Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod ketrin » pon kvě 15, 2017 12:31

ad multifokály - hmm, to nechceš :? už pár let se na ně chystám (jsem nucená střídat troje brejle - na dálku/řízení auta, divadlo apod. - střední vzdálenost / typicky počítač nebo práce v kuchyni - a čtení.
Což stejně často nemám u sebe ty pravé nebo nevyhovuje aktuální potřebě to co mám zrovna na nose, takže často čumím jak Babiš přes brejle na špičce nosu.
Všichni krom reklam tvrdí, že je to naprd a že se člověk dřív přizabije pádem ze schodů, než si na to zvykne. :evil:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Stížnost

Příspěvekod lojzmen » pon kvě 15, 2017 22:52

mike píše: Pribeh o psu a bile holi? ;-)

Nee, normální operace - výměna čoček.

mike píše: ze se celkove zhorsi videni za horsich svetelnych podminek, coz je logicke, protoze na kazdou vzdalenost se pouziva jen tretina puvodni plochy oka.

To se stane těm, kteří si nechají vložit nějaký druh víceohniskové čočky. O snížené světelnosti jsem věděl. Ale jakmile jsem se dozvěděl, že v protisvětle (třeba pri řízení) na ní vznikají světelné artefakty, zavrhl jsem je.
Bohužel pro mne, až později přišly na trh čočky Wiol CF.
Abych mohl konečně bez potíží (zasr. brýlí) sportovat, zvolil jsem hyperfokální zaostření a na čtení mám obyčejné brýle 1,5D, na jemnou práci ještě víc.

mike píše:
lojzmen píše:zjistíš, že se na počítač díváš se zakloněnou hlavou

Jakoze se ti zhorsi videni do blizka? ... nekdy po 50 zastavilo a od te doby se to nemeni.

Každý to má jinak, nelze zevšeobecňovat.
Pro ty, kteří řeší presbyopyi v mladším věku, přichází období velkých výdajů. Multifokály jsou svinsky drahé, nic nevydrží a jsou jen na pár let.

Varování pro ty (PP), kteří začínají s multifokály! Je to řehole!!!!
Pro chůzi ze schodů je na čočce malá oblast vpravo nebo vlevo od čtecí oblasti, ale bezpečnější je dívat se nezkresleně pod brýlemi.

Multifokály - omezení: čočka musí mít nějaký minimální svislý rozměr, aby se to tam vešlo, takže módní úzké brýle ne.

Pro ty, kteří chtějí zkusit bifokály: není vhodné mít předěl v přímém pohledu, ale trochu níž nebo výš, podle druhu používání. A ani ty nejsou za pět korun.

Antireflex na plastových čočkách může být ještě měkčí, než čočky samotné! Nebrat!
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » pát kvě 19, 2017 12:00

Stezuju si, ze od porodu nemuzu zhubnout a jsem jak becka :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2017 12:01

nemas ro twpr par mesicu? se to jeate muze zmenit a pockej az bude lezt a behat :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » pát kvě 19, 2017 12:08

@mawenzi uz je to skoro pul roku :evil: Na to, ze zhubnes behanim za ditetem, tomu teda neverim. To plati mozna tak pro nekoho, kdo v zivote nehnul prdeli :-D Nachozeny stovky km s kocarkem, inline, cca mesic lezu (driv to po cisaru neslo) sladky jsem nemela v hube asi dva mesice a celkove proste jim asi nejinteligentneji za svuj dosavadni zivot a proste niiiiiic. Asi patrim k tem stastlivcum, co pri kojeni nezhubnou, nebo fakt nevim :evil:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2017 12:41

ita píše:jim asi nejinteligentneji za svuj dosavadni zivot
Tak vidis, o takovem skvelem vedlejsim ucinek porodu jsem jeste nikde neslysel... Doted jsem si myslel, ze inteligence deti se muze (ale nemusi) odvijet od inteligenci rodicu, ale ze se ted uz i inteligence rodicu muze zvednout inteligenci ditete :shock:. To TI jeste jednou blahopreji k inteligentnimu decku! :wink:

Mozna ze organizmus Ti uklada pro kojeni dulezite ingredience (tuk, voda), abys je mohl pouzit i kdyz toho budes jist malo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » pát kvě 19, 2017 12:46

@apuka To neni deckem ale tim, ze proste musim zhubnout :-D Decko akorat zapricinilo to nechutny sadlo :-D Jo asi tak nejak to bude, mam o tom nacteno +- bambilion informaci a spousta zen kojenim razantne hubne, ale spousta neshodi ani kdyby se postavily na hlavu a ty uplne "nejstastnejsi" pri kojeni treba jeste pribiraji ](*,)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 19, 2017 12:52

@ita: Hlavně moc nečti diskuze pod články o hubnutí. Tam se vždycky najde nějaký dobrák, který ti sdělí, že stačí nepřežírat se a trochu se hýbat. (A taky nepřemýšlej o tom, co váha udělá, až kojit přestaneš.) Dítěti je nějaké to kilo navíc fuk, ale potřebuje psychicky vyrovnanou matku ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2017 12:54

Stezuji si na obchody prodavajici turisticke boty (B/C - slabsi C) v Ostrave. Zkuste si zajit zkouset boty velikosti 12/47...

Hudy Poruba: Alasky
Hudy Mesto: Alasky, mozna Lowa Tibety (ty jsem nezkousel, nechtel jsem)
RP Karolina: - nic
RP Avion: Tibety a nove Salewa Rapache
Alpsport: Scarpy nechci, jsou uzke (a vzdy kdyz jsem se ptal na dvanactky, se prodavacovi zvedlo oboci, co to ze chci za lode....); meli Salewa Crox, co nove dostali - meli 3 velikosti kolem 10 :roll:
TrailSport (Asola): nic tvrdsiho nez Tribe, alespon by nezavazne objednali do druheho dne, ale dovozce taky toho moc nema.

...a tot vse.
A ja nutne potrebuji nove boty!!! :smt022
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2017 13:00

GreyMouse píše:Dítěti je nějaké to kilo navíc fuk, ale potřebuje psychicky vyrovnanou matku
:smt023 A za chvili bude potrebovat i psychicky vyrovnaneho otce - takze ten at se taky nekouka na Tvojji vahu :wink:

Na druhe strane, az by byla ita z toho psychicky nevyrovnana, decko z toho nervozni a prorvala ze stresu kazdou noc, ita by casem urcite ztratila hodne kil - a jeste mnohem vic nervu, ty ale talky dost vazi :wink: :lol:

Vazne, ito, vykasli se na vahu ted, je to prilis brzo. Mas ted mit uplne jine starosti...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 19, 2017 13:20

Pokud bude jako doping při nevyspání používat čokoládu, hodně kil neztratí (vyzkoušeno :cry: )


apuka píše:Stezuji si na obchody prodavajici turisticke boty (B/C - slabsi C) v Ostrave. Zkuste si zajit zkouset boty velikosti 12/47...
A ja nutne potrebuji nove boty!!! :smt022

Vrací se do módy chození naboso, můžeš se stát dalším z průkopníků :twisted:
(Konečně oblast, kde mají ženské jistou výhodu. Když mi jsou dámské boty krátké/úzké, pořád mám velkou šanci vybrat si mezi pánskými :D)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2017 13:31

GreyMouse píše:Konečně oblast, kde mají ženské jistou výhodu. Když mi jsou dámské boty krátké/úzké, pořád mám velkou šanci vybrat si mezi pánskými
Pssst, nerikej to mawe :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 19, 2017 13:43

Mawenzi je zvláštní přírodní úkaz :mrgreen:. Můžete si vyměňovat zkušenosti z chozením naboso ;-). Nebo soutěžit, kdo ušije hezčí sandály z pneumatik :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » pát kvě 19, 2017 14:22

@greymouse nee na takovy chtry rady prdim :-) teda ona je to pravda (alespon mne to vzdycky stacilo), ale ted v tehu/kojeni si to telo dela, co chce, mam takovej dojem :roll:

@apuka no pul roku uz zas tak kratka doba neni. Nepotrebuju zadny supervysledky (ne ze by nepotesily), ale kdyz se snazis jak blbec a mas vahu stejnou jak pred 6 mesici po prijezdu z porodnice.... to docela nepotesi :evil: jo postava se zmenila, asi hlavne tim pohybem, ale porad je to tragedie. Nejde to nejakej pidi faldik na brise, ale spek jak hrom a mam ten spek uplne vsude :evil:

Pro me to proste neni prkotina, navic nadvaha neni zdrava, takze bych to uplne nebagatelizovala i z tohoto duvodu ](*,)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2017 15:18

ita
no a co nejaka konzultace s odbornikem na vydej/prijem, fakt neni to o tom ze jis nedostatecne a tak telo vse uklada kvili diteti?

greymouse
sem zrovna vcera na ty pneuboty na foru narazila. aby mi z nich necouhla ale malicek na zem :D jinak ja potrebuju z panskych jeste mit moznost yetti strihu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 19, 2017 15:23

ita píše: ale ted v tehu/kojeni si to telo dela, co chce, mam takovej dojem :roll:

Jj, mám podobnou zkušenost. Při druhým těhotensví mi bylo mnohem víc blbě, jíst jsem moc nemohla (k obědu jsem měla porci menší než dvouletý syn), přesto šla váha nahoru rychlejc ](*,)

Ale záchranný kruh v pase má i svoje výhody ;-). V Chorvatsku jsem zjistila, že se udržím nad vodou, aniž bych cokoli dělala :D


@Mawenzi: Já ty sandály nijak nezkoumala, jen jsem si říkala, že si můžeš udělat šířku podle potřeby (pneumatika od traktoru to jistí :mrgreen: )
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2017 16:08

no v kazdym pripade me sandalky z pneu moc neoslovili, kdovi, jak to bude tlumit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát kvě 19, 2017 19:41

Pneu z traktoru bude tlumit dobre, akorat budou sandaly tezsi, nez pohorky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát kvě 19, 2017 19:44

GreyMouse píše:V Chorvatsku jsem zjistila, že se udržím nad vodou, aniž bych cokoli dělala :D

Asi te zklamu, ale v Chorvatsku jsem se udrzel nad vodou, aniz bych cokoliv delal, uz jako male hubene dite ;-) Je tam voda slanejsi, nez jinde.

ita píše: postava se zmenila, asi hlavne tim pohybem, ale porad je to tragedie. Nejde to nejakej pidi faldik na brise, ale spek jak hrom a mam ten spek uplne vsude

Je tu nekde booze? Chceme fotku? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát kvě 19, 2017 19:56

Stěžuju si na nebezpečnost práce u PC... (nebo spíš starého opotřebeného člověka)... před chvíli ňa při sezení před pičítadlem zničehonic (bez pohybu, bez příčiny) kuwa silně fiklo v tym operovaným kuleně a fčíl bolí a bolí, hlavně ze schodů.... sem zvědaff, esli to zítra na kopcu rozchodím.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » sob kvě 20, 2017 6:58

Ja neviem, jak to vy zenske chudnete... :D

Aktualne 2.8 kg dole za 10 dni (-3.3% povodnej vahy). A to som bol dokonca pocas tych 10 dni 2 krat chlastat, co mi to vzdycky rozhodi, inak by to bolo aj vic.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 20, 2017 9:30

grco no vyrazne hur nez chlapi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » sob kvě 20, 2017 9:54

Nevím jestli to nepatří spíš do vtipů...
Sem byl v práci a z devítimetrovýho žebříku sem šudlal nějaký žaluzie. Sám sem tu svini vobrovskou a těžkou přenášel, plus vercajk na opravy, plus věci na mytí... na sluníčku plus 30°C, už bylo odpoledne a sral sem se s tim od božího rána... nasranej, zpocenej, unavenej...
Přišel ke mě úplně zlitej bezdýš a povidá:
"Máš to těžký?"
"Jo!"
"Ty asi nesi z Prahy, co? Bo Pražací nevedi co je robota. Tadyk všeci makaj v kanclách a my je mosime živiť. My na nich dřeme."
"No ty tak na někoho makáš, dyť tu vod rána lemtáš krabičáky."
"No ja už mam vodmakano. Som dřel jak barevny, když sem byl mlady, ale tekon už nemusim bo mam oddělane. Ať teka makaj mlady."
"A kolik ti je, že máš vodmakáno?"
"No kamo, ja na to nevypadam, ale mi už bylo čtyrycet..."
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob kvě 20, 2017 10:12

pavproch píše:Stěžuju si na nebezpečnost práce u PC... (nebo spíš starého opotřebeného člověka)... před chvíli ňa při sezení před pičítadlem zničehonic (bez pohybu, bez příčiny) kuwa silně fiklo v tym operovaným kuleně a fčíl bolí a bolí, hlavně ze schodů.... sem zvědaff, esli to zítra na kopcu rozchodím.....


Rozchodil, skoro.... první tři minuty otravovalo, pak dalo pokoj a ozvalo se až při prudkém sestupu po volném šutroví.... kuju.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned kvě 21, 2017 0:21

Varil jsem na indukci, najednou to cvaklo a byla tma. Vyrazilo to tri jistice v rade, trifazovy pro desku, bytovy a jeste hlavni pro cele patro. Potkali jsme se u rozvadece se sousedem. Po nahozeni blika na dvou plotnach chyba F80 a druhe dve jdou. Chybu jsem nedohledal, pry mam kontaktovat Miele. Neco mi rika, ze oprava asi nebude jednoducha a levna. Ma necelych 7 let. Uz ani nemecka kvalita neni, co byvala ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned kvě 21, 2017 0:45

@dudy: :lol: doufam, zes ho zahrabal dost hluboko ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned kvě 21, 2017 11:52

mike píše:Po nahozeni blika na dvou plotnach chyba F80 a druhe dve jdou. Chybu jsem nedohledal, pry mam kontaktovat Miele
A zkousel jsi, co u teto interni chyby radi manualy Miele - vypnoutzarizeni pomoci vypinaciho tlacitka a pockat alespon jednu hodinu pred opetovnym zapnutim?

Jinak mas mozne priciny chyby popsane nemecky zde, predposleny prispevek. Jen nevim, jestli budes z toho moudrejsi. Ze to neni konkretne k Tvemu varici, z toho si nic nedelej, ty kody byvaji cca ze stejnych pricin.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned kvě 21, 2017 19:16

Z nešního výletu v Beskydech (opět Kněhyně, ale z netradiční strany) mám dva důvody pro stížnost:

a) teho čuráka, co vymyslel "bias" dyzajn báglu (klínovitý, dole úzký nahoru se rozšiřující) pověsit za kule do průvanu (VauDe UL 30 bias) - už ho mám asi dva roky, celou dobu mě nestabilita při odložení báglu na zem dost sere, ale neska mě nasrala ad ultima...

b) vibram (jméno/typ nevím), kterým mi podrazili Mammut Mt.Lennox neska na mokru příšerně klouzal, že by to bylo tím pylem, co je fčíl na všem ?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » ned kvě 21, 2017 19:49

ad b)
a není to spíš tím, že jsi je kdysi namazal Limmerem?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned kvě 21, 2017 21:46

apuka píše:A zkousel jsi, co u teto interni chyby radi manualy Miele - vypnoutzarizeni pomoci vypinaciho tlacitka a pockat alespon jednu hodinu pred opetovnym zapnutim?

Jasne. Bylo to vypnute aspon 10 hodin a nepomohlo. Jisticem, zadne vypinaci tlacitko tam neni. Nedivim se, kdyz to vyrazilo tri jistice, tak asi neco odeslo a to se samo nespravi.

apuka píše:Jinak mas mozne priciny chyby popsane nemecky zde, predposleny prispevek. Jen nevim, jestli budes z toho moudrejsi. Ze to neni konkretne k Tvemu varici, z toho si nic nedelej, ty kody byvaji cca ze stejnych pricin.

Diky, to je ono (nemecky jsem nehledal). Mam CS 1234, to je ctyrplotynkova varianta tehoz. Vypada to na treti moznost, vykonova elektronika. Treba je to jen prorazeny kondenzator... Kazdopadne mi nezbude, nez se domluvit s Miele, tohle sam nespravim.

Popravde, nejvic mne pri vareni stve ta blikajici chyba na dvou plotynkach, neda se to vypnout :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec