Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » stř srp 24, 2016 16:04

zrovna když chci příští týden jet do Alp, tak je špatná předpověď počasí, deset dni za sebou má pršet Schönbichler Horn, tak doufám že jim to nevyjde tak jako jim to nevychází posedni roky, a když koukám na předpověď počasí i na jiné části Alp, tak i tam je předpověď počasí stejně špatná, si vůbec nepamatuji že by někdy pršelo deset dní za sebou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř srp 24, 2016 20:57

Idealni pocasi v Alpach je prave ted. Jedno z nejlepsich, co jsem v lete v Alpach mel. Viditelnost je pry 200 km. Dneska bylo absolutni azuro a vzduch je neuveritelne pruzracny, takovy jako v rijnu pri tlakove vysi. Hory vypadaji na dosah ruky. Videl jsem Antelao a dokonce bylo poznat, ze nahore skoro neni snih, jindy byva videt maximalne obrys, je hodne daleko. Bomba, kdo nejede ted, dela chybu. Do hor se jezdi, kdyz je pocasi a ne kdyz je volno ;-) A lepsi pocasi, nez ted, se fakt tezko hleda.

Na prelomu srpna a zari prichazi do Alp maly monzun, takze ano, muze prset i tyden v kuse. Predpoved na 14 dni je ovsem hadani z logru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv srp 25, 2016 7:33

@fps: Ja jsem 10-tidenni obdobi, kdy kazdy den prselo zazil. V Zillertalu, konkretne na Berliner Hohenwegu :-). Na druhe strane, nektere dny bylo pres den docela hezky, bourky a dest prisel odpoledne. Bylo tak napr. pri prechodu Schonbichlerhornu :wink:.

Jinak pokud bys chtel jit Berliner Hohenweg, bacha na posledni (nebo prvni) usek Kasseler Hutte - Edelhutte za deste. Uz jsem psal, ze na Kasselerhutte velice durazne odrazovali od toho, tak cela skupina, co jsme nezavisle na sebe sli BHW jsme sli spodkem - krome jednoho paru, ktereho pote svazel vrtulnik. Nejdrive se musi projit usekem, kde jsou za mokra hodne kluzke skaly a potom, hlavne smerem ke konci v hodne strmem tranvnatem svahu na uzke pesince (zamokra blatite), kde kazde uklouznuti na blate muze znamenat sesup o nekolik stovek metru niz, kde svah konci skalnatym srazem, tj. dalsich 100-150 m volny pad. Jeden z te dvojice tehdy mel stesti, uklouzl ale zastavil se par metru pod stezkou, ale nemohl se vubec pohnout, jinak klouzal dal. A jeho manzelka se zase nemohla pohnout na stezce.
Za pekneho pocasi to vypada na relativne slusnou cestu, zadna divocina, zadne velke slozitosti. Ted uz je tam uprostred i bivak a od nej unikova cesta. Kdyz jsme tam byli my, jeste nebyl ani jeden.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » čtv srp 25, 2016 13:32

mike píše:Idealni pocasi v Alpach je prave ted.

jak pro koho, pro mně ne, v létě se holím kopečkům vyhýbám, a nejenom kvůli tomu šílenému vedru, chodit celé dny na 50°C žáru tedy nemusím, párkrát jsem to zkusil, a už nikdy více
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv srp 25, 2016 22:14

Neni zadne vedro, je prijemne. Vzdyt uz je konec srpna. Akorat to chce 50ku tycinku na nos a slusne bryle :)

Na Zillertal jedine pouzitelne pocasi, tam je jinak hnusne a hnusneji. Asi nejhorsi oblast, kam jet, kdyz je spatna predpoved.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob srp 27, 2016 23:17

Pocasi je bomba. Sedel jsem dnes na Venedigeru v tricku. Azuro a skoro bezvetri. Uz jsou ale naznaky konce. Tlak pomalicku klesa, Dolomity uz nejsou zdaleka tak videt a na zapade uz v dalce naskakovaly mraky, nektere se tvarily i bourkove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod grco » ned srp 28, 2016 10:02

Hej, provokujes, ci co? :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2016 18:38

Jsem moderni, ne? Sdilim informace :twisted:

Mels videt vcera vecer u chaty. Kolem pobihali zmateni hipsteri, zoufale mavali telefony a nemohli uverit, ze existuje misto, kde neni signal :D Jeden sel v backorach snad kilometr po ceste, nez to vzdal.

Tak uz to skoncilo. Rano bylo jeste pekne, ale odpoledne prisly mraky a ted jde od zapadu dest. Presne v 16:36 zahrmelo tak, ze jsem malem spadnul ze stezky. Uplne bez varovani, nekde nad ledovcema, strasny rachot. Vcera jsem tou dobou sedel na vrcholku Rainer Hornu a prijit tohle, tak se snad budu muset prebalit. Kdyby teda jeste bylo co, jedno z mist, kam to mohlo prastit. Dnes jsem byl nastesti o kilometr niz a uz sestupoval. Pak jsem sestupoval rychleji :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte srp 30, 2016 20:00

Meteoblue nefunguje. Modely jsou rozbite, mala pravdepodnost i na druhy den. Takze prepoved je polojasno s destem s bourkami, coz dneska nebyla pravda. Nahore mraky, dole slunce, ani kapka, ani hrom. O Norech skoda mluvit, ale funguje Alpenverein. Doufam, ze i zitra, ma byt relativne pekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » stř srp 31, 2016 13:26

taky doufám že jim to na Alpenverein od 1.9. do 7.9. vyjde, je to úplně jiná předpověď než byla před několika dny na všech možných stránkách o počasí, v Alpách mělo v tomto termínu pršet deset dní v řadě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2016 13:21

Vcera to AV nastesti opet vyslo a Meteoblue ne. Prevazne slunecno, odpoledne dramaticke mraky, ale nespadla ani kapka a zadnou bourku jsem taky neslysel. A to jsem byl na hrebeni, ze ktereho bych ji slysel a videl na desitky km. Byl jsem na (myslim) nejzapadnejsim vrcholu Venediggergruppe a bylo pekne videt, jak na Zillertalu sedi mraky. Klasicky nejhorsi pocasi sirko daleko.

Njn, tyhle vseobecne predpovedi jsou vseobecne nahovno ((c) grco ;-)). Meteoblue ma plus, ze to aspon prizna, jak je tam mensi nez nejvetsi pravdepodobnost, tak je lepsi se kouknout z okna.

Kdyz jsem odjizdel, tak rano bylo krasne, ale uz v 9 naskakovaly mraky a od zapadu sla vysoka oblacnost. Na druhou stranu je tam porad celkem vysoky tlak, coz obvykle znamena, ze aspon par dni pouzitelne pocasi vydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob zář 3, 2016 15:40

Pocasi v Alpach porad vypada pouzitelne, jak jsem odhadoval (Meteoblue stale mimo a stale mala pravdepodobnost). Jesteze mne tak strasne boli nohy, ze mi ani neni lito, ze jsem tam nezustal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob říj 22, 2016 22:08

Do pytle... chtel jsem jet na jih za teplem a ted koukam, ze v Dolomitech je spousta snehu. Asi tak od 1700 - 1800 m #-o Nechci snih, chci babi leto jako kazdy rok :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » ned říj 23, 2016 15:27

Jak jsem se koukal na predpoved kvuli Wildspitze v jinem vlaknu, dost me prekvapilo, ze na tento vikend byly ocekavane hodnoty prirustku noveho sneho daleko nejvysi v oblasti Lienzu v A a potom kousek dal na Jih v Jiznim Tyrolsku. A byly to pekne hodnoty, sem tam to vypadalo i na metr (opakuji, za vikend!!!).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » ned říj 23, 2016 15:57

mike píše:chci babi leto jako kazdy rok :?
babí léto už bylo, měl jsi jet s náma :wink:
ale nezoufej a přibal lyže, už tam všechno chystali na sezónu, tak se asi dočkali *
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2016 15:30

Njn, mel, ale vis, jak to bylo s predpovedi. Kdyz jste odjizdeli, tak nevypadala nijak skvele. Porad doufam, ze tlakova vyse prijde, otepli se a snih roztaje aspon tam na jihu. Ale sance je letos asi nejmensi za poslednich X let, tolik snehu touhle dobou uz dlouho nebylo. Koukam, ze v roce 2011 jsem byl v Gesause 18. - 20. listopadu a snih jeste nebyl...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » sob lis 12, 2016 11:44

za čtrnáct dní se chystám na tři dny na těžko projít německou část Šumavy, a jestli bude počasí takhle pokračovat, tak budu muset vzít sněžnice, třeba Plechý už má 35 cm sněhu, což je slušný, jen tak dále
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » úte lis 15, 2016 11:37

Ráno padaly teplotní rekordy, -20°C v půlce listopadu, to je slušný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 20:30

I Praze to bylo dobre. Zima, jasno, vsude namraza a k tomu superuplnek. Svetla tolik, ze jsem nepotreboval svitit ani v lese, to jsem myslim jeste u nas nezazil. Docela kouzelne, zvlast kdyz pres mesic obcas preletel car mlhy. Idealni podminky na nataceni hororu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv led 19, 2017 20:24

Koukam ze zacali prezentovat mapy z aladaina po 3 h namisto dosavadnich po 6 (?), nez ze by to bylo nejak dulezite ale proc ne... :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod akrij » pát led 20, 2017 18:38

Dřív to bylo po 6h na následujících 48h a teď je to po 3h a dokonce až na 72h dopředu!
akrij
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 14, 2014 13:47

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát led 20, 2017 18:59

To je moc hezke, ale jestli zaroven nevylepsili i kvalitu predpovedi, tak uplne zbytecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pát led 20, 2017 19:27

hm na vic nez 48 h to podle me bylo, ale nevim zda az na 72

no dneska jim to pro severni hory moc nevyslo, meteoblue mnohem lepe a textova predooved od CHMI pro hory uplne mimo, ale to castecne odpovida zmene vystupu aladina pres noc.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pát led 20, 2017 20:09

Dřív to bylo po 6h na následujících 48h a teď je to po 3h a dokonce až na 72h dopředu!


jo vlastne mas pravdu, ja to bral vcetne aktualniho dne, tak to jo
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Mogen » pát led 20, 2017 22:58

Co je platný, že zmenšili frekvenci obnovování radaru, když jim to (alespoň dle mých zkušeností) stejně z 50% nevyjde? Viz tento čtvrtek... Dolní Vltavice na Lipně, Aladin hlásí -6°, přičemž yr.no -14°. Realita -15°. Neříkám, že vždy, ale yr je prostě s předpovědí někde jinde. Ale jasně, někdy tam mají taky slušný boty
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob led 21, 2017 2:13

Jj, yr.no je jinde, zrejme v nejakem paralelnim vesmiru :twisted: Uplne jsem na ne prestal koukat, pri delsim sledovani se trefovali minimalne. Furt sama slunicka a realita jinde. Plus vitr, silnejsi netrefili nikdy, ani kdyz byla temer vichrice a vsichni ostatni varovali. Takze jsem se vratil k Meteoblue, taky to neni dokonale, ale aspon uvadeji pravdepodobnost a kdyz je nejvyssi, tak se da na predpoved celkem spolehnout aspon na druhy den ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Mogen » ned led 22, 2017 9:15

Meteoblue neznám, vyzkouším. Já nevím no, ale já mám s YRem přesně opačné zkušenosti :D Prakticky veškeré výlety plánuju podle něj a zatím se nikdy nesekly. Ale je fakt, že to řeším v rozsahu 3-4 dny dopředu
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » pon led 23, 2017 20:40

mám to stejně, na yr.no už vůbec nekouká, a používám krom lokálních předpovědí počasí taky Meteoblue, poslední dobou tam sleduji pocitovou teplotu, a ta jim celkem taky vychází, třeba pocitová teplota na yr.no není vůbec
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát led 27, 2017 4:45

Hmm, zase nejake teplotni anomalie v Praze... Teplomer na mem balkone (2. patro pod strechou, zapad) ukazuje -3. Teplomer na skole na vychodni strane taky -3 (vyska prvniho patra), ale ten na zapadni strane -5, prestoze je vys (tak druhe patro). CHMU na Ruzyni ma -9 a to obvykle odpovida stavu tady u nas. Pocitove byla pekna kosa, tech -9 urcite, real feel na vetru aspon -15 a to zas nejak moc nefoukalo.

Potreboval bych nejaky digitalni teplomer s logovanim, nevite nekdo o necem takovem? Maly, lehky, bezudrzbovy a kdyby vydrzel na jedno nabiti aspon tyden, bylo by to fajn.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát led 27, 2017 9:14

Teploty fčíl lokálně lítají jaxfiň - např. dnešní ranní cesta k dochtorům do Ovy: u nás -6, na pinduli taky, na Solárce -12, v kunčicách -6, na čeladné -14, v místku-10 a v ově mínus 2....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron