Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon dub 20, 2020 12:54

Předloni v létě sem koupil jeden "šikovný" přístroj (hydraulická prostřihovačka děr do plechů) do firmy (skrz webshop, objednávka jménem firmy) a za 10 let, co mám firmu, snad poprvé sem narazil na .... obchodní vztah právnická osoba vs. právnická osoba = záruka dle ujednání ie. 12m, nikoli 24m ze zákona.

Se ten přístroj lehce posral, sem ho chtěl ještě nechat opravit na záruku a ... byl sem vyveden z omylu, už je ze záruky venku. Takže oprava bude stát (firmu, ne mně) asi sedmičku, no.....

Chjo no, člověk fuckt musí být furt ve střehu.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon dub 20, 2020 17:25

Ja Ti teda nevim, ale uz jsme se na OF o tom nekdy bavili - jakmile neni kupujici fyzicka osoba (a jeste s jistou vyhradou, ze by to nemelo byt na firemni pouziti, to je vetsinou poruseni podminek zaruky), vzdy pro "pravni vztah" plati ujednani Obchodniho zakoniku a ne Obcanskeho.A naopak, kdyz kupujes jako FO pro vlastni pouziti, vzdy se ridi vztah Obcanskym zakonikem, i kdyby Ti do smlouvynapsqli, ze je podle Obchodniho.
Takze kdyz kupujes neco do firmy, budes mit zaruku jakou si ujednas, zadnou zakonnou. Resp. kdyz prodavjicimu reknes ze jsi ubohy obcanek PP, zadny podnikatel, tak mozna budes mit teoreticky 24 mes, ale jakmile zacnes vyrobek pouzivat ve firme, dobre si precti zakonne podminky,...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon dub 20, 2020 17:36

Z5 k "collateral damage" - vyslovuji veřejnou a hlasitou pochvalu juniorovi (před nastoupenou jednotkou a pod bojovou zástavou): sqěle (a sám! :prayer: ) dodělal ten plot, vše tak jaxem si představoval. Bravo!

Takže bránu pro nacouvání novým kombajnem až k hnoji bysme měli. Fčíl už trowa može rúst. Já su na ňu ready.

Stojany pro bajky v garáži (dříff byl jeden pro 4 bajky na jednom místě, fčíl sou dva, každý pro 2 bajky, na dvou různých místech) taky už stojanujou. Už to v garáži (a dílně) zase vypadá jak u lidí (a moje konverzativní woko sa už učí žít s novým pohledem do garáže....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon dub 20, 2020 19:21

Stezuju si na zavrene hospody. Lidi nemaji kam chodit, a tak lezou do prirody, kam by jinak ani nepachli. Jsou vsude, i na bocnich cestickach, kde jich behem jedne vychazky potkam vic, nez jindy za cely rok. Nejhorsi jsou otravni dementi, co se neumi bavit jinak, nez delanim hluku. Tlupa prijede autem az k louce, popojde pul kilometru, tam se vyvali, chlasta a dela randal ze je to slyset na kilometry okolo a jeste po nich zustane bordel :axe:

Chtelo by to vira, co se siri za hlukem. To by tu byl za chvili bozsky klid :prayer:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte dub 21, 2020 10:03

Copak to, ale až budou dovolený, pokud budou všichni "nuceni" trávit dovolenou v Česku, máme tak trochu po sezoně. Protože to všude bude jako v Adru, hlava na hlavě. Bude hodně těžký najít klidnou lokalitu. Klidný budou jen špatně přístupný místa, ideálně kde nevede značená trasa...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř dub 22, 2020 11:58

A ještě jeden aftermath ke collateral damage - neska ráno, jaxem šel z domu do práce (ie. směr polemlesemloukou3), taxem se šíleně zaprasil o novou bránu k hnoji (naštěstí jen moje pracky, ne rukávy Nairu) vyjetým wolejem (kterým je ta nová brána natřená a ešče sa nefsáknul).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř dub 22, 2020 20:35

Stezuju si na zensky. Ty jejich ubrousky. Chlap oklepe a jde dal, po zensky zustane papirovy ubrousek. To je fakt tak tezke je strcit aspon pod kamen? #-o Kdyz uz je nemuzete strcit do igelitoveho pytliku a pak ho nekde hodit do kose.

U skalky, kam chodim a ktera se ted bohuzel stala popularni, uz jich je jak naseto. Pritom je to chranena rezervace a rostou tam nejake vzacne kytky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 23, 2020 5:52

taky to nechapu, a to se ty obyc jeste rozlozi ale co ty oblibeny plastovy vonavy vlhceny... rozhazeny po celym lese...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 23, 2020 7:22

Souhlasím. Ty ubrousky jsou všude podél cest. Stejně jako další bordel. Nechápu to uvažování, že někdo dopije pití a pet lahev zahodí. Když jdu na jednodenní výlet, tak s sebou beru igelitku a ten bordel, který potkám, sbírám. Co se ale taky poslední dobou dost rozmohlo je, že na turistických trasách nebo u nocovišť nacházím v trávě i vyhozené plynové kartuše...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4327
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát dub 24, 2020 10:18

Tak šváby sem našel v obálce v poštovní schránce, kuju všem a všemu. Ufffff.

Klasika: Kromě mojí adresy na obálce nikde, ale úplně nikde nic napsaného (odesílatel, faktura, dodací list, prostě nic). To zas bude účetní ráda....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned dub 26, 2020 14:37

Chjo, no. Už si zase musím stěžovat, jak ty věci neska nic nevydrží. Garážová vrata Hormann, už po 20-ti letech denního používání prdla jedna ze dvou vyvažovacích (dvojitých) pružin a fčíl padají dolů (fest, to bych nikdy neřek, že sou tak kura těžké). To zas bude potrat někde sehnat přesně tyhle dvojité pružiny (je to pružina v pružině) vyměním je všechny 4 i dyž prdla jen jedna vnitřní.

Chjo no, du hledat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned dub 26, 2020 16:51

EDIT o 2 hodiny později:

Už sem našel jednu firmu, co má v nabídce celý sortiment tažných pružin pro vrata Hormann, ale.... uvádějí tam, že každá pružina (mého typu) má mít na určitém místě vyražené číslo (typu pružiny). Moje tam nemá vyraženo nic (žeby to byl plagiát z pšonka neb čankajška či odjinud?). Chjo no. Zkusím jim zítra zavolat / napsat / poslat fotku výrobního štítku těch vrat a uvidíme/uslyšíme. Btw, nebude to žádná láce, ty pružiny stojí od 3 do 6 tis / kus a (jak píšu že chcu a píšou to i oni na webu) mění se vždy obě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned dub 26, 2020 18:50

Mozna nepocitaji s tim, ze ma nekdo pruziny z praveku, kdy se jeste cisla nevyrazela :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon dub 27, 2020 10:30

Dvě spružiny objednány (víc než šestka vyletěla komínem), jak mi bylo poraděno, on ten jejich typ byl "schován" ve výrobním štítku. Doufám že budou pasovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv dub 30, 2020 8:13

Tak. Sem se ráno věnoval domácím povinnostem (+ upgrade bajku) a né práci.

Drahé spružiny už sou ve vratech, pasujou, fungujou, vrata vratujou (až moc lehce, málem to jde jedním prstem nahoru i dolů). Spokojenost. Doufám, že je zase na 20 let klid.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon kvě 4, 2020 11:50

A už zase si stěžuju, že věci nic nevydrží.... loni sem si do dílny doma koupil velkou krásnou sadu Cr-Mo značkových ořechů (gola, imbusy, torxy + ráčny atd.). Ráčny, imbusy a gola hlavice sem už použil mockrát a vše OK, torxy minulý týden (při "skákání" okolo bajka) poprvé a jen asi na 6 nebo 8 šroubků. A.... jeden torx bit (T20) odešel, normálně sem ho zkroutil jak šavli (asi nebyl dobře/vůbec zakalený....). Chjo no, fčíl abych si koupil novou (celou? :twisted: ) sadu.... #-o

PS: ta poslední věta je míňana ironicky.... ale bit nový koupit budu muset....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát kvě 8, 2020 17:42

Dosel mi chleba, a tak jsem si pred snidani pro nej zabehnul do kramu. Rikal jsem si, ze minuly patek byl taky svatek a bylo otevreno, dneska bude taky. Houby. Jakou to ma sakra logiku? #-o Kdyz uz pominu, ze zakazovat prodavat ve svatky je komunisticky nesmysl.

Musel jsem si dat ke snidani knackebrot. 5 platku a nejsem moc najezeny. Holt nejsem apuka, aby mi dva krajice chleba nahradil jeden platek :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát kvě 8, 2020 17:47

A to buď ráth, že Tě po ňom nenafoukne jak zepelina (mně jo)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát kvě 8, 2020 17:49

To se jeste uvidi, taky mi nedela uplne dobre :? Moc zita najednou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » pát kvě 8, 2020 23:20

tak zrovna teď to náhodou bylo čistě obchodní rozhodnutí jednotlivých obchodníků neb ten nesmyslný zakon za stavu nouze neplatí.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát kvě 8, 2020 23:49

To je pravda, ale vsadil bych se, ze to souvisi. Rekli si, ze lidi se ridi podle nesmyslneho zakona a stejne by neprisli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned kvě 10, 2020 10:18

Stezuji si nachovani nekterych "turistu".
Pri stezce na Kralicak je obrovsky pristresek, dva stolysa lavicemi, z jedne strany je tam celakameena stena, uprostred velky gri:
Obrázek
Jsme si sedli k jednomu stolu, dalsi dva lidi si orisedli za chvili k druhemu a obedvali jsme. V tom prisli dalsi dva, tak 45 chlap a zenska. Nerekli ani slovo,mjen zacali pobihavat a sbirat z louky male suche vetevky smrkove. Dali je do krbu/grilu (vetsi vetve tam byla) a zapalili. Samozrejme dym, cmoud, smrad vsude. Vsem,, co jsme jedli primo do ksychtu... Proste, oni dva si chteli na ohynku upect sve burty. Ostatni jim byli ukradeni.
Na nase stesti jsme prave dojedli, tak jsme se radeji vybrali a napit jsme se napili az dal. Ty chudaci,mco tam s nami jedli na tom byli hur, ty se museli zbalit uprostred jidla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned kvě 10, 2020 21:57

No a co jste jim rekli? A co oni na to?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon kvě 25, 2020 12:17

Stezuji se na COVID-19...
1) Objednal jsem manzelce jako darek neco z nemeckeho Amazonu, prodavaneho primo Amazonem. Predpokladal jsem, ze poslou ze sveho skladu bud v DE nebo u Prahy. A oni to poslali z Rakouska.
Balicek dosel ve ctvrtek rano do Hagenbrunnu, kde ma u Vidne rak. posta tridici a rozrazovaci centrum.
Minule pondeli tam naklusala rakouska armada, aby nahradila bezne pracovniky trideni, protoze mezi nima zjistili 79 nakazenych a prakticky vsichni museli do karanteny. Trideni by melo probihat dal normalne.
Jenze... Zrovna ve ctvrtek rano tam zjistili dva (nebo kolik) nakazenych i mezi tema vojaky, takze tam byl ponekud zmatek...
Dusledkem toho muj balicek misto patku dojde kdo vi kdy...

2) Ten Home Office je uplne na houby. Clovek pracuje kazdy den o hodinu-dva vice (a na HO nesmi mit zadne prescasy), nejak je te prace (a mytingu :twisted:) mnohem vice (kazdy chce sefum asi vykazat, ze pracuje...) no a pretazenim pracovni doby mne stihaji Americane :evil: ...
Navic doma je me pracovni misto na jidelnim stole (na drevene zidli), stridave jsou tam moje veci nebo snidane/obed/vecere. O ergonomii se mluvit rozhodne neda. Kdyz koncim, ledva stojim/sedim, vsechno me boli. Oci uz mam za dva a pul mesice v prdeli, hlava boli...
Kdyz koncim, nechci pocitac ani videt.... Takze i neco napsat na OF jde jen v kratkych prestavkach, jak se ceka, ze se neco dodela (pomala sit pres ty vsechny VPN). I tento prispevek se pise od rana, ted jsem tady asi patykrat, vzdy asi odstavecek. A kdyz uz to konecne odeslu, tak (v lepsim pripade) me to postrasi, ze vadny formular (vypadne spojeni), v horsim se to ztrati :smt022
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod tsunami » úte kvě 26, 2020 8:17

Štvou mě němci u kterých jsem si objednal nový rám na kolo. Nějak se jim to protahuje, na emaily neodpoví nebo odpoví se zpožděním víc jak týden. Před týdnem jsem jim poslal peníze a žádná reakce ani potvrzení a to měl být rám připraven k odeslání. Chjo :-/
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pon čer 1, 2020 9:51

Stěžuju si na bezmozky, kteří mi za barákem plánují vodní dílo o rozloze 196ha. Měli by se tam aspoň jednou jít podívat. Krajina, kterou hodlají zatopit, jsou z velký části podmáčený louky podél potoka s nespočtem slepejch ramen. Taková krajina nejen že slouží jako domov velkýmu množství živočichů a rostlin, z nichž řada je kriticky ohrožená, ale především zadržuje vodu sama o sobě a to líp, než bude zadržovat, když všechny drahocenný biotopy zmizí pod vodou ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 2, 2020 3:54

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4327
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 9, 2020 15:44

" Řádící motorkáři v lese: vyhrožovali lesníkům, jednomu přejeli nohu. Poznáte je? "
https://www.denik.cz/regiony/radici-mot ... 00609.html
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4327
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv čer 11, 2020 7:01

Jézéďáci by už měli posíct.... jak chodím polemlesemloukou3 do práce, tak fčíl při těch deštích jak brodím trowu vysokou až nad pás = sem od pasu dolů durch. Není zima, tak to neva, ale příjemné to rozhodně není.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv čer 11, 2020 15:24

Jestli to delas opakovane, tak jsi jeste vetsi pako, nez ja vcera :twisted: Membranove kalhoty urcite mas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron