Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř led 6, 2021 18:43

Předpočisaí v neděli bylo až /v souhrnu) 30cm tady u nás do pátku, fčera strašili se sněžením zas. Neska ráno sem šlapal po bílém (1-3cm) a lehce sněhovalo cestou polemlesemloukou3 do práce, pak začalo scát a zmizelo to, fčíl je venku "zeleno". Toto teda do pátku má co dělat..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv led 7, 2021 8:54

Tak situace se už prudce blíží předpovědi - už do zítřka chybí jen 29cm do předpopičaných 30cm.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv led 7, 2021 9:20

pavproch píše:Předpočisaí v neděli bylo až /v souhrnu) 30cm tady u nás do pátku, fčera strašili se sněžením zas. Neska ráno sem šlapal po bílém (1-3cm) a lehce sněhovalo cestou polemlesemloukou3 do práce, pak začalo scát a zmizelo to, fčíl je venku "zeleno". Toto teda do pátku má co dělat..... :twisted:
Nevim, na jakou predpoved se divas a ze cekas, ze ve stredu bude podle nedelni...

Ale na vcerejsek se snezenim "u Vas" nestrasili. Straseni (vystrahy) koncily jeste pred Ostravou.

No a nevim, podle toho, co bylo na Smrku uz vcera odpoledne a co pada i v OV ted, mozna ve vyssich polohach tech 30 cm i napadne. Ono se pocita celkove napadnute mnozstvi souhrnne, tj. i kdyby se to mezitim roztopilo, ne ze budes mit po skonceni 30 cm snehu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon led 11, 2021 10:36

Neska (pro tuhle zimu) první opravdu "zimní" polemlesemloukou3 do práce, bylo křasných -9. :mrgreen:
(A líbilo semito, jak píšu ve stěžovacím vlkně, při pohybu mi zima nebývá, zato fčíl sedím v kanclu - vytopeném na 24st - ve dvou tričkách a běhá mi husa po zádoch a jemi na nohy chladno ..... chjo no)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř led 13, 2021 14:56

Tak z původně předpopičaných až 75cm (celkem) za tenhle týden máme ve středu po obědě u nás už 3, možná 4 cm. To sem teda zvjedaff, esli to ten nahoře stihne... Nebo rači ne, v pátek ráno potřebuju jet bramborem2 dopryč (přes kopce). :prayer:

Letos teda se nám tady sněžení dost vyhýbá, fšude sype a tady (skoro) nic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř led 13, 2021 15:19

Ja Ti teda nevim, na Lyse jen za vcerejsek (resp. od sedme do sedme) pripadlo 15 cm, na Smrku jakbysmet. Uz jsem psal, ze pokud neco napadne a roztopi se, to do toho taky pocitej.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv led 14, 2021 8:40

Tak přes noc dobrých 15cm, hned to venku vypadá líp (zimně). Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned led 17, 2021 18:32

To sou teda veletoče v předpopičasí .... neska v noci/ráno má být až -18 (prý lokálně až -20) - fčílek je tam teda třináct. Ale ve středu po obědě plus 5, ve čtvrtek +6 ](*,)

To ten půlmetr zase sleze, to zas budou sračky fšude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 18:41

Aspon si to sedna a udela zaklad na sneznice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon led 18, 2021 7:45

Trefili to nachlup: venkovní čidlo mi ukazovalo/je -18, pindica (škytla na první otočení klíčkem, hezky!) ukazovala dole u potoka -20.

A druhé hezky! - v práci topíme duálníma klimatizacema Daikin (v létě chladí, v zimě topí), v návodu k ní píšou, že pod -15 může být topný výkon slabší, těploměr tady fpráci mi ukazuje venku taky -18 a fkanclu je příjemných 23 (= za chvíli sezení u pc mi zase bude chladno, ale to je můj subjektivní poblém)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pon led 18, 2021 10:28

že pod -15 může být topný výkon slabší

neznamana to spis to, ze ta klimatizace sezere vic elektriny, nez to ze by nebyla schopna to vytopit mistnost na danou teplotu?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon led 18, 2021 10:31

Nevím, je to už 4 roky, neštudoval sem to tehdy nijak podrobně, tohle (je snad jediná) věc, co sem si zapamatoval z kuknutí se do návodu (už ani nevím, kde ho mám).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv led 21, 2021 14:35

pavproch píše:To sou teda veletoče v předpopičasí .... neska v noci/ráno má být až -18 (prý lokálně až -20) - fčílek je tam teda třináct. Ale ve středu po obědě plus 5, ve čtvrtek +6 To ten půlmetr zase sleze, to zas budou sračky fšude.


Tak, realita veletočů pondělí -20, středa+čtvrtek obleva doposud odpovídala/odpovídá předpopičasí, sračky fšude (značné) jsou. Ale.... na zítra hlásí tady u nás až +11 a místy scanec, toto asi sleze fšecko, aspoň tady dole v dolině. Chjo no. Ale co, aspon je šance že mě přestane bolet to kuleno, dyž sa nebudu mít v čem bořit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát led 22, 2021 18:52

Tak výsledkem veletočů je, že to tady u nás v dolině do dnešního odpůldne (jaxem šel polemlesemloukou3 dom z práce) místama slezlo fšecko. A tam kde to neslezlo, je vrstva vodnatých sraček. GTX na ohřebovaných botkách (jsou nové) to ale ustál. Zítra má to tání (předpopičají těplý velevítr a scanec) pokračovat. Sem zvjedaff, esli sa zítra zlomím do vycházky v nečasí a gorateksu nebo rači vyhlásím restday.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob led 23, 2021 12:34

Zlomil sem se, dokonce bez gorateksu (scát začalo až sem byl venku, nejdál od chalupy, jak jinak, čili po příchodu dom sem byl.... mokrý nejen od potu). Mizí to před očima, plus deset a fučí těplý vítr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned led 24, 2021 12:32

Na nešní ráno tady u nás vyhrožovali extrémním sněžením, nekonalo se - za celou noc+ráno napadlo ca 5cm. Aly vycházka v tom novém panenském bílém byla fajna. Nebyla zima nefučelo, aji slunko sa už dralo z mlhy, křasne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » ned led 24, 2021 19:41

Tak v Krušných horách jím tom bohužel vyšlo na 100%. Kydalo od rána do odpoledne, cesta na Cínovec i zpět bílá, zpátky aspoň trochu projetá.
Na pláních sněžilo ráno chvílemi vodorovně, v lese aspoň nefoukalo.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » sob led 30, 2021 0:10

Krásně tu přes den nakyplo a teď to všechno taje. Večer lilo a i teď ještě pořád kape ze střechy.
A v Kiruně je mínus 24 a v horách pod třicet. Chjo :(
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob led 30, 2021 14:19

Vychází jim to... :smt023

Slibovali na dnešek těplou noc (byla), ráno těplo (bylo, plus 5), sračky (byly) a po obědě ochlazování (ochlazuje se, už to bije lehce mínus). To zas bude zítra ledoffka (jak ty sračky zmrznou).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon úno 1, 2021 18:48

pavproch píše:To sou teda veletoče v předpopičasí ....


A už zase veletoče - neska ráno mělo být -15 (bylo ale jen -9) a ve čtvrtek má být +11.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2021 21:21

To je vsechno kvuli tobe. Protoze si nemuzes vybrat, jestli se ti zima libi nebo ne #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob úno 6, 2021 12:40

Tak jim to rozhraní (že přes nás přejde od S na J už v noci a nasype) vyšlo - ráno byly 2-3cm bílého a kolem nuly. Fajna vycházka až na tu mrznoucí ruku, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob úno 6, 2021 14:57

A sakra....

ledoffka.jpg


Tosem zvjedaff, jak jim to vyjde. Ešče že zítra nikam nemusím autem a na vycházku vezmu ohřebované LaS.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned úno 7, 2021 12:48

Tak neska ráno se (významnější) ledoffka nekonala (to ale ani neslibovali - prý až neska pozdě odpoledne/podvečer, to sem zvjedaff), ale při mínus 2 až 3 lehce mrzgolilo a dělalo to mírnou krustu. Fajna vycházka, bo sám, až zase při návratu dom (20min sestup z hřebene) bílá pr. ruka, být ten sestup o kousek delší, tak to bylo na omrzliny (a tosem tu ruku ve dvojité těplé rukavici mockrát proklepával přes záda, aby se do ní nahrnula těplá krev. Nenahrnula.) Chjo no, ale co už, sem tu a dejchám a halt na zimní radovánky sem už (asi) stařecky zdegeneroval.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon úno 8, 2021 9:07

Samozřejmě nevím jak je to inde, ale tady u nás se ledoffka přes noc udělala - na všem ca 1cm ledu, na tom 2-3cm sněhu. Bylo to dost nepříjemné jaxe to pod botou propadalo, ale kupodivu to neklouže. Haluze to polemlesemloukou3 nepolámalo, jen ohnulo fest.

Filozofická - lze 1cm (neklouzavého) ledu nazvat "extrémní" ledoffkou? IMHO si nemyslím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon úno 8, 2021 9:46

pavproch píše:Filozofická - lze 1cm (neklouzavého) ledu nazvat "extrémní" ledoffkou? IMHO si nemyslím.
Ehm... Jak se koukam, co vsechno se deje, tak bych rekl, ze ten led vsude az tak "neklouzavy" nebyl. Taky zkus si na nem zajezit autem (bez retezu).

1cm ledu je uz dost silna ledovka. Jestli extremni, to je otazka a asi kazdemu to znamena neco jineho.
Kdyz jsem pred mnoha lety prisel rano k autu a bylo obaleno necelym 1 cm ledu, tak po pul hodine snahy dostat to alespon z predniho okna poradnou silnou skrabkou konecne jsem se na cca 10x10 cm-rech dostal ke sklu (a po dalsich cca 25-ti minutach uz jsem mel ciste predni sklo, z toho jsem se deset minut dobijel do auta (led obalil i dvere, zamek, tesneni - nakonec jsem se tam dostal pres kufr :lol: ), zapnul motor a topeni na sklo. Ale tech 15 minut jsem se i tak dostal ke zvetsovani te diry jen "podebranim" skrabkou uz trochu teplem odlepeneho ledu po malych kouskach...
Soused zacal deset minut po mne, s usmevem nabizel sprej na namrazu, tak jsem mu rikal, ze to k nicemu neni (zkousel jsem), odesel ke svemu autu s jeste vetsim usmevem, ze jsem blazen - a kdyz jsem odchazel, tak se stale jeste snazil dostat do auta, samozrejme na skle mel tym sprejem jeste vice stvrdly led a pozdeji rikal, ze se mu povedlo odjet asi za hodinu.

Tak tehdy se mi zdal ten centimetr ledu jako opravdu extremni ledovka...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon úno 8, 2021 18:51

Tutaj.

No ty woe, nějak přestávám mít ráth zimu (hlavně kvůli té mojí zmrzající pravé ruce).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon úno 8, 2021 22:39

:roll: cele roky tu breci, ze neni poradna zima a kdyz jednou prijde, tak si zas stezuje.

Dneska jsem pred barakem zjistil, ze jedna PWS rukavice ma rozesity sev na prste. Moc se mi nechtelo, ale vratil jsem se pro jinou a dobre jsem udelal. Tolik snehu uz v Praze dlouho nebylo a takova kosa taky ne. Dal jsem si svych 8 km a misto neco pres hodinu jako normalne mi to trvalo skoro dve. Chtelo by to podrazku s lepsim vzorkem a mozna by bodly i sneznice.

Cestou zpatky jsem potkal souseda bezce. Mel na sobe sortky a hole nohy :D To bych nedal, bylo -9, vsak taky ten beh vypadal nejak ztuhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte úno 9, 2021 8:15

Mno. První (arktická) noc jim teda tady u nás nějak nevyšla, slibovali -9 (na Valašsku v oudolích až -12) a dyž sem odcházel do práce bylo -1,8.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte úno 9, 2021 10:32

Ještě dodatek k ledoffce - abych se neska fpráci dostal ke svému autu, musel sem použit kladivo a hrubé násilí (nešly otevřít vrata garáže quli ledoffce na zemi před vraty, ne na vratech) :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec