Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 18, 2019 18:05

@Lipon: takze krome DS nic jineho nepotrebujes? Zadny elektronicky podpis? To by byl docela pokrok, ale ja stejne tech 90 dnu neprekousnu :evil:

@grco: to je proto, zes to nevyzkousel. Zrovna ty elektronicke formulare maji fakt dobre, mas tam vsechno up-to-date a obejdes se bez cekoholiv dalsiho. Kdyz zadne overeni nemas, tak jim formular odesles, vyjede ti jedna A4, kterou vytisknes a bud jim ji das na podatelnu nebo posles postou. Vytisknout to do PDFka samozrejme muzes taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » pon úno 18, 2019 18:18

Vsak vravim, ze pouzivam interaktivne nejake PDF a pak vytisknu a odnesu na financak. Akurat to vytiskne normalne cely ten ruzovy papier, nie len jedna A4.

Nepouzivam ale vobec to elektronicke "odovzdanie" ci jak to nazvat.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 18, 2019 18:26

Ti rozumim, ale i tak bys mel lepsi pouzivat ten web. Protoze mas jistotu, ze bude up-to-date. Ony se ty formulare obcas meni.

BTW, na co ty potrebujes danove priznani? Myslel jsem, ze jsi zamestnany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » pon úno 18, 2019 18:47

mike píše:@Lipon: takze krome DS nic jineho nepotrebujes? Zadny elektronicky podpis? To by byl docela pokrok, ale ja stejne tech 90 dnu neprekousnu :evil:
Jestli myslíš na podání daňového přiznání, tak stačí datovka, elektronický podpis nepotřebuješ. Ještěže ty datovky jsou. A to nejen kvůli daňovému přiznání.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 18, 2019 18:50

OK, to beru jako pokrok a znacne plus, ale ja stejne musim podavat priznani pres danovou poradkyni, takze by mi to nepomohlo.

Zrovna u tebe bych se bal, ze nez se odnekud vratis, tak dorucena zprava bude smazana, 90 dni pro tebe prece neni zadna mira ;-) Chtel bych videt toho debila, co to vymyslel #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » pon úno 18, 2019 19:00

@mike: ten formular som skusal raz, furt sa ma to pytalo na nejake hovadiny, na ktore som nevedel odpovedat...

ruzovy papier mam vzdy z minuleho roku, vyplnim tam do noveho to iste, len so zmenenymi cislami, ostatne kolonky nechavam prazdne :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 18, 2019 19:06

Tak to je jen otazka casu, nez na tebe zakleknou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » pon úno 18, 2019 19:13

mike píše:Zrovna u tebe bych se bal, ze nez se odnekud vratis, tak dorucena zprava bude smazana, 90 dni pro tebe prece neni zadna mira ;-) Chtel bych videt toho debila, co to vymyslel #-o
Moment, doručení nerovná se dodání (nebo doručení fikcí). A za 90 dní se mažou zprávy doručené (doručení = přihlásíš se do datovky)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 18, 2019 19:20

Mas to opravdu overene a vyzkousene? Tohle je technicke hledisko, tam bych tomu veril vic, ale uredni zustava, ne? Doruceni se bere od chvile, kdy ti to prislo a nezalezi na tom, kdy nebo jestli si to prectes.

Co jsem cetl, tak DS si porizuji lidi, co vic cestuji prave aby se ubranili zrudnosti jmenem doruceni fikci. Ale pak se tam musi tak jednou tydne kouknout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » pon úno 18, 2019 19:26

Mám pocit, že mi tam jednou cosi dlouho viselo (věděla jsem co to je a už to vyřešila, a nic jinýho mezitím nepřišlo tak jsem se nepřihlašovala ), ale netuším, jestli to bylo víc jak devadesát dnů.
Jistě, z úředního hlediska je doručeno fikcí po deseti dnech. Pro mě furt lepší mejl a zpráva v datovce, než někde ležící dopis :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 18, 2019 19:34

Jo, ale kdyz zmeskas nejake lhuty, protoze jsi v zahranici a prokazes to (nemohla sis dopis vyvednout), tak se tim mozna jeste ubranis. S DS ne.

Rozumim, ze DS ma sve plusy, vadi mi stupidni implementace. Kdyz mi prijde papir z uradu, tak mam papir. To same v DS mi po 90 dnech zmizi a kdyz to chci mit trvale, tak stejne musim na postu a tam to nejak vytisknout a overit. Neskutecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod scinkk » pon úno 18, 2019 20:05

scinkk píše:@scinnk: protoze treba nema elektronicky podpis?


Nerozumim, kdyz mas DS nic takoveho nepotrebujes. Myslel jsme tim, ze kdyz mam DS, tak mam povinnost to pres ni podat, ale zas kvuli tomu jsem ji zridil.
Prepkvapive, na to ze jsme v Cesku, tohle funguje dobre. jasne, treba to omezeni na 90 dni je stupdni, ale zas to clovek vi, tak si to proste stahne a hodi do compu ci na cloud.
Podani priznani pred DS jednodusi byt asi nemuze, jeden klik, prihlaseni, druhy klik. Vyplneni priznani pres online pruvodce taky eni vubec spatny, a nemusi se listovat nekolika strankama formulare ci pdf. Podaval jsem roky na papire, nevidim duvod, proc bych se k tomu chtel vracet. Pokud mam vse pripraven, behem chvilky mam podano na 2 urady + pojistovna. Od vsech rychle doruceni podkladu pro pripravu pruznani a dokumenty po podani.
Ja si teda zrizoval DS kvuli kontrolnimu hlaseni akzdy mesic, ale zacal vyuzivat i na ty dane.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » pon úno 18, 2019 20:28

mike píše:Jo, ale kdyz zmeskas nejake lhuty, protoze jsi v zahranici a prokazes to (nemohla sis dopis vyvednout), tak se tim mozna jeste ubranis.
Možný to sice je, ale celkem o tom pochybuju. Ouřadové jsou nekompromisní.
Takže je pro mě rozhodně větší jistota mít datovku, na net se sem tam dostanu i na cestách.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 18, 2019 21:33

scinkk píše:Nerozumim, kdyz mas DS nic takoveho nepotrebujes.

Viz vyse, nevedel jsem to. Kdyz jsem se o to pred hodne lety zajimal, tak elektronicky podpis jeste potreba byl.

scinkk píše:jasne, treba to omezeni na 90 dni je stupdni, ale zas to clovek vi, tak si to proste stahne a hodi do compu ci na cloud.

Jenze to je ti plat prtny, kdyz to po tobe pozdeji nekdo bude chtit dolozit. Na to potrebujes uredne potvrzenou kopii a na tu mas tech 90 dnu.

sobb píše:Možný to sice je, ale celkem o tom pochybuju. Ouřadové jsou nekompromisní.

Slysel jsem nepotvrzene zvesti, ze se to nekomu po dlouhem a tezkem boji povedlo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod scinkk » pon úno 18, 2019 21:59

Aj, utekla mi jedna stranka diskuse :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte úno 19, 2019 10:02

Stěžuju si na předjarní slunečné a těplé pičasí - slunko, zhasni, dyk je teprve půlka únorce, ne dubenec. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » úte úno 19, 2019 10:34

@pp: jo, tiez cumim na predpovede a ked vidim tie teploty furt nad nulou, tak ma to dost sere
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Stížnost

Příspěvekod Lipon » úte úno 19, 2019 19:22

Scinkk, Mike - je potřeba rozlišovat DS pro podnikající FO (povinná) a nepodnikající FO (nepovinná).
Mám-li DS jako OSVČ, nemůžu přes ní podat přiznání k Nemo jako "soukromá" osoba.
Proto výše popisuji zvláštní dialog DS, který systém daňové správy používá pro identifikaci soukromé osoby, která nemá soukromou DS, ale má podnikatelskou. Vychází to z toho, že přihlašovací údaje k DS jsou přiřazeny konkrétní FO, jejíž identifikaci systém DS zná. Stejně to funguje, pokud je někdo ve firmě pověřen vybíráním firemní schránky, má svůj přístup odlišný od statutárního orgánu. A taková osoba nemá své údaje sdělovat nikomu jinému.

Systém daňové správy vyvolá přihlašovací okno DS, díky kterému se ale jenom ověří identita osoby, přiznání se neodesílá přes DS.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Stížnost

Příspěvekod Lipon » úte úno 19, 2019 19:24

Pp - jojo, už 4 dny lyžování připomíná orbu v půlce března. Ráno do 10 ok, pak už jen severní svahy a zbytek mokré s.čky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte úno 19, 2019 19:53

@Lipon: diky za vysvetleni. My jsme to asi oba brali ciste z hlediska OSVC, takhle to dokonce i dava smysl a je fajn, ze to funguje. Stejne si ale DS neporidim, tech 90 dnu je pro mne showstopper [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř dub 3, 2019 17:55

Chjo no. Po několika letech používání sem neska probrousil planžetu na holícím strojku. Nová (vč. poštovného) za necelé pětikilo. Celý strojek před pár lety stál kilo sedum... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 15, 2019 0:06

Chjo. Noční vlak a hádající se cigošský pár je výhra nade vše. ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv kvě 2, 2019 18:35

mike 22.05.2018 píše:Pridam se k pp a stezuju si na GDPR. ... I Bille mi nacpali nejaky papir, co mam vyplnit a odevzdat, abych dal mohl pouzival Billa kartu. Kaslu na ne, at si mne vyradi z databazi [-(

Jak jsem napsal, tak jsem udelal. Otravovali jeste nekolikrat, pry mi nebudou moct dat treba slevu na narozeniny, protoze nebudou mit me datum narozeni. Nezajem, nic jsem nevyplnil. No a ted jsem byl nakupovat a z kasy opet po roce vyjela narozeninova sleva :D (prvni nakup v mesici, kdy ma clovek narozeniny, 10 % na jeden nakup) Takze datum meho narozeni stale maji, bez ohledu na GDPR. Skoda, ze nejsme v USA, vysoudil bych z nich miliony. Dolaru :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » pát kvě 3, 2019 7:34

byly v tom nějaké kličky, které umožňovaly po nějakou časově omezenou dobu (vím, že u nás ve firmě se pak v interních směrniccích objevily 2 roky) vyúžívat původní souhlasy. Tj. v našem případě to bylo tak, že je nějaká online aplikace, kam se uživatel běžně přihlašuje. Tj. to neřešíme, při přihlášení po něm chcem GDPR souhlas. Dokud se nepřihlásí tak se až ty dva roky chováme jako kdybychom hoo měli (tj. např. maily k narozeninám chodí), teprve budeme předpokládat, že souhlas mít nebudeme (a pokusíme se ho získat tak během posledního půl roku).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát kvě 3, 2019 18:30

Takze nas ceka dalsi vlna otravovani? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát kvě 3, 2019 18:56

Recykluju svou starou stiznost. Po roce stale jeste neni vyreseno, Amici se na EUkreteny proste vykaslali a na jejich byrokraticke pozadavky serou. Bohuzel to odnasime my, co tady zijeme. Zrovna to resim a zase mne to bude stat aspon 20 USD. Jen proto, ze mne ti EUkokoti chteji proti me vuli chranit :axe: Kdyby aspon byla moznost podepsat, ze se te jejich blbe ochrany na svou vlastni odpovednost vzdavam...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát kvě 17, 2019 7:56

Chjo no, sem (už zase) pos.án strachy že sa ta sfiňa vrátila..... už týden mně divně pobolívá hlava, plíživě, víc a víc.... a k panu dochtorovi sem (už z dřív) objednaný až za šest neděl.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 17, 2019 8:49

Určitě jsi někde viděl, jak krásně se včera dalo šialpovat ve Spálenej a máš z toho absťák. __II
Spíše jsi se nastudil z toho tvého producírování se v hnusném počasí po Beskydech.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát kvě 17, 2019 9:19

Neviděl. Škoda.

Kéžby to byl jen nějaký bacil. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř kvě 29, 2019 17:50

Ty woe, já už su fuckt starý dědek. Junior mi právě oznámil, kdy má promoci. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec