Alkohol v outdooru

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » stř říj 19, 2022 8:44

Ale ten strojvedoucí nikoho nezabil.. Ten člověk se zabil sám svým jednáním..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 9:32

No jo, ale "nas" mozek to prelozi nejak tak, ze jsi svym jednanim usmrtil cloveka. Kvuli Tobe ten clovek prisel o zivot. Kdybys Ty na tom miste nebyl nebo bys dokazal zabrzdit, tak vy o nej neprisel.
Tyto myslenky jsou nezavisle na tom, jestli jsi tomu mohl nebo nemohl zabranit a jestli to on delal s vedomim sve smrti (sebevrah).

Uz jsem nekdy psl pribeh kluka z vedlejsi tridy z gymplu (ktereho jsem ja znal dobre i jinak). Jak si udelal ridicak, mel auto a jel pres mesto pres den ani ne ctyricitkou (platila tehdy sedesatka), pred hospodou mu na prechodu "spadl" pred auto stary mrzak (nemel nohy a jednu ruku), on nemel sebemensi sanci ani zabrzdit, prejel ho a on umrel v nemocnici. Nekolik svedci rikalo pri vyslechu, ze to vypadalo, ze chlap schvalne "skocil" pod auto. na prechod se jde dvema vyssimi schodama, on tam nad nima byl na voziku (s tim by na prechod musel nekde jinde), koukal kolem a kdyz videl prijizdet auto, tak tesne pred nim se s vozikem otocil aby se prevrhl a sam z nej spadl (pripoutany nebyl). Taky v hospode potvrdili, ze byl delsi dobu hrozne depresivni a furt mlel, ze to neni zadny zivot a pod. Jeste bych podotknul, ze tehdy jeste nemeli chodci prednost na prechodu, ridic se tam nemusel zastavit.

No, kluk z toho byl hodne spatne, on by v zivote nikomu, ani zvireti neoblizil. Soud ho, samozrejme osvobodil ale psychicky na tom byl spatne jeste kdyz jsem ho videl naposled asi 10+ let po te nehode.

Neni to jediny pripad cloveka, co znam, ze po zpusobene smrti nebo trvalych nasledku zraneni, i kdyz za to nemohl mel dlouhodobe psychicke potize.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 9:45

Tak tam nejde o to, jestli za to mohl nebo ne, ale že to prostě viděl na vlastní oči z bezprostřední blízkosti a byl u toho a vidět někoho rozmašírovaného pod vlakem by mi asi taky neudělalo dobře, i kdybych šel jen náhodou okolo.

Ten strojvedoucí neměl žádnou šanci tomu zabránit, protože ten kamoš ležel na kolejích kousek za zatáčkou, takže ho uviděl až na poslední chvíli.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod ntz » stř říj 19, 2022 9:46

Etheric píše:Já teda na cestách ty úplně nejlepší zážitky zažil právě díky alkoholu :ú :partyman:
Alkohol je super, ale kocoviny jsou peklo. Takže opatrně a pouze kvalitní věci, žádný tuzemáky atd..


jj, ja mam rad skotskou a je to v podstate jedinej alkohol co piju kdyz nekam jdu, mam placatku (kolik ma takova placatka, 250ml ??) .. zrzatou vodu na doplneni tekutin a mineralu kdyz jdu kolem vycepu nekde na hrebeni nebo v udoli nepocitam .. dam vzdy jedno a pokracuju dal ..

jednou jsme ale sli na cundr (nekde v okoli krivoklatu) a kazdej si ssebou tahl svoje vlastni stene :D, nas kamos s prezdivkou "ešus" stene z nejakyho duvodu nesehnal a koupil si nekde ve vecerce 3 nebo 4 braniky v 2L pet lahvi .. vzpominam, jak jsme byli nastvany, pac jsme nekde hledali vecerku aby mel i "éša" pivo neb stene v baglu neni nejlehci a kdyz s nim ujdes na zadech 15km tak se o nej nechces delit ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2022 17:03

Etheric píše:Ale ten strojvedoucí nikoho nezabil.. Ten člověk se zabil sám svým jednáním..

Jo, jenze strojvedouci to videl a citil tu bezmocnost, ze sedi za rizenim a nemuze s tim nic delat. Tohle v hlave zustane.

Kdysi davno jsem videl jak nekoho zachytilo a tahlo metro. Z velke dalky, pres cele nastupiste, ale i tak to byla docela sokujici situace. Zensky zacaly jecet, a tak jsem se ohlednul, co se deje a videl jak ho to tahne... Zadne trauma z toho nemam, ale stejne si to pamatuju.

Etheric píše:To by pak měl mít trauma i ten člověk, kterej vymyslel jízdní řád, že tam jel vlak zrovna v tu dobu...

Proc? Ten to nevidel. Tohle je prave ten rozdil. Videt to na vlastni oci a prozivat to v realnem case, video by nejspis nevadilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49435
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » stř říj 19, 2022 17:23

mike píše:sedi za rizenim a nemuze s tim nic delat. Tohle v hlave zustane.

Samozřejmě, že s tím nemůže nic dělat, zastavit nahned tolik tun oceli nejde. To však nic nemění na tom, že je v tom bez viny. Vinen by byl, kdyby naschvál vyjel vlakem mimo kolej a toho člověka smetl, stal se však opak - člověk vlezl někam, kde kua nemá co dělat a strojvůdce na jeho smrti nemá žádnou vinu. Nehrab na kamna, pálí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2022 18:34

Nejde o vinu, tu mu nikdo nedava, ale o to, co zustane v hlave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49435
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » čtv říj 20, 2022 6:00

Říkám, že to musíte mít v životě hrozně těžký, když vaše mozky fungujou takhle..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 20, 2022 7:26

To asi není o mozku, ale o nějaké schopnosti empatie a charakteru člověka.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 7:31

Tohle jsi mi vzal z klávesnice - přesně a jenom o tom to je... :smt023
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » čtv říj 20, 2022 7:35

Vidím to úplně jinak. Nechápu, proč bych měl mít trauma z něčeho, co nebylo mojí vinou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2022 9:24

Dromedaro píše:To asi není o mozku, ale o nějaké schopnosti empatie a charakteru člověka.
Ale ta empatie je taky o fungovani mozku... Ten autisticky s tim ma velky problem - a prave proto to neni o zadnem charakteru cloveka, takovy clovek s tim nemuze nic delat, to je jeho fungovani. Z trochu pokryveneho hlediska by se dalo rict, ze je to az extremni racionalita. Presne jak to Etheric pise - moje vina to neni, tak to jde mimo mne (nebo jinymi slovy, tak proc se tim ma muj mozek zabyvat). Jim jnak nejde premyslet, da se rict, na to nemaji v mozku "vytvorene spoje".

Etheric ma moji velkou uctu v tom, ze dobre chape, ze nase (jakoze "normalni", neautisticke casti lidstva) mozky funguji jinak a ze on to nema sanci pochopit jak. My bychom ale meli zase chapat, ze on to jinak chapat nemuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 10:05

nikdo nerika, ze s tim muize neco delat - teda ja nevim jestli muze, ale nikdo netvrdi ze muze...
Nicmene o charaklteru to je - charakter je obecne o vlastnostech, chvani a postojich...

EDIT - vime, ze to ma jinak, takze i vime, ze to treba neciti, ze to bere logicky... nicmene, se mu snazime vysvetlit, ze toto neni vec logiky...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » čtv říj 20, 2022 10:41

@Quido: mluvíš o věcech, o kterých víš prd
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 11:30

Jasně, jako vždycky... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 20, 2022 11:30

Tak já si taky myslím, že i přesto je to o charakteru ( ten charakter je o postojích, chování, atd). A aby nedošlo k omylu, já to neodsuzuji. A já Ethericovi rozumím, jak to má. A jeho postoj chápu a mám to podobně. Tedy, že tam není důvod k nějakému pocitu viny. Ale pocit viny a trauma jsou dvě odlišné věci. Navíc se slovo trauma dnes nadužívá, každý je traumatizovaný z kdejaké kraviny.

Etheric píše:@Quido: mluvíš o věcech, o kterých víš prd

To samé bychom mohli říct my tobě.

Etheric píše:Říkám, že to musíte mít v životě hrozně těžký, když vaše mozky fungujou takhle..

To je otázka, kdo to má těžký. Tahle citová nebo emoční oploštělost si myslím, že se projevuje i jinak, než jen mávnutím rukou nad rozjetým člověkem pod vlakem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » čtv říj 20, 2022 12:01

Žádná oploštělost, jen jiný vnímání. Emoce nechybí, jen to všechno funguje úplně jinak. Zejména oddělování racionálních a emočních věcí.
Charakter s tím nemá co dělat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2022 13:32

Dromedaro píše:
Etheric píše:@Quido: mluvíš o věcech, o kterých víš prd

To samé bychom mohli říct my tobě.
Ano, jen Etheric o tom i sam pise, takze on si to uvedomuje, pricemz drtiva vetsina z nas tady s "normalnim" fungovanim si ani nechceme pripustit, ze nektere veci mohou fungovat jinak, resp. ze nekomu nemohou vubec fungovat stejne jako nam.

Proto jsem psal, ze v tom autistickem mozku proste chybeji nejake pevne prepojeni, co u nas existuji - proste to maji jinak "zadratovane". No a tezko muzes ocekavat, ze nekdo nejak si ty prepojeni i presto udela.
Kdyz mas sice casti zpracovavajici racionalitu a casti pro emoce, jenze je nemas moznost propojit, tak nemuzes ocekavat, ze takovy clovek je propoji. Kdybys mel v PC bezny procesor a graficky procesor, tak muzes mit v PC zpracovani bezne i graficke, ale pokud neudelas propojeni (sbernici) mezi nima, tak nezobrazis graficky veci pocitane v beznem procesoru, grafika zobrazi pouze, co spocitas v grafickem procesoru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2022 14:01

Doporucil bych toto tema opustit s tim, ze stejne nic nevyresime a obavam se, ze nakonec to sklouzne do nejake formy osocovani a pod.

Pokud je strojvedouci z "normalnim" mozkem, tak si z toho nejspis odnese neco, je uplne jedno jestli skryte vycitky svedomi nebo trauma (nebo se to muze nazvat nejak jinak). S autistickym mozkem by byt nemel, protoze na tuto profesi lidi s takovym problemem by nemeli byt prijati. Ale z jinych duvodu nez ze nebudou mit trauma ze srazeni cloveka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 14:14

apuka píše:... jen Etheric o tom i sam pise, takze on si to uvedomuje, pricemz drtiva vetsina z nas tady s "normalnim" fungovanim si ani nechceme pripustit, .


bez urazky, ted uz placas... :roll:
vsichni piseme o tom samem, kazdy ze sveho pohledu - Etheric i každý další - dyt si to precti...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2022 14:26

Quido píše:vsichni piseme o tom samem, kazdy ze sveho pohledu - Etheric i každý další - dyt si to precti
Vsak praveze to ctu. A vidim, ze z te "normalni" strany je to asi na zpusob "ano, my to plne chapeme, ale i tak by to mohlo byt alespon castecne jinak, kdyby se chtelo". Coz znaci, ze se vlastne nic poradne nechape.
Etheric napsal, ze nechape, jak nam to takto muze fungovat a ze nam toto fungovani nezavidi. Nic vice (a nic min).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 14:58

a chces mi tvrdit, ze "Ano, jen Etheric o tom i sam pise, takze on si to uvedomuje, pricemz drtiva vetsina z nas tady s "normalnim" fungovanim si ani nechceme pripustit, ze nektere veci mohou fungovat jinak, resp. ze nekomu nemohou vubec fungovat stejne jako nam." jo to same, co pises ted...? :roll:
Naposledy upravil mike dne čtv říj 20, 2022 16:20, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 16:34

@Etheric: znovu, nejde o to, ze by sis daval vinu ty nebo ti ji daval nekdo jiny. Neni problem to racionalne zpracovat, udelal jsi vsechno, co jsi mohl a tvoje vina to neni. Tohle mozna budes mit o neco jednodussi, ale nemel by to byt problem ani pro bezneho racionalniho cloveka, pricemz emo-lidi by takovou praci vubec delat nemeli.

Zapamatujes si ovsem svoje pocity. Predstav si tu situaci. Vyjedes ze zatacky a pred tebou jde po kolejich clovek. Spustis rychlobrzdu, troubis, ale vidis, ze zastavit nestihnes. Takze jen sedis a bezmocne sledujes, jak tebou rizeny vlak rozmasiruje cloveka. Vyplavi se stresove hormony, jelikoz v takovou chvili se telo chysta na rychlou akci, jenze tady zadna mozna akce neni. A prave ten pocit bezmoci se kvuli hormonum vypali do mozku a to je prave to trauma. Nebo snad chces rict, ze zadny takovy pocit mit nebudes? To bys musel byt robot zcela bez emoci a tomu neverim, protoze tu obcas emoce ukazujes.

@Quido: technicka, mazal jsem ti tu ted tri (!) zbytecne citace celych predchozich prispevku. To je fakt tak tezke pouzit tlacitko odpovedet a ne citace? ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49435
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2022 17:00

@Quidu: Principielne a vyznamem ano.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » čtv říj 20, 2022 17:32

mike píše:Vyjedes ze zatacky a pred tebou jde po kolejich clovek. Spustis rychlobrzdu, troubis, ale vidis, ze zastavit nestihnes. Takze jen sedis a bezmocne sledujes, jak tebou rizeny vlak rozmasiruje cloveka.

Vyjedeš a vidíš trotla, kterýho asi rodiče nenaučili, že po kolejích se nechodí. To musí nasrat. Asi takovou emoci bych v tu chvíli cítil. Nemá tam kua co dělat. Teď volat benga, dispečink, všechno to řešit, být všude možně popotahován, to vše jen kvůli tomu, že jeden vylitej chuj si rozhodl zkrátit cestu po kolejích a aby mu líp ubíhala, pustil si do sluchátek hudbu...
Nevím, proč by měl strojvedoucí trpět nějakou lítostí, evoluce holt vyřazuje takto stupidně jednající tvory
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 20, 2022 18:55

Že jsem to vůbec zmiňoval.... :roll:
Etheric (a dle některých blbých připomínek nejen on) byl v 19-ti asi prototyp zodpovědného člověka, který nedělá hlouposti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 19:00

apuka píše:@Quidu: Principielne a vyznamem ano.

Tak to jsem te asi vubec nepochopil - mne to prijde jako zcela jina argumentace, ne-li temer protichudna... :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 19:03

@Etheric: ach jo. O litosti jsem prece nic nepsal. Pisu o tom, ze ti vyleti adrenalin, to je automaticka reakce, se kterou nic neudelas. Adrenalin zpusobi jednak pripravenost k akci a jednak (nevim, jestli u kazdeho) zpomalene vnimani casu. Diky tomu dokazes zvladnout i situace, ktere bys normalne nezvladnul. Jenze tady ji neni jak zvladnout, nemuzes nic udelat, takze telo/mozek je pripraveno, ale nema to jak vyuzit. Vysledkem je pocit bezmoci a z nej plynouci frustrace a to je to, co ti v hlave zustane.

Prijde mi, zes nic podobneho nikdy nezazil, a tak netusis, jak bys doopravdy reagoval. Hlavne tu nemoznost cokoliv udelat, v tom je problem. Kdyz neco udelat muzes a diky adrenalinu to udelas uspesne, tak je vysledkem naopak dobry pocit i kdyby objektivne cela vec moc dobre nedopadla
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49435
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » čtv říj 20, 2022 19:21

mike píše:telo/mozek je pripraveno, ale nema to jak vyuzit. Vysledkem je pocit bezmoci a z nej plynouci frustrace a to je to, co ti v hlave zustane.

Chápu, jak to myslíš, no můj mozek takto nefunguje. Hormony, pokud nejsou využity, tělo odbourá. Emoce okolo toho zmizí stejně...
Věděl jsem, že to mám oproti běžným lidem jinak, ale nevěděl jsem, že to je až tak jinak..
Jinak ne, vlakem ani jiným dopravním prostředkem jsem ještě člověka nezabil.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 19:55

Neni nutne hned nekoho zabit, staci situace tohodle typu tj. kombinace adrenalinu a nemoznosti cokoliv udelat. Pokud jsi to nezazil, tak nemuzes vedet, co by se ti v hlave doopravdy stalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49435
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec