Outdoorové značky - které "ano", které "ne"?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Outdoorové značky - které "ano", které "ne"?

Příspěvekod Solymr » ned pro 20, 2020 19:44

Možná pro někoho blbé téma, ale jak je značek outdoorového oblečení, obuvi i vybavení snad milion a ještě víc, tak je obtížné se v tom vyznat, která značka je dobrá, resp. za tu cenu se její výrobky vyplatí mít, která je zbytečně předražená a podobné výrobky se u konkurence dají sehnat levněji a která je sice levná, ale její výrobky stojí za nic. Jde mi o to nekoupit si něco zbytečně drahého a zase něco, co je levné a budu se v tom potit/mrznout apod.

Spíš bych byl rád, když byste v tomto vlákně byli negativní (pozitivních lidí je v dnešní době hodně) a psali sem, které značky NE. Děkuji.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 20, 2020 21:23

podle me to neni jednoznacny. treba kilpi. takovej ten mestskej outdoor k ****. to si koupi na seriozni outdoor jen clovwk ovladanej marketokecama. ale mam od nich za necelej litr skvelou "softshelku".
ale 60% veci bych nekoupila, hlavne ty membranovy veci.

hannah, alpine pro, trimm - stejnej pripad. membrana 5000/5000 neni membrana. ale treba na obyc veci jako trika, flisky, letni kalhoty, merino... tam neni co zkazit, pokud ti sedi strih.

jenze tohle snad obecne vi kazdej...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod Solymr » ned pro 20, 2020 22:46

Postupně budu přidávat značky, které mě napadnou, snad se někdo vyjádří: Co Nordblanc, Northfinder, The North Face, Husky, Columbia, Hi-tec, Head, 4F, Loap?
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod sobb » ned pro 20, 2020 22:48

divila bych se, kdyby tu podobné vlákno už nebylo, rychlohledání na mě teď ale vyplivlo jen toto - Kvalitní české outdoorové vybavení

Mawenzi píše:podle me to neni jednoznacny. treba kilpi ...
Souhlasím, též mám od Kilpi výborné "šusťáky", které se mnou strávily poslední tři zimní sezóny na Severu. Nikoliv tak úplně jako oběť marketingu ani jako seriózní autdórista, ale prostě proto, že v dané kategorii nikdo nic podobného nenabízel. A já je tehdy nutně potřebovala a sháněla už všude. Přes tuto jednu dobrou zkušenost nicméně nepovažuji značku Kilpi za vhodnou k běžnému nakupování outdoor hadérek. A tak to bude se spoustou značek. Občas se něco povedeného najde. Obzvláště, když to neobsahuje nic se slovy membrána, skvělá prodyšnost, a podobně :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod sobb » ned pro 20, 2020 22:56

Solymr: o většině, nebo možná o všech vyjmenovaných značkách už tu řeč byla. Zkus použít funkci Hledání (vpravo nahoře)

Ale když tak sleduji Tvůj výběr, tak na to jdeš ze špatného konce :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2020 0:33

V podstate ze spravneho. Jestli chce vyloucit vsechny mizerne znacky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod Solymr » pon pro 21, 2020 19:45

Sobb: To ano, ale často je zmínka o konkrétní značce ve spojitosti s konkrétním modelem, že se (ne)povedl za tu cenu, ale ostatní jejich modely jsou lepší/horší než tento.

Platí, že jsem dost konzervativní v tom, že oblečení si potřebuji osahat, omrknout a vyzkoušet a tím, že bydlím v malém městě je výběr dost zúžený a nejvíc v obchodech se sportovním oblečením tu letí značky jako právě Nord Blanc, Northfinder, Loap, Regatta, obuv Keen či Olang a ty lepší obchody s lepšími značkami jsou dost malé s dost omezeným zbožím.

Mike: Ano, jdu na to schválně touto cestou co NE a pak budu spíš vědět, co ANO.

Prostě by se mi líbil určitý souhrn, kde by znělo:

Značka X - na spodní vrstvy OK, na vrchní vrstvy se dají sehnat lepší věci za podobnou cenu, obuv průměr

Snad jsem nikoho nepohoršil a byl pochopen. Děkuji.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2020 20:15

To se bojim, ze toho chces moc :)

Z toho, cos psal, kdyz neresim cenu a jen kvalitu. Obcas se da TNF, ale kvalita je nevyrovnana, zalezi na konkretni veci, obcas se neco povede. Muze se vyplatit pockat na slevu, byvaji klidne 50 %. Pak jeste mozna Columbia, zbytek bud ne nebo ani zadarmo. S tim, ze nejaka konkretni vec se jim muze omylem povest.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod Solymr » pon pro 21, 2020 20:32

V původním příspěvku jsem zmínil i Husky, takže ani nic od nich? :shock:

Tak když už, tak hledat značky jako Direct Alpine, Tilak, Salewa, Rab, Icebreaker, Devold, Montane, Ferrino, Zajo, High Point (a tisíce a tisíce dalších) a snažit se jejich výrobky najít ve slevách, ve výprodejích?

Jak je na tom Salomon s oblečením co do kvality? Sensor? Pinguin?
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2020 20:53

Husky ani zadarmo. Kdybys trochu hledal, jak ti radila sobb, tak narazis treba na tohle vlakno: viewtopic.php?f=5&t=18498 a neni jedine.

Solymr píše:Tak když už, tak hledat značky jako Direct Alpine, Tilak, Salewa, Rab, Icebreaker, Devold, Montane, Ferrino, Zajo, High Point (a tisíce a tisíce dalších) a snažit se jejich výrobky najít ve slevách, ve výprodejích?

Jestli ti jde hlavne o penize, tak jo. Ale vyjmenovane nejsou na stejne urovni. Treba Ferrino je prevazne sunt, u Zaja je dobre potreba vybirat, HP a DA taky.

Zacinam mit ale pocit, ze chces co nejlevneji vsechno a misto, abys hledal a cetl, tak chces, aby tu praci nekdo udelal za tebe. Neudela. Navic jsou obvykle nazory ruzne a zalozene na zkusenostech s malo vyrobky, takze je dobre si jich precist vic a udelat si obrazek sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod sobb » pon pro 21, 2020 21:21

Tak.

Solymr: jak jsem již psala - vpravo nahoře najdeš tlačítko Hledat. Zadej název značky, která Tě zajímá a čti, čti a čti :wink: Někdy budou názory jednotnější, jinde rozporuplné. To Ti může být vodítkem správné volby. Až nějakou konkrétní část výbavy vybereš, tak se v případě nejistoty ptej v příslušném vláknu.

Jedno obecné vlákno jsem Ti odkazovala výše, možná se tu ještě nějaké podobné najde.

Samozřejmě, pokud chce někdo další diskutovat a dávat příklady sem, tak se iniciativě meze nekladou :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod oodoow » pon pro 21, 2020 21:53

North Face má teď svůj novej futurelight nepromokavej materiál a jsou na něj super ohlasy, je to prý skoro tak dobrý jako shakedry. Cenově je to ale trochu mimo no.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorové značky

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2020 22:04

TVL, jsem si to nasel a malem nevydychal ty marketingove zvasty #-o

Úplně poprvé jsme nepromokavé membráně dali schopnost propouštět vzduch.

To psal PRchal, ne? Takova pekna polopravda. Oni to nejspis opravdu udelali poprve, ale jsou 100 let za vopicema. Puvodni GTX, eVent, NeoShell... pricemz ten posledni vypada uplne stejne, akorat byl o 10 (?) let driv. Cimz nerikam, ze to nebude fungovat, nejspis jo, protoze NeoShell je fajn. Pokud je teda Polartec nebude zalovat za plagiat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové značky - které "ano", které "ne"?

Příspěvekod pavproch » úte pro 22, 2020 9:08

Přidám svou trošku do mlýnice:

Outdorové hadry: určitě "ano" - Mammut, Millet, Salewa, Haglofs, ArcTeryx, (dříve i VauDe) a fčíl čerstvě sem objevil i hadry (nejen tenisky) LaSportiva

Ale i u těch "supermarketových značek" se občas najde něco fajne.... si vzpomínám, že asi 15let sem spokojeně bez jediného problému nosil flísku Hannah.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorové značky - které "ano", které "ne"?

Příspěvekod apuka » úte pro 22, 2020 13:16

@Solymr: asi to nechces slyset, ale uz to nekteri naznacovali. Nejde jednoznacne rict - tato znacka ano, tato ne. U kazde, i sebelepsi znacky najdes obcas neco, co jim "ujelo" a casto i u tech "suntovych" se objevi neco, co v pomeru cena/vykon je tezko prekonatelne.
I u Arcteryxu najdes problemy a napr.mja osobne bych ten nejlewnejsi Husky perovy spacak (ted nevim, jestli Dinis nebo Darwin) za tu cenu doporucoval kazdemu, kdo nepotrebuje to nejsuperhyper.

Navic i u stejneho modelu daneho vyrobce mas rozdily (a nekdy dost vyrazne) mezi modelovymi roky. Takze co bylo nejskvelejsi volbou v r. 2014 muzenbyt hodne spatnou volbou v r.,2021. I tyto priklady muzes na OF najit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové značky - které "ano", které "ne"?

Příspěvekod outdoor » stř pro 23, 2020 11:19

hele jsem spíš zastánce těch lepších značek (Tilak, Devold, MSR..), ale už loni jsem lehce propadl Decathlonu. Loni jsem tam koupil jedny slušné kalhoty, které mi přesně sedly, jsou z bavlny, slušně tlusté, pevné atd., nakonec jsem si koupil zásobu a mám je 4x stejné ve dvou barvách, pač se mi líbí a vím, že za dva roky už prostě nemusí být a nemusím to řešit .. nosím je na čundry i do města, kdybych je někde propálil, tak jsem v klidu, pač stály 749,-

dále jsem tam objevil dost merino věcí - triko, rolák, fusky, rukavice.
Péřovku jsem si taky koupil tam, pač ji stejně nosím víc "do města"
Jako softshellku a hard.bundu, boty a stan jsem tam nekupoval, ale ty hadry, čelovku (tu nejdražší co mají) a boby pro děti klidně koupím tam, hadry střihově co mají mi vyhovuje, žádné pytle apod...

jinak boty jedu Grisport, pohodlí super, cena příjemná a životnost pohorek je obvykle 8-10let max, tak proč kupovat 2x dráž, když se stejně rozpadne PU pěna...
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Outdoorové značky - které "ano", které "ne"?

Příspěvekod pavproch » stř pro 23, 2020 12:33

Nápodobně: v Ově je prodejna Sports Direct a v ní mají poměrně slušný výběr věcí (značky) Karrimor - mám tam ocuto už asi 5 let jedny kalhoty Karrimor a spokojenost (ref Karrimor - měl sem asi 25let batoh - přivezl sem si ho z pobytu v UK 1992 - a byl naprosto supr).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorové značky - které "ano", které "ne"?

Příspěvekod WDSNV » pát pro 25, 2020 11:08

Určitě né značku: BioLite
Mám doma ( na ven ) BioLite CampStove 1 a je to hrozný krám!

:roll: :roll: :roll:
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20


Zpět na Pokec