Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » pon úno 13, 2023 15:45

@vexo: řekl bych, že to je nepravděpodobné, že by to tak bylo. Pokud má zubař se zmíněnými ZP smlouvu, měli by mu platit totéž a za stejnou cenu a ani tam nejsou žádné regulace na množství péče (to platí pro zubaře, pro jiné odbornosti ne). Vůči zubaři se ZP moc lišit nemohou, max v nějakém bonifikačním mechanismu (tam si dokážu představit, že mohou být regionálně cílené a lišit se mezi ZP - ale furt by to nemělo být o tom, jaká péče hrazená je a jaká ne, pak třeba OZP umožňuje online ohodnotit navštívené doktory a přidělit jim tak odměnu, dejme tomu něco jako dýško, možná má neco i ZPMV). Jinak se ZP liší v tom zda/kolik/za jakých podmínek příspějou klientovi třeba na dentální hygienu (což může zubaři reálně zrychlit práci).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Vexo » pon úno 13, 2023 16:32

Tak kamaradka se 3 detmi neplatila ve stejne ordinaci s ZPMV nikdy nic, VZP a OZP ano, ty hradi prevenci, ale za osetreni se opet doplaci. Vstupni konzultaci vykazou jedenkrat bez ohledu jestli prijde 1 nebo 4 "kusy" zaraz. Kamarad si postezoval, ze za plombu platil o 1.5k vic nez predrokem a na to mu odpovedeli, ze mu dali jeste 500,- slevu. Tomu rikam drzost. Mimo tohle vsechno je ordinace vyhlasena, ma skvele recenze atd.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 13, 2023 17:59

Rekl bych, ze by to melo byt jak pise Hafi. Muzes se ale presvedcit sam, koukni k pojistovnam na uhrady, je tam vsechno, co ktera komu zaplatila a za co. Teda, aspon VZP to tak ma, predpokladam, ze ostatni taky.

Ono teda muze jit i o zpusob vykazovani. Muj zubar treba na rovinu rekl, ze mu ten opruz s pojistovnama za tech par korun nestoji, a tak pres ne vykazuje jen preventivni prohlidky, vsechno ostatni se plati kompletne. Ber nebo nech byt. Nemam s tim problem, jen mne s*re, ze zdravotni dan musim platit bez ohledu na to, co dostanu zpatky a v jake kvalite.

Mawenzi píše:vadi mi ze neustale strasne cpou na tu hygienu, ktera stoji litr za 30 minut... pritom i ten zubar muze trosku kamene udelat v ramci preventivky a to platit nemusim, ale spis proste chteji kamen resit na hygiene.

To sice muze, ale prace zubare je drazsi, nez prace hygienistky. Muj mi driv kamen delal, ale posledne rekl, ze uz to prenechal hygienistkam, na ktere mne odkazal. S tim, ze kdybych na tom trval, tak to udela sam, ale za svou sazbu, ktera je asi tak dvojnasobna, nez u tech hygienistek. Mne to takhle dava smysl, navic jsou na to lip vybavene, maji na to vic casu a vysledek je lepsi. V Praze to teda trva hodinu a je to za 2+ kKc. Vloni jsem tam byl dvakrat, nez to po letech cele zvladla. Dal bych chtely, aby tam clovek chodil jednou za pul roku, na coz kaslu. Budu chodit jednou rocne pred prohlidkou u zubare, tak mi to doporucil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 13, 2023 18:31

jenze zubar ten kamen odstranuje asi minutu a hygienu zaplatim litr za 30 minut kde mi asi tak minutu oddelava kamen a pak se podiva jak si cistim zuby a posle me do riti...

teda stara zubarka me porad honila ha hygienu, ten novej zubar me rekl, ze to mam v pohode, ze tu trosku oddela sam (nic po me platit nechtel) a za ty 3 navstevy u nej sem o hygiene neslysela. Jinak po te prvni zkusenosti se ji dusledne posledni roky vyhybam :D mozna tak 7 nebo 8 let co sem tam byla.

nejak si nedovedu predstavit, co by tam sundavali hodinu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pon úno 13, 2023 20:01

Mně z tý hodiny mordovala hubu určitě 45 minut, takhle by mi těžko zubař čistil hubu, na to nemá čas
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » pon úno 13, 2023 20:05

@vexo: to zavání tím, že s OZP a VZP nemá smlouvu
mike píše:Muzes se ale presvedcit sam, koukni k pojistovnam na uhrady, je tam vsechno, co ktera komu zaplatila a za co. Teda, aspon VZP to tak ma, predpokladam, ze ostatni taky.

tady opatrně, bude tam zcela jistě "za co" , ale kolik tam bude nejspíše vždy ceníková cena (ale pravda, že u zubařů by to mělo být totožné, neb si kdysi vyhádali, že budou hrazení úplně jinak než všichni ostatní).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 13, 2023 22:15

Jo, ale o tom je rec, ne? Kolik zaplatila ktera pojistovna.

Mawenzi píše:hygienu zaplatim litr za 30 minut kde mi asi tak minutu oddelava kamen a pak se podiva jak si cistim zuby a posle me do riti...

Za to bych neplatil. Mne z te hodiny sundava kamen a nanosy caje ze zubu tak 45 minut.

Mawenzi píše:nejak si nedovedu predstavit, co by tam sundavali hodinu...

Ja jsem tam musel dvakrat, jelikoz to napoprve vsechno nezvladla. Jednak zubni kamen po sesti letech i z pod dasni, to neni tak jednoduche, a jednak mi zuby barvi caj a sundava se to blbe.

No a pak taky vyzkouset mezizubni kartacky, aby byly spravne velikosti atd.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » pon úno 13, 2023 22:20

Jo, jen jsem upozorňoval, že to neplatí obecně, resp. že spíše čirou náhodou to u zubařů platí.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » pon úno 13, 2023 23:34

Mawenzi píše:nejak si nedovedu predstavit, co by tam sundavali hodinu...
Tohle je opět hrozně individuální - jak je vidno z toho, co píše Etheric či lajdák mike. Mně se zubní kámen netvoří prakticky vůbec. Zrovna při poslední kontrole mi už sestřička nasadila "bryndák", že mi zubař něco málo seškrábne, ale ten prohlásil, že není co. Jako vlastně pokaždé, jen si to samozřejmě nemůže pamatovat. Na zubní hygieně jsem nikdy nebyla ani to prozatím neplánuju. Ona je vlastně takový "moderní" produkt současné doby. Dřív těch pár jednoduchých úkonů zvládl zubař, ale teď je zubařů nedostatek a mají málo času a velké nároky, tak to mnozí posílají dál.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Stížnost

Příspěvekod Lipon » úte úno 14, 2023 0:00

Trochu kamene jsme míval, pak se mě jednou zubařka zeptala, jestli jsem nezačal čistit elektrickým, neb nemá co škrábat
Měla pravdu, začali jsme používat elektrický kartáček.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 14, 2023 5:43

takze spis i dividualni a u vetsiho mnozstvi se to muze vyplatit neresit u zubare.

kamen pod dasnema uz muze byt navic i problem, ze? kdyby de neresil...

mike
ale i tak ukazani tech kartacku staci 1x za 10 let :D + teda teochu toho kamene.

ape taky to cisteni flakam, jednosvazkac urco nepouzivam 2x denne spis 1x (na vandrech vubec) a mezizubni mozna tak 1x za 3 dny, mela bych se polepsit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte úno 14, 2023 6:58

Z pod dásní mi kámen dolovala, jsem vyflusal takovýho bordelu a krve, že jsem čuměl.. Kámen tam byl dá se říci odjakživa, až teď byl vytěžen
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 14, 2023 7:34

Já se smiřuju s tím, že budu bez zubů.
Jedna zubařka mi furt trhala zuby, aby si to ulehčila. Když jsem jí řekl, že mi vytrhá všechny zuby, tak mi řekla, že mám zubů plnou hubu..., pí*a. Šel jsem k jiné. Ta byla arogantní, drzá hvězda, která ví všechno nejlíp, nástrojama mlátila o zuby a dásně, jaký to byl suverén a jak to u takových lidí bývá, čím větší sebevědomí, tím víc to stojí za hov*o. Odešel jsem k jiné, která mi tam po té hvězdě našla šest kazů a musel jsem si je nechat spravit, což stálo několik tisíc. Nic jsem od té hvězdy nečekal, ale šel jsem ji aspoň udělat ostudu do ordinace. Samozřejmě ona nic, ona muzikant. Šest kazů se mi tam udělalo za půl roku. Chodil jsem každý půl rok na kontrolu, která u té hvězdy trvala asi tři minuty. Ta nová, to je zase slovenka po škole, ale jinou zubařku jsem nesehnal než absolventa v nemocnici, takže podle toho to taky vypadá.

Zuby jsem si čistil poctivě dvakrát denně, ale cítím marnost a tak to poslední dobou flákám. Dentální hygienu jsem párkrát absolvoval, ale nějak jsem nepozoroval rozdíl, tak už tam taky nechodím za ty prachy a ani poznat to není. Mezizubní hygienu jsem ze začátku pravidelně dodržoval, teď tak jednou za měsíc.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4343
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 14, 2023 7:41

Tak už k tomu došlo. Nový mobil mi spadl tak blbě, že dopadl displejem na roh nočního stolečku. Měl jsem na něm tvrzené sklo, které prasklo přes celý displej na šířku, ale není to moc vidět. Pod sklem to vypadá, že je displej mobilu OK. Tak možná bych měl být rád, že ochranné sklo zafungovalo, ale trochu to kazí, že nové stojí 700Kč. Měl jsem ten panzer glass.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4343
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 14, 2023 10:07

panzer glass je top. za tech 700 to stoji.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 14, 2023 10:10

jinak ja mam panzer glas i po te co mam popraskany roh na mobilu porad, nicemu to nebrani...

pokud by slo vratit zpet nebo ho porad mas na displeji tak ho tam tak muzes nechat... me i s starou prasklinou spadl mobil znova na roh a sklo odskocilo s popraskanim toho rohu, tak sem ho vratila (ale ja uz na svuj nekoupim).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 14, 2023 10:26

Jo, normálně tam to sklo zůstalo a neodskočilo. Jak jsem psal, není to skoro vidět, tak s tím můžu fungovat dál zatím. Zachránilo mi to mobil, kde by jinak byla asi pavučina přes celý displej a oprava by se nevyplatila. Stál v akci 6500Kč myslím.

Kamoška pořídila nějaký nárazuodolný mobil za 16tisíc a pak ji spadl v hospodě na zem displejem dolů a pavučina přes celý displej a oprava drahá.

Já si koupil ještě tento odolný kryt Spigen Tough Armor Black a myslím, že ten Samsung mám teď odolnější než většina tzv. nárazuodolných telefonů. Na tom krytu oceňuji hlavně ten stojánek na zadní části. Jsem s ním hodně spokojený. Telefon už mi spadl víckrát, jen ne tak blbě a v pohodě to ustál, což nevím, jestli by bez těch krytů dal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4343
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 14, 2023 10:47

Termoprádlo Craft vydrželo teda pěkný prd. Sice to má nízkou gramáž, ale za ty prachy to mohlo vydržet déle. Z podvlíkaček už budu mít za chvíli dvě nohavice, protože v rozkroku ruplo a rozšiřuje se. Je to tak nízká gramáž, že to nejde jehlou zašít. Musel bych tam udělat uzel jak bambula.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4343
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 14, 2023 18:13

Tyhle ohavný krmítka pro ptáky, to je zase nějaký "chytrý" nápad z "fejsbůku"?

1.jpg


Nejdříve jsem si toho začal všímat ve městě, že takhle visí na stromech třeba krabice od mlíka , ale už to vidím i v přírodě. Tohle je focené na aleji podél silnice, která je tím celá ověšená... vypadá to fakt příšerně...
Jsem zvědavý, jestli ti, co to tam věší, to pak i posbírají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4343
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 14, 2023 19:12

dromedaro
neni tvuj zivot az presprilis plnej hlavne stiznosti?

to sou paradoxy dnesni doby. je malo hmyzu, tak se musi ptaci populace udrzovat umele. protoze se udrzuje umele, tak ti to hyzdi vyhled z necistuje prirodu. az to pekne napomuze zase dalsimu umirani hmyzu, protoze budou mit hnusy z "krmitek" v pude a okoli, tak bude tech hnusu jeste vic, aby se ptaci populace porad udrzovala dostatecne zasobena potravou :D

vitej v 21 stoleti :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » úte úno 14, 2023 19:33

No to "krmítko" ale vypadá fakt zoufale, za pár dní se to stejně rozpadne a bude válet někde v pangejtu. To už je lepší nedávat tam snad nic než tohle. :roll:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 14, 2023 19:42

Já chápu, že se přikrmují, ale alej ověšená kefírem...?
Ty koule v síťce, tam už je to neprůchodné kvůli plastu? Se normálně prodávají.

Já jen, že mi připadá , že se to začalo dost šířit. Stejně jako ty toxickejma barvama pobarvený kamínky, který se teď valí všude možně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4343
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 15, 2023 7:02

nesmitw to brat tak vazne, jasne ze je to hnus a jde peifelat jen ta lojokoule
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » stř úno 15, 2023 9:09

@Drom - nebuď takovej mrzout. Barevný kamínky se mi líbí, občas nejakej seberu a posunu dál. Běžně dostupné barvy dneska už nejsou toxické.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 15, 2023 20:19

Olchor píše:Běžně dostupné barvy dneska už nejsou toxické.

Já jen, že je často nacházím právě u studánek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4343
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 9:22

Stěžuju si na platbu za odpad, bez několika korun 7 stovek. Ročně naplním tak stěží tu malou popelnici, kolik ta má, maximálně 100l? Ale budiž. Jsou lidi, kteří těch popelnic za rok naplní 52 a ještě jim to ani nestačí :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » stř úno 22, 2023 13:36

je ti jasné, že je to obec od obce , město od města různé...? Někde se platí za počet a frekvenci odvozu popelnic, jinde zase za počet osoby na té které adrese... Jak chceš porovnat, co je moc a co málo?
Nebo bys raději bydlel mezi odpadky? Zpracování odpadu je dneska velký byznys, ael na druhou stranu, si za to můžeme sami (lidstvo), že ho tolik produkujeme... Už se to tu probíralo: Evropa je v tomto přepečlivělá, jenže ve většině Asijských, Afrických či Jihoamerických částech světa se to téměř neřeší...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 14:58

Já to chápu a souhlasím, není možný uhlídat kdo, kolik... Jen mi přijde poněkud nepatřičný, že platím za 1 popelnici tolik, co jiný za desítky. Moje peníze tak poslouží na likvidaci bordelu, co vyprodukuje někdo navíc. Nic proti tomu nemám, vpohodě, jen se podivuju, že v r 23 toto není důmyslně vyřešeno. Ale tady máš, Quido, pravdu. Rozumný řešení to jaksi nemá. Odpad je velice těžko řešitelný problém.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 22, 2023 15:10

To platíš stejně jak já v Brně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4343
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř úno 22, 2023 16:37

Hmmm, připomenutí, že nikdo tu nejsme nafurt - soused u nás v ulici (můj věk, circa) už tu není.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec