Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv pro 22, 2022 18:46

zonn píše:Clovece, zkus se nekdy vratit na zem a zeptej se zdravotnich sester, jaka je jejich prace
Asi se budes divit, ale jsem se ptal, i sveho doktora -a proto jsem psal, co jsem psal.

Asi to nejvice zaleziod konkretni ordinaci, jestli je to nemocnice, soukroma, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř pro 28, 2022 18:05

pavproch píše:A cákryš.... starý ynženýr strojař naráží na skleněnou zeď (sklerozu)..... juniorka študuje na dochtora a přišla za mnou, že by k zápočtu potřebovala vysvětlit integrály a derivace, že tam mají jednu otázku k nim a že se s tím na gymplu nikdy nepotkala.... měl bych znát, znal sem, ale... prostě skleroza vítězí = to zas bude ("pedagogická a rodičovská") ostuda.

pavproch píše:Tak ostuda (snad) nebude tak veliká - tenhle popupárně naučný článek mi to dost připoměl/osvěžil.... ale ta skleněné nemoc toho teda sežrala sakra dost.

Neska to proběhlo, nechci dělat ramena, ale snad se mito podařilo vysvětlit co to je a jak to obojí funguje (polopatisticky, což by mělo stačit).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon led 2, 2023 22:17

Musim si trochu postezovat na konec roku a zacatek noveho... - a na skvelou dovolenou.

Zacatkem listopadu jsem zjistil, ze mam v jedne osmicce nad dasnem peknou diru. Za par dnu najednou vypadnul dalsi kus a to uz bylo fakt velke. Ne obycejny kaz, spise se ten zub rozpadaval. Po dvou tydnech se povedlo dokonce najit zubni ambulanci, ktera byla ochotna s tim neco udelat.

Dovolenou mam 22.12. - 6.1. Jej prubeh byl/je skvely:
22.12. - vytrzeni zubu
23-24.12. - cela leva strana huby (nahore i dole) bolestiva, strpla. Spal jsem hoodne blbe.
25.12. - jsem zjistil, ze "zuzlam" mezi zubama na strane vytrzeni "neco" (byla to uvolnena nit, jak doktor jednym stehem zasil ranu) a ze z rany neco vypadlo, bo jsem tam najednou mel velkou diru.
26.12. - pokracovani zuzlani a v dire (a do nite) se furt neco zachytavalo, cistit se to nedalo a zacalo to tam byt neprijemne, uz jsem citil (klasicky - v koleni :-)), ze se tam zacina delat infekce
27.12. - meli jsme odjet na dovolenou do V. Tater; odesel jen zbytek rodiny, ja jsem se nabalil, ale uz napoledne me zacalo bolet, tak jsem se rozhodl, ze ja nikam nejdu, "vypravil jsem" zbytek rodiny; chtel jsem volat zubari, kdy prijit, ale o pet minut jsem to nestihl... zhorsovalo se to
28.12. - rano hned jsem volal do ambulance - zadny zubar tam neni, musim vecer zajit na pohotovost, at tam jdu trochu drive; byl jsem tam 17:30, na rad jsem se dostal asi 22:10, vycisteno, dren a predepsana antiibiotika
29.12. - 1.1. kazdy den vecer (pres vikend dopoledne) pohotovost, vymena drene; 1.1. konecne prestalo bolet
5.1. jdu rano na vyber stehu

K tomu vsemu uz od vytrzeni docela pekna unava organizmu, od zacatku infekce (a potom od ATB) jsem byl vzdy rad, ze jsem zvladl doslapat pesky na pohotovost a zpet (cca 4-4,5 km podle trasy, prevyseni do 10m), mel jsem toho vzdy dost. Jinak jsem nikde z domu nebyl, max. v potravinach vedle - proste jsem na to nemel.

Dnes jsem chtel oslavit prvni den bez pohotovosti "vyslapem" na dva kopce z mesta - na haldy Ema a Tereza. Slapal jsem cca 6 km, celkove prevyseni asi 160m - a na tramvaj jsem uz ledva tahal nohy :twisted:. Zitra si na dalsi tak "velky" vylet netroufam.

Takze "dovolena na zotavenou" (jehoz delku mi nekteri docela zavideli :twisted:) poslouzi a do prace prijdu pristi pondeli "odpocaty" asi jako po permanentnim flamu.

A k tomu se budu muset znovu pristi mesic-dva nabirat trochu alespon trochu kondice, hlavne vyskove... :smt022
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 2:19

apuka píše:Zacatkem listopadu jsem zjistil, ze mam v jedne osmicce nad dasnem peknou diru. Za par dnu najednou vypadnul dalsi kus a to uz bylo fakt velke. Ne obycejny kaz, spise se ten zub rozpadaval. Po dvou tydnech se povedlo dokonce najit zubni ambulanci, ktera byla ochotna s tim neco udelat.

22.12. - vytrzeni zubu

Mne na te casove ose chybi minimalne mesic... Pricemz zub by ti na pohotovosti vytrhli hned, tos nemusel shanet ambulanci.

Mel jsem neco podobneho na jare, zubar mne nechal pekne vydusit, jelikoz jsem tam blbec 6 let nebyl, takze mne nechal mesic cekat, nez zub spravil. Povedlo se, od te doby je v pohode. Rikal, ze tohle se nestane za rok, takova dira, do ktere se zub zhrouti a kus ulomi, se vyviji dlouho. Kdybych chodil na prevenci kazdy rok, tak by na to prisel zavcas a oprava by byla podstatne jednodussi (a levnejsi). Pouceni pro priste, ted uz tam budu chodit pravidelne. Ty by sis mel vzit stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř led 4, 2023 0:12

mike píše:zub by ti na pohotovosti vytrhli hned, tos nemusel shanet ambulanci.
Jenze ja jsem blb, ktery bere pohotovost tak, jak i tam na dverich pisou (i kdyz ten napis jsem videl az pozdeji), cca "zubni pohotovost slouzi na osetreni akutnich bolestivych stavu...". No a mne to nebolelo (jen to bylo cim dal vice neprijemne, ale zdaleka ne - pro mne - dostatecne silna bolest na navstevu pohotovosti), tak jsem to chtel resit. Sice jsem tusil, ze osmicka se resi vytrzenim, ale chtel jsem to probrat s doktorem, bo to neni jen "nestarostlivosti" o zub, ale ja mam takove zuby - nabeh na podobne veci je i na jinych a to uz dlouhe roky, i kdyz jsem jeste chodil dvakrat rocne na preventivky a doktor to nijak neresil.

Mel bys zkusit najit zubni ambulanci (i s primou platbou) v OV. Tady je to trochu neco jineho nez v Praze :evil:. Pro toto a kvuli nejblizsimu terminu je tam ta prodleva.

Ja jsem neprestal chodit k zubari na prevencky sam od seba. Jen se objednavalo za 5-6 mesicu a prislo obdobi trech zmen zamestnani v pomerne kratke dobe, kdy na termin prevencky vzdy prislo neco, co se nedalo odlozit (jediny mozny termin pohovoru, pekne drahe hromadne odborne skoleni nam "na miru", sluzebni cesta do zahranici), tak jsem se musel vzdy preobjednat. No a kdyz jsem konecne mohl prijet na posledne objednany termin a sedl si do cekarny, za chvili vysla sestricka, ze "pane, vy jste tady nebyl uz vice nez dva roky, tak jsme vas vyradili, protoze mame prilis moc regirtrovanych lidi" - a bylo to. Presvihl jsem to asi o dva tydny ](*,) :twisted:. Proste doktor se par let zaucoval u otce, potom hned vedle otevrel ordinaci, prijimal "sve" pacienty - no a v case, kdyz jsem menil zamestnani, jeho otec odesel do duchodu a on prevzal vsechny jeho pacienty, takze jich mel nad hlavu...
Od te doby jsem nemohl najit noveho, co by me zaregistroval. Resp. jsem zkusil pres stomatologickou komoru, v Opave psali, ze registruji nove - kdyz jsem se zkusil prihlasit pres jejich web, vypsalo mi, ze termin nejblizsi registrace, resp. nejblizsi volny termin prohlidky je za cca rok a 4 mesice. Kdo ma akutni problem, ma se prihlasit na jejich "oblibenou" pohotovost a dostane termin tam - za 3+ mesicu. S akutnim problemem.... To me teda presla chut.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř led 4, 2023 5:17

