Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon pro 11, 2023 10:41

Nescalo a nechčije = byla vycházka, slibovali přimrzlo ale prd, obleva je už i tu u nás - čvachtalo to celou dobu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Quido » pon pro 11, 2023 14:15

Jo, a je to v zadeli, bílo se mění v nechtné hnědo-šedo-černo, celý týden má být nad nulou a ešče ma chcat....
A tož, jak to bude na Vánoce, nevím nevím ... :-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon pro 11, 2023 21:52

JJ, dnes, hlavne odpoledne to tady v OV (konkretne sidliste Piskove doly) slo dolu docela rapidne. I kdyz zase tak horko nebylo, ale jak jeste do toho zacalo prset....

A to jeste:
a) ve ctvrtek vecer kdyz manzelka vysla na Svinove z vlaku, tak se hoodne divila, kolik je tady stale snehu (bylo na mnoha mistech tak 20 cisel minimalne, na rovne strese nad vchodem mozna i 25)
b) v sobotu jsme slapali z autokempu Trusalova na Chatu pod Chlebem a divili se, ze je tam dole, snad az po Zajacovou (700+m) min snehu nez u nas pod oknami (cca 215-220m).
c) jeste vcera vecer jsme stretli bezkare kolem Odry, stopa byla vedle reky nekde hluboka i 8-10 cm, jen na naspu bylo snehu min (ale tam snad jde pod zemi nejake potrubi).

Ale jeste vcera k veceru bylo jen tesne nad nulou - jenze od zeme se to trochu topilo, bo snih napadnul na jeste nevychladlo zem a zafungoval dobre jako izolator...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte pro 12, 2023 14:48

Původní plán byl, že zítra budu celý den brmbrmbrm, ale jak píšu v autovlkně, posralo se to. Takže zítra ráno bude zase vycházka do prce a už zase se obávám...
Počasí přes den (07-24):
Převážně zataženo, lokálně mlhavo, zpočátku na většině území občasný déšť nebo přeháňky, během dne srážky jen ojediněle. Nejvyšší odpolední teploty 3 až 6 °C.

.... že bude (zase) membrána rellí. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř pro 13, 2023 10:25

Membrána rellí nebyla! Hezky! Celou dobu jemně mrzgolilo, ale dalo se i bez membrány (Chill byl jen jemně zavllý, už sem ho na sobě usušil). Parádní vycházka do prce (ještě stále jinudma), odtává to fest, zítra to už asi zkusím zase klasicky polemlesemloukou4.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř pro 13, 2023 14:24

Uvidíme, jak zítra ráno:
Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, na Valašsku místy občasný déšť nebo přeháňky, jinde srážky jen výjimečně. Nejnižší noční teploty 3 až 0 °C. Nejvyšší odpolední teploty 3 až 6 °C.

Na sobotu to krapet vylepšili, žeby? :bike:
Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, ojediněle přeháňky, v noci nad cca 400 m i smíšené, nebo dešťové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C a místy tvorba náledí, nejvyšší denní 2 až 5 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv pro 14, 2023 10:34

Tak byla vycházka bez membrány, zase jen mr(z)golilo (málo), takže Chill to ustál. Líbilo se. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon pro 18, 2023 13:00

Neska ráno byla zase vycházka do prce, pěkně to klouzalo (jinovatka+zmrzlé kaluže), zítra ráno to vypadá, že to bude podobně:
Počasí v noci (22-07):
Skoro jasno až polojasno, v údolích a nížinách zpočátku ojediněle, postupně i místy mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty -1 až -4 °C

... kéžby, asPoń člověk není jak prase od baga.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Etheric » pon pro 18, 2023 13:07

Já su zvědav na slibovaný páteční a sobotní cajmrsk a nárazy přes 100.... Oba dva dny ráno, když má být nejhůře, jdu ven do práce. Aspoň pořádně vyzkouším PSA sešitý v Sušici
Tak snad předpověď nezklame, chcu randál :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon pro 18, 2023 13:45

Etheric píše:su zvědav na slibovaný páteční a sobotní cajmrsk a nárazy
Slibovany v predpovedi z pondeli rana??? :shock: :-k Jako bys nevedel, jak je v soucasnosti pocasi - a timpadem jeste vice jeho predpoved - nestabilni a neustale se menici...

Kdyz chces randal, mel by ses vybrat na nejaky poradnejsi kopec az ma prijit fronta... (a vem si aerometer, at nespadnes i Ty mezi hadace rychlosti vetra, kteri jsou ale uplne mimo).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Kjuba » pon pro 18, 2023 13:58

Nechci být za rejpala. Ale aerometer bych nechal doma. Hustota vzduchu je sice hezká veličina, ale s rychlostí větru podle mě moc nesouvisí. :-)

Vzal bych si spíš anemometer. S tím už se rychlost měří podstatě lépe.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon pro 18, 2023 15:15

Jasne, anemometer, moje chyba, clovek nema psat o necem, kdyz ma v hlave jiny, hodne podobny pojem z probihajiciho mitinku :twisted:.

Diky za opravu!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte pro 19, 2023 11:55

Jo, bylo zase přimrzlo (na otevřeném, pod sromy bago), byla vycházka, kuleno si dalo říct. Fajne. Neska odpo byto mělo být ešče fpoho (bago), ale zítra ráno bude buď sněžit nebo pršosněžit nebo scát. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř pro 20, 2023 10:10

Tak jo, po delší době zase membrána rellí - u nás dole scalo/ščije, od ca 500 mnm pršosněží. Ale v tom Active kompletku se to tak nějak jako dá snést. :t:t
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv pro 21, 2023 14:35

Ráno sice byla membrána rellí, ale scalo/sněžilo jen trochu, zřejmě by se bývalo dalo i bez. Ale co už.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob pro 23, 2023 4:59

Mimochodem, na slunovrat sly okolo Prahy regulerni bourky. Byli jsme zrovna venku a jeden blesk na severu sel skoro vodorovne s obzorem a jeho delku jsem odhadoval aspon na 5 km. Docela sila v tehle dobe. A dneska, vlastne uz vcera vecer, tu pekne snezilo. Bohuzel je to mokre, zrovna to tece ze strechy...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49505
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Etheric » ned pro 24, 2023 5:27

apuka píše:Slibovany v predpovedi z pondeli rana??? :shock: :-k Jako bys nevedel, jak je v soucasnosti pocasi - a timpadem jeste vice jeho predpoved - nestabilni a neustale se menici...

Zrovna tohle bylo něco, co se z těch modelů dalo určit dost dobře a he, ono to vyšlo :twisted:
Anemometr jsem neměl, nicméně dá se podívat, kolik bylo naměřeno v místech, kde jsem se pohyboval.
Zato jsem zjistil jedno - tvoje teoretická obava z profoukavosti PSA byla naprosto mimo. Jak jsem čekal. Co zastaví vodu, zastaví i vítr, logicky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » ned pro 24, 2023 11:15

Etheric píše:Zato jsem zjistil jedno - tvoje teoretická obava z profoukavosti PSA byla naprosto mimo. Jak jsem čekal. Co zastaví vodu, zastaví i vítr, logicky..
Takto?
Etheric píše: v kombinaci Power dry + Torrid + PSA (HP Active jacket).
V takove kombinaci a pri danem vetru je jasne, ze neprofoukne. Jo, koukni se na data stanic - ten vitr vcera+dnes zadny vyjimecny., vetsinou hluboko pod 15m/s, vyjimecne 17,5.

Mimochodem, ja jsem se divil proto, ze v case, jak jsi psal puvodni prispevek se z modelu obecne nedalo vycist s trochu vetsi pravdepodobnosti nic. Ruzne modely ukazovaly ruzne vysledky, i protichudne. A predpovidatelnost byla miziva... Ze nakonec z toho neco vyslo, je spise nahoda.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned pro 24, 2023 13:57

Tak, neska u nás budou (po mnoha letech) zase bílé vánoce = sou tam jen dva stupně plus, ale tím to skončí, zítra plus 12, další dny kolem 10 = to roztaje fšecko. Žeby na Pilvestra šlo veku točit nohama? :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Etheric » ned pro 24, 2023 19:43

apuka píše:Takto?

Jo. Řeklo mi to mnohem více, než tvoje teoretické úvahy zpoza stolu ;)

Odhazování sněhu - vítr dul, pršelo až vodorovně, z boku, z nebe, ze střechy... PSA mokrá, Torrid pod ní suchá, Power dry lehce vlhké. Při házení těžkýho sněhu množství Tatry lopatou na jeden zátah bez pauzy. Takže ano, i takto se dá otestovat bunda a takovej test řekne opravdu hodně. Jak říkám, teorie a praxe se často velmi liší...
Pokud jsem se v tomhle a při tomhle nezapařil a zůstal suchej, můžu se 100% jistotou říct, že PSA membrána opravdu funguje a bude i při intenzivním pohybu v terénu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř pro 27, 2023 9:52

Ty jo, v noci scalo (dost) ale nad ránem se vyjasnilo = musel sem škrábat skla na bramborovi2. To sem tedy nečekal.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř pro 27, 2023 10:38

Etheric píše:PSA mokrá, Torrid pod ní suchá, Power dry lehce vlhké. ...Takže ano, i takto se dá otestovat bunda a takovej test řekne opravdu hodně. Jak říkám, teorie a praxe se často velmi liší...
Pokud jsem se v tomhle a při tomhle nezapařil a zůstal suchej, můžu se 100% jistotou říct, že PSA membrána opravdu funguje a bude i při intenzivním pohybu v terénu

:(( Hm ..., to ma byt jako dukaz tonoto?
Etheric píše:tvoje teoretická obava z profoukavosti PSA byla naprosto mimo

Nekde je neco asi spatne - ale obavam se, ze ne moje (a nejenom moje, dokonce i mikem spomenute u Neoshelpu, jenze jako vyhoda) "teoreticka obava"...

Neboli jinak - jeden mluvi o voze a druhy o koze :evil: ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Etheric » pát pro 29, 2023 7:04

Psal jsem, že jsem v tom byl i ráno na brigádě. V tom největším cajmrsku. A s tím větrem to bylo tak, že fungovala. Čili nemáš pravdu, že PSA v silným větru dobře neobstojí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát pro 29, 2023 8:59

Ano, ale je dukazem "neprofoukavosti"PSA, zes vitr necitil, kcyz jsi pod ni mel dve vrstvy "vetrovkovin" plus Apex, ktery taky celkem vyrazne zmirnuje proudeni vzduchu?

Napis to same, az budes mit pod PSA pouze triko s kratkym... Az fo bude relevantni -a odpovidajici tomu, o co jsem se ja obaval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Etheric » sob pro 30, 2023 4:14

Tak to leda v létě, až bude vítr jako prase, přičemž bude teplo na tričko pod tu bundu... Ale v létě membránu nepotřebuju, ani na ten vítr. Takže píšu postřehy ze zimního použití - žádný problém. Věř, že přes Torrid by to cítit bylo, obzvláště s mojí vnímavostí. Prostě jsi napsal nesmysl a budeš si za tím stát, ani připoutanej ke kůlu na hranici (hořící, ne státní) to neodvoláš...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » sob pro 30, 2023 15:43

Ach jo... Vubec nechapes, nechapes, nechapes...](*,) ](*,) ](*,)

Je to tady OT, ale zkusim Ti napsat uz posledni prispevek o tom, jak naproste nepochopitelne hodnotis neco, co se ve "Tvych" podminkach hodnotit vubec neda...

Psal jsem o tom, ze pres PSA by mohl ten proud vzduchu nekomu na chlad citlivemu vadit - kdyz je venku chladno, fouka a bunda/kalhoty je/jsou na holou kuzi. To jsou podminky, kdy vetru odolava jenom ten PSA material, ktery ma, rekneme 1 CFM, tj. pri jiste (podminkami testovani pevne) dane rychlosti vetru pri testovani propousti 1 kubickou stopy za minutu. Kdyby ty podminky testu generovaly jen 350 kubickym stop za minutu (nektery flis testovali na 260+ CFM, takze je urcite jeste vyrazne vyssi, ale at je to jako priklad), tak propusti 1/350 vetru.

Ty si "svuj test" udelas tak, ze das pred PSA jeste dve vrstvy vetrovkoviny, nepamatuji si, jake latky tam mas ty, ale at je to tech 7D, tj. po 35 CFM. Tj. obe vrstvy propusti pouze 1/10 vetru, to je dokopy 1/100. K tomu pridas ten Apex, at ten ma propustnost (pro zjednoduseni, bude mit mensi) 175 CFM, tj. propusti 1/2 vetru. Tj. ten Torrid celkove zachyti 1/200 vetru.
Kdyz mas na povrchu PSA, ten zachyti 1/350 a celkove Tvoje kombo zachyti 1/350*1/200 = 1/70000 vetru, slovem jednu sedmdesattisicinu. Na Tvoje telo se dostanme presne 350-krat mensi "zavan vetruL nez v samotne PSA.

No a kdyz ja napisu, ze tam 1/200 vetru muze byt nekomu neprijemna, Ty na to odpovis, zes tim svym 1/70000-ou vetru jsi vyvratil moje obavy, protoze Ti neprijemny nebyl.
Pri veskere ucte k Tvym vyrazne vyssim rozlisovacim schopnostem a citlivosti neverim, ze bys byl citlivejsi vice nez tech 350-krat...

Uz chapes, zes nic z mych obav nemohl vyvratit? To, ze Ty jsi myslis, ze v lete nepotrebujes PSA (mimochodem, na samotny vitr bys mohl pouzit obycejnou vetrovku, nemusel jsi kupovat PSA) a ze ji nechces pouzivat jeste neznamena, ze 99% uzivatelu jej taky nebude pouzivat.
Konec-koncu, mohl jsi to vyzkouset ted tady ve Vysokych Tatrach. Vitr =na nekterych mistech byl i nad 70 km/h a i teplota byla dostatecne nizka, abys to mohl citit - nebo zjistit, ze necitis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned pro 31, 2023 2:40

apuka píše:obe vrstvy propusti pouze 1/10 vetru, to je dokopy 1/100.

:D to se k Silvestru docela hodi ;-)

(a ne, prakticky to takhle fakt nefunguje a sve teorie si prosim nech pro sebe)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49505
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Etheric » ned pro 31, 2023 4:19

mike píše:ne, prakticky to takhle fakt nefunguje a sve teorie si prosim nech pro sebe

Tak. Vyzkoušel jsem dostatečně vzhledem k podmínkám a mé citlivosti. Proto jsem už dřív psal, že nějaký teorie zpoza stolu mě nezajímají, zajímá mě, jak to bude fungovat v praxi.
Apuka řeší nějaký hausnumera, jinej člověk tu bundu prostě obleče a jde ven zkusit :)

klidně to můžeme přesunout do vlákna o nepromok bundách, ať to navazuje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned pro 31, 2023 4:36

Apuka resi vymyslena hausnumera a ani ho netukne, jake absudrity mu vychazi :D Kdyby to tak fungovalo, tak vetruodolnost nemusime vubec resit.

(presouvat se mi to nechce, nesmysly je lepsi nechat umrit ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49505
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Etheric » ned pro 31, 2023 4:43

U člověka co má matfyz bych očekával, že když už se do těch úvah vrhne, zahrne tam všechny patřičné veličiny a udělá propracovaný výpočet (jo, bylo by to složitý), jak to bude při těch a těch podmínkách. No nic. Obdobně jak apuka mi to spočítá osmiletá neteř a ten výpočet bude dávat asi stejnej smysl...
@apuka: ty máš opravdu matfyz? Čtu fórum už nějakej ten rok a čím dál tím víc nechápu, jak jsi mohl vůbec projít.. Btw, není to osobní útok, jen komentář k tomu, co tu vidím. Z pohledu čtenáře. Nic osobního v tom není.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec