Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob dub 30, 2022 20:14

Dneska predpoved nejak nevysla. Jeste v noci melo byt podle Aladina cely den zatazeno a v nedeli o neco lip, ale s moznosti srazek. Nechal jsem tedy vylet na nedeli, coz byla mozna chyba. Dneska bylo odpoledne a vecer krasne, v Praze v podstate azuro a dal na sever to taky nevypadalo spatne. Sakra, k cemu je predpoved, ktera nefunguje ani 12 hodin dopredu? :?

Predpoved na nedeli se vylepsuje, tak snad zitra nezmoknu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 1, 2022 12:11

Já bych jim neska udělil mrdajli za přesnost předpovědi: v modelu fčera na čété1 ukazovali denní chod oblačnosti a srážek na dnešek a tady u nás (už) ve 12 první přeháňka. A jo, 12:05 začlo krápat. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon kvě 2, 2022 13:13

Slibovali přeháňky .... a fčíl sem byl autem - jen kousek, asi 15km, ale na těch 15-ti km asi 6x začalo a přestalo. To sem teda zvjedaff, esli na cestu dom z prce bude třeba membrána nebo ne.

EDIT po návratu z prce dom: Membrána třeba nebyla, ale krápalo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 3, 2022 7:56

Ty jo to sou (náhlé) změny: Ešče minulý týden poránu i mrzlo a neska sem šel polemlesemloukou4 do prce jen třičku kr. rukávec a litoval, že nemám křaťasy. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 3, 2022 15:41

Ty jo, ten nahoře mě neska měl ráth: Dyž sem se chystal ve tři na polemlesemloukou4 dom z prce, tak 14:50 začlo scát, 14:59 přestalo a pak už ani kapka. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř kvě 4, 2022 10:18

pavproch píše:a litoval, že nemám křaťasy.

Tak jo, sem teda přešel na letní outfit (vč. ustřižených nohávů, zmrzlíci se letos konat nemají, to sem zvjedaff, esli bude třeba ešče dlouhé klahoty nebo ne). Neska ráno zase fajná vycházka do prce, aji jednu lyšku sem (na dobrých 150m) viděl....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2022 10:46

pavproch píše:sem zvjedaff, esli bude třeba ešče dlouhé klahoty nebo ne
:(( Hm... Ty nechces uz mit dlouhe kalhoty - a to se furt stezujes na bolava kolena... :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát kvě 6, 2022 13:36

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, místy přeháňky, zpočátku ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 9 °C.
Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, na většině území přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřka. K večeru postupně ubývání srážek. Nejvyšší odpolední teploty 15 až 18 °C.

To sem teda zvjedaff, esli zítra ráno bude bajk nebo gorateks..... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob kvě 7, 2022 11:54

Neska bajk nebyl - mělo být podle předpopičasí tak nějak všelijak a ráno dyž sem stal, tak bylo sucho ale šedivo a tmavlo to = než sem dosnídal, tak už (ne moc, ale) scalo a ščije tam doteď. Čuli byla vycházka v gorateksu.
Na zítra ráno slibujou o trochu líp, tak to třeba zítra pude točit nohama. :bike:
Počasí přes den (07-24):
Převážně oblačno, zpočátku místy zataženo, ráno ojediněle mlhy. Místy přeháňky, během dne ojediněle bouřka. Večer ustávání srážek a místy polojasno. Nejvyšší odpolední teploty 19 až 22 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 8, 2022 12:32

Hmmm, tak ráno to bylo neska stejné jako fčera = scalo, ne moc ale scalo = takže zase vycházka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon kvě 9, 2022 12:35

Kouknul jsem bokem ven oknem - a ono tam "snezi". Kouknu vic - a to jen zacal foukat vitr a zrovna "doslo" kvetum takoveho silne rozkvetleho (ted) "ruzoveho stromu" :-).
----------
Vcera jsem rano jeli autem na Slovensko. Sedli jsme dovnitr, vyrazili a cca od FM zacalo lit. Po cca 20-ti minutach jizdy v lijaku se steraci na nejvyssi vykon v radiu hlasili ve zpravach pocasi, cca: "Na celem uzemi CR slunecne, jasne nebo polojasne pocasi, jen na jiho mistami lehce prsi.". Tak jsem se sam sebe musel ptat, jestli uz Slezsko a Tesinsko prestalo byt soucasti CR :D.

Jinak pocasi nam vyslo neskutecne. Za hranicemi uz neprselo, jen obcas mirne kratke mrholeni. Dojeli jsme do Blatnice, vyrazili na TLustou (a manzelka jeste na Ostrou). Bylo se zatazenou oblohou, postupne i slunce vykouklo, nakonec jsem se i natreli kremem. Vsude kolem nad kopci pekne silne destove mraky, castou i bourkove, nekdy i vypadalo, ze mozna nekde i bouri. Na mne nespadla ani kapka, az jsem byl u auta a cetl jsem si na automatu, jak zaplatit parkovne spadlo nekolik malinkych kapek z pokusu o mrholeni. Manzelka rikala, ze na Ostre dokonce videla naznaky nekolika kapek i na kamenech, ale jen par vterin a stejne slabe jako u mne dole. Kdyz jsme se u auta spolecne najedli, zaplatil jsem, vysli z parkoviste - zacalo lit. Dojeli jsme pred OV, zacalo silneji prset, nad OV byl pekne velky cerny mrak, na chvili prestalo, u CEZ areny (ehm, ted se to uz jmenuje jinak) zacalo zase prset, jeste padaly kapky na okno, kdyz jsme zastavili parkovat. Kdyz jsem ale vysli z auta, uz neprselo, tak jsem za sucha dosli az domu.

A to jsem vyrazili prave do VF kvuli vcerejsi predpovedi, kdy tam melo napadnout <2mm za cely den, vetsina az k veceru. Druhy mozny cil byla Babia hora, tam by to melo byt podobne. Rano po ceste (v tom prvnim desti) jsem se kouknul na aktualni data - VF 14,9mm srazek rozlozenych do celeho dne, nejvic tesne po obede, kdy bychom meli byt na hrebeni. Babia hora skoro naprosto stejne. MF na tom melo byt jeste hur, tam se nic na spatne predpovedi nemenilo. Tak jsme si rekli, ze pujdem, kam jsme puvodne meli nemireno - a nahore nas asi meli vcera radi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 17:51

Kouknul jsem odpoledne na teplomer a ukazoval 47 stupnu. Ted jsem kouknul na zaznam a nejvyssi teplota 52, resetoval jsem to asi pred mesicem. Mozna uz bych mel cidlo premistit ze zimni polohy nekam, kde na nej nesviti slunce :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon kvě 9, 2022 20:05

TVL, kde to bydlis???

Ja mam cidlo teplomeru asi 10 cm od sten kolem okna, drat jde pres horni roh okna ven, trochu "v ukrytu" v okenni "dire" ve vysi cca 4 m nad zemi. V lete na nej sviti slunce tak cca 13-16 a potom cca 17:10 -..., na celou stenu sviti tak od 11:30, takze se pekne prohriva. I tak ani v nejhor(kej)sim lete na nem nikdy nebylo 50, nejtepleji bylo snad 47 a to bylo snad mesic kazdy den nad 30, spise nad 33-35 (ve stinu).

Ty Tve teploty ted - to musis mit nejakou cernou betonovou vyhrevnou plochu, navic ted jeste neni tak horko ani tak dlouho nesviti slunce... Co tam budes mit koncem cervence???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 20:32

V Praze :D Mam balkony primo na zapad, takze se odpoledne pekne prohrivaji a dneska bylo mimoradne krasne a nefoukalo.

V zime jsem cidlo postavil primo na dlazdice a prilepil k rantlu u steny, ktery je taky z nich. Dlazdice jsou cihlove cervene a akumuluji teplo. V lete je u zeme tech 50 bezne, nejspis i vic. Vsak mi tam skvele rostou rajcata, akorat maji silenou spotrebu vody. Kdyz byly ty nejvetsi vedra, tak se stavalo, ze 4 rostliny vypily 25 litrovy kanystr za necele dva dny, normalne vydrzi tyden.

Blbe je, ze to cidlo nemam kam dat. Normalne ho mam na svetle pod stropem, kam sice slunce nesviti, ale zato tam stoupa a drzi se teply vzduch. Zvlast v zime to dela velky rozdil (klidne 5 stupnu), proto jsem ho dal na zem, ale ted uz je to spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » úte kvě 10, 2022 0:51

Jsem si teď pustila radar a objevilo se tam datum 30.11.1899 (čas 0:00 UTC), prý v tu dobu nepršelo :D

apuka píše:Co tam budes mit koncem cervence???
Spálenej flek. Jen můžem doufat, že z mika nezůstane to samé :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte kvě 10, 2022 1:14

Koncem cervence tam bude stat kvetinac s rajcetem nebo paprikou, jako kazdy rok ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte kvě 10, 2022 14:35

mike píše:V lete je u zeme tech 50 bezne, nejspis i vic. Vsak mi tam skvele rostou rajcata
Hm... Zajimave.

Moje zkusenosti (a teoreticky zahradkarske geny zdedene po nekolika generacich predku, i "profesionalnich" zahradkaru) rikaji, ze rajcata sice rady teplo, ale ne az takove horko, to jim nedela dobre, hlavne spolu horko a delsi dobu prazici slunko. Ani velke rozdily mezi nejvyssi a nejnizsi teplotou nesnasely dobre.
To u nas na jihovychodnim Slovensku se prave kvuli tomu pestovaly tak, aby dozraly jeste pred nejteplejsim letem, jinak to uz nebylo ono, v podstate ani poradne nevyrostli, navic se rychle dokazaly zkazit. I v sklenicich, resp. foliovnicich byly alespon chranene pred primym slunecnym svitem (tou folii).

Ale kdo vi, ted se pouzivaji uplne odlisne odrudy, mozna odolenjsi vuci horku a ostatnym vecem. Mozna bys je (vcetne zeminy) ale mohl zkusit - alespon v lete - ochranit nejakou pruhledno-foliovou striskou od nejvetsiho slunka. Budes mit i trochu mensi spotrebu vody, mozna budou mit i "plnsi" chut, takto, jak to mas musi dozrat prilis rychle.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte kvě 10, 2022 16:44

Pisu u zeme, nad zemi je to lepsi. Rajcata to zvladaji diky stalemu prisunu vody, jelikoz jsem pro ne vyvinul skvely zavlazovaci system ;-) Navic jsem psal o lete a myslel obdobi, kdy je venku pres 30, extrem v poslednich letech tu byl az ke 40 a i tak to zvladly. Ony totiz nejvic rostou na zacatku tj. v cervnu a kdyz prijdou vedra, tak dozravaji. Extremni vedra na to nejsou nejlepsi, ale treba vloni bylo relativne chladno a vlhko a rajcat jsem mel min a ne tak chutnych jako predchozi roky. Jinak mam uplne skvela, takova nekoupis. Nejlip dozrala chutnaji spis jako ovoce, plna sladka chut. Tech je v dobrych letech tak 30 %, ostatni jsou furt velice dobra, ale ne uplne skvela :) Samozrejme je to i odruhou, pouzivam naopak starou overenou, Stupicka rana, chutna mi nejvic.

Dneska mi cidlo opet ukazovalo 45 a venku je realne 24 (chcete mne zabit? #-o). Mozna je tu trochu zmatek v pojmech. Cidlo je plastovy bazmek, ve kterem jsou dve AA baterky a bezdratovy vysilac a teplomer. Takze ta teplota neni teplota vzduchu, ale teplota cidla, ktere je rozpalene sluncem. Proste to ukazuje nesmysl, na slunci nesmi byt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 12, 2022 7:44

Ty jo, Alena fčera v předpopiča slibovala "čerbrencové" horké ráno a jo, bylo tomu tak = 18st (ráno ve stínu). Letní vycházka do prce, zpocený až na ... ano, tam.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 12, 2022 8:29

přesně, píšu i v kolovláknu, letní outfit dneska bohatě stačil i poránu z kopca
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát kvě 13, 2022 10:10

Tak jo, léto je (asi) definitivně tady - letos poprvé sem právě v kanclu klimu přepnul do chladícího modu (starý sklerotik fčera v tom hicu seděl, pařil si prtel a nezpoměl si, že to de přepnout, no... :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon kvě 16, 2022 8:13

Neska ráno zase přenádherná vycházka do prce - bylo příjemně chladno, slunko, bezvětřo, kuleno si dalo říct = 1*.
A sem teda ukrutně zvjedaff, esli bude zítra ráno změna = gorateks:
Počasí v noci (22-07):
Oblačno až zataženo, postupně na většině území přeháňky, zpočátku místy bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 13 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 17, 2022 8:06

Změna byla (gorateks "on") ale jen napůl - ten nahoře mě má vlastně ráth - ve tři zčlo mocně scát a scalo ještě dyž sem stával, ale pak to přešlo jen do krápání, celou dobu cesty proti kopci jen velmi málo pokrapovalo, dyž sem vylez na kopec, tak začlo scát = v gorateksu jen z kopce = "půl bídy". Hezky!
PS: ...ale fčíl už tam vysvítá a nechčije vůbec.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř kvě 18, 2022 7:53

Ty jo, zase se trefili - slibovali jasno, místní mhy, slunečno a +5 a bylo jasno, místní mhy, slunečno a plus 5. Hezky! Křasna vycházak do prce, na letní třičko sem musel ale přidat triko dl. rukívec, na nohy (křaťasy) zima nebyla. A vymotokozovaný průchod vysokou trowou je supr, i dyž byla rosa fest (po dešti + mhy) tak lýtka a fusekle nic neschytaly = do bot nenateklo vrchem (a membrána membránovala = pohoda).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 19, 2022 8:17

Na neska ráno zase slibovali kosu a nebyla - už zase to bylo jen na třičko kr. rukávec. Fajná vycházka do prce s přídavkem přes druhý kopec. :t:t
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2022 20:33

Uz je to tady. Zrovna v okamziku, kdy vypuknul Ragnarok, mi prijel kuryr z Kosiku. Rikal chudak, ze ani nemohl vylezt z auta.

radar4.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » pát kvě 20, 2022 21:55

Už se to hrne i na nás, šlo to hodně rychle, venku je slyšet hřmění, zvedl se vítr a blesky se za kopcem jen míhaj.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2022 22:00

Jj, je to rychle. Jak prislo, tak odeslo, ted uz prsi jen ze stromu. Ale ta prvni vlna byla docela sila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » pát kvě 20, 2022 22:46

U nás to naštěstí přešlo nakonec v pohodě, už se jen občas zableskne a teď jen prší. Protikroupová opatření byla zbytečná, což je dobře.
A to jsme po shlédnutí radaru a bouřek dnes raděj nechali naši Pipi spát v kuchyni, aby se ve své Pipi-komnatě nebála :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob kvě 21, 2022 12:46

Jak píšu v kyklovlkně, nám (tady na SV) se ty nějvětší bóřky vyhly. Tady je o tom zajímavé povídání vč. animace, jak to šlo skrz Kocourkov.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron