Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » čtv úno 10, 2022 6:46

Já bych nebyl tak příkrý. Jak jsem to pochopil já, tak apuka si stěžuje, že někdo vzal dětskou autosedačku a vytknul jí některé nedostatky, ale úplně minul fakt, že ji u apukovy firmy používají ve shnilé Škodě 120, takže to v případě kolize je stejně jedno. (Analogie je schválně přehnaná, nebrat doslovně :wink: )

Já říkám, že ze security pohledu je audit správně, vzal autosedačku, otestoval ji a nalezl poměrně závažné nedostatky, které by pro zájemce o autosedačku měly být důvodem si ji nekoupit. Apuka říká, že se se Š120 jezdí jen pár metrů po zahradě tam a zpět, takže se nemůže nic stát a je blbost to řešit. A má v jistém smyslu taky trochu pravdu.

Nicméně podle mě je užitečné vědět, že autosedačka má své problémy, aby sis jich byl vědom, až ji třeba přendáš do volva a vyjedeš do hustého provozu.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 690
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv úno 10, 2022 8:54

karaya1 píše: u apukovy firmy používají ve shnilé Škodě 120
Ne, mas spatnou analogii - v apukove firme ji pouzivaji ve skvelem autu, jenze to auto stoji stale v garazi :wink:.
mike píše:A proto vyse pises o pristupu pres remote desktop
Boze, Ty asi fakt vubec nectes, na co reagujes a potom pises voloviny. Proc jsem asi napsal toto?
apuka píše:6) Heslo na RDC pristup i na toho admina aplikace na server jsou sdilene, protoze se o nej vzdy starala nejaka skupina lidi (podpora 24/7). Tento princip byl schvalen security oddelenim...
Pokud neco by bylo na vytknuti kvuli bezpecnosti, tak by to mohl byt bod 6, ktery je jediny realne nebezpecny - ale ten jim nevadi.
apuka píše:mne slo prave o to, ze zrovna v tomto pripade, kdyby se mely vyhodnotit skutecne bezpecnostni hrozby, tak jsou tam jine s radove vetsim vyznamem - napr. ty sdilene ucty, navic uz mimo korporaci (bo externi support), kam na to nikdo nevidi

Takze pro mika uz jednou spomenuta analogie jeste znovu, snad uz konecne pochopi jadro problemu:
Je to jako kdyz Ti vytkne IT-bezpecak, ze na PC nejake firmy nemas chranene bezpecnostni hrozby z internetu, nemas tam firewall, ze Ti utocnik muze kdykoliv dostat do PC. Jen zapomene na to, ze zkouma PC, ktere je striktne oddelene od veskere site a jediny zpusob, jak se do nej dostat je jej zapnout na stole, zadat jedineho vytvoreneho uzivatele a heslo - a ten uzivatel a heslo je sdilene mezi pulkou zamestnancu a k PC se fyzicky kdykoliv muze kdokoliv dostat. Co ale IT bezpecakovi vubec nevadi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16630
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv úno 10, 2022 18:58

Nehodlam resit analogie, napsal jsi tohle:
apuka píše:Bezi to na servru, kam se muze dostat (pres Remote Desktop Connection) pouze "nas" administrator a lidi z DC.

Kdyz se tam nekdo muze dostat pres remote desktop, tak je to dostupne pres sit a kdyz je to dostupne pres sit, tak jsou bezpecnostni hrozby relevantni. Ze tam mate jeste jine hrozby je pro tyhle ucely nepodstatne. Zadali jste si penetracni testy a tema to neproslo. Resit je potreba jak tohle, tak to ostatni. Pro utocnika muze byt lepsi se tam nepozorovane dostat pres sit a pres jiny ucet, nez ty povazujes za nebezpecny. Treba kvuli zamaskovani stop.

karaya1 píše:Já říkám, že ze security pohledu je audit správně

Presne tak, ja taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát bře 4, 2022 18:47

pavproch píše:Základem úspěšné podnikatelské činnosti je mj. i diverzifikace rizika. Právě proto budeme celé druhé pololetí 2021 a začátek 2022 dělat jednu jedinou obrovskou zakázku. :twisted:
(Člověk by řekl, že jako podnikatel sem svého osudu mašinfýra, ale nejsem, je třeba vycházet zákazníkům vstříc). Děsím se toho. Chjo no.

Ufff, snad to už nezakřiknu, to nediverzifikované riźiko (= jedna obrovská zakázka) je z 98% hotovo (včetně ingstalace v Plzni), taxme to (snad) přežili, no... je to fajn pracovat (do úmoru - mám při pátku dost) zase na více zakázkách najednou (= diverzifikovat).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28350
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » pát bře 4, 2022 23:50

Tak jsem se těšil na kvetnovou Mallorku, pořád přemýšlel, jestli to zvládnu s kolenem po artroskopii...až nám wizzair zrušil letenky vie-pmi.
Tak teď nevím, jestli dát peníze na "kredit" a vybrat neco jineho (ale co?) nebo si je nechat vrátit na účet a přijít o zaplacené členství wizz clubu.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Stížnost

Příspěvekod Lipon » sob bře 5, 2022 20:53

Co? Když si necháš vrátit cash, tak to zruší tebou zaplacený premium účet? Zřejmě dobrej oddíl.
Realita je, že ajrolinky nerady vrací cash, ale aby ti postihly ještě něco, za co jsi jim dal peníze, to je brutus.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4921
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » sob bře 5, 2022 21:43

ne, ale. koupil si premium ucet, aby mel levnejsi letenky, nejspise sleva uz za tu jednu cestu pokryla naklady na premium ucet. Ale po zruseni letenky mu vrati prachy za letenku, ale premium ucet mu zustane
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » ned bře 6, 2022 8:07

Hafi - přesně tak.
A vzhledem k tomu, že z Vídně už na Mallorcu lítat wizz nebude a z KTW až od června, tak musím buď změnit destinaci nebo dopravce. A s irským skrtem se mi moc nechce :-/
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » ned bře 6, 2022 16:32

no výběr mezi maďarským a irským škrtem je prašť jak bouchni.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » ned bře 6, 2022 19:29

tak jsem to objednal u ryanů... nakonec 120e včetně 1 odbaveného 20kg zavazadla tam i zpět a sedaček pro oba tam i zpět. takže o fous lepší než wizzair

s wizzem jsme právě zatím měli jen ty nejlepší zkušenosti, ryanair už nás 2x vypekl. tak snad to tentokrát vyjde
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát bře 11, 2022 19:43

Stezuju si, ze musim po dlouhe dobe zajit do prace. Nahromadil se tam hardware, ktery potrebuju na dalsi praci a taky nejake papiry k vyrizeni (uctarna odmita pracovat elektronicky :roll:). Nebyl jsem tam aspon mesic, mozna i dva, a vubec se mi tam nechce...

Taky jsem se dozvedel, ze mi pry znarodnili kancelar, kdyz tam nechodim :D Furt nabiraji dalsi lidi a uz si nemeli kam sednout. Aspon mam dalsi duvod, proc tam nechodit 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned bře 13, 2022 17:43

Ja jsem v praci nebyl uz od doby, jak nas "poslali" na Home Office. Prinesl jsem si oba monitory a ze bych tam obcas zasel na navstevu jen s notasem s tim "pidimonitorem", na kterem houby vidim se mi teda nechtelo. Hlavne ne jen kvuli tomu, abych si zasel na obed do kantyny, jak tam obcas byl kolega.
No a ted nas dva ceka migrace uctu do jine domeny, ktera "patri" do oddelene site (my dva jsme zamestnanci casti korporace vycelnene do "nezavisle" firmy, zbytek knaclu jsou vsichni ve stare; uz dva roky se vsechno oddeluje, site, ucty, atd.). Kvuli tomu musim do Brna, bo vzdaleny pristup trochu hapruje a v kanclu je sice primy pristup do (stavajici) site (stare firmy), ale tam dojde migrace jen do pulky a po zmene domeny se uz notas nikam nedostane, tj. uvaznu v nekonecnem bludisti zbloudenych sitovych paketu...
Jsem ale zvedav, jak to vyresi, az se mame vratit do kanclu... Na to jeste nikdo nemyslel :-).

Kurna, moje Marmot fliska, co jsem tam pouzival proti klime bude uz pekne zaprasena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16630
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » ned bře 13, 2022 19:22

Klimatizace na pracovišti je můj nepřítel číslo jedna. Vždycky jsem si na to stěžoval a několikrát to byl důvod ukončení poměru. Při pohovoru na nové místo byla první otázka - mohu mít pracoviště bez klimatizace? :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8151
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát bře 18, 2022 15:17

Kurnik šopa.... ač bych měl být (jako majitel a jednatel s.r.o.) svýho štěstí mašinfýrou, nejsem.... máme nového zákazníka (v česku, ale s ústředím v zahraničí), stavíme pro ně stroj (sou s tím porodní bolesti, nežene, ale zase nic mimořádného), termín je ještě hoooodně daleko, přesto ten zákazník v pátek odpoledne spustil paniku, přímo PANIKU a..... už datluju týdenní progress reporty (tabulky v Excelu, aby toho nebylo málo jsou navíc jako bonus v English) stejně jako to bývá zvykem v korporátu . Mně z toho drbne... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28350
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » pát bře 18, 2022 15:29

Etheric - a nechceš jít k nám řídit autobusy/trolejbusy? Většina ještě klimu (aspoň ve Zlíně) nemá, případně jde u řidiče vypnout. A pak máš v kabině v létě příjemných +50 i při otevřeném okýnku.
Jako jestli chceš pracoviště bez klimy, můžu doporučit *
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát bře 18, 2022 17:10

@Etheric: Vitej v klubu :wink: :twisted:
Mne klimy znicily cela zada a castecne oci (a kdovi co jeste). Taky jsem s tim na nekolika pracovistich roky bojoval, na jednom i s kolegami.

Ale... zasadnim problemem jsou pracovnepravni (presneji BOZP) predpisy, ktere urcuji, pro jakou praci jake je pro Tebe idealni pracovni prostredi a ze jake teploty, atd. se tam musi dodrzovat, pripadne kompenzace. Ne ze by se to uplne dodrzovalo, ale napr. kvuli tomu je zakazano instalovat klimatizace na pracovisti, ktere se daji (v dobe pritomnosti nekoho) vypnout. A taky musi udrzovat normou stanovenou teplotu (coz je v kanclu s presnosti +-1 stupen!). Takze nekde potom je, jako bylo ve stare praci, ze v ramci udrzeni tech stanovenych 22 stupnu nejakou dobu se foukal cca 10-12-stupnovy (mereny teplomerem strcenym primo do vyduchu) vzduch nekolika vyduchy primo na cloveka - a kdyz na cidlu prekroci teplota danou dolni mez, tak zacne foukat ohrivany horky vzduch, tak kolem 40 stupnu ](*,) ](*,) ](*,).

Mohu rict, ze vetsina nesrovnalosti mezi spolupracovniky, vcetne silnych nevrazivosti v openspacu, resp. kanclu, kde sedi alespon dva lidi bylo ve vsech starsich pracich dana klimou...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16630
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2022 17:42

apuka píše:je zakazano instalovat klimatizace na pracovisti, ktere se daji (v dobe pritomnosti nekoho) vypnout.

Coze? Nedokazu rozsifrovat, jestli jde o vadnou formulaci nebo informaci...

Klimatizace, ktere se daly zapnout a vypnout, jsme meli v kanclech pres 10 let a skoro urcite tam jeste jsou. Normalni s ovladacem, kde se dala nastavit teplota. V dalsim kanclu byla centralni, ktera se ovsem taky dala vypnout a zapnout a taky nastavit teplota v dane mistnosti. Jak je to v aktualni netusim, jelikoz tam nechodim :D Ale nejspis uplne stejne, jinak to ani nedava smysl.

apuka píše:v ramci udrzeni tech stanovenych 22 stupnu nejakou dobu se foukal cca 10-12-stupnovy (mereny teplomerem strcenym primo do vyduchu) vzduch nekolika vyduchy primo na cloveka - a kdyz na cidlu prekroci teplota danou dolni mez, tak zacne foukat ohrivany horky vzduch, tak kolem 40 stupnu

Bud strasne prehanis, jako obvykle, nebo jste meli extremne spatnou klimatizaci.

apuka píše:Mohu rict, ze vetsina nesrovnalosti mezi spolupracovniky, vcetne silnych nevrazivosti v openspacu, resp. kanclu, kde sedi alespon dva lidi bylo ve vsech starsich pracich dana klimou...

U nas se kvuli tomu lidi stehovali, proste se sesedli tepelne kompatibilni ;-)

BTW, sef byl ted na Floride a stezoval si na to, ze mistni maji nastaveny klimatizace na 20 stupnu nebo niz, takze on na schuzich mrzne, zatimco oni tam sedi v tricku :) A venku je pres 30.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 18, 2022 18:20

ja se uz tesim az se u nas klima zapne, protoze v kanclu 28 stupnu, proste me se spatne pracuje kdyz ze me leje, ruka se mi lepi k mysi i stolu... rano se to podari vyvetrat na 24 a pak to uz jen leze nahoru.
topeni mame samozrejme celou zimu vyply...

protoze kdyz mi tahne na zada, vemu si satek, kdyz mi tahne na ruce dam si rukav...

asi budu davat priste na pohovoru otazku na klimu a kdo rekne ze mu vadi tak ho nevemem:D

me osobne primo ovlivnuje teplo ve schopnosti myslet/pracovat...

na vandru a v posilce mi taky vedro vadi ale tam je to otravany jen kvuli vedru, nepotrebuju pouzivat mozek, ale jakmile musim premyslet tak mi to ve vedru proste nejde
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2022 18:28

:shock: pracujes v teplarne? ;-)

Ja jsem schopen fungovat do 26 stupnu a nad 28 uz mozek odmita pracovat. Takze kdyz bylo v Praze ke 40, tak jsem klimu poustel taky. Nastavenou na 26.

No a jinak ma byt klima umistena tak, aby na nikoho primo nefoukala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát bře 18, 2022 18:37

mike píše:No a jinak ma byt klima umistena tak, aby na nikoho primo nefoukala.

NEsouhlas! V prci mám v kanclu klimu (obojetnou = v zimě měsíce topí, v létě pár dní chladí) a je to moc fajn, jak mi fčíl v zimě vane těplý vzduch za golier. A studený v létě nevadí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28350
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2022 18:42

Pak se div, ze mas furt nejake zdravotni problemy :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 19, 2022 8:57

mame pruduchy ve strope, co v tom kanclu bylo puvodne nevim, ted sme tam my a tim, ze se tahnou po celym stropu tak my nemame primo nase pracovni misto na kterym sedime 8h takze jak ruzne chodime po kanclu, sou mista kde proste ses primo pod pruduchem.

jo, taky mam cca 25/26 tu hranici pro praci.

tak mam plnej kancl videoloterijnich terminalu (starsi pc s vysokym tdp, 3 monitory, hromada periferii) x 15 a zadnou klimu /ta je jen v lete/ a jedno maly okno na 25m2, k tomu celosklo cca od 1,20 vysky zdi obraceny k jihu kam cely den smazi slunko od rana do vecera...

v zime bez topeni mame 24, vytopi to jen ty terminaly... v lete bezne pres 30...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » sob bře 19, 2022 16:15

Bruca píše:nechceš jít k nám řídit autobusy/trolejbusy?

Jsem nezpůsobilý k řízení motorových vozidel a neochotný odepsat prací více než 20 hodin svého času týdně, takže to asi neklapne :)
Ale na teploty 40 se těším jako dítě na vánoce...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8151
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » sob bře 19, 2022 16:20

mike píše:No a jinak ma byt klima umistena tak, aby na nikoho primo nefoukala.

Jj, v bývalý práci foukala klima na 4 lidi zároveň - jednu z toho bolí záda, mě z toho bolí všechno a ty dvě zbylý by prej bez toho zdechly vedrem... Co s tím? Mistr naštěstí nebyl blb a rozházel lidi podle toho, jestli chtěli být s klimou nebo bez..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8151
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod malejjarda » sob bře 19, 2022 18:34

Jestli máš rád takové teplo, tak by sis měl najít tomu odpovídající zaměstnámí.
Jedno léto jsem pracoval na brigádě v keramičce jako pracovník u pece. Venku +35, u nás +50 a to jsi ještě tahal z pece horké vozíky s čerstvě vypálenymi vyrobky. Sauna zdarma 8 hodin denně. :P
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » sob bře 19, 2022 19:00

Já byl jedinej bílej, kterej vydržel v Albacete s negrama na poli. Do týdne všichni padli a oni se mě pak šli zeptat, čím to, že já ne. Tak jsem jim řekl, že teplo mám rád a nevadí mi..
Spíš bych si měl najít jinou zemi k žití, jenže tam, kde je teplo a kde by se mi líbilo, su bez nároku se uživit a jinde, obzvláště v dnešní době, by to bylo z bláta do kravince, takže asi tak... Tady je mi 5 měsíců v roce zima, ale je tu hezká příroda a uživim se tu, aniž bych musel pracovat na plnej úvazek. To se mi jinde nepovede. Může se samozřejmě stát, že potkám někoho, kdo....... A budu si běhat po pláži s holou prdelí, cpát se rybou, smrdět solí.. Ale ta pravděpodobnost je hrozně nízká
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8151
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » ned bře 20, 2022 8:59

No já se právě vrátil z Gomery, takový menší kanárský ostrov. Po kopcích natěžko, stan, paráda. Je tam spousta opuštěných plantáží i s poloruinami domů, ideální pro pracovitého squattera. Je to EU, takže pobyt bez problémů, ceny skoro jak u nás. Dobrá zašívárna, kdyby se v Evropě něco zvrtlo. Letenka z Vie + trajekt 2500kč OW. Potkali jsme tam docela dost všelijakých hipie a polohomelesáků, asi se jim tam líbí.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1009
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » ned bře 20, 2022 11:53

Olchor píše:Dobrá zašívárna, kdyby se v Evropě něco zvrtlo.

Živit byses tam chtěl jak? Prací na plantáži od světla do tmy?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8151
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » ned bře 20, 2022 12:07

Jen tak ze zvědavosti jsem nastudoval, jak se živili původní obyvatelé. Díky podnebí 2 úrody brambor a obilovin ročně. Hodně palem na palmovou šťávu, sirup, víno. Rybolov, králíci, křepelky.
Trochen práce by to dalo, ale uživil bych se v přírodě rozhodně líp, než u nás.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1009
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » ned bře 20, 2022 12:37

Když by to mělo být takto, jakože mimo systém, tak by to určitě bylo lepší než u nás. Hlavně kvůli tomu podnebí. Ale to kolik to napadne lidí, kolik lidí bude mít na tvojí úrodu zálusk... To taky nebude jen tak. Ale dalo by se, když už by nebyl žádnej systém, kterej by tě omezoval
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8151
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec