Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát zář 21, 2018 20:28

Dneska po dlouhe dobe zafungoval radar. Koukal jsem na nej pred odchodem, rikal si, ze budu muset jit kratsi variantu, jinak se s tou vlnou od zapadu potkam. Venku to ale nevypadalo, a tak jsem sel delsi a to byla chyba. Necele 2 km od domu najednou huceni, jako by na mne jel rozjety vlak a kdyz dorazil, tak sileny vitr a prival deste. Vzduchem litaly vetve, do toho blesky, fakt sila. Navic mi nejaky priblbly cykloun zabouchnul pred nosem vratka do blazince, takze jsem musel okolo, ale mozna to bylo stesti, v blazinci je to samy strom a jeste by mne neco trefilo :)

Merino tricko vazilo asi pul kila a slo rovnou do pracky. Do bezeckych bot nejenze pada bordel skrz latku, ale ona navic jeste proprsi #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned zář 23, 2018 11:41

Rosničkám to teda vyšlo - slibovali na fčera ráno doznívání dešče a dozníval, potem už ale bylo beze srážek v souladu s předpopiča, na nešní ráno/dopo slibovali tady u nás sucho a bylo, fčíl tam začíná poprácvat, přesně jak slíbili.

Navíc, na hřebeni nad 1100mnm už začíná fučet, jak slibovali a je tam křasně zima (+6)

:supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » pon zář 24, 2018 13:51

jsem zvědav jestli bude podle předpovědi na našich horách na zítřek poletovat sníh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon zář 24, 2018 16:40

Pred chvili tady padaly kroupy. Z jasne oblohy za plneho slunce. Jen chvilku, ale docela prekvapive.

V Alpach lehce nasnezilo, odhadem od 2000 m. A mrzne tam. Predpoved ale vypada od stredy skvele, zvazuju, jestli jet, nerad bych se dockal prekvapeni, jako pred lety. Snih do pulky stehen...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon zář 24, 2018 17:48

Na východě v ta3 má být kosa i na příští víkend, tak asi počkám až na potom.... stejně je sv. Václav a bude tam hafo CZ lidu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Michal82 » pon říj 22, 2018 20:41

Tak prý vám má v ČR vanout mírný větříček ;)

Kdo jde pod stan.....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon říj 22, 2018 20:58

Zvlastni je, ze se predpoklada, ze na slovenske strane hranicnych hor, hlavne na hrebenech bude foukat 110-135 km/h a ve stejne dobe na moravske strane hranicnych hor, hlavne na hrebenech do 90 km/h... To jakoze na hranicni care zesili o 20-45 km/h? :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Michal82 » pon říj 22, 2018 21:27

Hm to nevím a nemůže se to tam nějak jinak točit - foukat z jiné strany tak ze ta ČR strana je jako v závětří?

Já to nastudoval - jen mi kamos řekl ze bude foukat tak mě hned napadlo zda se najde někdo kdo vyrazí na hory využít situaci - nebo jsem tak švihlej jenom já.....? :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon říj 22, 2018 21:31

Michal82 píše:nebo jsem tak švihlej jenom já.....?

Ano :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Michal82 » pon říj 22, 2018 21:51

Mike - škoda.... čekal jsem trochu víc ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod lojzmen » pon říj 22, 2018 22:35

apuka píše:Zvlastni je, ze se predpoklada, ze na slovenske strane hranicnych hor, hlavne na hrebenech bude foukat 110-135 km/h a ve stejne dobe na moravske strane hranicnych hor, hlavne na hrebenech do 90 km/h... To jakoze na hranicni care zesili o 20-45 km/h? :((


Kdo předpověděl moravskou a kdo slovenskou stranu?
Ty si fakt myslíš, že ČHMÚ a SHMÚ spolu komunikují?

Vím, že alespoň v ČHMÚ se krajské pobočky nějak domlouvají na společném znění, ale i zde může někdo vybočit :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte říj 23, 2018 6:47

Vubec si nemyslim, ze komunikuji, jen mi to prislo trochu zvlastni, kdyz pocitaji podle stejnych modelu a asi i ze stejnych dat. Podobne je to u hranic CR i s A a DE, jen tam je to nekdy presne opacne.

@Michal82: Jasne, ze muze byt trochu zaveterna/naveterna strana, ale kdyz nejvetsi vitr ma byt na nejvyssich hrebenech a ty jsou ty hranicni... :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Michal82 » úte říj 23, 2018 7:30

apuka - hm tak to pak jo.
Tak oni stejně neví kolik bude dokud není :D
Tak to ber tak ze muže byt od 70 do 130 v nárazech - sice dost velký rozdíl ale dá se proste čekat ze bude vítr.

Mě šlo spis o to ze když sem se tu bavil o stanech vždy tu byly ,,posměváčci” co tvrdili jak je to zbytecne a td a ze běžný lepší stan stačí a td - tak jestli se teď někdo z těch co mi to vyvraceli trochu osmelí a když se ví že tam foukat bude tak jestli půjde a schválně si na tom vrcholku bez nějakého skrývání v závětří ten stan postaví a vyzkouší si tak ,,limity” a to zda je třeba do takového počasí festovnejsi kousek nebo to pobere i UL stan.
A teď je ta šance bez nějakého cestování tisíce km - takže dá se říci dostupná všem ;)

Ale předpokládám ze nepůjde nikdo :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř říj 24, 2018 6:51

Musím :prayer: temu nahoře a taky rosničkácm, jak se pěkně trefili: fčera odpo sem šel z práce (polem lesem loukou) a ještě nescalo a neska ráno sem šel do práce (polem lesem loukou) a už (skoro) nechcalo. :supz:

A nefučelo a nefučí, jak slibovali, jen pofukuje.

EDIT: a fčíl už zase venku chčije, fest..... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod PaKo » stř říj 24, 2018 7:07

Michale, ale tak to je přeci o vybavení na určité použití ne? K čemu by byl třeba stan, který odolá takovému větru, člověku, který do těchto situací do přírody zkrátka nechodí? Chápu, že když vyhledáváš takové situace, tak k tomu potřebuješ adekvátní vybavení, ale proč to vztahovat na vybavení, které má někdo na jiné účely, tedy se v takovém větru, který je možná tak 3-4 víkendy v roce (pokud mluvíme o našich podmínkách a ne zahraničí třeba), prostě ven nevydá a netestuje, co mu z UL výbavy vydrží a co už ne. Vítr o takové intenzitě se dá na základě předpovědi docela dobře předem odhadnout (viz předpověď o aktuálním větru X dní dozadu) a tak se spaní v takových podmínkách v přírodě prostě vyhnout a vyrazit zkrátka další týden. Jasně, jsou sice blázni, co mají třeba zrovna na takový "nečas" volno a plánovali s UL plachtou přespat na hřebeni svého oblíbeného kopce, kde teď povane 120km/h vítr, a poručí větru dešti, ale věřím, že jsou v menšině.

Ale pak jsou lidé, opět v menšině, kteří si pořídí stan, který přežije orkán i tornádo dohromady a 364 dní v roce ho v takových podmínkách nepoužijí, protože prostě zdaleka nenastanou a ve chvíli, kdy tyto podmínky venku jsou - tak vyrazí s tím stanem do přírody jenom proto, aby ho v tom nečase použili a hřálo je u srdce, že ten stan nemají naprosto zbytečně (i když by třeba v daný termín nikam nešli). Nebude na tom trochu pravdy? :rolleyes:
PaKo
 

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř říj 24, 2018 8:25

Tak do Ostravy uz nezpochybnitelne dorazila zima - rano jsem uz videl poletovat a krakat velke hejno ukrajinskych nebo ruskych havranu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Michal82 » stř říj 24, 2018 8:33

PaKo - jasný to chápu.
Nechci to tu nějak zas rozebírat, jen proste ven zde chodím přes tu zimu s tím ze taková situace muže nastat kdykoliv - můžeš mít předpověď ze bude ok počasí - vítr do 40km/h a přeháňky ale během par hodin muže lejt týden v kuse a byt vítr 80-120 a neudelas s tím nic proto je lepší na to byt připraven.
Kdybych chodil po ČR pak bych koupil jiný stan - mimochodem důvod proč sem tehdy chtěl prodávat Staiku - protože sem se chtěl na trvalo vrátit a tedy neměl bych pro ni využití, to ze sem nakonec zůstal je důvod proč sem si stan zas nechal.
Ale myslím ze tam tehdy byly jiné narážky a tak mě zajímalo zda teď někdo půjde.

Ale jestli nakonec nefoukalo tak je to stejně jedno, no on stejně nikdo nešel....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob říj 27, 2018 11:40

Neska to rosničkám vyšlo nachlup - slibovali, že budeme na rozhraní studeného na sever a západ od nás a těplého na jih a východ... a byli sme - na kopcu, dyž nefučelo, tak od jihu vzlínal nahoru těplý vzduch, dyž ale fouklo (od západu), tak kosa jak na sibiři, čili v desítkách sekund změny o možná 5-8 stupňů.... to se často nestává... a taky jim vyšlo, že u nás ráno scat nebude, scať bude až po obědě.... a pohledem na radar jo, do 1/2 hodiny ščije.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob říj 27, 2018 11:47

Už ščije.... =D>
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 19:36

Zajimavy artefakt na radaru :)
radar.jpg
radar.jpg (100.73 KiB) Zobrazeno 8091 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod lojzmen » pon říj 29, 2018 23:39

I kolem Skalky si toho nejméně jednou měsíčně všimnu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob lis 24, 2018 13:49

Neska hluboká :prayer: rosničkám z čhmu..... včera karas nebo taťána nebo kdo v předpovědi na dnešek ukazovali mapu srážek a kolem 10 hod mělo u nás začít jemně poscávat.... no a chvíli před tím, než sem došel z kopca k pindici začalo.... u pindice sem byl 10:20..... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned pro 2, 2018 17:29

Dneska v Praze pocasi, ze by pavprocha nevyhnal, ale konecne zase funguje radar. Modra prsi mirne, zelena vic. Vybral jsem si podle nej okno mezi dvema zelenyma flekama. Odhadl jsem to na 3/4 hodiny casu a celkem to vyslo. Akorat ze se ten prichazejici zeleny flek zmenil v zluty a za poslednich 20 minut, co mne dohnal, mi protekla primaloftka #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned pro 2, 2018 18:17

Sem zvjedaff jaxe trefijou - pro naši oblast předpovídají na noc a ráno silnou ledoffku (stupeň II - oranžová)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned pro 2, 2018 18:24

Cunek vyhlasi zakaz vychazeni :twisted:

Koukni na radar, uz to na vas jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned pro 2, 2018 18:25

Ráno, až sa dokloužu do práce, dám report.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned pro 2, 2018 18:27

Vem si nesmeky. A cepin :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon pro 3, 2018 7:55

Tak prd, velebnosti. Ráno stanu a venku plus 3 a mokro + jemné mrzgolení. Po náledí nikde ani stopy. Zato od baga sem do práce přišel fest.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř led 2, 2019 14:50

Od rána sem v práci a (už) nečumím z wokna, protože není vidět krz - venku je dokonalá čína (hustě směží vodorovně, fučí, bílá tma) - NÁDHERA!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod ratel » stř led 2, 2019 15:05

Jo, vyslo jim to. Jdu zehlit zeleny na zitra. __II
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

PředchozíDalší

Zpět na Pokec