Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř čer 29, 2022 9:32

mike píše:
apuka píše:Ale kdyz vysvitlo slunicko, prazilo tak silne, ze cloveku bylo pocitove vyrazne tepleji nez tady dnes pri cca 32 stupnich.
Cloveku asi ne, ale u tebe je mozne vsechno :twisted:
Hm, predevcirem jsem (omylem) videl na Nove (teda asi tam) nejakou odpoledni predpoved pocasi. Kupodivu (pro Tebe) potvrzovali tam neco takoveho, co jsem psal.
V Praze melo byt nejakych 26 stupnu max. teplota ve stinu, ale v te predpovedi ukazovali pocitovou teplotu 34 stupnu. Ta rosnicka dokonce rikala, ze vzhledem k vysoke vlhkosti bude ta pocitova teplota hodne vysoka. Pricemz podle predpokladu nemela byt 100% vlhkost.

Tak to dej dokopy s tou 100% vlhkosti na horach, co jsem psal, pridej k tomu vyrazne silnejsi slunecni zareni nez v Praze (ne to jeste tady v OV) a zjistis, ze jsem nepsal zadnou blbost. Konec koncu, "silu Slunce" jsem mel kazdy den (kdyz svitilo) moznost zkouset (doslova) na vlastni kuzi - i kdyz jsem byl natreny UV50 a svitilo jen prerusovane dve hodiny, tak jsem mel mirne spaleny nos a oblicej a ruce (kde trcely z tricka s dlouhym) mam "cerna" jako normalne az na konci leta po mnoha dnech/tydnech celodenniho chozeni ve VHT oblastech za slunecneho pocasi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř čer 29, 2022 15:32

pavproch píše:A bohužel odpoledne má být ještě mnohem hůř (31 až 34). Brrr.

Nekecali, dyž sem vycházel směr dom, tak mito fprci (ve stínu) ukazovalo 31 a kousek, doma po příchodu (taky ve stínu) 32 a kousek. Ale... ten nahoře byl ke mně během cesty milostiff, svítilo jenom chvílema, jinak za mrkem (a to se už nějak přežit dalo, i dyž jen taktak).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř čer 29, 2022 21:02

Prave jsem se vratil z ... venku. Po osme jsem prisel z kramu, kouknul na radar a predpoved a usoudil, ze na vychazku muzu bud hned nebo az tak po ctvrte rano a to uz je trochu pozde i na mne. Hrmelo celou dobu, zpocatku prselo jen mirne, ale posledni tri kilometry staly za to. Uplne durch, blesky, ze jsem na chvili prestaval videt a do toho randal. Pomalu se zkracovaly intervaly mezi bleskem a zahrmenin, nejdriv 4, pak 3, pak 2 km, to uz vypadalo blbe, ale pak zas 3, 4... koukam na radar a mel jsem stesti, nejvic blesku je na vychod od Prahy. Ale i tak docela sila. Pritom rodice na Valassku si stezujou, ze je tam vedro a ani nekapne.

Skoda, ze jsem si to nestopnul, mozna to byl rekord. Jak zacalo lit, tak jsem se musel brzdit a rikal si s klasikem: Jenom blbec, jako Zoubele, v bouřce utíká. Čest jeho památce! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv čer 30, 2022 8:22

Jo tady ani kapka, teda fčera večer spadly dvě, slovy dvě kapky a to bylo fšecko.
Neska ráno zase hic ale vycházka oklikou oklikou do práce byla - sice zpocený i na ().(), ale co už, hlavně že tělo se nebránilo a vycházka byla. Ale pod klimou fprci je líp, nežene.
A odpoledne zas má být až 35, chjo no. A zítra zas, snad odpo/večer bóřky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv čer 30, 2022 8:45

Zajimave. Tady v OV vcera parkrat docela pekne prselo i trochu bourilo (hm, zacalo to tim, ze mi nekdo zacal silne bouchat na parapety a okna - byly to tak az 2cm velke kroupy, az po asi pul minute zacaly padat i kapky). Tak jsem se kouknul na radar a pres severni Moravu, resp. vychod CR se tahlo par mensich intenzivnich bourkovych oblasti (ja jsem byl uplne na kraji, ne v "epicentru"), bylo jich docela dost - ale mezi nima byly oblasti, kde nic nebylo. Takze asi jste chytli to hluche misto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv čer 30, 2022 13:35

pavproch píše:A odpoledne zas má být až 35, chjo no. A zítra zas, snad odpo/večer bóřky.

... a jo.... venkovní těploměr tady fprci (ve stínu, S strana) mi ukazuje 33,5, Pindica (stojící na slunci) mi po startu ukázala dokonce 42, pak to postupně spadlo na 34... brrrr.... peklo na zemi.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát črc 1, 2022 9:35

Počasí dnes (06-22):
Zpočátku skoro jasno až polojasno, během dne postupně většinou oblačno a místy přeháňky, později večer od jihozápadu až zataženo a srážky četnější. Místy bouřky, ojediněle i velmi silné. Nejvyšší odpolední teploty 32 až 35 °C.
Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, na většině území přeháňky nebo déšť, místy bouřky, zpočátku i velmi silné. Později během noci srážky jen místy. Nejnižší noční teploty 16 až 13 °C.

... doufám, že odpo/večer zabouří (a tím se konečně ochladí, ty hicy mě zabíjejí) ale zároveň, ať nepadají trakaře (= nejsou škody) :prayer:
A sem zvjedaff, esli zítra ráno už bude po všem a bude bajk nebo budu čumět z wokna na provazy vody shůry. Kéžby bajk, točil bych nohama. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát črc 1, 2022 20:42

Dneska se to teda rosnickarum nepovedlo. Koukal jsem k ranu na Aladina a melo prset pres den, k veceru uz ne. Takze jsem chtel vyrazit mezi 18 - 19, jelikoz na 21 jsem mel Kosik. Na radar jsem kouknul bohuzel pozde a kdyz videl, co se zene, tak jsem vyrazil hned nekdy pred 19, ale stejne uz bylo pozde a chytlo mne to jeste pred pulkou trasy. Dneska aspon jen lilo a nebyla bourka. Tak jsem holt po navratu hodil vsechno do pracky a sam vlezl do sprchy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob črc 2, 2022 11:44

pavproch píše:... doufám, že odpo/večer zabouří (a tím se konečně ochladí, ty hicy mě zabíjejí) ale zároveň, ať nepadají trakaře (= nejsou škody) :prayer:
A sem zvjedaff, esli zítra ráno už bude po všem a bude bajk nebo budu čumět z wokna na provazy vody shůry. Kéžby bajk, točil bych nohama. :bike:

Takže asitak: Večer se tmavě zatáhlo, zahřmělo a zase se to rozpustilo, aniž by cokoli spadlo, hic zůstal.... až v noci přišla další bóřka i s deštěm, ale (tady u nás) nijak vydatným. Jaxem neska ale zistil na bajku, tak hned o kus vedle muselo luchnout opravdu pořádně, (normálně sjízdné) cesty byly/jsou úplně rozebrané vodou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob črc 2, 2022 21:46

Dneska bylo v Praze odpoledne a vecer paradne. Slunce, jasno, teplo, ale zadne vedro a vecer prijemny chladek. Kdyby takhle chtelo byt cele leto :prayer: Ale nebude, zitra pry uz zas vedro...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon črc 4, 2022 23:08

Koukam na Aladina, posledni mapy z 18 UTC a marne hledam tu bourku, ktera venku prave zuri :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř črc 6, 2022 17:13

Ty jo, neska už podruhé :prayer: tomu nahoře (že mě neposcal, nebo teda jen trochu) - ráno na bajku a fčíl na traktoru. Obojí sem stihnul aniž bych (pro)moknul. Hezky! \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv črc 14, 2022 14:08

No to sem teda zvjedaff - neska je tam hic, mají od Z přijít bóřky a podle původní předpovědi mělo u nás ještě i zítra ráno scát. Fčíl ale píšou, že nad ránem ubývání oblačnosti až do vyjasnění, ráno jasno. Mno, moc tomu nevěřím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv črc 14, 2022 19:00

Bourky uz jsou tady a jdou i na vas. Zrovna jsem si jednu uzil, mezera mezi dvema byla jen hodina, a tak jsem mel posledni kilometr peknou sprchu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát črc 15, 2022 11:53

V noci dvě (takové normální) bóřky, ráno polojasno, fčíl oblačno = vyšlo jim ta předpopiča dokonale. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte črc 19, 2022 12:50

Nevim, kam to presne dat, ale souvisi to s pocasim, tak dam sem.

Stav ledovcu

Manzelka se synem se ted vratili z Dolomitu a italske strany Zillertalskych Alp. Z ledovcovych kopcu byli na Hochgallu a Grosser Loffleru. Rikaji, ze ledovce v ZIllertalskych Alpach jsou v bidnem stavu. K prekvapeni - vyrazne horsi stav je na rakouske, severni strane. Mozna je to tim, ze na italske jsou v mene strmem terenu.
Kdyz sli na G. Loffler, v sedle je zastavili nejakci Nemci, co tam prisli z klasicke ledovcove vystupove trasy, jestli vi, co delaji, ze tam jdou. Jaksi si nevsimli, ze oni se vybrali po hrebeni, nechteli sestoupit na ledovec. Ten byl totiz stejne v takovem stavu, ze by sa na nej vubec netroufli. Beze snehu, roztopeny, popukany, spousta trhlin, na vrchu valici se voda, je to tam pomerne strme - no, prvotridni podminky na zrakveni.
K tomu vsemu se kvuli teplu uvolnuji skaly a furt to pada - i na jejich ceste padaly docela pekne kusy skal, nastesti je bylo slyset a/nebo videt.

Jeste ted nova vlna horka a budou ledovce uz o rad, mozna i dva rizikovejsi. I proto nejspise letos se ani nevyberou do Svycar, tam je stav taky hodne bidny. Jak jsem uz davneji psal, uz koncem cervna byl na nekterych mistech stav, jaky bezne byva az na podzim, vsechno roztopene, snih nic nehcrani. Na mnoho kopcu se ani nechodi, krome par dobrodruhu, protoze je to prilis velke riziko.

Jeste k Dolomitum - je tam krasne, dokonce po chvilce slapani z parkoviste uz ani lidi moc neni. Ale najit misto k parkovani je na dlouho. Samozrejme, na parkovistich urcenych pro osobne vozidla kempuje dlouhe dny mnoho karavanu a kazdy zabira (nekdy i se "zahradkou" kolem nekolik parkovacich mist (otazkou je, jestli se to smi, kdyz je to pro os. auta - ale nikdo si s tim nelame hlavu, ne to ze by se to snazil resit).
Dalsim problemem jsou cykliste - kvuli nim se tahaji dlouhe kolony, protoze prece se nezastavi nebo neuhne (a kvuli protijdoucim autum nebo uzke ceste se jen tak predjizdet neda). Vubec jim nevadi, ze za nima v serpentinach se tahaji kamiony, ktere kvuli jejich jizde casto musi v serpentine zastavit, aby do cyklistu nevrazily. A za kamionem desitky dalsich aut, osobnich i nakladnich. Jo, stejne to vypada i kdyz maji kousek vedle silnice postavenou krasnou asfaltovou cyklostezku, na ktere skoro nikdo nejzdi. :twisted:

A osobitym problemem jsou ridici terenaku s karavanem, ponejvice z Nizozemi, co to vubec neumi - doma si k autu pujci karavan, mozna jako kazdym rokem po dalnici k mori, ale jedou s nim ted poprve do horskych prusmyku. Samozrejme, vubec nevedi, jak si se serpentinami maji poradit. Neveri si - a potom v serpentine si najedou plne do protipruhu, cimz blokuji dopravu v obou smerech, potom zaboci a protoze si nejsou jisty, ze jim tech par metru na boku staci, pro jistotu se uprsotred serpentiny "spriceny" zastavi. No a rozejit se jim nedari. Protoze to zastaveni pri bezproblemovem miste na obou stranach auta za nim necekaji, tak kazdy potom dupe na brzdy a je rad, ze se zastavil jeste pred kufrem dalsiho auta.
No, muselo to byt hodne zajimave...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř črc 20, 2022 12:54

Fčera byl hic, ale tak nějak jako ešče tolerovatelně, neska ale (bohužel) ta vedra (co byla fčera v Z čechách) dorazila i sem k nám.... fčíl sem jel autem - ukazovalo to 34.5, místama 35.... brrrr. ](*,) a bohužel tady u nás to má nějakou dobu ešče trvat, no... aspoň že po ránu je přijatelných dvacet. Ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř črc 20, 2022 13:32

Minuly tyden jsem nekde narazil na pekny clanek o tom, jake teploty a za jakych okolnosti mohou zacit mit zdravotni nasledky.

Docela to odpovida mym zkusenostem.
Jak z mladi (pochazim z nejteplejsi oblasti byvaleho Ceskoslovenska, kde v lete malokdy prselo a byla nizka vlhkost, zato vysoke teploty - na tehdejsi pomery, ne na dnesek :evil:). Nemel jsem tam zadny problem byt venku nekde daleko od vody i od stinu cele dny a jeste hrat futbal, jezdit na kole, atd. Zato nekde pri vode s vyssi vhlkosti vzduchu jsem snasel vyrazne nizsi teploty mnohem hur a musel jsem se schovavat do stinu, pripadne jit do vody.

Tak ze "stredniho veku". Kdyz jsme byli v Egyptu, byvalo pres den nad 40 ve stinu a v noci zacal foukat fen ze Sahary s teplotami nad 35. Bylo ale hrozne sucho. Stejne tak, pri projizdce na velbloudech v Diouzu, na Sahare jsme byly asi 2 hodiny na primem polednim slunci na pisku beze stinu, syn se tam prohrabaval celou dobu odpocinku v pisku. Bylo tehdy v Diouzu 45-46 stupnu, na tom prehratem pisku vice. Ale vlhkost pod 10%. Zadny problem s horkem.

Stejne tak i v soucasnosti - pred par tydny jsem tady psal cerstvou zkusenost z Vysokych Taur, ze na turach jakmile zasvitilo slunce a zacalo hrat, bylo naprosto k nevydrzeni. Ale ve skutecnosti bylo tak kolem 12-13 stupnu, zato bezvetri a 100% vlhkost a jeste trochu vice presyceny vzduch plny malych kapek vody, ktere se nemely kam odparit. Po navratu do OV mi bylo vyrazne mene neprijemne i kdyz jsem byl venku pri 30+ stupnich na primem slunci. Ale vlhkost byla docela nizka, po nekolika horkych dnech bez deste odhadem kolem 40% a velice lehky vanek.

Takze pro Tebe PP: nema moc velky smysl se koukat na teplomer. Jak se budes citit, je dano minimalne ve stejne mire uplne jinymi parametry.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř črc 20, 2022 13:34

Ešče dodatek - jak je venku takový hic, taxe mi vůbec nechce z prce dom, kde nemáme klimu, tady fprci sedím pod klimou puštěnou na 23st a jemi parádně.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř črc 20, 2022 14:06

Cimz si jen privadis stale horsi a horsi snaseni horka, az odtud vyjdes ven :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř črc 20, 2022 14:19

Nemyslím si, moje tělo reaguje (asi) jinak: ráno - i dyž je venku relativně chládek - jak idu do prce, tak od prvních metrů sem zpocený (ano, až tam.....), pak celý den sedím fprci pod klimou, vyjdu ven a půl cesty dom je mi (i přes horko venku) fajn, až potom mi začne být těplo (ale nezpotím se ani zdaleka tolik jak ráno). Já holt musím mít fšecko inak. Sedám na bajka a jedu dom. A du se strachovat, esli zítra ráno nohy nevypoví poslušnost až budu (zpocený) pochodovat... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř črc 20, 2022 18:38

Cau geronti :twisted: Prave jsem se vratil z hra... z venku. 33 C, 10 km za necele dve hodiny a docela to slo. Jak bylo pred casem 38, tak to bylo vyrazne horsi.

apuka píše:Stejne tak, pri projizdce na velbloudech v Diouzu, na Sahare jsme byly asi 2 hodiny na primem polednim slunci na pisku beze stinu, syn se tam prohrabaval celou dobu odpocinku v pisku. Bylo tehdy v Diouzu 45-46 stupnu, na tom prehratem pisku vice. Ale vlhkost pod 10%. Zadny problem s horkem.

Koukam, ze apukavesmir ma i jine anomalie. Nebo ze by zas spolecny jmenovatel? :twisted: Byl jsem pred lety na sluzebce v Sacramentu, necely mesic. To je centralni Kalifornie, daleko od more a naprosto sucho. Kazde rano jsme koukali pri snidani v hotelovem baru na predpoved a kdyz bylo 100 F a vice (tedy 38+ C), tak u toho byly plaminky a pres den nevylezali ani mistni. Jen jsme nekdy vyrazili na obed nekam do mesta, venku jen chvili, ale stacilo. Salave horko jak z pece, vzdusna vlhkost nejspis zadna, ale dlouho by v tom clovek nevydrzel. Maxima byla tesne nad 40. Proste jak to presahne teplotu lidskeho tela, tak uz je to spatne.

apuka píše: Z ledovcovych kopcu byli na Hochgallu

Muzes kdyz tak nekam jinam napsat podrobnosti? Na Hochgall obcas zdalky koukam a rikam si, ze bych tam jednou vylezl, ale nenasel jsem snazsi vystup, nez za III a to uz je na mne bez jisteni moc.

Odpoved a diskuse presunuta sem. mike
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » stř črc 20, 2022 19:21

Při vysoké vlhkosti je nepříjemných už 32, v suchém vzduchu je to v poho.
Na Kypru byli v červenci a srpnu stabilně přes 70-80%, jak se člověk začal trochu hýbat, klidně jen chození kolem baráku, okamžitě zalitý potem.
Tady je to až při vyšší zátěži.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř črc 20, 2022 19:24

Vsak to pisu, ne? ;-) Dneska 33 a docela to slo, je sucho. Jenze nekde okolo 37 se to zacne lamat a nad 40 je to spatne i kdyz je uplne suchy vzduch. Proste rozpalena trouba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod milarepa » stř črc 20, 2022 19:43

jsem si v tom odpoledním hicu vyzkoušel zátěžový test, dal jsem si tempový běh po cyklostezce, rovný 13 km úsek otevřeným terénem v tempu 4:30 min/km, někde na 8 km mi došla voda v láhvi, a poslední 2 km jsem doklopýtal v 4:50, tepovka vyletěla přes 160 :-). fajne to bylo
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv črc 21, 2022 8:24

Neska ráno "to" kuleno (dyž sem si chystal snídani) bolelo dost, paxem vyšel do polemlesemloukou4 a ono se to nějak rozešlo a už nezlobilo = byla oklika z okliky, i dyž byl teda hic značný (v noci to u nás nespadlo pod 20 = tropická noc). Tohle co bylo venku (20+ ve stínu, odhadem do 30 na slunku) je pro moje tělo horní mez použitelnosti (co se těplot týče), jak je těpleji, tak už je to trápení. Odpoledne v té peci pěšky (asi) nepudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2022 19:21

apuka píše:geologicky i uz jen to, ze je to pomerne velke mesto

Nebyli jsme primo ve meste, ale v jiste fabrice na okraji cele aglomerace, asi 30 km od centra.

apuka píše:50% a i ve dnech, kdy je i 43 stupnu je az 50+% a kolise to na kratky cas nekam tesne pod 20- % (na cervenec je tam jako dlouhodoby prumer vlhkosti uvedene 41%, v srpnu 44% - najdi si nekde prubeh, je mnoho stranek, kde to muzes najit)

:roll: snad vim, jak tam bylo, kdyz jsme tam byli. Cerven, takze jeste ne ty nejvetsi vedra, ale naprosto vyprahlo a hlasili nebezpeci pozaru. Pri vlhkosti 50 % bych chcipnul, odhad je 0 - 10 %, bylo naprosto azuro a slunce palilo cely den. Ze bylo pres 100 F vim jiste, akorat nevim, jestli byl vrchol 40 nebo 42.

apuka píše:Plus predpokladam, ze mimo vnejsku se tam pouziva klimatizace, coz pocitove dela hrozne moc, kdyz vyjdes ven.

To samozrejme ano. Maji ji tam vsude, takze vylezes z arealu, kde je centralni, takze nevadi. Dojdes na parkoviste, dojedes za mesto do restaurace (tak to tam maji) a tam je zas klimatizace.

apuka píše:predpokladam, jste se oblekli normalne "evropsky", tj. kratke tricko, kalhoty, mozna kratasy - a to je spatne.

Jiste, byli jsme tam sluzebne a do prace se chodi "slusne" tj. vzdusna kosile s kratkym a dlouhe kalhoty. PowerDry ani nahodou, to by asi cloveka vyvedli ;-) Meli jsme ale i par dni volna na vylety a venku jsme byli, u jezera ve 2000 uz bylo snesitelne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv črc 21, 2022 20:02

mike píše:snad vim, jak tam bylo, kdyz jsme tam byli. .. Pri vlhkosti 50 % bych chcipnul, odhad je 0 - 10 %, bylo naprosto azuro a slunce palilo cely den
Prave ze vypadam ze nevis, prave proto jsem psal, ze "davas na sve pocity a ne na skutecne hodnoty",, tj namerena cisla. Co se tyce vlhkosti a hlavne kombinace teploty a vlhkosti, je to hodne osidne, tezko to odhadnes, pokud nemas mnoho zkusenosti s konkretni kombinaci. (Typicky priklad je, kolik lidi - a to casto i Ty - pise, ze byla 100% vlhkost, pricemz podle mereni na danem miste byla nejvice 70%, vetsinou jeste min. Jeste typictejsi to je - prselo, byla 100% vlhkost, co plati malokdy.)

Ja se radeji proto koukam, kdyz nekde jsem na mereni, v nejhorsim i na takove mechanicke meteostanice s teplotou, tlakem a vlhkosti, orientacne to poslouzi dobre. Vzdyt kdybys dal datum a cas, da se najit i konkretni namerena hodnota. Samozrejme. na nejakem mericim miste, u hotelu mohlo byt mirne jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát črc 22, 2022 8:16

Neska jim to vyšlo dokonale - slibovali ráno oblačno až zataženo a bylo oblačno až zataženo a podle modelu to kolem deváté mělo zase začít péct. A začlo. Čuli vycházka do prce byl eště (relativně) fpoho co se hicu týče. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon črc 25, 2022 8:07

Neska přenádherná vycházka polemlesemloukou4 do prce, vstal sem o kus dříff (bo sem musel být o kus dříff fprci) a dokonce bylo ze začátku příjemně chladno, potom už sice na slunku těplo, ale ne hic - to bude až odpoledne na cestu dom fpekle (naštěstí už jen dnes, od zítřka má být už zase lidsky léto).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec