Placebo efekt

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Zzz » čtv pro 7, 2023 16:27

Dromedaro píše:Při googlení jsem narazil i na tento článek, kdyby to někoho zajímalo:Placebo působí jen na někoho. Může za to informace v genech

Článek pěkný, ale pár věcí mi na něm alespoň pro rok vzniku 2015 nesedí:
1. ten vědátor dle něj prosazuje aby se testu léčiva účastnila i skupina pacientů která nedostává nic. To se podle toho co jsem četl ještě před tímhle datem dělalo už dávno předtím a pak se ustoupilo i od toho placeba a jak jsem psal ke kontrole se prý používá lék se známými účinky, protože prý je neetické část pacientů neléčit ničím účinným. Placebo se v rámci testu pak řeší vpodstatě jen z hlediska metodiky podání - aby se vědělo jak oba léky podávat co možná nejjednotněji, bez dalších zkreslujících vlivů.
2. vliv barvy léků si z několika publikací pamatuji jinak. Jako účinnější se zmiňovala většinou růžová nebo bílá barva. O těch se v článku vůbec nemluví, ale mluví tam o žluté a zelené, o kterých já jsem zase nikdy nečetl ani neslyšel. Zkrátka pokud jde o barvy je to pro mě dost jedinečná, unikátní a originální informace.
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Placebo efekt

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2023 16:52

Dromedaro píše:Tak myslel jsem, že to placebo zahrnuje ta alternativní medicína.

To prave ne. Placebo patri do zapadni mediciny, ktera ho jednak pouziva pri testovani leku a jednak zkouma placebo efekt. Obcas se s nim vysvetluji zlepseni zdravotniho stavu pomoci alternativni mediciny.

Proti zmene nazvu fakt nejsem, ale mam pocit, ze se diskuse rozbiha do tolika stran, ze mne nenapada zadny vystizny. V podstate uz to ani nejsem schopen sledovat...

(co treba Grafomanska arena? :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Placebo efekt

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2023 17:25

Etheric píše:Bych mu mohl dělat korektora. Ale vzhledem k rozsahu textu by to levný nebylo

Tvoje nasledna hospitalizace taky ne ;-) Tohle si IMO lidskou korekturu nezaslouzi, zvlast kdyz to strojova zvladne naprosto dostatecne.

Zzz píše:Ohledně pravopisu a mě, víte kulové.
Nepočítám se mezi ně, ale většina slavných autorů knih má mizerný pravopis. Jenže lidi to nevidí.

Ano, nevidi, a to je podstatne. Tady to bohuzel vidime. (krome toho o vetsine silne pochybuju, ale to je ted vedlejsi)

Zzz píše:A já tu rozhodně nepíšu do novin nebo pro vydání knihy.

Pises na forum, ktere ctou stovky lidi a delas tolik chyb, ze je to obtezujici a v ocich nahodnych navstevniku to muze snizit jimi vnimanou uroven fora. Krome toho to ma vedlejsi efekt, ktery bohuzel uz leta pozoruju i sam na sobe, ze i clovek, ktery pravopis umi ztraci ctenim nekvalitnich textu jistotu. Mozek se totiz prubezne uci a bohuzel i to spatne.

Hlavne to ale vnimam jako neuctu ke ctenarum. Mozna mas nejakou dyslexii a nemuzes za to, ale za to, co sem postujes, jsi odpovedny. Prohnat text pred odeslanim automatickym korektorem neni zadny problem ani vyznamna ztrata casu.

Zzz píše:V mluvené češtině až na vyjímky i/y nepoznáte a přesto si lidé rozumějí, zpravidla dle kontextu, který je většinou stejně nezbytný.

V mluvene reci si to clovek automaticky doplni. V psanem textu rusi, kdyz je to spatne. No a vyznam pro pochopeni textu to samozrejme obcas taky ma.

Zzz píše:Vlastně nevím, proč si spousta lidí myslí, že mi některé tyhle věci musí říkat a upozorňovat mě na ně

Protoze je svym projevem obtezujes.

Zzz píše:Máš možnost si mě zcela vypnout, nemusíš na mě reagovat, nemusí se ti líbit co říkám. Až to moderátoři vyhodnotí jako spam nebo něco jiného, zařídí se dle toho.

Ano, do ignoru si te muze dat kazdy a predpokladam, ze uz to nekteri udelali. Jenze mame zkusenosti s jinymi pripady, kdy kvuli nim cast lidi prestala sledovat minimalne nektera vlakna nebo i cele forum. Pricemz ty jsi jeste horsi. Vyrazne horsi. Takze ano, muzeme to vyhodnotit jako spam a forma tvych textu to tim smerem taky posunuje.

Muzu vedet, proc jsi prisel diskutovat zrovna sem? Hlavnim tematem OF je outdoor a neprijde mi, ze by te az tak zajimal. Spis se venujes vedlejsim tematum. Tedy proc OF a ne jiny diskusni server, ktery by tvemu zamereni sedel lip?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Placebo efekt

Příspěvekod irem » čtv pro 7, 2023 17:52

Zzz píše:@irem:
Můžu snadno argumentovat tím, že to je z roku 1997, zatímco ta Slavíčkova přednáška je novější, tak má třeba novější poznatky.
Nevím ale, jestli kritizuješ to co říká Slavíček, nebo to co si z toho já pamatuju.
Každopádně je mi to dost jedno, protože zrovna tento fragment informace nepovažuju za pro mě tak podstatný; klidně se budu občas mýlit... radši než abych si cokoliv co kdejaký profesor zmíní v přednášce ověřoval křížovým dotazováním a dělal si o všem poznámky, abych Vás tu snad mohl ohromit.
Ikdyby Einstein nic neukradl, zůstávají zajímavé fakty, že svou teorii relativity za pár let odvolal a že to aby později seděla vyžaduje doplnění tajemné temné hmoty objemově dalece přesahující vše co zatím v galaxii můžeme přímo pozorovat, bez odvozování.

To samozrejme muzes. Ja zase muzu argumentovat tim, ze kdyz v roce 1997 v archivech nasli poznamky pripisujici autorstvi Einsteinovi, je velmi nepravdepodobne, ze by pozdeji nekdo objevil dodatecne poznamky dementujici ty puvodni :roll:

Nekritizuju Slavicka, je vcelku zabavny. Jeho prednasky, na ktere jsi tu odkazoval, maji jednu hlavni chybu - o Einsteinovi se tam vubec nezminuje.

Einstein teorii relativity nikdy neodvolal, nemel k tomu jediny duvod. Nicmene pokud mas nejake zdroje "z jine strany", ktere poznatky o jeho odvolani dokladaji, dej mi, prosim, odkaz. Rada se dovzdelam.

V zasade je jedno, jestli fragmenty informaci nebo zpusob, jakym je tu presentujes povazujes za podstatne nebo ne. Jako pro ctenare je pro me podstatne, ze nejsi konzistentni, jako argumenty pouzivas nespravne a nepodlozene informace a diskusi nebo spis pokusy o diskusi prekrucujes a zahlcujes vedlejsimi tematy. Nemluve o tom, jak rusive na me pusobi Tve schopnosti pouzivat ceskou gramatiku a postoj k moznosti vyuziti korekce.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 7, 2023 18:10

mike píše:To prave ne. Placebo patri do zapadni mediciny, ktera ho jednak pouziva pri testovani leku a jednak zkouma placebo efekt. Obcas se s nim vysvetluji zlepseni zdravotniho stavu pomoci alternativni mediciny.

Ano, už jsem psal Apukovi v odpovědi. Měl jsem mylné povědomí o tom, kde a kdo tento termín používá. Pak ano, pak by ta alternativní medicína neseděla k počátcím vlákna.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Zzz » čtv pro 7, 2023 20:43

mike píše:To prave ne. Placebo patri do zapadni mediciny, ktera ho jednak pouziva pri testovani leku a jednak zkouma placebo efekt. Obcas se s nim vysvetluji zlepseni zdravotniho stavu pomoci alternativni mediciny.

To jsou zase takové hodně divoké vývody. Západní medicína placebo řeší jako rušivý jev. Nezkouší se ho používat.
Západní medicína občas musí řešit i tu alternativní medicínu, ponejvíce aby ji bránila v excesech, nebo v narušování vlastní léčby. Ale stejně jako se z toho nedá odvodit, že alternativní medicína patří do západní medicíny, nedá se ani říct, že placebo patří do západní medicíny. Zkus si to, že placebo patří do západní medicíny říct nějakému doktorovi a uvidíš co ti řekne.

irem píše:Jako pro ctenare je pro me podstatne, ze nejsi konzistentni, jako argumenty pouzivas nespravne a nepodlozene informace a diskusi nebo spis pokusy o diskusi prekrucujes a zahlcujes vedlejsimi tematy.

No to je tvůj dojem který ti neberu. Já mám zase dojem, že ti v diskusi a poznámkách ke mě už nějaký čas vůbec nejde o to, aby jsme si nějaké informace vyměnili, předaly nebo od sebe něco dozvěděli. Ani aby jsi mě opravil a poučil. Nějak mi to tvé vyjadřování při vší dobré vůli připadá jako něco jiného. Takže teď nemám potřebu na tvé konkrétní výtky reagovat a jen vytvářet prostor, aby sis hledal další cíle kde můžeš něco ukazovat. Kdybych třeba tady konkrétně od tebe slyšel řadu chytrých věcí, mlčím a poslouchám, ale nemám ten dojem. Prostě na to jak se chováš sis u mě nevytvořil dojem autority ke které by to sedělo a od které bych to bral.

mike píše:Muzu vedet, proc jsi prisel diskutovat zrovna sem? Hlavnim tematem OF je outdoor a neprijde mi, ze by te az tak zajimal.

No jsi mj. moderátor, takže nechci polemizovat o tvých metodách. Přijde mi ale značně neobvyklé, když moderátor tohle, takovýmihle dotazy řeší veřejně. Ne, že by mi to bylo nepříjemné, ale řekl bych, že tím jen to OT, které mnou údajně vzniká sám podporuješ a ani bych neřekl, že jde o zrovna tu nejoptimálnější formu, jak z tvé pozice v tázaném vzbudit touhu se nad sebou zamyslet. Nemyslíš?
Ale když se veřejně ptáš, tak veřejně odpovídám: ve spoustě témat jen koukám a poslouchám, protože tam vím, že tam nemám co konstruktivního říct. K tomu jsem nepotřeboval ani registraci. Spousta věcí mě tu popravdě nezajímá, např. horolezectví, nebo moderní oblečení apod. Zajímá mě cestování po ČR, kde si ale nemyslím, že bych zase informace potřeboval, protože to není žádný extrém a vše se dá řešit ad hod. Zajímá mě cestování i do jiných zemí, ale ty se tu v posledních letech moc neřeší a když se řešily tak cesta vlakem nebo letadlem a já bych tam chtěl jet jinak, takže pro mě nepodstatné. Vyjadřoval jsem se nejvíc k nožům, ocelím, kde si myslím že mám co říct, mj. i ze své profese. Témata pro pokec jsem bral jako pohodová, kde se každý může zapojit. Mám shodou okolností několik známých co skutečně byli v Číně, zajímám se čínskou historii a filozofii a byl jsem zapojený mj, v mezinárodním obdhodu, tak jsem myslel, že k té otázce číny mám co říct. Přes tu analýzu, vyhodnocování, statistické biasy apod. co už jsem řekl, jsem si myslel, že i placebu mám co říct, protože tam se často řeší. Takže jsem se zapojil. Je to pro tebe dostatečné vysvětlení? Máš s tím kde a proč jsem se zapojil problém?
Hele upřímně, jestli si myslíš, že jsem pro OF větší přítěží, než přínosem, tak mě vyhoď. Ale stejně upřímně, můžu sice mít pochopení pro tvé motivy, ale myslím, že pravidla fóra jsem neporušil a "pedagogické působení" kterého jsem tu konkrétně dnes svědkem či spíš účastníkem na mě tedy jako na moc dobře zvládnuté nepůsobí. Promiň, že se tu takhle otevřeně a veřejně, vyjadřuju, ale sám jsi se rozhodl zeptat se tady a tímto způsobem, tak ti tady odpovídám.
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Placebo efekt

Příspěvekod milarepa » čtv pro 7, 2023 21:30

zlatý apuka..........tenhle nový, ten se nezakecá

nechcete mu tady založit vlastní chlívek, v kterém se bude realizovat, a bude se mu tak dát obloukem vyhnout?
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Placebo efekt

Příspěvekod zonn » čtv pro 7, 2023 21:38

Zzz píše:Zkus si to, že placebo patří do západní medicíny říct nějakému doktorovi a uvidíš co ti řekne.

Panebože..... nebo víš co?
Zkus si to, že lékové studie nepatří do západní medicíny říct nějakému doktorovi a uvidíš co ti řekne.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Placebo efekt

Příspěvekod booze » čtv pro 7, 2023 22:00

mike píše:
Muzu vedet, proc jsi prisel diskutovat zrovna sem?

Aby to tady cele odhackoval. Vidim tady velky spatny. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Quido » čtv pro 7, 2023 22:12

@Zzz
...nože mají své vlastní fórum, pokud tam ještě nejsi - nebude tě to tam bavit více?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Placebo efekt

Příspěvekod mike » pát pro 8, 2023 2:19

Zzz píše:Přijde mi ale značně neobvyklé, když moderátor tohle, takovýmihle dotazy řeší veřejně.

Jde o tvuj verejny projev, a tak mi prijde logicke ho resit verejne. Navic jde o vec, ktera evidentne trapi vic lidi a takhle si to budou moci precist taky. Mozna je to neobvykle, ale tady to tak proste obcas delame. Ne vzdycky, je to pripad od pripadu.

Zzz píše:Je to pro tebe dostatečné vysvětlení? Máš s tím kde a proč jsem se zapojil problém?

S tematy ani moc ne, i kdyz necroposting uplne vitan neni, se zpusobem zapojeni ano. Jen mi i z toho vysvetleni prijde, ze by ti mozna vic sedel jiny diskusni server. My jsme tady nekteri asi prilis prizemni a potrpime si na fakta a na spravnost napsaneho, coz te evidentne obtezuje a brzdi v rozletu.

Zzz píše:Hele upřímně, jestli si myslíš, že jsem pro OF větší přítěží, než přínosem, tak mě vyhoď.

To neni jen me rozhoduti a pristupujeme k nemu velmi zridka. Davame prednost rozumne domluve.

Zzz píše:Ale stejně upřímně, můžu sice mít pochopení pro tvé motivy, ale myslím, že pravidla fóra jsem neporušil a "pedagogické působení" kterého jsem tu konkrétně dnes svědkem či spíš účastníkem na mě tedy jako na moc dobře zvládnuté nepůsobí.

Pravidla fora jsi porusil svym politickymi vstupy, ale to uz se doufam vysvetlilo. Ted ovsem nejde o pravidla, ale o zajem fora. Vstoupil jsi sem ve velkem stylu, dalo by se to nazvat kobercovym naletem. Cimz jsi narusil beznou rutinu a znepokojil stale cleny, kteri se proti tomu ozyvaji. To neni uplne obvykle, jinak je tu velmi tolerantni prostredi. Naruseni rutiny neni nutne spatne, ale vytky jsou bohuzel z vetsi casti opravene. Co se nad nima opravdu zamyslet a prehodnotit svuj pristup? Pokusil ses vstoupit do zavedene komunity, ktera te bud vstreba nebo vyplivne. Vysledek je ciste na tobe, naproste vetsine clenu se to podarilo bez vetsi namahy, a tak to snad neni tak tezke.

Zzz píše:Promiň, že se tu takhle otevřeně a veřejně, vyjadřuju, ale sám jsi se rozhodl zeptat se tady a tímto způsobem, tak ti tady odpovídám.

To je naprosto poradku, ptal jsem se verejne a cekal verejnou odpoved.

Mimochodem:
Zzz píše: Já mám zase dojem, že ti v diskusi a poznámkách ke mě už nějaký čas vůbec nejde o to, aby jsme si nějaké informace vyměnili, předaly nebo od sebe něco dozvěděli. Ani aby jsi mě opravil a poučil. Nějak mi to tvé vyjadřování při vší dobré vůli připadá jako něco jiného.

irem je zena, ze sis toho nevsiml neni zrovna znamkou pozorneho cteni. Navic jeji vecne argumenty k tomu, cos psal o fyzice, zcela ignorujes a podsouvas ji jakesi nejasne motivy. To je zbytecne, nekdy jsou veci uplne jednoduche. Napsal jsi veci odporujici jejim znalostem a realite, a tak se ozvala. Uz ses nekolikrat ptal, o co nam vlastne jde. O to, aby byly veci spravne. Jak jsem psal, jsme az takhle prizemni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Quido » pát pro 8, 2023 8:29

@mike
At uz mam k tobe vyhrady jakekoli, tak tohle jsi napsal velmi kulantne a myslim i jasne - s tim se neda nez souhlasit... diky i za ostatni.
Mozna, trebaze rozumim te lehke ironii, bych trosku ubral ze "skromnosti", aby to Zzz pochopil spravne:
jsme az takhle prizemni = nejsme zase tak blbi
:wink:

@Zzz
Osobne se domnivam, ze kdyz nas prestanes krmit propagandou, polopravdami a podobnymi nejapnostmi, bude vse OK a muzeme se vsichni bavit dal.
Zacal jsi nadejne, ale rychle ses prozradil - pokud je tva retorika zamer, tak se musis jeste hodne zlepsit, aby ti na to lidi skocili, a pokud to neni umyslne, pak to budes mit zrejme dost slozite....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Zzz » pát pro 8, 2023 8:40

Dobře, rozhodl jsem se, že součástí této "komunity", být nechci.

Předpokládal jsem, že se tu schází lidé kteří chodí do přírody a část lidí která cestuje do dalekých zemí. Z osobního setkání s takovými lidmi v minulosti, jsem očekával o dost jiný přístup, než jaký tu pozoruji - a to včetně toho k lidským chybám a názorům které se jim nelíbí.

Jistě oceníte, že vám přestanu narušovat vaši rutinu a "to správné".
Já naopak oceňuju, že jste mi pomohly ušetřit čas, kterým bych jinak mrhal na internetu.
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Lipon » pát pro 8, 2023 9:02

Jasně, můžou za to vždycky ti ostatní, nechápaví a zlí, na tvé straně bylo všechno bez poskvrnky. ](*,)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Placebo efekt

Příspěvekod milarepa » pát pro 8, 2023 9:18

Zzz - za mě skvělé rozhodnutí, najdi si pro své propagandistické názory, snůšky polopravd a relativizování nějaké vhodnější fórum, kde to budou o něco déle tolerovat než tady, a až tě zase vyhodí, tak holt zase půjdeš o dům dál, na což si jistě už zvyklý....

pro tebe by bylo nejlepší platfformou nějaké ezoterické fórum se silným konspiračním pozadím a kolektivní nenávistí k západnímu svobodnému světu, vstupní podmínkou by tam byla absence technického vzdělání a kritického rozumu - až takové najdeš, tak budeš doma. Good Luck.
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Placebo efekt

Příspěvekod ketrin » pát pro 8, 2023 10:57

Uf, úleva.
Sice sem zas tak moc nepřispívám, ale čtu a dost by mě štvalo, kdyby se to tu změnilo z outdoorfora na DezinfoEzoforum :cry:
Předpokládám, že všichni kritici Apuky ho teď v duchu odprošují a nosí na rukou! :mrgreen:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Quido » pát pro 8, 2023 11:05

Zzz píše:Dobře, rozhodl jsem se, že součástí této "komunity", být nechci.

Možná toto vyjádření mohlo úplně stačit...

Zzz píše:Předpokládal jsem, že se tu schází lidé kteří chodí do přírody a část lidí která cestuje do dalekých zemí. Z osobního setkání s takovými lidmi v minulosti, jsem očekával o dost jiný přístup, než jaký tu pozoruji - a to včetně toho k lidským chybám a názorům které se jim nelíbí.

Ach ta očekávání... :roll: [-o<
Ale ano, přesně takoví se tu schází - nicméně, že nevidíš lidi, které jsi tu očekával, neznamená, že tu nejsou. Vlastně jsi jim jenom nešel naproti, spíše proti nim.

Zzz píše:Jistě oceníte, že vám přestanu narušovat vaši rutinu a "to správné".
Já naopak oceňuju, že jste mi pomohly ušetřit čas, kterým bych jinak mrhal na internetu.

My tu nehledáme pravdu ani "správnost", ale vyměňujeme si tu informace, abychom si svou pravdu mohli co nejlépe utvořit - dezinformace do toho však nepatří. (aspoň já toto fórum tak vnímám).
O:)
A rádo se stalo; všechno, co se jeví jako špatné, může být k něčemu dobré...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 8, 2023 12:27

Myslím, že není nutné házet po odcházejícím drny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Placebo efekt

Příspěvekod oodoow » pát pro 8, 2023 12:54

Za mě je to škoda. Tahle off topic témata moc nečtu, tak nevím co tu psal, ale k nožům mi to přišlo, že to má hlavu a patu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Placebo efekt

Příspěvekod mike » pát pro 8, 2023 13:44

Zzz píše:Jistě oceníte, že vám přestanu narušovat vaši rutinu a "to správné".
Já naopak oceňuju, že jste mi pomohly ušetřit čas, kterým bych jinak mrhal na internetu.

To vypada jako win-win reseni. Dekuji za rozumny pristup.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Placebo efekt

Příspěvekod mike » pát pro 8, 2023 13:48

ketrin píše:Předpokládám, že všichni kritici Apuky ho teď v duchu odprošují a nosí na rukou! :mrgreen:

Ze je situace vazna jsem si uvedomil v okamziku, kdy milarepa napsal "zlatý apuka" :twisted:

Akorat ve mne hloda temne podezreni, jestli si to snad neobjednal :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Lipon » pát pro 8, 2023 13:56

apuko, přiznej se, že ty sis vytvořil alter ego a příspěvky prohnal napřed ChatGPT, než je přehodil sem :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Placebo efekt

Příspěvekod apuka » pát pro 8, 2023 16:03

Muzes si o mne myslet skoro cokoliv, ale ze bych mel ten styl (a myslenkove pochody) co tady Zzz praktikoval, to docela tezko :wink:. A ChatGPT jsem uz nejaky cas nevidel, nemam proc.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Placebo efekt

Příspěvekod mike » pát pro 8, 2023 16:17

Bylo by zajimave naucit AI simulovat ruzne osoby a styl psani vcetne chyb. Teda, jsem si jisty, ze to driv nebo pozdeji pujde, jestli uz to nejde ted. Diskusni fora by pak mohla vypada nejak takhle: https://www.fuxoft.cz/vyplody/gai/chat--lotr.htm :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Placebo efekt

Příspěvekod lojzmen » pát pro 8, 2023 21:36

@mike dík :D
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Placebo efekt

Příspěvekod booze » pát pro 8, 2023 22:03

Tvl proc jsem na to klikal, ted neusnu. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Quido » pát pro 8, 2023 23:00

tak se snažím rozluštit, jaký asi může být rozdíl mezi buznou a maximální buznou...?
asi si pustím zase Pulp Fiction
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Placebo efekt

Příspěvekod Etheric » sob pro 9, 2023 7:27

oodoow píše:Za mě je to škoda. Tahle off topic témata moc nečtu, tak nevím co tu psal, ale k nožům mi to přišlo, že to má hlavu a patu.

Jo, o nožích jsme si povídali dobře, i v SZ.
Ty OT reakce.... Nečetl jsem. Nikoliv kvůli Zzz, nýbrž kvůli některým zde, jejichž reakce mi byla dopředu jasná a toto fakt číst nehodlám... :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Pokec