Termoregulace a nadmerne poceni

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Vexo » úte lis 21, 2023 22:40

mike píše:Poti se jen pri pohybu, ne pri zastavkach, to je ji jen zima. Upresnim: poti se proto, ze se prehriva a prehriva se pri pohybu a teplotach, kdy ja jsem uplne v pohode nebo je mi chladno. Takze spis nez potni zlazy to bude problem s termoregulaci.

Podle popisu se mi uplne nezda, ze by v tom za kazdou cenu musel byt nejaky problem. Moje zminovana kamaradka je taky splavena, kdyz nosi v zime dite v nositku, zatimco ja vubec. Zaroven je zvykla v zime chodit vic nalehko nez ja.
mike píše:Jenze ona se nejvic poti na zadech pod batohem. Ja jsem se tam taky potil, kdyz jsem mel o 12 kilo vic, ale ona nadvahu nema.

Tohle mi taky prijde celkem normalni. Vubec bych to mezi sebou neporovnaval.

Otazka je, jestli ji to odjakziva prislo nenormalni nebo si ji o tom presvedcil :twisted:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 23:15

Nemela to tak vzdycky, za poslednich nekolik let se to zhorsilo a to jeste driv, nez jsme se potkali. Jako problem to vnima ona, je to docela neprijemne. Porovnani s nekym jinym pri stejne zatezi je podle doktora uzitecne, sam se na to ptal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Vexo » stř lis 22, 2023 0:18

tak mohl se zmenit i pomer svalstva/tuku/vody.. ten je obecne jiny nez u chlapu. kdyz to jde, uz si na kratsi vylety neberu batoh ale bezeckou vestu. unese az 3L vody, nejakou tu zalozni vrstvu a dalsi nezbytnosti.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 22, 2023 8:41

co mam ja kamaradky, tak vetsina z nich je dost zimomriva, jsou schopny nosit ted kolem 5st do mesta perovku a pod to svetr, ja nosim montane chlupatou SS bundu. na vylete mam treba na tilko jen SS bundu a oni klidne maj tu perovku s tenci mikcou :D

co jsem treba dostala nejaky firemni "softshelly" a jeste moji prvni "zimni ss" bundu kdyz sem to moc neznala, tak ta firemni je asi 3000/3000 s prodysnou latkou v podpazi a "zimni" je 10/10. ani jednu sem nemohla nosit, byla sem v tom durch zpocena, mokra a pri zastaveni mi byla zima. kamoska je s obema bundama nadmiru spokojena. zimni sem nesnasela ani do prace od zastavky pesky ke kanclu, ona v tom chodi v zime na vylety, protoze je to sportovni strih a do mesta ma kabat a naprosto nechape, co mi na tech skvelych bundickach vadilo :D...

mike
PWD + torridka je pro me na usmazeni v techle teplotach :D ale to sme resili loni. az tak pod 0 zacina byt pouzitelna na pohyb...

tak schvalne, co zjistite.

PS: zajimavy je, ze i presto mam vetsinou hrozne ledovy ruce a musim nosit rukavice klidne uz ted od pulky rijna...


i kvuli tomu jak je mi vedro/zima, tak i na maly vylety mam plnej batoh obleceni, protoze propotit se vetsinou neni dobry, pak v tom je zima, a proste nedokazu odhadnout, jak to bude zrovna dneska, co si nejlepe oblict...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod pavproch » ned lis 26, 2023 14:16

Přispeju taky k thématu: Roky sem tu spal, že se (speciálně v zimě, když cibuluju) potím jak zvíře (proti kopci, následně z kopce je mi pak studeno), začala zima, už zase cibuluju a.... proti kopci se nijak moc nepotím (jen zavlhlo, žádné čůrky potu po zádfech), něco se v mém těle změnilo = čuli zřejmě i nadměrné pocení má nějaký vývoj v čase (nebo je to projev geronta a proti kopci jdu míň in(/g)tenzivně než dříff).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Zzz » pon pro 4, 2023 0:37

Dromedaro píše:Jinak to není o tom, že by dříve byli lidi odolnější, ale spíše chudší. Dnes si může drtivá většina lidi dovolit to, co si dříve mohli dovolit spíše bohatší vrstvy.

Myslím, že jsme se na základní škole učily, že v nejdávnějších dobách měly slované baráky určitým způsobem propojené s dobytkem - krávy byli takříkajíc ve vedlejší místnosti a spojovací zeď nevedla až ke stropu. "Funění" dobytka jim pomáhalo udržet tam v zimě rozumnou teplotu.
V dobách ne až tak vzdálených tu byli domy s primitivními zdmi, které ale byli až jeden metr tlusté a na zimu se připravovali tím, že si celý dům po obvodu obložily dřevem na topení. Někde na vesnicích pár takových starých tlustostěnných domů je ještě vidět. A lidé běžně spali po víc kusech v jedné posteli - manželé samozřejmě spolu, ale i děti stejného pohlaví v jedné posteli, nebo s babičkou, nebo s dědečkem.
Ve středověkých hradech se zase údajně v zimě topilo jen v pár místnostech, kde se lidé scházeli a postele se vyhřívali nahřátou cihlou, nebo si tam lidé brali termofor s ohřátou vodou. Měly také postele z nebesy se záclonamy a to ne z estetických ale právě tepelně izolačních důvodů.
Takže myslím, že lidé se tehdy zahřívali jak se dalo a víc skutečně netopily primárně proto, že by neměly čím to po celou zimu vyhřát. V některých historických knihách se přitom běžně dočtete, že v určitých oblastech se dřevo považovalo za tak levné, jako by bylo zadarmo. Výslovně je tam třeba píše o svícení, že svíčka protože se kupovala se zhasínala, ale nechat hořet dříví v krbu celou noc nebyl problém, protože dříví si stačilo zadarmo nařezat, bylo všude kolem.

Vexo píše:no jo, prijde mi, ze dneska cast doktoru vubec neposloucha to, co rika pacient a nesnazi se dat dohromady souvislosti, ale radeji jdou vylucovaji metodou podle statistik pravdepodobnosti pricin. ...

Podobnej dojem mám taky. Před lety jsem byl mnoha po letech víc nemocnej. Normálně jsem cvičil, běhal, plaval, byl asi v nejlepší kondici co jsem kdy v životě byl. Necítil jsem se v tu dobu ani unavenej ani vyčerpanej, přetrénovanej, nebo tak. Nic mimořádnýho a najednou mě něco skolilo. Měsíc jsem byl doma nemocnej, schopnej tak udělat si snídani a dojít na záchod. Doktorka mi dělala různý testy, cpala do mě různý léky, ale v podstatě nezjistila co to bylo. Za měsíc jsem se z toho nějak zmátořil a několik dalších měsíců opravdu sbíral. Doktorka mě pak honila i po rentgenech apod. ale bylo zjevné že prostě zkouší a vyřazuje jednotlivé alternativy podle nějakého rozvrhu. Bohužel pro ni jsem se z toho dostal dřív, než mohla stanovit nějakou elegantní diagnózu.

milarepa píše:... se mi vždy vybaví scénka z jednoho starého českého filmu někdy z 30. let - manžel se vrací domů a říká manželce "Aničko, nemáme tu dneska nějakou zimu? Ale ne, Františku, je tu jako vždycky - 16 stupnů"

Tohle mě zas připomělo jeden vtip:
- Hele, tys prý teď tři roky pracoval v Rusku?
- Jo.
- Tam je zima, co?
- Jo.
- A kolik je tam mívaj stupňů?
- No, tak mínus deset.
- V zimě?
- Jo.
- To není možný, tam přeci můsí být větší zima.
- My jsme tam nikdy neměli míň, než mínus deset.
- To není možný...
- Jo ty myslíš VENKU? No tak to jo.
Naposledy upravil Zzz dne pon pro 4, 2023 1:00, celkově upraveno 1
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Zzz » pon pro 4, 2023 0:58

K tomu co tu zaznělo:

Větší pocení u zdravého člověka nemusí být nutně příznakem horší fyzické kondice, horší trénovanosti, jak tu bylo naznačováno - ale právě naopak.
Jedna věc je, že netrénovanému člověku vyletí tepová frekvence výš nebo dřív než trénovanému. Ale to je o tom, že "nezvládá" stejnou zátěž tak dobře.
Jiná věc ovšem je, že člověk navyklý na častou vyšší fyzickou zátěž se začíná potit dřív a víc než člověk nenavyklý.
Tělo to zkátka zná a připravuje se na to že bude muset chladit.

Když jsem chodil na kickbox, tak jsme za 1 hodinu tréningu vypotili kolem 2 litrů vody (soudě podle toho kolik jsme toho pak byli schopní žíznivě vypít), pak se to muselo několik hodin doplňovat, jenže nestačilo to do sebe jen prostě nalít - u mě byla schopnost absorbce něco pod 0,5 litru za hodinu, takže skutečně v pohodně z hlediska hydratace jsem se cítil tak za 3-4 hodiny doplňování tekutin po tréningu.
Hlavně na tréningu bylo zjevné, že lidé kteří byli dobře trénovaní se začínaly potit dřív a velmi výrazně, ještě před tím než, začali pociťovat únavu. Poznalo se to např. při rozcvičce kdy jeli všichni stejné cviky - z lidí kteří byly natrénovaní, i přes zdánlivě stejnou konstituci do začalo při stejných cvicích lít dřív a víc.

To je moje praktická zkušenost. A teoreticky jsem o tomtéž četl v nějaké knize, jenže v jaké, to si už nepamatuji.

Jinak když jsem pak začal jezdit na kole, braje ho spíš jako zajímavý dopravní prostředek, hlavním problémem a limitem intenzity pro mě po většinu roku dost atypicky bylo přehřátí - z předešlého jsem byl celkem slušně vytrénovaný a neměl jsem problém to udýchat a problém většinou nejdřív nebyl ani v tepové frekvenci, ale prostě kdybych jel tak jak zvládám, tak jsem se děsně přehřál. Velké pocení je prostě podle mě při fyzické aktivitě normální a spíš to vypovídá o dobré kondici. Nepříjemné je pocení samozřejmě z hlediska možné dehydratace a pokud máte oděv tak kvůli hygieně a jeho nasákání v delším časovém horizontu. Kdyby jste cvičily nazí jako řekové, bylo by pocení fajn - nejdřív se čistí póry v kůži a nečistoty na povrchu, ale pak jde z člověka vpodstatě jen čistá voda, jen s nějakou solí (takže pohoda - jako při koupání u moře...).

Obecně s termoregulací bez fyzické aktivity, při určité teplotě v místnosti, zase hraje roli spousta různých věcí. Já mám například štíhlou postavu a nízký krevní tlak. To teoreticky dobře sedí s tou praktickou skutečností, že vůči průměru abnormálně dobře zvládám vyšší teploty a hůř zase nízké. V pokoji s 19-21°C je pro mě diskomfort, na vyšších teplotách ten diskomfort začíná snad na 27-28°C. Samozřejmě záleží na oblečení, ale beru že nejdřív rozumně upravuju oblečení, než teplotu.
V jednom zaměstnání jsme měli zase v kolektivu dělníka, který i v 16°C chodil po dílně v krátké tričku. Docela tím provokoval nadřízené, za kterými chodily v zimě ostatní aby jim přitopil. Museli mu vysvětlit, že ten "otužilec" má ve skutečnosti krevní tlak vysoký jako blázen, diagnózu na pokračování a denně polyká spoustu prášků...

Pokud jde o mě, další individuální věc: na základní vojenskou službě nastupoval v zimě a tam nás běžbě nechávali v přímači stát např. na nástupu v zimě delší dobu (klasika: chvátá se aby se čekalo). Vypadalo to, že jsme si na to celkem zvykly, prostě jsme se to naučily dost ignorovat a neřešit. Člověk by řekl pro budoucnost dobře. Ale pak jsem až v civilu zjistil, že mi to asi nějak divně rozhodilo vnímání chladu - ikdyž jsem celkem zimohřivý, když se nehýbám, teď už vím, že bych se měl přiobléci skutečně mnohem dřív, než ten chlad začnu vnímat, jinak totiž ve chvíli, kdy ten chlad skutečně pocítí, už bude zle.

Potom tu u lidí může být nějaká prostě nepostižitelná individuální odlišnost daná dědičností. Na přednášce na YT bylo o tom, že vědci objevily, že velká část populace má neandrtálský geny - Homo Sapiens Sapiens se svého času křížily s Neandrtálci a výsledkem je, že část populace je výrazně lépe adaptovaná na zimu. Zkoušeli DNA lidí mezi otužilci a zjistily, že některé rozdíly jsou vyloženě podmíněné geneticky. Lidé bez toho genu prostě nemají šanci se na zimu adaptovat stejným způsobem. Byla pak nastolována otázka, zda u nějakého extrémnějšího otužování a výkonů skutečně jde o adekvátní přípravu v přizpůsobování se, nebo spíš o "přirozený" výběr těch jedinců, kteří k tomu prostě mají genetické dispozice.
Viz :
Jan Černý: Přežít dobu ledovou - odkaz neandertálců (PřF UK 21.1.2023)
https://www.youtube.com/watch?v=UTJOxl5Hakk

Ještě bych se indiskrétně zeptal, jestli ta zmíněná přítelkyně s větším pocením třeba náhodou není těhotná, ale bylo zmiňováno, že je to záležitost několika let, tak to asi nebude ono...
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 4, 2023 6:31

mikova pritelkyne ma super dobrou fyzicku, ale treba moje kondice je mizerna a presto tu vysokou potivost pri pohybu mam taky...

jinak ted sem mela BY calvana (stejne izolace jako torrid) v -3, pocitovka -10, pod tim tilko a myslela sem, ze se uvarim...

bych tak potrebovala zateplenou bundu, co ma tak 40g/m climashiledu a ne 67 jak torrid/calvana...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Zzz » pon pro 4, 2023 10:15

Mawenzi píše:ma super dobrou fyzicku

Ono je otázka co si kdo pod super dobrou fyzičkou představuje. Tím nemyslím otázku míry, ale zaměření: jeden běží sprint, druhý marathon. To s tím rychlejším a větším nástupem pocení při lepší trénovanosti podle mě platí jen pro případ tréningu velmi vysoké intenzity udržitelné pouze v kratším časovém intervalu. Možná taky jen pro určité svalové skupiny, nebo spíš jejich soustavy, míru intenzivního zapojení celého těla. Chci tím jen říct, že kondici nejde taklhle snadno porovnávat, kdo má lepší-horší. Ale samozřejmě může být úplně mimo a to co zmiňuju sice mám jinde dobře ověřeno, nemusí to mít s jiným konkrétním případem vůbec žádnou souvislost.
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod mike » pon pro 4, 2023 15:05

Fyzicka je vytrvalostni, spis ultramaraton nez maraton. Tehotna neni a hladiny hormonu bude resit doktor, na velmi podrobnych testech ted byla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 4, 2023 17:35

zzz
v kazdym pripade jq mam fyzicku chciple kancelarske krysy, ktera ma o par kg vic, nez ideal.

prumerku na vyletech mam kolem 3 - 3,5km/h tady po cechach.

su pomala a neudycham kopce.

ale stejne se silene v zatezi potim... a pak zastavim a negeneruju vubec ale vubec zadny teplo a su schopna jit az do zimnice a tresavky. pritom tuku na izolaci mam dobrych 16kg tuku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Zzz » pon pro 4, 2023 19:45

Mawenzi
je otázka s čím se srovnáváš.
Kancelářská krysa já jsem taky, akorát všude chodím pěšky - žádné auto, autobus apod. , mám na to snesitelné prostorové i časové podmínky, tak to snad trochu pomáhá...

Ženy přirozeně regenerují pomaleji než muži, prirozeně mají větší procento tělesného tuku...

Jestli to taky není věkem. Já jsem někde kolem 40-cítky na sobě pozoroval výrazné zpomalení metabolismu.

Průměrná rychlost 3 km/h nemusí být zlá.
Já jsem nejvíc šel v kuse asi 55 km po kopečcích, nahoru-dolů, v rámci jedné raně-listopadové sranda akce, s ninimálním předepsaným nouzovým vybavením a s vyjímkou pár maniakálních běžců-vytrvalců se tam nikdo rychleji nepřesunoval a většina těch lidí myslím chodila dálkové pochody.

V nějaké přednášce o primitivních lidech-sběračích jsem slyšel, že snad když migrují, tak chlapy průměrně ujdou 30 km denně, ženy kolem 20-ti nebo nějak tak (asi s sebou ženské vláčí děti a chlapi kličkují na průzkumu). Takže jestli moderní kancelářská krysa ujde za den třeba jen stejně, není to podle mě zlé.

Já jsem se naučil nesrovnávat se s nikým, jenom sám se sebou a to ještě ne se svým já v minulosti, protože v některých věcech se mé minulé já nemůže rovnat mému současnému a jiných zase naopak. Takovej je život.
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 4, 2023 20:02

ja to takhle mam treba od stredni skoly porad stejne, s vekem se to nijak nemeni, jen si ted muzu koupit obleceni, ve kterym se to lip snasi :D

spis to myslim tak, ze kdybych aspon byla vykona tryskomys, kdyz uz se musim takhle varit neustale, ale su spis chcipla krysa :D ze se vlecu hlemyzdim tempem a u toho su sparena, jak kdybych bezela maraton :D

a pak se mam nejak slusne oblict v zime, kdyz je mi furt vedro, kamos de celej den v jendom a ja se asi 10x prevlecu, abych byla v komfortu :D

no a pak priklad v autobuse... tam asi 25°C a vsicni ti lidi, co stoji v bundach v -8 na zastavce na vetru a cekaji na bus tam pak vlezou, a normalne tam 40 minut sedi v tech bundach... ja tam vlezu, do 5 vterin sundavam bundu a do dalsich 5 minut su uplne sparena v tenkym dlouhym rukavu a sedim az do brna v tilku, jinak bych se usmazila...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Zzz » pon pro 4, 2023 21:08

Já zase patřím k těm lidem, kteří když jsou nemocní, tak jim tělesná teplota většinou nestoupá, ale spíš o jednu, dvě desetiny stupně klesne. Určitá část populace to prý tak má. Nejspíš to je spíš problém, protože když tělo zvýší teplotu, tak prý protilátky dokáží daleko účinněji bojovat s nemocí. Takže jsem kvůli tomu nejspíš déle nemocný.

Dál mám jak už jsem asi říkal nízký krevní tlak. To je prý dobré z několika nějakých dlouhodobých zdravotních efektů, ale je to blbé z hlediska termoregulace v klidovém stavu v zimě, nebo v nějakých klidných extrémních podmínkách (nevím přesně) kdy mám tendenci s sebou seknout (naštěstí to není moc časté), nebo v případě nenadálého zranění a ztráty krve bych měl větší tendenci zkolabovat.

Některé věci jsou ale prostě dané, řekněme třeba dědičností a člověk si s nimi nepomůže, neví jestli to není k něčemu dobré.

Nedávno jsem četl, že lidi kteří jsou barvoslepí, tzn. nerozlišují některé barvy např. červenou, což by člověk bral jako jasné mínus - a jsou to daleko častěji prý muži - , jsou zas v něčem lepší v jiné zrakové schopnosti, která jim v přírodě pomáhá lépe odhalovat maskování.
Někteří lidé jinak vnímají zvuky, někdo má absolutní sluch (tzn. že dokáže přesně na stupnici absolutně určit výšku tónu, ne jen relativně vůči jinému jako většina lidí) a někdo naopak vnímá a zařazuje zvuky striktněji dle jejich původu, takže má problém třeba s hudební výchovou, ale v nějaké prostorové orientaci nebo čem mu to nejspíš pomáhá.
Zkrátka zdá se, že mezi lidmi existují určité odchylky, které zdánlivě nevypadají funkční, ale specificky zlepšují nějakou možnost toho jednotlivce jak to běžný průměr té populace neumí.

Napadá mě, jestli nadměrné pocení, nebo "hicování" není také něco takového. Chápu, že to může být pocitově nepříjemné, ale otázka je jestli to také něco pozitivního nepřináší a jestli to skutečně něčemu výrazně vadí.
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 3:28

Mawenzi píše:ted sem mela BY calvana (stejne izolace jako torrid) v -3, pocitovka -10, pod tim tilko a myslela sem, ze se uvarim....

Zmísta bych vyměnil. Já ve stejný teplotě nosím bundu, ve který lidi lezou na čtyřtisícovky, a aby mi nebyla zima, potřebuju pod ní ještě svetr :?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2023 3:31

Vymenil bys spatne. Jsi na tom lip. Zimu vyresis, prehrivani pri beznych teplotach moc ne. Ty se muzes oblect, ona uz si nema co sundat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 4:09

Jenže já si můžu obléct co chci a je mi zima. Když se bavíme o teplotách byť jen lehce pod nulou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2023 4:16

Furt si jeste muzes poridit obleceni s vyhrivanim ;-) Nebo muzes zkusit zensen, zazvor, chilli... pripadne se trochu vic najist.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 5, 2023 5:50

jenze ja vetsinu zivota trpim, od jara do podizmu v prosotorach jako skola, prace, mhd... v kanclu 4 ethericove, takze v lete je 26°C prijemna teplota do kancelare a zatimxo ja su uvarena, nemuzu premyslet a pot mi tece p zadech az do zidle a k tonu nesnasim ulepenyma rukkama sahat na mys tak si kusim asi 100x denne chodit umyvat ruce a chci tam chcipnout.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 5:55

@mike: zkoušel jsem všechno, bez úspěchu. Ikdyž jsem měl +25kg tuku, byla mi stejná zima. Duchařina aka pp, k žádnýmu výsledku jsem se nedobral. Neměl jsem to tak ale vždy. Začal jsem mít problémy se zimou až během dospívání. Asi se něco pokazilo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 5, 2023 8:46

u me by mozna mohlo pomoct zhubnout, mike psal, ze jemu to trochu ponohlo, ale zhubnuti nejsu schopna tak, aby to nezralo 100% mych kapacit a nemusela sem se fakt do konce zivita denne hlidat, etheric elrikal, ze tak 10kg dolu by mi pomohko v tom, abych byla rychlejsi/vykonnejsi,

takze teoreticky by to pomohlo s obema vecmi, v realu proste nejsu schopna zhubnout, pokud ano, je to celkem "drasticky nizky" prijem, za ktery dostanu - 1,5kg ubytek, ktery po navratu zpet na nornalni prijem vyskoci zpet na puvodno vahu.

a venovat 100% mozkove kapacity a pocitat kazdej gram jidla do konce svyho zivota kvuli -1,5kg asi nebudu, navic zrovna 1,5kg asi neni to, co by me delilo od nizsi potivosti a prehrivani v zatezi...

asi su proste od prirody mastodont, kterej by musel vyvynout abnormalne moc snahy za minimalni vysledek, coz nedava smysl vubec delat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 5, 2023 9:06

u me by mozna mohlo pomoct zhubnout, mike psal, ze jemu to trochu ponohlo, ale zhubnuti nejsu schopna tak, aby to nezralo 100% mych kapacit a nemusela sem se fakt do konce zivita denne hlidat, etheric elrikal, ze tak 10kg dolu by mi pomohko v tom, abych byla rychlejsi/vykonnejsi,

takze teoreticky by to pomohlo s obema vecmi, v realu proste nejsu schopna zhubnout, pokud ano, je to celkem "drasticky nizky" prijem, za ktery dostanu - 1,5kg ubytek, ktery po navratu zpet na nornalni prijem vyskoci zpet na puvodno vahu.

a venovat 100% mozkove kapacity a pocitat kazdej gram jidla do konce svyho zivota kvuli -1,5kg asi nebudu, navic zrovna 1,5kg asi neni to, co by me delilo od nizsi potivosti a prehrivani v zatezi...

asi su proste od prirody mastodont, kterej by musel vyvynout abnormalne moc snahy za minimalni vysledek, coz nedava smysl vubec delat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 9:45

Zkusím vymyslet, jak to udělat, aby mi Mawe dala kus svý rozhicovanosti a já jí kus svýho mrznutí :)
Můžeme se o to pokusit, pracovat s energií umím dobře. Otázka je, jak by reagovala Mawe. Může to být nebezpečný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Zzz » úte pro 5, 2023 12:56

Etheric píše:Zkusím vymyslet, jak to udělat, aby mi Mawe dala kus svý rozhicovanosti a já jí kus svýho mrznutí :)

Žádná věda - musíte to dát na hromádku, začít spolu žít a neustále se k sobě tulit a předávat si živočišné teplo. Tomu se říká nalezení ideálního životního protějšku. A nyní vám všemohoucnost mým prostřednictví poslala znamení, opovažte se mé božské vnuknutí ignorovat.
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 12:58

Dobrý :mrgreen: Ale nemám dlouhý vlasy a fousy, abych se Mawe líbil. Navíc ona už zadaná je.
Ale já to co jsem psal myslel vážně, umím věci tohoto typu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Zzz » úte pro 5, 2023 13:04

Etheric píše:umím věci tohoto typu

To jsou zas tydlecty paranormální duchařské tendence, místo toho aby jste to udělaly po staru a pořádně, kde výsledek je jistý. No ale snaha z mé strany byla, což se dá dělat.

Jinak v konkrétních případech se řídím zásadou nic nepopírat ani nepotvrzovat. Zažil jsem lidi kteří tvrdily že jim lecos funguje a někdy jim to řada jiných potvrzovala. Dokud to funguje a nikomu neubližuje, a nevede to k nějakým maniakálním výstřelkům v chování a jednání, jsem proto do toho nevrtat a přát jim to.
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 13:46

Zzz píše:To jsou zas tydlecty paranormální duchařské tendence,....

Nevěříš? Pojď se potkat osobně, přesvědčím tě o opaku. Můžu z tebe vysát všechno, ale můžu ti i vše svoje dát. Není to jednoduchý, je to hrozně náročný na psychiku... Btw dělám to "za panáka" a jen velice blízkému okruhu lidí. Jak říkám, je to strašně náročný. Vysaje ti to energie jako 16h směna u krumpáče....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 5, 2023 13:58

zzz
zatim zadny spolecny vyket nevykazoval znamky meho neprehrivani a erikova nemrznuti:D

naopak se jeste vic orosim kdyz vidim, co ma etheric na sobe a on se este vic klepe, kdyz me vidi jen v tilku v teplote, kdy zvazuje zlehka rozevrit zip torridky:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2023 14:01

Etheric píše:Může to být nebezpečný..

To jo. Co kdyby od tebe Mawenzi chytla autismus a ty od ni pravopis? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoregulace a nadmerne poceni

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 5, 2023 14:23

mike
2x to mit nemuzes, takze ja su cajk :D ale etheric by se mohl bat, ze se nakazi neschopnosti psat cesky:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec