Hyčhajkrem proti své vůli

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod pohledvenkova » pon lis 18, 2019 13:20

Zdravím. Rád bych probral jednu potíž, se kterou se určitě setkala řada z vás. Řada turistických tras vede alespoň částečně po silnici. Občas (1x do roka) se mně stane, že zastaví auto a řidič nabízí svezení. Samozřejmě nestopuji. Tím mě dostane do rozpaků, jak co nejslušněji odmítnout a zároveň řidiče neodradit od příštího dobrodiní pro někoho, kdo odvoz bude skutečně potřebovat. Nezištná ochota je v dnešní prašivé době vzácná komodita, kterou je nutno podporovat. Co s tím? Napadlo mě, že bych si pro tyto případy pořídil pár drobných - například reklamních - suvenýrů, řidiči poděkoval za ochotu, omluvil se a věnoval mu drobnou pozornost. Jednou za rok mě to nezruinuje. Co vy na to? Dík. :?
pohledvenkova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 7, 2019 10:19

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod Stani » pon lis 18, 2019 17:48

Veď normálne napíš po česky, aké hyčhajkre...bože :roll:

Myslím, že si robíš zbytočné starosti vďačnosti. Stačí vysvetliť, že nestopuješ a jednoduché konštatovanie s úsmevom "Ale aj tak ďakujem za ochotu" má stále efekt, ako ešte rozdávať somariny navyše a vláčiť ich zo sebou, aby boli vždy po ruke. Veď on ti zastavil, lebo chcel.

Potom sa môže touto výchovou stávať: Aha, takže nechcete zviesť, dobre, ale nejaký reklamný predmet bude... nie? Nič nemáte? To čo sú dnes za ľudia :D
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod mike » pon lis 18, 2019 18:49

Asi tak. Taky by se mozna temto situacim dalo predejit zmenou satniku. Vyhnout se minisuknim, hlubokym vystrihum, botam na vysokem podpatku... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod tsunami » pon lis 18, 2019 19:13

Určitě by pomohlo to co píše mike. Mě třeba nikdy nikdo nezastavuje i když stopuju a ty věci nenosím, tak to bude tím. Nebo tím že se mě bojí :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod mike » pon lis 18, 2019 19:21

Boji se, ze jim prevratis auto ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod apuka » pon lis 18, 2019 21:21

pohledvenkova píše:bych probral jednu potíž, se kterou se určitě setkala řada z vás...Občas (1x do roka) se mně stane, že zastaví auto a řidič nabízí svezení. Samozřejmě nestopuji.
Teda nevim, mne od mala skoro nikdy nikdo nezastavil, i kdyz jsem se snazil stopovat na rel. plne hlavni silnici (dostatecne siroka a rovna cesta, siroky odstavny pas), jsem nakonec doslapal pesky po silnici do "vedlejsiho mesta" (cca. 10 km), co jsem tam nekolikrat sel (autobus a vlak mely "okno"). Zastavil se mi jednou jeden clovek, asi pul km pred cilem, kdy jsem uz davno rezignoval a nestopoval...

Jo, a jednom nam cele rodine, tehdy jeste s asi osmiletym synem zastavil nekde v hlubokem lese pod Velkou Cantoriji konsky povoz se drevem a dvema chlapkama vypadajicimi jako krizenci nejhorsich bezdomovcu v OV (a to je co rict) a stokorunovych najemnych vrahu z nadrazni hospody. Uz za sera, nekolik kilometru kolem nikde nikdo... Nakonec se z jednoho vyklubal nas davnejsi soused, jen uz "ponekud" zarostly... Aůe odvezl nas tech asi 6 km, takze jsme stihli jeste pred uplnou tmou najit auto nekde pod stromem.

Jinak fakt se tim netrap, s usmevem podekuj a rekni, ze si to moc vazis, ale za prave jen prechazis z jednoho lesa/pole do/na druhy/-e... Zaprej mu hezky den a at se mu dari - a myslim si, ze bude mnohem vice rad nez kdyby dostal nejakou (pro nej mozna) pitomost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16579
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod mike » úte lis 19, 2019 0:18

Divne, mne stavi uplne v pohode, ale vetsinou stopuju v Rakousku v horach, tam je to prvni nebo druhe auto. U nas moc ne, ale kdyz uz na to dojde, tak to funguje. Akorat se to musi stihnout do tmy, pak uz ne a ani v tom Rakousku. Sam od sebe mi parkrat nekdo zastavil, vzpominam si jednou prave za tmy v Rakousku, prselo, provoz byl minimalni, prvnich par aut nezastavilo, a tak jsem rezignoval a najednou jeden sam od sebe.

Nestavi na Slovensku, parkrat jsem prosel celou Vratnou az do Terchove, aut neprojelo malo a nic. Pravda, vetsinou to bylo po tme, ale tam je zas jasne, ze jde o turistu.

Jinak uz jsem se naucil, ze veci "seslane shury" se nemaji odmitat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 19, 2019 14:00

ja teda furt nevim, co je ten hychajkr, tak me snad navedete spravnym smerem :D

Jinak ja teda stopovala asi 2x, uz daaaavno, to jeste neexistova idos.cz :D a v obou pripadech OK, i tu v cr, proste lidi sou celkem hodny, i kdyz pulka jich sou hajzlici, porad mame druhou pulku... ale fakt se mi tak jednou za rok stane, ze mi nekdo zastavi, kdyz jdu po silnici, ze me (nas) hodi... jednou mi dokonce zastavil autobus mezi zastavkama :D:D

takze vzdycky jen s usmevem podekuju, nemyslim, ze by to dobrovolniky odradilo od podobnych nezistnych akci... a zas muz takhle casto zastavuje lidem, i kdyz nestopuji, proste nabidne a kdyz nic, tak proste nic. Nema to vliv na ochotu zastavit priste. jednou takhle v noci vezl pana, co mu ujel vlak - jel z divadla, tak sem dostala k obedu domaci salat, pac to pan vezl hlavni baletce ale asi ji to nepredal :D (no a ted si nepamatuje, v jaky dedine pan bydlel, a komu ma vratit krabicku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod mike » úte lis 19, 2019 15:44

Necetla jsi The Hitchhiker's Guide to the Galaxy?

Stoparem proti sve vuli by asi nebylo tak cool ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 19, 2019 16:13

moje anglictina neni natolik dobra, abych si to nejak spojila, kdyz to slovo asi ani v originale neznam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod pohledvenkova » stř lis 20, 2019 18:23

Děkuji za odpovědi. Pro uživatele Stani - köszönöm szépen, barátom.
pohledvenkova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 7, 2019 10:19

Re: Hyčhajkrem proti své vůli

Příspěvekod Stani » stř lis 20, 2019 19:35

To nemuselo byť :D . Ale aj tak - fenk ju za tento post autdór fóra.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16


Zpět na Pokec