Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon črc 30, 2018 11:04

Ja jsem minuly tyden otocil Scharfersteig v Tennegebirge v skoro 1800m, jak prechazi hodne uzka stezka kolem skaly. Jak na mne cely vystup na tom vapenci palilo zvrchu i zespod, tak se mi uz zacala tocit hlava, ze jsem uplne prestal byt jisty a netroufnul jsem si tam jit, kdyz jsem se uz obcas zapotacel i na trave... (Nebyl to jediny duvod, taky se ve velkem nad skalami sbiraly bourkove mraky a zacal od nich pofukovat takovy vlhci vitr s naznakem deste a musel jsem se jeste nejak i vratit dolu - ja blbec jsem vyrazil pozde, takze jsem tam slapal kousek po poledni ](*,))) A tady je jeste o par stupinku tepleji...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2018 23:53

Chjo, ten meteoradar je vazne k nicemu. Uz se pres 3 hodiny blyska a hrmi, podle radaru pres nas presly uz dve vlny bourek, zelena i oranzova a realne jeste nespadla ani kapka #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 18:07

Dneska jsem se puvodne chtel jet koupat, protoze melo byt horko a pekne. V noci jsem zkoumal predpovedi a nakonec jsem se rozhodl, ze ne, jelikoz vecer se melo zatahnout a mozna i trochu prset. Ted jsem rad, ze jsem nejel. Bourky a dest tam byly uz asi od 16, zatazeno driv. Nikdo to netrefil, koukal jsem na vsechny mozne predpovedi (pravda, krome Noru, na ty uz jsem si ani nevzpomnel :)). Nejhorsi byli zlocinci z CHMU, kdybych se ridil jen podle nich, tak jedu, protoze byli nejoptimistictejsi.

A nejde o lokalni bourky, ktere se moc predpovedet nedaji, ale pas par set km dlouhy. On teda v predpovedich byl, ale asi tak o 6 - 8 hodin pozdeji. Coz mi v rozsahu 12 - 24 hodin prijde hodne spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » pon srp 13, 2018 18:16

tak dle mě to poslední dobou ČHMU dost vychází, až jsem překvapen
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 18:25

Dneska vubec. Zrovna tu pekne leje a podle meteogramu stareho 16 hodin pro Prahu melo prset nejdriv po pulnoci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pon srp 13, 2018 18:31

Vsak, hadam ze ma prechazet nejaka trochu studena fronta, to co se vyrobilo odpoledne a ted jsou podle me proste bourky z vedra pred frontou a na ty CHMI vydava spis jen vystrahy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 18:35

Koukni na radar a druzicove snimky. Jestli tohle neni v predpovedi, tak je ta predpoved na nic. Ale zas musim rict, ze to nepredpovidal nikdo, zda se, ze fronta prisla vyrazne driv. Tady to neni problem, ale v horach by byl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pon srp 13, 2018 18:44

Koukam, nejsem odbornik, ale hadam, ze fronta je to co se ted akorat blizi k Praze, mohla byt oproti prepdovedi rychlejsi, takze se o par hodin seknout mohli :), ale to, co je ted jeste nad Prahou muzou byt bourky z vedra, bezne se tvoroci nad Brdy, tak bych to videl :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 18:50

Vsak uz jdu na vychazku, nez to prijde ;-) Taky nejsem odbornik, ale na meteogramy jsem v noci koukal a nic takoveho tam nebylo.

Moje hodnoceni predpovedi je ciste laicke. Jak odpovida realne pocasi dojmu, ktery jsem mel z predpovedi. Dneska vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pon srp 13, 2018 18:57

Jinak pres nas taky ted presla zluta oblast na radaru a ani kapka, ale to bych nevycital radaru :), zas jako mraky byly slusny, jen z nich proste nic nespadlo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 20:36

Radar za to nemuze, ale svedci to o jeho vyuzitelnosti k odhadu pocasi. Nic moc, podobnych situaci jsem prave letos zaznamenal hodne. Ani cervena nutne neznamena, ze prsi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » úte srp 14, 2018 12:49

mike píše:Dneska vubec. Zrovna tu pekne leje a podle meteogramu stareho 16 hodin pro Prahu melo prset nejdriv po pulnoci.

tak to nevím jak si ho vyhodnotil pro sebe, ale už den předem hlásili v Praze v podvečer bouřky z tepla, a studená fronta měla přecházet až v noci, takže jim to zase vyšlo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte srp 14, 2018 13:05

Souhlas . Na včerejšek předpovídali pro Plzeňsko až 34 a 34 bylo, na odpoledne předpovídali kupovitou oblačnost a byla, na podvečer bouřky ale model ukázel, že se Plzni vyhnou a nebyly / vyhly se.

100% úspěšnost.

Až dnešek jim trošku nevyšel - měla být proměnlivá oblačnost a chvílema pochcávat, ale od rána je proměnlivá oblačnost a sucho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte srp 14, 2018 13:51

mike píše:Radar za to nemuze, ale svedci to o jeho vyuzitelnosti k odhadu pocasi.
Nejak stale nechces pochopit, ze ty radarove snimky nejsou urcene na odhad aktualniho pocasi (resp. trendu v blizkem case) podle Tve interpretace.
Tam se kombinuji udaje z pozemskych srazkomeru a satelitnich snimku, ktere ukazuji, laicky receno, mnozstvi vody nad urcitym uzemim - spadle srazky ale hlavne i vodu kumulovanou v mracich. To, ze kde presne a kdy - a jestli vubec neco - z tech mraku nakonec spadlo, radar neukazuje. To si musis najit sam prislusne merici stanice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte srp 14, 2018 16:14

No vsak to pisu, ne? :D Driv jsem si myslel, ze kouknu na radar a vidim, kde prsi a co se na mne zene. Bohuzel to tak nefunguje a nejsem si jisty, k cemu to vlastne je pro laika pouzitelne.

Mam pocit, ze si neuvedomujes, ze vystupy na webu CHMU by mely byt prave pro laiky a tudiz snadno a bez dalsich znalosti interpretovatelne.

@fps, pp: koukal jsem hlavne na severni Cechy a prave ze na jihu to melo prijit driv a na severu az vecer a v noci. Muj odhad podle predpovedi a meteogramu byl, ze by se tam melo zacit zatahovat kolem 19 a po 20 by mozna mohlo spadnout i par kapek a fronta az po pulnoci. Realne bylo zatazeno uz nekdy brzo odpoledne a prselo kolem 16. Zadne lokalni bourky, ale pas srazek dlouhy pres 100 km. V Praze se taky zatahlo driv a neprselo z bourky (ani nezahrmelo), ale prave z jizniho konce toho pasu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte srp 14, 2018 17:45

mike píše:Zadne lokalni bourky, ale pas srazek dlouhy pres 100 km.
Nebyl jsem tam, teda nic nechci tvrdit, ale myslim si, ze to byla opravdu lokalni "bourkova" oblacnost z tepla. To nakonec muze byt klidne i stovky km siroky pas, stale je to "lokalni". Nejlip bys to poznal podle zpusobu zatahovani oblohy - pokud se uz z dalky blizil k(e skoro) jasne obloze jednolity pas oblacnosti a to hodne hluboky, tak to byla fronta a ta se da jeste relativne predpovedet. Pokud se mraky postupne vytvarely, "mnozily se" a zatazeni bylo postupne, tak to se vytvarelo mistne a tezko se to da presne predpovedet. A uz vubec ne, ze kd a kde z nej bude prset. A z te "bourkove" oblacnosti taky nemusi vzdy byt i blesky.

V Tennegebirge jsem pozoroval (doslova, dokonce jsem to i nahral), ze se vytvarel bourkovy mrak rychlosti, co jsem nikdy nevidel (ono jich bylo samozrejme vice, nakonec byla zamracena cela obloha) ale tento byl nejvetsi a nejvic kypel. Vypadalo to, jako by nekdo spustil obrovsky slehac, fakt jako kdyz strikas PU penu ze spreje. Uz na zacatku mohl mit vysku tak min. 4km, za minutu, co jsem nahral se zvetsil do vysky a do mohutnosti tak asi o 25-30%, za rozhodne mene nez 5 minut tak na dvojnasobek. A to rostl jenom ve vrchni tretine. Takovy rust jsem v zivote jeste nevidel.
Myslel jsem, ze za chvili bude pekna Sodoma-Gomora. Sel jsem ale dal a doufal, ze mne to mine. Za dvacet minut nic, kouknu se - a mrak rozplacly a rozpadly na nekolik kusu, viditelne se zmensoval, vyparoval. Jak se pomalu hybal pri zvetseni, dostal se casem spodkem do jineho proudeni vzduchu, pravdepodobne dost tepleho (ohrateho na vapenci, na ktery skoro cely den predtim prazilo slunce) a to jej nakonec zlikvidovalo - bez jedine spadle kapky.
Cimz jsem jen chtel naznacit, ze se ta oblacnost klidne vytvori i obrovska ale faktoru jak vzniku, tak i zaniku a projevu je spousta a tezko predem urcitelnych.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte srp 14, 2018 17:50

A jeste jeden priklad, jak je slozite predovidat v soucasnosti.

Sulden, vcerejsi ranni predpovedi na dnesek rikali bez vyjimky cca: rano bude prset, v poledne prestavat a odpoledne se vyjasni. Vecer byl syn nestastny, protoze vsechny predpovede rikaly cca: rano bude hezky, v poledne se zacne zatahovat a brzo zacne prset a bude i cele odpoledne. Krome predpovede Alpenvereinu, ktery v Alpach byva vetsinou nejvice presna. Problemem bylo, ze AV vydava predpoved jednou denne, ty dalsi byly aktualnejsi. Proste za nejakych 8-10 hod se predpoved uplne prevratila. Takze 16 hod stara predpoved ve Tvem pripade byla jeste hodne dobra.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » úte srp 14, 2018 18:05

apuka píše:ejlip bys to poznal podle zpusobu zatahovani oblohy - pokud se uz z dalky blizil k(e skoro) jasne obloze jednolity pas oblacnosti a to hodne hluboky, tak to byla fronta a ta se da jeste relativne predpovedet. Pokud se mraky postupne vytvarely, "mnozily se" a zatazeni bylo postupne, tak to se vytvarelo mistne a tezko se to da presne predpovedet.


to je zajimavy, jak se ve vsech meteoknizkach a metocalncich popisuje, ze prichod fronty se bezne a nejcasteji pozna tak, ze se zacnou natahovat cirry a pres najky cirrostartus se to proste naonec zatahne na startus atd a lokalni bourka vznika bezne tak ze obycejne cumuly vertikalne narustaji a spojuje az do cumulonimbu a z jasne oblohy to muze byt dost rychly porces, ale treba to v tvem svete funguje opacne, jako mnohe :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte srp 14, 2018 19:14

:D

Podle mne to vcera nebyly zadne bourky, ale uz ta fronta, ktera prisla driv. Ono se totiz potom slusne ochladilo, coz v predpovedi taky nebylo. Dalsi vlna prisla v noci.

A i kdyby, tak to v predpovedi ma byt. Kdyz se to predpovedet neda, tak to maji napsat. Ale ne, vsechny modely se v podstate shodovaly a i Meteoblue uvadelo vysokou predvidatelnost, coz obvykle znamena, ze predpoved vyjde. Tentokrat ne, modely proste nefungovaly. 12 hodin dopredu, coz fakt neni dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte srp 14, 2018 20:04

scinkk píše:je zajimavy, jak se ve vsech meteoknizkach a metocalncich popisuje, ze prichod fronty se bezne a nejcasteji pozna tak, ze se zacnou natahovat cirry a pres najky cirrostartus se to proste naonec zatahne na startus atd a lokalni bourka vznika bezne tak ze obycejne cumuly vertikalne narustaji a spojuje az do cumulonimbu a z jasne oblohy to muze byt dost rychly porces, ale treba to v tvem svete funguje opacne, jako mnohe
Diky za kopani :twisted: .
Ale jses trochu vedle. Ja jsem psal o tom, ze to, co mike popisoval, nebyla primo frontalni oblacnost, ale "bourkova" vytvarejici se na miste z tepla, z tepleho vzduchu. "Bourkova" s uvozovkami jsem psal proto, ze samotne bourky vznikat nemusely ale mraky se mohly vytvaret docela rychle - ale postupne, i kdyz nakonec pokryly velke uzemi. Jakeho typu ty mraky byly, netusim, nebyl jsem tam a ani mike o nich nepsal. A taky v nicem jsem neodporoval tomu, ze to nemohlo byt vytvarene teplym vzduchem vytlacenim pred studenou frontou.
Co jsem napsal, za tim si stojim - a staci se kouknout na snimky z meteoradaru nebo oblacnosti za vcerejsek, aby bylo videt, ze to takto vzniklo. Samotna frontalni oblacnost byla celou dobu jeste daleko za mikem popisovanou (ta jeho "druha vlna"), cemu by odpovidalo i to, ze se po prejdeni te oblacnosti ochladilo - to se u studene fronty bezne dela pred prichodem frontalni oblacnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte srp 14, 2018 21:09

No, ja nevim, jak to vzniklo. Protoze kdyz jsem vstal, tak uz bylo zatazeno, prestoze podle vsech predpovedi melo byt jeste nekolik hodin uplne jasno. To je to, o cem pisu, predpovedi nefunguji a vymluvy na to, ze se to predpovedet neda, neberu. Kdyz neda, tak maji napsat, ze pravdepodobnost predpovedi je nizka, coz neudelali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » pon srp 20, 2018 16:27

snad jim předpověď počasí vyjde s tím že ten současný hnus v pátek skončí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod remy77 » ned srp 26, 2018 12:34

V AT nam nasnezilo. Bielo je uz niekde aj od 1500 m :roll:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » ned srp 26, 2018 12:44

jojo, v Alpách pěkně nasněžilo, zase jim předpověď vyšla, konečně skončili ty dlohotrvající šílená vedra
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » ned srp 26, 2018 16:35

U nas jim az tak dobre predpoved nevysla. Melo cely den docela lit, nakonec prselo jen mirne pulku dopoledne. A to kvuli desti jsem se nevybral do Beskyd ](*,) (bo nejsem mazochista jako PP).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon srp 27, 2018 8:39

Jo, nešní realita předčila i nejoptimističtější přepopiča (mělo být 8st C). Byly čtyři a u potoka to už nemělo daloko od rosy k jinovatce. Ejchuchu! A že sem do práce přišel durch mi nevadilo ani ň.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte zář 11, 2018 7:10

Rosničky ČHMU předpopiča posledních pár dní v telce: "první kapky až ve čtvrtek nebo pátek" a fčíl je úterý a za woknem lehce chčije....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » stř zář 12, 2018 16:56

tak to buď rád, u nás je jasno, a ještě k tomu je hrozných 29°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř zář 12, 2018 19:12

Zítra ta fronta z Říše podle předpovědi nemá stihnout dojít až na Moravu a páč nám zítra v práci nende "štrom", mám volno, čili pudu m4Zlikovat, asi do Altvatergebirge. Esli mi zmokne, tak budu nasratý. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv zář 13, 2018 16:36

pavproch píše:Zítra ta fronta z Říše podle předpovědi nemá stihnout dojít až na Moravu a páč nám zítra v práci nende "štrom", mám volno, čili pudu m4Zlikovat, asi do Altvatergebirge. Esli mi zmokne, tak budu nasratý. :mrgreen:


pavproch píše:Tak jo, no.

575km do a za AltvaterGebirge a zase z5. Fajne, malý provoz, třeba Červenohorské sem projel jen s předjetím asi tří aut. Jedno ostré laserové měření (Kouty nad Desnou nebo ta dědina před nima, fčíl si nejsem jistý) a jedno Ka na silnici II/457 doslova a dopísmene v hadích prdelích u Javorníku - jeli proti mně, doufám, že sem to před nima stačil ubrzdit....

Křasny den off.


PS: Pod Pindulou na cestě dom mi ho lehce poscalo, ale jen lehce, ani střechu sem nenasadil.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec