Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř čer 29, 2022 12:20

Taky si postěžuju... Cifiks! Taxem se zažral do účetnických záležitostí, že sem si zapoměl uvařit odpolední kafe.

Vysvětlfka: Faktura mezi CZ subjekty ale v EUR musí obsahovat nejen vyúčtování DPH v EUR, ale taky kurz (ČNB) a vyúčtování DPH v CZK - jak mi bylo vysvětleno, je to proto, aby obě strany státu vykázaly stejné DPH - a já to ve faktuře samozřejmě neměl a pracně to tam dodělával.... ale už hotovo a odesláno vč. poděkování za (už) správnou fakturu.... uffff, až se příště narodím, tak určitě vím že NEbudu chtít být účetní.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 29, 2022 12:37

ja su jeste mlada to je fakt, tak snad tak do mesice to bude OK... prece jen su z dovolene doma ani ne 14 dni a uz se to pomalu lepsi:)

jen ta krc ni pater je na dlouhou trat, no opruz... ale tak mozna porad lepsi chodit malo nez vubec

a pak si vemu kolik nabeha mike kterej je klidne o 15 let starsi nez ja, mozna i o vic:D a chce se mi brecet:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř čer 29, 2022 16:19

apuka píše:Takze to vypada, jako by Acrobat Reader nemel vubec pristup k v OS nainstalovanym tiskarnam :(( . To se mi na zadnem jinem PC jeste nestalo.

Nebo se jim tam neco po... mne holt ukazuje jen nektere, tu realnou nastesti ano. On je to vubec divny software, na sluzebnim Win10 mi taky blbne, jen jinak.

apuka píše:Ano? Napriklad uzivatele v korporatu, kde pracuje karaya1 a ridi se navodem jsou Ti, co "vedi co delaji"? :-k

Ano. Bavime se o tom, jak tyhle stupidni kontroly/flagy obejit a kdyz na to pouzijes prohlizec, ktery je ignoruje, tak prave proto a vis, co delas :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř čer 29, 2022 16:26

Bruca píše:A že jaký sport prý provozuju, že mám tak pevná stehna. Tak jsem řekl, že gaučing :-D
Chůzi jsem nakonec přiznal taky, ale výraz v jejich tváří stál za to :D

Naordinovali ti za odmenu klystyr? :twisted:

Mawenzi píše:a pak si vemu kolik nabeha mike kterej je klidne o 15 let starsi nez ja, mozna i o vic:D a chce se mi brecet:D

To bys mela brat jako motivaci a ne nad tim brecet ;-) Pred 15 lety jsem nechodil ani polovinu toho, co ted, letos jsem v polovine roku spis na trojnasobku. Takze mas spoustu casu s tim neco udelat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 29, 2022 16:59

mike
ja nevim, jak se predchazi tem zranenim... kdyz rano vstanes a mas vyhozenej obratel, protoze ses v noci otocil na bok, tak se s tim blbe neco dela :D nebo vyrazis na cesticku s dvoumetrovyma koprivama a hned ses metr v dire po polomu :D posledni 2, mozna uz skoro 3 roky vlastne jen porad odpocivam a dolecuju nejaky zraneni v rozporu s aktivnim travenim volnyho casu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » stř čer 29, 2022 17:01

Mike - naštěstí ne :-D
Stačila by sklinka mlíka, s tím by měli míň práce a výsledek stejný :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř čer 29, 2022 17:05

@Mawenzi: kdyz mas vyhozeny obratel, tak nevstanes :twisted: Na diry je zas dobre koukat pod nohy a nelezt tam, kde to nejde ;-)

Ja taky chodivam cestou necestou a taky obcas slapnu na diru, nebo se neco propadne apod. Docela na to pomahaji pohorky a obcas holt kostivalova mast nebo Aulin gel. Kdyz neco delas ve vetsim, tak se asi zraneni uplne vyhnout neda. Od vcerejska mne boli slacha pod kotnikem, netusim proc, asi jsem blbe slapnul a neuvedomil si to.

@Bruca: jj, to mne taky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » stř čer 29, 2022 17:06

A nemyslíš vyhozenou plotynku? :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 29, 2022 18:10

plotynku sem mela loni, s obratlem se na aulinu a dimexolu da aj chodit do prace, vstat a oblikat mi musel pomahat muz, ale sedet a hybat rukou sem uz zvladla v praci sama :D a uz 6 mesicu po te, co je to OK cekam, az to bude FAKT OK spolehlive a nejen obratlove... 5 mesicu se zakazem cviceni mi taky moc nepomohlo k udrzeni fyzicky, ze :D 12 kilaku natezko bylo peklo kdyz me bolel krk "jen ze sezeni v praci" ale tak su aspon trochu spokojena, uz skoro mesic chodim cvicit, natezko ujdu tyden po sobe 20km, coz neni sice terno, ale je to tak o 6 dni v kuse vic, nez sem si mohla nechat zdat v unoru... a brneni v ruce taky asi po mesici prestalo. vlastne si nemam na co stezovat :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát črc 1, 2022 1:00

Po dlouhe dobe jsem vcera nakoupil v Bille, jelikoz jsem musel na postu ve stejnem nakupnim centru. Mj. jsem vzal kruti prsa, to je takova osvedcene, kdyz se mi nechce moc varit, na kousky, orestovat a s necim smichat. Nikdy s nima nebyl problem, tyhle byly sice od jineho vyrobce, nez driv, ale aspon tyden do data spotreby.

Dneska jsem je vybalil a uz na prvni pohled vypadalo maso divne. Takove vybledne a vodove. Delalo se taky spatne, vyteklo z nej vic vody, nez obvykle. Dorazila to chut. Takove nijake, nedobre a obcas i trochu zamrele. Radej jsem si po jidle dal panaka slivovice, coz delam jen naprosto vyjimecne...

Spotreboval jsem toho asi tretinu a zbytek asi vyhodim. U Kosiku nebo Rohliku bych to bez vahani vyreklamoval, ale hlavne mi nikdy nic takoveho neprodali. Tam maji kruti naopak skvele, sice o desitky procent drazsi, ale kvalitni. Tohle teda nebylo taky extra levne, takze zadne varovani... :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » ned črc 3, 2022 6:55

A protože vždycky nejvíc potěší cizí neštěstí....
Já si myslel, že peníze na dovolenou vzala z domu žena, ona si myslela, že jsem je vzal já. A peníze zůstali doma, že :D
Takže budeme muset nějaké chorvatské tchoře vybrat z bankomatu :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned črc 3, 2022 18:55

Bankomat neni tragedie a mozna je ani nepotrebujes, jestli se da platit kartou. Blbe jsou ale ty kun(d)y doma, co s nima, prestanou brzo platit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » pon črc 4, 2022 6:48

Tak bral jsem je hlavně, abych měl čím platit za parkování, nějaké pohledy, magnetky a tak. Naštěstí má něco aspoň naše "adoptivní dcera" - vypůjčená od známých, aby měli doma klid :-D

Budu muset zanést zpátky do směnárny, co uz
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » pon črc 4, 2022 12:04

To prodáš někomu známému za střed. Hádám, že na kunách bude celkem velký kurzový rozdíl nakup-prodej. Kdybys byl víc po ruce, tak to klidně vemu, ale hádám, že nejsi jediný z širokého okolí, co jede v létě do Chorvatska.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte črc 5, 2022 8:57

Kruciš, (mírné) zklamání z Allianzu, no... sem jim fčera tydlifonem omeldoval škodní údálost z POV, co sem Pindicou spáchal, do pár minut sem měl potvrzujícího maila o registraci (až potud vše ok). Ryhle mi přišel i druhý mail (a to je to zklamání) s předmětem "Poj. událost č. ... a další krok je na Vás" a... já čekal instrukce, jak postupovat dále a prd, ten mail byl prázdný, bez instrukcí, bez příloh, bez odkazů, bez jakéhokoli textu.
Takže asi tak, dohledej si sám, co a jak dál. Povzpomínal sem, pohledal na webu Allianzu a už to řeším dál (což je a bude komplikované ref st. svátek neska a zítra).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř črc 6, 2022 11:06

Stěžuju si na aplikaci Idos a jejich domáhání se souhlasu s cookies, kdy nejde dát nesouhlas se vším, jen souhlas se vším nebo spravovat možnosti - ručně vypnout sto tisíc souhlasů a oprávněných zájmů. To když všechno vypnu a potvrdím přijmout mé volby, zachvíli mě to otravuje znovu se souhlasem toho samého - hrubě se mi nelíbí takový to nucení k souhlasu, páč při každým otevření aplikace vyklikávat všechny ty nesouhlasy....ještě jednou mi to udělá a s tou aplikací končím :axe:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 6, 2022 11:34

Tenhle boj s cookies jsem vzdal. Furt na každé stránce to řešit a rozklikávat, odškrtávat. Mám v mobilu i PC nějaký program, který by to měl blokovat ty sledovací věci. Stejně jsou to anonymizovaná data a kdyby to bylo jen mazání medu kolem huby, tak ať si to klidně sledují, co prohlížím a kupuju. Stejně, co máš za OS v mobilu? Sleduje tě už samotný mobil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř črc 6, 2022 12:44

Že mě sleduje Google neznamená, že musí i Idos a jeho stovky dodavatelů atp.
Boj s cookies jsem též vzdal - je vyjádření nesouhlasu komplikované? Opouštím web a jdu tam, kde nesouhlasit lze jednoduše, jak prosté..my se bez nich obejdeme, oni bez nás těžko
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 6, 2022 13:00

Záleží jak velkou váhou těm cookies přikládáš. Zase pokud mi to nabízí zboží podle mého vyhledávání, tak mi to nepřijde špatné. Lepší než aby se mi zobrazovaly věci, které mě nezajímají. Už mi to takhle nabídlo věci, o kterých jsem nevěděl v rámci toho co jsem hledal a hodilo se mi to. Ale lepší, než řešit souhlasy a chodit na weby, které jsou pro mě hůř přehledné a méně vyhovující jsou lepší ty programy na blokování trackerů atd. A jak tu psal Mike. Někteří lidé si přisuzují větší důležitost, než jakou mají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř črc 6, 2022 13:51

Dromedaro píše:Někteří lidé si přisuzují větší důležitost, než jakou mají.

Jednotlivec je nepodstatnej, ale když se tento způsob vynucování souhlasu zhnusí velký části lidí, už to pro ten web či aplikaci může mít větší následky, než si myslí.
Nejde o cookies, nýbrž o ten princip vynucování souhlasu. Do něčeho mě nutí a to se mi secsafra příčí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř črc 6, 2022 13:53

a neudělal ještě někdo plugin do browseru, který by to odkliknul? Dle nastavení buď přijmout nebo odmítnout...

edit: rychlý výsledek z googlu, netuším zda funguje: https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... auto-deny/
Etheric píše:To když všechno vypnu a potvrdím přijmout mé volby, zachvíli mě to otravuje znovu se souhlasem toho samého - hrubě se mi nelíbí takový to nucení k souhlasu


a není tohle logický důsledek toho, že jim zakážeš cookies, který by si třeba mohly pamatovat tvé rozhodnutí?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř črc 6, 2022 14:02

Mozilla ne, těžce mi nevyhovuje. Používám dle mnohých "debilní" Chrome. Ale na tom nesejde, páč na webu problémy tohoto rázu nemám, tohle mi dělá jen ta aplikace Idos, všechno ostatní si můj nesouhlas pamatuje a už souhlas znovu nevynucuje. Jen Idos to chce furt a furt. Jak říkám, ještě jednou a pude arm3
Hafi píše:není tohle logický důsledek toho, že jim zakážeš cookies, který by si třeba mohly pamatovat tvé rozhodnutí?

Není, funkční cookies zůstávají povoleny, zakázány jsou všechny ostatní, marketing, sledování, partneři, dodavatelé a jejich tzv oprávněné zájmy..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř črc 6, 2022 14:13

tak ono by asi bylo i neco pro chrome. Ale jestli te s tim prudi appka, tak to nevim. Přijde mi to divný, protože by tě to nemělo nutit odklikávat vše ručně. Ale zkoušet to nebudu, neb je to Andrejovo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř črc 6, 2022 14:18

Hafi píše:neb je to Andrejovo.

Proč asi tomu nechci nic povolit ;)
Že je to Andrejovo by vysvětlovalo to chování. Budem tě prudit tak dlouho a tak moc, dokud to nevzdáš a nepodvolíš se :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 6, 2022 14:35

a dokud to nebylo nezakonny si vyzadat souhlas nebo nesouhlas, tak se to sbiralo samo a nikdo o tom nevedel a vsem to bylo jedno :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř črc 6, 2022 14:37

@eth: tak to nepoužívej, ne? Seznam jízdní řády maj proti idosu jen výhody, dtto různé další.
@maw: to je taky pravda, nicméně současný způsob nastavení je uživatelský extrémě hloupý. Mělo to být nastavení prohlížeče s volbami povolit/ptát se/nepovolit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř črc 6, 2022 14:56

@Mawe: asi jsi nepochopila, že mi nejde o cookies jako takové, nýbrž o ten způsob vynucování jejich povolení.

@Hafi: jo, najdu si něco jinýho. Něco, co se ke svému uživateli chová trochu přívětivěji
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2022 16:36

Hafi píše:a neudělal ještě někdo plugin do browseru, který by to odkliknul? Dle nastavení buď přijmout nebo odmítnout...

Jj, pouzivam tohle, je i pro Chrome. Diky tomu o cookies nevim, dokud si po case nepustim Safari na iShitu a tam je to pak na zabiti, kazdy web s tim znovu otravuje.

Hafi píše:nicméně současný způsob nastavení je uživatelský extrémě hloupý

Takhle to dopada, kdyz se byrokrat pokusi "vyresit" v podstate neexistujici problem. Nastavi pravidla tak nesmyslne, ze otravujou uplne vsechny a nic neprinasi, naopak. Tohle je zrovna extremni pripad, uzitecnost nula, skody obrovske.

Hafi píše:Mělo to být nastavení prohlížeče s volbami povolit/ptát se/nepovolit.

V podstate to tak i je, akorat trochu manualne. Povolene jsou by default, coz je naprosto logicke, protoze nejde o nic, nez perzistentni promenne, ktere by normalne zajimaly jen programatory, dokud kolem toho nejaci aktivisti nezacali delat humbuk. Nepovolit je privatni okno prohlizece a ptat se je na tobe, muzes je kdykoliv smazat a to i selektivne. Ono to o moc lip udelat nejde, treba to rozliseni na nutne a ostatni browser nema jak udelat, to vi jen vyvojar webu.

Cele je to uplne smesne a stupidni zaroven. Kdyz bude chtit vyvojar cookies zneuzit, tak to udela i pres tisic nesouhlasu. Rozdeleni je opet na nem a klidne si muze ukladat marketingove informace do tech "nezbytnych". Nebo si je proste bude ukladat na serveru... Navic je to alibisticke, jelikoz se vyzaduje souhlas s necim, cemuz dotycny nerozumi a rozumet z principu ani nemuze.

Mawenzi píše:tak se to sbiralo samo a nikdo o tom nevedel a vsem to bylo jedno

No samozrejme. Tohle je vitezstvi paranoiku a byrokratu nad rozumem.

Etheric píše:najdu si něco jinýho

https://www.circlegate.com/cs/cgt za stovku na rok je to skvela vec.

Mimochodem, o jakych cookies pises, kdyz jde o aplikaci? Cookies pouzivaji weby.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř črc 6, 2022 17:04

mike píše: Mimochodem, o jakych cookies pises, kdyz jde o aplikaci? Cookies pouzivaji weby.

Tak něco, co funguje podobně /stejně?/ a tak se to i odsouhlasí. Jak tomu tady přesně říkají, oprávněný zájem? Jen slovní hříčka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2022 17:11

To bys mel vedet ty, jak tomu rikaji, ne? ;-) Ty tu aplikaci pouzivas a vis, na co se pta. Normalne se tomu rika proste data. Nebo, jak jsem psal, perzistentni promenne a fyzicke ulozeni zavisi na operacnim systemu, prostredi a hardwaru. Cookies je nesmysl, ktery kdosi kdysi vymyslel u browseru, asi mu to prislo vtipne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec