Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » sob pro 2, 2023 13:03

Stezuji si, ze se nemuzu nacpat z Alter tenisek do La Sportiva Trango. ](*,)

Taky si stezuji, ze na Montura skialpo gatich se odlepily oba chranice latky kotniku proti oderu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2023 16:30

pavproch píše:Jeden pracovní povzdech: Máme (dlouhodobě) významného zákazníka v Hungárom, má už od nás nejméně 10 strojů, v pondělí tam odvážíme další a chlapi tam jedou ho instalovat. Až potud je vše OK. Bohužel se ani nám ani maďarovi nepodařilo sehnat SK-HU tlumočníka (všichni nám i jim známí nemůžou), tak tam chlapi jedou s noťasem a gůgl translatorem v něm. Očekávám katastrofy.

Tak to přišlo dříff než sem si myslel, naštěstí ale to ale má řešení: Kolegové si vybrali nový hotel v Maďárom (ten, do kterého jsem doposud jezdili, je v 2-leté rekonstrukci = off) a dali mi podklady (kdo, kdy) abych to objednal, já tak učinil a nic mi NATOm nebylo divného. Před chvílí vyplašený telefonát od kolegy: Jsme na hotelu, ale ubytování máme rezervované až od zítřka (= nikdo z nás si toho špatného data příjezdu nefšimnul = já i kolega sme geronti, co blbě vidí) a předal mi recepční (naštěstí spíkovala). Uffff, podařilo se to vyřešit (měli voilno už od neška). To sem zvjedaff, co bude zítra až budou u toho zákazníka. Btw, HUF má fčíl strašný kurz - platili přes půl milionu HUFů, ale v CZK je to jen asi 44 tisíc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28385
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon pro 4, 2023 16:34

pavproch píše:platili přes půl milionu HUFů, ale v CZK je to jen asi 44 tisíc
To jste pouzili "poulicni tureckou/arabskou/... smenarnu"? Pul milionu HUF ma aktualni hodnotu tak o tretinu min nez 44 tisic...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2023 16:39

Jo, a ešče jedna stížnost (moje) = radost kolegů: Neska sme dělali plán na konec roku a zavíráme fabryku fpátek 22-tého Přosince, otevíráme futerý 2-ho Ledence ráno. A já přitom zistil, že to letos vychází (sfátky = volno) tak, že na těch 10 dnů doma stačí pouze tři dny dovolené (a já mám přebytek dnů dovolené, sem si myslel, že se jich zbavím, nezbavím). Kolegové z toho ale mají radost, že JEN tři dny.

@apuka: Sorry, já to poplet, 514tis HUFů měli platit za to ubytko až od zítřka, takle to bude spíš 700tis HUFů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28385
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » pon pro 11, 2023 13:50

Konečně!
V pátek otevřeli trasu, kterou jsem pohodlně každé ráno vozíval vnučku do školky (nyní do školy) a kterou se částečně pak vracím zpět do "továrny" - je to jen 3,5 km, ale objížďka byla skoro 8 km (čili 4.5 km rozdíl x 2 cesty a především zabrala více, než dvojnásobek času, neboť jsem musel přes město).
A na co si stěžuju? Že to bylo zavřené 3 roky a 1 měsíc - vnučka chodila do školky, teď je už ve 2. třídě...!
](*,)
Jo, musel jsem si ulevit
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon pro 11, 2023 15:13

pavproch píše:na těch 10 dnů doma stačí pouze tři dny dovolené (a já mám přebytek dnů dovolené, sem si myslel, že se jich zbavím, nezbavím)
Ani nerikej.

Letos jsem ctyrikrat zkracoval dovolenou kvuli migracim systemu. Tak jsem si naplanoval pres svatky az do konce prvniho lednoveho tydne. Ale stale mi nejak schazi nejakych 27,5 nebo kolik hodin - a do pristiho roku se nemsi prevadet nic. :twisted:

BTW, ty nase systemy na sledovani, kolik Ti zbyva dovolene je naprosto fajn. Vyberes si datum, ke kteremu ma pocitat zustatek. Spocita, kolik mas vybrane do te doby a potom kolik mas (odsouhlasene) naplanovano. Jenze kdyz zadas 31.12., tak nepocita, co sis naplanoval na pristi rok (ze stare dovolene), kdyz zadas den v novem roku, tak uz pocita i vsechny hodiny z dovolene za pristi rok... samozrejme vsechno v hodinach a nepravidelne. Nastesti alespon mam jen jednu smenu, ne jako predtim - nekdy 8h dopoledne nebo odpoledne, nekdy dvakrat za sebou 12h noci nebo pres vikend/svatek s dvema dny volna potom. To bych se asi ani se skoncenym matfyzem nedopocital, kolik hodin mi kdy zbyva ani kolik mam vybrat na dva tydny...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte pro 12, 2023 5:06

Stěžuju si na naše město. Všude na chodníku po kotníky marastu.. Do bot se mi to nedostane, ale fakt kurefsky blbě se v tom chodí.
Technické služby prý nestíhají........
Přitom je tu tolik zdravých lidí na sociálce, v azyláku.... Každýmu hrablo do ruky a jedem, za jedno dopoledne je po marastu. Aspoň jednou v životě by byli nějak užiteční :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » pát pro 15, 2023 9:21

Tak toto je něco - včera, při šetření dopravní nehody (jsem svědek) mi policista sdělil, že mám stejné rodné číslo s někým dalším... divili jsme se oba, jak čerstvě narozené tele - je to vůbec možné?! To mají na MV takový sfinčik... :-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Stížnost

Příspěvekod zonn » pát pro 15, 2023 11:28

RC by melo byt unikatni, resil bych to. Nejspis jde o nejaky preklep, ale je mi divny, ze to nejaky kontrolni mechanizmus v registru nehlasil.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát pro 15, 2023 13:17

Jo, pokud opravdu je dalsi clovek se stejnym RC (ve Tvem veku by se to stat nemelo - mladsi, po rozdeleni CR/SK se to stat muze, pravidla RC jso v obou statech stejna a cisla se prideluji nezavisle), tak to rozhodne res a to co nejrychleji. Jinak se Ti muze stat, ze u Tebe najednou zazvoni exekutor, Policie, atd... Cokoli, kde je v evidenci konktrolovana jednoznacnost na RC muze na Tebe spadnout.

Nedavno probehlo tiskem (zprav. servry), jak nejaka mlada holka, studentka z SK, studujici v CR mela docela velke uhrady od zdr. poj. - ty ale sly na ucet jine, ceske holky. No a nedarilo se to resit jednoduse. (V tom pripade byla chyba bud nekde na zdr. poj., ze vystavili normalni ceskou prukazku pojistence, ne S1 nebo u doktoru - ale v tom pripade na vice mistech -, ze zapomeli pridat udaj, ze se jedna o zahranicni RC).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » pát pro 15, 2023 23:51

To vis, ze to resit budu, zatim nevim jaky je postup, ale to si zjistim... policista rikal, ze mi nemuze sdelit vice, ale ze jmeno atd nesedi, nicmene, kdyz zadal me RC do systemu, vyjeli mu dve osoby... sam nechapal, ze se s tim udajne jeste nesetkal

zonn píše:... melo byt unikatni....

to je spravny postreh... preklep asi tezko, ale nejaky error tam bude
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Stížnost

Příspěvekod Lipon » sob pro 16, 2023 10:07

Zkusil bych primárně matriční úřad, kam patříš.

Z apukovych čertů na zdi si zas tak moc hlavu nedělej.
To by mělo relevanci, pokud bys s druhým rč měl aspoň podobné příjmení a bydliště.

Unikátnost identity je v kombinaci jméno a rč, plus bydliště.

Záměny nastávají častěji, pokud bydlí osoby se stejným jménem a příjmením v jednom baráku (typicky tatík a synátor ve stejné bytovce nebo domku). Pak nastupuje osobní identifikace - dat. nar. případně rč.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod DrZkaza » sob pro 16, 2023 10:18

V případě pochybností je třeba požádat o ověření rodného čísla na Ministerstvu vnitra.

Postup i s formulářem zde https://www.mvcr.cz/clanek/overovani-ro ... 31794.aspx
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Stížnost

Příspěvekod tsunami » sob pro 16, 2023 12:09

@quido

Duplicitní RČ může být v nějakém úřednickém systému snadno - např. ho někdo vyplní i když mu nebylo přiděleno v ČR, ale na SK. Pak se snadno objeví duplicita a je problém. Pitomé je, že jsi neudělal nic špatné, ale úředník, který to SK rodné číslo akceptoval jo. A těžko ho donutíš k nápravě :-/
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » sob pro 16, 2023 13:40

no, jenže z kontextu, že tu psal kdesi o vnoučatech lze tušit, že se narodil za Československa. Teoreticky by mohli Slováci to RČ přidělit nějakému cizinci, co získal trvalý pobyt. V ČR tam používáme číselné řady s +20 u měsíce, resp +50 u dne, ale jak to maj na SK nevím.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8441
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » sob pro 16, 2023 17:11

Lipon píše:Zkusil bych primárně matriční úřad, kam patříš.

nene, je to věc MV, zjišťoval jsem si to

Lipon píše:Z apukovych čertů na zdi si zas tak moc hlavu nedělej.
To by mělo relevanci, pokud bys s druhým rč měl aspoň podobné příjmení a bydliště.

přesně tak...

DrZkaza píše:V případě pochybností je třeba požádat o ověření rodného čísla na Ministerstvu vnitra.

Správně - jenže údajně chtějí za to pětikilo :-s
Na stránkách MV sice mají uvedeno padesát kaček, ale v telefonu mi říkal pětistovku - tak nevím, který údaj je aktuální... každopádně nechápu, proč bych měl platit za chybu někoho druhého :((



Hafi píše:no, jenže z kontextu, že tu psal kdesi o vnoučatech lze tušit, že se narodil za Československa. Teoreticky by mohli Slováci to RČ přidělit nějakému cizinci, co získal trvalý pobyt. V ČR tam používáme číselné řady s +20 u měsíce, resp +50 u dne, ale jak to maj na SK nevím.

Ano, tohle mne taky napadlo a je to nejpravděpodobnější...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » ned pro 17, 2023 12:45

tak nežádej ověření rč, ale rovnou o nápravu chyby v jejich systému
ty nechceš ze své vůle něco měnit, ty chceš opravit identifikátor tak, aby byl jedinečný

§ 17 odst. 2 písm. a) zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných čísel
změny provádí matriční úřad, který rč přidělil, u rč přidělených před 1.1.2003 podle odst. 7 téhož § provádí změny MV; soudě podle Quidem popsané anabáze tedy spíš MV, matrika u dětí
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » ned pro 17, 2023 17:34

aha, tak to tak zkusím - dík....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon pro 18, 2023 16:22

@Lipon: Neni to nahodou tak, ze zadat o napravu chyby muzes pouze na zaklade konkretne dolozeneho pripadu, tj. ze bys mel v rukou neco, co doklada, ze Tvoje RC ma i nekdo jiny? Prave na to by melo slouzit to overeni RC na MV (za tech 50 Kc). V pripade potvrzeni problemu by snad Quido mel narok si zadat o nahradu skody (od ceskeho statu?, pokud by ta ztrata casu mu za to stala).
Mozna ale na matrice by dokazal presvedcit urednika/-cku aby se podivala do evidence obyvatel - a tam by se to snad zjistilo.
Lipon píše:Unikátnost identity je v kombinaci jméno a rč, plus bydliště.
No.... Asi bys mel tusit, kolik databazi (vcetne statnich) ma unikatni primarni klic rodne cislo a jmeno, bydliste a ostatni se potom dohledavaji na zaklade nej. A ruzne evidence (databaze) se propojuji taky podle nej. Takze bych tak moc na unikatnost identity ve Tvem chapani nespolehal.
Jistou dobu jsem se "dostal do styku zevnitr" se statnimi databazemi, dokonce dvakrat, naprosto ruznymi - a obe byly unifikovane na rodne cislo. Pri znalosti problemu, ktere by to informacnimn systemum prineslo moc neverim tomu, ze by nekdo cely navrh databaze totalne prekopal - a toto by znamenalo opravdu zasadny zasah.

Pro Quida je tady jeste jedna vec, je to spomenute i v tom clanku, co jsem ja spominal. Zmenit RC:
„Lze tak učinit ze čtyř důvodů. Kdyby měly dvě osoby v České republice stejné rodné číslo, což není. Kdyby to rodné číslo mělo špatný formát, to taky není. Při osvojení, nebo při změně pohlaví.

Pokud by to byl problem, ze "ten druhy" ma slovenske RC, tak to neni problem matriky, resp. MV, bo se v CR slovenske RC pouzivat nesmi. (Nas syn ma dve RC - ceske, ktere dostal pri narozeni a slovenske, ktere dostal, kdyz jsme se my ptali, jestli mame stale i slovenske obcanstvi a odpoved byla kladna - jemu automaticky vystavili to slovenske, protoze se narodil dvema slovenskym obcanum.)
Tady opravdu nemohlo dojit k situaci, ze nekomu na SK dodatecne pridelili Quidovo RC - cizincum se taky davaji jina identifikacni (ne rodni, alespon na SK) cisla. Takze se to muselo stat omylem. Ale taky omyl mohl byt zavedeny nekam do databazi, kdyz se digitalizovaly rucne zaznamy z evidence obyvatel (tehdy tam bylo zmatku - ale i zjistenych duplicit RC - docela dost).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 2:06

Po delsi dobe jsem objednaval na Rohliku. Meli tam ve sleve argentinskou rostenou, 1.4 kila za celkem rozumou cenu, a tak jsem si ji hodil do kosiku a pokracoval v nakupu. Kdyz jsem to naklikal, presel jsem k pokladne a u rostene mi to napsalo, ze uz to za dobrou cenu namaji a nabidlo mi to originalni nesmyslnou ](*,) Sakra, myslel jsem, ze na Rohliku funguje, ze zbozi v kosiku mam nejakou dobu zarezervovane a nikdo mi ho z nej nemuze ukrast. Tak holt taky presli na podporu duchodcu z Kauflandu :?

OK, vzal jsem misto toho dobre kure ve sleve, prihodil par veci a aby se nestalo to same, hned jsem to zaplatil. Meli zrovna dopravu zdarma, a tak jsem nemusel klikat cely nakup. Pocital jsem s tim, ze zbytek k nemu prihodim pozdeji. A tak jsem pak v klidu naklikal zbytek, chtel ho pridat k predchozi objednavce a ono to tam neni #-o To zrusili nebo co? Vzdyt s tim prisli jako prvni a driv jsem to pouzival. Kratkym casem to nebude, do objednavky mam 13 hodin.

Koukal jsem na kontakty, na telefonu v noci nejsou a chat maji pres WhatsApp :shock: Se posrali v kine?

Njn, moje chyba, ze lezu nekam, kde normalne nenakupuju, protoze s (ne)fungovanim jejich webu jsem nespokojen. Priste zase u Kosiku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 5:58

Na Rohliku jsou ted od 5, a tak jsem tam zavolal. Operatorka byla lehce rozespala, ale prijemna. Dozvedel jsem se, ze:
- bylo to kratkym casem, maji pred Vanoci nastaveno 24 hodin, jelikoz jsou velmi vytizeni. Po Vanocich to zas bude normalni. Ne ze by mi to davalo smysl, timhle to akorat komplikuji zakaznikum i sobe.
- rezervace zbozi v kosiku je jen 5 minut a ani tak to vzdycky nezafunguje, jelikoz system nestiha updatovat stav dostatecne rychle. Pry se to snazi vylepsit. Dobre vedet, ale 5 minut je strasne malo.

Abych mohl udelat doobjednavku, tedy dalsi objednavku bez limitu ceny, aktivovala mi na 14 dni Premium. Tomu rikam solidni pristup :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2023 9:41

apuka píše:@Lipon: Neni to nahodou tak, ze zadat o napravu chyby muzes pouze na zaklade konkretne dolozeneho pripadu, tj. ze bys mel v rukou neco, co doklada, ze Tvoje RC ma i nekdo jiny? Prave na to by melo slouzit to overeni RC na MV (za tech 50 Kc). V pripade potvrzeni problemu by snad Quido mel narok si zadat o nahradu skody (od ceskeho statu?, pokud by ta ztrata casu mu za to stala).
Mozna ale na matrice by dokazal presvedcit urednika/-cku aby se podivala do evidence obyvatel - a tam by se to snad zjistilo.

Sdeleni policisty, ktery nahlizi do registru obyvatel, neni dostatecny doklad o tom, ze neco neni OK?
:-s
Uvaha o presvedcovani urednika na matrice je IMO ponekud neprakticka - i kdyby mi to byl ochoten zjistit, tak by to bylo nelegalni, cili neoficialni a nic jineho, nez stejne sdeleni, jako od toho policisty, bych neziskal...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2023 9:55

Quido píše:Sdeleni policisty, ktery nahlizi do registru obyvatel, neni dostatecny doklad o tom, ze neco neni OK?
Pro Tebe ano, jestli tim muzes podporit svoji zadost, kdyz Ti ten policajt nerekl ani jmeno, nic..., to nevim. Toto neurcite sdeleni asi nedas jako prilohu do zadosti... Ja bych rekl, ze k te zadosti o napravu nemusi stacit podezreni, ze neco neni v poradku, ale potrebujes dukaz - ale tady je to zase otazka spise na Lipona. Na druhe strane za samotny pokus nic nedas - krome investovaneho casu. V nejhorsim reknou, ze potrebuji neco dalsiho.

Muzes zkusit zjistit neco z verejne dostupnich registru - registr dluzniku a pod. -, jenze ja netusim, kde vsude muzes hledat podle RC, navic je to vetsinou spoplatnene vyssi castkou nez tech 50 Kc u MV. Nebo zajit do zdravotni pojistovny a zkontrolovat vypis vyuziti zdr. pojisteni, tam bys videl, kdyby nekdo jiny vyuzival sluzby, ktere jsi Ty nemel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod DrZkaza » úte pro 19, 2023 13:17

Nevím, jak přesně pak funguje náprava té duplicity.

Aby se Quidovi nestalo, že opravdu zjistí, že má duplicitní rč, rozhodnou se to napravit, že mu přidělí nové a on bude v postavení, že doteď žil s jedním a odteď s jiným. V tom bych viděl víc potenciálních problémů než žít s tím, že možná má někdo stejné rodné číslo jako já a doteď mi to nedělalo žádný problém.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » úte pro 19, 2023 14:22

na apukovu dojmologii nemam nejmensi chut odpovidat, nemluve o schizofrenii, kdy napred uvadi konkretni situace a kdyz uz se to nehodi do argumentace, tak vyrukuje s neurcitou mnozinou vsech moznych registru, nemajici s hlavnim predmetem pranic spolecneho

quido: presne, sdeleni sluzbukonajiciho policisty pri vykonu uredni pravomoci (kontrola identity), ktery nemel v danou chvili jakekoliv opravneni predat identifikacni udaje jine osoby (osoba s dopravni nehodou nemela nic spolecneho) - to je skutecnost a okamzik, kdy ses dozvedel o duplicite sveho RC

jak tak o tom premyslim - bude na tobe, jakou cestou se vydat - bud si proslapat cesticku neformalizovanym dopisem s uvedenim skutecnosti (pokud chces provetrat simla) a dopisovat si s nima (pak je ale lepsi mit nejakou formu kvalifikovane elektr. komunikace, abys nemusel furt na postu/osobne), nebo, ciste prakticky, pokud je to za pade, tak vzit formular a poslat jim ho - urednik z toho nebude tak vyplaseny, zapadne mu to do kolonky, kterou zna

edit: Quido, v tomhle Metodickem pokynu MVCR jsou na konci kontakty, zkusil bych tam zavolat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2023 16:03

Lipon píše:napred uvadi konkretni situace a kdyz uz se to nehodi do argumentace, tak vyrukuje s neurcitou mnozinou vsech moznych registru, nemajici s hlavnim predmetem pranic spolecneho
He??? :shock:
Prosim, nevymyslej si... Pokud sis nevsiml, ty rejstriky a pod. jsem Quidovi psal proto, ze pokud mu nekde tam vyjdou nesrovnalosti na jeho RC, tak je to uz hmatatelna (a dolozitelna) nesrovnalost vazana na konkretni RC. Cimz uz je mozna svoji zadost podlozit. Tj. zadna moje argumentace (pricemz vubec netusim, k cemu jsem mel podle Tebe argumentovat) ale snaha pomoci.

Ja bych na jeho miste se vykaslal na nejaky princip a za 50 kacek bych si nechal udelat to overeni na MV, cimz by se usetrilo hodne casu a nervu. Anebo bych alespon zasel na mistni matriku a zkusil se poptat urednika/-cky, jestli nevidi nesrovnalost. V nejhorsim by mi nevyhoveli.

A k te dojmologii - predpokladam, ze to myslis na muj prispevek, ze asi nebude stacit na podani zadosti jen neurcite sdeleni policisty. Psal jsem, ze je to otazka na Tebe, jako pravnika, ze ja to nevim. Tak misto psani o dojmologii bys mohl jednou vetou napsat, jake jsou obecne podminky podavani podobnych zadosti :evil:.
Pokud jsi to nahodou myslel na to, ze na identifikaci se v evidencich pouziva RC jako jednoznacny identifikator, tak je tady dost jinych programatoru, kteri mozna do nejake statni evidence trochu vidi zevnitr a kteri mohou potvrdit (nebo vyvratit), co jsem psal. Ono totiz je neco jineho nejaka identifikace ve smyslu, jak to delas Ty a jine co se dela v databazi. Bohuzel to druhe urcuje prvni a kdyz mas RC jako primarni klic (jednoznacni), vse ostatni se odviji od nej, hlavne pri vyhledavani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Stížnost

Příspěvekod zonn » úte pro 19, 2023 17:19

Lipon píše:sdeleni sluzbukonajiciho policisty pri vykonu uredni pravomoci (kontrola identity), ktery nemel v danou chvili jakekoliv opravneni predat identifikacni udaje jine osoby (osoba s dopravni nehodou nemela nic spolecneho) - to je skutecnost a okamzik, kdy ses dozvedel o duplicite sveho RC

Nevim to urcite, ale pokud vstoupil policista do nejakeho registru, mela by o tom zustat stopa. Aspon tak mi to rikali policajti, ze nemuzou bezduvodne lezt do registru, ze to musi zduvodnit. Takze dukaz by o tom mel byt.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » úte pro 19, 2023 19:24

ano, interni zaznam o pristupu tam bude, policista tam byl opravnene, neb kontroloval Quida a pri tomto ukonu narazil na nesrovnalost - duplicitu v RC
policista ale nemuze Quidovi sdelit nacionale/identitu cloveka s totoznym RC; samozrejme to neznamena, ze si to policista nemuze dostatecne nahlas, pomalu a opakovane precist, treba za pritomnosti Quida :-)

ten dukaz ale nebude mit Quido v ruce a nejsem si jisty, ze by na odboru MV CR pro RC meli moznost otvirat logy vstupu policistu do registru obyvatel
pristup k logum ma urcite nadrizeny sluzbukonajiciho policisty, kdo dalsi nevim, krom toho nadrizeneho jsem se s tim nesetkal
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Stížnost

Příspěvekod zonn » úte pro 19, 2023 19:37

Lipon píše:ano, interni zaznam o pristupu tam bude, policista tam byl opravnene, neb kontroloval Quida a pri tomto ukonu narazil na nesrovnalost - duplicitu v RC
policista ale nemuze Quidovi sdelit nacionale/identitu cloveka s totoznym RC;

Jasny, rozumim.

Lipon píše:samozrejme to neznamena, ze si to policista nemuze dostatecne nahlas, pomalu a opakovane precist, treba za pritomnosti Quida :-)


:-D

Lipon píše:ten dukaz ale nebude mit Quido v ruce a ....

Treba se od nej dozvime, jak to dopadlo.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Stížnost

Příspěvekod glock69 » úte pro 19, 2023 19:40

Pokud máte datovou schránku fyzické osoby, tak jednou ročně chodí výpis kdo se na vás do základních registrů díval....
glock69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon srp 10, 2015 5:49

PředchozíDalší

Zpět na Pokec