Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř říj 6, 2021 12:26

Fčera v předpopičasí na čété1 mluvili o tomtéž trochu jinak: 900+ mm za 24 hodin.

Tak i tak je to teda masakr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř říj 6, 2021 13:08

Tak to sem teda zvjedaff. Model (aladin) vypočítal, že zítra ráno v šest by do osmi tady u nás mělo na dvě hodiny přestat scát = žeby přecejen zítra ráno bylo do prce bez shake-dry na sobě?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát říj 8, 2021 13:49

Ty jo, fčera v předpopičasí na čété1 říkali, že na východě bude chladněji než na západě a..... jo, neska ráno +2 a za celý den to nevylezlo nad 8 st. Joj, to bude zítra ráno kosa na bajku... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob říj 9, 2021 11:36

Tak neska sa trefili "jasno", ale totálně NEtrefili s ranníma těplotama: hlásili +5, bylo -2 = drahé pomrzly kytky, keré by jinak uklidila dyby byli bývali hlásili mínus. Škoda, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon říj 11, 2021 1:02

Dneska predpoved vysla. V severnich Cechach bylo krasne, pruzracne jasna obloha, byla slusne videt i Mlecna draha, lepsi pamatuju jen z detstvi v zime (a samozrejme v Alpach). K tomu byla pekna kosa. Vetrovku jsem oblekal v 17 jeste na slunci, po 19 jsem menil triko s kratkym za silnejsi triko s dlouhym a litoval, ze jsem si rano nevzpomnel na rukavice.

Zajimave, se po par km chuze po hrebeni mirne z kopce mi kosa na ruce byt prestala, predtim byla i kdyz jsem funel do kopce. Evidentne to udelala zmena tricka, jak se telo zahralo, pomohlo to i na ruce. Mozna je to navod pro pp, prestan se oblekat na spodni hranici tepelneho komfortu, jak se to pri klasickem vrstveni dela, a oblec se tak, aby ti bylo teplo. Treba ti pak prestanou odumirat ruce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon říj 11, 2021 7:47

Taky jim to tady u nás vyšlo - večer bylo zataženo a plus 7, model spočítal, že se to v noci projasní a těplota spadne k 1 a jo, projasnilo se a bylo přesně 1,4st. Fajná procházka polemlesemloukou3 v chladnu do prce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon říj 11, 2021 15:19

Tosem teda zvjedaff - zítra ráno tady u nás má být ešče před frontou (deštěm), doufám, že to stihnu polemlesemlou3 do prce bez shake-dry. Z prce už asi ne. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte říj 12, 2021 7:43

Jo, předpověděli to správně - zataženo, šedivo, zima ale nescalo. Uvidíme jak odpo zprce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte říj 12, 2021 14:27

Ty jo, že by to (už zase) vyšlo? Neska večer by mělo podle předpopičasí i radaru od západu začít scát, ale do rána by mělo přestat, takže zítra ráno (snad) zase bez shake-dry. Kéžby, jaxem tu už spal, je to bez membrány na obě mnhem pohodlnější a příjemnější.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř říj 13, 2021 7:49

Vyšlo nevyšlo. Z domu až na kopec zasucha, dyž sem byl nahoře tak začlo scát, čili oblíknout shake-dry (oblíkání v terénu už mám nacvičeno + obouvátko na botky, ktereé musím sundat quli převlečným kalhotám taky nosím ssebou) a zkopce do prce v přeháňkách. Ale i tak (napůl) křasna vycházka před prcí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř říj 13, 2021 15:33

Z prce to neska bylo v shake-dry, bo tady u nás je venku neska odpoledne "aprílovo" - během 40min cesty z prce 3x svítilo slunko a 3x se zatáhlo do tmava šediva a scalo/o kus výš asi sněžilo.

Na ráno ale předpopičají jasno a kosu (-1), tak snad bude líp.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon říj 18, 2021 9:53

Ty jo, zase sa trefili. Slibovali večur (skoro) jasno, v noci se mělo zatáhnout a zatáhlo a ráno bylo extra šedivo - celou cestu do prce sem si ale ani nezpoměl, že by mohlo začít scát. Až fčíl sem kuknul z wokna a je tam mokro (mrzgolí) - přesně jak předpopičali (tady u nás). Dom z prce to tipuju na shake-dry.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte říj 19, 2021 13:16

Neska (ráno) sa trefili nachlup - slibovali +4 a lehkou vysokou oblačnost a byly 4 stupně a vysoká oblačnost. Fajna procházka do prce.

Neska (a dyž ne neska, tak zítra určitě) to bude zprce dom polemlesemloukou3 jen v třičku kr. rukávec (Nair ponesu v rukách, no, bo do malého batůžku Kensington sa k shakedry už nevleze). To je škaredě pěkně! ( na druhou polovinu říjence).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř říj 20, 2021 7:59

Neska ráno zase přesně podle předpopičasí = +11, větřík a vysoká oblačnost. Fajná procházka do prce.

Zajímavé je, že +11 ve druhé půlce říjence není stejných +11 jako v létě. V létě chodím při +11 jen v třičku kr. rukávec a křatasech, neska při +11 na třiku kr. ruk. ešče (tenké) třiko dl. rukávec + dlouhé nohávy a bylo to tak akoráth.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř říj 20, 2021 8:30

Nevim, proc by to melo byt tak zajimave. To je jen aktualni teplota vzduchu.
Jednak se koukni kolem sebe venku - zeme je uz po chladnejsich nocich prochladla a spise z nej sala chlad nez teplo jako v lete, kdyz je prehrata a jednak Ty jsi v lete taky dlouhodobe docela prehraty, takze Tvoje telo docela uvita moznost "ochlazeni", ale ted uz na to nema rezervy.

Az bude +11 nekde v "ledenci" po mesici mrazivych dni, tak si vsimni, ze zase budes klidne chodit (kratkodobe) i v tricku, bo si telo zase uz zvykne na chlad a to otepleni pro nej bude az prilis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv říj 21, 2021 7:59

Na fčera slibovali čerstvý vítr a byl tak akoráth čerstvý, na dnešek slibovali v celých Čechách víchricu a tady u nás (skoro) bezvětřo (bílá barva v přepopičasí větru). No, a ráno na poli u lesa mě to málem odneslo, no. Takže asitak.

Zase fajná procházka do prce v podzimních +11.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Etheric » čtv říj 21, 2021 14:50

Hlásili vítr a fakt že jo, místy takovej, že se o něj můžu opřít a položit se do něj. Hustý :ú
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv říj 21, 2021 15:52

Jj, sila. Sousedum to obralo balkon, rohoz visi pres jedno patro dolu. Teda, nevisi, lita a dela randal. Moje rajcata a papriky to kupodivu vydrzely, upevneni proti letnim bourkam drzi. Venku je jinak krasne, ale normalne se bojim jit do lesa... pockam, az se to trochu klidni, nerad bych dostal stromem do hlavy.

@Etheric: uz chapu, proc sis na dalekou turu vybral dnesek. Staci jit vhodnym smerem a udelas 74 km pod hodinu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv říj 21, 2021 22:49

Uz se to trochu uklidnilo, a tak jsem si dal vecerni vychazku. V lese prekvapive dobry, sice vsude polamane vetve, ale zadny spadly strom, asi uz slabsi kusy popadaly pri predchozich vetriskach. Pak jsem dosel k zahradkarske kolonii. Nedavno postavili podel cesty novy plot, ma aspon sto metru. Je v nem jedna brana. No a co myslite, kam spadnul ten jediny strom? Spravne. Fakt smolari, jinde by stacilo vymenit par metru pletiva, ale tady je jedno kridlo uplne znicene a druhe mozna pujde spravit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 1:25

Dneska, teda vcera, bylo krasne, ale fakt kosa. Na Decinskem Snezniku i na skalach v Tise foukal studeny vitr od JV (?!), to v predpovedi bylo. Nebyl tam silny opar a mlhy na prave strane Labe, ale tam jsem nastesti nebyl, ac jsem o tom uvazoval.

Dokud svitilo slunce, tak to slo, ale jak zapadlo, tak kosa jak blazen. V 19:30 jsem kapituloval a vzal si PWS rukavice. Velmi pomohly, nemusel jsem si ani brat druhe triko. Kolik bylo nevim, na jednom baraku ukazoval teplomer -2, coz se mi teda nezdalo, ale jak tak koukam na meteostanice, tak mozna i bylo. Divne, vzdyt je teprve rijen a ne prosinec...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod AlexBeck » pon říj 25, 2021 4:13

Tak to Já byl v sobotu v Tatrách dle HZS dášť... Ale v te kose se dášť nekonal ale spíš padali jemné kroupičky. Takže lepší než mokrá voda. Kapituloval sem ale hned ze startu v zateplenych softshell rukavicích a do sedla už i na nich GTX návleky. Cestou si říkající že si konečně koupím péřové palčaky. I do te péřovky v batohů bych se hned nasoukal, ale šetřil jsem ji na hřeben. Tam překvapivě na sluníčku na závětrných místech skalnatého hřebenu hezké teploučko. / Vařechový hřeben po Česku:-)/
Turisti na Slavkači jen čuměli proč mám na batohů cepín. Oni tam v teniskach.
Respekt ,ale tuhle prasarnu (turisticky chodník) jit nahoru i dolů tak bídně asi zhynu v kosovce. To uz si příště radši vezmu špagát a slanim někde Královským žlabem než to nekonečné hopsání po kamenech. Nebyl jsem zde poprvé ale většinou na sněhu nebo potmě. To pak nebylo tak psychicky zdrcující.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon říj 25, 2021 7:58

Neska ráno polemlesemloukou3 přesně v souladu s předpopičasím: +4, na zemi jinovatka, bezvětřo, jasno. Fajná procházka do prce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř říj 27, 2021 7:47

Fčera to bylo ditto: +4, jasno, námraza na zemi. A neska +1, taky jasno a námraza nikde nic. Ale i tak fajná procházka do prce fkose.

A s trochou adrenalinu: Jézeďáci mají na poli/louce okolo ktere chodím el. ohradník a mají tam krowy na pastvě (s cedulkou "Pozor, ve stádě je byk"). No a ten bejk nějak přelezl ten ohradník a volně chodil po té cestě, kudma sem šel. Ale neměl o mě zájem.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř říj 27, 2021 8:00

pavproch píše:Ale neměl o mě zájem....
Pokud Ti to chybi, zkus se priste parkrat otrit o kravy za ohradnikem. Nebo se vyvalej v te zelene (doslova) sracce. Mozna se mu zalibis :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » stř říj 27, 2021 8:36

jj, ráno pěkné, mlha u řeky, skrz ní bojovalo slunce
u nás teda +6, u řeky pocitově tak o 2 míň

ve Stromovce už je športsmenů a športswomenů pomálu (potkal jsem dneska asi 3), sem tam pejskař, jeden cyklista s prckem v sedačce, asi do školky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát říj 29, 2021 18:16

Pitoma predpoved. Furt se meni a ja ted nevim, jestli jet na vylet zitra nebo v nedeli #-o Vcera byla jasna volba sobota, ale ted to vypada spis naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod AlexBeck » pát říj 29, 2021 18:34

Když už i HZS.sk dá slunečno tak to je jistota. Zítra tam mají,ale 50km/h vítr. V neděli skoro bezvětří. Já volím neděli;-)
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát říj 29, 2021 18:37

To je presne ten duvod, silny vitr mi vadi a uzil jsem si ho minulou nedeli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob říj 30, 2021 17:31

Speciálně tady pro nás na dálném východě už od čtvrtka na každý den slibujou větřisko (až 70 kmph) a.... fčera skoro nefoukalo (za celé odpoledne snad jeden trochu silnější poryv, který mi nahnal listí na pozemek - viz stěžovací vlkno) a neska od rána trochu funělo až asi do oběda, ale žádný vichr (a určitě ně sedumdesát). Na zítra to slibujou zas, uvidíme jak bude. A má to i výhodu - ráno je těpleji (výrazně) než dyby bylo bezvětřo (ref bajk).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » sob říj 30, 2021 18:22

Z území Česka lidé možná ze soboty na neděli spatří polární záře

Případně tady podrobnější výčet, pro představu, kde a jak může být vidět:
Aurora borealis could be visible in wide swaths of continental US, Europe on Saturday because of large solar flare

Jestli přemůžem lenost, tak se zajdem podívat na louku, zda ji nezahlídnem. Přece jen je to pohodlnější, než kvůli ní vylízat v zimě ze stanu :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec