Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 11, 2022 17:38

Ano. Kazdorocne v lete, proste odstavi cele casti Prahy, stovky tisic lidi najednou.

Dromedaro píše:Měli jste pravdu a byl jsem sám proti sobě.

:smt023

Dromedaro píše:Jen škoda, že do toho Poseidonu nejde nahrát šalinkarta a musím ji ukazovat zvlášť a to mě napadá, že jim tam taky napíšu jako podnět na zlepšení.

Napis, Muj vlak uz tohle zvlada. S IN kartou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon črc 11, 2022 18:00

mike píše:Kazdorocne v lete, proste odstavi cele casti Prahy, stovky tisic lidi najednou.
Jo, v "dobe kamenne" (tj. pred par lety) to tak bylo i u nas. Ted se dela v kazdem panelaku tepla voda "na miste" (je to zarizeni velke asi jako kamna na centralni vytapeni v rodinnem domku), jde tam pouze privod tepla a ten se neodstavuje, dokonce je to pry propojene, aby se dalo presmerovat na fungujici zdroje, kdyz nekde neco vypadne nebo dela udrzba.

Holt, asi jsme tady "na Sibiri" (tj. na dalnem vychode) ponekud pokrocilejsi nez v Praze - a nejenom v oblasti jizdenek na MHD. Nebo jen je tady vice "odpadniho tepla" z velkych prumyslovych provozu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 11, 2022 18:09

My mame taky v baraku vymenik (17 let), jenze oni odstavuji teplo kompletne, pry kvuli udrzbe. Beru to jako aroganci velkeho podniku, takhle je to pro ne proste nejjednodussi.

Co je s jizdenkama? Ty uz jsou v Praze elektronicky docela dlouho. Nedavno tu byli rodice a mama se podivovala, ze si do tramvaje kazdy chodi, jak chce, zadne cvakani jizdenek :D Tak jsem ji vysvetlil, ze vetsina lidi tu ma litacku a ti ostatni si kupuji jizdenky mobilem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod lojzmen » pon črc 11, 2022 20:05

apuka píše:
mike píše:Kazdorocne v lete, proste odstavi cele casti Prahy, stovky tisic lidi najednou.
Jo, v "dobe kamenne" (tj. pred par lety) to tak bylo i u nas. Ted se dela v kazdem panelaku tepla voda "na miste" (je to zarizeni velke asi jako kamna na centralni vytapeni v rodinnem domku), jde tam pouze privod tepla a ten se neodstavuje, dokonce je to pry propojene, aby se dalo presmerovat na fungujici zdroje, kdyz nekde neco vypadne nebo dela udrzba.

Holt, asi jsme tady "na Sibiri" (tj. na dalnem vychode) ponekud pokrocilejsi nez v Praze - a nejenom v oblasti jizdenek na MHD. Nebo jen je tady vice "odpadniho tepla" z velkych prumyslovych provozu...


Upozorňuji, že na ulici Porubské vyměňují potrubí a už mám týden upozornění na dveřích, že 18.7. to začne, pravděpodobně se dokopou k mému výměníku.

Jinak ještě info, teplárna Třebovice (pro Porubu) asi pořád jede na uhlí.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon črc 11, 2022 21:22

mike píše:Co je s jizdenkama? Ty uz jsou v Praze elektronicky docela dlouho.
Jenze ty ostravske jsou nekde uplne jinde nez v Praze i na vetsine mist v CR, dokonce i v Evrope (to rikaji lidi, co prichazeji kazdy rok na Colorsy). Napr. nepotrebujes Odisku (ostravska karta na MHD, trochu jako litacka), muzes pouzit jakoukoliv kartu - nebo si v automatu koupit kreditni jizdenku s kreditem (jen za cenu kreditu) a nabijet si ji v automatech nebo jinych mistech, ale tuto jizdenku muzes pouzivat pouze v OV, Odisku (urcite) a kartu (tu jsem nikdy mimo OV nezkousel) v celem IDS ODIS, coz je od Mostu u Jablunkova po Osoblahu a Zlate Hory a na jih az od Bumbalky pres Becvy a Roznov az do Valmezu (s vyjimkou kolem Zubri). Kdyz si kupujes vice jizdenek denne, tak Ti to optimalizuje tak, ze nemuzes denne zaplatit vice nez denni jizdenku (na MHD OV a/nebo celositovou), pri vice dnech za sebou max tridenni (MHD OV). Samozrejme, tyka se to el. penezenky, pokud mas nejake dlouhodobe kupony na nektere zony, vsechno se do toho zapocitava. Jako bonus tam muzes mit nahrane i aplikace CD, napr. IN25/IN50/IN100.
Mas moznost pres net ziskat presny prehled jizd a danovy doklad - bo v OV papirove jizdenky uz par let nejsou vubec.

@Lojzmen: Jasne, ze zmena dodavky teple vody zavisi i od ochoty predelat to od majitelu bytovych domu. No a pokud vymenuji potrubi teplovodu, tak je to holt smula, hlavne kdyz to delaji nekde, kde to neni mozne obejit. Ale je to jen jednou za dlouhy cas, na rozdil od toho, co psal mike a co jsem meli vsude taky - tj. rocni nejdrive tritydenni, pozdeji jen tydenni povinna (!) odstavka na udrzbu a revizi kotlu a vedeni. Alespon ze uz davneji na vetsine mist zredukovali pocet vymennikovych stanic, ktere delali teplou vodu (ja si z mladi pamatuji, ze jsme to meli kousek za barakem, to tam jeste topili uhlim, co tam hazel do kotle lopatou topic - teda pokud nespal nekde totalne ozraly, to jsme potom nemeli teplou vodu az do stridani smen+par hodin ](*,)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 11, 2022 21:31

No, ja taky nepotrebuju litacku a ani ji nenosim, pouzivam na to uz roky CD IN kartu, jelikoz tu potrebuju do vlaku. Sla by ale myslim i kreditka nebo neco jineho. Jinak nemam o aktualnim stavu moc prehled, jelikoz nepotrebuju. Jednou za rok si koupim kupon a dal nic neresim.

apuka píše:Mas moznost pres net ziskat presny prehled jizd

Jakoze te furt sledujou? ;-) To by tady neslo, pokud teda vsude nemaji detektory s velkym dosahem, ktere by umely precist ty karty pri pruchodu a to asi nemaji :twisted:

Casem by to mohlo jit podle ksichtu, technologie by to vlastne zvladla uz ted, ale to by se asi vetsine lidi nelibilo. Ani mne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte črc 12, 2022 12:59

S prominutim, ale "elektricke jizdenky" v Praze jsou od nazvu skutecne daleko. Jedine, ze si je nekde (v metru a tramvajich) muzes koupit primo i na kartu. Potom Ti zarizeni vytiskne papirovou...
Jeste jednou zopakuji - v MHD OV uz nekolik let neexistuje papirova jizdenka, pouze elektronicka. Si prilozis svoji ODISku k terminalu a ten bud
a) zjisti, ze mas registrovanou/koupenou dlouhodobou jizdenku
b) odecte z el. penezenky na ODIS nebo z karty prislusny peniz za jednorazovou jizdenku. S poznamkou, co jsem psal, ze se nakupy kumuluji a placena castka se optimalizuje na zaplaceni co nejmensi platby. Mas zarucene, ze nezaplatis za den vice nez denni jizdenka nebo za 3 dny jako 3-denni. Navic pokud prilozis i pri vystoupeni, tak se pocita jizdenka podle projeteho casu (napr. 10 resp. 45 minut) a mimo 10-timinutove pokud si prolozis kartu, kdyz prestoupis, tak se zjisti, ze jeste mas platnou jizdenku a muzes jit dal. S perlickami jako ze kdyz prestoupis do 45 minut od zacati cesty, tak muzes jit tim spojem jakkoli dlouho - i kdyz casova platnost zaplacene jizdenky je jenom 45 min.
Funguje to ve vsech prostredcich MHD - tramvaji, busu, trolejbusu.

Pokud bys chtel naprostou anonimizaci, tak si koupis tu kreditni jizdenku, coz je karta vydana v automatu nebo prodejne. Bez jmena nebo svazani s plat.kartou. Jinak to v MHD OV funguje naprosto stejne.

V mezimestske doprave si taky pozadas o jizdenku do daneho mista, jen prilozis kartu a v pripade ODISky pokud mas nejake kupony na casti "po ceste", tak se na ne uplatni a zaplatis castku snizenou o ne. Ve vsech autobusech i ve vlacich, ktere jsou v ODISu zahrnute. Jen s platebni kartami to muze byt ruzne v zavislosti od dopravce. Vydej papirove jizdenky taky zavisi od konkretniho mezimestskeho dopravce, nektery dava, nektery ne, jen se na displeji zobrazi, ze mas platny kupon.
mike píše:Jakoze te furt sledujou?
Uz zase fantazirujes...

Proste mas moznost - ale ne povinnost - si zaregistrovat svoji kartu (at uz ODISku nebo platebni) a potom si muzes po prihlaseni do systemu vyhledat svoje jizdy, kolik Ti bylo kdy strzeno z karty. No a kdyz potrebujes, tak si vytisknes fakturu, resp. danovy doklad presne na vybrane jizdenky. Ze proc? Kdybys jezdil na sluzebky a nechal proplacet MHD (nekdy to tak mala castka neni), tak TI to bude jasne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » úte črc 12, 2022 16:46

Kurňa, člověk pomůže firemním hasičákem z busu u hořícího auta a pak k tomu půl hodiny vypisuje papíry na dispečinku. Že ja se na to nevysral :D

Ale zas kdy jindy si zas člověk může zmáčknout hasičák, že :-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 12, 2022 18:44

Tomas píše:Identifikují tím nějakým způsobem toho daného uživatele/licenci. A nějak to ještě souvisí s tou trial verzí, aby zabránili třeba factory resetu telefonu a tím možnému nekonečnému prodlužování té trial doby.


Tak je to tak, jak psal Tomas. V odpovědi, která mi od nich přišla je to vysvětleno více. Zde je jejich odpověď:

Dobrý den,
toto oprávnění (android.permission.GET_ACCOUNTS) je do češtiny v Androidu bohužel poněkud nešťastně přeloženo - nejedná se o přístup ke kontaktům na Vaše známé, ale pouze k identifikaci vašich vlastních účtů v telefonu - zejm. k primární emailové adrese. CG Transit toto oprávnění použije k tomu, že z té primární emailové adresy vytvoří hash id (tzn. posloupnost znaků, ze kterých se zpětně nelze dostat k samotné emailové adrese) a tento hash odešle na náš server, kde je následně uložen. Tímto způsobem zajišťujeme, že jeden uživatel (s daným hashem vytvořeným z primární emailové adresy) může vyzkoušet trial licenci pouze jednou a ne třeba vymazáním dat aplikace dokola získávat vždy znovu 30 dalších dní zdarma. Takto jsme to mívali kdysi v raných verzích aplikace a uživatelé toho zhusta zneužívali.

Popravdě řečeno, sami z tohoto řešení nejsme úplně šťastní, chápeme, že s tím můžou mít uživatelé problém. Nicméně v Androidu není jednoduchá možnost, jak takovou identifikaci zajistit systémově jinak - bez toho, aby třeba aplikace vyžadovala platební kartu pro zahájení trial licence apod., což by sice šlo, ale což nechceme ještě víc. Proto je to tedy v aplikaci tak, jak je, a pokud uživatel nechce oprávnění udělit, tak nemusí - jen pak tedy nedostane k dispozici tu trial licenci.
S pozdravem a přáním pěkného dne .....
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4330
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte črc 12, 2022 20:12

No vidis :) Jednak to dava smysl a jednak je to ukazkova komunikace se zakaznikem. Je skvele, ze nevyhoreli a porad funguji stejne, takhle se se mnou bavili uz pred vic nez 10 lety, to jeste byly Smartrady pro WM.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 12, 2022 20:37

Jo, taky se mi jejich odpověď líbí, že ji neodflákli, ale vzali to poctivě i s vysvětlením. Tak jsem jim i odpověděl něco ve smyslu, že děkuji za vysvětlení, že aplikaci vyzkouším a případně zakoupím, jelikož jsem na ní slyšel chválu a doporučení a cena je také více než přívětivá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4330
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 12, 2022 22:44

A dodatečně sem tedy přidávám i svoji omluvu, když jsem je zde veřejně podezíral z nekalých úmyslů s kontakty v telefonu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4330
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte črc 12, 2022 22:50

Fajn :smt023 Proto je lepsi se zeptat. Pak dej vedet, jak se ti aplikace osvedcila, myslim, ze budes spokojen, zatim kazdy byl ;-)

Oni jsou takhle ochotni i v pripadech, ze ti neco nefunguje nebo kdybys chtel neco vylepsit. Coz nutne neznamena, ze to udelaji, ale budou se s tebou bavit a pripadne ti poradi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř črc 13, 2022 5:58

@apuka a jízdenky v Ostravě. To že musíš furt neco načítat, afaik i při výstupu, mi ani náznakem nepřijde user friendly.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod milarepa » stř črc 13, 2022 7:47

asi nejlepší vysvětlení, jak fungují jízdenky v Ostravě, předvedli Tři Tygri ve své reklamě pro DPO - Pražskej týpek ve Vostravě!!!

https://www.youtube.com/watch?v=WHauW729vsI
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř črc 13, 2022 9:01

@milarepa: :lol: :smt023

@Hafi: Pri vystupu muzes prilozit pouze, kdyz chces, aby se Ti pocitala levnejsi neprestupni jizdenka do 10 min, samozrejme jen pokud to prilozis do te doby. Ale vubec prikladat nemusis, jen i pri kratsi jizde potom zaplatis cenu zakladni jizdneky na 45 min.
Jo, prikladani pri vstupu do kazdeho vozidla, kam prestupujes je mozna trocha otrava, ale na druhe strane alespon vis, ze budes mit platnou jizdenku - at uz tu "starou", co sis pipnul jinde nebo novou, pokud uz jsi mimo casovy limit. Proste nemusis si hlidat cas a diky optimalizaci ani nezaplatis zbytecne vice.

Samozrejme toto delas jen pri jednotlivych jizdenkach, mit kupon nebo 24-hod nebo 3-denni jizdenku nemusis nikam prikladat nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 13, 2022 11:29

apuka
jakoze si v ove nemuzes kouoit vubec papirovou jizdenkunkdyz tam prijedes treba na vylet? tak ti pordaji nejakou kartu s kreditem treba na tu jednu jizdenku nebo jak?

jinakv tomto vim ze odis byl o roky dopredu pred zbytkem cr, ale v brne /ids/ to mame podobne, uz jde koupit lupen karrounnehonjen prikladanim to vecer odecte nejidealnejsi jizdenku + tu zkracenou do 10 minut kdy pipas i pri vystupu.

ale stve me ze zrusili papirovy salinkarty, musela sem si zaridit nejakou "kartu" pro nahrani jizdenky, protoze vidim dost riziko pri ztrate debetky. kdyz to clovek 3x za den musi vytahnout a ukazat, snadno se v preslcpanym busu stane ze neni uplne koznsot hned uklidit, da se do kapsy, vypadne.. kdyz se "ztrati" salinkarta, vetsinou na to behem dne prijdes a vyresis a stoji te to mozna novej jeden nebo dva listky. kdyz se tohle stane s platebni kartou tak 5x500 kc bezkontaktni platba, ze... a proste i pri nejlepsi peci kdyz ji musis minimalne 2x denne vytahovat a ukazovat ridici to riziko dost vzrusta...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » stř črc 13, 2022 11:38

V Plzni vlezu do MHD, přiložím telefon s NFC na terminál, platba kartou a jdu si sednout. Dle mě ideální stav, nic bych na tom neměnil.

Kdo chce může mít Plzeňskou kartu, na ní buď předplatné a nebo nahrané prachy. Terminál je v každém buse/tramvaji/trolejbuse na obojí.

Třetí možnost je papírová jízdenka koupená v trafice nebo u řidiče s menší přirážkou.

Čtvrtá možnost je SMS jízdenka.

Pak jsou ještě nějáké turistické/předplacené.

Z toho si musí vybrat snad každý. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř črc 13, 2022 12:43

Mawenzi píše:jakoze si v ove nemuzes kouoit vubec papirovou jizdenkunkdyz tam prijedes treba na vylet? tak ti pordaji nejakou kartu s kreditem treba na tu jednu jizdenku nebo jak?
Jo, v OV zrusili papirove jizdenky. Jak pises dale, ze to mate v Brne, bud pouzijes kreditku (i virtualni na mobilu nebo hodinkach s NFC), ODISKu (to pokud jezdis casto, idealne, kdyz mas nekde v kraji (plus neco navic) nekde kupon - a kdyz se chces vyhnout mozne ztrate kreditky, tak si v automatu koupis tu kreditni jizdenku/kartu, kterou muzes prubezne dobijet.
Podle mne to vymysleli hlavne pro obcasne navstevniky, co do OV jezdi parit (nejspise inspiraci byly ucastnici Colours of Ostrava) a casto ani netusi kde jsou, kdo jsou, takze nejakou obezretnost ohledne karet nemuzes cekat :-) - a nejake hlidani platnosti jizdenky uz vubec, vzdyt stejne casto misto svezeni se o 3-4 zastavky se probouzeli na konecne :-D. V pripade te kreditni jizdenky prijdes max. o tu el penezenku/tj. kredit na ni - plati rok a potom muzes pripadny prebytek prevest na novou.

Jo, vim, ze nektera velka mesta se snazili pouzit reseni z OV, dokonce i ten samy system. Ale netusim, jestli jeste nekde se opovazili zrusit papirove jizdenky.
Po pravde receno, s tema byly jenom problemy - jak se menily ceny, trafiky mizely, nemel je kdo prodavat, po zavedeni SMS, aplikace s moznosti nakupu a moznosti platby kartou se jich kupovalo mizerne malo, tj. vyroba byla neskutecne draha (a jeste se kolem toho litali potencionalni "ujidaci" provizi, podobne jako v DPP). No a prodejci se stezovali, ze marze jsou minimalni, se jim to neoplati, za to manipulace s nimi neco trva, kdyz prestanou platit, tak si musi zarizovat vraceni, atd.

Ono je to i tady - vzdy neco za neco. Jasne, ze nejjednodussi je si jednou pipnout a sednout. Ale to neumoznuje tu optimalizaci nakladu pro cestujiciho. Vlastne nejjednodussi je, kde maji MHD zdarma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 13, 2022 13:29

Mawenzi píše:ale stve me ze zrusili papirovy salinkarty, .

Papírovou šalinkartu si můžeš pořád pořídit na vlakovém nádraží. Normálně řekneš, že chceš zony 100 a 101 a na jak dlouho a dostaneš papírový doklad. Sice v grafice ČD, ale protože je IDS JMK, tak ti to platí i na MHD Brno. Já to tak mám.

Jinak to s těmi bankovními kartami, že do 500Kč nemusíš 5x za den zadávat PIN, to mě štve, že si to nemůžeš sám nastavit třeba v internetovém bankovnictví, že chceš požadovat PIN vždy. Nechápu, proč to je tak,jak to je.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4330
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 13, 2022 15:24

apuka
ale v brne porad plati jednorazovy/celodenni papirovky, ktery maj na kazdy druhy zastavce automat, takze uz se tesima z nekdy pojedu do zoo do ostravy a zjiztim ze musim jit pesky protoze kartu s swbou bezne nevozim a zapomenu ji treba vzit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2022 18:25

Hafi píše:To že musíš furt neco načítat, afaik i při výstupu, mi ani náznakem nepřijde user friendly.

Asi tak, by mi jeblo. V Praze si proste kazdy nastupuje a vystupuje, jak chce. To byla pointa me poznamky se sledovanim, kterou apuka neprekvapive nepochopil. Seznam jizd v Praze nedostanes, protoze neni jak zaznamenavat, kde jsi jezdil.

Jinak ciste elektronicke jizdenky samozrejme fungujou taky. Bud SMS jizdenka nebo se da koupit pres aplikaci v mobilu. Oboji koupis a nic nikde nenacitas. Platnost je nejspis videt v tom mobilu. O automaticke optimalizaci jsem neco slysel taky, ale podrobnosti neznam. Ona totiz vetsina lidi v Praze vcetne mne ma casovou jizdenku, takze nic resit nemusi a tak to ma byt. A uprimne, kdyz prijedu do nejakeho ciziho mesta, tak je pro mne nejlepsi si koupit papirovou jizdenku nekde v automatu, protoze to je intuitivni a nemusim zkoumat, jak to zrovna tam nefunguje. Zvlast nekde, kde se mluvi nejakym nesrozumitelnym jazykem, jako treba v Ostrave :twisted:

Mimochodem, kdyz mi pred casem ukradli batoh vcetne litacky a mobilu, tak jsem normalne prisel na zastavku, rozhlednul se, nasel automat, koupil kartou jizdenku a jel si na DP pro novou litacku. Na prvni dobrou aniz bych to nekdy predtim delal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř črc 13, 2022 18:41

mike píše:O automaticke optimalizaci jsem neco slysel taky, ale podrobnosti neznam. Ona totiz vetsina lidi v Praze vcetne mne ma casovou jizdenku, takze nic resit nemusi a tak to ma byt.

Tohle je asi tak jediný, co dává smysl, nicméně výhody využije spíše člověk z venkova, který do Prahy jezdí občas a neví, zda se mu vyplatí kupovat si roční sračkartu. A nebo by se to vyplatilo mé ženě, která si roční kupon koupil 2. března 2020 a pak za rok vlezla do MHD přesně sedmkrát.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2022 18:45

Jo, ja mam taky pocit, ze co pracuju z domu, tak se mi rocni mozna nevyplati, ale zas to pohodli... :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » stř črc 13, 2022 20:05

hádám, že se ti to vyplatí už jen za cesty na vlak/z vlaku.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2022 21:05

To si prave nejsem jisty, posledni roky uz nejezdim kazdy tyden. Ale zas obcas potrebuju neco ve meste pres tyden... Nepocitam to, rekl bych, ze budu v minusu, ale bude to jen par stovek a kvuli tomu nema smysl blbnout s jizdenkama. To pohodli, ze muzu nastoupit kdykoliv do cekoholiv, za to stoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv črc 14, 2022 9:26

mike píše:V Praze si proste kazdy nastupuje a vystupuje, jak chce. To byla pointa me poznamky se sledovanim, kterou apuka neprekvapive nepochopil. Seznam jizd v Praze nedostanes, protoze neni jak zaznamenavat, kde jsi jezdil.
TO jsem takto urcite nepochopil - protoze jsem nepochopil, ze Tys tak spatne pochopil, jak to u nas funguje :wink:.
Jak jsem psal, pri vystupu se pipa pouze kdyz chces vyuzit levnejsi jizdenku na kratsi cas, takze az takovy rozdil oproti Praze neni. Jen v tom, ze nemusis nejdrive kupovat jizdenku zvlast a potom si ji oznacit pri nastupu. Teda pokud nebudes prestupovat - a hlavne nebudes vyuzivat prestup na konci platnosti, kdy se klidne muzes svezt i 40 minut pres cele mesto, i kdyz to bude trvat celkem 1:25 h.
Mozna jsem to trochu blbe napsal, samozrejme nedostanes prehled jizd ale prehled vyuziti, resp. vyuctovani pro kartu. To muzes mit pro kazdou uctovanou jizdenku - jenze toto je zakonny pozadavek, kdyz neco prodas musis k tomu mit danovy doklad.
mike píše:Jinak ciste elektronicke jizdenky samozrejme fungujou taky. Bud SMS jizdenka nebo se da koupit pres aplikaci v mobilu. Oboji koupis a nic nikde nenacitas.
To mas v OV taky, ale to je o necem jinem.
Napr. rekni cizinci, ktery prijde do Prahy, ze si ma koupit jizdenku pres SMS - nepochodi. Ze zahranicniho cisla to nezaplatis, stejne jaky z ceskeho cisla v zahranici. Navic neplati ve vlacich a primestskych busech.
Nebo si musi nainstalovat (dalsi) aplikaci, kde stejne musi jeste zaplatit kartou (fajn, ze si aplikace "pamatuje" pouzity zpusob platby a priste uz si nemusis zadavat udaje karty - toto neni zrovna to, co bych si napr. ja pral), tj. neni to uplne reseni "ted hned"... Kdyz nastoupis do MHD a jen prilozis kartu, tak to je. Vzhledem k tomu, ze vetsina lidi, jednorazovych navstecniku v OV stejne pouzije jednotlive jizdy bez prestupu, tak je to pro ne rozhodne rychlejsi a pohodlnejsi nez shaneni papirovych jizdenek. Vsak to "Tap and Go" je i proto nejvice pouzivany trend v teto oblasti ve svete.
Jo, kdyz prijdes do Prahy na sluzebku a nechavas si proplatit jizdenky, tak Ti stejne zustava jedina moznost - papirove.
mike píše:Ona totiz vetsina lidi v Praze vcetne mne ma casovou jizdenku, takze nic resit nemusi a tak to ma byt.
Hm, toto je co za argument a na co??? v OV (i v jinych velkych mestech) to ma vetsina lidi stejne, ale ze by toto byl argument na cokoliv??? Rec byla o elektronickych jizdenkach, ne o dlouhodobych kuponech.

Jinak jsem duvody, proc nejsou v OV papirove jizdenky uz zhruba nacrtl. Co se tyce automatu, tak byly drahe, malo vyuzivane a i jen jejich pravidelna udrzba plus tisk jizdenek by musela zvysit cenu jizdenek docela citelne. Stejne tak i naklady spojene s distribuci a manipulaci s jizdenkami prodavanymi v trafikach - stejne si je od moznosti platby kartou primo ve vozidle kupovalo minimum lidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv črc 14, 2022 12:16

Do rici! V mojem kutlochu doma v podkroví mi umřela (prý s neomezenou životností =vydržela ca 3 roky) zářiffka v podstropním světle (sem to rozebral, abych věděl co objednat - takovej zakruticvhsem ešče nevuděl - je na tom nápis Opple 21W 6500K - už sem to i našel a objednal, rači rovnou dvě) a já fčíl sedím v polotmě (střešní okno otevřené jen trochu, bo venku hic že byhc se pic) a nevidím pořádně na klávesnici. Grrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28248
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » čtv črc 14, 2022 19:11

i od SMS jizdenky nebo jizdenky z appky není problém dostat doklad, tedy problém s proplacením není.
Osobně mi přijde výrazně lepší si v telefonu koupit/aktivovat jízdenku, než někde přikládat jakoukoliv kartu, nedejbože na to ještě myslet při výstupu. Prostě peněženku v takových prostorech ideálně vůbec nevytahuju. Bejt to na otisk prstu, tak by se o tom dalo uvažovat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv črc 14, 2022 19:20

Dovedes si predstavit, jake rodeo by udelali paranoici, kdyby se zavedl otisk prstu? :D A ani to by nebylo uplne pohodlne. Spis na ksicht, technologie uz by to zvladla (mame ji). To si myslim, ze casem mozna prijde, ale boje okolo toho budou velike.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec