Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv pro 28, 2017 12:54

Vcera jsem taky cetl a chtel to sem hodit, jelikoz odkaz nefunguje davam taky :)
Je dobre, ze se CHMI, co se prezentace pro verejnost, chce konecne presunout do 21. stoleti :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv pro 28, 2017 14:04

Neska to rosničkám z čhmi vyšlo nachlup - ráno, dyž sem vycházel na ranní zdrpropro, tak bylo plus vosum a scalo (skoro vodorovně), během tříhodinové vycházky se mírně ochlazovalo a scalo víc a víc vodorovně... no a fčíl už nad 450mnm sněží a hranice stále klesá..... prý tady u nás na východě až 40 cm.... hahahaha... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv pro 28, 2017 14:46

Kdyby mrzlo od vcera, tak to asi mohl byt slusny zasyp, takhle...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2017 20:58

Rozhovor je zajimavy a obcas trochu neskutecny:
Samotná definice cílového stavu (aplikace) nabrala dvanáctiměsíční zpoždění.
#-o
Kolik budou aplikace stát? Jejich vývoj bude stát dohromady kolem 1,5 milionu korun.
To mi prijde dost malo. Asi tak naklady na jednoho pouzitelneho programatora a rok...
Souhlasím, že měsíční předpověď je k ničemu, paradoxně je nejvíc žádaná.
:smt023 :-D
Kam se podíváte, když chcete vědět, jaké bude počasí? Kromě dat ČHMÚ.

Dívám se na víc zdrojů. Na Nory, na počasí, které mám v mobilu, od Applu. Pak na iRadar, na němž ústav spolupracuje s Amatérskou meteorologickou společností. Jednou za čas se podívám na Aladin. A věřím pak tomu, kde mi přijde, že má být počasí nejlepší.
:lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv pro 28, 2017 21:53

jj dost me potesilo, ze ten rozhovor je takovy apoliticky, nezaujaty, ci jak to rici, k CHMU zdrave kriticky a tak :) No jsem zvedav co to prinese :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát pro 29, 2017 12:55

Tak jo, skoro, teda..... u nás doma ráno bylo asi 15-20cm (fčíl nevím, bo sem ráno odjel), na Bumbáli tak 25cm nového, i dole v BY a ZA to leží, i dyž výrazně míň...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát pro 29, 2017 21:47

Tady je v 700 m asi 15 cm poloprasanu a uz i vim, proc. Protoze jsi odjel :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod lojzmen » pon led 1, 2018 23:44

Ještě k tomu článku s novým koštětem v ředitelně ČHMÚ, co tu dal scinkk.

mike píše:Rozhovor je zajimavy a obcas trochu neskutecny:
Samotná definice cílového stavu (aplikace) nabrala dvanáctiměsíční zpoždění.

V ČHMÚ za předchozích ministrů došlo k dvěma vlnám "optimalizací" stavu pracovníků a ti co zbyli, jsou plně vytíženi běžným provozem.
IT bylo v osmdesátých letech na špici a ti lidi tam jsou dosud.
Stále se oddalují SW investice.
Všechno schvaluje ministerstvo a nový ministr znamená pokaždé rok zpoždění, nebo znova.
To vše mám až z druhé ruky, neručím.
Naposledy upravil lojzmen dne pát led 5, 2018 23:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát led 5, 2018 18:54

Počasí na další den předpovíme přesně na 96,2 procenta, chlubí se meteorologové

Myslel jsem, ze April je az za ctvrt roku :-k

Aneb jak to dopada, kdyz si kriteria hodnoceni nastavim sam, aby mi to pekne vyslo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob led 6, 2018 11:16

Mno. V sedum večer pátého ledence venku plus 7, ráno v sedum venku plus vosum. Čtyřicet let sme poroučeli větru-dešti a fčíl to nikdo neumí zastavit.... chjo no.

Nešní zdravotní dopolední vycházka (pěšky, samozřejmě) od chalupy k chalupě na ty brdy za chalupou: na první a jediný sních sem šlápnul na pasece otočené na S v asi 800mnm, ani na vršku (skoro 900mnm) není nic. Venku je plus 11 a ftáci řvou jak v dubenci či qětenci... chjo no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » sob led 6, 2018 12:49

U nas dneska taky zacalo jaro.
Na hrebenech Krkonos je sic snehu dost ale taky skoro den co den pekne hnusne :) No a niz je to asi dost tragoska se snehem.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned led 7, 2018 0:20

Nedelej pavprocha a radej napis, jestli ma smysl jet v nejblizsi dobe na sneznice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » ned led 7, 2018 12:11

Tak na sneznice urcite, v nejhorsim je budes mit celou cestu na baglu :twisted:
Kazdopadne jsem chtel vyrazit do Jeseniku, Rychlebek ci Jizerek, podle me na sneznice, misty asi an hrane ale jinak sneznicove podminky dobre, jen bych ocenil hezci pocasi no, takze to odkladam a odkladam, uz proto, ze to do techto hor mam trochu dal a draz.
Krkonose jsou zatim skvele, ale kdyz je hnusne tak je na hrebeni dohlednost par metru a jelikoz nejsem PP tak z toho nebudu mit zadnou radost, i kdyz nikoho nepotkam (ci spis neuvidim) :)
A nizsi polohy, treba vychodni Krkonose, bych zase radsi za lepsich snehovych podminek, tam to bude ted dost an hrane dle webkamer.
Navic ted kdyz se ta teplota pohybuje nad nulou i v nizssich horach, tak me nejake destove prehanky uz vubec nelakaji :)
Kazdopadne v patek nekam jedu skoro urcite, asi Jizreky, pac napsoled jsem byl na snezncich 26. a to me stve :)
Vetsina prepdovedi se neustale rozchazi, kdyz jsem byl 26. tak meteoblue slibovalo zatazeno, chmi pro hory polojasno aspon dopoledne, nakonec bylo skoro jasno cely den, takze to klaplo. Na druhou stranu uz 2x chmi i aladin davaly pro jeseniky polojasno, meteoblue zatazeno, no dle webkamer to bylo pokazdy cely den pod peknou dekou.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » úte úno 20, 2018 18:57

tak to vypadá že se k nám blíží pěkné ochlazení, v mrazových kotlinách má být hluboko pod -20°C, takže to bude dobrá příležitost na ozkoušení zimního vybavení, já jedu sice jen na Roverky, ale i tam by mohlo být v noci slušných -14°C, pocitově to bude určitě ještě horší, sice nemá moc foukat, ale není tam sníh (naštěstí, už ho mám letošní zimu plné zuby), takže mraz bude pěkně zalézat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte úno 20, 2018 19:08

To jako fakt veris predpovedi na tyden dopredu? ;-) Jinak jestli chces poradnou zimu, na Jizerce bylo dneska asi -18 a myslim, ze jsem tam behem minulych tydnu videl i -25 (na zaznamu CHMU).

fps píše:ale není tam sníh (naštěstí, už ho mám letošní zimu plné zuby)

Kacir [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » úte úno 20, 2018 19:26

- zima mi je jedno, hlavně ať není sníh, proto ty Roverky
- to byla Jizerka, v blízkostí je jedna z mrazových kotlin, loňskou zimu jsme tam zažil slušných cca -26°C
- na sníh to tedy v nejbližší době nevypadá, blíží se k nám krásná tlaková výše, a ta jen tak nezmizí, ideální čas na výlet, já jedu 24.2. - 26.2.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte úno 20, 2018 19:37

Vzdyt se ta predpoved meni kazdy den. Jeste vcera tam melo Meteoblue snezeni. Predpovedi na vikend zacnu trochu verit az v patek. Kdyby jim to ale nahodou vyslo, tak nahore v Jizerkach ma byt v nedeli -14 pres den, to by mohlo byt zajimave :)

Chybu delas, nahore jsou idealni podminky na sneznice. Dobry zaklad a na nem prasan.

BTW, matne si vybavuju, ze tak pred 14 dny vydali klauni dlouhodobou predpoved, podle ktere by se melo v unoru postupne oteplovat a zadne velke mrazy byt nemely :D Hledat to nebudu, za to mi sasci nestoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » úte úno 20, 2018 19:49

co předpovídali před čtrnácti dny si nepamatuji, ale sleduji cca týden předpověď pro Roverky, a ta se změnila v tom, že se víc vyjasní, a víc přituhne, ale žádné velké veletoče nepozoruji, dle mě to vyjasnění a ochlazení v nejbližších dnech nastane, nastává přesně ta situace kdy k nám od severovýchod začne proudit studený vzduch
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod booze » čtv úno 22, 2018 11:50

fps píše:takže to bude dobrá příležitost na ozkoušení zimního vybavení, já jedu sice jen na Roverky,

To tam budes za mastnaka. :-..
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » čtv úno 22, 2018 14:18

- koukám že víš o čem je řeč, ty to na Roverkách znáš ? já tam jezdi v osmdesátých letech celoročně, a skoro každý víkend na tremp
- před cca třiceti lety když jsem tam jezdil jako tremp bych to tak taky viděl, ale dneska to vůbec neřeším, mě už zajímá pouze maximální komfort ve vybavení, a doufám že tam nikoho nebudu moc potkávat, před cca sedmi lety když jsem tma byl naposled, tak jsem tam snad nepotkal živou nohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod booze » čtv úno 22, 2018 18:52

Nejsem tremp, ale duchem asi jo jelikoz to mam rad. Myslim ze to tam nezdechlo a maji i dobrou zakladnu mladych. Pod previsem byvaji nejake akce a zije to tam. Maji web http://www.roverky.cz.
Tremping v CR porad nejak preziva, ale lidi moc uz neni a je to na dlouhe povidani. Jak si daval odkaz na ct dokument znameni touha, tak je to tam dobre popsane. Rad si pokecam, kdyz potkam nejakeho stareho trempa. Ti se poznaji. :smt023
Jinak co sleduji, tak vetsina osad jsou chaty s nasranyma duchodcema. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv úno 22, 2018 18:55

Tak kazdy je jiny, ale zimni krajina bez snehu je pro me to nenudnejsi co se da v ramci roku videt :) Kdybych si mohl vymylset, tak bych chtel slusnou snehovou pokryvku tak od 500 mnm takhle jsem letos vdecen alespon za to, co je ted rekneme od 900.

Jsem zvedav zitra v Jizerkach, meteoblue se tvari spis na nedostatek slunka, multimodel tam ma od zatazeno po jasno. CHMI textova pro hory ma jasno a aladin spis taktez.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv úno 22, 2018 21:18

Zas tak hrozne to neni, pamatuju jednu zimu, kdy nebyl snih skoro vubec a chozeni po kopcich u nas vubec spatne nebylo, naopak. Taky si vzpomen na podzimni Dolomity, to bylo neco podobneho a mam pocit, ze se ti to libilo ;-)

Ale samozrejme, kdyz snih je a jeste tak dobry, jako ted nahore, tak je skoda se mu vyhybat. Mne by se libil snih uz tak od 300 m, abych si mohl sejit Lipskou horu na sneznicich. Je tam skvely sesup lesem a na snehu by to byla s proslapem parada :) Primo po hrane ploutve dolu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv úno 22, 2018 23:21

Tak podzim to je jina, to je naopak jedna z nejhezsich casti roku, teda krom toho nejpozdnejsiho podzimu nez zacne snezit :) tahle cast je pak stejne nudna jako kdyz je cela zima beze snehu :) chodit se da, kochat mene a fotit skoro vubec :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 1:28

No vsak prave ten pozdni podzim u nas odpovida podzimu v Alpach :) Jinak ten jeden rok, co nebyl snih (2014?) se mi chozeni bez snehu fakt libilo, treba Luzicke hory. Samozrejme kdyz bylo pekne. Mraz a slunce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » pát úno 23, 2018 18:02

booze píše:Pod previsem byvaji nejake akce a zije to tam. Maji web http://www.roverky.cz.
Tremping v CR porad nejak preziva, ale lidi moc uz neni a je to na dlouhe povidani. Jak si daval odkaz na ct dokument znameni touha, tak je to tam dobre popsane.

jojo, zlatá osmdesátá léta, tady je pár T.O. nejenom na Rovoerkách, jsem před sedmi laty na Roverkách natočil několik T.O. co jsem si ještě pamatoval a našel je

P.S.
tohle se sem už moc nehodí, když tak to přesuňte jinam
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod booze » pát úno 23, 2018 19:11

fps parada :smt023 =D> dobre dokumenty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 1:47

Dneska se Meteoblue pekne seklo. Nastesti :) Jeste rano meli pro Jizerky zatazeno az skoro zatazeno. Ve skutecnosti bylo cely den azuro, jedno z nejpeknejsich pocasi, co jsem v Jizerkach zazil. Slunce a mraz, pekna kosa. Podle metrostanic nesla teplota nahore nad -10 az po zapadu slunce klesla na -15. Na slunci a v zavetri bylo odpoledne prijemne, ale kdyz foukalo, tak kosa, ze jsem si musel vzit lyzarske rukavice.

Na co je ale takova predpoved? Oblacnost uplne mimo, teploty celkem trefili, vitr jako obvykle moc ne, foukalo vic. Celkovy dojem 0 %, realita vubec neodpovidala ocekavani podle predpovedi. Verim, ze v CHMU by si napocitali aspon 90 % shodu :)

Aladin mel sever alibisticky flekaty, ale spis to vypada, ze mraku bude min, takze byli bliz. Spravne ale ne, krasne bylo na vsude, kam se dalo dohlednout, dokonce i Krkonose. Zadne fleky nebyly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » úte úno 27, 2018 8:57

Však to měl podobně meteoblue na ten pátek, ale taky bylo vidět že se vůbec neschoduje v rámci prezentovaneho multimodelu, těžko říci co z toho multimodelu berou pro "hlavní" předpověď
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2018 11:29

mike píše:Dneska se Meteoblue pekne seklo.
2018-02-27 11_23_45-OUTDOOR FÓRUM • Zobrazit téma - Jak moc dáte na předpovědi počasí_.jpg
2018-02-27 11_23_45-OUTDOOR FÓRUM • Zobrazit téma - Jak moc dáte na předpovědi počasí_.jpg (11.34 KiB) Zobrazeno 6078 krát

Ty jsi asi jeden z tech nemnoha, co vidi do budoucnosti, ze jo? Uz v noci 01:47 vis, ze se ten den Meteoblue seklo v predpovedi na den a Aladin v podstate taky :lol:

Vzhledem k tomu, zes uz tehdy vedel o skutecnem pocasi v Jizerkach, nemel bys radeji delat rosnicaka :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec