Alkohol v outdooru

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » pát říj 21, 2022 6:05

Toto jsem zažil a je to jak píšu - tělo nevyužité hormony odbourá a s nimi zmizí všechno to rozčarování okolo. Ale máš už ten den útrum, jelikož odbourat to všechno dá tělu fakt zabrat, je to dost vyčerpávající a trvá to dlouho, není to nic příjemnýho, nicméně je to úplný prd oproti jiným stavům, který mi dokáže mozek připravit..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod malejjarda » pát říj 21, 2022 7:19

Zajímalo by mě, kolik znáte osobně strojvedoucích a s kolika jste se o tomhle problému bavili?
Strojvedoucí, když se dá na tuhle profesní dráhu s tímhle problémem tak nějak už musí počítat. Co se bavím se lidmi, co mají už naježděné desítky roků, tak snad není nikdo, který by tohle nezažit. Někteří mají třeba 5 nebo i víc takových událostí za 30 let praxe.
V roce 2019 bylo takto na české železnici usmrceno 247 osob.
Z čeho má ale strojvedoucí největší obavu, je to že potká na přejezdu naložený kamion, jako se stalo před lety ve Studénce (kamion s ocelovými plechy - 3 mrtví).
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » pát říj 21, 2022 9:56

@malejjarda: Jo, musi s tim strojvedouci pocitat. Problemem ale je, ze i kdyz si na to "zvykne", jeste to neznamena, ze to nekde v hloubce v dusi dale neucinkuje a ze to nevyjde na svetlo nekdy pozde, mozna az skonci tu praci. Proste muzes to nejak vedome "upozadit", ale z mysli to uplne nevystrnadis.
Mas to hodne podobne, jako napriklad horsti zachranari (ted nemyslim v CR) - taky rikaji, ze si casem "zvyknes" zazivat to vsechno utrpeni, ty pohledy na mrtve, kdy je evidentni, jako meli hruzu, stav jejich tela roztristene skalami, atd. (nechci jit do podrobnosti). Ano "zvyknou" si, ale hodne jich po nejake dobe az skonci rika, ze se s temi "spominkami" tezko zije a nekteri priznane maji z toho i psychicke problemy (nekteri jini taky, ale nepriznaji si to).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod milarepa » úte říj 25, 2022 21:37

když pominu naše první čundry někdy na střední, kdy jsme se vždycky radostně vylili, bo jsme byli daleko od rodičů a proto si to mohli dovolit......tak jsem to pití na výletech nikdy moc nechápal....když jsme už šili na pivo, tak vždycky až po konci treku jsme si někde sedli do hospody a tam počkali než přijel vlak, někdy počkali na ten další....:-), no a jedno z nejlepších rozhodnutí v životě bylo, že alkohol je pro mě naprosto zbytečné marnění všeho, a ze dne na den s tím sekl, a je to naprosto super, protože bez chlastu je naprostá svoboda, a užívám si tu nekonečnou jasnost a bdělost a všechny možnosti, které chlast limituje.......
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2022 7:29

milarepa
zajimavy je, ze ja alkohol piju kdyz chci a nevsimla sem si zadnyho vlivu na jasnost nebo bdelost :D ani ze by mi alkohol neco limitoval... ale je to asi v mire, par kapek medoviny do litru horkyho caje nebo dve deci vina na silvestra s kamaradama za 5hodinovy vecer s deskovkama... obcas mi vnuti puldecky deda, kdyz ma narozeniny. tak si s nim klidne dam.

nevsimla sem si, ze by me to jakkoli omezovalo na cemkoli, snad jedine kdybych ridila, tak bych nemohla za volant... ale stejne neridim, takze v tomto je mi to fuk a pokud nekoho alkohol omezuje tak jen proto, ze nezna miru.

a myslim, ze neni nutny byt abstinentem, protoze jedno maly pivo treba po 15km vandru prece nemuze mit nejakej negativni vliv treba na 100kg chlapa... nebo kdyz takhle na vylete jdu s klukama a oni jedno daji (treba i 2x denne jedno daji) tak nevidim rozdil pred a po...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 26, 2022 7:44

Mawenzi: Někteří lidi jsou abstinenti třeba z preventivních důvodů a znám takové. Mají v rodině alkoholismus (někdo z rodičů, děda, atd) a je dost pravděpodobné, že k závislosti na něm mají genetické dispozice a z toho důvodu raději vůbec nepijí nebo vyjímečně skleničku na oslavě.

Nebo kamarád. Ten nepije vůbec, ne kvůli tomu, že by měl strach z genů, ale prostě proto, že nesnáší chlast kvůli tomu, že vidí svého otce věčně nalitého, který se k tomu ještě párkrát do měsíce válí nalitej po zemi na veřejnosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod milarepa » stř říj 26, 2022 7:54

mawenzi - to je u mě prostě vědomé rozhodnutí, které nějakou dobu zrálo, a když to v jeden moment dozrálo, tak jsem s tím definitvně skončil a nemám důvod si dávat deci něčeho nebo malé pivo, což by i na jemných úrovních mysli nemělo zanechat žádnou stopu, ale prostě to nepotřebuju......prostě pro mě alkohol přestal existovat......
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2022 7:59

dromedaro
ja chapu, ze nekdo nechce pit vubec, a ja nejsu ten, kdo by to komukoli rozmlouval.

jen mi prijde trochu zvlastni rict, ze nekdo se stal abstinentem protoze ho alkohol omezoval a jitril smysly... ja se mu nevyhybam a nic takovyho se mi nedeje, takze apriori neni chyba v alkoholu jako takovym, ale v mnozstvi konzumace a v tom, ze clovek nevi, kdy ma dost a kdy je nevhodny, aby si dal...

milarepa
ale predtim si to teda evidentne musel konzumovat v mnostvi, ktery ti ty smysly narusovalo, kdyz o tom tak pises... protoze kdybys to nikdy nezazil, pak by ses obcas na vylete v parnu toho studenyho malyho piva taky vzdal, kdyz by to pro tebe bylo na urovni kofoly treba? jak bys pak poznal, ze mezi pivem a kofolou na uhaseni zizne je rozdil? (pokud vynechas chut)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod milarepa » stř říj 26, 2022 8:09

s alkoholem jsem nikdy neměl zásadní problém, chutnal mi, znal jsem svou míru, měl jsem rád kvalitní pivo a kvalitní rum a užíval si jejich chuťové nuance, běžná moje míra byly 2-3 piva v hospodě, případně 3 karibské rumy v baru, jasně, když občas byla větší společnost a dobrá nálada, tak se to dejme tomu zdvojnásobilo, a bylo to fajn :-), ale na nějakou svou poslední kocovinu si nedokážu vzpomenout, jak to už bylo dávno.......ale časem jsem zjistil, že i ta 2 piva ti mění prožívání přítomného okamžiku na jemných úrovních mysli, takže nemám důvod si je dávat, protože to je bez nich celé mnohem zajímavější a dále se už o tom nemíním bavit...:-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2022 10:09

milarepa
OK, beru, ze pokud to poznas po 1 nebo 2 pivech, tak chapu, ze i to je vic, nez chces.

tim, ze ja si dam neco tak 3x za rok v mnozsti ze to dohromady udela to jedno maly pivo :D tak rozdil nepoznam. (ale nesmi to byt pred spanim, alkohol ovlivnuje spanek - udajne - a tak nemam chut si narusovat jeho cykly. Na silvestru to na spani nepoznam, protozeo vetsinou ty 2dcl srkam mezi 16 - 24h :D a pak su celou noc vzhuru, protoze dementi hazej petardama, psi jecej a tezko rict, zda by absence alkoholu nejak muj pozitek ze silvestrovskyho spanku zlepsila :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » stř říj 26, 2022 12:21

Mawenzi píše:tezko rict, zda by absence alkoholu nejak muj pozitek ze silvestrovskyho spanku zlepsila
Zajiste ano. Kdyby to nebyly 2dc ale alespon 2 litry, tak by Te asi ten hlasovy a jiny bordel vibec netrapil :-D.

Ted vazne.
Ohledne alkoholu je to jedno z mala veci, ve kterem se asi s milarepou shodneme. Mozna je to tim, ze ja jsem s tim taky prestal sam od sebe, v podstate "bez duvodu". Jen ja jsem to udelal proto, ze jsem nevidel zadny duvod pit, alkohol mi v zadnem mnozstvi nedaval vubec nic navic.
Pravda, to "nepiti" neco zpusobilo - nejak se lidi na mne tvarili divne a trochu se stranili, kdyz jsem pri firemnich nebo jinych akcich si s nima nechtel dat nic alkoholoveho. Zvlastni je, ze to trvalo tak rok a pul az dva roky, kym si na to zvykli a zacali to brat u mne jako "normalni". Jeste zvlastnejsi bylo, ze potom se jeden po druhem pri rozhovorech mezi ctyrma ocima priznali, ze mi zavidi, ze "to nemusim delat", ze by taky radi ten alkohol nechali tak, ale nemaji na to silu nebo odvahu...

S milarepou souhlasim i v tom, ze i male mnozstvi alkoholu dokaze ovlivnit smysly "na jemnych urovnich". Vetsina lidi si toho vubec nevsimne, vetsinou z maleho mnozstvi to trva kratsi dobu, ale vnimavejsi a citlivejsi lide (v tomto smeru jsou, jak bych to rekl abych nezabredl do jistych oblasti... lide s "trenovanou" mysli ponekud vnivavejsi) tu zmenu citi. Toto jeste neznamena, ze se zmeni chovani a pod.

Jak uz jsem nekdy napsal, ja nemam nic proti tomu si dat trochu malo pri jistych prilezitostech - jen to nepovazuji za nijak nutne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 26, 2022 14:22

apuka píše:Pravda, to "nepiti" neco zpusobilo - nejak se lidi na mne tvarili divne a trochu se stranili, kdyz jsem pri firemnich nebo jinych akcich si s nima nechtel dat nic alkoholoveho.

A o tom to taky je. Na jednu stranu je společnost nastavená tak, že jsou všude reklamy na alkohol, který se nalévá při každé příležitosti. Popíjení a chlastání se považuje za něco normálního a když někdo nepije, tak se na něj ostatní dívají jako na divného. Ale když to někdo přestane zvládat a propadne tomu, tak jej ostatní zavrhnou, vyjadřují se o něm třeba jako tady mawenzi a ocitne se na okraji společnosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2022 15:34

me je treba uplne jedno, jak se na me kdo diva kdyz nekde v hospode a na vecircich nepiju, ale treba tu medovinu nebo dobry sladsi ruzovy vino mi chutna, tak proc si obcas trochu na chut nedat, kdyz je moznost a mam chut? Cokolada mi taky chutna a nepotrebuju snist kilo, tak neni nutny vypit neceho litr, jen protoze oliznuti hrdla je dobry...

asi jak s cokoladou, dva ctverecky sou dobry, 4 zacinaji mit pachut hnusu a preslazenosti a pul cokolady se snist neda bez pozvraceni, jak je to preslazeny, tak u medoviny ci vina je to podony. Na osvezeni rtu je to sladky a dobry, ale vypit toho treba sklenicku v kratke dobe, tak to uz urcite bude hnus (a proto je nejlepsi medovina "uvarena" protoze kdyz prejde varem, neni z toho citit ten hnusnej chlast :D studenou ji ani nepiju, jen vzdycky prevarenou :D jinak je hnusna a smrdi, vino aspon nesrmdi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » stř říj 26, 2022 16:42

Mawenzi píše:vino aspon nesrmdi
Ze ne? Mela jsi uz doma na koberci (ale taky na obleceni) nevycistene vylite vino? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod mike » stř říj 26, 2022 19:51

Mawenzi píše:zajimavy je, ze ja alkohol piju kdyz chci a nevsimla sem si zadnyho vlivu na jasnost nebo bdelost

Zalezi jak (jestli) ti funguje mozek ;-) Ja jsem to driv poznal hodne, stacilo jedno pivo a mel jsem pocit, ze mysleni je lehce zamlzene a nemel jsem ten stav rad. V podstate to znamenalo, ze uz ten den mozek nemuzu bezne pouzivat tj. treba programovat nebo si i cist, uz to nebylo ono. Vedlo to na to, co jsem psal vys, alkohol pouze pri spolecenskych prilezitostech. Proste si vecer nekde sednout, pak jo, protoze uz nejsou jine plany, ale ze bych si dal pivo k obedu nebo veceri, kdyz jeste chci neco delat, to ne. Proto k jidlu piju hlavne nealko pivo.

Zmizelo to nekdy po 45, jelikoz mozek se uz je stavu jako po jednom nebo dvou pivech ve 20 standardne i bez alkoholu #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 3:50

Mawenzi píše:asi jak s cokoladou, dva ctverecky sou dobry, 4 zacinaji mit pachut hnusu a preslazenosti a pul cokolady se snist neda bez pozvraceni, jak je to preslazeny,


Tak já nemám problém sníst třeba dvě tabulky čokolády. Nebo třeba polárkový dort mi dost chutná a jednou jsem to zkoušel a přestal mi chutnat, respektive jsem cítil, že už nemám chuť jíst dál, po dvou a půl polárkových dortech snězených najednou. Mám takový období, která se střídají, kdy jim sladké docela dost a kdy naopak skoro vůbec

mike píše: Ja jsem to driv poznal hodne, stacilo jedno pivo a mel jsem pocit, ze mysleni je lehce zamlzene a nemel jsem ten stav rad. V podstate to znamenalo, ze uz ten den mozek nemuzu bezne pouzivat tj. treba programovat nebo si i cist, uz to nebylo ono. Vedlo to na to, co jsem psal vys, alkohol pouze pri spolecenskych prilezitostech. Proste si vecer nekde sednout, pak jo, protoze uz nejsou jine plany, ale ze bych si dal pivo k obedu nebo veceri, kdyz jeste chci neco delat, to ne. Proto k jidlu piju hlavne nealko pivo.


Mám to úplně stejně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2022 5:24

ale jesteli tam neni rozdil v tom, ze k obedu clovek vypije pivo v ramci treba 10 - 15 minut a analogie k memu silvestru by to jedno pivo pil 8 hodin :D

jinak pokud si nekdy dam, tak vetsinou az po praci (silvestrovska party u kamaradu je az po praci, nechci plytvat dovolenou), a tu medovinu na vandru do horkyho caje mam zase rada rano kdyz su cela zmrzla, nebo pres den, kdyz nekde zastavime a varime caj. ale to muze byt trochu i tim cukrem a podobnou sluzbu by udelalo trochu cukru do caje, ale ta medovina hezky voni aspon)

dromedaro
pokud jde o haagen dasz, taky ji dokazu snist na posezeni a pak uz cely den nejist :D ale nedelam to, uz mam rok v mrazaku v praci nacatou haagen dasz a jeste je ji tam tak 1/3, ale treba carte dor nebo i ten polarkac, to nejsou vubec dobry zmrzliny a to si nedovedu predstavit vubec snist streba pulku... kdyz sem byla dite, byval polarkac lepsi, ted je to samej ztuzenej tuk...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 5:44

Toho hágena čokoládu jsem snad ještě ani neměl. Kupuju čokolády v DM pod jejich značkou. Mají dobrou cenu a složení včetně třtinového cukru. Jinak ano, u čokolád typu Milka atd to pro mě platí také, že je to akorát sladký cucel, z kterého je po větším množství na blití. Ty už nekupuju. Pak mi ještě nedělají dobře ty s velkým podílem kakaa. Z těch se mi při většim množství chce také občas zvracet. Snesu tak do 50% kakaa. Já mám slabost pro bílé.

Ty polárkové dorty ano, to složení je chemická tabulka prvků, ale v Kauflandu mají svůj polárkový dort, který to složení má oproti ostatním relativně dobré.Mně to chutná.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2022 7:28

haagen dasz je znacka zmrzliny.

aha tak kaufland mam hodne mimo trasy, ale chystam se tam tak se treba kouknu i na slozeni polarkace priste :) prece jen haagen dasz je dost draha aby ji clovek jedl casteji nez vyjimecne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » pát led 20, 2023 12:03

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Pokec