Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » stř úno 22, 2023 18:04

K tomu odpadu - před delším časem byl u nás v obci systém s evidencí množství odpadu ( čárové kody, vážení popelnice) a platba podle množství. A ejhle - rozmohly se černé skládky, obec jejich likvidace stála spoustu peněz. Tak se vrátila k platbě za hlavu a je klid. Já na tom tratím, důsledně separuji a popelnici vyvážím tak 1x měsíčně. Ale lepší než bordel v lese.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř úno 22, 2023 18:27

My u nás na dědině platíme za vývoz odpadu (myslím) 550,- za hlavu/rok. Dokad zato scou peníze programově neseparuju, fšechen bovdel (včetně kanystrů od woleje) cpu do popelnice a plnou ji nechávám vyvézt každých 14 dní. Až to bude zadarmo, budu separovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 22, 2023 18:44

pavproch píše: Dokad zato scou peníze programově neseparuju .... Až to bude zadarmo, budu separovat.

:((
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 18:53

Dromedaro píše:To platíš stejně jak já v Brně.

Jo, i nájmy jsou v týhle díře pomalu jako v Brně...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 22, 2023 19:18

my platime 600/os (teda loni to tak nejak bylo) a vyvazi nam ji 1x mesicne, vetsinou ji i tak nemame plnou, stacilo by i 1x za 2. Na druhou stranu nam ale obec dala popelnici na papir a plast a ta se taky vyvazi 1x mesicne, teda dle kalendare, vetsinou ji naplnime 1x za 3... coz mi prijde celkem fajn. v covidu jezdili 2x mesicne na komunal, jak bylo hodne lidi doma.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 19:43

... a ještě to vyváží jednou za 14 dní. Čili co musíš udělat s mnoha věcmi v létě? Ano, vzít s sebou a vyhodit venku, páč za 14 dní by byl smrad, že by to i s otrlým popelářem zamávalo. A hlavně celá popelnice od toho hnijícího, tekoucího marastu, pak to vymejvat hadicí..... Libovka.

Já produkuju akorát plast, sklo, papír a kov, přičemž první tři zmíněný z velký části upcykluju. Jo a za ten rok se nastřádá i nějakej ten nebezpečnej odpad, ten odevzdám na jaře - jsou svozy zdarma. Dneska jsem ho zrovna připravoval...
Jinak odpad buď netvořím, nebo jde kompostovat. Komunál neprodukuju vůbec.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » stř úno 22, 2023 20:11

Olchor píše:K tomu odpadu - před delším časem byl u nás v obci systém s evidencí množství odpadu ( čárové kody, vážení popelnice) a platba podle množství. A ejhle - rozmohly se černé skládky, obec jejich likvidace stála spoustu peněz. Tak se vrátila k platbě za hlavu a je klid. Já na tom tratím, důsledně separuji a popelnici vyvážím tak 1x měsíčně. Ale lepší než bordel v lese.

a to je právě to, když separuješ, tak ber v úvahu, že i ty kontejnery na separovaný odpad musí někdo zaplatit...
ideální systém asi neexistuje, ale to máš podobné, jako s tarifem na mobil - vesměs platíš stejně, jestli voláš, nebo ne, platíš za tu svobodu nemuset nic měřit a hlídat to do podrobna
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » stř úno 22, 2023 20:16

Etheric píše:... a ještě to vyváží jednou za 14 dní. Čili co musíš udělat s mnoha věcmi v létě? Ano, vzít s sebou a vyhodit venku, páč za 14 dní by byl smrad, že by to i s otrlým popelářem zamávalo. A hlavně celá popelnice od toho hnijícího, tekoucího marastu, pak to vymejvat hadicí..... Libovka..

u nás je 14 dní standard, ale nic podobného jsem nezaznamenal...

Etheric píše:.
Já produkuju akorát plast, sklo, papír a kov, přičemž první tři zmíněný z velký části upcykluju.... Komunál neprodukuju vůbec.

Můžeš popsat podrobněji... to bych rád věděl, jak
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 22, 2023 20:30

quido
hodne oblibeny posledni roky je zero waste, takze kupujes do svych obaly, drogerku stacenou, atd...

ja treba kupuju uz roky stacenou drogerii a tuhy mydla, odpadu mam hodne ale z mlika, sunky a jogurtu, protoze nechci kazdej den chodit do obchodu pro sunku a v tescu koupim 10 ks v plasru a neresim...

zit ale blizko obchodu, tak se stavit navaxit v reznictvi do sve krabicky...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 22, 2023 20:37

Mawenzi píše:hodne oblibeny posledni roky je zero waste

Oblíbený v komunitě půl procenta lidí z celosvětové populace...
Nějak jsem si nevšiml, že by tohle bylo rozšířený. A nedávno vycházely články, jak právě takovéto obchody krachují, protože tam nechodí lidi, hlavně po kovidu, protože to tam mají předražený, což je paradox, když by to mělo být levnější, když tam není potřeba těch obalů do nákladů. Tyhle sluníčkový věci se v krizi ukáží jako nejvíc zbytečný.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 20:41

Quido píše: u nás je 14 dní standard, ale nic podobného jsem nezaznamenal..

Zřejmě u vás nebydlí rybáři :lol:

Quido píše:Můžeš popsat podrobněji... to bych rád věděl, jak

Jednoduše. Jsem co se týče ovoce 100% soběstačný, ohledně zeleniny tak ze 60% a ten zbytek, co kupuju, v obalech není. Plánuju být více soběstačný.
Zvířata kupuju taky živý a zabíjím sám. Ty v obalech nerostou.
Nekupuju balený jídlo, s výjimkou jogurtů a alkoholu ve skle - ty sklenice pak vymyju a slouží na konzervaci ovoce na celý rok. Alkohol je potřeba na domácí likéry a rovnou použiju i ty čistý flašky.

Co zbyde z kuchyně, je čistě organické, tudíž to pojme kompost a žížaly.
Můj největší odpad jsou obaly od toho, co si objednám, ty využívám k balení krámů z garáže a půdy.

Jinak klasika, s čímž se nedá moc dělat - občas spotřebuju boty, bundu, mikinu, gatě,...
Ale "běžnýho" odpadu vytvořím zlomek toho, co běžný člověk. S klidným svědomím několikrát týdně "zhřeším" nápojem v plechu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » stř úno 22, 2023 21:35

Mawenzi píše:quido
hodne oblibeny posledni roky je zero waste, takze kupujes do svych obaly, drogerku stacenou, atd...
ja treba kupuju uz roky stacenou drogerii a tuhy mydla, odpadu mam hodne ale z mlika, sunky a jogurtu, protoze nechci kazdej den chodit do obchodu pro sunku a v tescu koupim 10 ks v plasru a neresim...
zit ale blizko obchodu, tak se stavit navaxit v reznictvi do sve krabicky...

kdyz si porovnas spotrebu drogerky a te sunky, ci jogurtu, tak jsi na tom s odpady hure, nez ja, co sice nekupuje staceny mydlo, ale sunku v papiru u reznika - sunka s Tesca se nada jist a se sunkou ma pramalo spolecneho - tvaroh a jogurt kupuju od soukromnika do kybliku a do konvicky, mliko jak kdy, ale taky vetsinou do bandasky od soukromnika... a to se nepovazuju za nejakeho extra ekologa, protoze splachuju zachod pitnou vodou a podobne

Je blahove se domnivat, ze jako spotrebitele zasadne ovlivnime produkci odpadu - tu musi predevsim omezit vyrobci a jim se do tho nechce... presne z tech duvodu, jak popisujes se sunkou...

Dromedaro píše:Oblíbený v komunitě půl procenta lidí z celosvětové populace...

Asi tak nejak - napsal jsi to za mne... :prayer:

@Etheric:
s mnoha vecmy se neda nic delat - viz vyse... ale jen maly zlomek populace to muze i chhce delat jako ty... aby to resil konec retezce, tedy spotrebitel, je utopie - viz vyse..
Jinak tohle presne dalali nasi rodice, ne ze by museli, ale nemeli jinou moznost, az nastoupila manie "krasnych" obalu, slo to vsechno "prirozene" chovani do kpru...

S temi rybari jsi mi nic nevysvetlil...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 22:53

Když máš v ulici několik rybářů, kteří hází hlavy, ploutve, střeva atd do popelnic, který se v létě vyváží jednou za 14 dní, je to masakr
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 23, 2023 6:16

quido
jenze me se nechce stravit kazdej den hodinu jetim pro sunku k reznikovi, kdyz 1x za 14 dni se udela autem velkej nakup v obchodaku

ja nerikam, ze na tom nejsu hur nez jiny lidi, ale i tak mame ve dvou popelnici na komunal plnou 1x za 2 mesice, coz za me v dnesni dobe, je dost slusny.

Dromedaro
nejde jen o to, ze je to staceny a bez obalu, ale i o to, ze vetsinou jde o eko bio fartrade... dopln si sam, takze tu cenu delaji i jiny veci. A ano, tyhle obchody jsou bud pro lidi s prumernym platem a vyssim, anebo kdyz nekdo chce alespon nekde se snazit a je pro me lepsi jet 1x rocne si jet hodinu stocit 3l gelu na prani, nez 3x tydne si jezdit hodinu navic pro sunku...

jo, koupila jsem ted 1,5l eko bio gelu za 400kc, jenze me to taky vydrzi rok, 1x kostka samponu za 160kc mi vydrzi taky rok, takze sice to je drazsi, nejaka shauma z drogerky stoji mozna 60kc a taky mozna vydrzi rok, ale zase k tomu nemam ten bordel kolem, mam mnohem lepsi slozeni a odbouratelnost.

jenze jak psal quido, kolik snis jidla a spotrebujes drogerky... je to nepomer. Takze neznamena, ze kdyz snim vic sunky nez vyperu pradla, ze se na drogerii mam vykaslat, ale ze i kdybych to nedelala, tak 2 lahve samponu vyhozeny za rok a 1 obal od gelu to fakt nevytrhnou...

kdyz sem byla mala, deda s babi nemeli skoro zadnej odpad, vzdycky mi to prislo zvlastni, mi meli skoro porad plnej ten kos jak byval ve dverich starych linek :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv úno 23, 2023 7:49

@Mawe: ty narozdíl od většiny žen nepoužíváš tuny sraček, za pomoci kterých se dělá z xichtu obličej atd, takže s klidným svědomím můžeš používat třeba prací gel a šampon ze superhyper, furt by to bylo ohledně produkce odpadu hluboko pod průměrem...

My to měli doma odjakživa tak, že se odpad nevytvářel. Dřív jsme i měli slepice. V plastu se nic nekupovalo. Ani jsme doma neměli koš, jen kyblík, co se vynášel na kompost.
Řezník přes ulici už je zvyklej, když jdu pro buřty na oheň, tak sáček ne, prostě normálně do ruky, 150m k ohništi to donesu bez obalu. To lidi čuměli, když jsem takhle jednou na zádech táhl prase k naložení do bedny :D

Jinak jsem koukal, kolik stojí sklenice a víčka na zavařování. Tvl... Když koupím jogurt ve skle, mám to stejný a ještě k tomu kvalitní jogurt za 8Kč /po odečtení ceny, co bych dal za sklo a víko/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 23, 2023 8:21

Etheric píše:@Mawe: ty narozdíl od většiny žen nepoužíváš tuny sraček, za pomoci kterých se dělá z xichtu obličej /

No, já mám dojem, že tímhle způsobem si hodně žen dělá z obličeje xicht.

Etheric píše:Jinak jsem koukal, kolik stojí sklenice a víčka na zavařování. Tvl... Když koupím jogurt ve skle, mám to stejný a ještě k tomu kvalitní jogurt za 8Kč /po odečtení ceny, co bych dal za sklo a víko/

Přesně tak. Proto, když potřebuji sklenice, tak jdu do obchodu a koupím něco, co je ve sklince, kterou potřebuji. Mám sklinku + obsah. Takhle bych měl jen tu sklinku.

Jo a jak píšeš. Tak někteří se tu kají, že kupují salám v plastu, ale já když jdu k řezníkovi, tak ten mi to stejně prdne do jakéhosi křídového papíru a ještě ten salám dá před tím do sáčku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » čtv úno 23, 2023 8:31

Mawenzi píše:quido
jenze me se nechce stravit kazdej den hodinu jetim pro sunku k reznikovi, kdyz 1x za 14 dni se udela autem velkej nakup v obchodaku

presne, je to o pohodli... mnohdy na ukor zdravi
:-k

Mawenzi píše: mame ve dvou popelnici na komunal plnou 1x za 2 mesice, coz za me v dnesni dobe, je dost slusny.

to uz je spise poderzele... :twisted:

Mawenzi píše:Dromedaro
nejde jen o to, ze je to staceny a bez obalu, ale i o to, ze vetsinou jde o eko bio fartrade... dopln si sam, takze tu cenu delaji i jiny veci.

Jak kde a jak co... co beru u soukromnika, tak mliko je trochu drazsi, ale treba tvaroh a vejce zase levnejsi... a maslo, ta chut se neda s nicim srovnat !

Mawenzi píše:kdyz sem byla mala, deda s babi nemeli skoro zadnej odpad, vzdycky mi to prislo zvlastni, mi meli skoro porad plnej ten kos jak byval ve dverich starych linek :D

Akorat, ze to byla z nouze cnost... Nicmene, pises to presne - a porad je toho vice a vice, k tomu nas ale nuti zpusob prodeje, baleni atp.,
Kdyz jsem chodil do skoly a nekdo prines neco v igelitce, ta tu igelitku jsme meli snad mesice, nedej-tamten-nahore, když na igelitce byl potisk ABBA, nebo Super Rifle, to mi vydrzela treba i rok! :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 23, 2023 8:41

Jojo, taky pamatuju jako malej, že igelitka byla něco, co se schovávalo a používalo dokud se neopotřebovala, že už se použít nedala. Stejně tak papíry, ve kterých byly zabalené dárky. To jsme měli při rozbalování zakázáno trhat, ale museli jsme to opatrně rozbalit a papíry se pak použili další vánoce nebo narozeniny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv úno 23, 2023 8:42

Dromedaro píše:mám dojem, že tímhle způsobem si hodně žen dělá z obličeje xicht.

když jdu k řezníkovi, tak ten mi to stejně prdne do jakéhosi křídového papíru a ještě ten salám dá před tím do sáčku.

Se vším, s čím pracuješ, musíš umět zacházet. Pokud ne, vypadá to podle toho :D

Papír s PFC se u nás používá k balení. Ale já nosím krabičky, když už.. Nebo to prostě přenesu v ruce těch 150m..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv úno 23, 2023 9:03

Quido píše:presne, je to o pohodli... mnohdy na ukor zdravi
treba tvaroh a vejce zase levnejsi... a maslo, ta chut se neda s nicim srovnat !

k tomu nas ale nuti zpusob prodeje, baleni atp

To první dvoje podepisuju. A u nás ti ten tvaroh i máslo daj do krabičky, sklenice,... A hlavně předcházíš plýtvání - koupíš přesně tolik, kolik zrovna potřebuješ. Značka ideál.

Nikdo tě nenutí. Jde to i jinak, nicméně propaganda je tvrdá a dělat to jinak jde proti zájmům mnohých.... Ale to je jen část, především jde o pohodlnost atd. "supermáma stíhá vše díky předpřipraveným věcem". Jenže dřív ta supermáma stíhala i vyvářet pleny, dělat domácí přesnídávky, příkrmy, zavařeniny,... A ještě jí zbyl čas jít s dětmi na výlet. Dnešní matky maj všechno už předem připravený, jednorázový, a často slyším, že nestíhají nic? :-k
Jsem viděl v obchodě nakrájený jablko v plastový vaničce ](*,) Ideální příklad pohodlnosti. Právě ta pohodlnost a nerozvážný přístup jsou dva hlavní znečišťovatelé
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod ripper6 » čtv úno 23, 2023 9:46

Etheric píše:Řezník přes ulici už je zvyklej, když jdu pro buřty na oheň, tak sáček ne, prostě normálně do ruky, 150m k ohništi to donesu bez obalu. To lidi čuměli, když jsem takhle jednou na zádech táhl prase k naložení do bedny :D
/

A co prestat jist maso? Zabijeni zvirat, to je dalsi cesta, proste to omezit. Ja se najim treba v Govinde, Balarama nebo podobnych restauraci co delaji jidlo s laskou a radosti, z vlastni farmy Krisnuv Dvur a nemusim nic mordovat :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » čtv úno 23, 2023 10:12

Etheric píše:Nikdo tě nenutí. Jde to i jinak, nicméně propaganda je tvrdá a dělat to jinak jde proti zájmům mnohých.... Ale to je jen část, především jde o pohodlnost atd.

Tvé pojetí "nutí" je jiné, než to mé... běžnější a dostupnější je koupit šunku, jogurt - cokoli - převážně v plastovém obalu, 90 % lidí nedonutíš, aby to řešili, takže ve skutečnosti je k tomu "nutí" výrobce/prodejce = snadnost, dostupunost a pohodlí, to jsem tím myslel; tvá přání - a možná i mnohých z nás - jak se mají lidé chovat, jsou na hony vzdáleny realitě...

Etheric píše: "supermáma stíhá vše díky předpřipraveným věcem". Jenže dřív ta supermáma stíhala i vyvářet pleny, dělat domácí přesnídávky, příkrmy, zavařeniny,... A ještě jí zbyl čas jít s dětmi na výlet. Dnešní matky maj všechno už předem připravený, jednorázový, a často slyším, že nestíhají nic?

To mi povídej - sám jsem to ještě zažil, 1. dítě jsem měl ještě před revolucí a automatickou pračku až v roce '92, takže vím, by lo to ze směny do směny... teď se od mimina starám o nevlastní vnučku a dokud nezačala chodit do školy (to by byla další kapitola na stížnosti), byla to brnkačka... tehdejší mámy neměli počítače a netlachaly celé hodiny na četu, nebo soc. sítích o tom, jak položit dítě, když si prdne...atd atd.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » čtv úno 23, 2023 10:15

ripper6 píše:A co prestat jist maso? Zabijeni zvirat, to je dalsi cesta, proste to omezit. Ja se najim treba v Govinde, Balarama nebo podobnych restauraci co delaji jidlo s laskou a radosti, z vlastni farmy Krisnuv Dvur a nemusim nic mordovat :D

to je dost flame téma... pro člověka, který je nějak geneticky vybaven po předcích, je nejedení masa vůbec nepřirozené a nezdravé, zejména pro děti... avšak velké téma k diskuzi je, jaké maso jist, kolik a jak často...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv úno 23, 2023 11:15

ripper6 píše:A co prestat jist maso?

Moje tělo ho potřebuje. Stačí nekupovat maso ve vaničkách, kuřata z velkochovu atd a kupovat maso od lokálních chovatelů
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2023 11:24

Quido píše:1. dítě jsem měl ještě před revolucí a automatickou pračku až v roce '92
No, my jsme s manzelkou prvni rok, kym jsem ja byl na vojne ona na kolejich a potom jeste nejakou dobu jsme meli jedinou pracku - takovouto rucni :-). Prali se v tom i moje vojenske hadry (kdyz uz byly jakz-takz sedici, tak si je clovek nechtel nechat znicit v kasarenske pracovne, odkud dostal zpet vzdy jen kus za kus, uplne jine, samozrejme starsi, roztrzene, bez knofliku, atd., navic komu se chce nosit trenky po mnoha jinych?), jeji obleceni.
Po narozeni syna jsme si koupili automatickou pracku kvuli klasickym plenam (ty jsou jeste stale odlozene v krabicich, nepotrebuje nekdo? :-)) bo kazdodenni vyvarovani v hrnci nebylo uplne ono. Ale i ten velky hrnec zustal .- ted se pouziva na uvareni zelnacky a vanocni stedracky.

Ale taky na veskere satstvo, vcetne detskeho jsme meli jednu trojdilnou skrin, nic vice a v ni byly ulozene i kufry a batohy plus par jinych veci.

Na odpadu me nejvice stve, ze my vygenerujeme nejvice kuchynskeho odpadu vhodneho do kompostu, ale uprostred sidliste zadny kompost neni. Furt se psalo o rozmistneni nadob, ale nikde nic. Dokonce nejsou ani ve sbernem dvore. Takze to jde do smesneho odpadu.

S tim prodavanim masa, syru, tvarohu, .... do rukou nebo vlastnich nadob "u soukromnika" prodejci mohou mit problem s Hygienou, resp. inspekci. Proto se bali vsechno "krajene" do novych obalu, potazenych papiru, sacku. Proste ted je takova doba, hygiena je hodne prehnana.
Quido píše:
Mawenzi píše:nejde jen o to, ze je to staceny a bez obalu, ale i o to, ze vetsinou jde o eko bio fartrade... dopln si sam, takze tu cenu delaji i jiny veci.
Jak kde a jak co... co beru u soukromnika, tak mliko je trochu drazsi, ale treba tvaroh a vejce zase levnejsi... a maslo, ta chut se neda s nicim srovnat !
Quido - Mawe psala o cene a ja docela pochybuji, ze kazdy soukromnik od koho neco beres je eko (tak toto by melo byt to same jako nasledujici) nebo bio nebo fairtrade. Podminky pro bio neni az tak jednoduche splnit a ve Tvem okoli takovych farem moc neni no a fairtrade u nas nefici... Cimz ale nechci rict, ze se nekdo nechova ekologicky a udrzitelne a ze jeho zbozi neni tisickrat lepsi a kvalitnejsi, problemem je jen, ze v obchode se jeho zbozi nesmi prodavat oznacene jinak nez z velkofarem...
Naposledy upravil apuka dne čtv úno 23, 2023 14:22, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod ripper6 » čtv úno 23, 2023 13:03

Quido píše:To mi povídej - sám jsem to ještě zažil, 1. dítě jsem měl ještě před revolucí a automatickou pračku až v roce '92, takže vím, by lo to ze směny do směny... teď se od mimina starám o nevlastní vnučku a dokud nezačala chodit do školy (to by byla další kapitola na stížnosti), byla to brnkačka... tehdejší mámy neměli počítače a netlachaly celé hodiny na četu, nebo soc. sítích o tom, jak položit dítě, když si prdne...atd atd.

Vubec bych na to nepsal, ale kdybych dosud nevidel co dela dnesni matka :shock:
Musim se tak podelit, kdepak chat, vlastne nemusi mit ani pocitac, temer ani mobil.
Maminka nema cas, protoze ji v palici hrabe, necha si udelat dite a potom cele dny resi kraviny ze musi utyct a potom to zase cele pokazi, takze jde znova jinde a tak dokola...
Maid 2021,
https://www.csfd.cz/film/925905-sluzka/prehled/
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » čtv úno 23, 2023 13:35

@apuka: oprav si to - jinak nevim, co tim chces rict... :rolleyes:

@ripper6:
jaj, amicij jsou uplne "special" sorta... #-o
blbe je, ze se to rychle siri i po Evrope...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » čtv úno 23, 2023 13:43

apuka píše:Na odpadu me nejvice stve, ze my vygenerujeme nejvice kuchynskeho odpadu vhodneho do kompostu, ale uprostred sidliste zadny kompost neni. Furt se psalo o rozmistneni nadob, ale nikde nic. Dokonce nejsou ani ve sbernem dvore. Takze to jde do smesneho odpadu.

co bys daval do kompostu, kdyz nemas travnik? toho zas tolik neni, ne uplne vsechno muzes do nej dat...
uz jsem zaznamenal nekolik kontejenru na boodpad, ale neni jich moc... i to byl jeden z duvodu, proc jsme se rozhodovali odejit z mesta...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2023 15:06

@Quido: diky za upozorneni, opraveno.

Na tech kontejnerech na bioodpad je nejvetsi "sranda" to, ze je nejcasteji vidim na vesnicich, kde jsou prakticky vylucne jen rodinne domky se zahradami a kazdy ma (resp. muze mit) kompost doma. Je mi ale jasne, ze je to myslene hlavne prave na travu, listi a "prebytky" typu popadane a shnile ovoce (ne kazdy to pali).

Co bych do kompostu daval? No, zbytky po cisteni zeleniny a ovoce, sem-tam skorapky vajec. Tyto veci tvori u nas tak 85-90% "bezneho" odpadu. To vsechno je do kompostu vhodne.

Jo, jeste me hodne stve, ze ted delaji i sacky do kose z "biodegradovatelnych" plastu - a konci to tak, ze kdyz je pouzivam vice nez tyden, tak uz se zacinaji "biodegradovat" a rozpadavat. Primo v kosi... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » čtv úno 23, 2023 15:54

apuka píše:Co bych do kompostu daval? No, zbytky po cisteni zeleniny a ovoce, sem-tam skorapky vajec. Tyto veci tvori u nas tak 85-90% "bezneho" odpadu. To vsechno je do kompostu vhodne.

takovych zbytku (slupky od brambor aj.) je minimum... skorapky ani napr. pecivo tam nepatri - sem tam nejaka ano, ale ne treba ty kvanta skorapek, co vyprodukujeme my... skorapky a stejne tak ususene pecivo davame tem, co maji slepice a nam prodavaji vajicka, hned mame slevu ;-)

kompost neni odpadak, to si vetsinou neuvedomuji ti, co zahradu a tim padem ani kompost nemaji


apuka píše:Jo, jeste me hodne stve, ze ted delaji i sacky do kose z "biodegradovatelnych" plastu - a konci to tak, ze kdyz je pouzivam vice nez tyden, tak uz se zacinaji "biodegradovat" a rozpadavat. Primo v kosi... ](*,)

no tvl, tyden nevyneseny kos bych doma nesnesl...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec