Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv říj 23, 2014 16:10

:D tomu se rika objevit Ameriku ;-) Vlastne Norsko. Rekl bych, ze to tu vsichni znaji a letos jim to teda moc nejde. U nas se jeste da, ale Alpy jsou docela mimo minimalne od cervence. A jestli odpovidas wawrikovi, tak ten chce neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod šíp » čtv říj 23, 2014 16:17

Letos to Norové nezvládali ani u svého souseda, tj ve Finsku.
O ČR nemluvím, tab byli často mimo mísu úplně, tohle asi nejkřiklavější příklad: Praděd, sobota 27.9., předpověď z rána toho dne a reálné počasí, trvající prakticky celý den.
Přílohy
07_mlha.JPG
07_mlha_I.JPG
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv říj 23, 2014 18:31

šíp píše:Letos to Norové nezvládali ani u svého souseda, tj ve Finsku.
Ze by to bylo tim, ze letos to prakticky nikdo nezvladal nikde, az na obcasne kratkodobe (snad nahodne) shody....?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod METEOblue » čtv říj 23, 2014 18:40

No treba jim to vyslo s tim sluncem jenom to chtelo dostat se nad ni :ú
Predpoveded jestli bude inverze a od jake vysky, ci se mlha s prvnim slunce rozplyne asi nezvladne zadny model.
METEOblue
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát říj 3, 2014 20:03

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod šíp » čtv říj 23, 2014 19:39

U mnou uváděného Pradědu se nám nad inverzi a mlhu prostě vylézt nepodařilo
Přílohy
12_vrchol_II.JPG
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv říj 23, 2014 19:43

Je moc nizky :twisted:

Norove jsou letos prehnane optimisticti. Obvykle predpovidaji pocasi, ze lepsi byt nemuze, a tak je horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod šíp » čtv říj 23, 2014 19:53

No, to není zas až tak pravda, letos mi přišli úplně mimo v ČR, a to jak ve smyslu, že předpovídali pěkně a bylo ošklivo, tak ve smyslu opačném. Nemám to tak zdokumentované, jako v září u Pradědu, ale přesně si na to vzpomínám. Vypíchnu jen ty nejkřiklavější:
- duben, Javorníky: hlásili bouřky na velikonoční pondělí, přitom bouřky, a to dost silné, přišly v neděli a řádily v jiných místech, než zněla předpověď
- květen, Beskydy: mělo být jak pěkně a slunečno, tak deštivo a v reálu to bylo přesně naopak, v hodinách, kdy měla být průtrž, svítilo slunce, a když měla být modrá obloha, silně pršelo
Samozřejmě chápu, že ne vždy se předpověď podaří, ale u Norů jsem za několik let byla zvyklá, že jsou poměrně přesní. O to více vnímám letošek, kdy jsou úplně mimo. Asi jako nejmenované české servery.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » čtv říj 23, 2014 19:57

Jak píše apuka, letos to nešlo moc dobře snad nikomu. A jestli jste někdo sledovali synoptický mapy, tak jste mohli vidět, že se ani není čemu divit, v tomhle prostě fakt předpovídat nešlo. Nejlepší předpověď asi byla "nebude-li pršet, nezmoknem" :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv říj 23, 2014 20:05

Ty abys rosnickare neomlouvala :twisted: Jak neslo. Neslo mne, mozna tobe, ale oni jsou v tom jednak vzdelani a jednak za to placeni. Kdyby aspon napsali, ze to nejde nebo ze jen hadaji, ale kdyz vydaji predpoved bez tehle informace, tak by si za ni meli stat.

BTW, predpoved AV pro Alpy ji obsahuje (mala, stredni a vysoka pravdepodobnost).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod šíp » čtv říj 23, 2014 20:10

Ve Finsku jsme si vytvořili teorii, proč jsou Norové letos tak mimo s předpovědí, a to i na bezprostředních pár hodin, což by podle mě problém být neměl.
Ve Finsku jsme dost často pozorovali nízce položené mraky, které zřejmě radary zachytit nemohly. K našemu překvapení ta vlna nízce položených mraků byla častá a měla i jiný směr posunu ve srovnání s běžnou linií mraků. Toť náš laický názor.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv říj 23, 2014 20:14

wawrik: no ja treba krom te ucebnice paraglidingu cetl Počasí takřka populárně - dobra knizka, nektere kapitoly jsou nudnejsi, jine zabavnejsi :) e-zdroj me zadny nenapada krom toho ze Dvorak ma blog jasno.cz ale uz jsem tam hodne dlouho nebyl a prispevky jsou spise sporadicke. Mozna knizka od nejakeho zahranicniho autora specialne zamereneho na turistiku by byla zajimavejsi.

Musim rict, ac bych rad, ze me to prepdovidat pocasi moc nenaucilo, kor na horach. Nejsem si jist, zda pocasi na horach neni az tak ruznorode, az se v nem dobre vyznaji jen dlouholeti obyvatele :)

Souhlasim, ze letos bych se co se predpovedi tyce nepriklanel ani k chmi ani k norum, pokud to jednou vyjde jednem a podruhe druhejm, tak je to cele k nicemu :)
Byl jsem na Pradedu o tyden pozdeji a to inverze byla a hladinka oblacnosti byla v nejakych 1300-1400
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv říj 23, 2014 20:30

tohle by mozna mohly byt slusne ebooky ebooky - zde je treba i ukazka z knizky
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » pát říj 24, 2014 7:58

možná se Norové teď soustředili víc na východ :mrgreen: pro východní středomoří jim to letos zatim vychází dost dobře, v podrobné hodinové předpovědi jim te%d na podzim i předpověď srážek vychází, časově plusmínus půl hodiny
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát říj 24, 2014 8:24

mike píše:Ty abys rosnickare neomlouvala ... oni jsou v tom jednak vzdelani a jednak za to placeni. Kdyby aspon napsali, ze to nejde nebo ze jen hadaji, ale kdyz vydaji predpoved bez tehle informace, tak by si za ni meli stat.
Oni ale svoji praci delaji poctive a peclive, dokonce i presne. Ten problem je nekde jinde - vsechny predpovedi se delaji na zaklade matematickych modelu pocasi podle namerenych hodnot, vsechny matematicke modely se delaji vice-mene na zaklade preneseni letitych zkusenosti do fyzikalnich zakonu a nejvetsi cast "prace" techto modelu je z oblasti statistiky a pravdepodobnosti. Jenze letos (vlastne zcasti uz i vloni) se pocasi prestalo chovat podle "letitych zkusenosti" a uplne se vymykalo ze statistiky. Proste ani "mistni znalci", pracujici podle mistnich podminek bez merenych hodnot nedokazali predpovidat tak, jak jim to vzdy krasne vychazelo. Pridej k tomu, ze soucasne pristroje maji danou presnost mereni hodnot a pritom i rozdily v hodnote jednoho parametru v radech miliontin (resp. tisicina, desetitisicina soucasne presnosti) dokaze pri tom obrovskem mnozstvi parametru a zavislosti mozny rozsah dopadu neskutecne zvetsit.
Jednoduse receno meteorolgie, resp. predpovidani pocasi neni postaveno na presnych dedukcich typu "kdyz tady bude X, tak tam bude Y", je to VZDY pravdepodobnostny model pracujici s mnoha nahodnymi velicinami. Jsou veci, ktere jeste stale nikdo nevi, jak funguji, natoz aby to presne predpovidali a kdyz zacnou veci fungovat uplne jinak jak je zvykem za cele obdobi pozorovani´, tak se nediv, ze se predpovedi rozchazeji se skutecnosti. Ale hadani to rozhodne neni - jen nikdo netusi, s jakou pravdepodobnosti se bude model shodovat se skutecnosti. Bohuzel, toto je skutecnost. Nam, byvalym pionyrum to ale vadit nemusi, my jsem "Vzdy pripraveni!" :D
A nevim, jestli sis vsiml, ze jednak cesti meteorologove letos casto upozornovali, ze se neda na predpovedi spolehat a chmu taky preslo misto presnych predpovedi k udavani pravdepodobneho rozsahu predpovidanych hodnot. Jenze lide (jakoze "masa") toto nechteji prijimat, oni chteji "presnot", na kterou mohou nadavat, ze to rekli spatne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod wawrik » pát říj 24, 2014 8:36

scinkk píše:Musim rict, ac bych rad, ze me to prepdovidat pocasi moc nenaucilo, kor na horach. Nejsem si jist, zda pocasi na horach neni az tak ruznorode, az se v nem dobre vyznaji jen dlouholeti obyvatele :)

Mne to (rámcovo) pomáha veľmi. Už dvakrát som vďaka tomu utiekol pred prúserom. Také to základné rozoznanie, či prichádza tlaková níž a vlhký vzduch, prípadne sa začne vytvárať nejaký špecifický oblak(y), ktorý do pár dní veští príchod zlého počasia. Napríklad Altocumulus lenticularis, veľmi výrazný oblak (ktorý si našinec rýchlo všimne, lebo je pre nás nezvyklý), je v neskoro jesenných/zimných Himalájach predzvesťou prehánok s predstihom 2-5 dní. Pritom na nete žiadnu takú informáciu nájsť neviem (jeden slovenský meteorológ sa mi aj vysmial, že je to nezmysel), ale zatiaľ som ho videl trikrát, a trikrát ten teplý front so zrážkami aj naozaj prišiel. Raz z toho bol aj prúser s vyše desiatkou obetí - a zrovna vtedy, keď som mu neprikladal vôbec žiadny význam a počasie som si nevšímal. „Našťastie“ mi vtedy omrzli ruky a z oblasti som odletel vrtuľníkom ako pán v dostatočnom predstihu :-)

Teraz by som sa potreboval naučiť lepšie identifikovať veterné počasie a veterné údolia, hlavne to prvé mi dosť nejde.

Dík za toho Dvořáka, dobrý tip. Možno sa budú dať zohnať tie knižky aj elektronicky.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pát říj 24, 2014 8:54

wawrik: je fakt, ze alespon takove ty zakladni veci, jak poznavat moznou nastavijici zmenu pocasi dle druhu mraku nebo treba efekt mihotajicich se hvezd apod je dobre znat. Tusim, ze v teto knizce je i dost zajimava kapitola o bourkach. Hm asi si tu knizku zas prectu, uz je to preci jen dost roku :)
Odvazil bych se tvrdit, ze Dvorak bude mezi ceskymi autory ten nejlepsi. Tusim ze je letecky meteorolog a ty z principu povazuji za ty nejlepsi :) Mozna tu cast v ucebnici paraglidingu psal on.
Hm jak laicky predpovidat vetrne pocasi me nic nenapada, juknu do ty knizky, zda tam o tom je nejaka kapitola :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát říj 24, 2014 12:28

wawricku, predpovidat vetrne pocasi jenom na zaklade lokalnich pozorovani bude dost tezka (IMHO). A hlavne odhadnout, v jake vysi vitr bude je spise hadani (a pro tebe je dulezite, abys vedel, ze bude pri zemi a nebude Te az tak zajimat, ze 100m nad Tebou bude pekne foukat, kdyz je pri zemi jen mirny vanek). Ale pokud si dobre spominam na prednasku, neco se da odhadovat podle rozdilnych vrstev mraku. Dale se daji odhadovat turbulence a stoupajici vzduch ve "fenovite forme", ale zase netusis, kde se to nakonec projevi. (Priklad: leteli jsme malym petadlem nad sedlem mezi Smrkem a Malym Smrkem v Beskydech, docela maly vitr, obcas slabsi narazovy, ale nad sedlem ve vysi nejakych 100m to najednou s nama smykalo, ze jsme ve vterine spadli a odklonilki od trasy o nejakych 20-30 m. Pod nama na sedle bylo pritom prakticky bezvetri - stromy se vubec nehybaly. A o tomto vetru nic netusili ani na blizkem (10km?) letisti, pricemz tam meli zrovna letecky den s vyhlidkovymi lety a seskoky i kolem te oblasti. Nas pilot to tam dobre znal, prece to neocekaval. Proste tyto "lokalni" vetry Ti nedokaze predpovidat nikdo. )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát říj 24, 2014 16:38

apuka píše:Oni ale svoji praci delaji poctive a peclive, dokonce i presne.

Neni dulezite, jak se kdo snazi, ale jake ma vysledky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » pát říj 24, 2014 19:40

mike píše::D tomu se rika objevit Ameriku ;-) Vlastne Norsko. Rekl bych, ze to tu vsichni znaji a letos jim to teda moc nejde. U nas se jeste da, ale Alpy jsou docela mimo minimalne od cervence.

to taky bohužel musím potvrdí, a to už od cca začátku roku, jak v Alpách, tak ale i u nás, před třemi týdny jim na Goldberggruppe ulétli dokonce už i teploty, hlásili nejnižší teploty v noci -6°C, a bylo něco nad nulou, nemrzlo, už se není na koho spolehnout, mě poslední dobou vychází nejlépe tohle https://www.meteoblue.com/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát říj 24, 2014 19:52

Teploty v horach bych jim asi az tak nevycital, staci mensi inverze a jsi uplne jinde. Urcite to znas, jdes celkem v teple, sejdes do nejakeho doliku a najednou je tam silena kosa. Zvlast ted na podzim to byva casto. Spis mi vadi vitr, v tom jsou uplne mimo celou dobu. Skoro vzdycky predpovidaji slaby az bezvetri bez ohledu na vysku a nahore nekdy pekne fouka.

Proti Meteoblue jsem byl dlouho zaujaty, jelikoz stare zkusenosti byly hodne spatne, ale wawrik mne presvedcil, ze jim to uz docela funguje. Takze na to ted budu koukat a uvidi se, jak jsme na tom.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pipe » sob říj 25, 2014 19:53

Omlouvám se, že jsem si mohl byť jen na vteřinu myslet, že by někdo Nory neznal :finga: .
:mrgreen: :mrgreen: Ne vážně, možná na světě někdo takový existuje. :mrgreen: :mrgreen:
Jinak díky za Meteoblue, ty neznal zas já... :partyman: není nad to mít další zdroj informací, podle nichž by mělo být fajn a nakonec rychle cpát spacák do žďáráku a sebe do spacáku tak, aby co nejméně věcí zmoklo. :finga:
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » ned říj 26, 2014 9:58

Vcera jsme cely den premyslel, ze hacknu norum server a vymenim jim ikonku slunicka za nejaky sprosty obrazek :)

edit: meteoblue vypada zajimave, taktez zkuskim sledovat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod wawrik » ned říj 26, 2014 17:23

Mne meteoblue funguje pre lyžovačky v Alpách dlhé roky. Ale je pravda, že kvôli lyžovačke to nemusí byť tak presné, ako na turistiku. Obyčajne mi stačila oblačnosť a rámcovo teplota s vetrom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned říj 26, 2014 17:30

na lyžovačku je super tohle

sic jen některé fičury sou tam free, ale i ty stačí - třeba 6denní předpověď pro různé výšky v daném středisku (u mně Le2Alpes)... navíc aktualizovaná velice často, několikrát denně... za ty roky co jezdím do FR sem zjistil, že se na to dá velmi, velmi dobře spolehnout
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod scinkk » úte říj 28, 2014 20:21

No konečně šla ta inverze do ...... :-) Tak jsem oslavil státní svátek kochanim se českou krajinou celý den. A k tomu ještě dobra volba trasy Šumperk - Hanušovice. Tahle oblast je takový můj letošní objev a láska na první kilometr :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » úte lis 4, 2014 8:18

taxem kucka z Norska nějak přechválil, za posledních 14 dní jim i krátkodobá vycházela tak 1:2; dyž hlásili "light PM showers" padaly kroupy a na silnic stály asi tři centimetry vody, včera mělo být jasno až polojasno a večer pršelo ...
asi jim ten španělskej chlapeček trochu promíchal mapy ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » sob lis 22, 2014 22:03

tak jsem zvědav komu vyjde předpověď počasí pro Nízké Tatry, pro Ďumbier Norové předpovídají skoro jasno, -3°C až -12°C http://www.yr.no/place/Slovakia/Other/% ... /long.html, a meteoblue polojasno, občasné sněhové přeháňky, +2°C až -5°C https://www.meteoblue.com/en/slovakia/w ... 54/14-days, zase dost rozdílná předpověď, raději bych kdyby to spíš vyšlo Norům, nejenom že by mělo být pěkně, ale i víc mrazivo, čím víc mrazivo, tím méně lidí, ale spíš to zase vyjde meteoblue
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned lis 23, 2014 0:55

Ocekavej to nejhorsi a muzes byt jen prijemne prekvapen ;-) Vis jak je to letos s Nory a temi jejich slunicky.

Delsi predpoved mi letos vysla jednou a vsichni se na ni shodovali. Tlakova vyse na konci rijna a bylo dokonce jeste lip, nez predpovidali. Ne 3 - 5 dnu azura, ale 7. Ale aspon na tech trech dnech se shodovali opravdu vsichni, takze jsem jim uveril, jel a byl rad. Pozdeji ty dalsi dny upravovali k lepsimu a konec taky trefili, to uz jsem jel zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 18:44

Vcera bych Norum ty jejich slunicka nejradej narval nekam... Jel jsem schvalne do Decina, jelikoz tam meli slunicka na cele odpoledne a vecer. Z Aladina se nic rozumneho vycist nedalo, snad jen ze nema prset, ale mapa oblacnosti vypadala jako nahodne vygenerovany sum. A realita? Slunce jsem ani nezahledl a od nejakych 500 m nad morem jsem sel v mraku. Viditelnost tak 20 - 30 metru, na Bukove hore jsem vysilac uvidel az z mista nejbliz pod nim a prvni patro/okruzi jen jako monstrozni nezretelny stin nad sebou. Zato slyset byl kvuli vetru aspon na kilometr. K tomu vlhko, ledovy vitr (ten Norove nepredpovidaji spravne nikdy). Nastesti sice neprselo, ale v tom vetru padala voda ze stromu a ne uplne malo. Po setmeni se vitr trochu uklidnil, ale v mlze s celovkou to nebylo nic moc. Asi nejhorsi pocasi, co jsem letos u nas mel, vedet to predem, tak se na to nejspis vykaslu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » pon lis 24, 2014 18:51

mike píše:Asi nejhorsi pocasi, co jsem letos u nas mel, vedet to predem, tak se na to nejspis vykaslu.

tak to já mam podobné počasí na jednodenní výlety docela rád, už jenom kvůli tomu že nikdo nikde není
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Pokec