Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pát pro 3, 2021 18:32

ret255 píše:myslel si krypto penazenku?

Vůbec, myslel jsem tzv anonymní elektronickou peněženku, je to normální karta, kterou si nabiješ /někdo ti tam pošle peníze/. Má to limit 5000Kč. Číslo karty si neznalý člověk snadno splete s číslem běžného účtu /u dobírky to číslo stejně nevidí/. Zkrátka ideální produkt, když má někdo nekalé úmysly.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » pát pro 3, 2021 18:56

mike píše:Jenze ty furt michas dohromady kuryra a prodejce.
V čom ich prosim ta pletiem, u mna to stale spada pod kolonku podozrievanie vo chvili, ked som to pisal.

mike píše:Prodejce evidente zafungoval uplne v pohode a kuryr zas presne naopak. Kuryr nema s prodejcem nic spolecneho, normalni firma, u ktere si objednava sluzbu. Tak mu holt napis, ze tihle nefunguji, kdyz bude mit takovych stiznosti vic, tak prejde k nekomu jinemu.

To akeho maju kuriera som mu napisal este v stredu, keby som to nespravil je mozne, ze to vcera ani nedostanem, mozno prebehla medzi nim a kurierskou spolocnostou nejaka komunikacia.

mike píše:ale taky je dobre trochu premyslet. Kdyz ti nekdo odpovi na mail obratem, tak je to proto, ze zrovna sedi u pocitace. Nejspis je to one-man-show, novy obchod, jeste se nenaucil odkladat praci na "pracovni dobu".
Tak urcite, ale pri takej skusenosti s kurierom mi napadali vseliake scenare. S extremne promptnou komunikaciou mam spojene aj presne opacne konanie, preto som bol podozrievavy.

mike píše:BTW, Peter z outdoorline.sk taky driv odpovidal obratem v libovolnou dobu, ted uz ne, asi dokaze oddelit praci a volny cas. A zrovna on je priklad skveleho prodejce.
Hadam stacilo reklami, uz mi trochu prides ako Meky s tou jeho nevtieravou reklamou :)
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » pát pro 3, 2021 19:01

Etheric píše:je to normální karta, kterou si nabiješ /někdo ti tam pošle peníze/. Má to limit 5000Kč. Číslo karty si neznalý člověk snadno splete s číslem běžného účtu /u dobírky to číslo stejně nevidí/. Zkrátka ideální produkt, když má někdo nekalé úmysly.
Take nieco pocujem prvy krat, neviem ci u nas je takato moznost. Na to cislo uctu/el penazeny posiela peniaze ale posta, ak to platis na poste, nie obycajny clovek.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pát pro 3, 2021 19:29

Ano, peníze pošle přepravní společnost, který je dá ten člověk oproti balíku. Tak či onak, máš je na kartě

Ta karta nevim jak teď ale dalo se to koupit v trafice a tam i dobít, mohly ti tam přijít peníze odkudkoliv, prostě normální karta, jen beze jména a se stropem 5000Kč. Bylo to kvůli bezpečnosti na netu, aby když něco platíš a náhodou se něco stane, ti nikdo nevyluxoval účet ani nezískal jiný údaje k tvým dalším penězům. Od toho to vzniklo. Prej. Ale oblíbili si to jak drobní podvodníci, tak handlíři všeho druhu, dlužníci, pedofilové a různí úchylové, smažky,.... Při troše fantazie to má dost široký použití
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát pro 3, 2021 22:02

ret255 píše:Popravde netusim co by som mal spravne robit, ak by som pri takejto platbe nedostal peniaze naspet, riesil by som to cez policiu, malo byt to nejaky ucinok? Zaoberal by sa tym vobec niekto, ak je to mala suma?
Pro Tebe nejjednodussi (a z jisteho hlediska mozna i nejucinnejsi) je se obratit na SOI (pokud je eshop ze SK) nebo COI (v pripade ceskeho shopu). Tyto organy jsou na reseni podobnych organu vybavene pomerne vyraznou pravomoci.

Samozrejme, muze se jednat pouze o fiktivni eshop, za kterym nikdo "fyzicky" oficialne nestoji, v tom pripade je to uz slozitejsi...

Ale nejlepe co muzes udelat, a to uz naznacil mike je, ze pri objednavani nebudes uprednostnovat vyhradne nejnizsi cenu, ale budes se trochu koukat, kdo za eshopem stoji, co maji na strankach, jake maji hodnoceni. Pokud nenajdes o nich nic, tak je rozumnejsi nejake to procento z ceny obetovat a kouknout se jinde.
Nebo kdyz je to jako Mawenzi se nedavno ptala na nejaky eshop, tam se stacilo kouknout napr. na obch. podminky a bylo Ti hned jasne, ze od nich ruce pryc /byly tam i jine podezrive veci). Jeste nasobne to plati v pripade zahranicniho eshopu.

A, jak uz bylo psano, na eshopech, kde nemam zkusenosti platit co nejvice pres PayPal, pokud nejde, tak alespon pres kartu (pripadne nejakou kartu, pres kterou se neda moc z uctu vysat v pripade zneuziti nebo kterou pouzivas vyhradne na internetove nakupy, limit nastavis tesne pred nakupem a okamzite po platbe je znulujes). Atd.

Jinak co se tyce okamziteho (automatickeho) potvrzovani objednavky a "bohate" komunikace, tak toto neni zadnym pravidlem dokonce ani pro nektere zapadoevropske pomerne velke a znamejsi eshopy. Obcas dostanes prvni mail az nekolik dnu od objednani a to nekdy az, ze se Tvoje objednavka uz distribuuje.

Taky se nelekej, kdyz eshop pri platbe kartou neprepina na platebni branu - nektere primo vyzaduji od Tebe udaje ke karte, to je tam taky normalni.
mike píše:Ja jsem se s tim teda jeste nikde nepotkal
Promin, ale to vubec nic neznamena. Ja bych taky casto netusil, ze to tam je, kdyby mi to syn nevysvetlil, skryva se to pod nekolika nazvami. Rozhodne to je preferovany zpusob ve vetsine A a D eshopu, videl jsem to i u francouzskeho, spanelskeho a italskeho (ten ale je jihotyrolsky...), jinam nechodim, tak mozna tam to maji jinak.

Pro eshop je to vyhodnejsi nez kartou - jednak nemusi platit poplatky a jednak maji penize okamzite po odeslani pozadavku do banky. A z Tveho pohledu je tam nizsi bezpecnost, protoze nezadavas zadny PIN (3D Secure) a pod. Teda, co jsem si vsiml.
Ono vubec, kupodivu v nekterych statech nemaji platby kartou nijak v oblibe, nebo alespon maji nejake vlastni systemy karet (typicky v D, tam jeste pred par lety jsme meli na sluzebkach parkrat problem zaplatit normalni Visa/Mastercard kartou v potravinach, protoze tam brali pouze nejaky nemecky system... A nebyly to zadne male kramky Turku, ale patrici tamejsim velkym retezcum.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát pro 3, 2021 22:35

ret255 píše:V čom ich prosim ta pletiem, u mna to stale spada pod kolonku podozrievanie vo chvili, ked som to pisal.

Nemuzes se domluvit s kuryrem a nadavas na obchod. Ono je to teda tezke rozlustit, o co ti zrovna jde, pises docela nesrozumitelne. Viz treba posledni post ve vlakne o DPH. Nedava smysl.

ret255 píše:Tak urcite, ale pri takej skusenosti s kurierom mi napadali vseliake scenare.

Znovu. Kuryr nema s obchodem nic spolecneho.

ret255 píše:Hadam stacilo reklami, uz mi trochu prides ako Meky s tou jeho nevtieravou reklamou :)

:roll: napsal jsem to jako priklad stejneho chovani u prodejce, ktereho tady zname a mame s nim dobre zkusenosti. Mozna bys s tou paranoiou mel zajit k doktorovi ;-) Jaky Meky?

apuka píše: pokud nejde, tak alespon pres kartu (pripadne nejakou kartu, pres kterou se neda moc z uctu vysat v pripade zneuziti nebo kterou pouzivas vyhradne na internetove nakupy, limit nastavis tesne pred nakupem a okamzite po platbe je znulujes).

Tohle neni uplne dobry napad. PayPal pouzivam taky kvuli tomu, abych neznamemu prodejci nemusel dat kartu. Protoze ta se da zneuzit pomerne snadno. Mozna to nakonec vyreklamujes, ale budes s tim mit spoustu prace a starosti a navic budes potrebovat kartu novou. Limity bohuzel taky nejsou vsespasitelne, detaily uz si nepamatuju, ale u nektereho typu plateb nemusi zafungovat. Snad jedine virtualni jednorazova karta vygenerovana pro konkretni nakup, jak tu nedavno nekdo psal.

apuka píše:Promin, ale to vubec nic neznamena. Ja bych taky casto netusil, ze to tam je, kdyby mi to syn nevysvetlil, skryva se to pod nekolika nazvami. Rozhodne to je preferovany zpusob ve vetsine A a D eshopu, videl jsem to i u francouzskeho, spanelskeho a italskeho (ten ale je jihotyrolsky...), jinam nechodim, tak mozna tam to maji jinak.

Jasne, tys to nekde videl, a tak je to rozhodne preferovany zpusob :roll: Zase ukazka tve prace s informacemi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát pro 3, 2021 23:41

Miku, Ty jsi tak hrdy na svoji praci s informacemi, kdyz uz je to pry soucasti Tvoji prace - tak laskave zkus dat dokopy to, co jsem psal a ne vytazenim a poskladanim casti mych vet prevratit na to, co Ty tam chces videt, dobre?

Jsem psal - a to vim urcite -, ze v A a D je to urcite preferovany zpusob platby a ze jsem to videl i u tech dalsich eshopu. Tam jen mohu odhadovat, ze vzhledem k umistneni na zacatku moznosti platby (a nebylo to podle abecedy) to asi bude taky v popredi. Ale netvrdim to.
A jeste jedna vec - musi to podporovat Tvoje banka abys to mohl pouzit. No a v CR to prakticky zadna nepodporuje, takze z ceke banky to takto nezaplatis (toto neni klasicky cesky inkasni zpusob platby, kde Ty musis nejdrive v bance dat souhlas s inkasem pro konkretni ucet).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát pro 3, 2021 23:44

Bobe, ze je neco preferovany zpusob se nedokazuje tvymi dojmy ani nahodnymi zkusenostmi, ale statistikou. Najdi data, podle kterych bude tenhle zpusob podporovat aspon 75 % e-shopu a ja uznam, ze je to preferovany zpusob ;-) Pripadne by mozna stacil pruzkum mezi lidma, podle ktereho tenhle zpusob vetsina lidi v A a D preferuje. Ale tohle je smesne.

Kdybys napsal, ze se tam takhle plati, tak nebudu mit nic proti. Problem je zase tve prehaneni a generalizovani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » sob pro 4, 2021 1:07

mike píše:Nemuzes se domluvit s kuryrem a nadavas na obchod. Ono je to teda tezke rozlustit, o co ti zrovna jde, pises docela nesrozumitelne. Viz treba posledni post ve vlakne o DPH. Nedava smysl.
Neviem, kde v tom co som napisal nadavam na obchod, v prvom poste som napisal "Keby niekto chcel objednavat od dogz, neobjednavjate za nic na svete." ak by som tam dopisal ... v pripade, ze je kurierom 123kurier, tak uz by to bolo v poriadku?
A aky problem je vo vlakne o dph? Neplatil som dph a pytal som sa ci je to normalne pri zasielke z ciny.

mike píše::roll: napsal jsem to jako priklad stejneho chovani u prodejce, ktereho tady zname a mame s nim dobre zkusenosti. Mozna bys s tou paranoiou mel zajit k doktorovi ;-) Jaky Meky?
Predtym si pisal v jednotnom cisle a teraz prechadzas hned do mnozneho, mohol si zostat pri jednotnom. Ked ty s autizmom nikam nechodis, tak nemusim ani ja s paranojou. Myslel som Zbirku a jeho nevtieravu schopnost vsunut do vety reklamu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob pro 4, 2021 1:36

ret255 píše:v prvom poste som napisal "Keby niekto chcel objednavat od dogz, neobjednavjate za nic na svete."

Bingo. Obchod za nic nemuze, kuryr za vsechno.

ret255 píše:v pripade, ze je kurierom 123kurier, tak uz by to bolo v poriadku?

Ne, protoze ten kuryr zrejme funguje spatne bez ohledu na obchod.

ret255 píše:A aky problem je vo vlakne o dph?

Nesrozumitelnost.

ret255 píše:Predtym si pisal v jednotnom cisle a teraz prechadzas hned do mnozneho, mohol si zostat pri jednotnom.

Aha, takze problem s chapanim vyznamu textu. Zvolil jsem tenhle priklad proto, ze je nas tu vic, ktery maji s Peterem dobre zkusenosti. Tj. neni to jen ma zkusenost, tudiz je platnejsi a proto taky mnozne cislo.

ret255 píše:Ked ty s autizmom nikam nechodis, tak nemusim ani ja s paranojou.

:D autisti nechapou ironii a sarkasmus, jak by ti vysvetlil Etheric. Ja mam naopak oboji rad a rad to pouzivam. Paranoia je ovsem skodliva a nekdy i nebezpecna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » sob pro 4, 2021 12:04

mike píše:Bingo. Obchod za nic nemuze, kuryr za vsechno.
Moc si to vsetko absolutizujes, neprospieva to diskusii.

mike píše:Nesrozumitelnost.
Ked sa spytam na viac veci naraz, a je to spojene dohromady, tak je to pre autistu zrazu nezozumitelne, co uz.


mike píše:Aha, takze problem s chapanim vyznamu textu. Zvolil jsem tenhle priklad proto, ze je nas tu vic, ktery maji s Peterem dobre zkusenosti. Tj. neni to jen ma zkusenost, tudiz je platnejsi a proto taky mnozne cislo.
Hadam kazdy svojpravny clovek pochopil co som tym myslel, ale asi autistom to proste nedochadza, skor by som povedal, ze si tym chcel zvyraznit vaznost svojho tvrdenia, mozem pouzit tvoju rec a poviem, myslime si to tu viaceri(paci sa ti take premostenie) Uvidime :)

mike píše::D autisti nechapou ironii a sarkasmus, jak by ti vysvetlil Etheric. Ja mam naopak oboji rad a rad to pouzivam.
Teda pises, ze nie si ako autista, ale lichoti ti ak ti tak ludia hovoria? Zaujimave.[/quote]

mike píše:Paranoia je ovsem skodliva a nekdy i nebezpecna.
To ty si moju podozrievavost automaticky klasifikoval ako paranoju, ty si veci zase rad absolutizujes, zaseknes sa na tom a potom sa okolo toho toci cela diskusia, myslime si to tu viaceri :)

Ano obchod za nic nemohol, zly zly kurier.
Nabuduce tam vsak uz nebudem nakupovat... cista paranoja.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » sob pro 4, 2021 12:26

Nevím, či je Mike na spektru nebo ne, každopádně nejsu jedinej autista na fóru, je tu i několik aktivních členů s aspergerovým syndromem ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » sob pro 4, 2021 14:01

Poteš košte :)
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » sob pro 4, 2021 14:03

Proč?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » sob pro 4, 2021 15:25

Etheric píše:Proč?
To bolo len take konštatovanie, nevedel som, že to vyvolava nejake otazniky, ja som si na tebe moc autizmus nevšimol, to by som musel byt skor fyzicky pritomny, ale možno sa to takto nejak prejavuje, neviem.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » sob pro 4, 2021 15:34

Další autistická věc - autista ti vždy na řečnickou otázku /či konstatování, kde odpověď nečekáš/ odpoví. Vždycky :)
Fyzicky to není vidět vůbec, nebýt toho tetování a piercingu, vypadal bych úplně jako tuctovej kluk :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » sob pro 4, 2021 17:09

Ked som bol mladsi sa tieto rozne, neviem ako by som to povedal - vzory spravania moc neriesili, ale teraz ked sa nad tym tak zamyslam, tak par ludi s aspergerom poznam osobne, min jedneho spoluziaka z vysky, ked sme boli v prvaku druhaku, tak sem tam sme riesili unho doma projekty a dost intenzivne sa zaoberal zostrojenim perpetum mobile, pripadne ak sa pre nieco nadchol, tak isiel cez mrtvoli, bolo mu vsetko jedno, tiez emocne na tom bol dost zvlastne, ale bola s nim zato sranda.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned pro 5, 2021 0:27

ret255 píše:Ked sa spytam na viac veci naraz, a je to spojene dohromady, tak je to pre autistu zrazu nezozumitelne, co uz.

Rika se tomu blative mysleni. Opakem je mysleni strukturovane a do firmy bereme jen lidi s nim. Protoze se potrebujeme domluvit jak primo, tak pisemne, nikdo nema cas ani chut se dohadovat, co tim ten druhy myslel. Navic jen takovi jsou schopni tu praci opravdu zvladat. A ano, vsichni jsme autisti :D

ret255 píše:Hadam kazdy svojpravny clovek pochopil co som tym myslel, ale asi autistom to proste nedochadza, skor by som povedal, ze si tym chcel zvyraznit vaznost svojho tvrdenia

Hadam kazdy svepravny clovek pochopil, ze jsem pochopil, co jsi tim myslel, ale snazil jsem se ti vysvetlit, ze sis to myslel spatne. Evidentne marne. Nechtel, nemam to ve zvyku. No a ted mas dilema. Autisti nelzou, neumi to. Pokud jsem autista, tak je to pravda a ty to mas spatne. Nebo muzes trvat na svem, ale pak mas spatne, ze jsem autista :twisted:

ret255 píše:Teda pises, ze nie si ako autista, ale lichoti ti ak ti tak ludia hovoria?

Ne, jen se bavim :D

ret255 píše:Ano obchod za nic nemohol, zly zly kurier.
Nabuduce tam vsak uz nebudem nakupovat... cista paranoja.

Tohle neni paranoia, ale hloupost.

No nic, nema to smysl, uz te mam taky ve skatulce. Ve skatulce ztrata casu.

Etheric píše:autista ti vždy na řečnickou otázku /či konstatování, kde odpověď nečekáš/ odpoví. Vždycky

Ja to obcas delam, ale ne proto, ze bych nevedel, ze se odpoved neceka, prave naopak. Ze zlomyslnosti :twisted: A ted nevim, muze byt autista zlomyslny? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » ned pro 5, 2021 13:09

mike píše:blative mysleni
som si to chcel najst, ze co si tym myslel, to blative mysleni, no naslo mi len Grigara a bludny balvan, to bude asi nejaký trochu tebou prisposobeny pojem, lebo opak strukturovaneho to asi nebude, skor mi to prislo ako bludny, zavadzajuci, to si myslel?
Nevedel som, že tu robim nejaky konkurz do it firmy a neprešiel som., ale už viem, dobre vediet... I guess?

Ja som to už spomenul, veci si moc absolutizujes. Keby som tu v tom prvom prispevku nenapisal tu poslednu vetu, tak by sme to tu cele nemsueli tolko rozoberat a ja by som sa o sebe nedozvedel take pekne veci.

mike píše:Ja to obcas delam, ale ne proto, ze bych nevedel, ze se odpoved neceka, prave naopak. Ze zlomyslnosti :twisted:
To by sedelo.

Co sa tyka skatulky, ty ma mas zaskatulkovaneho uz davnejsie, niekde medzi apuku a spol. Ja take povahove vlastnosti na skatulkovanie nemam... proste bud je to s tebou, alebo proti tebe, nic medzi tym.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned pro 5, 2021 21:00

Cteni myslenek ti taky nejde ;-) Apuka ma svou skatulku resp. cely vesmir sam pro sebe. Obcas se nekdo v necem muze projevit podobne, ale apuka je tu jen jeden. Nastesti.

ret255 píše:proste bud je to s tebou, alebo proti tebe, nic medzi tym.

:D pekna projekce. Ani nahodou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte pro 7, 2021 17:00

pavproch píše: a neska umřela i róra...


Nová róra AEG je naigstalovaná, kupodivu do díry po staré róře Whirplool pasuje, akurváth el. zásuvku (samicu) sem musel vytvořit neb stará byla napojená káblem do skřínky, nová má klasickou zásuvku (samce). Strojař ynženýr = kutil domácí a elektrikář jedna báseň (fáze při pohledu do zásuffky vlevo, to už vím, bo sem se neska ptal elektrikářů). Svítí, doufám, že bude i topit. Fčil ji drahá zkušebně spustí aby vysmrádla. Ufffff, mám to za sebou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » úte pro 7, 2021 17:05

pavproch píše:(fáze při pohledu do zásuffky vlevo, to už vím, bo sem se neska ptal elektrikářů).

Můj učitel elektrotechniky kdysi prohlásil: "Vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to neví ten je ...ák".

A věřím, že si to dodnes pamatujem bezpečně všichni. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte pro 7, 2021 17:19

Blby je, kdyz ten ...ák zapojoval zasuvku. Zkousecka je jistota. Nam teda rikali, ze faze je proti srdci a taky si to pamatuju pres 30 let ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte pro 7, 2021 18:26

Róra i peče, takže tu zásufku sem asi zapojil správně. Smrdí jak.... zapečená nová róra. Perlička - AEG (halt pinktlich němci, no) má v návodu i přesný postup (s přesnýma minutama trvání) jak provést tohle první zapečení / odsmradění (prázdné) róry. Samozřejmě sme si to přečetli pozdě, dyž už sme zapékali (kupodivu ale skoro přesně tím předepsaným způsobem).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte pro 7, 2021 18:45

Jo, ešče jeden postřeh - věřit tomu či být pochybovačný?

Na tý róře AEG je cedulka "Made in Germany", žeby to Němci nevyráběli v Ázii?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Stížnost

Příspěvekod Kjuba » úte pro 7, 2021 19:03

Tak pokud jen tam Made in Germany, tak se tím asi myslí vyrobeno Asiaty v Německu, ne? :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte pro 7, 2021 19:08

Spis Turky ;-) Teda, oni jsou to vetsinou asi taky Asiati, ale ne ti, co pp myslel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte pro 7, 2021 19:13

Jo, nemečtí turci za bosporem mě vůbec nenapadli, na tom něco je...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 7, 2021 19:48

rada bych misto stiznosti pronesla prani, kde doufam, ze ten vyhozenej obratel, uskriplej nerv a s tim spojeny mrtveni ruky a bodani v zadech a dopovani praskama, at preziju v praci, skonci nejpozdeji do novyho roku, kdy mam zakaz cvicit... UAAAAAAA. jak rikam, nechci si stezovat, ale... budu mit ted hoooodne casu brouzdat po internetech a utracet vsechny ty naskudleny penize :D misto abych pekne vysmahla na vandr a na popracovni lekce telesne namahy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát pro 17, 2021 13:28

Neska mám od rána den blbec, jeden přešlap za druhým + KOPR. Grrr. Fčíl sem měl kamsyk zajet (pracovně), radši ale sedím fkanclu na prteli, mám strach abych něco neproved, dyž den blbec.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron