A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pijete pivo?

Hospoda je můj druhý domov
23
20%
Zcela vyjímečně (8-10 na stojáka a frčím domů)
68
60%
Jen když nemám po ruce oblíbenou Dobrou vodu:-)
16
14%
Fuj, nikdy bych se ho nedotkl!
7
6%
 
Celkem hlasů : 114

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Etheric » pát lis 15, 2019 17:50

Jen potřebuju zjistit, kdo je ten křivej hajzl, kterej hraje na všechny strany... To je fuk.. ;)
Prostě potřebuju, aby ze mě táhnul chlast, ale nenadejchal bych. Nic víc, o zbytek už se postarám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod pavproch » pát lis 15, 2019 18:01

mike píše:Zkus neco, na se vymlouvaji ridici, kdyz nadychaji (pp by mohl vedet ;-))


Netuším, nevím, neporadím, nikdy sem neřešil.

Fčíl sem už přes 2 roky teetotaler (z donucení), tak nepotřebuju už vůbec řešit, dřív - dyž sem si ešče mohl dát pifko či pánáka - tak vždy a striktně až PO volantu, nikdy ne naopak, takže sem taky nepotřebal znát/řešit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 23:21

Konecne jsem se odhodlal zkusit kosik.cz, abych sehnal nealko Lobkowicz. Vsechno probehlo jak melo, rozvoz v hodinovem intervalu, zenska volala par minut po zacatku, ze stoji u dveri a nemuze najit zvonek :) Super, deBilla prisla o petimistnou castku za rok (minimalni objednavka je 500 Kc, budu nakupovat tak 2x za mesic a co nakoupim tam, v deBille ne).

Kdyz uz jsem byl u toho, objednal jsem na zkousku psenicne nealko pivo. Dal jsem si ho ted k veceri a pulku jsem strcil zpatky do lednicky, to jsem jeste neudelal :? Psenicne pivo mam rad, ale tohle moc k piti neni. Ta spravna chut tam nekde je, slaba, ale neco zasadniho tomu chybi a bojim se, ze je to alkohol. Bez nej je to jen divne chutnajici voda. Mel jsem docela dobrou veceri a nechtel jsem si ji dal kazit, a tak jsem si radej otevrel Lobkowicz.

Vzhledem k cene je pomer cena/vykon nejhorsi, jaky jsem u nealko piv kdy mel a to pocitam i ty hnusne s umelymi sladidly. Mam jeste jedno podobne a celkem se bojim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod sobb » sob led 11, 2020 23:33

Vzdálím-li téma od nealko žbrund - bylo nám přáno ochutnat zopár vzorků z pivovaru Rudohor. A jako jo, uměj to dobře navařit =D> :D
O Vánocích jsme zas měli příležitost ochutnat Slavkovský Medový ležák, taky dobrota :)
Ostatně snad všechna Slavkovská piva, co nám přišla na jazyk, chutnala něco mezi fajn a výtečně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod sobb » sob led 11, 2020 23:43

A ještě jedna pivní :) Měli jsme tu mezi svátky na chvilku Fina, celkem pivního fajšmekra. Náš sklep ovšem po Vánocích už moc bohatstvím neoplýval, tak jsme donesli Zubra 11. Nevím, jestli to bylo ze slušnosti, anebo fakt celkem chutnal, ale pochválil jej a pak si vyžádal i vršek, že je sbírá a CZ Zubříka ještě nemá :D (Żubra vařej i Poláci, toho, na rozdíl od nás, znal)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Olchor » ned led 12, 2020 9:37

No nevím, se Zubrem nemám moc dobré zkušenostě - řadím ho do nesvaté trojice Zubr - Litovel- Gambrinus. Humorná historka - před pár lety jsme jeli do Dunajské delty a dělali velký nákup, plnej vozík žrádla a hlavně piva. ( s vodou je v Deltě trochu problém). Zubr byl ve slevě, tak ho kámoš vzal dva packy ( v petu). Za námi u pokladny stál takový umolousaný bezdomál, znaleckým okem nahlížel do našeho koše a povídá - to jste nekoupil dobře, pane,-vážně pokyvoval hlavou. No vypili jsme to , nic moc. Ale byla to 10, třeba je 11 lepší, nebo se už zlepšili celkově.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Petras » ned led 12, 2020 12:31

K tomu Zubrovi (a obecně ke všem značkám piv)
Odsoudit celou značku na základě toho že mi nechutná jeden druh je docela nesmysl,kor podle desítky v PETu ;-)
Ono koupit dnes velkoprodukční desítku na které si člověk pochutná je téměř nemožné.
Zubr dělá spoustu piv ve velkém Klasik 10°,Gold a Grand 11°,Premium 12° , pak ještě Gradus 12°,Maxim 14° a pár speciálů Extraforce,velikonoční,svatomartinské atd. + ochucená a nealko.
Za mne je třeba Premium top ležák mezi velkoprodukcí.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Olchor » ned led 12, 2020 17:47

No já se od té doby se Zubrem ještě párkrát potkal, nevalný výsledek. Ale jo - třeba mají i dobrá piva. Ale když ono je teď tolik pivovarů, že je výzkum v tomto oboru dost náročný.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod sobb » úte kvě 18, 2021 23:13

Jsme si "vyrobili" pampeliškovýho radlera :D A je to překvapivě dobrý. Už asi vím co budu pít po očkování, kdy se moc nemá alkohol. Teda jestli do té doby nebude náše pampelišková šťáva alkoholičtější než ta desítka, do který to lejem :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod milarepa » stř kvě 19, 2021 9:40

O víkendu jsem přecházel po česko-polské hranici Králický Sněžník a Rychlebské hory, když jsem sešel na hraniční přechod v Kladském sedle, tak mně tam zaujal kiosek, ze zvědavosti jsem se tam zašel podívat, co tam mají za samoser, s nadšením jsem zjistil, že místo nějaké očekáváné globální značky tam mají na čepu skvělý Welzl ze Zábřehu na Moravě, navázal jsem přátelský kontakt s paní za výčepem a nejistě se zeptal, jestli mi je ochotna dát pivo do skla, nechápavě se na mně podívala a odpověděla "a do čeho jiného bych vám to pivo jako měla načepovat" :lol: , tam byl svět ještě v pořádku, takže jedno zasyčelo a v tom nečase se pak hned líp šlo dále :-)
Naposledy upravil milarepa dne ned říj 30, 2022 7:08, celkově upraveno 1
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod sobb » úte črc 13, 2021 0:30

Z pampelišek jsme volně přešli na bezovýho "radlera", ten byl snad ještě lepší. Jenže bez je odkvetlej a dneska bylo poslední bezové pívo. Přemýšlím, co naložit dál, napadá mě teď jedině lípa, ale to asi nebude ono. Fakt mi tohle pití zachutnalo. Lehký, chutný a osvěžující. Dobrý to bylo i míchaný s nealko pivem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Lipon » úte črc 13, 2021 8:11

chtunal jsem v minulých pár dnech řecké Mythos a Alfa a jako na žízeň dobrý, ale to je tak vše. Takový řidký europiva. To jedno už člověk dopíjel silou vůle, i když nestihlo zteplat.
U nás to prvním teprve začíná :)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Vexo » úte črc 13, 2021 23:02

V Krkonoších na Trautenberka do Horní Malé Úpy a nedávný nealko objev - pivovar Albrecht z Frýdlantu dělá překvapivě dobré svrchně kvašené nefiltrované nealko pivo.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 2:13

U Kosiku dosel nealko Lobkowicz, a tak jsem si rekl, ze zas jednou vyzkousim neco noveho a vzal jsem Birell za studena chmeleny. Pry ma byt lepsi, nez klasicky. No, hmm... lepsi asi je, ale furt jsou to chcanky. Pit se to sice da, ale chut je nevyrazna a takova nijaka. Tak tohle uz jen kdyz nic jineho pouzitelneho nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Vexo » stř led 25, 2023 22:49

Birell ve stylu IPA, ten chutna mnohem lepe nez normalni / za studena chmeleny. Akorat jsem ho snad nikdy nevidel v akci. Nebo vyse zmineny Albrecht Zero
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Dromedaro » stř led 25, 2023 23:50

Mě to za studena chmelený přijde o něco lepší než to normální. Já beru Krušovice.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 4:49

Coz o to, lepsi byl, ale lepsi neznamena dobry. IPA verzi mam jeste v lednicce, muzu zkusit dneska. Vcera byl k veceri Bernard, ten docela jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod sobb » sob led 28, 2023 0:07

A safra, ještěže jsi to připoměl. Někde ve sklepě je ještě pořád Bernard, co jsme ho (omylem místo Lobkowitze :D ) koupili na Tvou počest. To budem muset raději vypít, protože by za doby naší nepřítomnosti mohl vybublat. Nebo si ho dovezem k Tobě a dáme párty anonymních nealkoholiků :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod mike » sob led 28, 2023 1:26

To jo, vypijte ho, nealko piva umi vybublat uz pred datem spotreby. Vozit nemusite, privezou mi z mensi dalky :)

Zkusil jsem ten Birell IPA. Na vyliti to nebylo, ale znovu uz to nekoupim. Z Birellu mi prijde nejpitelnejsi polotmavy. Ale Bernard je rozhodne lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod sobb » sob led 28, 2023 23:07

No jo, jenže my to pijem jen když musíme. A teď většinou nemusíme. Kdyžtak nějaký přebytky vezmem s sebou, se neztratí :)

Což mi teda připomíná, jak nám jednou na Severu vybuchlo plechovkový nealko, který jsme si vzali na pití na cestu a jaksi zapomněli vypít. Pěna dokázala vyplnit i v těch mínus osmatřiceti neuvěřitelný množství prostoru :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Etheric » sob úno 25, 2023 4:56

Dostal jsem litrovou lahev 10 letý single malt whisky a jaksi nevim, "co s tim". Vypít, to je jasný, ale tohle není nějaká Tullamorka, kterou se lidi běžně nalejvaj jak tuzemákem. Bylo by mi líto to "jen tak", třeba po práci, načnout, nejsu vrcholový manager... Prodávat to taky nechci, irskou mám rád a nic takového jsem ještě nepil. Takže co s tím? Nechat na "zvláštní příležitost"? Ale jakou? Ono se to nezkazí, ale svádí to a jak známe - načneš lahev s tím, že si dáš panáka... A samozřejmě to u jednoho neskončí :D
Sám to pít nechci, tak si to asi fakt nechám na nějakou tu "zvláštní příležitost", takhle drahou flašku bych si nikdy nekoupil /což neznamená, že už roky skrytě netoužím po tom, ochutnat něco podobného/. Ale jak říkám, otevřít takovou vzácnost "jen tak" mi přijde škoda...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Dromedaro » sob úno 25, 2023 8:05

Nás nejvíc právě bavilo vždycky tyhle drahý alkoholy, které jsme dostali darem či příležitostně koupili, pít někde u táboráku pod skálou přímo z flašky, jak Babinskej:)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Etheric » sob úno 25, 2023 8:43

Nemám s kým to vypít a do litrovky se mi samotnýmu nechce. Půlku dám bez problému, udělám holubičku, projdu se po čáře, trefím Slávkou pivní víčko na 10m. 7 dcl už je hranice, kdy se mi začínají motat nohy i hlava. Víc už by znamenalo fungovat na autopilota :D
Edit: tady by ty čísla byly trochu jiný, páč tahle specialitka má 46%
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Etheric » sob úno 25, 2023 12:17

Navíc pít tak kvalitní alkohol z láhve je gastronomický hrdelní zločin. To se musí nalejt do patřičný sklenice, aby se to hezky rozvolnělo. Právě ty jemný chutě dlouhýho zrání a kvalitních surovin jsou rozdíl mezi obyč a levnym alkoholem. Whisky, rumy, to si z láhve pořádně nevychutnáš, neprocítíš plně to aroma, což je velká škoda
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Lipon » ned úno 26, 2023 10:44

skladoval jsem takhle několik let Zacapu XO, co jsem dostal, čekal na pořádnou příležitost, která pořád ne a ne přijít
tak jsme ji otevřeli po letošních volbách, nalejeme šťopičku, když přijdou návštěvy
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Etheric » ned úno 26, 2023 12:15

Zacapa je boží. Mňam.
Já tu svou whisky nejspíš načnu až bude krásný jarní počasí, na který se strašně těším... odleju do lehký plastový placatky a vemu ven, dám si při sběru rostlin, vyvalen na sluníčku v krásný, probouzející se přírodě....
Jestli plánujete někdo cestu na Žďárské Vrchy, Železné Hory či Bystřicko a máte chuť na dobrou whisky, společnost uvítám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod sobb » ned črc 9, 2023 22:38

Okusili jsme ve Švédsku vyráběné nealko pivo "Running free" by Iron Maiden. A jo, velmi dobrý a zajímavý. Jen nějaký imbecil prodavač musel nálepku se slevou 50% nalepit přímo na Eddieho :roll: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Lipon » ned črc 16, 2023 16:20

pili jsme vcelku pravidelně na Reunionu pivo Dodo od Bourbon
takový řidší europivo, třetinka stačí, půllitr jsem nemohl dokousnout
jméno výrobce zavádí, dělají jenom pivo :-)

zato tam dělají v několika fabrikách dobrej rum (40-65% vol.), plantáží cukrové třtiny je tam spousta a několik farem, kde pěstujou vanilku
Přílohy
IMG_7960.JPG
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 16, 2023 17:27

Teď v SanSalvadoru jsem zkusil pár místních a okolních piv a to zhruba takto:
Supreme - zelená plechovka; strašná, nepitelná žbrunda, cenu nepamatuji
Pilsner - červeno stříbrná plechovkam; celkem pitelné, na urovni českého europiva, cena 1$ za 0.33plechovku
Toña (Nikaragua) - pivo nejvíce podobné českým pivům, s dobrým řízem, cena 0.8-1$ za 0.33 láhev
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Vexo » pon črc 17, 2023 21:12

V Albertu řemeslná nefiltrovaná/nepasterovaná piva od Jarošovský pivovar
10° Galánka, 11° Jura, 12° Matúš, 15° IPA; 1L od 60,- nejsou tak hořká (až na IPU), což je škoda, ale nejvíc mi chutnala 11° a 15°, 10 a 12 by mohly být chuťově výraznější. Ale prý se to dost zvedlo od dob, co o nich zpívala Argema Jarošovský pivovar.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

PředchozíDalší

Zpět na Pokec