Sněží

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněží

Příspěvekod scinkk » čtv led 5, 2017 20:03

Toho bych se nebal :) Uz minuly tyden jsem si rikal, ze na tak hutny zaklad by musela byt nejaka kruta obleva a ted je tam 2x tolik ac si to trochu sedne. A porad je vyhled na dalsi snih v nasledujich dnech, proste jsem letos optimista a klidne bych si vsadil na 2 m :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněží

Příspěvekod mike » čtv led 5, 2017 20:11

Njn, vybral jsem si na prizabiti se spatny cas, ale tohle snad opravdu vydrzi a jeste si to uziju :) Uvidim zitra, co mi rekne ortoped, kdy budu moct drzet v ruce hulku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod scinkk » pát led 6, 2017 17:42

Hm jsem dmeska vyrazil do podkrkonosi, rikal jsem si, ze snih na horach pocka a vyuziju toho, ze je trocha snehu i dole, navic bylo slibeno slunko a bylo :) No a okolo Nove Paky je 25-40cm snehu :) Jsem s timto mnozstvim nejak nepocital, takze mi bylo na par usekach lito, ze nemam sneznice :) Cela vrstva je prevazne suchy prasanek, takze sice by sneznice zas tak nepomohly, ale i tak bych je mel radsi s sebou. Vubec nechapu ty, co preferuji chuzi ve snehu pred sneznicema :) Blbych 15 km (toho nevyjetym, nevyhrnutym snehem tak polovina) a jsem nejakej unevanej :)

snizek.jpg


snizek2.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněží

Příspěvekod mike » pát led 6, 2017 18:12

scinkk píše:Vubec nechapu ty, co preferuji chuzi ve snehu pred sneznicema

Nekdo takovy existuje? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod scinkk » pát led 6, 2017 18:14

Nekdo tu nedavno psal (wawrik tusim naprikald a nebyl sam) ze dokud to jeste jde, jde radsi bez sneznic. Ono to slo, zadna vrazda, ale...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněží

Příspěvekod fps » sob led 7, 2017 11:23

já to mám taky tak, do cca 20 cm to ještě jde bez sněžnic, ale jak je mám sebou, tak je nasazuji už od cca 10 cm, abych je nemusel tahat na zádech
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněží

Příspěvekod wawrik » ned led 8, 2017 11:04

scinkk píše:Vubec nechapu ty, co preferuji chuzi ve snehu pred sneznicema :)
Ako pozerám na tvoje fotky, každý hovoríme o úplne odlišných terénoch. Na rovinatých bez silných vetrov ako v tvojom prípade by som mal snežnice na nohách rád aj ja. Ale na hrebeňovke napríklad v Nízkych Tatrách v polovici decembra to bez snežníc šlo oveľa lepšie, aj keď verím, že trebárs ty alebo mike by ste tam chodili radšej v nich. Nakoniec, nejaké stopy tam aj boli, ale výhodu by mali tak na jednom-dvoch úsekoch, dokopy možno 500 m.
NT.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněží

Příspěvekod Hafi » ned led 8, 2017 13:13

Nebydlíte někdo na Malý Straně, že byste viděl jaký jsou podmínky na Petříně? Že bych zas po letech využil tu celosezónní permanentku, kterou si rok co rok s nadějí platím...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Sněží

Příspěvekod booze » stř úno 1, 2017 11:38

juhu 19 cisel a bude jeste, jeste :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sněží

Příspěvekod booze » pon lis 27, 2017 9:17

To neni mozne snezi. =D> juchu jdu voskovat bezky kamenacky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sněží

Příspěvekod booze » čtv pro 12, 2019 21:39

Juuuuuuhuuuu snezi. Bezky kamenacky v pohotovostnim rezimu. __II
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sněží

Příspěvekod mike » čtv pro 12, 2019 21:44

Kdyz jsem videl nazev vlakna a tvuj nick, tak se mi vybavil tenhle clanek. Netusis proc? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod booze » čtv pro 12, 2019 21:57

To nevim. 8-[ Santa uz dlouho nic nekoupil. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sněží

Příspěvekod sobb » čtv pro 12, 2019 23:55

U nás je zatím asi půl centimetru sněhu, odolávám nutkání sundat lyže z půdy :mrgreen:

Ale jinak jsme byli při pozdním návratu domů docela rádi, že jsme se ráno konečně přinutili k výměně letních kol za ty se zimníma gumama. Místy to bylo docela vysněžené a klouzavé.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněží

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2020 3:13

Vcera prekvapive prvni zimni vylet. To na fotce bylo jeste dobry, ale po setmeni zacalo fakt sypat a jit s celovkou proti vetru teda nic moc. Da se koukat jen pod nohy, jinak bile svitici cary. Pak prestalo, roztrhaly se mraky a jit s uplnkem v zadech po bile ceste je docela fajn. Bez celovky, bylo krasne videt, ostry stin :)

snih3.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod mike » stř led 6, 2021 22:22

Atentat! Spachali na mne atentat. Sel jsem zasnezenym lesem, najednou nade mnou nejaky hluk, instinktivne jsem zastavil a zvedl ruce, abych si chranil hlavu. Asi metrova vetev mi spadla tesne pred spicky nodou, fakt ani ne 10 cm. Udelat ten dalsi krok, tak to bylo primo do hlavy. Takhle mi akorat spadla za krk hromada snehu. Koukal jsem nahoru a zadny zhrzely uzivatel OF tam nesedel :-k

Po dlouhe dobe jsem neprisel jak prase, ale jen mokry. Snehu vsude, stromy a kere obalene, to se v Praze hned tak nevidi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod sobb » čtv led 7, 2021 21:25

Já to nebyla 8-[

Někdy Tě naopak může zachránit ten krok navíc udělat, člověk nikdy neví.
V tomhle počasí padaj. Taky jsme na sněhu našli pár čerstvě spadlých velkých bukových větví. Ale tam by ani ruce nad hlavou nepomohly. Ovšem lahůdkou jsou "oštěpy" - někdy i padesáti kilové či těžší větvičky zapíchlé do země. Brrrr ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněží

Příspěvekod mike » čtv led 7, 2021 21:32

No jeste aby [-X :twisted:

Hmm, nic moc. Tohle bylo zatim nejbliz, ale zas by mi to asi moc neublizilo. To ten nekolikakilovy rampouch, co kdysi spadnul ve meste asi metr prede mne, bych mozna nerozchodil... Ostepy jsem jeste nevidel, to abych se pomalu bal chodit po lese :?

Dneska mi pres cestu prebehlo stado prasaku, to bylo ale dal, mozna 10 m. Zas ale byli tak rozbehnuti z kopce, ze kdybych jim stal v ceste, tak mne nejspis prevalcuji :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod sobb » čtv led 7, 2021 21:47

Raděj to preventivně hlásím, nikdy nevíš :wink: :mrgreen:

Pravděpodobnost, že to spadne na Tebe, je asi celkem malá, ale stát se může. Říká se jim někdy widow makers, takže se Tě to vlastně netýká :lol: Jsem v lese docela často, a pádů opravdu velkých větví jsem viděla jen pár.
Oštěpy taky nacházím až zabodnuté, jejich let jsem ještě neviděla, ani po tom netoužím. Třeba je po lese rozhazuje nějaký lesní skřet :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněží

Příspěvekod mike » čtv led 7, 2021 21:56

To asi jo, ale podobna te, ze mi spadne vetev tesne pred spicky nohou jako vcera :? Bylo by trapne prezit vsechny trhliny v ledovcich, necekane pady a sjezdy v horach a pak skoncit takhle.

Mozna zije u vas, ja jsem to nikdy ani nevidel ;-) Mas fotku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod sobb » čtv led 7, 2021 22:09

Třeba sis to už vybral na příštích padesát let :wink:

Nemám, do lesa foťák neberu. Až někdy nějakou pěknou zapíchlou větvu najdu, tak ti to vyfotím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněží

Příspěvekod mike » čtv led 7, 2021 22:11

Takhle bohuzel pravdepodobnost nefunguje :?

Fajn, jsem zvedav.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod sobb » čtv led 7, 2021 22:31

Ale doufat můžeš :wink:

Snad pod tím nebude nějaký zapichnutec :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněží

Příspěvekod mike » čtv led 7, 2021 22:33

Takova fotka by byla zajimavejsi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod mike » pát bře 19, 2021 17:55

Kouknul jsem z okna a venku huste snezi :shock: V Praze 19.3, to jsem myslim jeste nevidel. Zaslouzi si zaznam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod apuka » ned bře 21, 2021 10:56

Bud spatne myslis nebo jsi v Praze kratce... :wink:

I v r. 2013 jste tam meli 19.3. sedm cm snehu (na Ruzyni). A ten mesic i jine dny, stejne jako dalsi mesice (duben/kveteni) jine roky snezilo.
Konec koncu, 19. brezna je rekord snehove pokryvky - 15 cm - z roku 1985, tos byl asi na vysce, teda pokud jsi studoval v Praze.

Ale neni to nic zvlastniho. Nemyslim si, ze Ostravsko je vyrazne vice zasnezene nez Praha a tady to neni nic neobvykleho (viz nize). Proto jsem se podival do archivu. pro Prahu

V roce 1996 kdyz jsem jezdil z Noveho Jicina do Opavy do prace, napadlo uprostred dubna 25-50 cm snehu, dva tydny bylo cele dny pod nulou, snih zustal do zacatku kvetna. Potom se oteplilo ze dne na den o 20 stupnu a za 24 hod slezlo 100cm snehu v Jesenikach a byly povodne...
A v r. 2013 jeli syn se spoluzaky z gymplu na smigrust z OV do Stare Vsi nad Ondrejnici za spoluzackami na bezkach tam i zpet (to je cca 12-14 km vice-mene po polich podel Odry, nadmorska vyska pod 210 m, snehu bylo dost). "Pulka vesnice" se na ne koukala a stari si vzpominali, jak "jsou to kluci sikovni a nelini" a ze "jo, za meho mladi bejvavalo vice snehu" :-) ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněží

Příspěvekod mike » ned bře 21, 2021 22:30

Zas spatne ctes :P Psal jsem myslim jeste nevidel, coz se se zaznamy z Ruzyne nijak nevylucuje. Na Ruzyn to mam asi tak 12 km vzdusnou carou, je o neco vys a je tam chladneji. Navic nejspis snezilo v noci, kdy jsem se nekoukal z okna, a tak jsem to proste nevidel ;-) Ted mne chytlo snezeni na vychazce, to bylo po pulce brezna v Praze neobvykle. V Jizerkach pamatuju huste snezeni 1.4. (a v Alpach, v cervenci, srpnu, zari... :)).

V Praze jsem od podzimu 1986 tj. prvni zima 1987 a v te dobe jsem jeste vetsinu zimy lyzoval na Valassku a do Prahy jezdil jen na zkousky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněží

Příspěvekod pavproch » stř říj 13, 2021 9:39

Ty jo, fčíl na Hutisku (ca 500 mnm) déšť se sněhem (krupkama) - hezky, 13. říjence.... (ale hned k tomu bílé tuhé prsty na pr. ruce, jen co sem vylez z auta, mně drbne).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sněží

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 13:36

Abych parafrazoval Nohavicu:
Na Lyse kalamita jak na Sibiři
tři centimetry sněhu a u vysilace štyři
:lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněží

Příspěvekod mike » pon pro 27, 2021 0:33

Dneska bylo pekne, mrzlo, bylo nasnezeno, a tak jsme se vydal na trochu delsi odpoledni prochazku. Nejakych 26 km a 1000 m prevyseni, zadny problem. V lete, kdyz jsem to sel naposled... Dneska jsem mel o tretinu delsi casy a aspon o polovinu vetsi namahu. Prislo mi, ze jsem si dal vetsi zahul, nez kdyz jsem sel naposled na podzim skoro 50 km. Na snehu boty tolik nezabiraji, svaly neustale udrzuji balanc, jak boty ujizdeji do strany... jsem zvedav, jestli zitra vstanu. Nejhorsi ovsem nebyl teren, ale par km pres vesnice. Uklouzane chodniky i silnice, kopecek od kostela dolu jsem ruckoval po zabradli. Macky by asi byly moc, ale docela bych ocenil boty s hreby.

Jinak dobry, ale na muj vkus moc lidi a to i tam, kde normalne nebyvaji zadni. Particky priozralych urvanych buranu ](*,) Taky jsem narazil na nekolik opustenych ohnu, jeste horely plamenem. Vim, ze mrzne a je snih a asi nema co chytit, ale stejne, co je to za napady nechat horici ohen v lese?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec