Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte lis 17, 2020 17:41

Koukni se na Meteoblue, tam je u kazdeho dne predvidatelnost. Od ctvrtka je medium, coz znamena, ze predpoved je naprosto nespolehliva. Spolehlive je jen very high a pouzitelne high.

Zlocincum z CHMU to ted nefunguje ani na den dopredu. V nedeli melo byt relativne pekne, mensi vysoka oblacnost, nizka a stredni zadna. Realita? Seda poklicka cely den a zakladna mraku asi v 500 m. K tomu nahore dost foukalo, coz taky nepredpovedeli (jen na hranicich a to jsem nebyl). Takze misto celkem prijemneho podzimniho dne sedivy vlhky hnus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv lis 19, 2020 11:14

Ty jo, začínám té předpopiča (zítra fest ochlazení + sních) i věřit, právě si mi na pole za woknem kanclu sedlo velké hejno černých vran. Zima je za dveřmi. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv lis 19, 2020 12:36

pavproch píše:právě si mi na pole za woknem kanclu sedlo velké hejno černých vran
Pozdrav z Ruska nebo Ukrajiny.... Taky vim, ze kdyz prileti, tak co nevidet zacne zima. Ale v Ostrave jsem je zahledl (a uslysel :wink:) uz pred par tydny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř pro 2, 2020 9:20

Oach!

Na neska ráno slibovali -9, bylo -7, bezvětřo, slunko, snížek. Čili polemlesemloukou3 (v ohřebovaných LaS) bylo i s oklikou přes nejbližší kopec, přenádherné! Oach! :t:t
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř pro 2, 2020 14:09

Neska mi celý den těplota za woknem kanclu nevylezla přes -3 (a to sfítilo slunko) - oach!

Proč, doparoma, to nemůže takle být až do dubence a pak přechod do léta?

V sobotu tady u nás na východě má scat a být +11, chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř pro 2, 2020 19:03

Fčíl v předpopičasí na čt1 strašili, že v Alpách do konce týdne až 3 metry.... kéžby. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 19:07

K cemu ti to bude? Stejne te tam nepusti. Zapomnel jsi, ze jsme best in covid? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř pro 2, 2020 19:10

Já to chcu z principu. :twisted:

Jj, pesimisticky očekávám, že ze tří planovaných týdnů na horách v zimě nakonec díky koroně možná nebude nic... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 19:13

To jo, at si to aspon mistni uzijou :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv pro 3, 2020 13:01

pavproch píše:Neska mi celý den těplota za woknem kanclu nevylezla přes -3 (a to sfítilo slunko) - oach!
Proč, doparoma, to nemůže takle být až do dubence a pak přechod do léta?
V sobotu tady u nás na východě má scat a být +11, chjo no.


Tak. Jako (skoro) dycky s pičasím, přišlo to sem k nám dříff. Fčera večur -8 a jasno, neska ráno -1 a zataženo a fčíl už sou venku +4 a mokro. Škoda, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát pro 4, 2020 8:26

Je to hodně smutné po (necelém) týdnu šlapání bílou nádherou šlapat polemlesemloukou3 zase bagem a bovdelem. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon pro 7, 2020 9:57

Jaxem spal v Beskydím vlkně - tento způsob (ne)zimy.... neska ráno do práce polemlesemloukou3 (a to je skoro půlka přosince) bez rukavic, v letní čepici, jen kostnatý fták na třičku a to ešče rozepnutý až na pupek..... chjo no.

Jediné pozitivum - neska a jedu do a zítra zez Pilzně, tak to (asi) nebude klózat, no.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » pon pro 7, 2020 11:20

mike píše:To jo, at si to aspon mistni uzijou :smt023
Užívaj
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon pro 7, 2020 14:27

Ach, ty zemepisne znalosti novinaru....
link z predchoziho prispevku píše:Východ Rakouska zavalil sníh...
Například v obci St. Jakob Defereggental (východní Tyrolsko)...
v Umhausenu...
V obci Prägraten am Grossvenediger...
V oblastech platí pátý, tedy nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí. ...
Defereggental a Pragraten jsou urcite na zapad "od pulky" cary Zapad-Vychod Rakouska, Umhausen je v Otztalu, az daleko za Innsbruckem :twisted:

"V oblastech" znamena (v A) pouze Vychodni Tyrolsko a "plati" znamena platilo na vcerejsek, dnes uz je jenom ctyrka, predpoklad na dalsi dny je klesajici nebezpeci.
2020-12-07 14_23_21-Lawinenvorhersage _ Lawinen.report - Lawinenwarndienste Tirol - Südtirol - Trent.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » pon pro 7, 2020 16:51

Jojo, taky jsem při čtení té věty očekávala, že Vídeň je pod sněhem a ono nic :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon pro 7, 2020 17:18

Je to vychodni Tyrolsko, takze vychod, co vam na tom neni jasne? :twisted: Doufam, ze laviny nesmetou Praegraten, uz jsem tam par let nebyl a jeste bych se tam rad vratil. Oni teda v kopcich nad vesnici v posledni dobe staveli lavinove zabrany, protoze jsou tam fakt poradne lavinove svahy a az dolu by to dojet mohlo. Obcas to tam vezme nejakou chatu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon pro 7, 2020 19:06

mike píše:Je to vychodni Tyrolsko, takze vychod
Jo, Umhausen je ale od Vychodniho Tyrolska oddeleny Zillertalskyma Stubaiskyma Alpama - smerem na Zapad :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » ned pro 20, 2020 23:17

Neměl byste někdo tip na nějaký meteo server, kde by byla uvedená výše oblačnosti pro území např. kraje?

edit: našel jsem aviatické předpovědi na https://aviationweather.gov, akorát nevím úplně, co je celling - spodní výška mraků? A zjistím někde horní výšku?

Chtěl bych se někde mrknout na hvězdnou oblohu (zítra, pozítří), tak abych nejel večer úplně zbytečně.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » ned pro 20, 2020 23:33

Tohle uměl Skyfly (brali to z ČHMÚ), ale tuším, že spíš jen tu spodní hranici. Ale nikdy jsem to důkladněji nezkoumala, zkus mrknout, možná tam najdeš i něco dalšího.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » pon pro 21, 2020 14:52

dík, maj toho tam hafo, včetně cloud base
většinou se uvádí ta nízká hranice oblačnosti, kvůli lítání
vypadá to, že ta horní se asi neuvádí kvůli obtížnosti měření a nepotřebnosti takových dat, na rozdíl od měření základny mraků
některý mrak může mít pár set metrů na výšku a jiný kilometry
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » pon pro 21, 2020 22:05

případně ještě zkus prohledat Flymet, je tam toho taky hodně a možná se k něčemu užitečnému dobereš

ještě bylo i nějaké meteo fórum, tam by něco mohlo být, jen si nepamatuju název, ale asi to bude najitelné snadno
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2020 22:08

Nebude na tohle spis lepsi vyska inverze? Tipuju, ze mlha/mraky bude koncit na rozhrani vrstev. Normalne se to nedeje, ale pri inverzi byva celkem ostry prechod. Netusim ovsem, jestli se vyska da nekde najit, vlastne by mne to taky zajimalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte pro 22, 2020 8:49

Neska to rosničkám vyšlo nachlup - fčera večer v předpopiča slibovali, že tady u nás začne scát asi v 8 ráno (=že s odřenýma ušama stihnu dojít polemlesemloukou3 do práce bez závlahy zvrchu) a.... jo, fpráci sem byl zasucha ve 3/4 na vosum a vosum začlo scát. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv pro 24, 2020 13:06

Pred Ustim nad Orlici jsou kolem trati ploche louky, mezi kteryma meandruje reka. Jezdim tudy skoro 35 let a jeste jsem tam myslim nikdy nevidel takove baziny, jako dneska. Priserne bahno je uz i v Praze, vcera jsem ujizdel po louce v minimalnim sklonu, ktery jindy ani nevnimam. To se nam to petisetlete sucho pekne vybarvilo :twisted:

Koukam ale, ze spolecnost Intersucho to jeste nevzdala a dari se ji najt sucho i v techto podminkach :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » čtv pro 24, 2020 20:35

Jo, a i nemluv. Střížkov a Ďáblice cokoliv mimo chodník je strašná čvachtačka. Od hvězdárny k Ládví je to jak po několikadenním dešti, bahno, listí klouže
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř pro 30, 2020 20:01

Teda, jestli to petisetlete sucho v dohledne dobe neskonci, tak se vsichni utopime :? Takhle mokro tu na Valassku nepamatuji ani pametnici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv pro 31, 2020 16:10

Vítej tady u nás na (dálném) východě.

Fčera to byla teda čvachtačka fest, to jo, ale neska už to bylo (konečně) skoro všude přimrzlé/nosné, takže už i schůdnejší bez baga na nohávech, ale zato kluziště (2x sem sebú málem yebnul).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv pro 31, 2020 18:47

mike píše:jestli to petisetlete sucho v dohledne dobe neskonci, tak se vsichni utopime
Ono je to mozna tim, ze sucho se neprijevuje jenom na povrchu.... Tady mas trochu vysvetleni. Ja bych k tomunjeste dodal, ze se koukni taky na stav studanek, pramenu a hlavne spodni vody - tam to casto neni nijak ruzove.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát led 1, 2021 1:45

Vsechny studanky, co jsem videl, pretekaji, studny jsou plne, voda tece uplne vsude. Vcera jsem sel z kopce za tmy a rikal si, co je to za hukot. Na malem potucku, co byval porad skoro vyschly, vznikly vodopady.

Zvasty alarmistu z Intersucha, co si ze sucha udelali kseft, mne nezajimaji. Koukni se na jejich mapu a zlute fleky, ktere maji znamenat pocinajici sucho, jsou prave tady na Valassku. Neradil bych jim to tady nekomu rikat, mohli by prijit k uhone. Takove mokro tu nepamatuji ani pametnici.

@pp: jj, taky jsem si parkrat pekne zabruslil ;-) Zato tu byla krasna inverze s hranici mraku tak v 500 m, to nebyva casto. Nahore uplne nadherne, jen to trochu kazily bandy ozralcu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát led 1, 2021 18:45

Dneska se mnou ujel svah, ktery jsem pred nekolika dny jeste sesel. Nekolik cm hliny a proste to jelo, tam ani zaseknuti pohorek nepomuze, neni do ceho. V noci mrzlo, ale puda je tak nacucana vodou, ze se jen udelala ledova krusta a blato pod ni zustalo. Nevzpominam si, ze by to tu takhle nekdy bylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec