Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod apuka » pát zář 25, 2020 13:33

apuka píše:No, ja nevidim duvod, proc bych mel odpovidat na nejake otazky, ktere se snazi odvest nit vlakna nekam uplne jinam, bo ani v nejmensim nesouvisi s tim, o cem se debatuje.
Takze vsem diky, ze jste až po tuto reakci toto odkloneni pekne potvrdili. Mike tim, ze pridal do nazvu vlakna "svoboda a odpovednost" obsah a smer puvodni debaty nezmenil, i kdyz se hodne snazil.
mike píše:v argumentacni nouzi nadava lidem do volu
Rad Ti tady ocituji Tva slova:
mike píše:/"je vul"/ je mineno obrazne, je to (v cestine) ustalene slovni spojeni

Ze jsem to naspal, bylo dano tim, co jsem k tomu jako zduvodneni napsal - vetsina toho, cos napsal a tvaril se, ze je to diskuze s tim, co jsem predtim psal ja byla o necem uplne jinem, velice silne si opakovane navozoval klamny dojem, ze ja jsem rekl, si myslim, atd. veci, co jsem nikdy ani nenaznacil, atd.

@slash1111: Neboj, pochopils to dobre. Naprosto jedno, jestli je tam "uz" nebo "znovu". "Hra" ma v prenesenem slova smyslu uplne stejny vyznam v cestine jako ve slovenstine (i v madarstine a vice-mene i anglictine). Takze ty vymluvy jsou zbytecne. Navic k vyrokum typu "neslusne chovani, kdy neodpovedel na otazku a misto toho sam polozil dalsi." bych si docela vyprosil, protoze podobna "hra" se v diskuzi mne s milou nebo mikem byvala vetsinou presne opacna - ja jsem se neco ptal (jako prvni) a oni opakovane "prehlidli" me otazky nebo odpovidali na neco jineho, hlavne kdyz ohlednu od nesmyslnych a nezodpovedatelnych recnickych otazek. Vlastne stejne jako tady - otazky naprosto mimo tema diskuze, navic o necem, co druhy ani nenaznacoval. (Ze nepochopi, ze veta, kterou jsem dal kurzivou, primo souvisi jako priklad s tou predchazejici a vytahnou to jako muj nazor nebo co, tak spise ukazuje na jejich zpusob a schopnost chapani textu. Moje chyba je jedine, ze jsem tam nedal i uvozovky - ale to uz by vyznelo trochu jinak.) No a i z tohoto duvodu mel jsem a mam stale duvod predpokladat, ze ano, mila tu ""hru" se mnou uz predtim delal tu "hru" ("neslusne chovani, kdy neodpovedel na otazku a misto toho sam polozil dalsi"). Mike sice ted primo nepsal, ze to uz nehraje, ale delal to same a to dost casto.

@mike: O argumentacnych faulech fakt radeji tady nic nepis. Pokud nevis, kam ten muj domnely mas zaradit, tak se nejdriv zamysli, precti vys. A hlavne prestan delat Ty jeden za druhym.

Ted na to fakt nemam cas, ale mozna pristi tyden si schvalne zkusim najit cas, abych Tve prispevky (ty myslene jako odpoved na muj) rozebral vetu za vetou. Jen nevim, jestli mam zarazovat the fauly podle antiky (Aristotela) nebo ceske moderny (Koukolika). Mam taky dojem, ze nektere z nich spadnou do vice kategorii najednou.
Tvuj nejvetsi argumentacni faul tady bylo me obvineni z argumentacniho faulu, ze "nekoho falesne obvinuji z argumentacniho faulu"... :twisted

To, ceho vseho jsi se dopoustel pri "argumentaci" se Stanim, radeji resit ani nebudu. Jenom tolik, ze Tys ho furt obvinoval o zanaseni emoci misto reacionalnych argumentu, ale ze Tvoje doslovna nenavist vuci HZS a slovenskym specifikam z Tvych prispevku doslova kricela, tos (zase) nejak taktne zamlcel. Pricemz tyto Tve emoce nebyly o nic mensi nez ty schovane ve Staniho prispevcich a - pri veskere ucte k Tvym schopnostem racionalne myslet a logicky argumentovat - tam nejakych racionalnych a logickych argumentu bylo velice poskrovne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod apuka » pát zář 25, 2020 13:48

Kjuba píše:Pokud to stavíš do role, že normální je nekouřit a povolením kuřáckých restaurací z toho děláme normu, tak pak ano. Ale s tím opravdu nemůžu souhlasit.
Jak jsem uz o tom psal, koreni vs. nekoureni neni na stejne urovni, to tak jednoduse nemuzes brat. Protoze to neni jen o samotnem koureni v hospode.

Kurak rozhodne omezuje svobodu nekuraku, dokonce kdyz bude kourit pouze v hospode. To neni jen o dymu, i kdyz, samozrejme nejvice tim. Ale z kuraka "ty cigarety" jsou citit i mimo hospodu, mnoha lidem to nici zivot a je omezuje hodne - sedel jsem v praci 2m vedle kuraka. I kdyz tam pres vikend nebyl, uz jen jeho zidle, na kterou si daval bundu byla tak presakla smradem (z koureni a kurackych hospod), ze bylo neprijemne dychat vzduch i kdyz tam furt bezela klima. Cloveka to drazdilo a kaslal - a to nejenom ja, ali i dalsi, co tam kolem sedeli. Ted si predstav, jake to bylo, kdyz tam sedel i on. Stejne je to v MHD, kdyz nastoupi kurak - mnoho lidi to fakt omezuje. To maji kvuli respektu kuraka vystoupit a cekat na dalsi spoj?

Jak bys resil v bytovem dome situaci, ze tam bydli jeden kurak, ktery kouri (klidne 20x za den) bud na svem balkone nebo pred vchodem. Jenze jakmile to takto udela, v bytech v rel. sirokem okoli (klidne dve patra a i sousedny vchod) ten dym a smrad naleze dovnitr, pokud maji otevrene okno. To oni maji by ohleduplny vuci kurakovi aby on si mohl uzit svou svobodu koureni tak, ze v parnem lete budou furt na strazi, kdy a kam pujde kourit a rychle zavirat okna? (Trochu silnejksi priklad je, kdyz bydlis v nekolikapodlaznym baraku, kde v prizemi je kuracka hospoda - s otevrenymi okny nebo vzduchotechnikou vytazeny dym ven na ulici, kde ten dym celou oteviraci dobu proudi do vsech oken vsechn bytu).

To jen priklady, ze to v tomto pripade neni fifty-fifty, dokonce ani s (ne)kurackymi hospodami, to fakt neni jen o volbe, kam si zajdes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 14:53

Tvl, při vší úctě, jsi naprosto militantní netolerantní sobec...
To že ti něco vadí, neznamená, že tě to omezuje.
Mě třeba vadí, když někdo smrdí potem, nebo je napajcovanej jako parfumerie, ale nebudu kvůli tomu brojit proti posilovnám nebo drogériím...
Serou mě hlučný motorky, zahulená hospoda, auta, paliči bordelu, magoři co v neděli řežou a cirkulárce, debilové co v sedm ráno řádí s křoviňákem, smrdící bezďáci, xenonový světlomety, haranti v hospodě, světelnej smog, blbci na horách, debilové v nížinách, neukáznění chodci, Babiš, cyklisti vedle sebe...
Vadí mi tisíce věcí, ale to neznamená, že mě omezují a že budu bojovat o jejich zákaz a tvrdit, že mě cesta v tramvaji vedle zpocenýho cvičikáře nebo připochcanýho děduly ohrožuje na životě.

A jestli tě rozkašle židle na které seděl kuřák, tak se nech vyšetřit.
To když vylezeš na frekventovanou ulici musíš jít rovnou do kómatu, ne?
Mám pocit, že žiješ na Ostravsku, že?
Zkus si nechat udělat rozbor vzduchu u vás před kanclem a rozbor vzduchu dva metry od kuřákovo židle...

Naprosto typická manipulace s těma svobodama jednoho a druhého...
Naposledy upravil dudy dne pát zář 25, 2020 14:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 25, 2020 14:58

Pokud to stavíš do role, že normální je nekouřit a povolením kuřáckých restaurací z toho děláme normu, tak pak ano. Ale s tím opravdu nemůžu souhlasit.


To píšeš ty ne já. Normu z toho udělala společnost a sami kuřáci v minulých desetiletích, ted se to obrací a kuřákům se to nelíbí. Vím o čem mluvím, jsem z rodiny, kde všichni kromě mě kouřili. Dřív si nikdo nebral pořádně servítky s tím jestli ti to vadí nebo to škodí tvému zdraví.

Apuka tu napsal pár věcí, co mu na kuřácích vadí, já k tomu přidám ze svého hlediska tu nejdůležitější a to je, že pasivní kouření má dle výzkumu špatný vliv na lidské zdraví a pravděpodobně zvedá riziko například rakoviny plic a dalších chorob. Za mě ochrana zdraví člověka je podle mě rozhodně výš, než právo si smět zapálit cigaretku kde chceš. Píšete tu, at necháme kuřákovi možnost si ničit zdraví někde o samotě, ale už nikdo nepíše, že kuřák ničí zdraví nekuřákovi. O samotě si ho ničit mohou stále, například u sebe doma nebo na vlastní zahradě. O zvýšení ceny zdravotního pojištění se už mluvilo, dále se také někde uvažuje, že by kuřáci měli delší pracovní dobu než nekuřáci, někteří totiž chodí na cigáro skoro každou hodinu.

Tahle debata je ale úplně bezpředmětná, jelikož je zde zakázáno kouřit v restauracích. Ani žádnými argumenty nezměníš můj názor na tuhle věc. Já jsem totiž nekuřák a tak, jak je to ted nastaveno, mě to vyhovuje.

Fakt je tohle úplně mimo a sklouzlo to přesně tam, jak jsem psal a myslel, že to sklouzne. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 15:01

Pierre111 píše:...Za mě ochrana zdraví člověka je podle mě rozhodně výš, než právo si smět zapálit cigaretku kde chceš...


Kdo tu někde psal o kouření kde chceš?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 25, 2020 15:08

Bavili jsme se o kouření v hospodě, měl jsem tedy na mysli, hlavně hospodu, restauraci, kavárnu atd. U lékaře, v nemocnici nebo ve školce je to naštěstí zakázáno už dlouho, nicméně myslím, že i na těchto místech se to možná dřív smělo.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 15:13

Ale myslím, že to OT o kouření doceůla jasně ilustrovalo to, nač jsem upozorňoval u nadužívání toho citátu o svobodách.
Někteří jedinci totiž považují za startovní bod rozhodování o svobodě druhého svůj názor a pohled na věc.
V tomhle úhlu pohledu až se stane ředitelem TANAP někdo, komu se nezamlouvá třeba sólo lezení, nebo skialpy a nepovažuje to za standardní, tak to prostě zakáže a bude...

Ale tenhle aspekt by tam vůbec být neměl.
Ano omezit aktivity, které prokazatelně ohrožují přírodu, nebo životy návštěvníků, ale ne to, co se vymyká normám, protože pak je třeba stanovit ty normy a to třeba Pierre111 předvedl excelentně...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod mike » pát zář 25, 2020 15:14

TVL, ja, celozivotni nekurak, kteremu ten smrad fakt vadi, mam po precteni apukova prispvku chut zacit kourit #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 15:14

Pierre111 píše:Bavili jsme se o kouření v hospodě, měl jsem tedy na mysli, hlavně hospodu, restauraci, kavárnu atd. U lékaře, v nemocnici nebo ve školce je to naštěstí zakázáno už dlouho, nicméně myslím, že i na těchto místech se to možná dřív smělo.


Ne!
Bavili jsme se o existenci kuřáckých i nekuřáckých hospod, jakožto kompromisu.
"Kdekoliv" je tvoje fabulace (taková apukovina)...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 25, 2020 15:28

Ale myslím, že to OT o kouření doceůla jasně ilustrovalo to, nač jsem upozorňoval u nadužívání toho citátu o svobodách.


Ano to máš pravdu a uznal jsem to už dřív.

Někteří jedinci totiž považují za startovní bod rozhodování o svobodě druhého svůj názor a pohled na věc.


Přesně tak a dělají to obě strany sporu o kouření. ;)

V tomhle úhlu pohledu až se stane ředitelem TANAP někdo, komu se nezamlouvá třeba sólo lezení, nebo skialpy a nepovažuje to za standardní, tak to prostě zakáže a bude...


Mícháš jablka a hruškami a na víc jdeš do extrému.

protože pak je třeba stanovit ty normy a to třeba Pierre111 předvedl excelentně...


Já tu napsal svůj názor, evidentně tu někdo má názor jiný, což je v pohodě. Nicméně tohle si ani nezaslouží komentář :).

Ty jsi kuřák Dudy ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Kjuba » pát zář 25, 2020 15:36

No co na to říct. Viz. Dudy výše. Já mám pocit, že asi nepíšu česky. Jinak si to neumím vysvětlit.

Já jsem taky z rodiny, kde se kouřilo a já nikdy nekouřil. Taky mi to takto vyhovuje, že jsou všechny hospody nekuřácký. Ale to, že mi to vyhovuje kurva neznamená, že je to tak správně. Cítíš ten rozdíl?

Jinak přesvědčovat jsem Tě neměl v úmyslu. Od samého začátku je mi jasné, že kuřáky nemáš rád a kouření považuješ za špatné, nežádoucí.... Jen prostě diskutujeme.

Co mi vadí, je to, že se lidi neumějí oprostit od osobních animozit vůči něčemu co jim nevyhovuje (kouření v tomto případě) ve prospěch toho, aby byli spokojení všichni (tedy i kuřáci). Jinak řečeno sobectví, jak už uvedl dudy.

Btw. téma jestli je normální kouřit nebo nekouřit raději nebudu ani začínat. Ale jsem si jistý, že lidi hulili, popíjeli, žvýkali, inhalovali a já nevím co ještě tisíce možná desetitisíce let zpátky. Lidi si totiž dobrovolně poškozovali zdraví vždycky...

V rámci novodobého pohledu na poškozování svého zdraví a zdraví našich spoluobčanů navrhuji zakázat podávání alkoholických nápojů nejen v hospodách, ale všeobecně.

Ničí to zdraví konzumentů, dělá to z lidí závisláky, rozvrací to rodiny, zapříčiňuje to domácí násilí. To je ale zlý, nepěkná věc....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod apuka » pát zář 25, 2020 15:38

dudy píše:To že ti něco vadí, neznamená, že tě to omezuje.
Dudsy, jenze v tomto pripade (nejenom mne) to vadilo, protoze to nicilo zdravi. Jo, byl to jediny takovy clovek, s kterym jsem pracoval, pricemz stale mam mezi kolegy spoustu kuraku a nevadi mi. Takze ten priklad s nim byl extremni, ale on, i kdyz az tak extremne moc nekouril, travil hodne casu v zacouzenych pajzlech. A ver tomu, ze z toho cigaretoveho dymu se hodne toho usadi na obleceni a z obleceni na spravne ocalounene zidli. Vsak taky kdyz odesel z prace, tu zidli nikdo nechtel, az jej vyhodili.)

Je to uplne jedno jestli mam nejaky zdravotni problem nebo ne, mne to drazdilo tim, ze z te zidli poletoval mikroprach (a ten me drazdi, at je z cehokoliv). Ale asi vis, ze je spousta lidi, kteri jsou na ten cigaretovy dym, resp. castice z nej hodne citlivy nebo alergicky, kterym to primo ohrozuje zdravi. A prave proto jsem psal, ze nemuzes rict, ze kurak a nekurak se mohou domluvit ohledne "svych svobod" - ale jakmile to neni bud uplne mimo civilizace a lidi nebo s uplne vyfiltrovanym vzduchem, tak kurak vzdy ohrozuje (a omezuje svobodu) dalsi lidi, zato nekurak zadneho kuraka nekourenim nikdy.

Jenze to je to, co jsem psal, ze ""moje svoboda konci tam, kde narusi svobodu nekoho/neceho jineho" - to neni omezene na domluvu dvou lidi, ale o mne a o vsech (a nejenom lidi) kolem, kterych se to nejak dotykat muze.

BTW, nikdy jsem nebrojil za zakazani koureni v hospodach, dokonce jsem v zivote nepresvedcoval nikoho, ze ma prestat kourit. Max. jsem nekomu rekl svuj nazor - pokud se na nej zeptal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 25, 2020 15:45

Já jsem taky z rodiny, kde se kouřilo a já nikdy nekouřil. Taky mi to takto vyhovuje, že jsou všechny hospody nekuřácký. Ale to, že mi to vyhovuje kurva neznamená, že je to tak správně. Cítíš ten rozdíl?


Cítím ten rozdíl a stejně si myslím, že to je správně.

Od samého začátku je mi jasné, že kuřáky nemáš rád a kouření považuješ za špatné, nežádoucí.... Jen prostě diskutujeme.


Nemám nerad kuřáky, spousta mých kamarádů kouří. Nemám rád pouze kouření. To je rozdíl.

Co mi vadí, je to, že se lidi neumějí oprostit od osobních animozit vůči něčemu co jim nevyhovuje (kouření v tomto případě) ve prospěch toho, aby byli spokojení všichni (tedy i kuřáci). Jinak řečeno sobectví, jak už uvedl dudy.


Opět utopie. Nikdy nebudou všichni spokojeni. Když zavřeš do jedné místnosti kuřáka a nekuřáka (mě) :D, tak postupem času jeden z nás nebude spokojený. Já už svůj návrh řešení napsal.

Hmm s tím alkoholem máš pravdu :D.
Naposledy upravil Pierre111 dne pát zář 25, 2020 15:49, celkově upraveno 1
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 15:48

apuka píše:Dudsy, jenze v tomto pripade (nejenom mne) to vadilo, protoze to nicilo zdravi.


Takže tobě ničila zdraví smrdutá sesle...
Tak jo...


apuka píše:...mne to drazdilo tim, ze z te zidli poletoval mikroprach (a ten me drazdi, at je z cehokoliv).


A ten z židle nekuřáka, jak známo, nepoletuje...


apuka píše:...Ale asi vis, ze je spousta lidi, kteri jsou na ten cigaretovy dym, resp. castice z nej hodne citlivy nebo alergicky, kterym to primo ohrozuje zdravi...


Ne nevím!
Nevím o nikom, koho by přímo ohrožovaly na zdraví částice uvolněné z kuřákovo židle (bundy, oblečení etc.).


Končím.
Tohle fakt moc...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 15:56

Pierre111 píše:...Když zavřeš do jedné místnosti kuřáka a nekuřáka (mě) :D, tak postupem času jeden z nás nebude spokojený. Já už svůj návrh řešení napsal...


A proč se chceš nechat zavřít s kuřákerm do jedné místnosti?
Tady byla řeč o tom, že zavřeme kuřáka do jedné místnosti (kuřácké hospody) a tebe do druhé.
Což ale, podle tebe, řešení není.
Tvé řešení je, že kuřák musí být v místnosti s tebou a ty mu ve své místnosti povolíš budku na hulení.

A to, jestli jsem nebo nejsem kuřák, je naprosto irelevantní.
Mysli si co chceš.
Jednou jsem se pustil do debaty pod článkem o nějakém popírači holokaustu.
Trvalo to asi pět minut, než se mě někdo zeptal, jestli jsem Žid.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 16:05

Jo a jasně jsem psal, že kouření byl jen příklad, že jsem mohl použít třeba koronaopatření nebo reflexní prvky...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Kjuba » pát zář 25, 2020 16:14

Pierre111 píše:Nemám nerad kuřáky, spousta mých kamarádů kouří. Nemám rád pouze kouření. To je rozdíl.


Jo, pardon. To rozdíl samozřejmě je. Měl jsem napsat kouření a ne kuřáky.

Opět utopie. Nikdy nebudou všichni spokojeni. Když zavřeš do jedné místnosti kuřáka a nekuřáka (mě) :D, tak postupem času jeden z nás nebude spokojený....


To je pravda. V tomto modelovém případu bude opravdu jeden nespokojený. A je nad slunce jasné, že v takovém případě je potřeba dát přednost nekuřákovi. To je snad jasné.

Ale ty jsi svým řešením odebral možnost všem kuřákům ve všech restauracích. Tedy i v případě, že se v hospodě budou nacházet jen kuřáci nebo lidi, kterým to nevadí. Přesto si nemohou zapálit. Protože by se mohl najít někdo, komu by to mohlo vadit.

Hmm s tím alkoholem máš pravdu :D.


No tím jsem si byl, v Tvém případě, naprosto jistý. A jsem ochoten připustit, že tenhle svět se už zbláznil natolik, že se toho možná dožiju.

No tahle diskuze mi bohužel potvrzuje, to, co jsem si myslel. Spousta lidí poslední dobou v principu uvažuje podobně jako ty. I v jiných věcech. Nevím proč (pokrokem bych to nenazval). Podle mě je to hodně nebezpečná věc a jsem si celkem jistý, že se nám všem tenhle způsob uvažování hodně nevyplatí. Jako ne jenom mě, ale i Tobě.... No snad se mýlím.
Naposledy upravil Kjuba dne pát zář 25, 2020 16:20, celkově upraveno 2
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 25, 2020 16:18

Tvé řešení je, že kuřák musí být v místnosti s tebou a ty mu ve své místnosti povolíš budku na hulení.


Psal jsem, že pokud na to budou prostory bude tam kuřárna, to znamená oddělená místnost pro kuřáky, když si chtějí odskočit na cigáro, aby nemuseli před hospodu. Abych předešel otázce, pokud tam ty prostory nebudou je hospoda nekuřácká. Tot můj názor.

Dřív to občas bývalo tak, že část místnosti většinou někde vzadu byla označena jako nekuřácké stoly, když jsi si chtěl objednat musel jsi přes kuřáckou část, stejně tak když jsi chtěl jít na záchod. To ale nebylo dobré řešení.

Je docela zajímavý, že dost mých kamarádů, co kouří, ten zákaz chápe a dokonce schvaluje. Prý je fajn, když přijdou domu a celý nesmrdí kouřem. Dokonce prý může říct manželce, že se zdržel v práci a ne že šel na dvě piva s kamarády :D. Tady na foru je zdá se, ale spousta nekuřáků, co bojují zá práva kuřáků, moci kouřit v hospodě. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Kjuba » pát zář 25, 2020 16:24

Pierre111 píše:Tady na foru je zdá se, ale spousta nekuřáků, co bojují zá práva kuřáků, moci kouřit v hospodě. :D


Ne, tady na fóru jsou přesně 3 diskutující, kteří víceméně tvrdí, že svět svázaný restrikcema a omezeníma i tam, kde nejsou nutná, nutně směřuje do prdele. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 25, 2020 16:27

Jo a jasně jsem psal, že kouření byl jen příklad, že jsem mohl použít třeba koronaopatření nebo reflexní prvky...


Souhlas už asi potřetí.

Debata o korona opatřeních by byla taky velmi zajímavá si myslím. :D Taky by jste hájili právo nenosit roušku na veřejných místech s tím, že jako mám právo si kurvit vlastní zdraví ? :D Raději asi neodpovídejte, jinak se nám tu rozhoří další debata.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 25, 2020 16:31

Ne, tady na fóru jsou přesně 3 diskutující, kteří víceméně tvrdí, že svět svázaný restrikcema a omezeníma i tam, kde nejsou nutná, nutně směřuje do prdele.


Chyba je v tom, že ty se na to koukáš obecně, já se bavím o konkrétním příkladu, který jsem tady jako první neuvedl. Věci se nedají donekonečna zobecňovat ale často je nutné posuzovat každou zvlášť, ikdyž je to náročné a zdlouhavé. To jestli jsou nebo nejsou zde potřeba nějaký restrikce je právě o tý debatě. Já si myslím, že bohužel jsou nutné, ty si myslíš, že ne. Každopádně ty restrikce tady jsou, tedy asi mají nějaký důvod. Jaký ? Nebo že by to byla nějaká nekuřácká lobby ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Kjuba » pát zář 25, 2020 16:36

Ne, neboj. Do toho nejdu. Mám pud sebezáchovy a i vzhledem k mé profesi by to nebylo fér..... :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 16:37

Pierre111 píše:Psal jsem, že pokud na to budou prostory bude tam kuřárna, to znamená oddělená místnost pro kuřáky, když si chtějí odskočit na cigáro, aby nemuseli před hospodu.


Pierre111 píše:...Například u kouření já vidím kompromis třeba takto " všechny restaurace nekuřácké, ale je přípustné mít oddělenou místnost jako kuřárnu"...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 25, 2020 16:41

Vidíš Dudy, že jsem nekecal a jak pěkně jsi to našel. Nebo tam někde vidíš :
budku na hulení
? :D

Kjuba jsi lékař ? :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod mila6032 » pát zář 25, 2020 17:04

Ty jo, apuka se definitivně zcvoknul. To je zase výlev. Mně je ho až líto.
https://youtu.be/hcsT1kCCQ2s

Ne, tady na fóru jsou přesně 3 diskutující, kteří víceméně tvrdí, že svět svázaný restrikcema a omezeníma i tam, kde nejsou nutná, nutně směřuje do prdele.

Čtyři.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 17:13

Nadto mé přirovnání ukázalo na prvotní podstatu debaty a sic na fakt, že pro mnoho lidí je normálním řešením situace zpřísnění restrikcí.

A to u kouření došlo k plošnému zákazu poté, co se počet kuřáků dramaticky snížil a počet nekuřáckých hospod začal převyšovat počet těch kuřáckých.
Takže ve světle toho, že, narozdíl od kouření, v horách opravdu došlo k navýšení návštěvnosti a ruku v ruce s tím i úrazovosti, můžeme být vlastně rádi, že nás do nich, v rámci ochrany našeho zdraví, ještě vůbec pouštějí...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod mike » pát zář 25, 2020 18:20

mila6032 píše:Já bych to hnal až do Štrasburku.

To, cos psal, je velmi presvedcive, ale nemuzu to udelat. Pri cteni dnesnich apukovych reakci mne totiz napadla hrozna vec. On by si pri sve pyse nevzal advokata a hajil by se sam. A to by mohlo dopadnout jen jedinym zpusobem. Dostal by trest smrti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod Kjuba » pát zář 25, 2020 19:13

@mila6032 No vidíš. Na Tebe jsem úplně zapomněl. Ale ty jsi v tomhle vlákně zatím moc nediskutoval....

Ale jasně, z Tvého psaného projevu není těžké odhadnout, že patříš do klubu... :-).

Jen by mě zajímalo. Ty s právním vzděláním máš k tomu blízko. Myslím, že tohle řešili už ve starém Římě, ne? Možná dřív. A jistě jste o tomhle věčném schizmatu mezi max. svobodou s minimálními restrikcemi a potřebou společnost regulovat a "chránit" diskutovali.

Jmenuje se to nějak? Jaký to mělo vývoj v čase, popřípadě "vyřešil" to někdy někdo? Asi ne, co? Stačí třeba 3ma větama. Jestli tady neobjevujeme kolo.....

Díky
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod dudy » pát zář 25, 2020 19:16

mike píše:TVL, ja, celozivotni nekurak, kteremu ten smrad fakt vadi, mam po precteni apukova prispvku chut zacit kourit #-o :twisted:


Na to nemusíš začít kouřit.
Stačí koupit jetou židli z hospody...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovky, bezpecnost v horach, svoboda a odpovednost

Příspěvekod mike » pát zář 25, 2020 19:18

Kjuba píše:Taky mi to takto vyhovuje, že jsou všechny hospody nekuřácký. Ale to, že mi to vyhovuje kurva neznamená, že je to tak správně.

Mam to uplne stejne.

Kjuba píše:Co mi vadí, je to, že se lidi neumějí oprostit od osobních animozit vůči něčemu co jim nevyhovuje (kouření v tomto případě) ve prospěch toho, aby byli spokojení všichni (tedy i kuřáci). Jinak řečeno sobectví, jak už uvedl dudy.

Mne taky, akorat si nemyslim, ze je to vzdycky sobectvi. Spis neschopnost podivat se na problem z druhe strany a vyloucit z nej osobni preference. Ja se bojim, a letosek (debaty o covidu v mainstreamu) mne v tom hodne utvrdil, ze spousta lidi je proste tak blbych, ze toho vubec neni schopna (nemluvim o nikom tady, prosim). A pak je to jak popisovat slepemu barvy.

dudy píše:Jo a jasně jsem psal, že kouření byl jen příklad, že jsem mohl použít třeba koronaopatření nebo reflexní prvky...

Koureni je bohuzel extremni pripad, protoze tam je konsensus skoro nemozny. Mas dve strany, ktere se nedokazou vzit, a tedy ani pochopit, do te druhe. Na jedne strane je zavislost, fyzicka i psychicka, kdy proste tu cigaretu potrebuje. Na druhe zas odpor a nepochopeni, proc neco tak hnusneho delaji a otravuji je s tim.

Koronaopatreni resp. rousky uz jsou mozna dneska srovnatelne, ale myslim resp. doufam, ze ne tady. A reflexni prvky by bylo aspon kam presunout ;-) Tady mam dilema. Mam to odsunout do separatniho vlakna? Normalne bych ted uz nevahal, ale bojim se, ze by tim jednak vznikla nekonecna diskuse a jednak by to sem mohlo pritahnout militanty z obou taboru, ktere jinak outdoor nezajima...

Pierre111 píše:Debata o korona opatřeních by byla taky velmi zajímavá si myslím. :D Taky by jste hájili právo nenosit roušku na veřejných místech s tím, že jako mám právo si kurvit vlastní zdraví ? :D Raději asi neodpovídejte, jinak se nám tu rozhoří další debata.

Svuj nazor jsem nahodou napsal v tehle debate uz napsal nekde o par stranek vys a mozna te prekvapi ;-) Vidim to jako uplne jiny pripad, nez koureni.

dudy píše:A to u kouření došlo k plošnému zákazu poté, co se počet kuřáků dramaticky snížil a počet nekuřáckých hospod začal převyšovat počet těch kuřáckých.

Coz je naprosto logicke, protoze slo o politicke rozhodnuti a takove se delaji az kdyz je jim verejnost naklonena. Jedna z motivaci bylo "vsude na zapade uz to maji, prece nebudeme vypadat jako vychodni buranov". Pokud za tim byla i hlubsi strategicka uvaha, ze chceme dosahnout toho, aby dalsim generacim uz koureni normalni nepripadalo a casem se stahlo na okraj spolecnosti, jako ostatni drogy, tak mi to pripada v principu spravne (ale hajit to nechci). Samozrejme s tim, ze vuci soucasne generaci kuraku to nespravedlive je a ze to melo nektere neprijemne a necekane vedlejsi efekty (vecerni Praha, spousta kuraku na ulici pred hospodama a silne zhorseni stavu pro ty, co tam bydli).

Kjuba píše:Btw. téma jestli je normální kouřit nebo nekouřit raději nebudu ani začínat. Ale jsem si jistý, že lidi hulili, popíjeli, žvýkali, inhalovali a já nevím co ještě tisíce možná desetitisíce let zpátky. Lidi si totiž dobrovolně poškozovali zdraví vždycky...

Urcite, ale koureni je vyjimecne v tom, ze ostatni obtezuje nebo dokonce ohrozuje uz behem konzumace. Kdyby si kuraci na sebe lepili nikotikove naplasti, tak to nikomu krome apuky nevadi. Z meho pohledu vubec nejde o poskozovani vlastniho zdravi, to nakonec delaji nejakym zpusobem snad vsichni, ale o ty neprijemne vedlejsi efekty.

dudy píše:Stačí koupit jetou židli z hospody...

A zajit si na lobotomii ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec