Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv zář 5, 2019 18:39

Jo, uz jsem takovou vec rusil. Mam pocit, ze to bylo neco jako povoleni k opakovanym transakcim od konkretniho obchodnika, ale uz si detaily nevybavuju. Ani poradne nevim, jak jsem k tomu prisel, oni to dokazou celkem dovedne zamaskovat :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod oodoow » čtv zář 5, 2019 19:18

Jj, jsem právě netušil, že paypal něco takového podporuje, tak jsem žádný podmínky nečetl. Zaškrtnutýho jsem určitě nic nenechal, hlavně ne u paypalu.
No, šlo o 10€, takže je to celkem fuk, jsem to psal, aby lidi věděli, že je dobrý si na to dát bacha. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát zář 6, 2019 9:15

Lipon píše:To klidně může být v podmínkách, že objednáváš včetně opakovaných plateb
Ano, stejne jako u Microsoftu 365 nebo u vetsiny predplatneho zpravodajskych stranek :twisted:. Taky me stve, ze kdyz neco zaplatim, musim se prohrabavat v podminkach a strankach, kde se to opakovani muze zrusit. Samozrejme lze to az po prvni platbe.
Na Paypalu i kvuli podobnym vecem mam jen 1-2 EUR/USD, co jsem tam dal davneji. Kdyz chci platit neco vetsiho, pridam nejdriv penize z karty, kartu zase zrusim a platim z uctu PayPalu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát zář 6, 2019 17:45

pavproch píše: Stěžuju si na paypal.

Potřebuju rychle něco koupit na ebay (firemně), taxi na paypal pošlu CZK z firemního účtu, abych to moh zaplatit paypalem a ti debilové to poslání peněz vyhodnotili jako "podezřelou" aktivitu a paypal účet dočasně zablokovali. Kurwy.

Taxem to musel zkusit odblokovat, ale to trvá, takže sem stejně nakonec ten nákup platil kartou, bo to strašně spjechá. :twisted:


I po třech dnech po nahrání požadovaných dokundamentů stále zablokováno. Kurwy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28274
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř zář 25, 2019 17:35

Pokračování: poté, co sem jim zaslal všechny požadované dokundamenty, mi neska přistál mail, že "denied" a že mi/nám tam ten účet na 180dní zablokovali a pak že mi pošlou instrukce, jak je vybrat.

KURWY, KURWY, sou to KURWY. Tfuj.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28274
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř zář 25, 2019 17:52

Btw, ty čipy (io čili šváby), co sem platil tou kartou místo zablokovaných peněz, neska přišly. Bez cla a DPH. A bez faktury, to zas bude radosti u naší účetní.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28274
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř zář 25, 2019 21:33

@pp: sorry, ale musim se smat :D Muzes to brat jako trest za to, ze citujes cele sve vlastni prispevky, i kdyz je to uplne zbytecne :twisted: (opravil jsem)

Muze byt i hur, pred casem jsem nekde narazil na tohle: Karta Revolut vás připraví o peníze. Bez vysvětlení
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » čtv zář 26, 2019 6:35

mike píše:Muze byt i hur, pred casem jsem nekde narazil na tohle: Karta Revolut vás připraví o peníze. Bez vysvětlení

Divné, používám to už asi rok a kolegové-expati ještě déle a žádný problém jsem u sebe ani u nich nezaznamenal. Já to sice používám jen v zahraničí a úmyslně tam nenechávám ležet víc než třeba stovku-dvě (aby to případně nebolelo), ale právě ti mí kolegové-expati jezdí každou chvíli někam mimo ČR a nechávají si tam docela slušné částky... Výplatu bych tomu ale nesvěřil :wink:

Mírně OT: věta "teď už víte, na čem Revolut vydělává" nedává moc smysl, on ten model vypadá životaschopně i bez kradení. Ostatně mbank na jaře či kdy zavedla svou vlastní kartu, která funguje v podstatě stejně.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv zář 26, 2019 16:59

To prece nic neznamena. PayPal pouzivam uz mnoho let, spousta mych znamych taky a nikdo nemel problem jako pp. Opatreni proti prani spinavych penez musi delat povinne vsichni a pak jde o to, co vyhodnoti jako podezrelou aktivitu. pp zamrznul v minulem tisicileti a udelal neco, co bylo tenkrat normalni, ale dneska uz to nikdo nedela, tudiz byl vyhodnocen jako podezrely. No a pak prijde to nejdulezitejsi, jak se k tomu firma postavi. Jestli a jak komunikuje a jak do dopadne. Zablokovani penez na pul roku nic moc, ale aspon o ne neprijde. Jestli je pravda, ze Revolut v takovych situacich nekomunikuje vubec a k penezum se nedostanes, tak je to o dost horsi. Taky muzou mit to vyhodnocovani nastaveno blbe, takze tam spadnes ani nevis proc.

Clanek nechci komentovat, nic o tom nevim, jen jsem si na nej diky pp vzpomnel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod oodoow » čtv zář 26, 2019 17:05

Jj, záleží jestli uděláš něco podezřelého. Já si na Revolutu pro jistotu nenechávám nic a používám pouze k převodům peněz. Vždycky vložím a hned přesunu jinam a dělávám to tak po malých částkách, ať mi tam případně nezablokují tolik. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv zář 26, 2019 17:10

To by ovsem mohli vyhodnotit jako podezrele :twisted:

Blbe je, ze nevis, co je podezrele a mozna ani zadna pevna pravidla nejsou. Mozna uz takove veci vyhodnocuje umela "inteligence" a pak by asi zalezelo na tom, jak se odlisujes od chovani vetsiny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob zář 28, 2019 21:45

Zrovna mi prisel pekny mail od PayPalu: Yоur Αссount Αссesѕ Is Loсkеd.

What should I do?
In оrdеr tо reѕtore yоur аcсeѕѕ, ѕоme infоrmation nееdѕ to bе соnfіrmеd.
Uѕе the lіnk bеlоw to ѕіgn іn and cоnfirm idеntifiсation dеtailѕ in оrdеr to unlосk yоur асcоunt аnd rеѕumе yоur ΡаyΡal ѕеrvіcеs.
Wе аpprеciаtе yоur undеrѕtаndіng аs we wоrk to еnѕurе ѕесurіty.


Az na to, ze ten link vede uplne nekam jinam :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » pon zář 30, 2019 10:15

mike: jo, nezpochybňuju, že k tomu dojít může a že pokud to je pravda, tak je "zábavné", jak se vmžiku změni šetření korun na kurzech ve ztrátu o několik řádů vyšší :wink: (Což ostatně je důvod, proč tomu nesvěřím žádné větší peníze a proč testuju víc věcí.) Jen mi připadlo, že vyznění článku je "funguje to jen protože lidem náhodně kradou značné částky a bez toho by byli ztrátoví". S tím nesouhlasím.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon zář 30, 2019 19:20

Mne taky prislo vyzneni clanku prehnane, ale slo mi o to informaci, co se muze stat. Je potreba rozlisit fakta od autorske invence ;-)

Ja jsem teda tuhle potrebu jeste nemel. Kdyz jedu do zahranici a potrebuju hotove penize, vymenim si je v nejake slusne smenarne, v Praze mas u Eur a USD rozumny spread (pod 0.50, mam pocit, ze i 0.20). Kdyz si spocitas, kolik bys proti tomu usetril, tak to nestoji za namahu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » pon zář 30, 2019 19:25

tak je otázka, jestli je větší námaha pár kliků v aplikaci, nebo cesta do směnárny. Ale jinak mBank nabízí od jara kartu Visa Svět, kde jsou kurzy s Revolutem velmi srovnatelné, občas i lepší) a člověk nemusí řešit omezení a rizika, která Revolut má. V mBank je to normální debetka k běžnému účtu, tedy pro všechny krom Pavprocha vcelku dostupné a zdarma.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » úte říj 1, 2019 8:31

Milujem hlavne ludi, co si idu menit 100 eur, ale riesia kurzy uz tyzden pred dovolenkou, ze kde je to najlepsie zmenit, aby usetrili 1.50 kc #-o
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » úte říj 1, 2019 8:34

mike píše:Ja jsem teda tuhle potrebu jeste nemel. Kdyz jedu do zahranici a potrebuju hotove penize, vymenim si je v nejake slusne smenarne, v Praze mas u Eur a USD rozumny spread (pod 0.50, mam pocit, ze i 0.20). Kdyz si spocitas, kolik bys proti tomu usetril, tak to nestoji za namahu.


Presne tak, hotove menim u najblizsich vexlakov, inak platim vsetko kartou a nemam potrebu riesit nejake minimalne rozdiely v kurzoch, pri beznej spotrebe.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » úte říj 1, 2019 10:13

Rozdíly v kurzech při platbě kartou jsou až 1 Kč/euro, u exotičtějších měn i více. Jako sorry, ale to ti dovolenou prodraží vcelku znatelně, když to nebudeš řešit. To že v Jindřišský jsou vedle sebe dvě vyhlášené levné směnárny a jedna je vždy o halíř na euro levnější a u té je fronta až ven, zatímco druhá je prázdná, je samozřejmě druhý extrém.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte říj 1, 2019 10:27

:D

O těch kurzech se nebudu vyjadřovat to by bylo na dlouho, ale ano běžně měním tisíce liber/euro a jsou na to fajn triky ale o tom se mi zde veřejně opravdu psát nechce :)

Jinak kartou platím bezne ale chce to mít taky jistý účet a td - ono totiž když vám pořad zůstávají drobné tak je potom nechavate ležet a to vyjde sakra dráž.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte říj 1, 2019 10:48

Tohleto handrkování se o halíře (drobné) nechápu - prostě mám EUR účet a k němu EUR kartu, tak prostě tou kartou v cizině i na webu platím v EUR, resp. z bankomatu vyberu hotovost, dyž ji potřebuju. V životě by mě nanapadlo jít do směnárny nebo dělat jiné kejkle. Jediné co se snažím, je vybírat tu hotovost z bankomatu čsob v SK (bo to je zadarmo). Ale dyž sem třeba u žabožroutů a nutně potřebuju hotovost, tak ji prostě vyberu z nejbližšího bankomatu a fertig (a je mi jedno, kolik si za to banka naúčtuje poplatků). Kurz díky tomu, že je to EUR účet neřeším už vůbec.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28274
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » úte říj 1, 2019 11:07

Tak jasně, ale ty máš asi i příjmy v eurech. Kdybys tam ty peníze posílal převodem (klidně v rámci banky) tak tě ten kurz může ovlivnit. To jestli to budeš řešit je samozřejmě tvoje rozhodnutí, mě rozdíl cca 5 % zvláště u vyšších částek přijde jako nezanedbatelný. Resp. pokud s tím je třeba 10 minut crcání a ušetřím tisícovku, tak mi to zajímá.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte říj 1, 2019 11:59

Když už potřebuju, tak CZK měním na EUR (jako VIP klient čsob) za indivindi kurz, takže taky nemusím řešit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28274
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte říj 1, 2019 12:03

Si myslim, kazdy mame nejakou hranici, az kam nas "kurzovni ztraty" nezajimaji. Kdyz mame tu hranici prekrocit, tak se koukame na jine reseni.
Napr. platit v cizim (EU) eshopu na netu, tak mi je jedno ze me vyjde nakup o nejakych 10-30 Kc draz (stejne na tom usetrim mnohem vice). Kdybych mel platit napr. 1000 EUR za ubytovani, tak uz premyslim a zaplatim (pokud to jde) za 5 min. pres Europlatbu. Ale pokud je to pres Booking, tak zaplatim klidne i CZK kartou, protoze je mi to jednodussi.
Ale ze bych si kvuli par korunam tomu venoval pul hodinu casu..., to teda urcite ne.
Jo, stejne na bezne male nakupy (napr. potraviny) si vymenuje EURa ve smenarne, mne je to jednodussi nez karta. Stejne hotovost mit budu, protoze na nekterych mistech kartou nezaplatim (napr. na mnoha chatach).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte říj 1, 2019 18:19

Prave, na chatach, v horskych vesnickach i nekterych penzionech a hotelech. Vzdycky si na vylety do Alp beru aspon 500 Euro v hotovosti. Potreba jsou a na miste nebudu hledat bankomat, pokud tam nejaky vubec je. Kdyz to jde, tak platim kartou, ale casto to proste nejde. Rekl bych, ze alpsky venkov je v tomhle ohledu horsi, nez ten nas. Samozrejme nemyslim mastnacke destinace, kam jezdi pp lyzovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř říj 2, 2019 7:29

No a jak by bolo vsetko jednoduchsie, keby ste neboli taki zaostali a konecne presli na euro, ako kazda rozumna vyspela krajina :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » stř říj 2, 2019 8:46

grco vys co by to bylo za psychickou újmu kdyby všem cinkali v peněžence kovaky? :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » stř říj 2, 2019 9:09

Mám dva účty u FIO, v czk a eurech. Když potřebuju, převedu přes online směnárnu Roklen, nebo easychange eura na účet. Pak z toho platím letenky, nebo v cizině. FIO má jeden výběr v zahr. bankomatu zdarma ( 1x měsíčně), takže po příjezdu/příletu hned vyberu nějakou tu hotovost. Jinak platím eurovou kartou. Online směnárna má celkem dobrý kurz, jiné poplatky nejsou.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř říj 2, 2019 9:20

@Olchor: A co udelas napr. v A, kdyz budes platit za ubytovani 1000 EUR, neberou karty? Bankomat Ti vyda v jednom vyberu max 400 EUR (nezavisi to od limitu karty, je to nejaky rakousky zakon, ale neznam presne, co pise), vyssi vyber z karty je mozny pouze primo na nekterych pobockach nekterych bank. Co pri placeni pri odjezdu v So nebo Ne, kdyz na to nemyslis dopredu je problem, nejsou otevreni a navsteva pres tyden znamena jeden ztraceny den (oteviraji nejdrive v 9, zaviraji nejpozdeji v 17, spise 16:30) - teda pokud nezjistis na miste, ze zrovna tato pobocka vetsi vyber neumoznuje... Muzes si vybrat castku na tri vybery, samozrejme s placenim - a kdyz nemas EUR kartu, tak vetsinou docela pekne palky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř říj 2, 2019 13:19

@Olchor: napodobne, tiez pouzivam kombinaciu fio+roklenfx
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » stř říj 2, 2019 14:38

@apuka: ci boha, do takového ubytka bych ani nevlez. Cestuji nízkorozpočtově, obvykle vystačím do 50E/týden.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

PředchozíDalší

Zpět na Pokec