Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 29, 2019 17:51

Pockej, az ti oznami, ze budes deda :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř kvě 29, 2019 17:52

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř kvě 29, 2019 18:40

pavproch píše:Junior mi právě oznámil, kdy má promoci.
To mi pripomenulo, ze muj taky, vlastne promoci ne, jen statnice. A kolem toho je zajimavy dotaz:

Je to v CR bezne a normalni, ze kdyz se statnicuje napr. 15. cervna a oficialne se tim ukonci vysokoskolske studium, tak studenti dostanou diplom do ruky az v pulce prosince a az tehdy budou mit promoce??? :shock:

Nejedna se mi o ty promoce, ale ze do te doby nedostanou diplom. Konkretne u syne je to problem, protoze (sice uz je prijaty :-)) musi do pulky zari podat prihlasku k doktorskemu studiu v zahranici a k tomu potrebuje dodat (resp. predlozit) i original diplomu. Ale uplne stejne by to bylo, kdyby nastupoval nekde do prace - oficialnim dokladem o ukonceni VS aziskani titulu ke tem diplom a pri nastupu to od nej HR-kari urcite budou chtit.

A, ehm, oficialni zduvodneni je, ze se to dela na rucni papir a soukroma firma to delajici nestihne drive dodat.... Neni to dost uz za hranu zakona?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 29, 2019 18:49

Co je to rucni papir? Jako ze ho rucne stloukaji z pilin? ;-)

O zakone nic nevim, ale za hranou mi to prijde, prave kvuli tomu dalsimu studiu. Co se zamestnani tyce, tak nevim jak po tobe, ale po mne diplom nikdy nikdo nechtel 8) V podstate jsem ho pouzil jen kdyz jsem chtel mit titul v obcance a i to jen kvuli snobskym doktorum, kteri se pak chovaji jinak :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » stř kvě 29, 2019 19:55

Cca šest let stará zkušenost: státnicoval jsem v lednu, promoci měl v prosinci :D Ale ne vinou univerzity, holt jsem v termínu letní promoce radši jel do Makedonie na hory... Ze studijního mi ale byli schopni poslat potvrzení o absolvování SZZ, což dočasně nahrazovalo diplom - v práci jim to stačilo, přičemž po promoci jsem ještě na HR donesl originál diplomu a byli spokojeni.

Tedy pokud junior potřebuje papír o absolvování školy, aspoň na MFF UK to uměli - ale musí se ozvat.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 30, 2019 0:17

Chjo, piju teprve druhé pivo během 15 minut a slečna co cestuje naproti si asi myslí, že jsem alkáč. Možná tomu napomáhá můj novy cherokeez sestříh "na Maguu" :D
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 30, 2019 5:44

Si dej ještě tři do dalších 15 minut a změní na tebe názor, určitě se jí budeš líbit - věř tomu :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 30, 2019 7:18

Original diplom až na/po promoci. Ale víceméně už v den státnic mi vydali potvrzení, které všem českým úřadům stačilo. Jak je to se zahraniční školou těžko říct.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv kvě 30, 2019 9:12

karaya1 píše:Tedy pokud junior potřebuje papír o absolvování školy, aspoň na MFF UK to uměli - ale musí se ozvat.
Taky je to MFF UK :twisted:.
Jak rikam, tady je problem, ze k prihlasce k doktorskemu studiu na zahranicni univerzite potrebujes prilozit (resp. predlozit) originial diplomu. Je to tak v D, A, CH,... - asi i prave proto se prihlasky mohou podavat az v zari, nekde i v rijnu. Blbe vsak je, kdyz se uz podepise pracovni smlouva (tam jsou doktorandi zamestnancei skoly) drive nez je termin podani prihlasek.
Nejaky papir o absolvovani SZZ ani jine potvrzeni studijniho to neresi - tomu tam venku nerozumi, potrebuji oficialni doklad. Vsak vis, jak jsem psal, diplom (a "dodatek k diplomu", ten spise je o titulu) je jedine oficialni potvrzeni o uspesnem absolvovani skoly.
mike píše:Co je to rucni papir? Jako ze ho rucne stloukaji z pilin?
Zda se, zes nikdy nechodil do vytvarnych krouzku (za doby naseho mladi) ani s deckama do ruznych kurzu a akci (pozdeji) :wink:.
Rucni papir se prakticky vubec nedela z pilin, ale bavlny, lnu, konopi, kury nekterych stromu a kriku, travin, keru, ... Viz maly prehled tady. To pouzivaji spise velkofabriky.
Teda, alespon si myslim, ze fabrika, kde to delaji pro MFF UK to nedela "modernym" zpusobem z uvarenych starych novin rozmixovanim, jak se to dela na tech kurzech :-).
Tady je problem asi s tim, ze nejde jen o samotny papir, ale i do do nej vyrazene erby, znaky, atd. To se vsechno dela rucne a nejakou dobu to zabere.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 30, 2019 10:47

apuka píše:oficialni zduvodneni je, ze se to dela na rucni papir a soukroma firma to delajici nestihne drive dodat....

Univerzita očekávala konec světa před koncem akademického roku, proto nenenechala diplomy udělat s předstihem nebo ve výběrovém řízení zvítězila nejlevnější firma bez ohledu na to, že má pouze dva zaměstnance? :twisted: (Dřív to zvládali bez problémů - státnice koncem května nebo začátkem června, promoce v červnu. Podle odlišného písma do předpřipravených diplomů jen doplnili název fakulty a oboru a údaje o absolventovi.)

A opravdu by nestačil ověřený překlad Osvědčení o vykonání SZZ? Stejně je ten papír od pohledu důvěryhodnější než diplom ;-). Tedy aspoň za nás "Osvědčení" vypadalo jako školní vysvědčení s ochrannými prvky a diplom jako utržený kus papíru popsaný tuší :D. A diplomu jinde bez překladu nebudou rozumět úplně stejně jako tomu Osvědčení. Kamarádka měla kdysi v Austráli problém s diplomem z Karlovy univerzity; na univerzitě, která byla podle jejích slov na o dost nižší úrovni, se zdráhali diplom akceptovat jako doklad o absolvování VŠ :?

apuka píše:Zda se, zes nikdy nechodil do vytvarnych krouzku...
... a navíc ztrácí všeobecný přehled a schopnost používat Google :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » čtv kvě 30, 2019 12:35

Ono upřímně, diplom z MFF UK (nejspíš i UK obecně, ale z FF jsem po prvním semestru radši odešel :twisted: ) je sice pěkná věc, ale pochybuju, že si z toho někdo na zahraniční univerzitě dokáže vytáhnout užitečné informace. Psáno zdobným písmem, latinsky a není tam ani název oboru (pokud si to dobře pamatuju). Dokáže vytrollit nejedno personální oddělení menších firem tím, že je A3 a nevejde se do běžné kopírky/scanneru :D Daleko užitečnější je Transcript of Records, který je přílohou a dá se z něj vyčíst kompletní studijní historie.
Zkusil bych lidsky komunikovat se zahraniční univerzitou..
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv kvě 30, 2019 12:49

GreyMouse píše:A opravdu by nestačil ověřený překlad Osvědčení o vykonání SZZ? Stejně je ten papír od pohledu důvěryhodnější než diplom
Nevim urcite, spise jen hadam duvod, ale jsou krajiny, resp. univerzity (napriklad i na SK, dokonce nejuznavanejsi univerzita s anglickou akreditaci studijnych programu, tj. absolvent ma prakticky diplom jak slovenske tak i anglicke univerzity), kde se nedelaji SZZ... Studium uspesne dokoncis vykonanim vsech povinnych zkousek a zapoctu a splenni ostatnych povinnosti (za studium) a obhajis svoji zaverecnou praci.
By ses divila, jake jsou podminky te anglicke akreditace, vice-mene (jen cast podminek): zkousku z predmetu musi delat ve stejnem terminu vsichni, vsichni musi mit stejnou pisemku a prakticky znamku dostavaji za tu pisemku, ustni cast vice-mene neexistuje. Proste nesmi se delat zadna pisemka, kterou by (stejnou) nedelali vsichni najednou, zapoctove priklady prakticky musi byt stejne pro vsechny. Jinymi slovy - vsichni musi mit naprosto (:-D) stejne podminky (a krome pisemek nikoho nesmi zajimat, co ten-ktery student z predmetu vi ](*,), resp. to nesmis zohlednit pri hodnoceni). "Politicka korektnost" jak vysita. Az tehdy jsem konecne pochopil, proc je na Zapade tolik % lidi s ukoncenym VS.
A v/na takovych krajinach/univerzitach jim nejaky papir o vykonani SZZ (i kdyz bude uredne overeny) nic nerika - ani v nejmensim netusi, co to je SZZ. ](*,)

@karaya1: Nejde o vytazeni informaci (krome identifikace studenta), ale o potvrzeni ukonceni a oblasti VS studia (v tomto pripade magisterskeho a matematika), co je nutnou podminkou dalsiho studia.
Transcript of Records je dulezite spise, kdyz chces jit studovat nekam jinam a chces si nechat uznat nejake predmety nebo kdyz nastupujes do prace, kde vyzaduji absolvovane vzdelani v nejake konkretni oblasti. U doktorskeho studia na Zapade (a jihu) od nas toto vetsinou nepotrebuji vedet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 30, 2019 13:53

apuka píše:... jsou krajiny, resp. univerzity (napriklad i na SK, dokonce nejuznavanejsi univerzita s anglickou akreditaci studijnych programu, tj. absolvent ma prakticky diplom jak slovenske tak i anglicke univerzity), kde se nedelaji SZZ... Studium uspesne dokoncis vykonanim vsech povinnych zkousek a zapoctu a splenni ostatnych povinnosti (za studium) a obhajis svoji zaverecnou praci.

Výše zmíněná kamarádka, poté co přesídlila z Austrálie do USA, jednou prohlásila něco v tom smyslu, že nikdy nechtěla učit na gymplu, ale teď na jednom učí. Jen si ten gympl říká univerzita. Studenti prý preferují domácí úkoly na každou hodinu jako na základce, než aby se museli naučit větší množství látky na zkoušku. A protože studenti platí, je třeba se jim zavděčit :roll: ... jen jsem netušila, že už to dorazilo i k nám do střední Evropy :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv kvě 30, 2019 15:16

No to vis, ze jo! Mit diplom z "anglicke" univerzity (na te slovenske to dostanou) je "in".

Nebo jak syn nekdy rikal, co jim na matfyzu rekl byvaly student, co odesel casem studovat do Anglie:
- Chces mit hodne prestizni zamestnani? Zaplat si studium na Harvardu nebo Oxfordu.
- Chces mit velice dobre zamestnani? Prekaz se diplomem z anglicke univerzity, bude o Tebe dracka.
- Chces se neco naucit a mit skvele vedomosti ze sveho oboru (v tomto pripade obory matematiky)? Studuj na MFF UK.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv kvě 30, 2019 15:50

GreyMouse píše:Jen si ten gympl říká univerzita.

To mame v Praze taky, nemusela jezdit za klokany, mohla jit ucit na VSE :twisted:

GreyMouse píše:Studenti prý preferují domácí úkoly na každou hodinu jako na základce

To je z nejakeho jineho vesmiru? :shock: Domaci ukoly jsme na zakladce nesnaseli a rozhodne je nemeli na kazdou hodinu, to bychom asi vynalezli stavku ;-) Na gymplu uz snad vubec a na VS si to nedovedu predstavit. Tam teda byly semestralky, ale to je neco jineho.

apuka píše:Zda se, zes nikdy nechodil do vytvarnych krouzku

Nechodil, my kluci jsme delali modelarinu, do vytvarnych krouzku chodily holky :twisted:

GreyMouse píše:a navíc ztrácí všeobecný přehled a schopnost používat Google

Kdybych mel hledat kazdy podivny vyraz, ktery z apuky vypadne, tak nedelam nic jineho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 30, 2019 17:45

Mně m*dne. Na brambora2 sem koupil příčníky (na pevné body, bo brambor2 nemá hagusy) Thule AirWing, protože už roky mám doma mj. i nosiče na kola Thule ProRide. A hádejte co mně překvapilo, a to tak, že velmi a negativně? Ty ProRide na ty příčníky AirWing nepasujou / nejdou nasadit, protože ten příčník je o nějakých 5-8 mm příliš velký (dlouhý v průřezu). Grrr!

No nic no, zítra pro bajka halt pojedu jiným autem. Aspoň sem si nacvičil montáž (a demontáž) příčníků na brambora1, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Stížnost

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 30, 2019 20:43

A čim to přiděláváš? takovýma těma půlúčkama, zespoda chycenýma? Nemáš spíš WingBar, ne AirWing?

Shodou okolností jsem před 2 týdny taky kupoval Thule příčníky, EVO WingBar. Od těch tvých se to podle mě bude lišit jenom úchytama na střechu, mám hagusy. Drážku v příčníkách máš, ne?
Nosiče na bajk mam ProRide, jednu 598-ku a jednu 591-ku (starší model). 598 už byla jen na čtvercové šrouby do drážky, 591 je s těma účkama. V krámu mi kromě sady příčníků a úchytů k 591 prodali i šrouby do drážky, neb mi to prý s účkem na ty příčníky nepůjde přidělat - byla moje podmínka, abych na to přidělal i 591-ku.

Esi chceš, můžu ti to nafotit, dneska, příp. v Ne večer.

Btw taky mě překvapilo, jak jsou široké. I subarácké byly užší.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát kvě 31, 2019 9:35

Jo, wingbar.

To mně nenapadlo, že je třeba spešl úchyty. Samozřejmě je koupím. Máš nějakou fotku/papír od nich (identifikaci)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » pát kvě 31, 2019 12:46

celej úchyt netřeba, stačí jenom 3 šrouby
dlouhej
krátkej

buď 2 krátký a 1 dlouhej nebo naopak, to ti v krámu určitě poraděj, případně v Ne kouknu doma

účko se z držáku vysune, vyšroubuješ z válečku původní šroub, co se zahákával do účka, místo něj našroubuješ ten novej a při montáži držáku na příčníky to zasuneš do tý drážky, co je v příčníku
ty černý gumový bazmeky na wingbaru jsou veprostřed měkký a ten šroub se mezi nima protáhne, ta drážka pak tolik nehvízdá, když je krytá
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát kvě 31, 2019 15:49

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob čer 1, 2019 16:54

Stěžuju si na datum narození v občance.

Ráno (starý) člověk vstane a přinutí se sportovat (musím po ránu nebo nejpozději hned po obědě, později odpoledne a večer sem "mrtvola" i dyž ten den nesportuju). Dosportuju ( aje jedno, esli lyže, skialpo, bajk, turistika či něco jiného "za dveřmi"), sprcha a.... zbytek dne nic, bloumám od ničeho k ničemu a nic. Zájem a síla něco dělat = nula. Zamlada člověk posportoval (a to víc než fčíl), sprchnul se, otřepal se a šel třeba pařit. Bejvávalo.

Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » ned čer 2, 2019 9:23

Nefňukej, Veverko.
Jestli Tě to utěší, nejsi v tom sám...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » ned čer 2, 2019 19:51

-pp- tak jsou tam dva dlouhý vepředu a jeden krátkej vzadu
foto tady
máš tam i foto jednoho šroubu v drážce
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned čer 2, 2019 20:42

dudy píše:Jestli Tě to utěší, nejsi v tom sám...

Taky bych se mohl pridat. My nakonec to gerontovlakno zalozime ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » pon čer 3, 2019 6:17

Jasně!! Ale jen aby se nám do toho nemontovali ňáký puberťáci 40+
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod vonkreuz » stř čer 5, 2019 13:46

Jdu po práci lézt a spát pod skály, když je tak pěkně. A samozřejmě si zapomenu karimatku. ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 5, 2019 14:24

Snažíš se získat přístup do gerontovlákna, aniž bys splňoval věkový limit? :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř čer 5, 2019 14:42

Jo a jeste tak okatym zpusobem... Vzdyt v praci ma kolem sebe karimatek dost aby si jednu vzal, ehm, "pujcil" nebo koupil... :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod vonkreuz » stř čer 5, 2019 16:06

Hmm, tak věk na to skutečně nemám. [-X
Tak příroda to vyřešila relativně elegantně, prší jak sviňa, tak se nikam nejde.
No jo, Apuko, mám doma 2x samonafukovačky, 1 nafukovačku, 2x EVAzotky a (2x staré ucházející samonafukovačky jsem minulý rok hodil do kontejnera), tak na co tahat domu další... .
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř čer 5, 2019 18:25

Dnes jsem podal oficiální stížnost na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci ohledně klamání zákazníka.

Jde mi o označení lihoviny "vodka". Dle standartu tak může být označována pouze obilná pálenka obsahující nejméně 40% alkoholu. Jak je tedy možný, že kdejakej melasovej líh /je to i uvedeno ve složení!/, kterej není z obilí a neobsahuje často ani těch 40%, se prodává jako vodka??? Zakázali, aby se tuzemák nazýval rum, jelikož jako rum je možné označit pouze destilát z cukrové třtiny. To je logický. Ale že je stále zákazník klamán ohledně vodky, to nikomu nevadí?

Su zvědavej jak tohle dopadne :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec