Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod anyberry » stř říj 4, 2017 12:53

grco píše:Kde je centralni rezervacny system na AV chaty? Minule som si prave chcel nejaku rezervovat a dost som sa rozculoval, ze v roku 2017 to nie su schopny riesit cez net a chcu aby som niekde TELEFONOVAL!


Zkus google? ;)
http://www.alpenverein.at/reservierungsportal

Jinak stačí najít konkrétní hatu na stránkách AV a tam už je pak odkaz na rezervaci.
Například zde Knorrhütte na stránkách DAV:
https://www.davplus.de/knorrhuette
anyberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 7, 2016 10:54

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 18:41

apuka píše:Mozna je to zpusobene nabehem "centralniho" rezervacniho systemu pres internet na chaty OEAV/DAV... Kde to funguje (vetsina), uz by nemeli prijimat telefonicke rezervace.

Vetsina? Napocital jsem 34 funkcnich chat v Rakousku. Tomu rikas vetsina? Aha, musime delit deseti, takze to bude do 10 %, to by mozna mohlo :twisted:

S tema telefonnima rezervacema je to nekde oficialne nebo sis to vymyslel? Nedava mi to moc smysl, telefonicky se casto rezervuje v horach, kde jsi rad, ze muzes telefonovat a o Netu si muzes nechat jen zdat. Obcas se vola z chaty na chatu, kde maji jiny zpusob spojeni, nez mobil.

grco píše:Kde je centralni rezervacny system na AV chaty? Minule som si prave chcel nejaku rezervovat a dost som sa rozculoval, ze v roku 2017 to nie su schopny riesit cez net a chcu aby som niekde TELEFONOVAL!

:roll: tihleti hipsteri... Za chvili si bez on-line objednani nezajdes ani na verejne zachodky :twisted:

Jsem si na to vzpomnel, kdyz jsem byl dneska u holicky a ze srandy se ji zeptal, jestli nechce udelat objednavky pres Internet. Malem mi ustrihla ucho :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 18:52

ketrin píše:Jako opravdu mě prudí zamlouvat si nocleh dva měsíce dopředu, když v tu dobu ještě ani nevím kdy přesně a kam pojedeme, nemluvě o tom že pak se z toho úplně vytrácí ta svoboda v horách improvizovat a měnit plán podle situace. :((

Asi tak... Ja si teda chaty obvykle nezamlouvam, maximalne pozadam pri odchodu z jedne, jestli by mi nezavolali na dalsi. Pripadne kdyz jdu z udoli rovnou na chatu, tak se zeptam na mistnim infocentru, jestli je tam volno a necham si misto zarezervovat. A i to jen v pripade, ze je "spatny" den (patek a sobota) a chata je popularni. Jinak to nemam moc rad, muzu behem dne zmenit plan a pak musim resit, jak jim dat vedet, ze neprijdu, aby mne nehledali. Signal samozrejme neni, uz jsem jednou takhle cekal v sedle, az nekdo pujde na chatu, abych mohl vzkazat, ze neprijdu.

ketrin píše: A týká se to výlučně Rakouska - v Itálii máme x zkušeností s mimořádnou vstřícností a všecko se nějak vyřeší, i kdyby člověk měl spát někde ve skladu na zemi.

Taky tak, ale neni to 100 %. Pod Grand Paradisem je chata, kde je furt narvano a tam te poslou do udoli, je to "jen" dve hodiny a 800 vyskovych metru. Tam jsem si delal rezervaci i ja a podruhe bych tam nespal. Mozna kdyby bylo extra hnusne, tak tam cloveka nouzove prespat nechaji, ale nespolehal bych na to.

ketrin píše:Ovšem tak nějak mi připadá, že některé horské chaty AVS se z původního poslání pomalu plíživě mění na normální komerční penziony - celá chata zadaná dva měsíce dopředu a plná komerčních výprav různých cestovek s průvodci, co ty lidi dotáhnou někam na ledovec.

:evil: tady bude ale rezervacni system vyhoda. Kouknes se, uvidis tohle a hned budes vedet, kam nejit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 18:59

Vsetky terminy:
Reservierung nicht möglich

Tak to je system genialny a ocividne funkcny!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 19:06

TVL, mas rezervacni system, co bys jeste chtel? Aby fungoval nebo co? :twisted:

Koukam, ze jsem mel stesti a napoprve trefil chatu, kde to funguje. Tuhle. Jak ted klikam po dalsich, tak je to zatim jedina, vyzkousej si ji ;-) Tolik k apukove vetsine :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 19:09

Nechapem na co vymyslaju nove systemy, vsetky tie chaty mali dat na booking.com a bol by klud :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 19:15

To by dopadlo jako kdyz jel kolega poprve do Tater. Manzelka udelala rezervaci na hotelu Sliezsky dom. A on chudak az na miste zjistil, ze je to od elektricky dve hodiny pesky do kopce :D

Vem si, jak ta blbarna funguje. Najde ti "hotel" par km od centra, ale nikde neni informace, ze je to o 1000 vyskovych metru vys ;-) A vubec je to strasne otravna vec, furt ti neco vnucuje a snazi se te donutit k objednavce. Vloni jsem takhle koukal na hotel uz jen posledni volne misto za 60 Euro a kdyz jsem tam prijel, byl uplne prazdny a platil jsem 30 :)

Monopol neni vubec fajn, konkurence je dobra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 19:17

Ja booking.com pouzivam furt a som s tym spokojny, mam rad 1 stabilny system, kde si mozem rezervovat ubytko bezohladu na to kam idem, komu sa chce furt hladat ubytko a riesit ich vlastne obskurne systemy, alebo nedajboze telefonovat? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř říj 4, 2017 19:22

O booking.com bych si ani kolo neopřel, natož abych u nich něco objednal... mají u mně čestné místo na blacklistu hned vedle xichtoknihy...

Kura, co ja na tom složitého vybrat si hotel, najít JEHO web (na zprostředkovatele SERU!) a booknout/zaplatit to u nich? [-o<
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28297
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 19:26

@grco: ja se na booking.com kouknu na hotely, par si jich vytipuju a na miste tam jdu bez rezervace. Protoze nevim presne, kdy tam dojdu a jestli tam vubec dojdu. Jak psala ketrin, svoboda :)

@pp: nevis, kde je jaky hotel, spousta jich zadny rezervacni system nema nebo jen v domacim jazyce... Na rychly prehled je booking.com skvely. Kdyz pomineme ten preplacany web a ty jejich otravnosti.

Jinak jste se zas jednou sesli oba extremisti, kazdy na druhem konci :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 19:27

@pavproch hlada este hotely v telefonnom zozname a posiela im fax... :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř říj 4, 2017 19:32

@mike: Bingo! :mrgreen:
@grco: eeee, majzlíkuju klínové písmo a posílám to nákladním holubem :fuj:

S booking.com sem asi nejvíc narazil, dyž.... mi měla přijet zahraniční návštěva, taxem ji pověřil ať jim zabukuje hotel tady u nás v RpR... a ona to udělala přes booking.com... u hotelu, který mám asi 500m od chalupy..... a od té doby ji neustále otravujou a nedají klid.... NASRAT!

Obdobná situace je s denním menu (obědy) - každý solidní hotel/restaurant má svoje stránky, kde to uvádí, jenom ona to i u hospody, kterou máme v sousedství, hledá na nějakých meničkách.cz či jaxe ta pííííííčovina menuje.... nechápu, nepochopím a dávám to najevo, čili to vždy bude zdrojem napětí.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28297
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 19:40

@pp: na booking.com si v nastaveni nastavis, ze nechces dostavat ponuky, to je cele, neprisiel mi ani 1 email a to som tam vyslovene zaregistrovany :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 19:42

:roll: si snad myslis, ze pp bude neco nastavovat? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř říj 4, 2017 19:44

@mike: bingo!

A přidám jednu z podnikatelského života (aby si pracovitý dělný lid nemyslel, že to podnikání je sranda...):

Sem postavil fabriku, záměrně jen pro "čistou" stavbu strojů s tím, že sme si nechali pronájem "špinavých" prostor (svařovna, brusírna) na úplně jiném místě.... no a z těch prostor sem fčíl neočekávaně dostal výpověď.... takže fčíl lítám jak mucha v lanterně a....

narychlo hledám dočasný pronájem "špinavých" někde jinde

....a taky sem se nasrál, takže urychleně řeším stav.povolení a stavbu vlastních "špinavých" prostor (jako přístavek k "čisté" hale, který s ní nebude popojený, bude se chodit venkem, aby se ten bordel netahal ze špinavých do čistých)

....akorát ešče nemám vyřešenou jednu malou drobnost - kde na to (naplánovaně a rychle) sehnat asitak ty potřebné 2 nebo 3 melounky.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28297
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř říj 4, 2017 22:58

A nejdou ty prostory pronajmout na bookingu, airbnb, ci tak nekde?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » čtv říj 5, 2017 5:44

@Hafi: :D =D>
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv říj 5, 2017 7:48

mike píše:Vetsina? Napocital jsem 34 funkcnich chat v Rakousku. Tomu rikas vetsina? Aha, musime delit deseti, takze to bude do 10 %, to by mozna mohlo :twisted:

S tema telefonnima rezervacema je to nekde oficialne nebo sis to vymyslel?
Napsal jsem "kde to funguje (vetsina)", toz "vetsina" se mela vztahovat na ty chaty, kde maji funkcni rezervacni system - z tech, co do rezervacniho systemu zarazeni jsou (jsou uvedene v seznamu). Uznavam vsak, ze tady to bylo pochopitelne i jinak.

Funkcnich chat je ale rozhodne vice nez 34, jsou to skoro vsechny v seznamu - jen musis pouzivat rezervacni system v dobe, kdy funguji... Coz je i pro grca: musis vybirat terminy, kdy je chata otevrena. (Jina vec ale je, ze by Ti spravne nemelo ukazovat terminy, kdyz je zavrena.)

Co se tyce telefonickych objednavek, to jsem psal na zaklade zkusenosti, kdy z konkretnich chat primo odkazali na rezervacni system, ze AV na ne tlaci, ze se ma pouzivat ten a ze nemaji brat telefonicke, sami z toho moc velkou radost nemeli, spise naopak. Napsane to asi nikde oficialne nenajdes. Na druhe strane je to trochu blbost, pro rezervaci v systemu chteji registraci (alespon to tak pisou) a to asi muze udelat jen clen s kartickou. A na chate se muze ubytovat i neclen. Navic "Tvoje" pripady rezervaci na posledni chvili se nedaji na horach udelat online. Obavam se, ze v tom maji ponekud mismas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16567
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod ketrin » čtv říj 5, 2017 8:43

apuka píše: Zato povinny "kontingent" nerezervovanych mist pro pozdejsi prichozi by (teoreticky) mel byt zachovan.
no, to právě, obávám se, nebyl. Jak říkám, my jsme byli v pohodě a šli jsme dál. Ale co kdyby přišel někdo vyčerpaný, s nějakým problémem. Všichni s rezervací, co jsem viděla, předkládali potvrzující email. :roll: a slečna byla dost nepříjemná. Už jsem asi fakt stará struktura, moje představa je zkrátka - 1) dojít v podvečer na statek (v údolí) / na chatu (nahoře) 2) požádat o nocleh 3) ubytovat se a najíst. Ne furt někam volat nebo lovit signál a surfovat na webu, od těhle věcí si právě do hor chodím odpočinout no ale chápu, že časy se mění :shock: já nemám ani tzv.chytrý telefon a nechci ho.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Stížnost

Příspěvekod wawrik » čtv říj 5, 2017 8:55

ketrin píše:1) dojít v podvečer na statek (v údolí) / na chatu (nahoře) 2) požádat o nocleh 3) ubytovat se a najíst. Ne furt někam volat nebo lovit signál a surfovat na webu, od těhle věcí si právě do hor chodím odpočinout
Za týmito vecami už dnes treba ísť niekam ďalej - Himaláje, Afrika, Island... Alebo do málo atraktívnych častí Európy. Treba sa zmieriť s tým, že ľahká dostupnosť európskych hôr má za následok preplnenosť a rozvoj komerčného turizmu.

Nechcem poúčať, len konštatujem. Tiež sa mi to nijako obzvlášť nepáči, ale som ochotný to akceptovať (a trebárs do Álp chodiť radšej so stanom, do Tatier vôbec).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stížnost

Příspěvekod anyberry » čtv říj 5, 2017 10:01

Já jsem měl za to, že jako členovi AV mi nemůžou odepřít ubytování, obzvlášť pokud dojdu pozdě a už bych za světla nedošel do další chaty. Ale asi jsem si to myslel blbě, protože takové pravidlo nemůžu nikde najít.
Našel jsem nějaká pravidla z roku 2013 zde:
https://www.alpenverein.at/portal_wAssets/docs/berg-aktiv/huetten/regelungen/huetten_tarif_ordnung/AV-Huetten-HUeOTO_EN_textversion.pdf

Tady píšou, že jde rezervovat maximálně 75 % kapacity a že přednostní právo na ubytování mají zranění a nemocní a členové záchranných týmů ve službě.

Když jsem v létě šel z Německa přes alpy do Itálie, tak jsem rezervace (s výjimkou první chaty) neřešil a neměl jsem problém. Akorát jednou byla chata plná, tak mi dali matraci do jídelny.
anyberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 7, 2016 10:54

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv říj 5, 2017 18:16

@Hafi: :fuj:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28297
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2017 18:58

apuka píše:Funkcnich chat je ale rozhodne vice nez 34, jsou to skoro vsechny v seznamu - jen musis pouzivat rezervacni system v dobe, kdy funguji... Coz je i pro grca: musis vybirat terminy, kdy je chata otevrena. (Jina vec ale je, ze by Ti spravne nemelo ukazovat terminy, kdyz je zavrena.)

Linku v seznamu je 34, muzes si to spocitat. Chaty bez linku teprve planuji, je to tam napsane. Z tech 34 je opravdu funkcnich jen nekolik. Ano, muze to byt tim, ze je chata zavrena, ale pak se to chova celkem dementne. Nekde se otevre prazdna stranka, jinde jsou nejake nesmysly... cekal bych, ze to proste napise, ze je chata zavrena a pak je jasno. Holt to jeste nemaji dodelane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2017 19:12

ketrin píše:no, to právě, obávám se, nebyl. Jak říkám, my jsme byli v pohodě a šli jsme dál. Ale co kdyby přišel někdo vyčerpaný, s nějakým problémem. Všichni s rezervací, co jsem viděla, předkládali potvrzující email. :roll: a slečna byla dost nepříjemná.

Co to bylo konkretne za chatu?

Tlak na komerci pozoruju taky. Na nekterych chatach se vymenilo osazenstvo, nekde i po 20 letech, protoze stare nehodlalo pristoupit na zmenene podminky AV. S jednou koncici pani jsem se bavil a stezovala si, ze kdyz na jare spadne lavina na pristupovou cestu (coz se tam stava relativne casto), chata je na zacatku sezony nepristupna a neutahnou najem. Takze se pak neni co divit, ze se chatari snazi o co nejvetsi a zajistenou obsazenost...

ketrin píše:Už jsem asi fakt stará struktura, moje představa je zkrátka - 1) dojít v podvečer na statek (v údolí) / na chatu (nahoře) 2) požádat o nocleh 3) ubytovat se a najíst.

Tohle porad jeste funguje, ale asi uz ne vsude. Holt se to chce vyhybat popularnim oblastem a/nebo casum. Stejne je nejlepsi jit takhle na podzim, kdyz uz jsou chaty zavrene, v horach je minimum lidi a prespat se da bud na winterraumech, bivacich nebo venku. Akorat uz to nejde uplne nalehko, protoze se neda spolehat, ze winterraum bude otevreny, parkrat jsem zazil, ze mel byt a nebyl.

ketrin píše:Ne furt někam volat nebo lovit signál a surfovat na webu, od těhle věcí si právě do hor chodím odpočinout no ale chápu, že časy se mění :shock: já nemám ani tzv.chytrý telefon a nechci ho.

Taky nejsem nejmladsi, ale jako programator nastesti jeste trochu drzim krok, ale nerad. Smartfoun mam, ale v horach zasadne vypnuty a zabaleny v batohu. Pred par lety zavedl pan domaci v penzionu, kam jezdim, WiFi. Takze jsem si zacal vozit tablet, ale mam z toho smisene pocity. Na jednu stranu je to vyhoda, mam predpovedi, zpravy, muzu mailovat, koupit si levnejsi jizdenku zpatky pres eshop atd, ale na druhou uz to nejak neni ono. Chybi ten vyrazny rozdil mezi doma a na horach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod ketrin » pát říj 6, 2017 7:48

mike píše:Co to bylo konkretne za chatu?

Martin Busch Hütte. (Já vím, Similau, Václavák.... dalo se to čekat. Prostě jsme se chtěli podívat k Ötzi Fundstelle.) Šli jsme z Vernaga (IT) nahoru, k Ötzimu, zpět na Similaunhütte a okolo Martin Busch Hütte dolů do Ventu. Aspoň jsme našlapali víc HM - další den zase z Ventu nahoru.
Když to vezmu zpětně, tak v italské části treku jsme denně na cestě potkali tak 4-8 lidí a na chatách jich nebylo o nic víc, zatímco v Rakousku davy. Takže se nadále asi opět přidržíme našeho oblíbeného Südtirol.
Bivaky taky využíváme, oblíbený je tento
http://bayerwaldgipfelstuermer.de/image ... 030694.jpg
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 17:34

Aha, tam mne to neprekvapuje, stejny pripad jako ta pod Grand Paradisem (Vittorio Emanuelle II). Mam pocit, ze takhle uz je to tam docela dlouho.

Zkus nekdy jeste Osttirol, vlastne se tam da ze Sudtirol prejit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát říj 6, 2017 17:35

mike píše:Chaty bez linku teprve planuji, je to tam napsane.
:shock: :(( Kde tam vidis napsane, ze chaty bez linku teprve planuji??? To je jen Tvuj usudek, ne?
ketrin píše:Martin Busch Hütte.
No jo, jedna z "nejoblibenejsich" chat :evil: Na druhe strane tam se zase az tak nedivim, ze poslali dal - vzdyt je to dolu po dobre zpevnene ceste i pro auta, tam se neztratis ani za tmy, neni kam zabloudit a nic se Ti cestou nestane (pokud na Tebe nespadne pulka svahu nebo nespadnes do potoka). No a ve Ventu se muzes ubytovat napr. ve skvelem hotelu Neue Post za naprosto skvele ceny (jen se mozna budes muset nejdriv ocistit v potoku) a jeste to mas hned na konci stezky (nebo se nechat svezt taxikem nekam jinam) :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16567
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 17:43

Primo nad seznamem chat: Hütten, die das Online-Reservierungssystem bereits nutzen bzw. künftig aktivieren werden. Google mi to preklada jako Huts, which already use the online reservation system or will be activated in the future.

apuka píše:jen se mozna budes muset nejdriv ocistit v potoku

WTF? Jeste se mi nestalo, ze by mne v hotelu neubytovali, kdyz sejdu z hor a to jsem obvykle jako prase a vypadam (a asi i smrdim) jako bezdomovec. Vcetne 4*.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát říj 6, 2017 19:40

Ano, to je tam napsane cca, ze tady je seznam chat zapojenych nebo brzy se zapojicich do online rezervacniho systemu. Ale nikde neni napsano, ze bez funkcniho linku jsou ty "brzy se zapojici" - na to jsem se ptal, ze odkud to mas. Nejlogictejsi vysvetleni by to bylo, proc jso tam bez linku, ale v tomto pripade bych zadnou logiku nehledal, klidne muze byt, ze jednotlive chaty maji omezenou dobu, na kterou prijimaji objednavky a kdyz se chata ohlasi, ze zavrela a po celou tu dobu je zavrena, tak tam nebude kym se neda objednavat. Nebo (obzvlaste kdyz vidim, ze ne u kazde chaty je stejny ten rezervacni system) muze byt, ze se chata jednoduse nahlasi, ze ted bude mit system vypnuty nebo na nej nebude reagovat.
mike píše:este se mi nestalo, ze by mne v hotelu neubytovali, kdyz sejdu z hor a to jsem obvykle jako prase a vypadam (a asi i smrdim) jako bezdomovec. Vcetne 4*.
No ale neni 4* jako 4* a uz vubec ne jako (hlavne nektere 5*)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16567
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 19:50

Ztratil jsem se nekde v pulce a uz nenasel :D Slysel jsi nekdy pojem Occamova britva? ;-)

Muze byt, jestli nechteji me penize, jejich problem. Zatim je vsude chteli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec