Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte srp 15, 2017 8:35

Cena masla je/byla 2,05-2,20 EUR. A jen mala technicka poznamka - i na vesnicich mas v drtive vetsine supermarket (Spar, Billa, v Tyrolsku jeste MPrise,...).

Kupuji doma jenom ceska masla. A jsou trochu jina chutove, vzhledove i konzistenci. A to i cerstva masla. Ale mozna vetsina lidi si toho vubec nevsimne. Kdyz si to ja jen na neco jemne natru, nesolim, nekorenim, nic jineho na to nedavam, tak je to citit samozrejme vic (ehm, a neni to jinym chlebem a pecivem).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob srp 26, 2017 10:34

Kura, neska ty věci fuckt nic nevdrží..... :mrgreen:

pavproch píše: letní hory: nemembránový Mammut Multiplicity Jckt (MY2005) - nejgeniálnější SS všech dob...


Už po 12-ti letech ingtenzivního používání se v pračce rozpad hlavní zips YKK... do pr.ele práce.... takže budu muset sehnat náhradní (dám tám jednojezdcový i dyž originál byl dvoujezdcový) a budu stříhat, párat, všívat a kurwovat..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob srp 26, 2017 18:13

Je ti lito par stovek za svadlenu? :twisted:

Pouzil jsi nekdy ten dvojity zip tj. byl ti k necemu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob srp 26, 2017 18:50

Je mi líto... sem švadlen samouk.... :mrgreen:

Nepoužil, proto ten jeden jezdec... ale zato YKK... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob srp 26, 2017 18:56

Muzes se pochlubit na Mimibazaru :twisted:

Vsak tvrdim, ze je to kravina... Cinske YKK? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř srp 30, 2017 11:35

pavproch píše:Kura, neska ty věci fuckt nic nevdrží..... :mrgreen:

pavproch píše: letní hory: nemembránový Mammut Multiplicity Jckt (MY2005) - nejgeniálnější SS všech dob...


Už po 12-ti letech ingtenzivního používání se v pračce rozpad hlavní zips YKK... do pr.ele práce.... takže budu muset sehnat náhradní (dám tám jednojezdcový i dyž originál byl dvoujezdcový) a budu stříhat, párat, všívat a kurwovat..... :mrgreen:


Jo, to bylo kurew v luftě... zips je tam, ale výsledek mě moc nepřesvědčuje, bo je prostě poznat že můj šstroj není overlock, no... aspoň mám důvod sa poohlídnout po nové SS
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pipe » ned zář 3, 2017 15:34

Stěžuju si na Hanwag!
Boty Hanwag Alaska GTX Wide, verze Made in Croatia, praskliny po 5ti výletech a cca 60km jako u mých bývalých Alasek (EU verze) po roce a pul, latka uvnitř na patě a z boku zežmolkovaná (do zimy by se prodřela) a to nevím jak, boty utahuju tak, ať mi noha nechodí nahoru a dolu, to mi neudělala ani na starých botách po 5 letech, je tam evidentně použitá jiná látka, horší. Rozvázaná nit (v napojení když jim došla při šití), další na hraně prasknutí na švu jazyka k botě pod tkaničkama, to mi na starých botách udělalo po 3 letech, kdy se dalo očekávat opotřebení.
Du reklamovat, tyhle boty by do jara nepřežily. Mají 4 měsíce!!!
Hanwag Alaska GTX Wide už nechci, ne verzi z Chorvatska, EU nebo Germany jsem ochoten vyzkoušet klidně klasické Alasky, i když ty wide jsou mi pohodlnější.
No uvidíme jak se k tomu v H**y postaví.
A tak dobrá bota to bývala!
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned zář 3, 2017 16:13

:? nejake fotky bys nemel?

Nezapomen uplatnit rozpor s kupni smlouvou (ted se to uz jmenuje jinak), muzes do 6 mesicu a mas diky tomu lepsi postaveni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pipe » ned zář 3, 2017 16:34

mike píše:Nezapomen uplatnit rozpor s kupni smlouvou ...


Díky, už jsem si to načítal a vím o tom, vidím to tak, že pro případ, že by dělali problémy si ty zákony vytisknu jako předposlední páku, ale snad budou rozumní.

Fotky bohužel nemám a nechce se mi je dělat, kor teď jak mám boty zaprasené z venku, možná až je očistim, zežmolkovaná látka vevnitř, to je jak bavlněné triko po pár letech a praních, rozjeté nitě si každý umí představit, prostě tu nit a tu ne nit :D a praskliny jsou tak 2 až 3 desetiny do hloubky, ale praskliny ne takové to zmačkání v ohybech, boty z Canisu (Road) co nosim v zime do roboty jsou po cele sezone v lepsi kondici.... a ošetřované byly stejně.

Opravdu jsem nevěřil, že ty boty šly tak dolu...
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned zář 3, 2017 16:41

Na dTestu nekde najdes vzorovy formular pro tenhle pripad. Jde o to, ze to musis jasne rict predem a idealne pisemne. Proste odstupujes od smlouvy, protoze vyrobek je nekvalitni a a chces zpatky penize. Neni to klasicka reklamace a kdyby to chteli zamitnout, tak musi dokazovat oni, zes neco udelal spatne.

Zajimaji mne hlavne praskliny a nespecha to. Pred vracenim je stejne musis umyt, jinak ti je (pravem) hodi na hlavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pipe » ned zář 3, 2017 17:03

mike píše:Na dTestu nekde najdes vzorovy formular ...


Děkuju pohledám! Umyju, vím :-D.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned zář 3, 2017 19:20

Ze sve pomerne bohate praxe s reklamacema bot Ti doporucuji fotky udelat a to podrobne. Nejenom kvuli mikovi, ale napr. se mohou hodit pri komunikace se soudnym znalcem na prvotne, nezavazne posoudeni, jestli to muze spadnout pod pojem "bezne opotrebeni" nebo by to mohla byt vada materialu. A v pripade, ze by nekoho napadlo neco opravit bez Tveho souhlasu (i kdyz "Tve" chyby asi dost tezko), mas dukaz.
A jeste doporucuji na papir (resp. do pocitace a potom vytisknout) pekne dopodrobna napsat:
a) vsechny zavady na botach (a pokud je tech prasklin vice dobre viditelnych, tak i to, ktera se kde nachazi, stejne tak oba problemy se svy), nejlepe pridat i vytistenou/-e obrazek/-ky boty s vyznacenymi misty. A napis u prasklin i prasklych svu, ze jsou to zavazne a neopravitelne zavady (zalepeni nite neni plnohodnotna oprava).
b) pokud si pamatujes presne vsechny tury, kde si je pouzil, vcetne kilometraze a obtiznosti terenu (trava, les, skaly, sut, ...) vcetne celkoveho souctu kilometraze.
c) cim a jak jsi boty osetroval, resp. ze jsi je po pouziti ocistil, nechal ususit, blabla (aby se nemohli odvolavat na nedostatecne osetreni)
d) jednu vetu ve smyslu, ze uvedene zavady vzhledem k malemu vyuziti boty nemuzes povazovat za "bezne opotrebeni" (aby je nenapadlo ihned odmitnout reklamaci pomoci teto formulace - bohuzel, bez toho je to vysoce pravdepodobne, nejenom u Hudy).
Ja vim, ze je to prace navic, ale s velkou pravdepodobnosti se takto nekdo zacne tou reklamaci zabyvat a neodbyde to nejaka zenska-urednice na reklamacnim oddeleni, ktera nic o botech nevi, ani je nevybali, ale zato zna ty oblibene formulace (nedostatecne osetrene a bezne opotrebeni). Jinak by se Ti to mohlo vratit a potom bys musel absolvovat dalsi kolecko, kdy by se na ty boty nekdo uz podival.

Edit: ten pocet prasklin muze byt dulezite i z toho hlediska, ze az mas 4 ruzne vady najednou (nebo tri stejne), tak mas narok na odstopeni od smlouvy v kazdem pripade.

Jo a dalsi bod:
e) napis, ze jako zpusob reseni zadas zruseni kupni smlouvy / odstoupeni od smlouvy.
Pokud toto neuvedes, oni si mohou zvolit vlastni zpusob reseni, napr. opravu/vymenu/slevu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned zář 3, 2017 19:31

Jj, taky si myslim, ze cim pecliveji udela clovek tuhle fazi, tim ma vetsi sanci na dobre reseni a na usetreni si problemu s dalsimi koly. Zas to ale moc neprehnat, prilis dlouhy a neprehledny text (tj. takove, co tady casto pise apuka ;-)) by nemuseli ani docist. Je ale mozne, ze v takovem pripade to vzdaji hned :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned zář 3, 2017 19:35

Dyž budeš zhruba stejně dlouho dobu (jakou ti tady radí věnovat sepisování a dokundamentaci nedostatků) věnovat práci, vyděláš si na nové, tyhle hodíš do kuka a koupíš si jiné a jinde. A budeš hepy, bez nervů a bez stresů.

EDIT: původně sem to myslel jako nadsázku a satiru ale než sem to napsal, taxe mi to rozleželo v palici, že to myslím vážně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » ned zář 3, 2017 19:37

@apuka super nechces vyreklamovat moje asics ve outlet centru sterboholy? Maji i fb stranky jake jsou ku.vy, ze nic nereklamuji. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned zář 3, 2017 19:58

@pp: na tom neco je, ale problem je v tom, ze koupíš si jiné a jinde muze byt casove i jinak mnohem narocnejsi. Krome toho, bavime se o nejakych 6 - 7 tisicich versus hodina az dve prace. Nevim jak ty, ale ja obvykle tolik nevydelavam a neco mi rika, ze pipe taky ne ;-)

No a krome toho, mame si nechat srat na hlavu a kdyz nam za poctive penize prodaji sunt, tak to nechat plavat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pipe » ned zář 3, 2017 20:34

Panove, děkuju,
ad poslední věta od mikea, jedna věc je, že prodejce prodáva šunt, druhá věc je, že on je vlastně zákazník oficiálního zastoupení, nebo výrobce, čili, výrobce vyrobí šunt, a prodejce ho prodá, ano chyba prodejce, že to má v nabídce.

Asi jsem měl říct, že to jdu reklamovat osobně na prodejnu, kde jsem kupoval, každopádně děkuju kolegovi apuka za podrobný popis postupu. Radami se budu řídit! Sepíšu a obsluhu obeznámím s obsahem osobně a ústně, kdyby se jim to nechtělo číst...

Pavproch: tohle mám za dvě hodiny sepsané, hoďku budu botky čistit, tady jsme strávil 2 hodiny, cesta tam, plus tohle a tamto, cca 8-10 hodin. Kura chlape jestli vyděláš za den sedmičku tak chcu tvoju práci! Sakra teď sám nevím, jestli je to nadsázka nebo to myslím vážně :twisted: :shock: :? :lol:

Každopádně, všem díky, snad to dopadne podle mých představ.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » ned zář 3, 2017 21:13

poupravím mika - je to pořád reklamace, pouze se v prvních 6 měsících ze zákona otáčí důkazní břemeno (§2161 odst. 2 NOZ)

určitě stojí za to to mít nafocené a popsané

podle nového občanského zákoníku už se nerozlišuje na opravitelné a neopravitelné vady, ale míra porušení kupní smlouvy - v tomhle případě bych se klonil k tomu, že je porušení podstatné, bota se stává nepoužitelnou, vyskytlo se více vad
důležité je uplatnit své nároky hned při reklamaci a určit, jak chceš, aby byla reklamace vyřešená -> vzhledem k podstatnému porušení smlouvy můžeš chtít výměnu, slevu (vrácené části kup. ceny) opravu nebo můžeš uplatnit právo na odstoupení od smlouvy; pokud včas neurčíš, jak chceš řešit, budeš mít práva jako při nepodstatném porušení, tj. oprava nebo sleva
právo odstoupit při vyskytnutí se více vad je upraveno v § 2169 odst. 2 NOZ

důležité je taky určení boty - je to bota určená na turistiku, výrobce ji tak i deklaruje, proto i to co zmiňuje apuka (co a kde bylo nachozeno) může hrát roli

pp - ono nejde jen o samotné náklady, ale i o princip
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned zář 3, 2017 22:24

Diky :smt023 Jak se otocene dukazni bremeno projevi prakticky? Kdyz bude prodejce ignorant a zamitne klasicky kvuli "nadmernemu opotrebeni". U soudu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon zář 4, 2017 7:32

Asi tak, ze kdyz to das k soudu, bude muset on dokazovat, ze to tak je a ne Ty, ze to tak neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod slash1111 » pon zář 4, 2017 9:12

Nieco podobne som riesil asi pred 2 mesiacmi:

Po 3 mesiach som reklamoval svoje tenisky, kedze to bola reklamacia do 12 mesiacov, kedy musi zamietnutie predajca dolozit znaleckym posudkom, tak mi hned na mieste vratili peniaze.

Po 13 mesiacoch som rovnaku vadu reklamoval na manzelkinych teniskach, kedze to bola reklamacia po 12 mesiacoch, bola mi reklamacia okamzite na mieste zamietnuta s tym, ze ak nesuhlasim, tak musim ja dolozit znalecky posudok. Tak som na mieste so zamietnutim nesuhlasil, a ked mi prislo domov pisomne zamietnutie, tak som nam slusne pisomne odpovedal, uviedol som dovody preco sa nejedna o bezne opotrebovanie (vid moja 1. reklamacia, male pouzivanie tenisiek = pocet km, + zdroje na internete o rovnakej vade). A moju reklamaciu nasledne uznali aj bez znaleckeho posudku...

takze v CR (analogicky tipujem) musi predajca zamietnutie reklamacie do 6 mesiacov dolozit znaleckym posudkom, po 6. mesiaci musi dolozit kupujuci...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon zář 4, 2017 10:05

Nejak tak. A prave kvuli tomu, cos napsal u 2. reklamace doporucuji predem v prilozenem dopisu s popisem zavad (ten jsou povinni pridat k reklamacnimu protokolu, pokud na tom trvas - resp. Ty kontrolujes a podepisujes, co ma byt napsane v tom protokolu a kdyby ten dopis tam nechteli, tak muzes trvat na tom, ze vsechno z dopisu se ma do protokolu prepsat) dopredu uvest duvody, proc vylucujes "bezne opotrebeni" a "nevhodne osetrovani". Usetris jeden krok.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » pon zář 4, 2017 12:45

jo, to je zhruba to obracene dukazni bremeno
primo v ustanoveni NOZ se pise, ze v prvnich 6 mesicich se ma za to, ze rozpor s kupni smlouvou byl od pocatku, pokud bude prodejce tvrdit opak, musi to dokazat - byt je zalovany, musi prokazovat prodejce a ne zalobce

ad apuka - mas jistotu, ze tam nebude nic opomenuto, at uz schvalne nebo omylem, a hlavne v tom dopise bude jasne uvedeno, jakym zpusobem chces, aby to bylo reseno
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod slash1111 » pon zář 4, 2017 13:05

@Apuka: ja som tam isiel s tym, ze to v pohode uznaju, a nie ze ma budu chciet otocit rovno vo dverach :twisted: , preto som musel urobit o "jeden krok viac".
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Stížnost

Příspěvekod vonkreuz » pon zář 4, 2017 13:31

Hanwag se stejně v HUDY neposuzuje. Toto má na starost dovozce. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon zář 4, 2017 15:32

Vsak i proto jsem tam napsal, ze "nejenom u Hudy". Jeste by se slusilo rict, ze nejenom u dovozce HanWagu, vseobecne je dost rozsirene, ze prvni instance posouzeni reklamaci je osoba, ktera se lip vyzna ve formulacich, proc by se reklamace dala odmitnout nez v oboru vyrobku, ktery se reklamuje a az ona usoudi, ze by to melo jit dal se reklamovane zbozi dostane k odbornikovi. Vyjimkou je napr. Meindl, ale to je jeste horsi, obcas jejich "odborne" vyjadreni jsou hodne na vyrok tydne :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte zář 12, 2017 18:06

ač je to brmbrmbrm, dám to i sem.... neb sem nasrán....

Kura, kura.... sotva přestalo být horko a já dal m4Zlika do kupy (ref sjeté gumy + byl nutný i pravidelný servis), tak nám zase tak rozm*dali tak ulici, že tu skoro neprojede ani tank. Zasraný VaKVS, potažmo ta jejich realizační firma Rovina, s.r.o. Ten tank jako měřítko myslím vážně, neska sem skoro zapad i s pindicou... a jak vypadá (místama 15cm mlaskavého jílovitého baga na cestě) si rači ani nepřejte vidět.... začínám mít podezření, že letošní m4Zlikova sezona bude jedna z chudobnějších (už druhá za sebou ref moje nemoc loni...) chjono.... :(
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte zář 12, 2017 18:08

Aspon je na silnicich bezpecneji :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte zář 12, 2017 18:10

:fuj:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte zář 12, 2017 20:02

Jo, jenom tak na okraj: dneska si už (díky bruseli dle vzoru prdel) NEkoupíš nové auto podle toho, co bys chtěl..... kolegovi sem neska musel objednat auto s AT, protože díky těm zasranům si už auto: kombík+benzín+4hrab+manuál v EU co ? NEkoupíš.... Ti pičusi sou totiž chtřejší než ty, takž ti to nedovolí.... BRUSELI NASRAT!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec