Sněží

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněží

Příspěvekod mike » stř pro 29, 2021 21:49

Pres noc pripadnul mokry snih, dole bylo hnusne, mokro a vubec se mi nikam nechtelo. Prekonal jsem se a nahore naopak bylo fajn, po novem snehu se slo vyrazne lip a nebyli tam skoro zadni lidi. Z kratke odpoledni vychazky bylo nakonec 20 km.

Idealni pocasi na primaloftku. Kolem nuly, mlha, vlhko. Bunda byla zvenku uplne mokra, misty po ni i tekla voda, ale vevnitr naprosto sucha. Tak to ma byt. Celou dobu v komfortu, sel jsem bez rukavic i Buffu. Rukavice jsme si daval az po setmeni, to uz asi trochu mrzlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněží

Příspěvekod mike » ned led 2, 2022 21:24

A je po snehu, slezlo vsechno. Rozdil v namaze pri chuzi je docela zasadni. Dneska se mi slo tak dobre, ze jsem si po tydnu zopakoval 26 km trasu, co jsme psal vys, a usel jsem ji skoro o hodinu rychleji, 5 misto 6 hodin. Slo se mi uplne v pohode, presto ze mam v nohach uz slusne nascitanou unavu. Az na asi tak kilometr v bahne, prisel jsem jak prase, to je asi jedina vyhoda snehu, ze ma clovek ciste boty i kalhoty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněží

Příspěvekod sobb » ned led 2, 2022 23:44

Hm, vidím vlákno sněží, a tam mike. Tak otvírám a doufám, že si přečtu, že se stal zázrak a na Valašsku už kype. A on si pochvaluje, že to všechno slezlo ... #-o [-( :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněží

Příspěvekod mike » ned led 2, 2022 23:51

Zakoncil jsem svou miniserii o snehu na Valassku a jeho neslavnem konci :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněží

Příspěvekod sobb » pon led 3, 2022 0:00

Už si to tu vedeš jako pp to svý "Můj milý deníčku" :wink: :twisted:

Chjo, a tak tahle zima vypadala nadějně a teď se tu člověk dočte akorát chvalozpěvy na bahno. Teď zasupluju (v tomto už bývalého) pp zas já: "Bych lýžovala" [-o< :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněží

Příspěvekod mike » pon led 3, 2022 0:16

Mam tri denickove prispevky a ne tri tisice jako pp ;-)

Zima jeste ani nezacala, se dockas. Tenhle snih byl ale fakt strasny zahul a dnesni bahno nebylo jiny level, ale jiny sport ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněží

Příspěvekod sobb » pon led 3, 2022 0:29

Ale jseš na dobré cestě :wink:

Jo, možná. Ale kdy. V únoru začínaj jarní prázdniny a všude bude zas víc sněhuchtivého lidu :?

Jinej sport je to hlavně na sněhu, s lyžema nebo sněžnicama.
Taky u nás bylo nakypáno. Jo, chození v tom bylo mnohem náročnější. Ale byla to aspoň zima. Nic proti jaru, ale v našich končinách ho tak úplně nemusím mít v prosinci/lednu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněží

Příspěvekod AlexBeck » pát led 7, 2022 5:43

Koukám že dle těch fotek v Tatrách ten bílej bordel neslez :-k https://www.hzs.sk/typy-aktualit/pad-polskeho-turistu-z-hranicneho-hrebena-v-zapadnych-tatrach/
To snad po letech vytáhnu raději aj ty "bořnice".
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » ned zář 18, 2022 12:04

Krkonoše hlásí první vločky. Lysá ale ešče pořád enem scanec (1,6stC)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 20, 2022 6:12

to mam radost, chci jet v rijnu na snezku... a su zvedava zda do te doby prijde torridka
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » čtv lis 3, 2022 16:48

Ty jo, první záchvěv zimy (a to sem přitom byl v tričku kr. rukávec): Jedu si takle bramborem2 kdesyk v Beskydech a .... na cestě lyžař/kolečkový běžkař - funěl proti kopci fest. Zima je tady!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod ratel » pát lis 4, 2022 7:49

Nee, já třeba jezdím i v létě :-). Pod 30 st to jde. Training je training, paradoxně léto je lepší bo není mokré listí na asfaltu
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » stř lis 16, 2022 14:15

Do hroma.... fpátek má sněžit (a čím víc na SV, tím větší kosa) a já potřebuju na otočku zajet k sobě domů do ta3/NL - ta zas budou "katastrofy" na cestách.... aby z výletu "na otočku" nebyla několikadenní záležitost.... (= v hlavě mám paniku už fčíl, i dyž je to ešče daleko) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » pát lis 18, 2022 14:45

Tak sem se bál zbytečně, už sem z5 z ta3, cesta tam úplně fpoho (na SK straně plus 5, sucho), cesta zpět kromě Bumbálky taky šla i dyž sněžilo celou cestu, na Bumbálce nasněženo a nula. Provoz menší než jiné všední dny ale i tak průjezd RK oběma směry byl v koloně, ditto vjezd do ZA od RK.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » stř lis 23, 2022 14:18

Ty jo, za woknem mi začlo sypat...hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod milarepa » stř lis 23, 2022 15:05

za chvíli vyrážíme na Smrk, jsem zvědavý jak to tam bude vypadat
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » pát pro 9, 2022 16:48

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod lojzmen » sob pro 10, 2022 0:38



Typické Novinky :D
Ale počítat umějí. To se vezmou maxima z této výstrahy na stránkách ČHMÚ, 10+15+25=50cm.
p.s. Já nevím, jakou má to varování na stránkách ČHMÚ trvanlivost, možná už uvidíte něco jiného.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Sněží

Příspěvekod apuka » sob pro 10, 2022 12:29

JaTi nevim, uz vcera byla predpoved, ze na SV muze napadnout (na horach) od So vecera a v Ne az 25+cm, v Po taky 25 cm. Pricemz lokalne v nekterych oblastech v horach by mohlo byt i vice.
Tj. tech 50 cm je i bez Pa a So, kdy melo napadnout kolem 10+ cm.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » sob pro 10, 2022 12:56

U nás od fčera ca 5cm = je souvisle bílo. Zítra i v pondělí má sypat = v pondělí ráno do prce (letos poprvé) obuju okované Blizzardy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » ned pro 11, 2022 13:30

Průběžné zprávy: půlmetr se (prozatím) nekoná, pořád sype (ale ne extra vánice), tady u nás 430 mnm od fčera tak 7cm.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod Etheric » ned pro 11, 2022 13:38

U nás taky slibovali tolik sněhu... Zatím hovna s háčkama.. Ani ne 1cm za poslední 2dny. A já se těšil na ty závěje a jazyky, znám místa, kde vane luxusně, při tý předpovědi by tam šlo vyhrabat místnost i s topeništěm, už jsem takhle dlouho nebyl..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sněží

Příspěvekod milarepa » ned pro 11, 2022 16:38

dal jsem rychlý výlet na Smrk, a jo, bylo to fajn, celou dobu krásně sypalo, nahoře fučelo a slušně mrzlo.......šel jsem to hangem, a 2/3 trasy jsem dělal stopu, měl jsem návleky, takže to byla zábava.......sněhu nahoře tak někam pod kolena... níže do půl lýtek
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Sněží

Příspěvekod lojzmen » ned pro 11, 2022 20:04

Ty předpovědi počasí a výstrahy se mění každé ráno. Teď tam je na pondělí 7 - 25cm sněhu. A hádám, že je to myšleno 0 až 7-25cm :?

Mám dojem (a možná jen dojem) že od povodně 1997 se přešlo na předběžné strašení.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Sněží

Příspěvekod Quido » ned pro 11, 2022 20:09

hlavní je, že vůbec sněží ... hned je to zábavnější a veselejsší... :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » pon pro 12, 2022 9:18

Tak za ty dva dny co sype je toho u nás v dolině (430mnm) tak 15cm, na hřebenu (700mnm) do 20-ti. Prašanu, samozřejmě (i dyž od nepromrzlé země je to mokré). Tělo i mysl už úpně zapoměly, jaká je to ve sněhu fuška, až mě to neska při procházce do prce (zase) překvapilo. Líbilo se, protože ač jen -2 až -4, vzal sem tlusté rukavice = nebyla mi na "tu" ruku zima, kupodivu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod apuka » pon pro 12, 2022 9:50

lojzmen píše:Ty předpovědi počasí a výstrahy se mění každé ráno. Teď tam je na pondělí 7 - 25cm sněhu. A hádám, že je to myšleno 0 až 7-25cm :?

Mám dojem (a možná jen dojem) že od povodně 1997 se přešlo na předběžné strašení.
Etheric píše:U nás taky slibovali tolik sněhu... Zatím hovna s háčkama..
Atd.