Zuby jsou zlo... Jednou mi praskla stolička, že z ní čuměl nerv. Na pohotovosti mi tam dali cosi jedovatého, že to zabije nerv a za 3 týdny mám jít na čištění kanálků u svého zubaře, kterého jsem neměl.... Takže situace - v zubu jed, nikde žádný volný zubař, jezdit někam do většího města k soukromému bych finančně nezvládl, a co teď.... Nakonec jsem uprosil dětskou zubařku, která mě vzala, jenže ona už má taky 10 let být v důchodu, takže hádám moc dlouho už mít zubaře nebudu a jestli má baba za sebe náhradu a jestli ta náhrada převezme pacienty, to nikdo neví...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » stř led 4, 2023 13:29

mike píše:Mel jsem neco podobneho na jare, zubar mne nechal pekne vydusit, jelikoz jsem tam blbec 6 let nebyl, takze mne nechal mesic cekat, nez zub spravil. Povedlo se, od te doby je v pohode. Rikal, ze tohle se nestane za rok, takova dira, do ktere se zub zhrouti a kus ulomi, se vyviji dlouho. Kdybych chodil na prevenci kazdy rok, tak by na to prisel zavcas a oprava by byla podstatne jednodussi (a levnejsi). Pouceni pro priste, ted uz tam budu chodit pravidelne.

To bych řekla, že tě vzal naopak přednostně. Když mě v květnu rozbolel zub, tak jsem byla ráda, že mi manžel přepustil svůj červnový termín a nemusela jsem čekat do srpna, na kdy jsem měla já termín na prevenčku. Ani tak to nebylo jednoduché. Můj zubař usoudil, že by bolest mohla být od naprasklé osmičky, ale ještě by to chtělo lepší rentgen než má on a osmičku radil vytrhnout, ale to nedělá, takže jsem dostala seznam míst, kde extrakce provádějí. Tam mi rentgen udělali na počkání, ale když došlo na objednání na trhání, tak mi sestra sdělila, že objednávají na prosinec (v červnu :shock:). Ale když jsem ten akutní případ, tak jim tam můžu nechat telefonní číslo a zavolají mi, pokud se něco uvolní. Takže jsem byla šťastná, když mi zuby (nechala jsem si rovnou vytrhnout i horní osmičku, která zrovna nezlobila) vytrhli už na konci července :prayer:

Ale jinak je potěšující, že dostáváš rozum :wink:. Před pár lety jsi tvrdil, že ti nějaký zubař nemá co přikazovat nebo vyčítat, že nechodíš na preventivní prohlídky, protože ty ho platíš, tak může být rád, že k němu přijdeš když se ti zachce. Holt ses musel přesvědčit na vlastní zuby, že doporučované preventivní prohlídky nejsou jen buzerací doktorů, kteří mají potřebu povyšovat se nad pacienty :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2023 14:13

Nezávidím (starosti se zubama).
Já sem fčíl bezprizorní = moje zubařka před rokem odešla do důchodu (jediné co mi po ní zbylo je moje karta pacienta, mám ji od ní doma), jiného zubaře sem nesehnal (u nás v regionu prostě nejsou žádní "kteří by brali nové pacienty"). Takže žiju bez preventivek a s tím, že až mě rozbolejí zuby, tak pohotovost na Vsetíně (50km). Takže asitak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » stř led 4, 2023 14:21

Měl's na zubařinu nasměrovat juniorku :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř led 4, 2023 14:32

Nemusí na zubařinu, stačí dentální hygiena, tisíc korun za hodinu, kdo to má /krom cyklomechanika/..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř led 4, 2023 14:37

GreyMouse píše:To bych řekla, že tě vzal naopak přednostně.

Prednostne by mne vzal, kdybych chodil pravidelne na prevenci, to se pak akutni pripady snazi resit co nejrychleji, nejak si na ne najde cas. Takhle mi rekl, ze si to nechava pro poradne pacienty a ja s tim holt mesic budu muset vydrzet. On se na to teda nejdriv kouknul a udelal rentgen a rekl, ze to mesic vydrzi. Bylo to i v jeho zajmu, kdyby ho musel umrtvovat, tak by to netrvalo hodinu, ale dve a vic. Stolicka se tremi kanalky. Na tu prohlidku mne vzal kdyz nekdo na posledni chvili odrekl, to mi volali, ze maji za hodinu chvili volnou, at se seberu a prijdu. Dopoledne #-o

Holt je to soukromik, neni zrovna levny, nejede na pojistovny, a tak si udrzuje rozumny pocet pacientu a snazi se, aby to fungovalo k oboustranne spokojenosti.

GreyMouse píše:Takže jsem byla šťastná, když mi zuby (nechala jsem si rovnou vytrhnout i horní osmičku, která zrovna nezlobila) vytrhli už na konci července

Kdyz si nechas vytrhnout vsechny zuby, budes mit vyreseno naporad :twisted:

GreyMouse píše:Před pár lety jsi tvrdil, že ti nějaký zubař nemá co přikazovat nebo vyčítat, že nechodíš na preventivní prohlídky, protože ty ho platíš, tak může být rád, že k němu přijdeš když se ti zachce.

Nevzpominam si, ze jsem to takhle tvrdil [-( Mozna jsem rikal, ze tam nebudu chodit kazdy rok. Kdyz jsem se na jare objednaval puvodne na prevenci, tak mne dost prekvapilo, ze jsem tam nebyl 6 let, ani jsem tomu nechtel verit. Pak jsem to zpetne spocital, nejdriv jsem se na to dva roky vykaslal, pak dva roky bartonelly, pak dva roky covid... a mezizubni kaz mel dost casu vyhlodat ve stolicce diru. Nic nebolelo, jen se ji najedno kus ulomil.

GreyMouse píše:Holt ses musel přesvědčit na vlastní zuby, že doporučované preventivní prohlídky nejsou jen buzerací doktorů, kteří mají potřebu povyšovat se nad pacienty :twisted:

Zub. Jeden. Ostatni byly prekvapive v poradku. Njn, 6 let fakt v planu nebylo, to bych normalne neudelal, predtim tak jednou za 2 - 3 roky a stacilo. Ted uz radej kazdorocne, tohle fakt nestoji za to.

GreyMouse píše:Ale jinak je potěšující, že dostáváš rozum

Dokonce jsem byl vloni dvakrat na zubni hygiene a od te doby pouzivam mezizubni kartacky 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř led 4, 2023 14:40

Etheric píše:tisíc korun za hodinu, kdo to má /krom cyklomechanika/..

Tech 1000 Kc neni zisk, ale hruby prijem, ze ktereho se plati mj. najem ordinace, kreslo, nastroje, material... a pak dane, vcetne zdravotni. A v Praze to neni 1000, ale 2000.

Jinak to maji treba programatori, ti levni ;-) Taky hrubeho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2023 14:40

GreyMouse píše:Měl's na zubařinu nasměrovat juniorku :wink:

Do výběru VŠ sem ji nijak "netlačil/nesměřoval", MUDra si vybrala sama, protože tam byl šance na přijetí násobně vyšší než na zubaře.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » stř led 4, 2023 15:01

Etheric píše:Nemusí na zubařinu, stačí dentální hygiena, tisíc korun za hodinu, kdo to má /krom cyklomechanika/..

Nemyslela jsem na peníze, ale že by pp měl vlastní zubařku :wink:

mike píše:Kdyz si nechas vytrhnout vsechny zuby, budes mit vyreseno naporad :twisted:

Všechny ne, ale ty osmičky měl štvaly. Pravá strana, kde je nemám už léta, byla OK, s levou opakovaně problémy.

mike píše:Nevzpominam si, ze jsem to takhle tvrdil [-(

Njn, nejen zuby, ale ani paměť se s věkem nelepší :twisted:

pavproch píše:Do výběru VŠ sem ji nijak "netlačil/nesměřoval", MUDra si vybrala sama, protože tam byl šance na přijetí násobně vyšší než na zubaře.

Mají strach, že bude moc zubařů? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod lojzmen » stř led 4, 2023 15:40

GreyMouse píše: Mají strach, že bude moc zubařů? :-k

V určitém období byly zubařské obory na školách placeny státem stejně, jako ty, na nichž se nepoužívají praktické pomůcky, stroje a nástroje. Např. rekreologie.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1096
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř led 4, 2023 16:52

GreyMouse píše:Všechny ne, ale ty osmičky měl štvaly. Pravá strana, kde je nemám už léta, byla OK, s levou opakovaně problémy.

Njn, ja jsem mel zas spoustu let problemy po vytrzeni osmicky vlevo dole, pak musela jit i ta nahore. Vpravo je mam, problemy minimalni, ale zubni hygienicka by je pry vytrhla. Nastesti o tom nerozhoduje [-(

GreyMouse píše:Njn, nejen zuby, ale ani paměť se s věkem nelepší

To ty musis vedet jeste o neco lip :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř led 4, 2023 19:40

mike píše:najem ordinace, kreslo, nastroje, material...

Nájem ordinace tu vyjde asi jako garsonka na Zahraďáku, možná trochu levněji, křeslo a vybavení má moje hygienistka už tisíckrát zaplacený, materiálu moc nespotřebuje,.. Nejhorší položka budou ty daně. I tak jí musí zbýt ranec.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř led 4, 2023 21:46

Tisickrat zaplaceny? Jakoze uz vydelala miliardu? :twisted: Sorry, ale mas fakt nerealne predstavy o skutecnem vydelku. Zkus se ji nekdy zeptat, kolik ji z tve tisicovky zbude, asi budes prekvapen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv led 5, 2023 5:10

Tisíckrát ne, ale dávno zaplacený už to má, dokonce z bezúročné půjčky. Kolik z tý tisícovky sežerou daně, se jí schválně příště zeptám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » čtv led 5, 2023 9:30

Ethericu myslím, že fakt jsi poněkud dále od reality.
Jedna věc jsou všelijaké odvody, další věc jsou náklady na nové materiály, obnova techniky, předpokládám, že zubařka má sestru - náklady na lidskou sílu nejsou taky malé. Další položkou je třeba vzdělávání se v oboru, taky to něco stojí a je to celoživotní.

Nepředpokládám, že ti řekne, kolik zbyde v čistém. Už třeba proto, že je to hodně osobní údaj. Ledaže by to byla tvá manželka nebo milenka :) a i tehdy si nejsem jistý, jestli by ti to řekla :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2023 9:47

Tisíc na hodinu - to si teda nedovolím účtovat ani za svého nejdražšího člověka a práci v noci o víkendu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv led 5, 2023 10:43

Lipon píše:náklady na nové materiály, obnova techniky, předpokládám, že zubařka má sestru

Ale já se bavím o dentální hygienistce, ten obor není tak náročný na materiál a vybavení, jako zubařina. Moje hygienistka sestru nemá, nájem velkej taky ne, všechno nové pořízené za velice štědrých podmínek města, o kterých si kdokoliv jiný /aktuálně vyjma nového zubaře/ může nechat jenom zdát... Bezúročná půjčka na vybavení, rok nájmu ordinace zdarma... takže asi tak. Je mi jasný, že si musí něco dávat bokem na novou výbavu, nevydrží to věčně, ale nijak mimo realitu nejsu, furt jí prostě zbyde ranec.
Ohledně toho vzdělávání se, čest těm několika výjimkám, kteří to dělají. Bohužel pro drtivou většinu lidí v lékařství - nejvíce markantní v oboru psychiatrie - vzdělávání končí souběžně s koncem studia. Je to smutný, ale je to tak. Byses divil, kolik psychiatrů nemá ponětí o nově /myšleno třeba i 20 let starých/ zjištěných faktech a "léčí" podle knihy, kterou studovali před desítkami let a která byla už tenkrát stará :roll: Vzdělávat se po studiu bohužel není povinností, ale zrovna v těchto oborech by být mělo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 5, 2023 11:28

na druhou straju moje mama zubarka ktera ze zdrsvotnich duvodu delala farmaceutickeho reprezentanta firmam leciva a pote bayer nez odesel ze zastoupeni pro cr byla vzdy chuda pribuzna vsech svych zubarskych spoluzaku, ktery meli drahy byty, chalupy, auta a drahy dovoleny v dobach kdy mi jezdili ma tyden pod stan do chorvatska tak oni na 14 dni do egypta, firemni renault 19 se parkoval vedle jaguaru a bavoraku a na chalupu se nim jezdilo za televizi 3x vetsi, nez sme meli doma a chalupa sama byla velka asi jako nas mestsky byt... takze na druhou stranu je proste fakt, ze zubari se maj dobre. na druhou stranu ja jim to klidne zaplatim a dopreju, protoze zuby sou proste potreba dobry a lepsi mit v poho zuby nez novou mikinu nebo absence par veceri me nezabilo ani b dobach kdy to pro mr bylo dost existencni. jist 1x denne se proste da mesic vydrzet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv led 5, 2023 15:14

Mawenzi píše:ja jim to klidne zaplatim a dopreju, protoze zuby sou proste potreba dobry a lepsi mit v poho zuby nez novou mikinu nebo absence par veceri

Dobrý :D Ošetření zubu za cenu mikiny a pár večeří bejvávalo... Tedy ještě někde je, pokud jsi fakt lucker. Jinak tě může takový čištění kanálků u stoličky a následná korunka vyjít i na cenu deseti tvých Torridů. A bude hůř.

Koupím vysloužilé zubařské křeslo. Šlapací, páč kromě toho, že nebudou /cenově/ dostupní zubaři, hrozí i to, že nebudou energie.
Nabídky prosím do SZ :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv led 5, 2023 15:23

Etheric píše:nijak mimo realitu nejsu, furt jí prostě zbyde ranec.

Je to marny, je to marny... O jejich realnych nakladech nic nevis, ale vidis ranec. Takhle vznika zavist. Lidi porovnavaji hruby prijem firmy (ordinace je firma) se svou cistou mzdou, coz je naprosty nesmysl.

Moje holicka si za ostrihani rekne tri stovky. Za pul hodiny. U zenskych je to myslim osm stovek za hodinu. Znamena to, ze ma ranec? Ani nahodou, zije tak nejak normalne a vyskakovat si nemuze (zname se snad 20 let a pri strihani si povidame).

pavproch píše:Tisíc na hodinu - to si teda nedovolím účtovat ani za svého nejdražšího člověka a práci v noci o víkendu.

Podobne je kravina srovnavat sazbu mezi firmami s tim, co uctuje firma koncovemu zakaznikovi. Rozdil je minimalne DPH. No a samozrejme taky v oboru. Chces srovnavat sveho nadenika na venkove s odbornikem v oblasti zdravotni pece nebo dokonce ITakem? :twisted:

Etheric píše:všechno nové pořízené za velice štědrých podmínek města, o kterých si kdokoliv jiný /aktuálně vyjma nového zubaře/ může nechat jenom zdát... Bezúročná půjčka na vybavení, rok nájmu ordinace zdarma...

Chapes, ze i bezurocna pujcka se musi splatit? A ze rok najmu je jen takova pobidka na zacatek? Kterou dostala, protoze o ni mesto stoji, coz je v poradku.

Etheric píše:Jinak tě může takový čištění kanálků u stoličky a následná korunka vyjít i na cenu deseti tvých Torridů.

Takze 90k? Fakt jsi uplne mimo realitu. Muj zubar v Praze neni zrovna levny a hodinova oprava stolicky s nahradou odlomene casti kompozitem, coz se dneska pouziva misto korunky, mne vysla neco pres 5 kKc. Kdyby se musely cistit kanalky, coz realne hrozilo a byla o tom rec, tak by to stalo o nekolik tisic vic, ale do 10 kKc by se to zcela jiste vlezlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 5, 2023 17:54

mike
tvoje holicka je levna, moje chce 250 za 10 minut :D

etheric
ja sem si nechala 2 roky uhjivat nervy zadarno a korunka pak byla vsechno, co sem musela platit:D

ale je fakt, ze sem.byla minulej mesic s malou plombou a rika mi, ze bila hodne podrazila asi o 50% ze to bude tak 4t nebo amalgam... vzala sem bilou... a zubare sem se fakt bala protoze moje citlivost zubu je proti beznejm lidem.masakralne posunuta a tohohle zubare sem neznala... prvne v zivote me to nebolelo... taky mi dal 7 injekci. pri trech od stare zubarjy je to jako rezani nohy za ziva...

takze sem poprve v zivote zazila vrtani, ktery me NEBOLELO a to mi za ty 4t fakt stalo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv led 5, 2023 20:14

@mike: rozmohl se mezi zubaři takový nešvar nemít smlouvy s pojišťovnami a pak jsou ty ceny klidně za jeden kanálek 10k, přičemž ta zatracená stolička jich může mít 5. To máš 50 jen za čištění kanálků. Předtím ti je musel otrávit tou umrtvující vložkou, zub dočasně zadělat, a pak ty kanálky až čistit. A pak tu korunku.... Takže ne, nejsu mimo realitu, bohužel. Doba a přístup lidí se mění a toho si zas ty naopak často nevšímáš ;)
mike píše:Takhle vznika zavist. Lidi porovnavaji hruby prijem firmy (ordinace je firma) se svou cistou mzdou, coz je naprosty nesmysl.

Nikomu nic nezávidím, já bych to nedělal ani za tu tisícovku v čistým :twisted:
Ani neporovnávám se svým výdělkem, jen říkám, že dentální hygiena je velice výnosnej kšeft a že si hygienistka vydělá balík. Samozřejmě nemá tolik, jako soukromý zubař, a už vůbec ne tolik, co ortodontista, ale furt má prostě ranec, lidově řečeno prase v žitě.

@Mawe: pokud ti prdne půlka stoličky a nerv čumí ven ze zubu, s tímhle dva roky nedáš. Dal jsem dva dny a to mám dost šouplej práh bolesti. Ale pokud to není takhle moc, tak věřím, že se s tím žít dá.. Ale říkáš, že máš extrémní citlivost zubů a dva roky hnití nervu v poho?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » čtv led 5, 2023 23:19

Mawenzi píše:mike
tvoje holicka je levna, moje chce 250 za 10 minut :D
Safra, asi bych si měla hýčkat svého "mistra kadeřnického". Ten si dá pivko, vezme strojek a už to lítá :D Brzy mě to opět čeká, před výletem je třeba vytvořit "sestřih na mužstvo", jak tomu říká šipka :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát led 6, 2023 4:58

Mawenzi píše:tvoje holicka je levna, moje chce 250 za 10 minut

Tak to je na tom lip, nez Ethericova zubni hygienicka :D Pricemz ano, moje holicka je levna, drzela stejne ceny strasne dlouho a zvedla az vloni a ne moc.

Etheric píše:rozmohl se mezi zubaři takový nešvar nemít smlouvy s pojišťovnami

To neni nesvar, ale ekonomicka realita. Muj zubar na rovinu rika, ze mu tech par stovek od pojistoven nestoji za to papirovani, takze smlouvy nema a plati se vsechno. Nesvar je nase zdravotni dan a zpusob financovani zdravotnictvi.

Etheric píše:a pak jsou ty ceny klidně za jeden kanálek 10k, přičemž ta zatracená stolička jich může mít 5. To máš 50 jen za čištění kanálků.

Jak jsem psal, muj zubar patri mezi ty drazsi a tohle je dost mimo. Prehled trochu mam, jelikoz svagrova dodava zubarum material a zna jich spoustu, tohohle mi doporucila. Mimochodem, moje sestrenka je zubarka v pp kraji, asi ji tve posty poslu pro pobaveni ;-)

Jestli chces videt realne ceny, hod si je do Googlu, vypadne spousta ceniku a ta stolicka vyjde na 5 - 10 kKc. Cena za vice kanalku v jednom zubu totiz neni cena jednoho krat jejich pocet. Mimochodem, vypadlo i tohle, coz ukazuje ekonomickou realitu, co jsem psal vyse: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

Etheric píše:jen říkám, že dentální hygiena je velice výnosnej kšeft a že si hygienistka vydělá balík. ... ale furt má prostě ranec, lidově řečeno prase v žitě.

:roll: to je jak z diskuse na Novinkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pát led 6, 2023 5:24

Taky to má tvoje kadeřnice tak, že jeden člověk sleze z křesla a hned tam sedne novej?
mike píše::roll: to je jak z diskuse na Novinkach.

Nečtu novinky... To je prostý fakt, že se má dobře, ale budiž jí to přáno, já bych se lidem v těch špinavých hubách nevrtal ani za tisíc na hodinu v čistém...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec