Cinske tovarny, detska prace apod.

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod apuka » stř lis 29, 2023 16:12

@Etheric: TOto nebude konkretne o Cine, ale o Tunisku, ale princip bude cca stejny i na venkove v Cine.

Kdyz jsme byli s malym synem na Djerbe a na par vyletech na pevnine Tuniska, jsem se primo ptal naseho pruvodce (mistniho, predtim studoval v CR, takze umel docela obstojne cesky), jak to, ze se tam tricka a jine veci mistni vyroby prodavaji za takovy pakatel (teda pokud je clovek ochotny trochu smlouvat a vyckat spravny cas, tj. napr. rozhodne ne pri vstupu do pamatky ale pri vystupu z ni). Tak jsme se dali do reci a on vysvetloval, ze se toto nemuze vubec brat ocima evropskeho bezneho cloveka, ze to tam - hlavne mimo tur. stredisek - funguje uplne jinak.

Mistni tam na miste "nakupuji" nezbytne potrebne veci (potraviny a pod) spise vymennym zpusobem a kdyz za penize, tak za smesne castky - neco, co se na miste nesezene, nepestuje, nedela. Ale oni "neocenuji" svuj cas straveny praci, protoze pritom taky delaji jine veci a hlavne nejcasteji to delaji zeny pri starosti o domacnost, pro ne je to taky casto neco jako chvilkove oprosteni se od tezke domaci prace.
Hlavne kdyz dostanou nejaky peniz, setri si to radeji na neco konkretniho. A kdyz napr. od "distribucniho kanalu" dostanou trochu malo v dolarech (prioritne) nebo Eurech, tak to tam tehdy melo obrovskou hodnotu. Oni i za jeden dolar dokazali nakoupit, co si m ani neumime predstavit.

I kdyz Tys koupil (kvalitni) tricko za 5-7 dolaru (ale klidne se dalo mimo stredisek i za 2-3, nekdy i za mene, jen to mne - s tim zapadnim pohledem na vec - uz prislo az jako zneucteni prace nekoho), tak nakonec se zene, ktera to sila doma nekde v horach v zapadle a odlehle vesnicce (odkud by se dostala do nejblizsiho mesta za dva dny pesky nebo za den na oslovi po necestach) vyplatilo napr. 1 dolar za 10 tricek (plus nekdy neco v naturaliich), ona za to dokazala sehnat jim chybejici veci v (pro nas) radove, i o dva rady vyssi hodnote.

Takze ti lidi se vubec necitili nijak osizeni, pro ne ten peniz mel obrovskou hodnotu. Proto pisu, ze se nektere veci nedaji hodnotit nasim zapadnim pohledem - ten zivot tam plyne uplne jinak, vcetne "toku penez". Na to by se nemelo zapominat.

Cimz, samozrejme, nechci privirat oci pred opravdovym vykoristovanim nekterych tamejsich lidi (jak v Cine, tak i v tom Tunisku) nekterymi jinymi lidmi a spolecnostmi. Bohuzel, i to existuje - ale co se tyce tech zapadnich firem v Cine, rekl bych ze je to ve vyrazne mensine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Etheric » stř lis 29, 2023 17:02

@apuka: vydělají si. Na bydlení a ramen. Mi detailně popisoval člověk, co tam pracoval ve fabrikách.... Utekl sem a diví se, že za tolik odpracovaných hodin si tu může bydlet, jíst maso, koupit si svobodně oblečení, telefon,... A ještě mu zbyde. U nich? Ta stejná práce za jídlo a bydlení. Ti šťastnější měli i něco malinko navíc.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 29, 2023 19:08

apuka
tak muz ma z brna dost zkusenosti, kdy se na den nahlasene kontroly zaviraji problemovy linky... bohuzel je to v mode a ze nekdo vse dodrzuje a zajistuje lidem vhodne podminky, to by mel byt standart, ale neni ani v evrope... zatim... takze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod booze » stř lis 29, 2023 19:18

Ramen je Japonska polevka.

Chtel bych toho cinana poznat a zeptat se ho na vic veci z jakeho je regionu a jaka je mensina (proc v cine ji Japonske polevky atd.) Je to velice zajimavy silny pribeh, uz jen chybi horici pandy.

Proste NE.

Ekonomika je to silena a rychla jak tresne s mlikem, ale aby jim zdrhali lidi do EU?

Zajdi se podivat do Strane pod Tatrami, ti chudaci Slovaci, co tam ziji nemaji ani kde bydlet a to jsou v EU.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Etheric » stř lis 29, 2023 19:37

Sorry, ramen říkám všem těm nudlím.

On byl z "blbý" rodiny a regionu, měl možnost jít za lepším, proč ne? Nevěříš? Nevěř. Tyses tu o těch továrnách zmiňoval... Pracoval jsi tam inkognito, aby před tebou nic neskrývali? Byl jsi mimo ta velká města? Zní mi to tak, že ano
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 29, 2023 20:04

Quido píše:Pokud bych mel byt zakladatel vlakna, pak se vlakno musi jmenovat: Nesouhlas s rasistickymi narazkami a sirenim tmarstvi

Tmářství... to je slovník jak z honu na čarodejnice.

Ještě jsi mi nevysvětlil, co na mém příspěvku bylo rasistického, kromě toho, že jsi na to reagoval a stále reaguješ, jak hysterka u sójového latté. Než mi začneš opět podsouvat rasismus, tak si nejdřív přečti, co se pod tím slovem skrývá: Rasismus
Že většina migrantů z exotických zemí na západě pobírá dávky je fakt a je to důvodem, proč sem jezdí. Německo už uvažuje o omezení podpory pro migranty. Asi k tomu mají nějaký důvod.

Co jsem svým příspěvkem myslel bylo to, že my se tu můžeme zbláznit, abychom se náhodou nějak nějakého etnika nedotkli, ale oni toto vůči nám mají totálně na salámu. Úplně vidím, jak čekám bez dokladů někde v Africe na úřadě na podporu v nezaměstnanosti nebo jak mě Arabové vítají s otevřenou náručí, když budu utíkat před válkou a navzájem se předhání, kdo se o mě lépe postará a na barák si ještě pověsí vlajku Evropy. Další příklad, jak to s námi myslí dobře, jsme mohli vidět při pochodech Arabů Evropskými městy na podporu Palestiny.

Quido píše:Souhlas s presunem - nicmene NESOUHLASIM s tim, aby to vypadalo, ze jsem vlakno s takovym nazvem zalozil ja...!


booze píše:
Mawenzi píše:...ale i tak je zvlastni logika podporovat cinske tovarny pro deti a neprijatelne podminky jejich svadlen a zaroven ochranovat lisky tam u nich....


Nejaky zdroj o tech skaredych cinskych tovarnach by si mela? Nebo je to vlastni zkusenost? Nebo si to jen myslis?

Pokud se neco takoveho deje, bylo by dobre o tom informovat Fjallraven.


A nezačalo to náhodou tímto? A až na to jsem pak reagoval já? To je ten začátek diskuze, když máš tak rád faktickou poctivost.

Quido píše:jak nekteri sve soukrome predstavy - nikoli znalosti - o svete predkaldaji jako jednoznacnou pravdu

Kde přesně někdo tvrdí, že jeho názor je jednoznačná pravda?

A kde jsi teda v té Číně pracoval a v jakých fabrikách a jak dlouho jsi tam žil, když mi tady podle tebe lžeme a nemáme právo si udělat názor, když jsme v Číně nebyli. Z čeho usuzuješ, že když do nějaké země cestuješ, že ji znáš? Já kdybych přijel z ciziny do Chánova, tak pak taky můžu vykládat ve šmoulím světě, že jsem byl v ČR a že tam lidi žijí z dávek ve vybydlených panelácích s hromadou odpadků pod okny? A když mi někdo ukáže encyklopedii o životě v ČR, tak se mu vysměju, že tam nikdy nebyl a že to jsou pouze jeho:
Quido píše:soukrome predstavy - nikoli znalosti - o svete predkaldaji jako jednoznacnou pravdu


Etheric píše:Ta stejná práce za jídlo a bydlení. Ti šťastnější měli i něco malinko navíc.

Tak takhle to chodí ale i v ČR. Někteří tu z platu také zaplatí jen bydlení, oblečení a jídlo.

Etheric píše:Pracoval jsi tam inkognito, aby před tebou nic neskrývali? Byl jsi mimo ta velká města? Zní mi to tak, že ano

Tak jestli nevypadá jak Číňan, tak tam asi moc inkognito nebyl. :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod booze » stř lis 29, 2023 20:14

Dromedaro píše:Ještě jsi mi nevysvětlil, co na mém příspěvku bylo rasistického, kromě toho, že jsi na to reagoval a stále reaguješ, jak hysterka u sójového ...


Toto je trend OF kteremubse je potreba prizpusobit.
Nikdo se nemusi omlouvat, nic dokazovat, nic nezdrojovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod booze » stř lis 29, 2023 20:25

Etheric píše:Sorry, ramen říkám všem těm nudlím.

On byl z "blbý" rodiny a regionu, měl možnost jít za lepším, proč ne? Nevěříš? Nevěř. Tyses tu o těch továrnách zmiňoval... Pracoval jsi tam inkognito, aby před tebou nic neskrývali? Byl jsi mimo ta velká města? Zní mi to tak, že ano

Byt beloch a inkognito pracovat v PRC fabrice je min pravdopodobne, nez dat francouzaka mambe.

Nez vypustite dalsi kachny o hnusne osklive cine a zverstev pachanych na prirode, tak si tam zajeddte. Samotni cinani jsou velci vlastenci a sami potiraji hnusne fabriky a rabovani pudy.

Koľko zarábajú Číňania | časť 1 - vidiek, továrne, IT...)

Je to slovensky, tak kdybys tomu nerozumnel, si to hod do gůglu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod booze » stř lis 29, 2023 20:31

Pro cinskou fabriku je cool mit vlastniho belocha. Pokud mozno parecek a ten ukazuji vsude, protoze je pak fabrika svetova.
Cina ma 1.5 miliardy obyvatel a domluvi se jednim jazykem evropa ma 750 milionu obyvatel a kazdy narod ma svuj jazyk. Cina si evropou muze tak akorat
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 29, 2023 20:32

booze píše:Toto je trend OF kteremubse je potreba prizpusobit.
Nikdo se nemusi omlouvat

To není trend na OF, ale mezi lidmi hojně rozšířené chování.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod oodoow » stř lis 29, 2023 21:27

Quido píše:nicmene NESOUHLASIM s tim, aby to vypadalo, ze jsem vlakno s takovym nazvem zalozil ja...!

Bože ty naděláš. :roll: A nezkoušels ten příspěvek tedy zeditovat anebo rovnou smazat? Třeba to půjde vyřešit takto.

Jinak mně na Číně vadí, že je to sice levný zboží ale za cenu toho, že tam mají lidi, kteří nemaj ani vzdělání na to, aby věděli, že jíst syrový netopýry je blbost.
Výsledkem potom je, že jsme nakonec všichni zaplatili mnohonásobně víc a to bohužel nejenom finančně.
Tím pádem jsem rád, že je tu velký dph a clo a celníci řešej dovoz z Číny.
Bylo by lepší, kdyby se tam lidi vzdělávali aspoň v základních věcech, pak by mohli třeba i dělat nějakou kvalifikovanější lépe ceněnou práci.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Quido » stř lis 29, 2023 23:05

Dromedaro píše:A nezačalo to náhodou tímto? A až na to jsem pak reagoval já? To je ten začátek diskuze, když máš tak rád faktickou poctivost.

S tim jedinym z tveho "dotazniku" souhlasim - ale to se obrat na mika, ja to "neutrhl" v tom miste, kde on...

EDIT: a znovu tu musim postnout slova Ondry Vetcheho - hodi se to tu cim dal vice
Naposledy upravil mike dne čtv lis 30, 2023 2:46, celkově upraveno 2
Důvod: zmrsena a nesmyslne dlouha citace
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 29, 2023 23:33

Ondřeje Vetchého mám rád, akorát si myslím, že se rád trápí za celý svět.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod booze » čtv lis 30, 2023 0:08

Leti husy
Myslivec vystreli
Padne jedna husa

Leti husy
Myslivec ceka
Pak vystreli
Padne ta husa, na kterou cekal

Stare boozelandske prislovi z booze landu, jak jsem slysel, ze nekdo rikal.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Quido » čtv lis 30, 2023 7:56

oodoow píše:Bože ty naděláš. :roll: A nezkoušels ten příspěvek tedy zeditovat anebo rovnou smazat? Třeba to půjde vyřešit takto.

Ano nadělám - vadí mi to v principu, že si tu mike dělá, co chce, přitom svoje OT nekonečné dohady s apuka klidně nechá, ať se tím čtenář prohrabe... :-s
Editovat to nelze.


@booze
:smt023
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod irem » čtv lis 30, 2023 8:34

Mohla by to byt zajimava diskuze, a ono se hned na zacatku zacne prechazet do osbni roviny a osocovani #-o

Chtela jsem navrhnout dokonale popisny nazev vlakna "Nazory na jine nazory na eticke, ekologicke a ideologicke aspekty vyroby ve tretim svete a pridruzene osobni spory mezi cleny fora" , ale obavam se, ze se nevejde do limitu znaku. Obcas se clovek musi smirit s nedokonale popisnymi nazvy a nechat se prekvapit obsahem.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Dromedaro » čtv lis 30, 2023 8:45

irem píše:Mohla by to byt zajimava diskuze, a ono se hned na zacatku zacne prechazet do osbni roviny a osocovani #-o

U některých je to důvod, proč se diskuzí učastní a pak brečí a ohání se herci vystřiženými z jiných pořadů. :)

booze píše:Stare boozelandske prislovi z booze landu, jak jsem slysel, ze nekdo rikal.

V boozelandu evidentně také zloději rádi křičí chyťte zloděje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Quido » čtv lis 30, 2023 13:03

irem píše:Mohla by to byt zajimava diskuze, a ono se hned na zacatku zacne prechazet do osbni roviny a osocovani #-o

Kdybych tu napsal, že na vyléčení vysokého krevního tlaku je nejlepší chlastat litr slivovice denně a prokládat to 6-7 šálky silné kávy denně, případně se večer nacpat pořádným bůčkem, aby ta slivovice zabrala, byla by to taky zajímavá diskuze? A kdyby někdo naznačil, že plácám nesmysly, měl bych se divit, že to sklouzlo do osobní roviny?
Asi tak...

Dromedaro píše:V boozelandu evidentně také zloději rádi křičí chyťte zloděje.

Zjevně jsi zase nic nepochopil...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2023 14:41

Dromedaro píše:Než mi začneš opět podsouvat rasismus, tak si nejdřív přečti, co se pod tím slovem skrývá: Rasismus
Uvedomujes si vubec, ze to a jak jsi napsal (jsem tehdy psal, "ta druha cast vety" naplnuje presne tuto charakteristiku (z Tveho linku na Wikipedii :wink:):
Rasismus v širokém slova smyslu je názor, že z představy, podle níž je lidstvo rozděleno na biologicky odlišné „rasy“, lze vyvodit politické či sociální důsledky a rozdíly.

Problemem totiz je, ze neni tak dulezite, co jsi tim chtel rict (to stejne kazdy pochopi jinak), ale hlavne to, jak jsi to rekl - a Ty Tvym puvodnim prispevkem jsi presne vyvodil nejake socialni (v podstate i politicke) dusledky a rozdily.

Nepisu toto proto, abych Te nejak za to hanil - jen aby se uvedomilo, ze tento pristup je v ceske spolecnosti docela bezny a tolerovany, casto se dokonce "kvituje"... Jenze pro jineho to muze byt silne zranujici.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 14:53

A zrodil se wokepuka... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2023 14:56

Miku, zrovna Ty bys k tomu radeji nemel psat, protoze ten skryty rasismus, resp. u Tebe spise xenofobii mas v sobe docela silne :evil:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 14:57

Jasne. Nechces si zmenit nick? :twisted:

(nejspis proto mne nedavno cinska kolegyne, zijici v USA, premlouvala, at ji delam sefa ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Dromedaro » čtv lis 30, 2023 14:58

apuka píše:wikipedie: Rasismus v širokém slova smyslu je názor, že z představy, podle níž je lidstvo rozděleno na biologicky odlišné „rasy“, lze vyvodit politické či sociální důsledky a rozdíly

Tak toto já ale chápu tak, pokud máš na mysli ty sociální důsledky, že bych třeba tvrdil, že kvůli tomu, že je někdo černoch, tak má dostávat nižší sociální dávky nebo výplatu. To má jiný význam, než jsem psal já.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod irem » čtv lis 30, 2023 15:02

V sirokem slova smyslu jsou nektere clanky na wikipedii postupne upravovane cim dal tim uvedomelejsimi wokisty. V jeste sirsim slova smyslu se pak pomalu dopracovavame k tomu, ze se stava neakceptovanym nejen mit na nektera temata odlisny nazor, ale i zpochybnovat formu vyjadreni toho nazoru nebo o nem vubec i jen diskutovat.
Osobne se domnivam, ze je to zhoubny trend.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Dromedaro » čtv lis 30, 2023 15:13

irem píše:V sirokem slova smyslu jsou nektere clanky na wikipedii postupne upravovane cim dal tim uvedomelejsimi wokisty.

Já moc nechàpu, proč je wiki braná jako argumentační důkaz, když to tam může upravovat každý podle sebe. Ale když se tím ohání každý, tak ji také teda cituji no.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 15:37

Tak to neni, upravy sice muze udelat v zasade kazdy, ale pak jsou tam spravci, kteri je muzou nebo nemusi schvalit. Nekdy kolem toho byvaji vzrusene diskuse, daji se tam najit.

Wiki je dobra tam, kde jde o vec a ne o nazor. Treba kdyz se chces kouknout, co je to PTFE. Problem nastava, kdyz jde o politiku nebo nabozenstvi (kam wokeismus IMO patri). Chce to brat jako nastroj, ktery je potreba umet pouzivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 16:14

Quido píše:Ano nadělám - vadí mi to v principu, že si tu mike dělá, co chce, přitom svoje OT nekonečné dohady s apuka klidně nechá, ať se tím čtenář prohrabe...

:roll: tohle byla naprosto standardni vec, kterou uz jsem delal mnohokrat a samozrejme vcetne svych diskusi s apukou. OT odbocka si ovsem odtrzeni musi nejakym zpusobem "zaslouzit", nebudu to delat kvuli par prispevkum. Da trochu prace a zabere netrivialni cas, kdyz to ma byt poradne, o coz se snazim. Tady jsem tady nejdriv pockal, jestli diskuse nevysumi, coz bohuzel neudelala. Jde ciste o technicky zasah, se kterym normalne nikdo nemiva problem.

A ano, moderatori delaji svou praci, ke ktere maji sve pravomoce. Kdo jiny by to mel delat? Evidentne se ti nelibi, jak to tu vedeme, co ti tedy brani si zalozit sve forum a moderovat si ho, jak uznas za vhodne? Myslim, ze konflikty, ktere se tu neustale snazis vyvolavat, moc lidem chybet nebudou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Dromedaro » čtv lis 30, 2023 18:43

mike píše:Tak to neni, upravy sice muze udelat v zasade kazdy, ale pak jsou tam spravci, kteri je muzou nebo nemusi schvalit.

Aha, to jsem nevěděl, že to tam někdo schvaluje. Nějak jsem to blíže nezkoumal. Ale tak zajímalo by mě, jestli opravdu vše ověřuji nebo jen to, co je praští do očí, když je to napříč obory a nemůžou znát vše a kolikrát jsou i na wiki informační romány, tak než to vše pročtou. Nebo jestli ti "schvalovači" dostávají přidělená témata ke schválení podle jejich oboru. Taky kolik tam proběhne úprav nebo přibude materiálu od kolika lidí, tak kolik těch schvalovačů musí být.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 20:59

Precti si tohle a taky zakladni souhrn, co je to Wikipedie. Jde mi hlavne o to, ze pausalni odsuzovani Wiki jako zdroje, ktere je u nekterych jedincu v mode, je nesmysl. Vetsina, mozna naprosta vetsina, clanku je OK a nezaujata, ale i jsou kontroverzni temata, kde se na ni spolehnout neda. Dobry clanek se mj. pozna podle toho, jak je ozdrojovany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Quido » čtv lis 30, 2023 22:38

mike píše::roll: tohle byla naprosto standardni vec, kterou uz jsem delal mnohokrat a samozrejme vcetne svych diskusi s apukou. OT odbocka si ovsem odtrzeni musi nejakym zpusobem "zaslouzit", nebudu to delat kvuli par prispevkum. Da trochu prace a zabere netrivialni cas, kdyz to ma byt poradne, o coz se snazim. Tady jsem tady nejdriv pockal, jestli diskuse nevysumi, coz bohuzel neudelala. Jde ciste o technicky zasah, se kterym normalne nikdo nemiva problem.

A ano, moderatori delaji svou praci, ke ktere maji sve pravomoce. Kdo jiny by to mel delat? Evidentne se ti nelibi, jak to tu vedeme, co ti tedy brani si zalozit sve forum a moderovat si ho, jak uznas za vhodne? Myslim, ze konflikty, ktere se tu neustale snazis vyvolavat, moc lidem chybet nebudou.

Domagog jsi a demagogem zustanes....
Ja prece neprotestoval proti odtrzeni... a npasal jsem jasne proti cemu protestuju.
Nazev nevystihuje podstatu diskuze / pre.

Musim se opakovat?

Neschovavej se za druhe - mne vadi, jak to vedes ty, jak mas nekolik metru a jak si hrajes na neomylneho poloboha... Netvrim, ze jsi hloupy, naopak, ale nejsi neomylny.
Pokud ti nevadi, jak tu nekteri placaji totalni kraviny, tentokrate na hranici projevu rasismu, jindy na hranici urazek na cti, pak mne to vadi o to vice, ze jim nechavas prostor a potlacujes jakykoliv projev nesouhlasu s tim. A pokud tobe vadi nesouhas s sirenim bludu a nazyvas to konfliktem, pak radeji poslechni svou cinskou kolegyni, zijici v USA, a bez ji delat sefa. Mozna to bude uzitecnejsi. To co tu predvadis, neni moderovani fora...
Coby moderator by ses nemel povysovat, ci prilivat olej svymi ustepacnymi poznamkami do sporu, coz nezridka taky delas. Moderator ma nejen pravomoce, ale taky povinnosti a hlavne i mantinely, ve kterych by se mel pohybovat - ty je opakovane prekracujes.
Naposledy upravil mike dne pát pro 1, 2023 4:05, celkově upraveno 4
Důvod: zbytecna vnorena citace
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec