Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned kvě 9, 2021 19:04

Dneska silene vedro, hned za mestem jsem sundal tricko a sel nahore bez. Na zitra a utery predpovidaji pres 30, zdechnu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 11, 2021 7:56

Ze studeného jara rovnou do vrcholného léta. Ráno do prce polemlesemloukou3 s oklikou přes kopec v křa´táskách a třičku kr. rukávec a byl sem zpocený. Škoda, že musím fčíl pracovat a nemám čas na ranní bajking v letním autfitu, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » úte kvě 11, 2021 12:05

pro jistotu jsem ráno do práce bral ještě lehkou neprofuk vestu na 2 větší sjezdy, ale už na prvním výjezdu jsem se dost, takže na sjezdy jsem vestu měl stejně do 3/4 rozepnutou
před tejdnem jsem jel v zateplenejch kalhotách, 2 tričkách a bundě, dneska krátký-krátký
a odpolední teplo mi neva, hlavně když není moc vysoká vlhkost vzduchu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4905
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte kvě 11, 2021 17:25

TVL, pred par dny unor a dneska srpen... Nedalo se ani v tricku, a tak jsem aspon chytal vitamin D :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 11, 2021 17:37

Tady u nás ešče zítra ráno/dopo bude léto (= bude zase oklikou polemlesemloukou3, dyž zdraví dovolí), po obědě ale straší s trakařema padajícíma z nebe.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř kvě 12, 2021 15:38

Poděkování temu nahoře.... :prayer:

Neska od oběda sa to sbíralo a šedlo na obloze, zprce domů sem došel při lehčím hřmění a jaxem doma otevřel dveře, tak to spadlo - v pevném skupenství (kroupy). Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř kvě 12, 2021 16:43

Mels obed nejak brzo... :wink:

Rano 8:10 OV, 8:30 Frydek-Mistek - 25 stupnu, 9:15 Repconka (v udoli, 590 mnm), 22 ve stinu, 24 kde zasvitilo slunce.
Odpoledne cca 14:30, uz hodne oblacnosti Repconka, 25 stupnu, Nosovice az FM v lijaku 24 stupnu, FM-OV po lijaku 24 stupnu, OV, obloha zatazena, neco malo i spadlo 26 stupnu.

Teda ja byl vyšťavený (s diajritikou, aby bylo jasno) cely den, i kdyz jsem slapal vice-mene v lese, jenze buky jeste skoro nemaji listi... Cesta z Krasne do Repconky po asfaltu a lesni ceste uz byl bozi trest. A to jeste na Lyse byla vlhkost pouze 41% pri 17,4 stupnich kolem 11:15

Kurna, slapani do kopce a z kopce po udrzovacich kondicnich kazdondennich chuzi v OV s prevysenim 10-20 m na 5-6km fakt neni prijemne. "Stoupaci" a "sestupovaci" svaly jsou uplne zakrnele. :twisted: (A dozvuky stejneho trapeni se v nedeli na Kralicaku tomu dodaly tresnicku na dortu.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob kvě 15, 2021 16:38

Tak jim předpopičasí vychází...

Předpověď sobota (12-22):
Oblačno až zataženo, na většině území přeháňky, místy i bouřky.
Předpověď na noc a neděli
Většinou zataženo, ve druhé polovině noci od jihozápadu na většině území přeháňky nebo déšť, místy i vydatnější.


...už tam zabouřilo i zapřeháňkovatělo... esli jim vyjde i ta druhá půlka, tak fuckt zítra ráno bude vycházka v gorateksu a dexšelu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob kvě 15, 2021 16:56

Aha, neska je (uscaná) Žofie (právě sem to zahlíd na idnes.cz), takže sou ty přeháňky i bóřka dostatečně vysvětleny/posvěceny.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 16, 2021 11:44

Dyž sem ráno stal taxem si už i myslel, že se netrefili, bylo sice šedivo, ale nescalo + za celou noc nespadla ani kapka, ale než sem posnídal, tak to zešedlo ešče víc a spadlo. Čili byla (předpopičaná) vycházka v goratexu a dexshellu. Za tři hodiny sem nepotkal ani nohu, parádně sem si zabahnil a vůbec semito líbilo, scalo vlastně (víc či míň) celou dobu, co sem byl za dveřma.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon kvě 17, 2021 7:54

Na dnešek slibovali tady u nás na (dálném) východě scanec a ščije. To jim vyšlo.

Fčera v předpopičasí před zprávama na čt1 ale ukazovali, že scát začne až ca 9-10 a začalo už v pět. To jim nevyšlo.

Takže sem se do práce musel nechat dovézt (přitom sem se tak těšil na polemlesemloukou3). Škoda no. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv kvě 20, 2021 17:19

Sakra, zrovna jsem chtel vypnout pocitac a jit ven, ale podle radaru bych sel primo naproti bource a pohled z okna to bohuzel potvrzuje :? Cerny mrak se blizi. Zas by mohl byt za hodinu pryc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv kvě 20, 2021 22:03

Tak z toho mraku nakonec nepadla ani kapka. Prestoze byl na radaru zelenozluty s cervenym jadrem. K cemu je takovy radar? :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát kvě 21, 2021 7:35

Ach jo, miku, zas a znovu - i kdyz vim, ze "vis"... Barva NEZNAMENA mnozstvi spadlych srazek, ale je to odhad mnozstvi vody v mraku podle radaru a z toho pocitany odhad moznych srazek a ted uz i pripadna kombinace odhadu se skutecne zachycenym srazkovym uhrnem z meteostanic, kde to maji online.

No a ze v mraku je mnozstvi vody schopne generovat i 100mm/hod jeste neznamena, ze tech 100mm skutecne musi spadnout, navic kym nespadne, bude ten mrak obsahovat stejne vody, tj. i radarovy odraz bude cca stejny - a kdy z nej ta voda vypadne, to nedokaze nikdo presne urcit. Ze na Tebe nespadne ani kapka jeste neznamena, ze o 100 m (nebo 10-20 km) dal nebudou mit bleskove povodne z toho sameho mraku.

A jeste jedna vec - pokud je v tom mraku smrazena voda ve forme kroup, tak se ukazuje vice jak jen pri pare stejneho mnozstvi vody. Je to kvuli jine reakci ledu na radarove vlny.

Jo, ten radar je taky pouze prachobycejna pravdepodobnost, ne zobrazeni skutecnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát kvě 21, 2021 7:42

Chjo no, na celý tenhle týden slibovali přeháňkovato a kromě pondělka (gdy opravdu scalo celý den) se každý den dalo polemlesemloukou3 do/z práce. Ale fčíl, jaxe blíží víkend (kdy bych mohl - těším se - točit nohama) slibujou na zítra ráno /dopo trvalý scanec (tady u nás). Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát kvě 21, 2021 17:47

@apuka: OK, ja ti to prelozim. K cemu je nam takovy radar? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát kvě 21, 2021 18:11

mike píše:K cemu je nam takovy radar?
Nevim k cemu Tobe, mne na toto:
apuka píše:ten radar je taky pouze prachobycejna pravdepodobnost
Tj. upozorni mne na moznost s vysokou pravdepodobnosti srazek nebo naopak, ze asi nebude prset.

Mas to presne to same, jako kdyz jsi na nejakem kopci a vidis, ze se k Tobe blizi velky mrak - pokud mas zkusenosti, dokazes odhadnout, ze z nej pravdepodobne "neco" spadne, asi i ze to bude skoro nic nebo poradny chcanec. Ale taky se nekdy trefis a nekdy ne. Jinymi slovy nekdy pod nim zmoknes, nekdy ale s prekvapenim zjistis, ze ne, ze to spadne az nekde za Tebou. Dokonce se nekde stane, ze i ten tmavy a vysoky bourkovy mrak, co jsi videl pekne rychle narust se po ceste k Tobe jednoduse a doslovne "vypari".

Jen na tom kopci mas vyhodu v tom, ze muzes videt, pokud v dalce UZ prsi nebo bouri, na radaru max, vidis blesky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát kvě 21, 2021 21:17

Vysoka pravdepodobnost je u mne nekde jinde. Aspon 80 - 90 %, coz tady neni ani nahodou, aspon co to sleduju. Zrovna ted je to dost nepouzitelne, jelikoz na radaru jde jeden zelenozlutooranzovy flek za druhym a kdybych to mel brat jako vysokou pravdepodobnost deste, tak nevylezu z domu. Ono naopak z vetsiny z nich nezaprsi, takze tva aktualni "vysoka" pravdepodobnost je tak 20 - 30 %.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 25, 2021 17:37

Neska temu nahoře... :prayer:

Včera večur sa zatahovalo a šedlo to, v noci mělo scát a scalo, nad ránem přestat a přestalo, takže ranní (mokrým ale neuscaným) polemleseloukou3 do práce i s oklikou přes kopec bylo, pak to zase (v souladu s předpopičasí) zešedlo začlo extra hustě mrzgolit / jemně scát, po obědě se to vyčasilo, takže polemleseloukou3 zprce dom taky bylo... poklona uctivá. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon kvě 31, 2021 11:58

Cifiks!

Neska podle předpopičasí nemělo scát, sem se chystal odpoledne (konečně) doma posekat trowu (jak furt chčije, roste jak zběsilá a jak furt chčije, nedá se sekat) a... právě tam začíná (už zase) chcát.

Zítra? Zase předpopičají sucho, tak to snad pude... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon kvě 31, 2021 19:27

pavproch píše:Neska podle předpopičasí nemělo scát
:shock: Sice jsem se nekoukal na predpoved na Becvy, zato na Lyse a v okoli melo odpoledne pekne chcat - a taky chvili jeste predtim i chcalo - jsem nanposlednich 20-ti minutach cesty z Lyse k autu jsem moknul.
Stejne tak i predpovedni animace srazek ukazovalo to same...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte čer 1, 2021 17:37

pavproch píše: Zítra? Zase předpopičají sucho, tak to snad pude... :prayer:


Po fčerejší průtrži to neska klaplo, už je posekáno (a že toho bylo). Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob čer 5, 2021 13:23

Tosem zvjedaff, esli jim to vyjde, slibujou na odpoledne bóřky (snad i s krópama - a cosyk sem už od ostravska/opavska jde), ale v noci byse zase mělo vyjasnit a zítra ráno být bajkovatelno. Kéžby.

EDIT o 2 hodiny později: to první splněno, bóřka přišla a přešla bez krup, už tam zase sfítí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned čer 13, 2021 13:26

Jak píšu v bajko-vlkně, neska sa ochladilo víc než mírně, bylo pocitově chladno/zima. Zítra ráno má být vyloženě kosa (+5), nežebymito nějak vadilo, ale bude to nezvyk po těch 14-ti dnech kdy i po ránu to bylo jen na třičko kr. rukávec.

Btw, zítra ráno cesta do prce polemlesemloukou3 bude epesní - u nás na dědině je v neděli zákaz dělat kravál (sekačkama) a proto zemědělci neska už od rána sekají a sklízejí tu louku (byla tam už trowa po pás).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon čer 14, 2021 7:50

Tak prd, velebnosti. Zase bylo ráno +12, čili třičko kr. rukávec. Akurváth ze / ve stínu táhlo chladno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob čer 19, 2021 16:44

Hnusny vedro. Byl jsem venku dve hodiny, neco pres 10 km (flakal jsem se a sedel na skale). Napadlo mne zvazit se pred a po. Rozdil 1.6 kila.

Vcera jsem tech 10 km dal za hodinu a pul, jelikoz jsem pak mel meeting. Nastesti nepouzivam kameru, kolegove by se asi zdesili, kdyby videli jak z me rude tvare leje :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob čer 19, 2021 17:40

mike píše:Hnusny vedro.


Máš pravdu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned čer 20, 2021 23:32

TVL, kde jsou ty slibovane bourky a ochlazeni o 10 stupnu? Pul hodiny po pulnoci a venku je 27 stupnu a dusno. Zdechnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon čer 21, 2021 7:36

Hm, kde jsi videl (abych upresnil, za posledni den-dva) predpoved, ktera slibovala, ze v nedeli, resp. v noci z nedele na pondeli se po bourkach ochladi o 10 stupnu???

BTW, bourky byly, u nas taky neco probehlo odpoledne. Kratce, jak skoncil dest (asi 10-15 minut), otevrel jsem vetrak vystrcil ruku, zdalo se mi, ze je venku (ve stinu) chladneji nez vevnitr v kuchyni. Jenze jsem okno otevrel a vrazilo do mne takove dusno, jak se z prehreate zeme vsechna vlhkost najednou vyparovala, ze jsem malem spadnul. Uz (za tech par vterin) chladneji nebylo ani nahodou a vlhkost 100%. (Samozrejme okno jsem ihned zavrel.)
mike píše:venku je 27 stupnu
Co venku... uvnitr je 27 stupnu, v noci v loznici bylo i vice. A (po tom desti) vlhko... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon čer 21, 2021 17:42

Neska ráno do prce polemlesemloukou3 to ještě relativně šlo (sice sem byl zpocený až na prteli, ale tak nějak bylo akceptovatelně těplo), zato z prce to bylo peklo šlapat proti kopci v odpoledním žáru - dyž sem ve tři vycházel, těploměr fpráci ukazoval - ve stínu - 32,7, když sem došel dom, tak domácí ukazoval dokonce 33,6. Fčíl se tam už zatáhlo ale bouřky nás - zdá se - úspěšně obchází. Blbé je, že třicet u nás na východě má být až do pátku. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec