáš nějakého léčitele než doktora
No... jak pise etheric, zkus najit nekde nekoho, kdo ma znalosti (a taky schopnosti!) na urovni a jeho cilem neni obirat pacienta (nebo zdrpoj) o penize (rika se tomu "lecit") ale pacientovi pomoci s jeho potizemi a v idealnim pripade "VYlecit". Vubec to neni jenom o PAS, plati to na mnoho diagnoz a jeste vice syndromu bez skutecne diagnozy (bo doktori jsou schopni Ti priradit padesat ruznych, casto protichudnych diagnoz, ale kdyz se na to podivas z blizka, tak je to na zaklade max. 2-3 vybranych priznaku z mnoha, ktere se tam hodi, vsechny ostatne se prohlizeji - bo nezapadaji do jejich obrazu).
Opravdu nemluvim o zadnych lecitelech, ale vzdelanych doktorech s titulem MUDr.

A ze se to musi zaplatit? Vem jednu diagnozu za druhou a zjistuj, jake vykony by se meli spravne udelat, kolikrat opakovane a na jak dlouhe leceni a kolik co skutecne (!) stoji. A potom si to srovnej, co poskytuji pojistovny - schvalene (pry nutne) ukony, vysetreni, leceni a leky, ... a kolik za jednotlive veci zaplati pojistovny (jimi uznane naklady). Jsem fakt zvedav, jestly byt dokotrem a to specializovanym, bys chtel kazdeho ze sveho dotovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 12, 2020 13:30

On je problém už v tom, co se učí ti Dr ve školách. Naučí se nějakej blábol, kde se o 10 nebo 20 let později prokáže opak, no oni dál žijou s tím původním a dle toho i "léčí". velkou čest výjimkám, kteří se zajímají o svoji práci a pravidelně doplňují znalosti. Tací bývají většinou soukromí
Samozřejmě věda a poznání jdou hodně dopředu a doktoři by s tím měli držet krok a dovzdělávat se. Ovšem na druhou stranu - peníze jim jdou, dovzdělání je práce, čas a investice navíc, proč by to měli dělat, když je pacient ve finále stejně nezajímá...
Pak se v odborný ordinaci dozvíš, že "...vyloučeno, vy nemůžete být autista, máte modré oči a dokážete komunikovat" ](*,) Ne, nedělám si prdel, tohle se opravdu stalo. Taková pizda by měla obratem vrátit diplom a sama navštívit psychiatra :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř úno 12, 2020 13:41

není PAS práce psychologa? To jsou sice občas doktoři, ale ne lékaři, ne? Těch se smlouvou se ZP je cca 200, netroufám si tvrdit, kolik jich je specializovaných pro dospělé a kolik jich splňuje tvé představy o vzdělání, nicméně bych byl překvapen, kdyby jich bylo opravdu jen pár.

@apuka: ano, existují postupy, které v ČR nejsou schválené a jejich schválení, aby to ZP proplatila, vyžaduje cosi papírování. Pokud nemáme prostředky na alespoň zdvojnásobení výdajů na zdravotnictví, tak to jinak nepůjde. Jinak má doktor léčit lege artis, tj. tak jak je v současnosti běžné a v souladu s nejvyšším dosaženým vědeckým poznáním. Pokud lékař poskytuje něco jiného, je to chyba lékaře. Pojišťovny platí to, co je s poskytovatelem dohodnuto ve smlouvě. Ano, často tam jsou nějaké regulační mechanismy, ale běžně tam byly dodány spíše v reakci na umělé vytváření produkce ze strany poskytovatelů.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 12, 2020 13:55

Je to práce psychologa i psychiatra, nejideálněji jejich spolupráce.
Žiju s PAS celej život, tak vím, jak zoufalá je situace v ČR. Mnoho "odborníků" si myslí, že to je "čistě dětská nemoc" a podobný bludy, že nad tím zůstává rozum stát. Jenže tohle je "neviditelný", zčásti i proto, že informovanost veřejnosti = nula anebo - horší varianta - jsou sdělovány úplně nesmyslný a zcestný informace...
Opravdu, tady v ČR je situace ještě horší, než si většina lidí myslí. Fakt.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř úno 12, 2020 15:27

Hafi píše:není PAS práce psychologa? To jsou sice občas doktoři, ale ne lékaři, ne?
To mas trochu pravdu, protoze psycholog-doktor je ne MUDr., ale max. PHDr. (pripadne PhD, ale to uz je neco jineho). Ale klinicky psycholog je prakticky na urovni lekare - leci (na pojistovny) chorobne stavy, tj. nemoci s existujici mezinarodni klasifikaci a patrici do odbornosti (klinickeho) psychologa..
Potom jsou "nemoci", ktere nejsou uplne oficialne klasifikovane, nebo se zarazuji pod nejakou "sbernou" diagnozu typu "poruchy pozornosti", ADHD a pod. a patri tam mnoho docela odlisnych problemu.

Ona psychiatrie a psychologie se nejvice lisi tim, ze psycholog se snazi prijit na kloub zakladne priciny problemu ("root cause") a snazi se odstranit to a dela to vice-mene neinvazivniimi metodami a bez medikace. Psychiatrie spise jde cestou "lekarskou" a snazi se odstranit hlavne symptomy, max. vyvolavaci pricinu, ale uz nemusi jit az na tu zakladni pricinu a taky se snazi dostat pacienta do nejakeho "udrzitelneho stavu". Pouzivaji se k tomu i invazivni metody a medikace - a to zdaleka ne vzdy bezpecne. Ale nekde a hlavne u nekterych problemu to zatim jinak nejde. Jsou ale taky problemy, na ktere metody psychiatrie absolutne nejsou vhodne, hlavne z dlouhodobeho hlediska a proto se resi psychologem.

Ale je hlavne dobre si nemylit klinickeho psychologa pracujiciho s opravdu nemocnymi lidmi a psychologa resiciho "modni bezne" problemy lidi nebo delaji v oblasti motivace, dosazeni uspechu a pod. To je nekdy rozdil jako mezi neurochirurgem odoperujicim Ti existujici nador na mozku a magora u souseda, ktery Ti bez prestani vymyva mozek, ze tam zadny problem nemas a mas se na to vybodnout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 12, 2020 16:22

apuka píše:klinicky psycholog je prakticky na urovni lekare - leci (na pojistovny) chorobne stavy, tj. nemoci s existujici mezinarodni klasifikaci a patrici do odbornosti (klinickeho) psychologa..

Ona psychiatrie a psychologie se nejvice lisi tim, ze psycholog se snazi prijit na kloub zakladne priciny problemu ("root cause") a snazi se odstranit to

Ano. U složitějších diagnóz je doporučená spolupráce psychologa i psychiatra. Ne kvůli tomu, že by pak tě měl psychiatr "léčit", což v mým případě ani nelze, ale kvůli tomu, že spadáš pod péči psychiatra a ten když na tebe má vydat posudek, chce tě poznat, ať nepíše hovna /takto to má být, jedna ze známek, že ten Dr za něco stojí/. Navíc - psycholog není "lékař" a ty ten papír potřebuješ od lékaře, což je psychiatr. Ten tomu často absolutně nerozumí, občas se k tomu i někdo aspoň přizná, že s tím nemá zkušenost, a pošle tě k psychologovi pro detailnější vyšetření. Ti dva pak spolupracují. Tenhle postup je ok.
Jenže je problém najít volnýho psychiatra/psychologa, natožpak schopnýho :twisted: o terapeutech ani nemluvě.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř úno 12, 2020 19:47

Etheric píše:btw neni to protiústavní?

Neni. Protiustavni by spis bylo, kdybys nutil doktory, aby meli smlouvy s pojistovnami.

Etheric píše:Jsou soukromí doktoři, kterejm vše platíš. Skvělej příklad jsou zubaři..

Jo. Mel jsem driv zubarku na pojistovnu, ktera pry byla jedna z nejlepsich takovych. Jenze i tak objednavala pacienty po 15 minutach, takze odpoledne mela klidne dve hodiny skluz, pouzivala zastarale postupy, protoze se nevzdelavala, nic moc nastroje a materialy. Podle toho to vypadalo. Kazdy rok se mi rozpadla jedna jeji plomba, kterou si michala rucne, sedmicku, kterou mi poskodili pri trhani osmicky, mi nedokazala poradne spravit ani na paty pokus, kanalky mi cistila rucne bez umrtveni, protoze "to musi citit" a skoncil jsem tam, kdyz se mi do takhle (asi na desaty pokus) "spraveneho" zubu dostala infekce a lezl jsem bolesti po zdi. Soukromy zubar mi zub zachranil, uz je to pres 10 let a zadny problem. Cistil ho strojove a s umrtvenim, takze jsem neskalal z kresla. Sedmicku mi spravil napoprve, hral si s tim skoro hodinu. Vybaveni ma uplne jinde, pristup taky, kdyz ma par minut skluz, tak vybehne do cekarny a omlouva se. Neni to zrovna levne, ale za ten rozdil si rad priplatim a priplatil bych si i jinde. Jeste kdybych nemusel platit tu silenou castku na zdravotni "pojisteni"...

Etheric píše:On je problém už v tom, co se učí ti Dr ve školách. Naučí se nějakej blábol, kde se o 10 nebo 20 let později prokáže opak, no oni dál žijou s tím původním a dle toho i "léčí". velkou čest výjimkám, kteří se zajímají o svoji práci a pravidelně doplňují znalosti.

Jj, kdo nezazil, neuveri. Ze zkusenosti mi prijde, ze lekarska fakulta se da vystudovat i s podprumernym IQ, staci dobra pamet. Kdyz pak clovek na takovou (ano, vetsinou zenskou) narazi, tak je to tragedie. Vloni mi jedna s vaznou tvari tvrdila, ze "to neni mozne" a "ty vysledky urcite znamenaji neco jineho" a "ze nic takoveho neexistuje". Neznamenaly a existuje, akorat se o tom pise az poslednich 20 let.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř úno 12, 2020 22:06

JJ, kdyz jsem v devadesatych letech byl po dlouhem casu s unavovym syndromem u doktora po roku a pul vysetreni a odberu dokopy 21 velkych (ne, co se pouziva ted ale "klasicke" chemicko-laboratorni) plnych zkumavek krve konecne nasli alespon hodne zvysene protilatky na borelie a na to dali dlouhodobe antibiotika. Do te doby je to ani nenapadlo zkoumat, ani na virologii, nedelalo se to, o borelioze se vedelo (u nas) strasne malo, obzvlaste na "venkov" (Novy Jicin) se takove informace nesirily.
Kdyz jsem rok a pul pozdeji pozde vecer nasel na sobe nasate kliste a nemohli jsme jej vybrat a sel jsem s tim na pohotovost, tukali si na celo. Rekl jsem doktorce (pred duchodem), ze jsem prisel proto, ze jsem nedavno byl leceny na borelie, tak se na mne koukala, co to vlastne je... (a vyhrabala kliste lekarskou pinzetou tak, ze jej nejdrive na placku rozmackala, pote (jeste s tou krvi kolem) do asi dvou milimetru doslova vytrhala nozky i s mou kuzi a "masem" :axe:; ale nakonec na to nalila trochu peroxidu jako dezinfekci).
Dnes se o tom vi mnohem vice, ale, bohuzel, stale jeste natrefis na doktora jako na te pohotovosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv úno 13, 2020 4:12

Mám dost štěstí na doktory, kteří nejsou ochotni si doplnit vzdělání a "léčí" tak podle desítky let starejch, dávno vyvrácenejch mýtů. Několikrát jsem si dokonce nechal napsat /za 100Kč/ něco, co mi bylo řečeno, pod to podpis a razítko, ptž to byly opravdu unikátní hlášky ](*,)
V lepším případě mi Dr přímo řekne, že tomu nerozumí a nemůže mi pomoct. Pak su ochoten doktorovi aj vysvětlit, o co go. Někoho to opravdu i zajímá, je to pohled z první..
Takže ve finále je v ČR tolik odborníků na PAS, že je spočítáš na prstech jedný ruky. Jsou vytížení, objednací lhůty jsou šílený a velká část z nich je soukromá. Část z nich bere jen děti.
Je to pěkně na prd, když máš nějakej zdravotní problém, chceš ho řešit a nikdo ti nedokáže pomoct. Navíc když jsi nucen i přes svoje zdravotní omezení fungovat jako zdravej člověk... Si kolikrát říkám, že doplavu doprostřed přehrady a tam se zastřelím..
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 17:21

Druha moznost je, ze nemas stesti, ale ze je to standard...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2020 18:41

Rozpada se mi zip na primaloftce a svadlena ma tolik prace, ze pry by vymena trvala tri tydny #-o Holt to budu muset nejak vydrzet do jara, ale je to cim dal horsi. Kdo to tady vychvaloval zipy YKK? ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned úno 23, 2020 13:56

Do pr*ele práce. Trest za práci (soukromou) v neděli. Sem fčíl seděl v Internetbance a zadával příkazy na platby (juniorka do UK - už je to tady, jde ve šlépějích juniora, atd.) a všecky příkazy OK, akurváth jeden ne .... teda asi - zadal jsem ho do banky, prosvitlo mi na pikosekundu přijetí od banky, ale hned potom to samo zařvalo "chyba" a fčíl ten příkaz mezi zadanými ani vykonanými nevidím. Samozřejmě to byl ten na nejvyšší částku z těch zadávaných (desetitisícovou), jak jinak ... dyby to byla stokoruna, tak ho zadám znova a nic neřeším (max to zaplatím 2x), ale takhle zítra (prcden) to budu muset v IB znova zkontrolovat, esli tam je nebo není a pak asi volat/zajet do banky, esli teda ho mají a provedou nebo ho mám zadat znova... chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned úno 23, 2020 17:47

pavproch píše:zítra (prcden) to budu muset v IB znova zkontrolovat, esli tam je nebo není a pak asi volat/zajet do banky, esli teda ho mají a provedou nebo ho mám zadat znova
Ja Ti teda nevim, ale dle mne pokud ten prikaz nemas mezi "cekajicimi" platbami (ruzne IB to mohou pojmenovat mirne jinak, jsou to platby, ktere byly prijate IB a cekaji na provedeni/zpracovani), tak to IMHO IB neprijalo. Rozhodne samo od sebe se tam do zitrka neobjevi - pokud ano, byl by system te banky hodne na zvazeni, jestli jej dal pouzivat.
pavproch píše:juniorka do UK - už je to tady, jde ve šlépějích juniora
Ty takto hazes sve deti do hluboke vody, at se uci, jak plavat? At si sami zabezpeci uceni pobyt, az je budou vypoklonkovavat jako ty nechtene z EU?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned úno 23, 2020 17:58

ref banka: taky si mslím, že to nepřijala, ale radši to zítra zkontroluju/ověřím, než tu platbu zadám podruhé

ref juniorka: tohle je jen několikdenní poznávací výlet Londýn a Skostsko, ale už projevila zájem, že by v létě (letos, čili ještě přechodné období) na pár týdnů do UK sa učit English
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned úno 23, 2020 18:07

Kdyz uz jsme u toho, stezuji si na neskutecny byrokraticky opruz na rakouskych univerzitach (resp. jedne konkretni, ale melo by to fungovat stejne i jinde), obzvlaste s ohledem na zakony a narizeni EU a spolupraci ceskych a rakouskych organ v teto oblasti

Konkretne, potvrzeni o doktorskem studiu - na TU Wien to jde pres jejich interni system vybrat z tisicu ruznych formularu, vygeneruje to PDF s QR-kodem, pres ktery se to da "automaticky" overit - zobrazi se v prohlizeci to PDF na strankach univerzity. Jenze pro danove ucely musi zahranicni potvrzeni projit schvalenim MSMT. Odpoved na dotaz, jestli jim to takto staci prislo po mesici - ne, neni tam uvedeny den zacati studia. Hledani dalsiho formulare, nalezeno! Dotaz na MSMT, odpoved prisla ted uz za tyden a pul - hura, OK. Tak vyplnit formular MSMT, nechat podepsat synem, pridat vytistene PDF, podepsanou plnou moc, ze maji poslat potvrzeni na mou adresu (posilaji vyhradne do vlastnich ruk adresata, tj. nikdo jiny to neprevezme a syn je Po-Pa ve Vidni) a dat to na postu, bo se musi poslat tak.
Jsem zvedav, kdy to prijde a jestli to potvrdi, kdyz psali, ze to staci.
Mimochodem, rakousky system je skvely - na potvrzeni je uvedena kolonka neco jako "vznik prava nastoupit na studium" s hodnotou cerven 2019, syn nastoupil do prace (doktorand je v A zamestnancem skoly) 1. rijna., ale potvrzeni o prijeti dostal az 11. listopadu.. A az s nim se muze zapsat do systemu jako student. Takze na formulari ma zacatek studia az 13. listopadu.
A spolupraca rakouskych a ceskych organu (CSSZ a VZP s videnskym uradem) ohledne A1 a reseni plateb zdravotniho a socialniho pojisteni by bylo uz na knihu ](*,). Panovi z Vidne se mesic a neco nepovedlo zkontaktovat prazskou CSSZ, ostravskou VZP ano ale tam byla komunikace typu: z Vidne dopis odeslany anglicky - z VZP odpoved cesky - prelozeno do nemciny Google translatorem :-) - odpoved anglicky - .... Toto uz je ale jen jedna mala cast.

Takze pouceni pro PP: pokud by Ti junior rikal, ze si chce neco k studiu v EN privydelat v CR, vem ho do stodoly a vymlat z nej tento napad. Teda pokud jej nechces nechat se naucit resit byrokracii EU (a ted uz i EN).
Jo jazykovy pobyt je OK. Ale studium uz potom bude slozitejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned úno 23, 2020 20:08

@pp: kdybys nemel banku pro dinosaury, tak by se to a) vubec nestalo a b) bys tam mohl klidne zavolat i v nedeli a zjistit to hned. Slusne banky maji infolinku 24 hodin denne 7 dni v tydnu. Sam jsem tam nedavno volal ve 4 rano a obratem vyresil problem, ktery jsem si zpusobil sam kvuli (mo)mentalni indispozici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon úno 24, 2020 8:16

To byla Moneta Money Bank a přiznávám, že sem si nevšim, že u hotline tydlifonu mají napsáno nonstop. Fčíl sem tam volal, vyřešeno, fuckt ten příkaz zmizel, nebyl nikde zaznamenán ani proveden (i přes to chvilkové potvrzení z banky). Sem ho zadal znova, a ... zelené potvrzení vydrželo na obrazovce a vidím ho jako provedený mezi platbami. Uffff, co to mohlo být za šotka?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 24, 2020 16:58

Aha, takze to nebyla banka pro dinosaury, ale dinosauri hlava :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Taurus » pon bře 9, 2020 21:14

Tak mi konečně přišel nůž ze servisu ve firmě Rosler https://www.rosler.cz/index.asp?menu=675. Po více než měsíci, několika mých telefonátech, mailech a poté co konečně zjistili,že ten nůž zapomněli v kanceláři a neodeslali, tak mi jej poslali. Posílal jsem jim švýcarský nůž Victorinox, protože mi ho v noci pod širákem ohlodal hraboš. Respektive mi ohlodal střenku nože, takže jsem jim posílal nůž,aby tu střenku vyměnili. Nůž jsem tedy rozbalil a zjistil, že střenku sice vyměnili, ale za nějakou nižší kvality,která není kvalitně odlita, tudíž má estetické vady. Také střenku vyměnili tak, že nůž jde zavírat hůř, protože pojistka nejde dobře domáčknout a člověk musí mačkat víckrát,než najde správnou polohu. Před výměnou šel nůž zavírat krásně lehce. Takže jsem nůž zabalil do obálky a obratem zaslal zpět jako reklamaci provedené opravy. S tím, že jim částku z faktury neuhradím dokud neprovedou výměnu a ještě chci proplatit poštovné na tu reklamaci. A to mě prostě tak S**E, tenhle přístup u většiny prodejců,obchodníků, servisů. To prostě museli vidět a zkoušeli,jestli to projde. Od autorizovaného prodejce jsem očekával i kvalitní servis, proto jsem to i kvůli záruce posílal tam. Ne, že jim odešlu nůž, pak se měsíc nic neděje, když jim volám,tak neví co s tím nožem je,nakonec po x telefonátech a mailech zjistí, že ho jedna paní měla zapomenutý v kanclu, tak to pošlou ale výsledkem je blbě odlitá střenka se zhoršenou funkcí nože. Takže teď zase asi budu měsíc čekat nebo se dohadovat, jestli to vůbec budou chtít uznat. Dementi :evil:
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 19:02

Uz jsem jako pp a stezuju si na starnouci telo. Uz mam pres tyden "rymicku" a nelepsi se, naopak. Vlastne ani nesmrkam, jen obcas krev a silne mne boli nos a ksicht okolo. Obcas se ale priserne rozkycham a kdyz se mi to vcera stalo, skublo to se mnou tak, ze se mi skripla bederni pater a dneska se nemuzu poradne pohnout ](*,) To se mi jeste v zivote nestalo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » čtv bře 12, 2020 19:25

Měl jsem něco podobného, pomohly antibiotické kapky do nosu.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 19:29

Jo, vypada to na nejake bakterie. Jenze pro ATB kapky bych musel k doktorovi a tam se mi ted fakt nechce. Zkusim propolis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Stížnost

Příspěvekod Kjuba » čtv bře 12, 2020 22:39

Nemusel. Ať ti to napíše jako e-recept a odkaz ke stažení QR kódu ti pošle na mobil. Vyzvedneš si to v lékárně.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

PředchozíDalší

Zpět na Pokec