Fotodiskuse ntz versus apuka

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Fotodiskuse ntz versus apuka

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2023 10:13

Presnutu z Pokecu o foceni a pokecu, ktery nema hlavu a patu. mike

ntz píše:tech 23mm f/2 na APS-C znamena, ze je to ekvivalent 35mm f/3
Mawenzi píše:tsunami
mam za to, ze co je napr na cropu f2 tak na ff je to treba f4 (cisla hazu od boku), takze svym zpusobem svetelnost se nemeni, ale v porovnani s ff neodpovida
@ntz - prosim, kdyz napises podobne veci, mel bys napsat presne v cem. ANo, jak Mawe psala, s hloubkou ostrosti to "ekvivalent" je, ale Ty to pises stale obecne, tj. z toho ma clovek dojem, ze 23/2 objektiv je na cropu plne ekvivalentni 35/3 na FF. Tim oblbujes lidi, ty pojmy maji nejaky vyznam. To tak fakt neni - ekvivalence plati prakticky vyhradne na tu hloubku ostrosti.

Ale to nechci s Tebou znovu rozebirat, to uz jsem delal (prosim, nedavej znovu nejake clanky, ktere jiste "nedulezite detaily" jednoduse opomijeji).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pon zář 18, 2023 12:25

@apuka - prosim dej mi pokoj ... pouzij google ... ekvivalence se prepocitava kvuli hloubce ostrosti, protoze to je to, co je na fotce videt a na cem zalezi ... je milion clanku na netu, pouzij google .. bohuzel (verbalne) agresivna lama jako ty ma tendenci lidi "opravovat" (za pouzivani vyrazu jako "oblbovat" - technicka otazka - kdyz apuka pise, ze ja oblbuju lidi, tak ja snad muzu napsat o apukovi, ze je pako ne ?) o naprosto zjevnejch vecech a jeste se jich domahat, ze jsem je jako neuvedl :D:D ... takze jeste jednou pro nasi agresivni lamu apuku - samozrejme ze mluvim o ekvivalenci co se tyce hloubky ostrosti !!!! jina ekvivalence ne-existuje :D protoze neni na fotce videt ... 100% ekvivalence na snimek

FX - 1/100, f10, ISO 400
4/3 (crop 2) - 1/100, f5, ISO 100
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2023 13:00

Ach boze, uz zase zacinas.... ](*,) ](*,) ](*,)

Uz jsi nekdy slysel o ekvivalenci ohniskovych delek? Rekl bych, ze 99,9% fotografu a lidi kolem fotek kdyz mluvi/pise o ekvivalentnich objektivech, tak mysli vyhradne "ekvivalentni ohniskove vzdalenosti na 35mm film". A sem-tam prijde nejaky ntz, ktery rika, ze "ekvivalence se prepocitava kvuli hloubce ostrosti protoze to je to, co je na fotce videt a na cem zalezi". Pro Tebe asi uhel zobrazeni/ohniskova vzdalenost je naprosto nedulezita vec. Jak to, ze drtiva vetsina fotografu (vlastne i Ty :wink:) resi prvotne prave toto, kdyz vybira objektivy :-k? Nebo Ty si vybiras objektiv cca "at to ma hloubku ostrosti na max. diru napr. 4-8 metru"??? Kazde jiny, koho znam si vybira nejdrive podle ekvivalnetni ohniskove vzdalenosti a az potom podle clony - te ekvivalentni, pokud ho zajima hlavne minimalni hloubka ostrosti (a bookeh, napriklad portretista) nebo skutecne, pokud ho zajima maximalni hloubka ostrosti (napr. krajinar).

Ono to totiz vzniklo tak, ze se na cropovych zrcadlovkach se zacaly pouzivat objektivy z FF a aby se dalo vybrat. jaky ma na cropu nekdo puuzivat, tak se zavedl pojem ekvivalence. A soucasne i pojem "crop faktor", ktery je prave nasobitelem prepoctu ohn. vzdalenosti.

Tomu, o cem pises Ty jako jedine ekvivalenci se rika "ekvivalence svetelnosti".

Myslim si, ze kdyz se povazujes za tak vzdelaneho a sectelenho ve fotografii, mohl bys mit v hlave i tuto historickou souvislost...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pon zář 18, 2023 14:04

apuka píše:
ntz píše:tech 23mm f/2 na APS-C znamena, ze je to ekvivalent 35mm f/3
@ntz - prosim, kdyz napises podobne veci, mel bys napsat presne v cem. ANo, jak Mawe psala, s hloubkou ostrosti to "ekvivalent" je, ale Ty to pises stale obecne, tj. z toho ma clovek dojem, ze 23/2 objektiv je na cropu plne ekvivalentni 35/3 na FF. Tim oblbujes lidi, ty pojmy maji nejaky vyznam. To tak fakt neni - ekvivalence plati prakticky vyhradne na tu hloubku ostrosti.


jsi normalni apuko - znovu 23mm/f2 apsc je ekvivalent 35mm/f3 na FF :D .. koho oblbuju ? proc mi pises vyrazy jako "oblbuju" a ty svy debilni traktaty ? dyk jsem to psal s aplikaci crop factoru na focal length !!!!

@Dromedaro, nevim s cim souhlasis a nesouhlasis, ale znovu pro tebe 23mm/f2 na aps-c je 35mm/f3 na fx .. sak tam pisu focal length + clonu .... tu clonu tam musis dat taky, protoze ta clona spolu s kompozici a framovanim ovlivnuje, jak fotka vypada ... a je v tom vyznamnej rozdil ... pri delsich focal lengths, napriklad na portretnich `85mm f/2.8 na FX' bys potreboval `55mm f/1.8 na APS-C', aby ta fotka vypadala stejne .... tohle je ekvivalence .. do ekvivalence musis zapocitat dylku+clonu protoze to ti dohromady dela DoF (realne tam jeste musis dat ISO, to je ale ted vedlejsi) ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pon zář 18, 2023 14:15

ted se tady resil quido+etheric ... nepripada vam nahodou uplne analogicke, ze apuka napada a sikanuje me, svejma nesmyslama viewtopic.php?f=27&t=500&start=1500

proc mi hrube napise ze oblbuju lidi napr. tady .. proc me opravuje ??? proc na me reaguje jeste takovymhle stylem ... napisu neco a on mi, protoze tomu naprosto nerozumi a v palici gulas, rekne ze oblbuju lidi aby o dva radky nize papouskoval to same co jsem rekl ????

mam toho fakt dost !!!
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2023 14:30

@ntz: Pokud bys trochu premyslel predtim, nez neco napises, jestli je to pravda nebo jsi mimo, tak bych se nemusel ozvat. Ja jsem se neobul do Tebe, ale do toho, co jsi napsal, viz nize.
ntz píše:proc me opravuje ???
Protoze pises ne generalizaci, ale absolutizaci sveho vlastniho pohledu jako "absolutni a jedine pravdy" - a to tak ani nahodou neni.
ntz píše:napisu neco a on mi, protoze tomu naprosto nerozumi a v palici gulas, rekne ze oblbuju lidi aby o dva radky nize papouskoval to same co jsem rekl ????

Ze pisu, ze lidi oblbujes je proto, ze uz jsem TI to jednou docela podrobne opravoval (mezi jinymi) a Ty stale hlasa "svoji pravdu" dal - a i podle jinych Tvych starsich prispevku jsi delal velice silnym natlakem, aby si mysleli jini, co Ty.
O gulasi v palici bys mel trochu zamyslet, kdo to tam asi ma, kdo pise mimo... Mimochodem, zajimave, ze se uzval i tsunami, taky si myslis, ze ma v palici gulas?

No a nakonec by me docela zajimalo, co jse "papouskoval to same, co jsi rekl"... Nic takove se nestalo - a prosim prestan znovu opakovat sve nepochopeni napsaneho, protoze potom zase (opakovane) spadnes do lzi... :twisted:

Znovu Te zadam - pokud se Ti zda neco technicky nespravne na te moji technicke poznamce, tak rekni primo, kde a co. O tom se da bavit - ale jedine, pokud to necim podporis. Jen ne milionem linku, kde to, co pises je "nekde vlevo dole" malym pismem jako technicky dusledek toho, co pisu ja.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod irem » pon zář 18, 2023 14:40

@ntz Apuka tam take napsal takovou zajimavou vec: "pojmy maji nejaky vyznam" Maji. Treba takova sikana je jako pojem docela sily kalibr.

Pokud si dobre vzpominam, mas mensi deti, takze v seriich "proc" jsi asi kovany :-D takze Te urcite nezlomi, kdyz Ti nejaka pridam. Proc pises apukovi pojmy jako debilni traktaty a nazyvas ho agresivni lamou? Proc apukuv vcelku slusne vyjadreny nazor povazujes za osobni utok a nemuzes se bavit jen o fakticke strance veci? Proc se Ti zda v poradku obvinovat lidi ze lzi a osobne na ne utocit a nepreneses se pres to, ze nekdo Tvuj nazor povazuje za oblbovani lidi?

Abys na nejake proc dostal i odpoved, tohle je diskusni forum, obcas nekdo nekoho proste opravi, kdyz se domniva, ze se dotycny myli. Tak to v diskusich chodi.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pon zář 18, 2023 14:46

@apuka ... to snad neni mozny :D ... jestli myslis tohle, tak ja jsem nikde nerikal nic o zadne svetelnosti a na tsunamiho jsem nereagoval, protoze kazdy maly dite vi, ze f/2 je f/2 a zadna "svetelnost se nemeni" :D

takze znovu: nikde jsem nic netvrdil o zadne svetelnosti a nepovazoval jsem za dulezite pritakavat tsunamimu s absolutne jasnou veci o ktery neni sporu :D .... kdyz fotograf mluvi o clone (a priclonovani), tak o ni mluvi kvuli hloubce ostrosti :D, OMG ....
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2023 14:53

ntz píše:Tu clonu tam musis dat taky, protoze ta clona spolu s kompozici a framovanim ovlivnuje, jak fotka vypada
Ano, ovlivnuje, ale ja jsem nepsal o tom :wink:

Proste neplati tak absolutisticky napsane "23/2 je plne ekvivalentni 35/3 na FF".
Neplati, protoze ta 25-ka ma svetelnost "2" a ne "3" - to je hodne dulezite. Ano, hloubka ostrosti funguje tak, jako na FF pri clone vynasoben crop faktorem.

Takze jste jednou polopatisticky.
25/3 na APSC:
- ohniskova vzdalenost/uhel zaberu je ekvivalentni 35 na FF
- hloubka ostrosti je ekvivalentni jako u 35 na FF
- svetelnost pri clone 2 je stejne jako svetelnost pri clone 2 na 35 na FF (samozrejme vztazeno jen na vyrez velikosti APS-C). Jinymi slovy - exp. cas pri clone bude stejny jako pro 35/2 na FF

Ta posledna dulezita vec je duvod, proc nemas pravdu v napsanem. (Vcetne dalsich Tvych vyjadreni, co jedine je dulezite na fotce, atd.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pon zář 18, 2023 14:53

@irem - ale ja nikde nepsal nic z toho, o cem blaboli apuka .... ja jsem napsal (znovu - na to reagoval apuka a predtim kratce tsunami s mawe si vyjasnili, ze crop factor ma vliv skrze "clonu" na DoF)

APS-C 23mm f/2 je ekvivalent FX 35mm f/3

a presne takhle to je .. proc me apuka pise o oblbovani lidi .. proc pise ty traktaty ??? on me napadl ze oblbuju lidi kdyz nereknu "celou" pravdu a zacne tady mektat neco o nejake svetelnosti ?? svetelnost nema na fotku zadnej vliv (kdyz nepocitam, ze apukovi se tresou pazoury a bude mit diky "mensi" svetelnosti a delsimu casu fotku rozmazanou a z bezici veverky co fotil bude flek) ...

edit:

@irem - prosim precti si muj posledni prispevek zde .. ted uz to prosim chapes co myslim tim sikanovat ? apuka znovu hystericky reagoval na neco co jsem napsal s tim, ze necemu nerozumim a ze oblbuju lidi uplne zbytecne ... chapes jak me to frustruje a stve, kdyz nekdo na tebe timto zpusobem naprosto zbytecne a hrube reaguje ?
Naposledy upravil ntz dne pon zář 18, 2023 15:07, celkově upraveno 1
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pon zář 18, 2023 15:04

"svetelnost" resis jen ty :D protoze tomu nerozumis ... ja o "svetelnosti" nikde nic nepsal ... fotografove resi DoF ale apuka resi "svetelnost" ... to je totiz ten rozdil ... je od tebe dost hrube mi tady kvuli tomu psat tvoje neurvale kecy aka cemu vsemu nerozumim a ze oblbuju lidi ...

znovu:

FOTOGRAFOVE RESI DoF A NE SVETELNOST !!!! Nepovazoval jsem za dulezite pritakavat tsunamimu nebo Mawe kdyz se shodli, ze crop factor se zapocitava do clony kvuli DoF :D:D .. to je naprosto jasne

otazka pokracuje: proc mi kvuli tomu rikas, ze oblbuju lidi a proc me kvuli tomu pises ty traktaty ????
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2023 15:06

ntz píše:on me napadl ze oblbuju lidi kdyz nereknu "celou" pravdu a zacne tady mektat neco o nejake svetelnosti ?? svetelnost nema na fotku zadnej vliv
Hm, nejenom jednotlive pojmy, ale i zpusob napsani samotneho textu ma svuj vyznam.

Proto pisu, ze Ty - nejenom ted a tady - skoro vzdy pises tak, ze co pises se chape jako "absolutni a jedina pravda", ktera obsahne vse. Prave proto ikdyz jsi nepsal nic o svetelnosti, tak jsi to explicitne zahrnul do "je to plne ekvivalentni".

No a ze svetelnost "nema na fotku zadnej vliv"??? Hm, podle ceho potom nastavujes expozici? Tu urcuje clona (resp. ji prislusici svetelnost) a cas. Ze svetelnost hraje nejakou roli zjistis, az budes chtit odfotit neco, kde bys potreboval mensi clonove cislo/vyssi svetelnost ale tu objektiv neposkytuje.

Proste nemuzes vytahnout pouze hloubku ostrosti jako jedinou vec souvisejici s clonou. Jinak vzdy pojednavas pouze o casti celeho problemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pon zář 18, 2023 15:15

pro kristovo rany ... kdyz zvednes clonu (priclonis), tak se samozrejme dostava min svetla na sensor (na film) a potrebujes delsi cas ... to vi kazdy maly dite .. proc mi to pises ??? v tom neni zadnej rozpor ... ja jsem nikdy netvrdil, ze to je jinak a ty me kvuli tomu pises ze "oblbuju" lidi a sikanujes me jen kvuli tomu ze pro apuku nenapisu

23mm f/2 na mem APS-C fuji je 35mm f/3 ekvivalent na FX (ale pozoooor, kuratka, pro apuka svetlnost zustava stejna :D)

^^^ proc bych tam mel psat neco o nejake svetelnosti :D .. PROC ????? vetsina lidi s IQ vyssi nez 60 vedi ze 3 je vetsi nez 2 :D
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2023 15:34

OMG, uz zas?! Zacinam mit chut taky slozit funkcni moderatora. Sotva se to trochu uklidni, hned se zas do sebe pusti ntz s apukou. A jeste to tahaji do ruznych vlaken. Ja to uz nechci cist #-o

@ntz: necetl jsem to, ale uz tva prvni reakce na apuku je plna tucneho pisma, dal vidim cervene KAPITALKY, nesouvisle vykriky... Jak si myslis, ze pusobi tve reakce na nezaujateho porozovatele? Reknu ti to: jako hystericky zachvat. Chapu, ze diskutovat s apukou je velmi obtizne, ze je schopen psat naproste nesmysly a byt v tom velmi urputny, ale timhle veci nijak nepoumuzes. Jestli na nej nejsi schopen reagovat vecne a kultivovane, tak to nedelej vubec. Dej si ho proste do ignoru, jako ho ma predpokladam polovina fora.

Dalsi vec jsou slova, jak uz ti psala irem. Pouzivas extremni vyrazivo pro bezne veci. To je projev hysterie a diskusi nijak neprospiva.

(apukovi nic psat nebudu, to nema smysl)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod tsunami » pon zář 18, 2023 15:44

Mohu vást požádat abyste si smázli rozepsané hádací příspěvky a vybodli se na to? Je úplně jedno co kdo kde napsal, nenapsal, stejně nevyhrajete. Jen tohle vlákno zabijete. Dík!
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2023 16:04

tsunami mne inpiroval k tomu, abych vsechny apuka/ntz hadaci prispevky presunul do separatniho vlakna. Koho to zajima, muze si to precist, pro ostatni to bude snadnejsi ignorovat. Osobne to fakt odmitam cist. Odbornou stranku veci neumim posoudit, formalni je oboustranne hrozna.

@ntz, apuka: jestli chcete v hadce pokracovat, tak tady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 18, 2023 16:10

Technický dotaz. V podstatě je to stejný/podobný případ jako quido vs etheric, kdy téměř každý jejich vzájemný kontakt končil hádkou. U quido vs etheric se to vyřešilo vynucenou ignorací jeden druhého. Apuka vs ntz dostali výsadu vlastní virtuální bojové arény. Proč?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2023 16:14

Protoze to v tuhle chvili bylo nejjednodussi a nejrychlejsi reseni. Proste to odsunout nekam, kde to ostatnim nebude prekazet. Nazev vlakna je (pokus o) vtip.

A ne, nemyslim si, ze by slo o stejne pripady. Tady je to IMO jeste resitelne, tam vsechny ostatni moznosti selhaly. Pricemz nevylucuju, ze to muze skoncit stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 18, 2023 16:18

ntz
co je to framovani? tento vyraz slysim prvne a google k mvraci jen "full frame" tedy nevim, co to je
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2023 16:30

Dromedaro píše:V podstatě je to stejný/podobný případ jako quido vs etheric, kdy téměř každý jejich vzájemný kontakt končil hádkou.
Je tu jeden "nepodstatny" rozdil.

Tady je jenom jedna strana, ktera utoci na osobu druheho. Ja se snazim vysvetlit technicke veci, ale na ntz jsem nikdy osobne neutocil. Ze jsem napsall "oblbuje lidi", tak to se tezko da brat jako osobny utok pri jeho zpusobu komunikace - taky viz me vysvetleni, proc jsem to napsal.

No a toto se tahne od zacatku - kdyz nekdo zacal utocit na nekoho, tak jsem to ani jednou nebyl ja. Teda nepovazuji za osobni utok upozornit na evidentni nepravdu, resp. vystavovani castecne pravdy za celou a jedninou.

Tecka. K tomu se uz neminim vyjadrit dal. Myslim, ze kazdy, kdo alespon trochu ma sajn o fotografovani, si muze obrazek o skutecnosti udelat sam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 18, 2023 16:48

Na tu rozdílnost těchto kauz mám jiný pohled, včetně apukovi námitky. I z pohledu této námitky se jedná o totožnou/podobnou kauzu a rozdíl tam v tomto nevnímám. Ale zase jsem osudové výbušné momenty quido vs etheric úplně nesledoval. Název vlákna jsem jako vtip pochopil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod ntz » pon zář 18, 2023 16:59

@Mawe - framovani znamena co mas presne v tom zaberu ... jak a kam umistis ten obdelnicek, co bude na fotce .. je to v podstate podobne jako kompozice, fotografove ale framing od kompozice odlisujou

https://www.widewalls.ch/magazine/frami ... unnel-view

vysledna fotka, tak jak vypada, je vlastne soucinnost - kompozice, framingu a DoF (zde se nebere v potaz pohyb, potazmo cas)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod ntz » pon zář 18, 2023 17:25

@mike - nemusis to cist ... problem je, ze apuka me hrube obvini z "oblbovani" zatimco rika to stejne co ja, akorat se jeste dozaduje toho, ze musim vyslovne napsat, ze cislo 3 je vetsi nez cislo 2 ...

apuka píše:Ty to pises stale obecne, tj. z toho ma clovek dojem, ze 23/2 objektiv je na cropu plne ekvivalentni 35/3 na FF. Tim oblbujes lidi


patrne mi vycita, ze nepovazuji lidi zde na foru za ostatni apuky a ze jak malejm detem explicitne nezduraznim, ze cislo 3 je vetsi nez cislo 2 .. kor navic, kdyz uz si to tady Mawe tady se tsunami rekli - patrne se ode me ocekavalo, ze budu reagovat alespon nejakym smajlikem a nebo nejakym pritakanim - to jsem neudelal neb jsem to povazoval za naprosto zbytecne, ze to je jasna/lozena vec .. a na zaklade tohodle me apuka zase zacal opravovat a reagovat na me stylem jako citovano vyse ?... a ja uz z nej fakt nemuzu

^^ @irem - todle je jadro pudla .. je dost mrzute, ze ty po me vyjedes, jako bych za to mohl ja .. prosim snaz se me ale pochopit .. ja se doslova a do pismene cejtim apukou sikanovanej .. copak je normalni jen tak na nekoho vytasit, ze "zase" rika neco spatne a oblbuje lidi zatimco (zatimco on ......) ? ja na nej ani nereaguju, znovu - reagoval on na me, ja uz ho mam dost

@mike - beru to sportovne .. stejne to skonci tak, ze pozadam o smazani uctu ... dokonce proti zdejsim zvyklostem bez ankety (vtip) ... ja se cejtim apukou regulerne sikanovanej - jeho opravovanim a nesmyslnym doplnovanym, jeho napadanim .. jeho dementnima traktatama na tema ze 3 je vetsi nez 2 :D .. fakt to beru ale sportovne, na nikoho se nezlobim, tohle neni fotoforum .. jediny, co me mrzi je, ze jini lide, se v tom ztraci a nevidi podstatu toho sporu (a ja se jim nedivim), takze nakonec budu za hovado ja ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 18, 2023 18:20

ntz píše: dokonce proti zdejsim zvyklostem bez ankety (vtip)

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 18, 2023 18:57

ntz
a co kdybys ho proste ignoroval, kdyz s tim mas problem? nebo si ho dal do toho ignore?

irem po tobe nevyjela.

Ale napada me, jestli nesdilis se svoji zenou predporodni precitlivelost, pry muze chlap nebo i osoby ve spolecny domacnosti prebirat nejaky stresy z nadchazejici situace od ostatnich clenu a ty se trochu chovas trochu jako zenska s PMS, kdyz to prirovnam sice nevhodne, ale tak, ze to kazdej pochopi.

Ber to z jine stranky: pokud ti apuka a jeho nazory tak vadi, opravdu chces travit svuj cas tim, ze se budes zabyvat zrovna jim? nechces travit svuj cas tim, ze misto dohadovani se s apukou ho budes ignorovat a tvuj cas na foru bude primarne spis radostnej, kdyz se budes zabyvat jen tim pro tebe podstatnym, nez abys byl vzteklej, zhorsoval si sam sobe zbytecne den s nekonecnou debatou s clovekem, o kterym si dost jasne myslis svoje?

nedavno si psal, ze tady s forem koncis, ze cekas dalsi prirustek a o par dni pozdeji tady zvladnete zase vyplodit tohle...

ja si rada ctu tvoje komentare a prispevky, ale jedine ty, ktery nereagujou na apuku. A verim, ze hodne lidi to muze mit podobne.

a pro apuku to samy: chces si kazit den dohadovanim se s ntz, kdyz evidetne nechape tvuj postoj i kdyz ti vadi treba nepresny vyjadreni? ber to tak, ze lidi tady sou zodpovedny sami za sebe a vetsinou dospeli, kdyz by je neco nakousleho zajimalo, urcite si o tom jeste dohledaji dalsi informace, nebo se doptaji a pokud jim ntz zrovna neradi, ze cervena je ta barva panacka, na kterou musi rychle skocit na prechod, tak bych se nesnazila mermomoci vse komentovat.
Chapu, ze ty nepresnosti nebo mozna realita ntz sveta, ktera je jina nez realita jinych svetu, muzou nekdy vest ke snaze vse uvadet na pravou miru dle tveho meritka, ale ver, ze vetsina lidi si pri vetsim zajmu dohleda informace i bokem a opravdu tady nikdo nebude slepe verit tomu co napises ty (nebo ntz), aby to bylo nutny az tak pedantsky opravovat, spis je to jen moznost k navedeni co a kde hledat.

ja sem to teda jen prolitla a pak sem to uz radsi ani necetla.

mate okurkovou sezonu? nudite se? nechce jit radsi testovat nejaky vybaveni nebo nekde na vylet a postnout nejakou fotku nebo zajimavost?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 18, 2023 19:09

Mawenzi píše:nedavno si psal, ze tady s forem koncis, ze cekas dalsi prirustek a o par dni pozdeji tady zvladnete zase vyplodit tohle...

Je to jasný! NTZ je na OF závislý a nedokáže přestat sám! Aneb musím tu flašku rumu vylít do záchodu, nedokážu ji ignorovat, když je ve špajzu! :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2023 19:44

Dromedaro píše:Na tu rozdílnost těchto kauz mám jiný pohled, včetně apukovi námitky. I z pohledu této námitky se jedná o totožnou/podobnou kauzu a rozdíl tam v tomto nevnímám.

Nevidim to tak, jelikoz apuka s ntz se takhle hadaji jen ve fototematech. V jinych se tohle nedeje, zrejme se tam ntz neciti jako jednooky mezi slepymi. Zatimco Q versus E se pohadali uplne vsude.

Vlakno jsem prejmenoval na vhodnejsi. Kdyz jsem na to narazil, tak uz toho bylo trochu moc a musel jsem si ulevit aspon vtipem. Pardon. I moderator je jen clovek ;-)

@ntz: rekl bych, ze vim ze vsech nejlip, jak skvele se s apukou diskutuje. Je to hra, kde jedina moznost, jak uhrat aspon remizu, je ji nehrat. Proste ho ignorovat. Mas vyhodu v tom, ze to udelat muzes, ja jako moderator ne. Takze ho mam v semiignoru, jeho prispevky sice vidim, ale ctu je jen letmo a selektivne. A snazim se reagovat jen vecne a nepoustet se do delsich diskusi, jelikoz to bylo kontraproduktivni.

ntz píše:@irem - todle je jadro pudla .. je dost mrzute, ze ty po me vyjedes, jako bych za to mohl ja

Jo, je. Tahle reakce. irem po tobe nevyjela, docela mirne ti napsala, v cem je tvuj zakladni problem. A ty to tady udelas znovu. Jde o volbu slov, pouzivas mnohem silnejsi a expresivnejsi vyrazy, nez je nutne. Coz muze vest a vede jen k eskalaci, zvlast kdyz jde o elektronickou komunikaci. Chce to postupovat presne opacne, spis vyrazivo mirnit.

ntz píše:ja se cejtim apukou regulerne sikanovanej - jeho opravovanim a nesmyslnym doplnovanym, jeho napadanim .. jeho dementnima traktatama na tema ze 3 je vetsi nez 2

V tom pripade nevis, co je to sikana. Opet extremne prehnane slovo. Navic to beres zbytecne osobne, apuka to dela komukoliv. Tvou frustraci z apuky chapu, ale ma jednoduche reseni. Ignore. Ulevi se tobe i foru.

ntz píše:jediny, co me mrzi je, ze jini lide, se v tom ztraci a nevidi podstatu toho sporu (a ja se jim nedivim), takze nakonec budu za hovado ja ...

Ano, ale prave kvuli svym prehnanym reakcim. O to tady fakt nikdo nestoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotodiskuse ntz versus apuka

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2023 19:58

@ntz kdyby bylo mozne prosim te a mohl bys nahrat fotky rozdilu, co popisujes. Dost by me to zajimalo. Diky
Mawenzi píše:irem po tobe nevyjela.

Hmmm, co ty vis. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bojova arena ntz versus apuka

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 18, 2023 22:48

mike píše:Nevidim to tak, jelikoz apuka s ntz se takhle hadaji jen ve fototematech. V jinych se tohle nedeje, zrejme se tam ntz neciti jako jednooky mezi slepymi. Zatimco Q versus E se pohadali uplne vsude.

Jo, to je taky pravda, to jsem si neuvědomil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotodiskuse ntz versus apuka

Příspěvekod Quido » úte zář 19, 2023 7:28

Tady dva clanky z mnoha, ktere vec, co je predmetem pre, dost srozumitelne vysvetluji
https://www.megapixel.cz/ekvivalentni-o ... vzdalenost
https://www.digimanie.cz/souvislost-cro ... ktivu/4826


PS: tohleto presouvani neni zrovna dobre reseni - pak neni jasne, co kam patri...
:-s
Presnutu z Pokecu o foceni a pokecu, ktery nema hlavu a patu. mike
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Další

Zpět na Pokec