Poctivé jídlo

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Poctivé jídlo

Příspěvekod RUMcajs » čtv kvě 20, 2010 10:43

Vcera jsem se s kamaradem bavil o jidle.
Jake bylo pred cca 20ti lety kdyz jsme chodili na zakladni skolu a shodnulil se na dvou vecech.

1) Jogurt - pamatujeme jak se musel rozmíchávat v kelimku pekne ode dna a byl tak husty ze v nem stala lzice
2) Parky - pamatujeme jak byly tuhe a krupave

Da se takovy jogurt jeste dnes sehnat?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod zbuddy » čtv kvě 20, 2010 10:56

"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mifr » čtv kvě 20, 2010 10:59

Možná tyto od MADETY ???

Zbuddy je rychlejší :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod holgerus » čtv kvě 20, 2010 11:09

JOj přesně - jogurt a párky. To byla slast. Za jogurty bych ještě doplnil Holandii, i když ta se taky zhoršila, a jogurty z Valmezu. Něco co se chuťově blížilo komunistickým párkům jsem objevil jako biopárky z Germánie. Jinak nic a testoval jsem dost, hlavně v menších masnách mimo Prágl. A ovoce a zelenina byly jen v příslušných obdobích a chutnaly a vypadaly tak nějak věrohodně. Jídlo bych vrátil, bylo o moc kvalitnější.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mifr » čtv kvě 20, 2010 11:14

A tyto jsou také jihočeské...a určitě stejně dobré... :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod RUMcajs » čtv kvě 20, 2010 11:21

Holgerus: Co se tyka jahod tak u tech mam nasledujici teorii.

Drive se nadaly koupit cerstve napr. v prosinci, takze se clovek musel spolehnout jen na mrazene z leta.
Dnes se letni prodavaji jen v lete a s nalepkou "deluxe" a nic se nemrazi.
V zime kupujeme cerstve avsak jen chutove nevyrazne odrudy...
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod amigo » čtv kvě 20, 2010 11:23

rumcajs: tak to máme rozdílnou zkušenost: při vzpomínce na potraviny jaké byly k mání kdysi je mi ještě dneska na :vom: :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod ketrin » čtv kvě 20, 2010 11:43

Asi jak co - např.ovoce a zelenina, to byla tragédie... ale s těmi jogurty je to pravda, i když zase byly jen 2 druhy - bílý a ten ve skleničce :mrgreen:
Lepší bylo pečivo, ač taky omezený výběr. Schválně kdo pamatuje pekárnu ve Vodičkově ul. a jejich výborné malé rohlíky á 0,25 Kč. Kupovala jsem si je ráno cestou do školy.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod holgerus » čtv kvě 20, 2010 12:13

Pekárna v mostecké ulici v Práglu ježíši to byly houštičky :P Jogurty Agrola znám, na ty jsem zapomněl jsou vynikající. Jo a výběr byl omezený ale jídlo až na vyjímky kvalitní. Dneska je výběr takřka neomezený ale zkuste koupit kvalitní jídlo. To si člověk nožky ušoupe.
Ad jahody. Roustou-li jahody (rajčata, saláty ...) na papundeklu při umělém osvětlení asi nebudou chuťově nejvýraznější. Odrůdou to nebude.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 20, 2010 12:20

http://www.najdisisvehofarmare.cz/

Jogurt z kravy u Němců v Netíně (u D1).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 20, 2010 12:21

Ještě mrkněte na Ihned do rubriky jídlo. Už konečně přesně vím, proč se na cestách netěším na chleba…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Semo » čtv kvě 20, 2010 12:30

V Prahe mozno, ale ja som zil v Kosiciach a nejake extra chutove orgie si nespominam. Jogurty boli dva - biely v kelimku a ruzovy v kelimku. Chutili skoro rovnako a aj dnes sa da kupit rovnaky. Hustota je o tom (ak sa nebavime o falsovani zelatinou, skrobom atd.), ze kvasi rovno v kelimku (a vtedy ze tuhy ako zele), alebo niekde bokom, potom je rozmiesany a strceny do kelimku (tekuty). Chlieb boli dva druhy - biely a tmavy a boli horsie ako ktorakolvek Sumava z nenavidenych dnesnych velkopekarni. Dnesne NAJBEZNEJSIE spekacky su hnusny blaf, ale kedykolvek sa daju kupit poriadne, ktore nie su horsie od tych 20-rocnych.

Rozhodne nemam pocit, ze je to s jedlom dnes horsie ako vtedy. Je mozne, ze dnesne priemerne parky su horsie ako vtedajsie priemerne parky. Ale je to tym, ze dnes je parkov 20 druhov a namnozil sa najma kvalitativne dolny koniec ponuky. Ale nemyslim, ze by horny koniec ponuky bol nizsie ako vtedy, skor naopak. A hlavne, cely dnesny sortiment od struhanky s farbivom az po ciste maso si mozes kupit kazdy jeden den vratane nedele. Nemusis mat znameho masiara, ktory ti ich raz za mesiac odlozi.

Rozdiel vidim v zelenine a ovoci, kedze vtedy sa nejake umele dozrievanie v sklade nepraktikovalo. Takze bud sa dalo kupit dobre alebo uz zhnite, ale malokedy nezrele (a iba dobre vyzerajuce). Na druhej strane sa dalo kupit iba v sezone a zvysok roka si sa mohol futrovat zemiakmi a kyslou kapoustou. Na co dnesni kritici, ktori si mozu kupit ananas 365 dni v roku, radi zabudaju (a ten sa nedal skoro vobec).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod holgerus » čtv kvě 20, 2010 12:38

Tak že ovoce a zelenina byly opravdu sezonní záležitostí mě nevadilo. Prostě to je dané přírodou. Po většinu roku brambory zelí a kořenová zelenina přece není trága. Na tom se dá v pohodě existovat. Mně spíš přijde, že jsem dneska zmlsaní a rozežraní a nevíme coby. Pak to končí u velikosti nevím kolik X L.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod juhele » čtv kvě 20, 2010 13:14

na jogurty vzpomínám na dva - ve skle s "marmeládou" u dna a na klasický bílý. Občas se taky vyskytlo Ovo-želé a to bylo skoro sváteční. Jo, byly semtam i termixy a pribináčky, ale to není jogurt. Zřejmě byly dřív mnohem levnější dětské přesnídávky, protože jsme je docela často dostávali i třeba na letních táborech.

Třeba ovoce jako mandarinky byly (pokud byly) akorát tak na Mikuláše a z prvního ananasu jsme měli skoro Vánoce.

Ale fakt je, že třeba takové brambory bývaly o něčem jiném. Dneska ty brambory za moc nestojí, vařené nič moč. Takže se často řeší dilema, jak připravit přílohové brambory - kaše-restované-hranolky-zapečené s česnekem?

Ty jahody se docela polepšily - nedávno jsem měl nějaké ze supermarketu a shodli jsme se, že na naše domácí to rozhodně nemá, ale že se výrazně polepšili. Rajčata ovšem nic moc.

Papriky dřív taky ne zrovna výběr - buď často pálivé zelené slovenské (pálivé papriky nesnáším), nebo občas svátečně kapie. Takové ty masité žluté/zelené/červené bachraté nebyly ani náhodou.

Navíc mi přišlo, že se ani moc nesnažili tam, kde to šlo - třeba mám fakt rád zelený hrášek - na zahradě se to pěstuje snadno a levně, lidem to zjevně dost chutná - dneska, jak je sezona, tak to hned prodávají - dřív se to dalo pěstovat taky, ale nikdo se neobtěžoval to prodávat.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod ketrin » čtv kvě 20, 2010 13:17

ups - snad to nevypadalo, že tesknim po minulém režimu :oops: to tedy nééé :D
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 20, 2010 13:20

ovo zele jsme dřívě nijak neřešili, byly z vlastních zdrojů, přes zimu pak zavařené; na vánoce pár banánů a pomerančů
jogurt jsme dělali domácí, konzistence hutná, pěkně držel tvar, dokud se nerozmíchal

ale víceméně si za současný stav můžem sami - všichni jdou v prvý řadě jen po ceně, a kvalita je až druhotná ... Delvita nebo i Carrefour svého času nabízely kvalitnější (a dražší) alternativy, ale moc se jim v tom nedařilo

dřív mi to tak nepřišlo, ale s častějšími výjezdy do evropského zahraničí má člověk více srovnání a je to po návratu dost poznat :vom: - ale že by úměrně s kvalitou šla dolů i cena, tak to ani náhodou

a o to hůř se pak nakupuje

dyk si vemte, jak je poslední dobou velkej problém sehnat dobrýho buřta na :taboracek:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Semo » čtv kvě 20, 2010 13:56

Ale aby som minulu dobu iba nekritizoval. Tie viecka z jogurtov mi fakt chybaju a obavam sa, ze moje deti bez nich budu mat iba polovicne detstvo ako som mal ja. Ako urcite kazdy, kto v tej dobe jazdil na bicykli s torpedom (kontrou) potvrdi.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod air2 » čtv kvě 20, 2010 14:02

Presne tak, lidi jdou jen po cene a nechapu co za tou nizsi cenou stoji a pak to ma takovehle nasledky...
Viz clanek o chlebu - na iHNed.cz

Jedine v cem nesdilim to nadseni jsou jogurty, vsichni o nich basni, ale ja jsem mel mnohem radsi ty od Zotta, ktere se zacaly prodavat v 90. letech.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod holgerus » čtv kvě 20, 2010 14:13

Když si vzpomenu na chleba když se přinesl z krámu ještě teplý a na to máslo a zapít kávovou smetanou :tonqe: :tonqe: Chleba fakt ten týden vydržel. A mošty různých druhů. Vedle toho je většina dnešních džusů eee. Minerálky ještě nebyly přesycené bublinkami. Např. matonka byla téměř bezbublinkatá jak z pramene vzešla.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Vladan » čtv kvě 20, 2010 15:32

Když uz tady tak nostalgicky vzpomínáte na staré časy, musím připomenout konzervy HOVĚZÍ a VEPŘOVÉ MASO VE VLASTNÍ ŠŤÁVĚ ve kterých bylo kutečné MASO!!!, které se při ohřátí rozpadalo na jednotlivé vlákna.
njn. Dnes už je vtom jenom sečka.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv kvě 20, 2010 15:59

Vladan píše: HOVĚZÍ a VEPŘOVÉ MASO VE VLASTNÍ ŠŤÁVĚ ve kterých bylo kutečné MASO!!!, které se při ohřátí rozpadalo na jednotlivé vlákna..


Budu se opakovat, Lidl vepřové ve vlastní šťávě jejich soukromá značka, maso 98 %, 300 g asi za 40 Kč
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tuso » čtv kvě 20, 2010 16:06

V podstate súhlasím so Semom. Polotovary? Knedlíky sa rozpadávali, takže boli zvlášť slivky a zvlášť rozvarené cesto.Mäso len najlacnejšie- bravčové /panenku som videl snáď až po revolúcii/ a najlacnejšie hovädzie. +kuracie. Teľacina a jahňacina sa vyvážali do Talianska. Samozrejme, že aj ja s nostalgiou spomínam na niektoré veci. Napr.tie limonády v takom prepichovacom vrecku. Ale dnes by som to už aj tak nepil. A škoda, že moje deti nezažijú výrobu "odznakov" z uzáverov od Salvatorky.
V konečnom dosledku by som povedal, že sa sťažujeme, pretože sme prežraní. Kto chce dobré párky, nemá kupovať humus za 49 Kč za kg. Viedenské za 3-násobnú cenu mi chutia.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » čtv kvě 20, 2010 18:21

Souhlas s Tusem i Semem. Videl bych to taky na prezranost a selektivni pamet. Spousta dnes samozrejmych veci vubec nebyla. Treba takovy caj. Seno a rezanka. Pickwick jsem videl poprve v NDR ve specialnim obchode a za nehorazne ceny. Rodice par krabicek koupili a tehdy to byl zazrak. Dneska jsou vsude a uz je nekupuju, protoze jsou lepsi.

tuso píše:Mäso len najlacnejšie- bravčové /panenku som videl snáď až po revolúcii/

Ja uz pred, protoze spoluzak na VS mel mamu v masokombinatu. Panenky se do obchodu vubec nedostaly, protoze vetsinu rozkradli zamestnanci a zbytek dostali papalasi. Dneska jsou vsude. Kotlety tenkrat byly hnusne, obalene tukem, dneska krasne mlade. A tak by se dalo pokracovat.

Vladan píše:Když uz tady tak nostalgicky vzpomínáte na staré časy, musím připomenout konzervy HOVĚZÍ a VEPŘOVÉ MASO VE VLASTNÍ ŠŤÁVĚ ve kterých bylo kutečné MASO!!!, které se při ohřátí rozpadalo na jednotlivé vlákna.
njn. Dnes už je vtom jenom sečka.

Ano. Jenze si prepocitej tehdejsi cenu konzervy na ceny dnesni. Pulkilova konzerva tehdy stala tusim 15 Kcs (dostavali jsme je obcas v menze za stravenky za polovicni cenu). Dneska by tedy stala aspon 150 Kc. Pak by mohla byt taky z masa, jenze kdo by to kupoval?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » čtv kvě 20, 2010 18:27

Lipon píše:ale víceméně si za současný stav můžem sami - všichni jdou v prvý řadě jen po ceně, a kvalita je až druhotná ... Delvita nebo i Carrefour svého času nabízely kvalitnější (a dražší) alternativy, ale moc se jim v tom nedařilo

dřív mi to tak nepřišlo, ale s častějšími výjezdy do evropského zahraničí má člověk více srovnání a je to po návratu dost poznat :vom: - ale že by úměrně s kvalitou šla dolů i cena, tak to ani náhodou

Tohle je bohuzel taky pravda, ve srovnani se socikem jsme na tom lip, ale ve srovnani se zahranicim hur. Tlak na cenu je strasny, zvlastne ze strany retezcu; rodice maji malou pekarnu, a tak se obcas neco doslechnu. Kvalitni veci se sehnat daji, ale da to praci. V DeBille se jeste obcas neco malo najde, jinak to chce reznika, chleba z rozumne pekarny, syry a uzeniny dovazene ze zahranici...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » pát kvě 21, 2010 3:04

Cituji z jineho vlakna, kde to uz zapadlo, ale tady je to k tematu:
conny píše:ale obed som varila zo 100g masa (a luxus bol 125) a slo to, dnes sme na 150g a nemyslim, ze sa az tak prezierame. pokusas sa upiect rybu a mas to dusene vo vlastnej stave (teda vo vode, ktora sa vzala bohvie kde). a uplna perla je krehcene maso, no neviem, ci je az taka vyhoda, ze potraviny nezdrazeli.

A delam to proto, ze jsem narazil na clanek, kde je pekne popsano, proc to tak je a co to vlastne je krehcene maso. Docela orvellowsky nazev. Pro zvlaste otrle doporucuju stranky vyrobce prisad do potravin a zvlaste popis pripravku pro "zlepsovani" masnych vyrobku. Ve skutecnosti (cituji) pro zvýšení výtěžnosti (vázání vody). Jsem si blbec myslel, ze pridavanim vody okradaji zakazniky a oni vlastne jen zvysuji vyteznost. Opravdova zabava zacina na strane 7 a vrcholi na strane 11 priklady receptur. Da si nekdo treba Frankfurtske parky?

Frankfurtské párky
Přípravek: MIX 10 Párky
Dávkování: 10 g/1 kg díla
Materiál:
15,0 % maso z hovězích hlav
20,0 % hovězí ořez (40/60)
30,0 % vepřové laloky
5,0 % špek
40,0 % voda/led
+ sůl, mix


Se snad stanu vegetarianem #-o :(( (delam si srandu)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod pripluv » pát kvě 21, 2010 5:50

komu se neleni…

…jako bojovnik za pozirani lokalnich potravin (no dobre, banan si taky dam…) jsem objevil dobrou pekarnu (teda, ta nebyla zadnym novym objevem), mam svyho reznika, mliko chlascu z automatu (ne absolutne vzdy), nasel jsem farmare s karavama co dela syry a jogurty, nasel jsem kozi farmu, biomlyn (ale ten jsem jenom nasel). a jeste jde vetsina nakoupit na jednom miste (i kdyz v ruzne dny).
nasel jsem si obchod, kde jidlo vypada jako jidlo (jednota MB), sice se to tak neleskne, ale zase to chutna.
jo a na palave mam super vinare :) a zarucene spolehlivy hand made zdroj medu/medoviny/propolise…

a to musim podotknout, ze nejsem zadnej prisernej ekolog, biozrout ani frikulin. jen chci jist jidlo.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod rebi » pát kvě 21, 2010 6:21

zajimavej topic..
ja jen dodam k tem jahodam,ze shodou okolnosti jsem nedavno hledal kdy zacina samosber.. :)
17.6. v Kunraticich.. ;)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Indy » pát kvě 21, 2010 6:55

vidim ze vzpominate a snazite se vyporadat i se vzpominkovym optimizmem a to byva tezke.

osobne muzu rict ze v detstvi jsem zazil poradny hlad, celodenni vylety bez svaciny a po navratu je to myslim jasne ze chutna vse, a ze kdyz jsem si neco kupoval z nasetrenych drobaku z kapesneho nebo za sber jeste z toho co zrovna v samosce meli tak k tomu ma clovek taky vztah.

kvalita jidel v menze nebo skolnich jidelnach byla az na vyjimky dost strasna a v hospodach jen o malo lepsi, naproti tomu v bufetech byly polevky ktere se daly a dnes mi chybi.

u vetsiny potravin nebylo cenove rozpeti, a vyber vetsinou z jednoho nebo dvou vyrobku.

co povazuju za plus tehdejsi jinak zavrzenihodne doby tak skutecnost ze to byly lokalni mlekarny a mlyny a pekarny a cukrovary a pivovary a sodovkarny z vubec, bo bolsevik by to celorepublikove prepravit nedovedl.

kdyz vidim chleba z delta force Pha tak si v zlinskem marketu rikam sakra proc, to u nas v pohranici neumime udelat chleba? a mliko a napoje, vse se prevazi pres pul zeme nebo z ciziny.

drive jsme potraviny vyvazeli, nyni zavisime na dovozu.

ale stejne jak s politikou, sami jsme si to vybrali. a pokud ne, znamena to ze nepatrime do hlavniho stada a ale taky ze mame co delat aby nas neprevalcovalo...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod holgerus » pát kvě 21, 2010 7:02

Tak to se musím pochlubit - čekám vlastní úrodu jahod, kvetou už pěkně jen aby to neshnilo, nezežraly kosáci apod. Jinak je mně sympatický přípluvův přístup.
Hovězí ve vlastní šťávě pamatuju a pak ještě hovězí na divoko. Byly fakt dobré konzervy (ve sklenici). Cenu jídla tenkrát bych úplně neřešil protože byl jiný spotřební koš. Jídlo bylo ďábelsky drahé a bydlení a energie velmi levné - vztaženo k průměrnému platu. Dnes je to naopak.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Indy » pát kvě 21, 2010 8:08

to neni uplne presne, zakladni potraviny (chleba rohliky mliko ale i napr pivo) byly prepoctem na dnesni pomery sice vetsinou drazssi, nekdy i o dost, ale stale realne pomerne levne.

to co dostalo oznaceni luxus bylo drahe nesmyslne a nejcasteji nebylo.

ale my z vesnice jsme moc uzenin nekupovali, vajicka kralici slipky, vlastni brambory a zelenina, opravdu realny spotrebni kos byl jiny protoze spoustu veci lidi nekupovali... meli vlastni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Další

Zpět na Pokec