Hadka z vlakna o stanech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hadka z vlakna o stanech

Příspěvekod Fenri » úte čer 4, 2019 20:09

Odtrzeno odtud. mike

@Mike - tak si to, prosím, přečti.
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 20:42

Fenri píše:@Mike - tak si to, prosím, přečti.

OK, ac nerad jsem to udelal. Stany mne moc nezajimaji, nevyznam se v nich a technickou cast neposoudim. Debata se zbytecne vyhrotila na obou stranach, jen FK se ji snazil mirnit. Vim, ze je horko, ale tohle bylo fakt zbytecne. Nevidim ani jednoho idiota, ale vidim syndrom elektronicke komunikace. Kdybyste se bavili face to face, tak na tohle nedojde. Berte prosim v uvahu, ze na druhe strane obrazovky sedi taky clovek, ktery je omylny a ma sve emoce. Ktere se bohuzel pres obrazovku blbe vnimaji a pak se situace takhle zbytecne vyhroti. Je dobre tomu predchazet, zvlast u lidi, co se jeste neznaji. To tady byl myslim hlavni problem. Lidi, co jsou tu dyl uz vedi, co od sebe ocekavat a podle toho reaguji. No a pak prijde nekdo novy s pomerne silnym a lehce kontroverznim nazorem a pak z toho vznikne takova debata. Nic proti ni, jen to fakt chce tlumit vasne. Ono se to vstreba, nejsi prvni ani posledni. Jen se prosim snaz oprostit od osobnich vypadu, pro ostatni to samozrejme plati taky. Diky.

BTW, osobne mi prijde narceni z lhani vyrazne silnejsi, nez z trolleni, v podstate na urovni toho curaka a idiota. K tomu uz musi byt celkem silny duvod a ten tady IMO nebyl. V podobnych debatach je lepsi implicitne predpokladat, ze se nekdo spletl nebo je spatne informovan. Dokud se neprokaze opak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » úte čer 4, 2019 20:52

@mitau - vřelé díky. Přesně jak píšeš. Jenže podle logiky éterického krasoducha dělá Deuter batohy z tašek od IKEA. Protože je jasné, že pokud mu v jednom případě nesedí údaj (nebo dotyčný nepochopil metodiku), tak lže úplně ve všem. Jenže co chtít od člověka, jehož intelektuálním maximem je hulákání o idiotech a ču*ácích. Zřejme je to jeho ventilace ze stresu, že problematice rozumí jak koza petželi, ale rád by se zapojil mezi dospělé. ](*,)

Osobně jsem se setkal s řadou nepřesných údajů ve specifikaci i u špičkových výrobců. Savottu jsem zmiňoval, u Deutera Foxe také neseděla udávaná délka zad, z jiného soudku třeba Colt se ne úplně trefil s váhou své M4 apod. Prostě pokud člověk bazíruje na přesné hodnotě parametru, je dobré si to vyzkoušet, nebo se zeptat. Pokud ovšem nenarazí na člena sekty...

Popravdě kdybych nechtěl, aby se dětem líbil výlet do Karelie (hlavně v kontexu muchniček a komárů), na nějaký stan bych se vyprdnul. Kromě zimních horolezců jsou stany jen pro sračky májový :D :wink:

Z MSR začínám mít podobný pocit jako z (ideálně černého vytuněného) BMW. Výrobek to sám o sobě není špatný, naopak, ale ti uživatelé...
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 21:05

:roll: proc ja se vubec snazim...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » úte čer 4, 2019 21:08

@Mike - s osobními výpady jsem opravdu nezačal a když mě kolega začínal nazývat idiotem a králem čuráků, aniž bych ho předtím jakkoli verbálně inzultoval, tak jsem s ním přestal komunikovat. Co víc mám dělat? Jen jsem mu dokázal, že nemluví pravdu a celé jsem to ozdrojoval (opakovaně).
A pokud někdo vědomě píše nepravdu a není to neúmyslná chyba, tak se to nazývá jak? Mě učili, že lež a opravdu bych neměl problém to E. říct face to face. Ale docela pochybuji, že by si on troufl na ty svoje idioty a čuráky ve stejné situaci.
Hele, omlouvám se, pokud píšu moc nepokrytecky, prostě dělám v exaktních oborech a zajímají mě exaktní údaje a data. A pokud na mě někdo začne vytahovat nějaké pocity, kterými chce vyvracet fakta, tak nemám problém to říct. Snad to tu není Betynka. Je fakt, že to ču*ákování mě zarazilo, ale tuhle hru jaksi nehraju.
A popravdě ani moc nechápu, co je konkrétně na mých názorech kontroverzního. Je to tady politicko-korektní sekta, kde se o některých věcech nemluví a nepochybuje, nebo se tu dá bavit nad fakty? Jestli je to sekta, kde se o některých věcech nepochybuje a nediskutuje fajn, nemám s tím problém, respektuji to a není to můj web, ale dejte si to do záhlaví. Ušetříte si práci a prudiče s daty a prudičům ušetříte čas a půjdou shánět informace jinam. Win-win. Ale spíš jsem měl pocit, že se tu dá bavit o faktech a ne dojmech a konstrukcích typu "u jednoho výrobku jim nesedí váha, proto u jiného lžou o materiálu".

Kde je kontroverze? Kudla, to mám s prohlížečem, kde je v jedné záložce otevřená specifikace MSR a v druhé (třeba) Huskyho přikyvovat hlavou a říkat, ano máš pravdu, MSR uvádí na rozdíl od Huskyho specifikaci svých stanů? Já bych naopak čekal, že když někdo vyrukuje s nějakým obviněním, že si nejprve ověří, o čem píše. Zvlášť když jde o fakt, který zjistí za deset vteřin, tedy za dobu kratší, než napíše ten text a zvlášť, když to napíše dost autoritativně a poškozuje práci někoho jiného.
No nic. Děti odrostou za chvíli a nebude třeba řešit nějaké přiblbé recyklované petflašky :D V přírodě stejně nejlíp funguje Gorka, DPM smock a flaška rumu 8)
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 22:48

@Fenri: taky mne zajimaji exaktni udaje, ale trocha socialni inteligence se obcas hodi. Curaci a idioti v poradku obvykle nejsou, ale zas je potreba vnimat priciny a nasledky a tohle byla reakce. Prehnana, ale furt reakce. Kdyz se ti povede na diskusi kouknout okem nezavisleho pozorovatele, tak tam priciny uvidis.

OF je komunita a jako takova ma sva pravidla. Nekolik malo psanych a vetsinu nepsanych, ktera vznikla tak nejak sama od sebe. Kdyz prijde nekdo novy, tak je na nem, jak a jestli se do komunity zaradi. To plati vzdy a vsude. No a kdyz vstoupi tvym zpusobem, tak to samozrejme trochu drhne.

Stejna vec se da napsat ruznymi zpusoby, tvuj je pomerne konfrontacni. Jak jsem psal, napsat nekomu natvrdo, ze lze, je pomerne silna inzultace. V tomhle pripade uplne stacilo sva slova podlozit a dalsiho komentare netreba. Navic je to i ucinnejsi. Ze sis mohl a mel odpustit ten prvni odstavec v prispevku po me reakci snad ani psat nemusim, ze?

Co se kontroverze tyce, tak treba MSR je Cina. Nehodlam to dal rozebirat ani se o tom bavit, je to ciste priklad. Naslo by se jich vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » stř čer 5, 2019 6:32

@Mike
Vždycky jsem myslel, že úkolem adminů bývá, aby:

A.) Měli ve vláknu fakticky správné informace
B.) se mu tam lidi nechovali jako dobytek.

Takže když to vezmu , jak to šlo:

1.) Nikomu jsem nenapsal, že lže. Napsal jsem, že buď lže, nebo projevuje hrubou neznalost. Což je v situaci, kdy autoritativně napíše na web nějakou jasnou nepravdu, kterou navíc poškozuje obchod a práci jiných lidí, konstatování sice možná trošičku přímočaré, ale přesné a korektní. Prostě jsem zvyklý na pregnantní a nepokrytecké vyjadřování. Navíc není slušné a chytré psát na web nepravdy o věcech, kde zjistit reálný stav trvá několik vteřin. Zavání to falešným všeználkovstvím. A myslím že s tím kolega problém neměl. Nebyla to komunikace s Etericem.

2.) Etericovi jsem nenapsal že lže. Jenom jsem mu napsal, že nepíše pravdu (aniž bych psal, zda jí nepíše proto, že je lhář, že tomu nerozumí...prostě jsem to NIJAK nehodnotil. A jeho reakce? Idiot a čurák? Opravdu ti to přijde OK a opravdu máš pocit, že ten asociál jsem tu já? Já mu nic vulgárního nebo ofenzivního nenapsal. Ten kluk jasně napíše nepravdu a když je na to upozorněn, tak místo aby řekl sorry, nebo přišel s fakty, které ukáží, že pravdu má on, tak se vzmůže na jediné - idiota a čuráka. Na víc nemá, ale problém je ve mě? Kristepane...

3.) Na tom, že MSR je Čína není nic kontroverzního. Je to asijský stan a jestli je šitý v Číně (kde se dnes šijí spíše dražší a hodnotnější věci), nebo v podstatně levnějším Bangladéši, Vietnamu, Filipínách...kam prchají výrobci před rostoucími náklady v Číně, na věci nic nemění. V podstatě tím MSR fandím, protože Čína je z celé Asie (kromě Japonska a Taiwanu) nejdražší a nejkvalitnější.
Za další MSR v Číně (kromě dalších asijských zemí) stany skutečně šije:

https://www.snewsnet.com/news/chinese-g ... -factories
https://notmadeinchinachallenge.com/tag/msr/

Takže podle tebe není kontroverzní napsat, že Jurek, Pinguin nebo Husky jsou Čína. Ačkoliv proto dotyčný důkaz nemá, stany Jurek se v Číně (možná kromě jeden čas nejnižších řad) opravdu nešijí a u Huskyho či Pinguina bude problém zjistit, zda se šijí v Číně, Filipínách, Indii. Prostě se šijí stejně, jako MSR.

Hele, jakou vážnost a cenu má forum, kde se na jedné straně bez korekce tvrdí, že Jurek šije stany v Číně a zároveň se strhne pokřik a panika a kontroverze, když někdo napíše, že MSR se šije v Číně? I když ano a jasně: MSR se šije v Číně (a v ještě více low-cost zemích). Ví to celý svět, nemá s tím problém. Jenom v OF je to tabu a kontroverzní téma, okolo kterého se chodí po špičkách.
Jurek šije v Číně = není kontroverzní.
MSR šije v Číně = je kontroverzní.

Jaké další kontroverzní věci jsem napsal? Že je na MSR dost stížností kvůli protékání? Hmm, vždyť jsem k tomu dal zdroje a koneckonců jeden kolega z fora svého Hubbu pocákal hadicí a co se stalo...?

Sám si udělej jasno, zda je slušnější a méně kontroverzní bavit se datech materiálů a podkládat to odkazy a nebo je slušnější argumentovat čuráky a idioty s nulovým přínosem kolem dat.
Neřeším detail, že tady někteří lidi objektivně poškozují mluvením nepravdy byznys firem, z jejichž daní možná jednou mít na důchod nebo na lékařskou péči. Od MSR fakt nic nedostanou.
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » stř čer 5, 2019 8:01

Fenri píše:Takže podle tebe není kontroverzní napsat, že Jurek, Pinguin nebo Husky jsou Čína. Ačkoliv proto dotyčný důkaz nemá


](*,) Znovu, toto tu nikdo o Jurku nepsal, to sis vycucal z prstu a přes upozornění to opakuješ. Howgh, jdu se bavit o něčem jiném. Omlouvám se všem ostatním, nachytal jsem se na trola, mea culpa.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » stř čer 5, 2019 8:20

FrantaKrajta píše:
Fenri píše:Takže podle tebe není kontroverzní napsat, že Jurek, Pinguin nebo Husky jsou Čína. Ačkoliv proto dotyčný důkaz nemá


](*,) Znovu, toto tu nikdo o Jurku nepsal, to sis vycucal z prstu a přes upozornění to opakuješ. Howgh, jdu se bavit o něčem jiném. Omlouvám se všem ostatním, nachytal jsem se na trola, mea culpa.


Je tady na to celé vlákno, o tom, že Jurek údajně šije stany v Číně. Konkrétně zde:
viewtopic.php?f=8&t=1908&view=next
Psal jsem to moderátorovi, ne tobě. A napsal jsem to jako reakci na to, že označil mojí poznámku o tom, že MSR šije v Číně (což je prostě pravda) jako kontroverzní.

Můžeš ukázat, kde píši, že TY tvrdíš, že Jurek šije v Číně? Nikde viď? Příspěvek označený @Mike není @FrantaKrajta, jasné?


FrantaKrajta: "Znovu, toto tu nikdo o Jurku nepsal, to sis vycucal z prstu a přes upozornění to opakuješ."
vs.
viewtopic.php?f=8&t=1908&view=next
To vlákno jsem si tedy vycucal z prstu?
Tak se nauč číst a pak označuj jiné za troly.
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 5, 2019 9:27

Každopádně pokud přiložím evidentní a jasný odkaz, jsem troll? Je tohle forum o FAKTECH, nebo o víře?


Tak mě moje intuice opět neklamala, je to trol :D.

Fenri fakt ti jako příjde fér tady dávat odkaz na cca 8-9 let staré vlákno s několika málo příspěvky ? Četl jsi to vlákno vůbec ? Sice nepíšeš vůlgárně ale to ani nemusíš, tvoje příspěvky jsou plné provokací, arogance a komunikačních faulů (viz. výše). To to nevidíš ? Pokud chceš opravdu radu, tak se zeptej normálně jako každý jiný, napiš rozhoduji se mezi těmito stany, přidej odkazy. Napiš k čemu a kde budeš stan používat, ale prosím stručně. Ty svoje obhajovací sáhodlouhé příspěvky kdo co komu první, nás tady nezajímají. Pokud máš nutkání takové věci psát, tak je napiš moderátorovi (Mike), jako soukromou zprávu, až na ně přijde řada, tak je vyřídí ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » stř čer 5, 2019 10:25

Pierre - napsal jsem normálně slušně o radu. Z části se mi dostalo rad, které jsou bezcenné a protože v nich prostě NENÍ PRAVDA. Jsou tam faktické nepravdy. Ať už jde o uvádění specifikací apod.
Za to, co mělo smysl a na co jsem se ptal - tedy skutečné zkušenosti, jsem poděkoval. A myslel to upřimně. Na to, co je nesmysl či nepravda jsem reagoval poskytnutím odkazů.

Co je 8 let starém vlákně nefér a špatného? Jakože před osmi lety nebylo kontroverzní psát o tom, že Jurek šije stany v Číně a dnes je kontroverzní napsat, že MSR šije stany v Číně? A to neřeším ten detail, že MSR ty stany v Číně fakt šije a Jurek ne.

CO je kontroverzního na tom, napsat, že MSR šije v Číně? Pořád tu řešíte mně, jestli na někoho nemluvím moc zhurta (jo, po slavě nadávek nemám náladu na krasomluvu), ale jaksi nikomu se nechce to samotných argumentů. Zapomeňte na Fenriho, řešte co píšu.

A co se týče Eterica, je to asociální magor s nulovým vzděláním, jak sám o sobě upřimně píše tady: viewtopic.php?f=25&t=21886
Jen je na to pyšný. Jasný v pohodě, jeho boj, jeho život. Bez ženský a bez dětí žebrat, kdo mě bude živit. Moje pojetí chlapa je asi trochu starosvětské a můj práh sebeúcty je prostě jinde.

Jo, díky za tvoje postřehy k tématu :(
Nic, dostal jsem pár SZ s užitečnými radami a zkušenostmi, za to jsem rád.
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » stř čer 5, 2019 10:41

Fenri píše:je to asociální magor
Ano a není se čemu divit, kdo by taky chtěl patřit do společnosti, kterou tvoří individua jako Fenri :D
Proč se ten ubožák vůbec ptá, když má všechno nastudovaný a všechno ví nejlíp? Odpověď známe.

Též se omlouvám, že jsem se chytil. IHBT :oops:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 5, 2019 10:55

Hele fakt ti nedochází co je na 8 let starém vlákně nefér ? To vlákno jsi nečetl předpokládám, jinak by jsi věděl, že v něm třeba debatují úplně jiný lidi, než ti tady odpovídají. Nebo jsi si jen nevšiml ? Nikdo tu není odpovědný za to co někdo jiný pod anonymní přezdívkou napsal před 8 lety. Tak to sem netahej.

Nemám čas a nebudu číst nějaký tvoje odkazy na to co napsal někdy Etheric o své osobě. Jen letmo jsem tam nahlídnul a nikde jsem tedy neviděl, že by o sobě prohlásil, to co píšeš ty (asociální magor s nulovým vzděláním). Navíc je to jeho věc, mě je to putna. Tak fakt nevím proč takové věci píšeš do příspěvku adresovanému mě. To, že tě nazval idiotem a ču*ákem, ti leží v žaludku nějak víc, než je zdrávo zdá se mi. Vypadá to, že se snažíš opět vyvolat nějakou jeho nepřiměřenou reakci o což ti vlastně jde. Ty nechceš ani tak poradit, jako s někým tu argumentovat.

Jinak moje výzva ohledně stanů zůstala nevyslyšena koukám, což mě nepřekvapuje.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » stř čer 5, 2019 11:01

Pierre111, nic takovýho jsem o sobě sice nepsal, ale z pohledu "většinový společnosti" su asociální magor.
Jen jsem psal, že bych rád nemusel vůbec chodit do práce a chtěl bych jen cestovat a mít 24/7 volnej čas, nemuset nic, nemít žádný povinnosti... Což je, ruku na srdce, přání nemalýho počtu lidí :twisted:

Žejo, taky to vidim tak, že mu nejde o stany, ale o to se s někým hádat, ať už je téma jakýkoliv :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » stř čer 5, 2019 11:06

Etheric - víš, Fenri si umí sehnat prostředky na své koníčky, umí uživit svoje děti, ukázat jim svět. K tomu pomáhá dost lidem a zvířatům, je celkem happy a hlavně: nemusí nikde žebrat.

K tvému přístupu, jak ti psal už Dude nebo Mike - ty opovrhuješ společností, ale nemáš koule na to jí opustit. Nejsi chlap, jako Dick Proenneke. Jsi děcko co chce brát, ale neumí dávat. Chceš být mimo, ale po společnosti žebráš, aby tě živila. Píšeš, že nesnášíš pravidla a podřizování, ale zároveň se dovoláváš ochrany ZP, když se ti to hodí, etc. Chceš být "jako ti, co chodí v Discovery a ta jim za to platí", ale zároveň nechceš přijít o soukromí (TVL, tak za co by ti asi platili?). A hlavně - chyba je vždy v někom jiném. Že nic neumíš, že jsi levý a/nebo liný na řidičák, že nechceš dělat s lidma (ale chceš jejich peníze), že jsi chabrus v survivalu, že nemáš sílu a nezvládneš pilu... vždycky je to chyba někoho jiného. Společnosti, Fenriho, marťanů... nikdy tvoje. Ty jsi profesionální oběť.
Nejsi ani děcko, jako Chris McCandless, který sice, na rozdíl od Proenneka, byl neúspěšný, ale neprudil, rozloučil se se společností a odešel. Nic po ní nechtěl.

Měl bys vytáhnout hlavu ze svého ublíženého zadku a začít něco dělat. Postavit se na své nohy jako chlap. A chlap počítá s tím, že na svých nohách nese ještě někoho dalšího (aspoň ty děti). Ty zatím neuneseš ani sebe.
No ona už ta kombinace utopický komunista, co nesnáší společnost, je prostě zábavná...

Nic, uzavřem to - asi tedy jiné doporučení než na zaručeněvseattluvyrobenýanikdyneprotékajícíMSR tady asi nedostanu, že?
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 5, 2019 11:20

Jsem ti psal at napíšeš svoje typy stanů, co tě zaujali a dáš na ně odkaz. Potom ti třeba někdo odpoví, nikdo tady ale za tebe nebude hledat stan, co je pro tebe vhodný. Pokud vím nenapsal jsi ani cenovou hladinu. To se pak těžko radí ;). Ty to ale raději otočíš na druhou stranu :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mufflon » stř čer 5, 2019 12:07

Nemohli byste ty nesmyslné přízpěvky o ničem vymazat ? Nebo je přesunout někam na do speciální diskuze ?
V takovém stylu zanikají přízpěvky k tématu a lidem se po čtení toho balastu už nechce ani nic psát k tématu.
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » stř čer 5, 2019 12:25

Fenri - tebe z toho trůnu nikdy nikdo nesesadí ;)
Děkuju za tvoje dnešní příspěvky, super zpestření ranní směny.
Já vytáhnu hlavu z ublíženýho zadku a <prehnane vulgarismy smazany na zadost adresata. mike>
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » stř čer 5, 2019 12:35

Ještě něco k outdooru Etericu?
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » stř čer 5, 2019 12:40

Helejte, dámy a páni moderátoři, nechtěli byste dát Ethericovi pár tejdnů na uklidněnou a Fenriho přibalit?
Já osobně tohle fakt číst nechci.
Případně bych oba výše zmíněné poprosil, aby si svoje animozity vyřizovali přes SZ.
Díky...

I když...
Stejně stan nesháním, tak co?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » stř čer 5, 2019 12:42

Já si nezačal. Držel jsem hubu. Narozdíl od něj, on si ne a ne dát pokoj a furt se bude navážet, tak co čeká?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Estevez » stř čer 5, 2019 12:47

dudy píše:Helejte, dámy a páni moderátoři, nechtěli byste dát Ethericovi pár tejdnů na uklidněnou a Fenriho přibalit?


Proč Fenriho? Jeho příspěvky a argumentace mají logiku. A že se brání - to plně chápu.
Estevez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 4, 2018 11:00

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » stř čer 5, 2019 12:54

Hele Dudy, když za dotaz, a prosbu o radu (které se mi ještě nedostalo, ale asi pro mě prostě ideální stan není) a neakceptování toho, že se sem prostě píší doložené nepravdy mám dostan, ban, proč ne. Je to vaše forum. Ale jestli vám moje reakce přijdou srovnatelné s Ethericovymi, tak mě to zaráží. Zrovna ty jsi se Dudy dost vtipně a trefně hádal s Ethericem ve vlákně, kde Etheric žebrá, aby ho někdo živil za nic. Takže asi máš tušení, že mentálně na tom nejlíp není a nějaký flastr za on-line komunikaci má...
No, nevím, asi je to v jiných vláknech lepší, ale když to shrnu, tak jediné smysluplné, co jsem se tu dozvěděl je, že u MSR se nesmí říkat, že se dělá v Asii, že Husky neuvádí specifikace a pak trochu žargonu z drogově-kriminálního prostředí.

Tak se mi zdá ten vandráckej outdoor s olejovaným plátnem, celtovinou apod. nějak víc v klidu, než ten váš svět hyper ultra nano materiálů za desítky tisíc, který jsou stejně nakonec všechny ušitý... v Číně. :?
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » stř čer 5, 2019 13:16

Estevez píše:Proč Fenriho?


Ten předposlední příspěvek, kde Etherica shazuje jako úplného nýmanda, je podpásovka jako prase a, sic v něm není jediná vulgarita, je sprostý až až.
Ano, já jsem v podstatě to samé sám Ethericovi psal, ale v jeho vlákně, které bylo v principu právě o tom.
Vytahovat to ve stanech je asi stejně relevantní jako "A u vás v USA mlátíte černochy".
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » stř čer 5, 2019 13:16

Zamykám vlákno. Pracuju a nemám čas si to všechno pročíst.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » stř čer 5, 2019 13:34

Zamceno prechodne, nez se k tomu dostaneme. Taky zrovna potrebuju pracovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » stř čer 5, 2019 19:25

dudy píše:Ten předposlední příspěvek, kde Etherica shazuje jako úplného nýmanda, je podpásovka jako prase a, sic v něm není jediná vulgarita, je sprostý až až.

Presne tak. Sprostarna horsi, nez vsechny Ethericovy vulgarity dohromady. Pekna ukazka formy versus obsahu. Etheric by si sice mohl vulgarity odpustit, ale tady mu to nezazlivam. Na zamernou provokaci tohodle typu jsou i namiste. Coz berte jak odpoved ti, kteri jeho prispevek nahlasili.

Fenri píše:Vždycky jsem myslel, že úkolem adminů bývá, aby:

A.) Měli ve vláknu fakticky správné informace
B.) se mu tam lidi nechovali jako dobytek.

Par lidi, co druhy den po registraci poucovali moderatory, jak to tady maji spravne delat, uz tu bylo. Kde jsou ted, nevim. Asi nekde jinde.

ad 1: nesmysl. Z hlediska diskuse je moderator jako kazdy jiny diskuter. Ma sve nazory, sve omezene zkusenosti a znalosti a nema patent na pravdu. Kdyby to tak bylo, tak muzeme z fora udelat otazky a odpovedi, kde by vsevedouvi moderatori odpovidali uzivatelum. Bohuzel se vsevedoucich moderatoru nejak nedostava. Pravda, nekteri uzivatele to tak porad berou, ale ty s jejich SZ posilam do fora, kde vetsinou dostanou lepsi odpoved. Ucelem fora je diskuse a neni tu zadny urceny arbitr spravnosti. Obcas se takovy u urciteho tematu vyprofiluje sam, protoze o nem vi vyrazne vic, nez ostatni. Nijak to nesouvisi s tim, jestli je moderator nebo neni.

ad 2: o to jsem se vcera snazil. Bohuzel bez uspechu. Dnesni eskalace jde kompletne za tebou, tys Etherica nekolikrat uplne zbytecne vytahnul a on jen reagoval na tve provokace. Bylo to zamerne, ze? Vypada to, ze mas forum nastudovane a dobre jsi vedel, jak bude reagovat. Na tohle si tu hrat nebudeme. Odpovedny je ten, kdo situaci vyvolal, ne ten, kdo reagoval i kdyby to bylo neprimerene.

Nez jsi sem prisel, byl na foru klid. Nekolik jinak bezproblemovych lidi na tebe reaguje jak reaguje. Zkus trochu sebereflexe a trochu se zamyslet nad tim, jestli to nejak nesouvisi s tim, co a hlavne jak pises. Jak uz jsem psal, tvuj styl je konfrontacni, opravdu to vypada, zes sem neprisel diskutovat, ale pohadat se. Diskutovat znamena snazit se pochopit, co se ostatni snazi sdelit a k pokusit se necemu dospet. Ty delas opak. Maly priklad. Napsal jsem ti:
mike píše:Co se kontroverze tyce, tak treba MSR je Cina. Nehodlam to dal rozebirat ani se o tom bavit, je to ciste priklad.

A ty, misto aby ses zamyslel, proc jsem to napsal, tak to jednak sahodlouze rozebiras, ale hlavne reagujes na neco jineho. Sije v Cine je uplne neco jineho, nez je Cina. To prvni je bezne, to druhe je kontroverzni, v podstate dalsi pohrdave zhodnoceni.

Takze. Pokud jsi sem prisel diskutovat, tak fajn, pokracuj v tom, ale zamysli se prosim nad svym stylem a rozhodne si odpust dalsi osobni utoky a provokace. Jestli ses sem prisel hadat, tak sorry, ale o to tady nikdo nestoji. V tomhle smeru uz mame kvoty naplnene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » stř čer 5, 2019 19:27

Odemykam vlakno. Mazat nic nebudu, ale dal prosim pokracuje jen v debate o stanech. Pokud mozno vecne. Jestli mi chce nekdo neco napsat k prispevku vyse, tak prosim SZ. Teda, jestli si nekdo mysli, ze by ta diskuse mela pokracovat a to verejne, tak OK, presuneme to kdyz tak jinam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » stř čer 5, 2019 21:12

@Mike:
Pokud je pro tebe příspěvek "ať tě fort 4x přemrdá" hodnotnější pro OUTDOOR forum víc, než upozornění na fakt, že Jurek opravdu neváží o 2 kg více, než MSR, tak to dost vysvětluje a přeji OF hodně úspěchů.

Jsem si 100% jistý, že jsem to nebyl já, kdo začal nadávat a jsem si i 100% jistý, že jsem Ethericovi nenadával. A že jsem použil jeho vlastní slova, napsaná na tomto veřejném foru - to je horší, než o někomu psát, ať ho fort 4x přemrdá? OK.

Ad moderátorství - myslel jsem, že hodnota příspěvků nebo člověka je dána faktickou správností toho, co píše, co zažil, co dokázal. Ne tím, že tráví roky na netovém foru a dostal funci. Holt jsem se bavil jako rovný s rovným, protože tě neznám. To je asi ten outdór.

Bavit se tu o stanech? Proč? Co se tu dozvím? Zatím jen nesmysly typu Jurek váží o 2 kila, víc, MSRgear je blbý e-shop, nebo Husky neuvádí specifikace. A pak jen nadávky. Při vší úctě debata s kýmkoliv by mi asi dala víc.

Nic, vyrážím na čundr a pak na cvičení AZ. Řekl bych, že tam potkám víc rozumných lidí, co o věcech něco REÁLNĚ vědí.

Byla to chyba z mé strany, že jsem myslel že je tohle forum o faktech. Omlouvám se.
Tak mě zabanuj a užívejte si svůj slovník.

P.S. Děkuji za SZ, které mi jednak vysvělily, kdo je Etheric (tomu přeju, ať už mu konečně nějaká po letech dá, a ať nemusí baby shánět v seznamkách a taky žebrat o prachy od těch, kterými opovrhuje), jak to tu chodí a za některr reálné tipy ke stanům.
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » čtv čer 6, 2019 0:31

Super, mas nejspis rekord v poctu diskusnich faulu na prispevek :twisted: Mohl bych to rozebrat vetu po vete, ale skoda casu, po tomhle snad uz nikdo nemuze mit pochybnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Pokec

cron