Anketa: teplota v byte

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaka teplota v byte je pro vas prijemna?

min nez 18 C
2
5%
18 - 19 C
1
3%
19 - 20 C
8
22%
20 - 21 C
9
24%
21 - 22 C
5
14%
22 - 23 C
4
11%
23 - 24 C
6
16%
vic nez 24 C
2
5%
 
Celkem hlasů : 37

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2022 17:27

To psala Mawenzi, ostatni teda pod polovinou. Ja mam teplomer 120 cm vysoko, irem psala na stolku.

S utesnenim oken to zas chce neprehnat kvuli plisnim. Zatepleni domu se da resit i v bytovem dome, kdyz jsem driv bydlel v panelaku, tak jsme ho zateplili a na topeni to pak bylo dost znat.

Mawenzi píše:a nad 18 se nemuzu hnout doma bez toho aby ze me nelilo jak z vola

Bud doma chodis v kozichu nebo mas vnimani teploty na levem konci Gaussovy krivky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2022 17:35

dromedaro
pod cca 16°C to neni vhodny pro zdi, takze bych klidne topila v noci i na 14 k moji spokojenosti ale nedelam to kvuli domecku.

mike
u pc sedim v dlouhym rukavu, protoze se nehybam, ale na domaci prace, vareni, cviceni atd svlikam do tilka, nechci se uvarit :D

no asi su jedina, kdo dal odpoved 18-19 :D takze je to videt na ankete :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 24, 2022 19:43

mike píše:S utesnenim oken to zas chce neprehnat kvuli plisnim. Zatepleni domu se da resit i v bytovem dome, kdyz jsem driv bydlel v panelaku, tak jsme ho zateplili a na topeni to pak bylo dost znat.

Jo, to vím, že to utěsnění oken může vést k problémům s plísněmi a je potřeba větrat.
Ale protože bydlím v pronájmu, tak nedělám žádné velké akce a jen měním za lepší těsnění v oknech. To se mi brzo vrátí. Zateplení bytu řešit nebudu, protože to majitelce nebudu vylepšovat ze svého.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod karaya1 » pon říj 24, 2022 20:40

mike píše:zrovna u tebe bych cekal, ze vezmes teplomer a zmeris to. Lihovy stoji asi stovku ;-) Ze je po tech letech termostat nepresny a ze se spina v nejakem rozsahu bych i cekal. Klidne tam muzes mit 26 nebo 16 C ;-

Ale jo, ale se dvěma malýma dětma jsem rád, že se dostanu aspoň k něčemu, Zítra jedu k dědovi na dílnu dodělávat poličky dceři nad výtvarný stoleček - uřízl jsem je začátkem září. Holt není kdy, furt něco :wink:

Tohle mě ale moc netrápí, resp. informace, že to funguje blbě, mi k ničemu není - to cítím sám. Náprava by stejně teď nebyla rozumně možná, ale počítám s tím na příští rok při přebourávání celého bytu. Teplotní čidla, automaticky řízené hlavice na radiátorech a logika někde asi v Home Assistant. S tím si aspoň budu moct hrát dalších deset let :D
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2022 21:15

To vypada jako z extremu do extremu ;-) Myslim, ze uplne staci fungujici termostat a termostaticke hlavice na radiatorech. Manualni, po case budes vedet, jak je nastavit. Stejne ti to toho bude vrtat manzelka a deti.

Blbe fungujici termostat merenim nespravis, ale aspon bys videl, jaka teplota je ti prijemna a co mas vybrat v ankete :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod sobb » sob pro 10, 2022 0:14

Tak jsem taky přidala hlas. Kdo je ten druhý, kdo taky rád víc jak 24? :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 11, 2022 18:13

ted sem zacala chodit po chodbe a kuchyni, ze tam je nejak vymrzlo, podlahovku sem dlouho necejtila (pres pantofle ji moc nepoznam, ale i tak), a protoze uz topeni spina castejc, jak padly teploty k 0, tak sem tu klendu v kuchyni citila fakt nejak vic... ptam se muze, jestli odvzdusnil topeni ale poucil me, ze podlahovka se neodvzdusnuje :D ze se to drzi v zebriku hlavne... tak OK, zvlastni, no asi porad spina topeni na kratko a nestiha se dlazba prohrat...

nekdo asi koncem lonske zimy v ramci uspor otocil termostat na podlahovku na 0, zapomel na to a zaskladal termostat tezkejma velkejma krabicema... dneska termostat vykoukl a uz se tesim, ze v kuchyni nebude podobne jak venku, jen bez vetru:D a i ta prilehla koupelna asi konecne nebude tak studena ;D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod sobb » ned pro 11, 2022 18:39

:lol:
to musíte mít dobrou ledovou sluj :D

Náš "termostat" usoudil, že je dnes celkem kosa, tak šel zatopit i v kotli. Výhoda topení dřevem je, že se člověk zahřeje víckrát - při přípravě dřeva a pak u kamen :)
Obzvláště letos jsem za ty naše požírače dřeva fakt ráda, nemusíme se ohlížet na ceny energií a klidně si to tu roztopíme i na těch čtyřiadvacet.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 12, 2022 5:33

kdyby h nas doma nekdo topil na 24 tak se odstehuju:D v podstate v takovy teplote nejsu schopna fungovat ani spat...

v obytnejcj mistnostech 16-18 s presahem na 19, v koupelne 17-19 s presahem na 20 a v chodbe a kuchyni nemam teplomer, ale chladneji, ne o moc kuchyn sousedi s koupelnou a jendim pokojem, takze tam topime cca na 15-17 prootze se v ni bud hybem (varime, myjeme nadobi) nebo v ji nejsme :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Zdéňa » pon pro 12, 2022 5:50

V ložnici máme 18-19. Ve větším teple nemůžeme spát a to včetně naší 5 leté dcery. Ta už ve 20 spí většinou bez deky.
V obýváku 20, občas s přesahem 21. Nejhorší jsou HO kdy člověk sedí celý den u počítače.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 12, 2022 12:37

ja v pokoji celej den sedi u pc a pak i spim, mam jen jeden multi neco jako decak:D

takze vecer mikina a navleky na zapesti, kdyz se prestava topit po 18h, ale jdu spat treba az ve 20... tak at nemam pak prehnane teplo... do pulnoci to krasne spadne na tech 16 u kterych se mi skvele spi a rano me budi jak tece voda to radiatoru a pritapi se na 18 at neumrznu kdyz vykezu z betle:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod pavproch » pon pro 12, 2022 12:53

pavproch píše:čím sem starší, tím víc je mi (fklidu = bez pohybu) zima, proto fčíl doma topím na 23,5 a fprci tež.

Sem zapomjééél - ale ne v ložnici, tam netopím (prakticky) vůbec (fčíl dyž venku mrzne, tak tam nebude víc než 10-12 st) a to mi - kupodivu - pod peřinou (a s fuseklem na nohách) nevadí, to mi zima není. Ale přes den potřebuju těplo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 12, 2022 14:45

to je ten luxus vic obytnych mistnosti :D ja mam pokoj (loznice, knihovna, uloziste obleceni a outdoor veci, pc koutek, telocvicna) to vse uhledne zabalene do 13m2, pak kuchynska linka zvlast a koupelna s wc :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod pavproch » pon pro 12, 2022 14:53

Dyž to zprůměruju (23,5+10= průměr 16,75 stupně) tak vlastně plním přání naší vlády šetřit těplem i dyž je mi furt zima a topím. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2022 15:04

Tady je nejaky sraz masochistu? :twisted:

pavproch píše:fčíl dyž venku mrzne, tak tam nebude víc než 10-12 st

Radej to zmer. Kdybys tam mel 10 - 12 C, tak ti na stenach poroste plisen a chcipnes z toho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod pavproch » pon pro 12, 2022 18:26

Odhad byl správný - dal sem do ložnice na můj noční stolek domácí těploměr a po ca 2 hodinách se ustálil/ukázal 11.2st C. Až bude venku -15 (jako že má být) tak tam bude ešče chladnějš. Plesňa sa nekoná, nebo aspoň není vidět.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod sobb » pon pro 12, 2022 22:24

mike píše:Rozdil mezi podlahou a stolem je normalni, ale mensi. U sebe jsem zmeril 0.4 C.
My v našem kuchyňo-obýváku máme dnes rozdíl 5 stupňů :) Jindy bývá i víc, teď máme celkem vytopeno v celé chalupě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2022 0:11

Tak to vam tam pekne tahne u podlahy ;-) Dej si pod dvere salu. A postel ke stropu :twisted:

@pp: pak se nediv, ze ti mrzne ruka :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod sobb » úte pro 13, 2022 0:25

Jistěže táhne, však taky máme otevřený dveře na chodbu :wink:

Postel ke stropu netřeba, protože:
a. máme v ložnici podlahové topení
b. na noc raději chladněji

Když se netopí v kotli, tak ložnici zabedňuju a větrám celou noc na teplotu něco mezi Maw a pp. Laďa v tom případě hledá čepici :D Ale když se topí, tak je mi líto to pouštět pánubohu do oken a raděj otevřenejma dveřama proteplíme celej barák.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Vejvar » úte pro 13, 2022 17:04

sobb píše:Tak jsem taky přidala hlas. Kdo je ten druhý, kdo taky rád víc jak 24? :D


To su já :D v půli října jsem měl kolem 25 aniž bych zapnul topení. Považuju za ideál, když na sobě nemusím mít dlouhý rukáv a můžu chodit bosky.
Momentálně topení ca na 50% a v bytě mám kolem 22 v obyváku, 20 v ložnici a 26 v koupelně.
Když dám některé topení míň, tak začne drnčet :axe: reálně ale nemá smysl topit míň když mi stejně naúčtují 80% průměrné spotřeby.
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod sobb » stř pro 14, 2022 22:55

:D Zdravím teplomilného kolegu :)

My teď v těch větších mrazech nad 24 taky většinou nevytápíme. Sice by to při zavřených dveřích v pohodě šlo, ale raděj temperujem celou chalupu a z chodby jde holt chlad.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod GreyMouse » pát pro 16, 2022 1:02

Sakra, myslela jsem, že jsem taky klikla na 24 a víc :-k. Na domácí práce (tancování kolem plotny, žehlícího prkna apod.) mi stačí míň, ale na práci z domova (HO) mi vyhovuje tak 25. Než jsem nafasovala notebook a měla domácí pracoviště v koutě ložnice, tak mi mrzly nohy, i když jsem si je strkala do spacáku. A současně teplota kolem 20 už je na spaní moc. A souhlasím se sobb, že kamna mají něco do sebe, člověk nemusí koukat na ceny plynu nebo elektřiny, když se chce ohřát. Jen u těch našich je při teplotách nad nulou trochu problém topit jen tak, aby nebylo v obýváku na chcípnutí i pro teplomilné tvory.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod pavproch » pát pro 16, 2022 13:00

Já jsem sice původně označil ¨"jen" 23st C, ale ... fčíl sedím a datluju fkanclu (v třičku kr. rukávec), těploměr ukazuje "vnitřní teplotu" 24,2 a jemi.... co? No jasně, chladno až zima, budu muset oblíct druhou vrstvu. Takže se přidávám k těm těplomilcům.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 13:45

Jsem schválně měřil teploty. Kuchyně /momentálně slouží i jako obývák a pracovna/ 24, skladiště outdoor věcí /dříve to byl zřejmě obývák/ 21, ložnice 17 - tam bych rád víc, tak 22, ale to je tady nereálný a než topit přímotopem navíc, to raději spát "na Pekari" ve svetru..
Zas jsem tu sám a jediný spotřebič, který běží, je lednice. Být tu třeba 3 lidi, bylo by tepleji. Lidi topí sami o sobě, plus by se víc vařilo a jelo víc elektroniky.
Holt obyvatelé králíkáren maj v tomhle výhodu, obzvláště ti ve vrchních patrech. Ale zas furt řev, televize z jednoho boku, z druhýho boku, z vrchu, zespod, splachování, rezonující vrtačka vzdálená klidně o 6 bytů,... Pořád kravál. Ale zas se to líp vytápí, než starej barák v přízemí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod apuka » pát pro 16, 2022 14:03

Etheric píše:Holt obyvatelé králíkáren maj v tomhle výhodu
Hm... Jsem si to (na prizemi a na rohu) nijak nevsiml...

Uz jsem psal - vnejsi steny ze tri stran, presneji dva a pul, pul steny je k druhemu panelaku, mezi nima mezera nejakych 20 (???) centaku, zadelane plechem, coz na izolaci - nijak moc nepomaha, tato stena je chladnejsi nez kterakoliv jina, primo smerem ven. No a ctvrta stena (jedina bez oken) je do schodiste a vytahove sachty, tj. neustale otevirani dveri, casto se nekomu zda, ze je tam horko, kdyz prijde z vnejsku, tak otevre okno na mezipatre a jde domu o par poschodi vys ](*,).
K tomu podlaha do sklepa, kde sice je pod jednym pokojem mistni "vyrobna" teple vody z tepla a jinde castecne rozvod tepla, ale to citit hlavne v lete (a na vlhkosti :twisted:). A zas - vzdy se najde nekdo, kdo pujde do sklepa a zda se mu tam oproti chodbe teplo, tak otevre vsechny okna na vetrak, tj. je tam perfektni pruvan. Zavrit to ale nikdo nezavre, i kdyz je tam az minusova teplota pri vetsich mrazech. Navic nektere mistnosti jsou uzavrete, klice ma jen domovnik, tudiz se zavrit nedaji - jen poslouchat, jak nekolikacentimetrovou dirou pod celyma dverma tahne pruvan jak mensi vychrice.
Tudiz jedina teplejsi strana je k sousedum nad nama - a fyzika proudeni tepleho vzduchu rika, ze vytapet vytapime my je, rozhodne ne oni nas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 14:10

No jo, dole a ze tří stran nikdo, umíš si vybrat byt :)
Těchto několik takových má smůlu, ale ti výše, zejména ti, kteří maj ze všech stran sousedy, se jim smějí.
V paneláku jsem taky bydlel, mockrát tam byl i spal u někoho a ten rozdíl mezi mým spodním patrem a jejich byty byl vždycky propastnej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 17:46

pavproch píše:Já jsem sice původně označil ¨"jen" 23st C

To neni 23 C, ale 23 - 24. Sam jsem to dal taky, pricemz mi to pres 24 nekdy preleze. Sedim u pocitace v tricku s kratkym a pod 23 je mi chladno.

@apuka: ty musis mit vzdycky neco extra :D Ano, takove pripady jsou, ale jsou to vyjimky, obecne ma pravdu Etheric. BTW, nevybral sis ten byt sam? ;-) Byvaji vyrazne levnejsi, prave kvuli tomuhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod pavproch » pát pro 16, 2022 18:34

pavproch píše:dal sem do ložnice na můj noční stolek domácí těploměr a po ca 2 hodinách se ustálil/ukázal 11.2st C. Až bude venku -15 (jako že má být) tak tam bude ešče chladnějš.

Má být i -16 (teda v neděli ráno) taxem požádal a byl vyslyšen - v ložnici se netopí dál, těplota tam (zřejmě - neměřím) de dolů ale (snad mi) zima nebude - dostal sem druhou peřinu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 21:43

To má nějakou souvislost s avizovaným DIY przněním a trénuješ na kryokomoru, kterou sis objednal? :mrgreen:

Vaříme teď večeři, a tak jsme zavřeli dveře od kuchyně, ať se vůně nelinou celou chalupou. Najednou si říkám, že je tu docela teplo ... a teploměr atakuje třicítku :mrgreen: A Laďa se přitom ani neobtěžoval sundat mikinu :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: teplota v byte

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 23:10

Apuka: Jestli tě to potěší, tak v tom nejsi sám. Bydlím v posledním patře v rohové části a co si nevytopím, to nemám. Navíc, když vanou větry ze špatného směru, tak mi v hlavní místnosti, kde trávím většinu času, zhasínají wafky a mám s topením utrum. Letos jdou ale větry z dobrého směru, tak mi to zatím dělalo jen jeden den.

Sice se to s teplotou dost zlepšilo, jak jsem utěsnil okna a dveře,ale zase se mi začaly hrozně rosit okna, takže každý ráno vysávám vysavačem na okna rosu a vodu z oken a už jsem musel i v rozích u oken postříkat zeď octem bo se tam pbjevila plíseň.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec