Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob lis 11, 2017 16:04

Na nově instalované díly (odborným servisem) dává zákon minimálně 6 měsíců... což je asitak o 5 měsíců a 29 dní víc než potřebujeme.... :twisted:

Z jiného soudeku:

Tentokráte si postěžuju sám na sebe a svou blbost/neopatrnost/šlendrián..... sem neska (letos) naposled osedlal zahradní malotraktor a (nesekal trávu, ale) posbíral listí nafučené minulý týden Herwartem.... kromě toho, že byla fuckt zima na pacinky (i tak nějak všeobecně - halt je to taky letní stroj, že) taxem.... po práci (se zahřátým motorem) vyměnil wolej.... dělal sem to před garáží ...a a asi půllitr teho vyjetého zčernalého mi prcnul na dlažbu..... doprtele práce..... [-o<
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon lis 13, 2017 12:09

pavproch píše:Na nově instalované díly (odborným servisem) dává zákon minimálně 6 měsíců
Malá technická: Pokud sis to objednával na firmu do firmy, tak jsi to koupil podle Obchodniho zákoníku, kde - pokud to nezměnili - zákon žádnou expilcitní záruku nedává, je to více-méně na ujednání mezi stranami, i kdyz se nektere ustanoveni mohou byt pouzity na vymahani odpovednosti prodejce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob lis 18, 2017 15:19

Kuwy zelené pytlácké s lískem si neska naproti honily.... ščekání hyen a bouchání flint bylo slyšet až na kopec.... kuwa, šak jim ten les nepatří, ni? Tak co tam dělají takový hlasitý bovdel jak dyby jim patřil?!?! :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob lis 18, 2017 20:16

... a tady je potvrzení, že ta moje neláska k pytlákům s lískem je opodstatněná.... :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob lis 18, 2017 22:02

Tady je o malinko vic podrobnosti. 55letý muž měl vystřelit z dlouhé zbraně v zakázané době i směru

Docela by mne zajimalo, jestli to hovado aspon prijde o zbrojak, trochu o tom pochybuju :? Clovek aby se bal chodit do lesa. Nevite nekdo, jestli si honi jen o vikendech nebo i ve vsedni dny?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned lis 26, 2017 19:40

Nevim, kam to dat, tak sem.

Sletel jsem dneska ze sutru. Na sve delsi denni trase mam na konci mensi skalku, a tak si na ni vzdycky vylezu. Nekolik kroku asi za II, ciste na protahnuti. Pri poslednim kroku se urval stup pod nohou, na ktere jsem se zvedal. Druhou jsem jeste nedoslapnul a sletel jsem az dolu. Ruce to neudrzely, ale zbrzdily, takze se nic nestalo, jen mam trochu pohmozdenou ruku, kterou ma vaha pretahla pres hranu. Vubec to ale nepomohlo me sebeduvere nabourane lonskou nehodou :? Stat se to nekde v horach v exponovanem miste... sice jsem to vubec necekal, jelikoz jsem to lezl aspon 20 - 30x a ten stup byl jisty (spis mala rimsa), ale mozna bych se neudrzel ani kdybych na to byl pripraven. Metoda tri pevnych bodu, ale co kdyz jeden selze?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » ned lis 26, 2017 19:49

takto?
one hand.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned lis 26, 2017 20:01

Nezafungovalo... viset bych mozna (2 sekundy ;-)) zvadnul, ale to necekane skubnuti proste ruce sundalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned lis 26, 2017 20:19

Neska sem si zpoměl (@mike: jj, alc aji hajmr), že bych si měl ještě před koncem roku kupiť náhradní baterku a jednu nabíječku k té svojí chytré cihle.... a narazil sem na věc, na kterou už dlouho ne.... ruggear-europe.com má stránky v češtině, na nich odkaz na webšop (v němčině, ale což), taxem to tam naklikal a při zadávání adresy to na mě juklo....

Die Lieferung in andere, nicht aufgeführte Länder ist über den Webshop nicht möglich


....a samozřejmě CZ není na seznamu.... do prtele práce. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » ned lis 26, 2017 20:20

U nas se tomu padu rika "pytel sracek", kdyz ti vypnou ruce. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned lis 26, 2017 20:21

mike píše:Metoda tri pevnych bodu, ale co kdyz jeden selze?
Tak Ti zustanou jeste dve... Ale je to metoda tri pevnych bodu (MTPB), cimz je mysleno, ze se tam pevne drzis a tudiz prave ze se udrzis na dvou, kdyz Ti jeden selze. Bych to videl spise na chybu, ze si MTPB namlouvas ale ve skutecnosti vubec nepocitas, ze by se Ti neco stat mohlo a proto ta pevnost (drzeni) tam neni. Osobne si myslim, ze "Stat se to nekde v horach v exponovanem miste...", tak se budes drzet mnohem pevneji a budes ocekavat, ze se neco stat muze a tak Te to potom neprekvapi. A taky budes lepe zvazovat., kdy se ze jedne pozice 4 pevnych bodu presunes na druhou pozici pres MTPB a udelas to co nejrychleji tak, abys pripadne selhani jednoho bodu mohl hodne rychle nahradit tim novym, jeste pred padem - dva body Te minimalne zlomek vteriny udrzi, kdyz se drzis pevne a to by melo stacit k prestoupnuti/prechyceni a vyuziti noveho bodu. Jen jak pisu, nesmi se MTPB podvedome podcenit...

No, ne ze bych na tom v podobnem pripade nedopadl stejne, kdyz misto znam... :toimonster:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned lis 26, 2017 20:25

@PP: Tak si najdi firmu, ktera Ti po zaplaceni "da" nemeckou adresu a pote Ti to preposle na Tvoji ceskou adresu. Je jich, myslim docela dost. Delaji hlavne zasilani baliku opacnym smerem /setri postovne), ale mnoho z nich i takto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned lis 26, 2017 20:26

Oslovil sem CZ a SK dovozce, tak uvidíme, dyžnic tak to zkusím s tou mezistanicí v říši
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned lis 26, 2017 20:36

@booze: dekuji, nacelniku, ze ses mne zastal ;-)

@apuka: hezka teorie, ale prakticky se mi to moc nelibilo... Jo, vubec jsem to necekal, ten stup vypadal naprosto jiste, a ruce jsem mel spis polozene na horni desce, nez ze bych se pevne drzel (neni moc za co), ale bylo to tak rychle, ze jsem nestihl zareagovat vubec nijak. Proste jsem byl najednou dole a nechapal proc. Stup se odlomil, sotva jsem druhou nohu zvednul, takze nejake preslapnuti bylo bez sance. Blbe je, ze tohle bych i v horach povazoval za jiste a asi by to dopadlo stejne. Akorat ze tady nastesti nemel pad kam pokracovat, v horach obvykle jo :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned lis 26, 2017 20:38

@pp: pouzival jsem tohle, z Polska, Nemecko umi taky: http://www.triloxxboxx.cz/ Zrovna mi od nich po dlouhe dobe prisel spam. Pry Cyber Montag :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned lis 26, 2017 20:41

dík
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon lis 27, 2017 11:14

mike píše:ten stup vypadal naprosto jiste, a ruce jsem mel spis polozene na horni desce, nez ze bych se pevne drzel (neni moc za co)
Vsak jo, proto jsem psal, co jsem psal, ze to bylo "podvedome podceneni", ktere (si myslim) casto delame vsichni ve znamem prostredi.
V tomto pripade tedy ty "chyty" nebyly pevnym bodem a Ty jsi se spolehal pouze na jeden pevny bod, ktery se ukazal, ze az tak pevny nebyl. Jeste stale si myslim, ze v exponovanem miste, obzvlaste neznamem bys "polozeni ruky" nepovazoval za pevni bod a hledaj bys pro ruce opory, kde by ses mohl poradne drzet. A rekl bych, ze po teto zkusenosti uz urcite :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Stížnost

Příspěvekod Lipon » pon lis 27, 2017 17:06

Použil jsem jednou službu znemecka.eu, zafungovala na jedničku
Něco jsem kupoval a nedoručovali do CZ
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon lis 27, 2017 17:45

@apuka: jasne, ze jsem nedaval pozor a podcenil to. Jen se bojim, ze i kdybych daval, tak by to nepomohlo :? Dneska jsem na to koukal detailnejsi. Urval se sutr o velikosti asi 40 x 25 x 10 cm. Takova skala, co se po platech odlamuje. Vypada to, ze drzel jen asi na tretine plochy. Kus tam zbyl a mezi nim a zbytkem skaly je vlasova trhlina, ktera nevypada nijak nebezpecne, ale sahala az do poloviny a po stranach byla taky a zbytek byl zvetraly. Mozna tomu pomohlo, ze v noci mrzne, do spary natece pres den voda, v noci zamrzne... Blbe je, ze to zvenku vubec neni videt, vypadalo to pevne.

apuka píše:Jeste stale si myslim, ze v exponovanem miste, obzvlaste neznamem bys "polozeni ruky" nepovazoval za pevni bod a hledaj bys pro ruce opory, kde by ses mohl poradne drzet.

To bych sice hledal, ale ne vzdy se najde. A kdyz stojim na slusne 10 cm siroke rimse, tak bych to neresil, protoze bych si pripadal bezpecne. Urcite jsem byl v situacich, kdy byly stupy a chyty horsi, akorat se nastesti nic neurvalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon lis 27, 2017 18:04

Update: asi ta mezistanice v říši nebude potřeba, ozval se mi jak CZ tak i SK dovozce (od něj mám tu cihlu), že zjistí a nabídkou. Uvidíme, uslyšíme....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát pro 1, 2017 18:43

Stěžuju si na svou banku - sem odpoledne potřeboval cosyk vyřídit osobně na pobočce... a naštěstí ňa napadlo sa podívat, jak mají otevřeno... ty woe, ta naša pobočka na maloměstě v pátek zavírá už ve tři.... #-o

Ale jinak mám čsob veskrze ráth.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned pro 10, 2017 20:11

Chjo no, já scu bejt mladej.... :(

Junior sa chlubil, že nešní sjezd z Rahošča dolů průsekem dal celý na jeden zátah..... ty woe, v tym pičatym sněhu, co byl pod 900mnm (krusta, řezavá zmrzlina) bych to už bez zastávky nedla ani omylem.... :prayer:

Ale nahoru mu to trvalo stejně dlůho (krátko) jako mně.... aspoň něco, no.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » pon pro 11, 2017 14:38

Tak znovu never more pštovskejm panáčkům.
:smt021
Koncem srpence sem objednal na Gearbestu čelovku IMALENT HR20.
Doba doručení měsíc.
Koncem září, podle sledovačky, "dorazila zásilka do cílové země a byla předána místnímu přepravci".
Když se balíček neobjevil ani do půlky října, tak sem šel dělat bububu na počtu. Ale fakt jen šel, ale nedělal, protože počťáci mě, naprosto bez skrupulí, vyfuckovali.
Nemáš číslo zásilky pro vnitrostátní doručování, nebo nějaký mezinárodní, tak vyfič. To že máš ňáký numero pro dopravu z Čajny nás netankuje. Sice to podle něj de sledovat přes celou Čínu, Rusko, Kazachstán, zase Rusko, Ukrajinu, pak kousek přes Polsko, ale překročení hranic do Čech už to nejde a nejde a nejde.
Tak sem se smířil s tím, že sem koupil čelovku ňákýmu počťákovi, protože zásilka, vstupem do spárů státního podniku Česká pošta, přestává existovat a vzhledem k tomu, že jí blbý dudy zacvakalo kartou, tak si jí může vzít domů kdokoli.
Začátkem listopadu sem teda objednal druhou a připlatil si za sledovací číslo v mezinárodním formátu.
Minulej tejden ve čtvrtek sem přišel z práce a ve vrátkách strčenej balíček, kterej si mohl vzít kdokoli, kdo jde okolo, nebo si ho může, z dlouhý chvíle, půjčit a rozbalit náš šedesátikilovej chlupatej mazlíček.
Prostě to pošťačka vrzne mezi žbrdliny na plotě a sere na to. Stačilo aby šel okolo nějakej zvědavec, nebo smradi a sem zas bez čelovky.
Kdoví, jestli to tak nebylo i s tou první.
No a dneska bác! Přišla ta srpnová.
Kde se toulala od září nikdo neví.
:axe:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » pon pro 11, 2017 15:05

@dudy: tak nakoniec vsetko dobre dopadlo :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » pon pro 11, 2017 15:24

No, dobře... dudy chtěl právě jednu čelovku a má dvě :-k. (Takže nezbyde než jednu dát zase mladýmu na výlet se slovy A hlavně ji nikomu nepůjčuj! :mrgreen: )

@dudy: Ty naděláš, opožděná zásilka vypadá takhle ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » pon pro 11, 2017 15:40

Mladej má jakýsi napodobeniny čelovek od Petzlu co mi ti zbyly po mém životě v nevědomosti a svýho zaručeně pravýho LED Lensera H7 z alíka
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » pon pro 11, 2017 21:16

dudy píše:To že máš ňáký numero pro dopravu z Čajny nás netankuje. Sice to podle něj de sledovat přes celou Čínu, Rusko, Kazachstán, zase Rusko, Ukrajinu, pak kousek přes Polsko, ale překročení hranic do Čech už to nejde a nejde a nejde.

Klasika:
Kód: Vybrat vše
c) falešný sledovací kód
Prodejce Vám zašle kód a vy postupně vidíte, že se Vaše zásilka pohybuje v různých koutech světa. Ano, i to se díky zmatku v China Post může stát. Dost dobře je však možné, že Vám prodejce zaslal jiný kód, jen aby Vás uklidnil, že zásilka je už na cestě. Svou zásilku tak můžete sledovat chvíli v Polsku a vzápětí i na Ukrajině.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » pon pro 11, 2017 21:42

Chápu to správně, že zlej proradnej Číňan mi poslal falešnej kód a pak mě tahal za fusekli, že čelovka už jede k dudymu. Podruhý už se ten samej obchodník zalek a zboží rači poslal, ale Česká pošta ho odhalila a zachránila mě před falešným kódem.
Já osobně bych to viděl, že se jim to zaseklo někde při rentgenování a zjišťování jesli mě stáhnou ještě o clo nebo ne...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon pro 11, 2017 22:04

To je klidne mozne. Nejaky celnik to kopnul pod stul a po case to vymetla uklizecka :twisted:

Ne o clo, ale o DPH. Nechteli? Nevim, kolik byla tva cena, ale aktualni je hodne pres limit, kdy chteji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » pon pro 11, 2017 22:04

Jsou vychcani jak dira do snehu. Pokud balik zacne putovat po ruznych statech a trva to dlouho, tak hned Cinanovi pisu a oteviram dišpůt. A ona se z toho vetsinou vyklubala levarna.
Kód: Vybrat vše
Nejhorší scénář pak může vypadat takto:
Prodejce obdržel platbu, ale zboží ve skutečnosti nemá. Podaří se mu jej sehnat za týden. Zákazníka na chvíli uklidní cizím kódem pro sledování zásilky. China Post nestíhá (např. v období Vánoc) a do ČR se po zmatku zásilka dostává po 3 týdnech. Ve stejně přetíženém skladu České pošty se balík zdrží dva týdny a jeho samotné doručení trvá u obyčejné zásilky např. týden. Výsledek? Sedm týdnů od zaplacení po doručení zásilky. Přestože i obyčejná zásilka China Post Airmail obvykle dorazí za 3 týdny, ani tento příklad nepatří mezi přehnané. Vždy tedy zvažte, zda se neoplatí připlatit si za služby jednoho ze světových dopravců.

zdroj: http://sinovia.cz/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Pokec