Nalezené klíče a co s nimi

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 21:06

Sobb: Ok. To napomenutí od Hafiho jsem přehlédl, jak zde rychle v záplavě diskuse přibývaly příspěvky a zaznamenal až na základě následné diskuse, kde jsem si ho zpětně dohledal.

mike píše:Vetsinu zivota pracuju v zahranicnich firmach a s lidma z jinych zemi a fakt nejsou stejni. Osobne se mi nejlip pracuje s Amikama, jelikoz jsou primi, lidsky mam rad Italy, ale prace s nima je nekdy o nervy :D

No ale jestli to není spíše proto, že se jedná o určitou sociální skupinu. Nejsem si jistý, že kdybys přehazoval štěrk na multikáru s technickýma službama někde v New Yorku, jestli by jsi měl stejný zážitek.

Já zase od lidí slyšel, že američani se naopak dost přetvařují. Že mají naučený své úsměvy a všechno je super fajn, i když to tak necítí. Plus, že nejsou moc chytří. Četl jsem to i v rozhovorech se známějšími lidmi. Některým lidem ta americká povaha nesedla natolik, že se vrátili sem do Čech. Ale osobně nevím. Mně stačí, co odsud jde za zprávy a co je tam možné.

Etheric píše:Jednou jsem před odjezdem domů jen plakal a křičel "já tam nechci". Místní to nechápali, tak jsem jim řekl to, co jsem napsal tady, jak to u nás funguje. Jen nevěřícně koukali, nedokázali si to vůbec představit, jaký může být v takovým prostředí žít...

To by mě zajímalo, co a jak jsi jim popsal. Z toho popisu tvých emocí při odjezdu to působí, jako by ses vracel do občanské války na Pobřeží slonoviny. A je dost možný, že tvůj soused by to viděl a popsal zde tak, že by příští rok přijeli na dovolenou.

Já byl třeba zase se známým hrát ping pong v parku v Lužánkách a sháněli jsem dva protihráče a protože tam chodí hodně studentů, tak nejdříve jsme hráli s Izraelcema a pak Angličanama. Obojí byli pár kluk a holka. Ti Izraelci studovali na veterinární fakultě. Angličani už nevím. Mluvil s nimi ten známý, protože umí použitelně anglicky, že se domluví. Ti Izraelci i Angličani říkali, že jsou tu fajn lidi, je tu bezpečno a pohoda. Ti Izraelci říkali, že se jim tady tak líbí, že plánují tu zůstat a žít i po studiu. Ti Angličani říkali, že o tom taky uvažují, ale ještě rozhodnutí nejsou.
Samozřejmě to mohli říkat jen tak ze zdvořilosti, ale nepůsobilo to tak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod ratel » pát pro 16, 2022 21:26

Já bych tedy jen dodal že tam žádné chaty nebyly:-). Děkuji. Jo a bylo to na Slovensku. Východním.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 21:31

Dromedaro píše:Z toho popisu tvých emocí při odjezdu to působí, jako by ses vracel do občanské války na Pobřeží slonoviny

Samozřejmě to mohli říkat jen tak ze zdvořilosti, ale nepůsobilo to tak.

Tak nějak jsem se opravdu cítil, tuhle emoci nezapomenu.

Nebo jen nestihli poznat zdejší poměry a viděli jen to hezký na povrchu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 21:49

Etheric: No a proč jsi se tedy vrátil nebo proč tu žiješ a nejdeš tam, kde se žije líp? Co jsem pochopil, tak tu nějaké větší závazky nemáš, jako třeba děti.

Etheric píše:Nebo jen nestihli poznat zdejší poměry a viděli jen to hezký na povrchu..

Tak jako studenti to tu poznají asi více než povrchně. To by se dalo říci i o tvém pobytu ve Španělsku.

To co popisuje Mike o chování lidí u nás ve službách vs. svět, tak to je pravda, že jsem slyšel od více lidí, co si dovolí u nás a na západě, to nejde srovnat.
Je fakt, že i já se kolikrát přistihnu, že mám obavy se někoho pověřeného zeptat nebo doptat na služby, když vidím jak se tváří, tak většinou očekávám, že mi nadá :D
Zrovna předevčírem jsem v Tescu nemohl najít sušené fíky, které byly v akci a pro které jsem tam cíleně šel a tak jsem se optal pracovníka v oddělení ovoce a zelenina, u kterého jsem podle jeho výrazu správně odhadoval nepříjemnou reakci a taky, že se na mě nasraně podíval, ukázal rukou kamsi do dáli za mými zády a zařval " TÁÁÁMHLÉÉÉÉ !!! ".
Pak ještě cosi brebtal pod bradou a zmizel ve skladu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 21:53

Tenkrát bych se tam neměl jak uživit a měl jsem tu nějaký povinnosti. Dnes už bych se tam uživil, ale doba se změnila a už vůči cizincům nejsou moc přátelští, což se jim nedivim.

Studenti.... Studentský a dospělý svět se od sebe hodně liší
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 21:56

ratel píše:Já bych tedy jen dodal že tam žádné chaty nebyly

Njn, pak jsi asi udelal to nejlepsi, co se dalo a rodinka ti to zkazila. To uz ale byla jejich odpovednost a ne tvoje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Lipon » pát pro 16, 2022 22:06

Podle mě etheric zobecňuje na základě své negativní zkušenosti. Z nějakého důvodu ty řekněme nepozitivní věci přitahuje a tak má negativnější postoj. Mně to tu tak hrozné nepřipadá. Všude se najdou blbci.
Z našeho pobytu na Kypru můžu říct, že tam jsou jak zapšklý maloměšťáci, stejně tak jako fajn lidi. Jako u nás.
Tam je to ovlivněný třeba ještě tím, že většina lidí v rodině nebo blízkém okolí zažila okupaci severu Turkama a následnou uprchlickou vlnu na jižní část.
Taky jich spousta nadává a nic nedělá, akorát ne v hospodách, ale v místních kafírnách. Úředníci jsou tam ještě byrokratičtější, než tady.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 22:07

Dromedaro píše:No ale jestli to není spíše proto, že se jedná o určitou sociální skupinu. Nejsem si jistý, že kdybys přehazoval štěrk na multikáru s technickýma službama někde v New Yorku, jestli by jsi měl stejný zážitek.

Jisteze ne. Ale porovnavam spolupraci se stejnou socialni skupinou pres ruzne zeme a rozdily vidim. Mam ted na starosti tym vyvojaru na Taiwanu a to je uplne jina sorta lidi. Mam je docela rad, jsou to fajn lidi, ale obcas si pripadam jak v materske skolce :)

Dromedaro píše:Já zase od lidí slyšel, že američani se naopak dost přetvařují. Že mají naučený své úsměvy a všechno je super fajn, i když to tak necítí.

Mozna se pretvaruji, ale prijde mi to vyrazne prijemnejsi, nez ceska nasranost a neochota, kterou popisujes kousek vys ;-) Ve sluzbach a v kontaktu s cizimi lidmi, proc by na tebe meli prenaset sve starosti? V blizsim kontaktu uz to funguje jinak.

Dromedaro píše:Plus, že nejsou moc chytří.

To je docela nesmyslna generalizace. Rozdeleni inteligence je stejne po celem svete, jen stred Gaussovy krivky muze byt nekde jinde a ten americky je s nama nastejno nebo o kousek lip. Z me zkusenosti jsou naopak chytri a schopni velmi, ale to je samozrejme oborem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 22:11

mike píše: se stejnou socialni skupinou pres ruzne zeme.

Jo, to je vlastně pravda.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 22:12

Lipon píše:Z nějakého důvodu ty řekněme nepozitivní věci přitahuje

Ano, to je pravda, ale jak to, že ty negativní věci přitahuju jen v Česku? :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 22:20

Etheric píše:Bylo to jako vystoupit v jiným světě - namísto úsměvů, milých a ochotných lidí najednou kyselý xichty, a ta negativní energie by se dala krájet.

No jo, na jednu stranu ti vadí, že jsou tu negativní lidi a kyselý xichty, ale sám se v tomto vlákně zrovna optimisticky nevyjadřuješ.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 22:22

Vsak je taky Cech, ne? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 22:23

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 22:36

Ono je to dost nakažlivý - jak ta pohoda a pozitivní energie, tak ten opak.
Btw, nejsu optimista, su realista :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 22:38

Je to tak. Taky v sobe ten cesky negativismus a prehnanou kriticnost obcas pozoruju, uvedomim si to prave v kontaktu s jinou kulturou a snazim se to krotit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » sob pro 17, 2022 12:34

Tak to mám taky, že často brblu a jsem kritický. Já to ale nějak nekrotím, když to tak prožívám. To je pak nejlepší cesta k tomu, aby mi pak někde bouchly saze a byl ve zprávách :twisted:

Je pravda ale, že třeba ozvat se nebo nenechat si vše líbit je něco, co jsem se učil a učím. A dost často u známých narážím na to, že když si někde stěžuju nebo si nenechám něco líbit, tak mi řeknou, že dělám akorát ostudu a měl jsem to nechat být.

Zase třeba kamarád odjel pracovat do Rakouska do nějaké vesnice u hranic s Německem. A je tam spokojený. Říkal ze začátku, že mu ta naše česká mentalita občas chybí, ale to bylo ze začátku. Teď už sem moc nejezdí a vrátit se nechce. On třeba říkal, že v tom Rakousku jsou lidi přátelštější a víc otevřenější. Což jsme poznali, když jsme za ním na týden byly. Tak nás ta rodina, u které pracoval, ubytovala zadarmo u sebe na statku i nám normálně vařili jehněčí a další jídlo a nic za to nechtěli. A byly to fajn lidi. I ti lidé ve vesnici byly přátelští a veselí. Zrovna tam probíhal nějaký místní vesnický festival, tak nás pozvali a měli jsme pivo zadarmo a byli jsme tam taková atrakce. Byla s nimi sranda a pohoda. Mě tam nejvíce fascinovalo, že si nic nezamykají. Kola nechají nepřivázaná u autobusové zastávky, sekačky na trávu volně před barákem bez plotu, pole s kytkami a u toho kasička s cenou a lidi to tam poctivě házely ty peníze, podle toho kolik si natrhali.

Zato když pak ten kamarád přijel s těmi Rakouskými kamarády k nám na vesnici, tak to bylo hrozný. Když jsme zašli k nám do hospody, tak se na ně lidi dívali skrz prsty a když měli trochu popito ti Rakušáci a začali zpívat německy, tak tam měli štamgasti blbý řeči pod vousy, že tam žádný fašisty v hospodě nechtějí a ve finále se tam servali, protože jeden ten rakušák si přisedl k jinému stolu a položil ženské od jednoho chlapa ruku na rameno. Tak jsme je tam od sebe odtrhovali a pak nás vyhodili i s Rakušákama.

Zase třeba rozdíl mezi tou Rakouskou hospodou na vesnici a u nás byl do oči bijící. V Rakousku v hospodě nebyla televize a všichni seděli tak nějak pohromadě a živě se bavili. Zato u nás je to o tom, že v hospodě je obří televize, ve které řve na celou hospodu nějaký tupý program, každý sedí sám nebo po dvou třech a nějak se ty stoly mezi sebou nebaví. Toho si všimli i ti Rakušáci a přišlo jim to hrozně divný a ptali se proč tu lidi nesedí spolu a raději se dívají v hospodě na televizi. Nejdříve si mysleli, že tady třeba normálně doma televizi nemáme a chodíme se na ní dívat do hospody :)

Pak taky ten kamoš říkal, že se tu setkává s tím, že když přijede, že mu lidi tady závidí a mají pořád narážky, že bude mít pěkný důchod.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Pokec