Co tak si ty vystrahy a predpovede cist poradne??? Psali, ze
napadne
nejakych y-xx centaku, ty vyssi hodnoty ve vyssich polohach na horach (Jeseniky_Beskydy) a to jeste na navetrnych stranach. Jinde byly vystrahy spise na zaveje a snehove jazyky (od soboty do nedele).

Lysa hora (melo by to byt vzdy rano v 7 a za poslednich 24 hod, je tam ofiko stanice CHMU):
- v patek 8 cm noveho snehu
- v sobotu 7 cm noveho snehu (rano psali 9, pozdeji to zmenili)
- v nedeli 23 cm
- pondeli se uvidi zitra.
Celkovy stav snehu 45 cm a za Pa-Ne napadlo celkem 38 cm. A to vrchol Lyse hory rozhodne neni na navetrne strane...

A jeste jedna poznamka - to ze za tri dny napadne rekneme 50 cm snehu, neznamena, ze po tech trech dnech bude 50 cm snehu. Na zacatku se neco roztopi, neco odfoukne, neco vymrzne a neco "se ulezi". Na te Lyse taky byl prirustek snehove vrstvy kazdy den o 2-4 cm mensi nez stav v predchozi den+novy snih predchozi den.

A s tim "strasenim". Ja nevim. Kouknu ven z okna, vidim problemy na silnicich i ve meste. Manzelka jela rano do Prahy vlakem - vidim spozdeni vsech vlaku. Ctu, ze jsou velke problemy na silnicich po velke casti republiky. Kdyby meteorologove "nestrasili", ted byste zase psali, ze zase zaspali...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněží

Příspěvekod Etheric » pon pro 12, 2022 9:58

Já si to pořádně přečetl. Přímo pro náš kraj. Mělo být 30 cm a hukot. Místo toho ani ne 3cm a ticho. Sníh, co tu je, napadl před týdnem...
Na předpověď pro Prahu jsem fakt nekoukal, tam na zem dopadnou čtyři vločky a už houkaj sirény :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sněží

Příspěvekod apuka » pon pro 12, 2022 13:22

Kde jsi takovou predpoved cetl a na kdy to melo byt? Ja jsem uz od ctvrtka videl vsechny s tim, co jsem psal. Jo, menily se oblasti vystrah, ale to "vetsi" snezeni bylo vzdy na vychodni a severni vyssi hory a navetrne strany. Jo, jinde melo taky snezit, ale vyrazne min, na nejakych 30 cm se nepamatuji - ale na zadnou konkretni predpoved na Vysocinu jsem se nedival.

No a rekl bych, ze tento vikend tato jejich predpoved se docela dobre naplnila - zatim.

Jo, jeste jedna pripominka. Napr. tady v OV snezilo uz od patku, litaly male snehove vlocky - ale na zemi se vsechno okamzite roztapelo, prakticky az nekdy v sobotu odpoledne zacalo byt videt, ze neco nasnezilo. Vcera odpoledne jsem byl s manzelkou venku, ona si vzala bezky kolem Odry - uz se na asfaltce dalo, bylo tam tak 3-5 cm snehu, ale ze spodu stale to bylo takove roztopene. Na trave pod naspem bylo snehu vice, mozna nekde i 8-10 cm - ale spodek byl vyrazne vice roztopeny, jen prikryty neroztopenym snehem. Proste zeme byla jeste nezrmzla, i kdyz vzduch byl "teply" tak pod -2 stupnu uz jeden a pul dne. Mozno kvuli blizkosti vody, kdo vi. Az pri ceste zpet se uz zacalo ochlazovat, tak na casti asfaltky uz bylo citit a slyset, ze ten predtim roztopeny spodek zacina mrznout, to uz doma ukazoval vnejsi teplomer skoro -4.

Konkretne srazkomer v OV Porubenameril:
Pa - 6,5 mm
So - 2,7 mm
Ne - 6,6 mm
Po (do 13h) 4,5 mm

To jest cca. 20mm do ted, prakticky celou dobu to nebylo mrholeni a dest, ale zmrzly jemy snih, podle prepoctu by to melo byt do 20 cm, ale ve skutecnosti neni ani 10 cm.

Takze ve skutecnosti spadlo snehu tak dvakrat tolik nez ted je venku, jen se prvni pulka hned roztopila - ale padal snih.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněží

Příspěvekod Etheric » pon pro 12, 2022 13:40

apuka píše:na nejakych 30 cm se nepamatuji - ale na zadnou konkretni predpoved na Vysocinu jsem se nedival.

V tom bude zakopaný pes :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec