Reklamy na webu i v televizi

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Kuba Turek » ned říj 30, 2022 16:19

Jenom dodám své zkušenosti s Českou televizí.

Na "obyčejný" rozhovor, ze kterého pak vystřihnou pár vět někam do zpravodajství, k nám teď jezdí max. 3 lidi - reportér (a zároveň dělá produkčního), kameraman a řidič (který dělá zároveň holku pro všechno - svítí, zvučí, hlídá prostor apod.). Zpovídaná osoba mluví zdarma

Na povídání do něčeho live jako třeba Události a komentáře, každý host přijede sám na Kavky nebo do regionálního studia. Někdy zaplatí cca 500 Kč za účast, někdy ne. Důvody jsem nerozklíčoval.

Na zvukové rozhovory live i offline si sami zavolají, předem se domluví, a pak zavolá reportér po telefonu. Zpovídaný nic nedostane.

Z Českým rádiem je to ještě jednodušší. Buď Tě pozvou do studia, nebo Ti zavolají na telefon, nebo dokonce na vyžádání namluvíš na vlastní telefon nějaké vlastní plácání, pošleš jim to mailem a oni to nějak upraví a sestříhají.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » ned říj 30, 2022 19:37

@Mawenzzi
bavime se kazdy trochu o necem jinam... byly doby, kdy firmy musely platit za kazdy mobil, ktery mel moznost prijimat radio, rovnez za kazde auto, ktere melo radio... domacnosti to maji jinak... definice obeho jsou veci zakona, takze zalezi, jak je napsan a jaky je k tomu pravni vyklad, provadeci vyhlaska atp... v blizke budoucnosti to muze byt napsano vselijak - zad se bude rozlidovat ci zohlednovat typ pripojeni, tedy obsah smlouvy s poskytovatelem, dnes tezko rict; mozna ze to ani nenastane, ale divil bych se...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » ned říj 30, 2022 20:12

Quido píše:Jestli ma mike tu silu ti argumentovat na kazdou prekroucenou diskuzi, kterou stocis jinam, tak ja tu silu nemam, ani cas...
Pres stromy nevidis les a ve vysledku je to "ja o voze, ty o koze"... toho ja se ucastnit nechci
...Na to konto, rozpoutas debatu o prumernych platech, ba co dim, o minimalni mzde... tohle fakt ne
Hm, o co Ti vlastne jde?

- Stezujes se na CT, vytahujes, ze nejvice penez jim jde na jejich vysoke platy, ja na to ukazu, ze za posl. 10 let se u nich zvysovaly celkove vydaje na platy vyrazne min nez celostatni prumer - tak ja od Tebe dostanu, ze JA vytahuji platy v TV.
- Z Tve reakce je evidentni, ze nechapes pojem rustu prumerne mzdy a pises, ze Tobe se rozhodne o tolik jako prumer se mzda nezvysila - ja Ti vysvetlim, ze ten prumer se nejvice zvysil kvuli zvedani minimalni mzdy a od toho zavislych tarifu (a v CT jsou tarifni platy podle tech "statnich" tarifnich tabulek) - tak ja od Tebe dostanu, ze vytahuji minimalni platy.
- Kdyz se stezujes na financovani CT, dam par linku, kde mas vysvetleno, jak to je, vcetne tech reklam; kdyz se stezujes, jak CT ma vsechno drazsi nez komercni TV, ja Ti vysvetlim na prikladech, ze to se meni a uz to tak vubec neni a kdyz ano, je k tomu (doslova) zakonny duvod - tak ja od Tebe dostanu, ze neberu do uvahy, ze ses omluvil, ze mas ne 10 ale 20 let stare informace; vse, co jsem ale napsal plati jak na info zpred 10-ti, tak i 20-ti let. Navic ja jsem psal svoji reakci, jeste, kdyz jsem jeste Tvoji "omluvu" cist nemohl, to se objevilo az kdyz jsem prisepvek odesilal.
- Neustale opakujes, ze se Ti nelibi, jak CT obchazi zakon tim sponzoringem, pritom v zakone o televiznim vysilani je primo cela cast
venovana sponzoringu ve vysilani a v mych linkech tuto informaci najdes - ted mi za toto zase zacnes psat, ze vytahuji neco, co jsi myslel jinak?

Promin, ale posledni dobou je toto uz nekolikata "Tvoje" debata (a nejenom se mnou), kde neco nadhodis, dostanes na to relevantni odpovedi a nakonec napisers veci, kterymi sve puvodni prispevky docela prevratis. Pokud chces napsat neco, tak napis, co napsat chces - ale kdyz neco uz napises, nezapomen, ze reakce budou na to, cos napsal a ne na to, cos napsat chtel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » ned říj 30, 2022 20:26

Quido píše:každá domácnost, která vlastní přijímače schopné přijímat vysílání... otázka právního výkladu. Není řečeno jakým kanálem a jakým způsobem.
Quido píše:- každá domácnost, která vlastní přijímače schopné přijímat vysílání -
to jsem citoval přímo z toho článku, který zase cituje část zákona... víc k tomu nemám
Skoda, ze nemas...
Kdybys chtel citovat ze zakona, tak bys mel citovat v prvni rade neco, co v zakone je. Tvoje "citace" v ni neni. Zato je tam toto:
Zakon o rozhlasovych a televiznich poplatcich... píše:§2 Predmet poplatku
...
2. Televizni poplatek se plati ze zarizeni technicky zpusobileho k individualne volitelne reprodukci televizniho vysilani, je-li sireno prostrednictvim zemskych radiovych vysilacich zarizeni vyuzivajicich radiove kmitocty vyhrazene pro sireni a prenos rozhlasoveho nebo televizniho vysilani, druzic nebo kabelovych systemu.

Z cehoz evidentne a jasne plyne, ze za pocitac bez TV karty se poplatek (ted) neplati.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 31, 2022 7:15

quido
ahaa, ja mela za to, ze to byli osa poplatky (proto se do firem kupovali mobily bez radia a nebyli autoradia), je to davno, chodila sem jeste do skoly, tak me to celkem minulo ale vzpominam si ze kolem toho byl nejakej humbuk pred 20 lety
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » pon říj 31, 2022 10:41

@Mawenzi
ze by to byly OSA poplatky? tak to fakt nevim, kdo se v tom ma vyznat... :rolleyes:
ja mel za to, ze OSA poplatky se patily za CD-cka, DVD- decka, za HDD atp (takova mensi ukazka presumpce viny, ze si kazdy uzivatel CD-cka ci HDD stahuje multimedialni soubory)... :roll:

Tak chvilku pockejme, apuka nam to nekde vygoogli a rozsekne :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » pon říj 31, 2022 10:45

apuka píše:...; vse, co jsem ale napsal plati jak na info zpred 10-ti, tak i 20-ti let.

nepravda

apuka píše:nezapomen, ze reakce budou na to, cos napsal a ne na to, cos napsat chtel.

myslis tim Tvoje reakce :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » pon říj 31, 2022 11:52

Quido píše:myslis tim Tvoje reakce
Samozrejme ne. Ale Tys psal veci, ze kterych plyne, zes myslel na neco uplne jineho nez jsi napsal predtim - proto tato poznamka. Stava se to na OF mnohym lidem docela casto.
Quido píše:
apuka píše:...; vse, co jsem ale napsal plati jak na info zpred 10-ti, tak i 20-ti let.
nepravda
Fakt? Muzes mi uvest nejake priklady, kdy jsem napsal neco, co plati pouze pro info zpred 10-ti let ale ne na info zpred 20-ti let?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » pon říj 31, 2022 12:27

apuka píše:
Quido píše:myslis tim Tvoje reakce
Samozrejme ne. Ale Tys psal veci, ze kterych plyne, zes myslel na neco uplne jineho nez jsi napsal predtim -

psal jsem veci, ze z nich jasne plyne, jak jsem na reklamu na CT vysazeny...
.. a kdo chce psa bít...

A jestli jsi to nepochopil, tak co ja s tim? :roll:

apuka píše:
apuka píše:...; vse, co jsem ale napsal plati jak na info zpred 10-ti, tak i 20-ti let.
Fakt? Muzes mi uvest nejake priklady, kdy jsem napsal neco, co plati pouze pro info zpred 10-ti let ale ne na info zpred 20-ti let?

precti si to po sobe... opet dve ruzna stanoviska
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » pon říj 31, 2022 14:41

Quido, nechtel by sis taky precist, co vsechno jsi napsal?

Jake "kdo chce psa bit..."? Napsal jsi krome toho, co spominas i jine veci, tak se nediv, ze i na to se reagovalo.

Muzes mi taky vysvetlit, v cem jsou ty dve citovane "stanoviska" tak ruzna?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » pon říj 31, 2022 14:48

@apuka - to fakt nema cenu, vubec si nerozumime... ty ctes jednotliva slova, mozna vety, ale smysl celeho ti utika...
nejake vysvetlivani tady nikam nevede :roll:

Pls, ber to tak, ze jsem na reklamu mirne receno nastvany, na tu na CT zvlaste... a basta fidli - nic vic neres :prayer:

EDIT: opravy preklepu
Naposledy upravil Quido dne pon říj 31, 2022 17:40, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » pon říj 31, 2022 15:14

Quido píše:ty ctes jednotliva slova, mozna vety, ale smysl celeho ti utika...
Nemuze to byt nahodou tim, co uz jsem psal - ze pises neco jineho, nez na co myslis? Ja se prave snazim reagovat na cele prispevky jako celek a posuzovat jednotlive vety (nejdrive) v kontextu konkretniho prispevku. To spise Ty sam sobe vytrhujes jednotlive vety a slova a divis se, ze tam nekdo vidi i to ostatne.

Mne je jasne, ze Te sere reklama na CT, ja bych ji tam taky nemusel mit (i kdyz pri me frekvenci sledovani je to skoro jedno) - ale Tys stale tvrdil, ze CT obchazi zakon tim sponzoringem. Coz evidentne pravdou neni, kdyz se v zakone sponzoring primo a doslovne pod timto nazvem resi.
Takze kdybys napsal jen, ze Te ta reklama sere, tak max napisu, co jsem napsal na zacatku - ze (i) bez nej by se CT neuzivila, nebo by se musely zvysit konc. poplatky a mohl byt konec. Kdyz ale stale hledas, jak bys mohl dal ocernit, ze CT obchazi zakon, tak to lzes - a ja evidentni lzi nemam rad. Tak proste to je - pis pravdu a primo a nesnaz se to obkecavat necim jinym :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » pon říj 31, 2022 17:42

apuka píše:ze CT obchazi zakon tim sponzoringem. Coz evidentne pravdou neni, kdyz se v zakone sponzoring primo a doslovne pod timto nazvem resi..


ale k tomu jsem se uz vyjadril - takze nechapu, proc to furt omilas? :roll:
a frekvence sledovani s tim prece nema/nemuze mit nic spolecneho
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod oodoow » pon říj 31, 2022 19:39

apuka píše:co Ti vlastne jde?

Šlo mu očividně o to si tu zanadávat na ČT, což je v některých kruzích populární. Pak jste ho ale ty a Kuba konfrontovali s realitou a zbytek už je jenom takové cukání se...

Jinak obcházení zákona je myslím právnický termín a je to protiprávní jednání. Tím pádem by to mohl quido někde oznámit a ono by se to vyšetřilo, že ano. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » pon říj 31, 2022 20:13

oodoow píše:Šlo mu očividně o to si tu zanadávat na ČT, což je v některých kruzích populární. Pak jste ho ale ty a Kuba konfrontovali s realitou a zbytek už je jenom takové cukání se...

no vlastně do značné míry ano - a přiznal jsem to... :wink:

oodoow píše:Jinak obcházení zákona je myslím právnický termín a je to protiprávní jednání. Tím pádem by to mohl quido někde oznámit a ono by se to vyšetřilo, že ano. :)

to právě nevím - trestný čin to není...
těch žalob na ČT ale už bylo podáno habakuk, pochopitelně nejen na tuto oblast... :-k
např. https://www.kverulant.org/cases/zakazana-reklama-na-ct/
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » úte lis 1, 2022 15:46

No a proc nezaluji RTV, ze nezasahuje tak, jak ji to zakon uklada?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » úte lis 1, 2022 22:13

apuka píše:No a proc nezaluji RTV, ze nezasahuje tak, jak ji to zakon uklada?

Kdo "oni"...?
:roll:
A jestli te to zajima, tak proc se "jich" nezeptas?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » stř lis 2, 2022 11:50

"Oni" = "kverulant".

Mne to nezajima, jen je divne, ze se tolik snazi tema stiznostma na RTV a neresi, ze jim vraci jiny vysledek nez ocekavaji. Nevim, mozna neni nikde "urcene", kde se na RTV da stezovat, ja tyto pravni vztahy neznam, ale osobne bych zacal v parlamentu.

Navic je zajimave, ze RTV to nebere na paskal, kdyz je tam docela hodne lidi, kteri maji na CT vyslovene pifku a hledaji kazdou malickost, kterou by jim mohli stizit zivot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » stř lis 2, 2022 13:39

apuka píše:"Oni" = "kverulant".

Mne to nezajima...

tvl, tak proc to resis a pitvas...? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » stř lis 2, 2022 16:08

Bo to "resis a pitvas" Ty a dal jsi sem na ne link Ty. Ja jsem se na to kouknul a zjistil, ze podle mne jsou to fakt "kverulanti" a nejak se jim nechce nic dotahnout do konce.

Kdybys to neresil a nepitval Ty, mne by ani ve snu nenapadlo se po tom pidit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » stř lis 2, 2022 17:59

apuka píše:Bo to "resis a pitvas" Ty ....
Kdybys to neresil a nepitval Ty, mne by ani ve snu nenapadlo se po tom pidit.


](*,) / :smt022 / :smt044
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2022 22:57

Dobrá diskuze :lol:

Když už jsem to přelouskala, tak doplním apuku celkem přehledným článkem o koncesionářských poplatcích:
Koncesionářské poplatky: kolik činí a kdo je musí platit?

Pro Maw i nás ostatní, kteří televizní poplatek neplatíme, je podstatné toto:
"Jedná se například o situaci, kdy domácnost nevlastní rádio ani televizi. Tuto skutečnost stačí potvrdit tím, že České televizi a Českému rozhlasu pošlete čestné prohlášení, že nevlastníte televizi, rádio ani televizní kartu do počítače. Sledovat televizi a poslouchat rádio pak můžete online, a to jak na počítači, tak i mobilním telefonu. Ani jeden z těchto případů totiž poplatku nepodléhá."
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 23:28

Po mne uz to cestne prohlaseni chteli nekolikrat. Naposled mne docela nasrali: viewtopic.php?p=518255#p518255
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Pokec