Reklamy na webu i v televizi

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » čtv říj 27, 2022 10:55

Ted je to 135 Kc. Kdyz plati vsichni, neplati proto, "ze internet", ale proto ze maji prispet na nezavislou tvorbu. Jak jsem Quidovi psal - koncesionarske poplatky by meli pomoci, aby verejnopravni TV a rozhlas nezavisely na vladnouci garniture, ze kolik jim daji penez.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 11:00

Myslím, že to je 135Kč, teď nevím přesně.
A tobě neposílali dopis? Mně od nich přišel dopis, že jsem přihlášený k odběru elektriky, ale neplatím koncesionářské poplatky, takže jestli ji mám, tak mám začít platit. A když přijde kontrola a zjistí mi TV, tak mi to dopčítají zpětně i s úrokama a penále. Tak jsem je začal platit, ikdyž teda tu TV mám, ale na ČT a celkově koukám jen vyjímečně. Dřív jsem sledoval hodně hlavně dokumenty a filmový klub na čt2. Ale teď lze vše vidět na internetu, tak tu TV mám hlavně, že tam pouštím netflix přes chromecast a filmy přes flashku. A tvorbu ČT už moc nesleduji. Teď třeba jen Případy 1. oddělení a občas zprávy. Je fakt, že ty zprávy mají ČT jediné koukatelné. A to může někdo přijít někdo z ČT, že mi jde prohledat byt, jestli nemám TV? A co kdybych je nepustil? Co mi tady má cizí kdo lozit?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2022 11:10

apuka
ale porad nechapu proc bych mela platit za nezavislou tvorbu kdyz me nezajima a nedivam se na ni. A pokud za ni mam platit, ma mi byt pristupna na platforme, pro me dostupne (teda kdyby se v cr reklo ze koncesionarsky poplatky plati kazda domacnost s internetem, tak je klidne platit budu, ale dokud se plati za domacnost s prijimacem tak sory ale zadnej nemam) a i na tom internetu se na neco chces podivat a zajimavy je, ze i dokument natocenej z koncesionarskych poplatku delanej primo ct je dostupnej treba 14 dni po vysilani v tv a pak ne... tak jako wtf... proc to neni dostupny porad teda? neni to zahranicni film na kterej mam vysilaci prava na 14 dni nebo 8 repriz...

radio platim, ale proto, ze v mp3 prehravaci a na lednici radio mam :D taky sem ho teda roky neposlouchala, ale tam jednoznacne vlastnim prijimac takze neni se o cem bavit.

Dromedaro
ANo, dopis mi pred lety prisel, ale ja NEMAM televizi, takze sem napsala prohlaseni ze nevlsatnim prijimac a klidne jim to potvrdim priste znova. Ja nepotrebuju na placeni neceho co musim ze zakona, cekat na dopis. Ja se po prestehovani prihlasila automaticky k radiu, ktery mam, ale ne k tv, kterou nemam. asi po 5 letech prisel dopis, ze neplatim tv ale mam odber a jak to + prilozenej formular kde stacilo zaskrtnout to prohlaseni a poslat zpet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 11:17

Tak mě to trklo až s tím dopisem, že mám platit koncesionářské poplatky. Já se odstěhoval od rodičů, pak jsem TV nějakou dobu neměl, pak mi známý daroval po svém otci velkou skoro novou TV, protože zadarmo a škoda vyhodit a nějak jsem si neuvědomil, že mám platit nějaké poplatky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 11:20

A už jsem stejně zaznamenal úvahy, že by to měli platit i ti bez TV, ale s internetem, protože čt a její vysílání je i na internetu.
Naposledy upravil Dromedaro dne čtv říj 27, 2022 11:25, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2022 11:25

dromedaro
jak pisu, su ochotna tolerovat placeni kdyz bude online na netu bez prijimace ale vadi mi, ze vzdy kdyz te neco zajima tak uz se to stejne neda pustit... jak sakra muze mit vyrobce programu prava na vysilani omezeny treba na 14dni kdyz je to jeho vyroba?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 11:29

Jo, to mě taky štve. Protože to nesleduji pravidelně a když jednou za čas projedu ivysílání a něco mě zaujme, tak už to nejde pustit. Možná je to časově omezené kvůli tomu, že na ivysílání to mohou sledovat i ti, co neplatí poplatky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » čtv říj 27, 2022 12:23

Mawenzi píše:jak sakra muze mit vyrobce programu prava na vysilani omezeny treba na 14dni kdyz je to jeho vyroba?
Jedna poznamka a jeden dotaz. Muzze to byt alespon castecne vysvetleni.

1) Z ceho ma CT "zit" - ze zakona se financuje vyhradne s konc. poplatku a z vlastni podnikatelske cinnosti (ktere jsou zakonem dost omezene). Pouze z konc. poplatku se neuzivi. Jedna oblast podnikani je prodej sve tvorby. Vis o tom, ze Ty si taky muzes koupit z jejiho vysilani, co nejde prehrat na ivysilani na DVD? Samozrejme, za uplatu.

2) Rikaji Ti neco autorska prava? To, ze na nejakem poradu jen (c) CT jeste neznamena, ze na nej nejsou vazane autorske poplatky tvurcum, napr. za kazde prehrani nebo uvedeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2022 12:32

apuka
aha a kde se to da koupit? o te moznosti nevim.

jinak dalsi prava me nenapadli, ale i tak kdyz se jednou za rok na neco chces podivat a to nejde prehrat, tak nemas chut nekomu neco platit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Etheric » čtv říj 27, 2022 13:25

apuka píše:autorske poplatky tvurcum, napr. za kazde prehrani nebo uvedeni.

Ano, já taky dostal zaplaceno 3x za jednu práci. Každé zveřejnění se platí, za každé použití textu / obrazu / zvuku. Tvůrci se platí pokaždé, není to tak, že prodáš svoje dílo a oni si s tím můžou nakládat jak chtějí, to opravdu ne, naštěstí...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » čtv říj 27, 2022 13:33

Mawenzi píše: kde se to da koupit?
Tady pisou o tom.

Ale, po pravde receno si nemyslim, ze bys to chtela za tu cenu koupit :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2022 13:54

OK, nechtela... treba 200 za neco co chci videt bych dala, jako kdyz du do kina ale 1500 treba za 40 minutovej dokument fakt ne :D diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 14:17

Ale tak hodně věcí, i z toho co vysílala a vysílá ČT, jde stáhnout na ulozto.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod apuka » čtv říj 27, 2022 14:45

@Dromedaro: No pockej, az stahnes neco, za co by Etheric mel dostat honorar a kvuli tomu ulozto si nebude koupit nove vybaveni, tak si jej neprej! :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Etheric » čtv říj 27, 2022 15:08

Já si svá díla hlídám a dost po tom jdu.. Spíš kvůli úplně jiným věcem, než ušlý zisk.. Hlídám přednostně společnosti, kterým je prodávám, ono to není vůbec jednoduchý, mnozí mají postranní úmysly... Nemusí to být nutně krádež nebo tak, spousta verbeže se chce jenom přiživit na cizím úspěchu...
Btw když bude moje dílo na uložto, je to problém toho, komu jsem ho prodal. Já su placen za publikaci a rozsah, jestli to má 1 shlédnutí nebo 1 mega, mi může být úplně jedno.. Pracovat takto má nejlepší poměr vydaná energie - vydané nervy - zisk
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » čtv říj 27, 2022 19:13

@apuka
Jestli ma mike tu silu ti argumentovat na kazdou prekroucenou diskuzi, kterou stocis jinam, tak ja tu silu nemam, ani cas...
Pres stromy nevidis les a ve vysledku je to "ja o voze, ty o koze"... toho ja se ucastnit nechci

Chtel jsem vyjadrit urcity nesouhlas s tim, jak statni TV - dle meho zatim nezmeneneho nazoru - obchazi zakon s tim, ze cpe do sveho vysilani reklamy.. ukazalo se, ze se to od doby, kdy jsme to intenzivne probirali (u nas s prateli) oficialne ponekud zmenilo (schvalne se kumpanu zeptam, jak je to v realu); bohuzel, taky se zmenil ten zakon a namisto, aby reklamu ze statni TV vyloucil, tak ji spise sel na ruku, coz mne stve o to vice... a to vse jsem priznal, i ze jsem zil se starymi informacemi, ketre jsem tu pouzil...
Na to konto, rozpoutas debatu o prumernych platech, ba co dim, o minimalni mzde... tohle fakt ne ](*,)

Neni Karel Havlicek tvuj bracha? Jelikoz ty mas naprosoto stejnou schopnost - lavinou slov a pseudoargumentu skoncit debatu o vymolu na silnici debatou o zbarveni ocasnich per papousku patagonskych. :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » čtv říj 27, 2022 19:26

v CR je cca 4,5 mil. domacnosti a z toho jen 1/5 neni povinnych, co se tyka poplatku - tedy povinnych je cca 3,6 mil., pak tu mame necely milion povinnych subjektu (hotely, penziony, verejene produkce - hospody, restaurace, kluby aj. ktere zprostredkovavaji TV visilani verjnosti...), tedy celkem asi 4,5 mil. povinnych;
ergo je to neco pres 7,3 miliard rocne... (tamto byl preklep, melo byt pres 7 mld, ne 8 mld) #-o
(Co do sve zpravy da TV je mi fuk - taky delame vyrocni zpravu a vim co snese papir... ) :-..


Co se taky reklamy - je to presne o tom, co pisu od zacatku - upoutavka na sponzora poradu neni povazovana za reklamu, pricemz obsahove je totozna s reklamou - vzdyd se na to staci chvili divat...
...teda ja se divat uz nemuzu :twisted:

[-X
Naposledy upravil Quido dne pát říj 28, 2022 15:11, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » čtv říj 27, 2022 19:35

Dromedaro píše:A už jsem stejně zaznamenal úvahy, že by to měli platit i ti bez TV, ale s internetem, protože čt a její vysílání je i na internetu.


ale ti asi taky povinni jsou - každá domácnost, která vlastní přijímače schopné přijímat vysílání... otázka právního výkladu. Není řečeno jakým kanálem a jakým způsobem. Analogicky i rozhlasový poplatek, a dokonce, kdo má TV dle výše uvedeného, musí platit i rozhlasový poplatek, protože TV vysílání umožňuje příjem rozhlasu...
https://www.finance.cz/537165-koncesion ... -pronajem/
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 22:20

Já si teď nejsem jistý, co přesně bylo v tom dopise a hledat se mi to nechce.
Co jsem se teď v rychlosti kouknul do google, tak koncesionářské poplatky se týkají toho, kdo má televizní přijímač. Což podle mě PC není.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 28, 2022 6:28

ano, jde o televizni prijimac (neboli prijimac televizniho signalu) a to proste pocitac opravdu neni (pokud nema tv kartu), protoze internet se nerovna televiznimu prijimaci.

proto jak pisu, celkem by me neprekvapilo kdyby to do budoucna zmenili prave na kazdou domacnost, co ma doma pevne pripojeni k internetu. (na mobilni data by me to teda nasralo, protoze na 500mb mesicne se telka sledovat neda :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Dromedaro » pát říj 28, 2022 9:22

Ono to taky postrádá logiku. Asi něco jako, otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi. Dají něco na internet volně k dispozici a štve je, že se na to lidi dívají. Spíše než plošné zavedení koncesionářských poplatků by mohli zavést něco ve stylu, že kdo platí koncesionářské poplatky, tak by dostal třeba přidělený nějaký kód, pod kterým by se přihlašoval do toho ivysílání. Něco na způsob třeba Netflixu. A ten kdo by platit nechtěl, když nemá televizi, tak by platit nemusel, ale zároveň by se teda nedostal k tomu obsahu na internetu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » pát říj 28, 2022 15:00

Dromedaro píše:...tak koncesionářské poplatky se týkají toho, kdo má televizní přijímač. Což podle mě PC není.

- každá domácnost, která vlastní přijímače schopné přijímat vysílání -
to jsem citoval přímo z toho článku, který zase cituje část zákona... víc k tomu nemám :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » pát říj 28, 2022 15:05

Mawenzi píše:protoze na 500mb mesicne se telka sledovat neda :D

asi myslíš omezení FUP - ve hře je však i rychlost a síla signálu bezdrátového připojení...
ono nejsou mobilní data, jako mobilní data - mně např. na SIM jede celá domácnost, protože přivést dráty ke mně je úplná sci-fi
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 28, 2022 15:42

ale mobilni internet aka mam od operatora 10/10 a 100gb neni to samy jako mit za 50kc par dat na koupeni jizdenky na vandru
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » pát říj 28, 2022 17:28

ok - tak proc jsi zminala 500Mb mesicne? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 28, 2022 17:48

quido
protoze mit internet na plnohodnotny pripojeni (ale pres operatora na sim) je pro me na urovni pevnyho pripojeni... proste to neni par dat na koupeni jizdenek, zkouknuti pocasi a jizdniho radu...

ze by mi vadilo, kdyz mam na simkarte 500mb dat a nemela bych pevnej internet (znam lidi, co nemaji doma net, protoze ho nepotrebuji, ale na simce tech par dat maji prave treba kvuli jizdenkam) platit poplatky za to, ze mas net, kdyz ti technicky ten net nedovoluje se vubec na tu telku divat :D

proto to zminuju. ze neni internet jako internet. zatimco kdyz mas televizi, dalo by se rict, ze je to vcelku jednoznacny - ackoli dneska taky ne, protoze musis mit settopbox, takze i vlastnictvi prijimace nemusi vubec znamenat, ze ses technicky schopnej nejaky vysilani prijimat - takze vlastne i tak platis za to, ze se nemus vubec k vysilani CT nijak dostat... takze by to asi bylo jen podobne nespravedlivy...

ja su treba letos hrozne rozezrana, protoze sem zrusila zivotko co sem platila asi 15 let, takze sem letos fakt hodne utracela a i na smartphonu sem mela 2gb dat/mesic :D ale s tim zas musim koncit :D ucet zeje prazdnotou a hezky se pokorne vratit k 500mb :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod milarepa » ned říj 30, 2022 7:28

co jsem začal na mobilu používat šifrovaný prohlížeč Brave, tak nevím o reklamách.....je to plnohodnotný prohlížeč, intuitivně se na něm dělá a všichni kamarádi, co se pohybují v IT bezpečnosti mi ho doporučili.....jediná jeho drobná nevýhoda je, že nemá v sobě překladač, takže na občasné překlady z webu mám v záloze Chrome......

no a na internetovou komunikaci jsme se už před časem všichni přesunuli na šifrovaný Signal.....tam též není, co řešit....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 30, 2022 8:35

tak sem brave nainstalovala ze ho prubnu, ale na mobilu mi dost nevyhovuje, holt su stara konzerva a mam rada mit prvky "pod palcem" kam na nej dosahnu a to obzvlaste plati na prepinani mezi zalozkama... ktery tady je o fous lepsi nez jinde ale stejne mi vubec nevyhovuje. skoda. na pc je to skoro jedno ale na telefonu su na pohodlnou ergonomii obzvlast hakliva
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Quido » ned říj 30, 2022 8:50

@Mawenzi
byly doby, kdy se platil konceionarsky poplatek i za telefon, ktery mel rozhlasovy prijimac (uz je to zruseno, ale bylo to v platnosti nekolik let) - a to jeste mobily nemely OS...

jak se ta hranice stanovi, je dalsi vec, ale FUP neni technicke omezeni moznosti prijimat TV vysilani, je to jen obchodni ci smluvni omezeni...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Reklamy na webu i v televizi

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 30, 2022 10:34

quido
pokud si koncesionarsky poplatky za rozhlas platil tak si mobilu mohl mit treba 40 a pokud ne, tak ano, mobil do toho spadal. Ale byl si technicky schopen na samostatnem zarizeni rozhlas prijimat. Pokud techcnikcy nejses schopen na zarizeni neco prijimat... tak je to podle me diskutabilni, pokud k tomu potrebujes neco dalsiho, co ale mit nemusis.

ja radio sem zacala platit hned po prestehovani, protoze sem muzi k vanocum dala do 120 autoradio a to umelo radio taky, akorat nam ho asi za 2 mesice ukradli, takze sem asi rok platila poplatky a ani nebylo za co :D ale pak sem si prave koupila mp3, ktera ma fm prijimac, takze to na tech par mesicu nemelo ani smysl resit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec