silvestrovsky vandr - poprve v zime

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod sobb » sob pro 26, 2020 12:09

Ale né, že nám budeš celou cestu v duchu spílat :wink: Přijímáme pouze děkovné dopisy 8)

Vyhoď z batohu těch pár flašek šampáňa a hned bude lehčí :mrgreen:

S tou spodní komorou a přepážkou - to tam prostě nejde nacpat, postahovat a utěsnit zvrchu? Jestli tím tedy myslíš oddělování spodní a vrchní komory od sebe. To jsem snad nikdy nepoužila :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 26, 2020 12:51

ja su starej negativista a stezuju si furt a na vsechno, takze jestli je nepouziju :twisted: :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 27, 2020 6:16

tak dneska v noci ma byt -7, to v tom panyamu asi umrznu :D no aspon si vyzkousim, kolik zvladnu. pocitam, ze tak -4 budou mit pohodlny limit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Etheric » ned pro 27, 2020 6:23

-7 je teď, v noci má být zataženo a -2 ;)
Nepropro potáhneš zbytečně :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 27, 2020 6:29

Etheric
vis ze neproro je idealni, kdyz se taha zbytecne? jakoze vlastne v 90% ho tahas zbytecne, ale kdyz ti chybi, je to fakt pruser?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Etheric » ned pro 27, 2020 6:41

To je věc názoru :) Jsou lidé, kterým za 20 let v přírodě ČR nechybělo ani jednou. Tady nejsme uprostřed aljašský divočiny, tady vpodstatě cokoliv chybějící není průser, vše se dá operativně vyřešit, teda pokud v seznamu chybějících položek není silná vůle a kreativní mysl :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 27, 2020 7:22

etheric
no a uz jsi silu vule zkousel promocenej na kost kdyz ti voda z kalhot navzlinala i do tricka a byl si durch mokrej a byl bys takhle mokrej dalsi 3 dny? ano, nejhorsi co by se mi mohlo stat je zapal plic... moment, po komplikovanym zapalu plic mam poskozenou prudusnici a zatezovy astma... takze hm, asi se na to divam trochu jinak uz. A to jsem driv mivala jen nepromok bundu, ze kalhoty nejsou potreba. Jednou, kdyz pak potreba opravdu byly, tak v tu chvili uz je pozde se proklinat, ze je nemas. Jen si uz priste das pozor...

jeste pak je rozdil chlap, kterej hreje kdykoli za jakychkoli podminek a treba v desti je schopnej topit tak, ze dest 1) nevadi 2) do hodinky po desti je na nem obleceni suchy a ja, ktera se v promocenym tresu zimou, drkotam zubama, su promrzla na kost a kdyz prset prestane, tak mokry obleceni mam na sobe dalsi 2 dny...

vidim, kdyz jdeme s kamosem... oba stejna bunda, trochu destik... jemu je vedro, bundu ma porad skoro suchou... ja mam za chvili promoceny rukavy a promrzly ruce od toho deste a musim vyndavat nepromokavou bundu...

takze samozrejme fatalni to neni, ale dokaze to pekne zkazit ci zkratit vylet a to je skoda, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Etheric » ned pro 27, 2020 7:32

Mawenzi píše:promocenej na kost kdyz ti voda z kalhot navzlinala i do tricka a byl si durch mokrej a byl bys takhle mokrej dalsi 3 dny

Se divíš, když se jen pasivně krčíš za stromem, kterej už dávno nechrání, jak je mokrej a konec deště je v nedohlednu?
Sorry, ale takhle daleko bych to fakt zajít nenechal, už jen tím, že bych se nenechal takto promočit.
Stalo se mi, že jsem šel po kládě přes potok a zhučel tam. Vody po kozy, proud jako prase, svezl jsem se pár desítek metrů, než se mi povedlo dostat na břeh. Byl jsem do poslední nitky mokrej, v batohu na převlečení suchý spací oblečení + péřovka a mikina. Moje první myšlenka byla to mokrý za každou cenu usušit. Takže najít vhodný místo a rozdělat oheň. Naštěstí mi nechyběl podpalovač, bez něj bych byl bez šance na oheň v tu chvíli
Ale to je něco jinýho, zhučet do vody.. Takhle promoknout bych se fakt nikdy nenechal, vždycky se to dá včas nějak vyřešit, ikdybych měl jen tak přes sebe přehodit tarp..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 27, 2020 8:29

etheric ja bych si treba nekde v NP fakt nelajzla zapalit ohen a to ze to lidi bezne delaj je proste jejich vec.

taky sem takhle zahucela do vody v breznu a radsi sem zkratila vylet, protoze sem nemela zadnou moznost se ususit a suchy sem nechtela riskovat znovu namocit, proste nekdy ta situace je takova, ze toho v ni moc udelat nemuzes.

ty budes chodit pod tarpem, ja radsi budu mit nepromokavy kalhoty. kazdej co mu vyhovuje.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Etheric » ned pro 27, 2020 9:37

Jj, někdo tahá nepropra, jinej to řeší operativně :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod apuka » ned pro 27, 2020 10:49

Etheric píše:-7 je teď, v noci má být zataženo a -2 ;)
Nepropro potáhneš zbytečně :D
Nevim, pokud Mawe jela/jede opravdu do Beskyd, jak chtela (uplne jsem to ted nesledoval), tak nevim, na co ses koukal jako predpoved, ale uz zitra muze byt i nad nulou, minimalne kousek pod hrebenem. Navic ma snezit, pozdeji i prset.

No a blato a promocena zem, co tam byt muze za dva dny lehkych mrazu rozhodne plne nepromrznou. Vsak se nechme prekvapit, jak dopadne.
Etheric píše:Jj, někdo tahá nepropra, jinej to řeší operativně :)
V tom mas pravdu, jen trochu jinak, nez myslis.
V Beskydech jsi z hrebene max. za dve hodky "v civilizaci". Takze v nejhorsim Te (mozna) nekdo muze dostat do nemocnice :wink:.

Se zakladanim ohne bych se nehral. Jednak by pro Tebe taky mohl nekdo prijit (se to nesmi a nekteri to nemaji radi :wink:) a jednak - i kdyz je ted na povrchu mokro a vlhko - stale je v lesich sucho dost na to, aby se mohl rozsirit.

Hlavne ale, pokud jsi typu jako Mawe, budes mit hodne velky problem jej vubec zalozit. Myslim ted ten problem se zimou a promrznutim (a se zdravim - znam ten problem, kdyz se dostanes do stavu toho promrznuti a neschopnosti zahrati, je pro Tebe shaneni dreva (a to jeste sucheho :((, resp. alespon brizy), zalozeni ohne a pod. problem ponekud velky. "Zahrati pohybem" pri pobihani v tom stavu moc nefunguje. A v pripade deste se jeste bude stale stav zhorsovat...

Osobne si myslim, ze pripadne problemy zpusobene zbytecnym nosenim nepromoku na zadech navic jsou prkotiny proti moznym problemum v pripade, ze by jej potrebovala a nemela. I pri sebeoperativnejsim reseni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Etheric » ned pro 27, 2020 11:02

Jak říkám, věc názoru ;)
Jde o to nezmoknout, někdo to dělá tak, že nosí nepropra, jinej se schová, další to řeší zase jinak... Každýmu co mu vyhovuje. Pro mě osobně je lepší případný déšť řešit operativně, než tahat nepropra. Nikdy jsem problém neměl, zato jsem potkal lidi, kteří byli mokří i s jejich nepropry. Ale ať si kdo chce co chce :)
Jiná věc by byla, když bych mel prostě trasu, kterou bych musel za daný čas ujít stůj co stůj, to bych si nepropro vršek vzal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Kennedy » ned pro 27, 2020 19:01

No já se právě vrátil z krátkýho výletu na Jizerky, nepromokavý kalhoty jsem neměl a nijak mi nechyběly. Co mi chybělo bylo silový pole a ovládání větru. :roll: Smrt přichází obvykle z jiných důvodů než mokrý lýtka...
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod mike » ned pro 27, 2020 20:43

Taky resim pripadny dest operativne. Oblecu si membranovou bundu a kalhoty a jdu dal ;-)

(ono se totiz v horach obvykle neni kam schovat a dest nekdy prichazi dost rychle)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod dudy » ned pro 27, 2020 21:00

No tvl, to je zase debata.
Začne chcát a ten, co má nepromokavý hadry, je mokrej a ten co je nemá, je operativně v pohodě...
A když začne foukat, tak si nevezmu větrovkou, ale operativně zalezu do závětří...
Když padne tma, tak operativně zavřu oči...
A když se ochladí tak z batohu odlehčeného za sto tisíc na minimum operativně vytáhnu tříkilovej svetr...

Ach jooo...

To zas bude pojeb...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Etheric » pon pro 28, 2020 9:50

Dudy opět dává mým slovům svoje významy a skládá celek dokupy z částí vytržených z kontextu ](*,)
Že tě to furt baví, měl bys mít už rozum ve svým věku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod dudy » pon pro 28, 2020 16:58

Omlouvám se, máš samozřejmě pravdu:

Nepropro hadry jsou pro blbečky, co si neumí poradit operativně.

Borci je nepotřebujou, ti se prostě zmoknout operativně nenechaj.
Dokonce nemají problém, zatímco lidé v nepromokavých hadrech jsou úplně mokří.

Jen mám pocit, že těch amatérů co se neumí operativně nenechat zmoknout a raději nosí věci proti dešti je asi 99%.
Včetně mě.
Jezdím do hor a to včetně asijských velehor přes třicet let, ale o takové úrovni umění přežít, že nezmoknu, protože se prostě nenechám, se mi ani nezdá.
Njn, neoperativní amatér.



Jo a synku, s těma hovnama o mém rozumu a věku, si dej pohov.
Taky ti nepíšu, že seš mladej a blbej i když bych moh bejt tvuj fotr.
Tak zkroť hormon.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod mike » pon pro 28, 2020 17:17

dudy píše:Nepropro hadry jsou pro blbečky, co si neumí poradit operativně.

:roll: vzdyt nic takovyho nepsal.

dudy píše:Jo a synku, s těma hovnama o mém rozumu a věku, si dej pohov.

Jak se do lesa vola... Hele, vy dva se evidentne nedomluvite a domluvit nemuzete, tak co kdybys ho proste nechal byt?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 29, 2020 17:47

jako jedna noc v zime, to si tak 1x - 2x za rok dam. blizko domu,par km, takovy ala mikroadventure, na sobe ppodvlikacky a gate, na spani jen sundam gate, ani neprevlikam triko...

18kg batoh de odnest dokonce 12 km, zlata aura v ni se to fakt nese pouzitelne, ale priznavam, tahat 30% vahy na zadecg je fakt na max 20km... kdyz je svetlo 8h... jako max. treba 25 mi pripada jako dobry scifi ale stan napul, jidlo ujedeny, hole v prackach... nos 15,5 kg se mi nevim proc zas vic nez 20 nepodarilo, ale deost me taky bolej holene (mozna ze tezky meindly).

je kolem 0, jela sem mimo hory - plan nesel moc menit. no... vecer zmrzlejma prackama stavet stan je des a rano ochota vstavat kazxtmy den klesa ja vubec nechapu treba sipku a sobb ze jefou do -30 a min a jako nevadi jim to :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod sobb » stř pro 30, 2020 22:22

Mawenzi píše:ja vubec nechapu treba sipku a sobb ze jefou do -30 a min a jako nevadi jim to :D
Je to úchylka! Bacha, ať si ji nepořídíš taky! :twisted: Jak nevadí? Nesnáším ranní vylízání ze spacáku, proč myslíš, že nemám v zimě problém spát 13 a více hodin denně? :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 31, 2020 5:32

taky zvladnu spat cca 10 -12h denne ale 1x tydne, mozna 2 noci po sobe ae 4 uz ne:D uz to balim a jedu dom, skaredou drzu sem hodila koleno o koren, neni to dobry a nechci se zase dorazit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod fps » čtv pro 31, 2020 10:37

jojo, čím větší mráz, tím hůř se vylézá ze spacáku, a tím déle to také vše trvá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 31, 2020 12:40

ja si nedovedu uplne predstavit ani -10, ted bylo porad.kolem.nuly a i mi tonstacilo.

sobb
diky za radu s navlekama kvuli bordelu do bot, to by me u vyssich fakt nenapadlo ze bude taky problem

jinak v dizkuzi o tlaceni meindl burnina do prstu zezhora sem vyresila takovyma zmekcovacima polstarkama pod to misto u prstu, co se navlikaj na prst, tak sem je jen vlozila mezi pobozky at se nehybou pri vyzouvani a fungovalo to v celku dobre, asi 3mm vysoka "pena" pres celou sirku nohy vepredu kolem prstu.

a ta aura je bozi, ale do toho bederaku se leze.fakt blbe
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod sobb » čtv pro 31, 2020 21:11

Sychravý, vlezlý vlhko při teplotách kolem nuly je přeci horší než mrazivé a suché počasí při mínus deseti.

Jak bylo? Bahno nebo zamrzlo? Dej nějaké fotky z výletu pro nás, pecivály :)
A co jsi progrca dělala na zemi, lovila zajíce? Co se stalo, uklouznutí na bahně, ledu nebo na tom bludném kořeni, co se Ti pak posmtil?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » pát led 1, 2021 8:15

par fotek pak nahodim...

ve zkratce - bylo krasne, pocasi v podstate kolem nuly, prvni den hodne fucelo ale zas slunicko hralo, v noci super misto v lese, a jenom -2,5°C v tropiku. druhej den uz skoro nefucelo a bylo zatazeno, takze i v noci pak bylo o dost tepleji a asi jen -1, a dalsi dny jasno, slunko, nadherne. Zem byla vicemene zamrzla, misty i lehkej poprasek snehu, tak akorat na pekny fotky, svitilo slunko. V jednom miste, kde asi slunko pralo od rana bylo trochu bahnivo, ale jinak v lese krasne zmrzla zem, pohodicka.

zakopla sem o bludnej koren. skobrtla sem nohou, druhou sem to chtela automaticky vybrat, reflex jak si date nohu rychle pod telo a vyberete skobrtnuti... no a pod tou nohou byl obri koren, takze noha sice chtela jit dopredu ale moc nemela kam :D v podstate sem hodila uplne paradniho placaka na zem, obe nohy zafixovany u sebe :D a koleno (nastesti to zdravy) to schytalo prakticky uplne stejne, jak pred 20 lety to spatny... takze jen doufam a modlim se... jeste si rozsekat bryle a porezat treba oblicej, to by to dokonalo ale nastesti celkem umim padat i kdyz to tak nevypada :D (a proto sem uz davno taky sundala reminky z holi... ted je to asi podruhe, co se to fakt hodilo)
Přílohy
m-IMG_0517.JPG
m-IMG_0432.JPG
m-IMG_0318.JPG
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod fps » pát led 1, 2021 11:20

sobb píše:Sychravý, vlezlý vlhko při teplotách kolem nuly je přeci horší než mrazivé a suché počasí při mínus deseti.

jojo, mám raději -30°C než "Sychravý, vlezlý vlhko při teplotách kolem nuly"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » pát led 1, 2021 11:29

akorat ze spacak s komfortem na -30 by pro me znamenal komfort spis -45 :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Bruca » pát led 1, 2021 12:01

Taky přidám fotku z včerejšího rajzovani po Velké javorine a okolí
A taky jsem se zrakvil :-))
Na ledu po cestě dolů ujely nohy, sice jsem to díky hůlkám jakžtakž ustal, ale celý ten ráz a mých 120 kilo schytalo stehno. Bolest jak sviň, zbylých 5 km na Kamennů bůdu jsem se plazil a tam mě naštěstí vyzvedli autem.
Ale teda je to zábavnější jak zlomený obratel pár let zpátky
Kosti, klouby dobré, modrina žádná, žádná hrčka, prostě jen bolest při dotyku a při pohybu. Sednout si je problém, včera byl problém i zvednout nohu, trošku jsem to protáhnul přes bolest a dneska nohu zvednu skoro do pravého úhlu.
Jen teda nevím, jestli mazat na pohotovost nebo se to rozchodi samo. Nějaký nápad? :-k
Přílohy
IMG_20201231_1603199.jpg
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » pát led 1, 2021 13:06

Bruca
krasna fotka! :)

tak se hoj, ja zvolila chladivy gel na tlumeni otoku, kostival, na vandru to bylo skvely, protoze sem zjistila, ze nemuzu ohnout nohu v koleni, ze to boli jak cert... no ze nejde zvedat nohu nad terenni nerovnosti nebo prelezt padlej strom... ale jit curat! :D

Ja teda vetsinou vsechno rozchazim sama, to mozna taky neni nej reseni, ale naznala sem, ze pokud se da rict, ze nedoslo k poskozeni kosti, tak to chce cas, mazani a odpocinek :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Bruca » pát led 1, 2021 21:29

Jj, hojit se budu. Teď jsem se (pro jistotu) vrátil z pohotovosti, zacáloval 90 kaček a víceméně se dozvěděl, že pro simulantenbande tam místo nemají. Prý OK, ledovat, šetřit.
Zpousta latinsky psaných slov, kterým nerozumím, ale prý poranění jiných a určených svalů a šlach v úrovni stehna :-))

Takže doma dorazíme starý ibalgin a pak prikoupime asi almiral.

A má drahá žena se ptá, jak jsi to curani teda řešila? :-))
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Pokec