Rychlost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rychlost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mitau » stř úno 28, 2018 23:14

Odtrzeno z vlakna o funkcnim pradle. mike

Uz to ve mne hloda delsi dobu - Michale, co pro tebe je turistika? Neber to spatne, zajima me, jak narocna aktivita to pro tebe je? Nejlepsi by byla tepovka, ale kdo by si ji meril pri turistice, ze? Tak treba prumerna rychlost? Mam pocit, ze spousta neshod vetsiny s tvym vybavenim bude v tom, jakou cinnost v te prirode delame. Na poklidne potulovani se prirodou muze merino, Fjallraven, plastenka a UH vybaveni fungovat a jeste se muzes rozplyvat nad tim, jak krasna je kolem tebe boure/vichr (nebo co to tam v tom Skotsku je), ale pro vetsinu lidi, kteri chteji vyrazit za hezkeho pocasi do Alp, to fungovat nebude.

Michal82 píše:Senzor/Craft bych si nekoupil ani v jednom případě.

Proc? Mas snad stanoveny dolni limit na cenu vybaveni? Vetsina lidi to miva naopak. Pokud s nimi nemas zkusenost, je to zhruba stejne vypovidajici, jako kdyz ja napisu, ze bych si nic nekoupil nic od Fjallravenu

EDIT (reakce na Pierra): Craft Active Extreme osobne povazuju za znatelne mene teple nez Craft Active, ale asi tam zas tak velky rozdil nebude. Souhlas s horsi vydrzi - kvuli jemne strukture na povrchu ma tendenci trochu zmolkovatet a zadrhavat se. Idealni je zvlast jako spodni vrstva (coz by u spodku mohlo byt splneno). Na druhou stranu az na kosmeticke zmeny nepozoruju zadne zhorseni funkce ani po nekolika letech.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 0:55

mitau píše:Nejlepsi by byla tepovka, ale kdo by si ji meril pri turistice, ze?

Ja 8) Jednou nebo dvakrat, kdyz uz ten hrudni pas k hodinkam mam. Jen pro zajimavost a pro porovnani se sneznicema. Mit na sobe pas cely den mne fakt nebavi. Zas z toho ale jasne vyslo, ze sneznice jsou uplne jina (vyrazne narocnejsi) aktivita, nez chozeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mitau » čtv bře 1, 2018 1:24

Kdyz jsem to psal, tak jsme si uvedomil, ze bych to mel nekdy sam zkusit. Ale proste nikdy jsem se k tomu nedostal (resp az ted jsem si uvedomil, ze by bylo zajimave zaradit tepovku na bezkach nekam mezi turistiku a pomaly beh). Jinak na tebe jsem si samozrejme vzpomnel, ale Michal ke svym pozorovanim asi nepristupuje tak vedecky jako ty :wink:
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 2:08

Treba prekvapi ;-) Tepovka by asi byla nejlepsi, protoze nevime, jaka je na jeho planete gravitace :twisted:

Zkus. Mne to osvetlilo zahadu, proc na sneznicich nehubnu, prestoze mi daji zabrat vyrazne vic, nez turistika (moc vysoka tepovka a spalovani cukru).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 8:25

Co pro mne turistika je? No správně jsi to napsal - poklidna chůze přírodou s tím že člověk kouká kolem sebe a kochá se a užívá si tu volnost a ticho - tedy myslím tím ticho od ruchu města.
To že se koukneš tady je hezká skalka, tady roste hezká kytička, hele tady leze velkej brouk - možná hovnivál ;)
Chůze s batohem 4-6 km/h.

Co je pro mne aktivní sport?
Že sednu na žiletku a dám si časovku s průměrem 40km/h to že si vyjedu kopec ve stoje na velkou to že si dám 100-200km švih během pár hodin.

A od toho se odvíjí oblečení.

Na tu nenáročnou aktivitu je fajn to merino a člověk v něm tráví dny a týdny.
Na tu náročnou aktivitu je fajn umelina a člověk v ni tráví max hodiny.

Craft - měl jsem na kolo a za mne fuj fuj - špatný střih a provedení, mizerná vložka a materiál. Daleko lépe je udělané oblečení od Kalase pokud chce někdo kvalitní a levné cyklooblečení. Vyšší třída je Castelli. A teď jezdím Assos.
Tedy problém není cena - problém je ze za tu cenu Craftu sou výrazně kvalitnější a vhodnější výrobky od výrobce který opravdu umí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 1, 2018 9:27

Bavit se o tom co pro koho je a není aktivní sport je dost bezpředmětný. Tady jde o vlastnosti oblečení z merina a tam se nás asi dost shodne (kromě Michala) že merino se nehodí na potivé aktivity a pro potivé jedince jelikož dost saje vodu, tu zadržuje a pak je mokré a při schnutí studí. Já se třeba potím v podpaží i při aktivitě jako je třeba svižná chůze do kopce. A 6 km/h s batohem na zádech není zas tak pomalá chůze. Ono taky dost záleží na terénu. Já mám v těžkym terénu rychlost třeba i 1-2km/h a to mám na zádech batoh, který má tak maximálně 8kg. Takže házet tu takovými čísly je podle mě dost zavádějící.

Co si máš koupit ti asi nikdo s určitostí neřekne. Musíš si sám říct na co to chceš a jak to budeš používat a taky třeba i ozkoušet co ti vyhovuje. Nikdo tu neříká, že merino je na nic, spíš že to není všespásné. Sensor podle mě není žádná super značka, osobně bych se poohlídnul po něčem kvalitnějším, ale osobní zkušenost s ním nemám.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dudy » čtv bře 1, 2018 16:41

Michal82 píše:Co pro mne turistika je? No správně jsi to napsal - poklidna chůze přírodou s tím že člověk kouká kolem sebe a kochá se a užívá si tu volnost a ticho - tedy myslím tím ticho od ruchu města.
To že se koukneš tady je hezká skalka, tady roste hezká kytička, hele tady leze velkej brouk - možná hovnivál ;)
Chůze s batohem 4-6 km/h.



Tvl, už zas!
](*,)
Píšeš, že je pro tebe standard bágl 25 kg, Kajku si testoval rychlostí 6km/h při třiceti kilech padesát kiláků...
Podle mě je chůze rychlostí 6km/h s čtvrtmetrákovým báglem záhul i po rovině, natož v terénu...
Dokonce i ty čtyři kiláky za hodinu jsou s touhle zátěží v terénu docela záhul.
Buďto sem já hroznej chcípák, nebo ty nějakej kyborg či co...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 17:49

dudy - nevím no.... na vojně jsi byl....? Stíhal jsi....?
Naposledy upravil Michal82 dne čtv bře 1, 2018 18:14, celkově upraveno 1
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dudy » čtv bře 1, 2018 18:07

Michal82 píše:...na vojně jsi byl....?



A ty?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 18:24

dudy - jelikož byl otec podplukovník tak já jí měl už od 13 doma.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 18:47

dudy - ale jestli je pro tebe problém průměrná rychlost chůze zdravého člověka tak je problém asi opravdu u tebe.
A ty přece nenosíš ani těžkej batůžek.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dudy » čtv bře 1, 2018 18:57

Michal82 píše:ale jestli je pro tebe problém průměrná rychlost chůze zdravého člověka tak je problém asi opravdu u tebe.

Nemám problém s "průměrnou rychlostí chůze zdravého člověka".
Mám problém se pohybovat s čtvrtmetrákovým batohem v terénu padesát kiláků denně tempem výrazně převyšujícím průměrnou rychlost chůze zdravého člověka bez zátěže po rovině...

Ad vojna:
Já se neptal, jestli byl fotr guma, ale jestlis byl na vojně...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » čtv bře 1, 2018 19:33

no - Chůze s batohem 4-6 km/h. - pokud v horach, to uz je slusny oddil :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 19:38

dudy - no gumu v hlavě tu máš asi ty když jsi to nepochopil a doteď neodpověděl.

Průměrná rychlost zdravého člověka po rovině je 5 km/h.
Rychlá chůze zdravého člověka je 8 km/h

Tedy rychlost 4-6km/h není rychlost která vybočuje z běžné chůze.

Pokud neuneseš batoh tak ho nenos - co já s tím mám asi dělat?

To je asi tak vše zase se to snažíš jen překroutit a tím tedy tuto debatu končím, jelikož na to nemám ani čas ani náladu.

Pro mě za mně choď si třeba rychlostí 1 km/h mě osobně je to jedno.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » čtv bře 1, 2018 20:08

Průměrná rychlost zdravého člověka po rovině je 5 km/h.

mno, myslim, ze hodne moc lidi je rado, ze ruzne planovace tras pocitaji casy podle tech nemocnych.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 20:14

Nojo - tak nesmíte pořad sedět u PC - je třeba taky jít ven.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 20:26

:lol: mam letos zatim nachozeno 475 km, co ty?

Vzal jsem sve zaznamy od doby, co trasy loguju pomoci GPS. Je toho necelych 12000 km. Prumerna rychlost pri turistice (po nasich kopeckach prevazne s jednodennim batohem do 8 kilo) mi vychazi 4.4 km/h, VHT 2.3 km/h a sneznice 3.2 km/h. Pocitam rychlost bez prestavek, s nima je samozrejme nizsi.

Bez batohu chodim asi tak 7 km/h (kdyz jdu rychle, jinak tak 6), 8 km/h je tak hranice, kdyz se jeste da jit a nemusi bezet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 20:45

mike - za poslední půl rok cca 1500 km což sem psal nedávno ve vlákně B/C boty - ty nové Asola.
Vidíš tak to mas podobnou rychlost jako já - myšleno ty rovinné úseky a mírné kopečky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 20:49

Jenze ja netaham 25 kilovy batoh, ale jednodenni 8 kilovy a to dela zasadni rozdil. 4.4 km/h je taky vyrazne min, nez 6 km/h.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 21:07

mike 4-6 ;) buď přesný.
Tedy 4 s baglem na pohodu a 6 když se jde svižně s baglem.
A on taky nemá vždy 25kg - když se takhle couram po práci je v něm jen termoska a svacina třeba ;)
Zase slovíčkaříte jak se vám to hodí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dudy » čtv bře 1, 2018 21:26

Na vojně jsem byl!
Dva roky!
Stíhal sem!
Proč?
Věk mám v profilu.
Pokud tvé číslo u nicku znamená rok narození (což je běžné), předpokládám, že tys na vojně nebyl...
Krom toho mám za sebou jiné, řekněme nevojenské, nicméně profesně plnohodnotné zkušenosti...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod zonn » čtv bře 1, 2018 22:27

Teda hosi, chodit rychle 8km/h, to teda cumim. Jakou rychlosti behate? Kdyz jdu po meste rychle( aspon podle meho pocitu), tak jdu 6,5-6,8.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 22:36

Vsak pisu, ze je to tak maximalni rychlost, kterou se da jit. Kdyz se clovek hodne snazi. Rychla chuze je 6 - 7 km/h. 8 km/h jen pro Michala :D

Nebeham ;-) Proto se snazim chodit v ramci dennich kondicnich prochazek rychleji. Z puvodnich 10 min/km jsem to postupne zvednul na 8 - 9. Samozrejme bez zateze a v lehkem a jen mirne zvlnenem terenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod slezacekm » čtv bře 1, 2018 22:54

nechci zpochybňovat ničí výkony, nejsem žádný profík. mám naměřený okruh, který chodím bez batohu, v teniskách, občas si pomáhám holemi. když jdu fakt svižně, je to vždy cca 6 - 6,5 km/h. zpevněný zvlněný povrch. o něco rychleji bych to asi ještě zvládl, ale už by to bylo na hraně nějakého běhu.
při představě několikahodinového (několikadenního) pochodu s 25 kg na zádech...no asi na to prostě nemám.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Příspěvekod scinkk » čtv bře 1, 2018 23:00

No uzavřel bych to tím, že si Michal82 tak trochu zapřeháněl :-) hádám že asi ne naposled, ale kdybych toto napsal, byl bych zlý, to je totiž další takové specifikum OF :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Asanoth » pát bře 2, 2018 7:22

Znám jednoho Gruzínce, a dobře, 8km/h už by si musel trochu poskočit, ale těch 6km/h s batohem v nějakých nízkých horách bych mu klidně věřil, je fakt jako robot :D Když říkal, že si chce vyzkoušet skok padákem, uzavřeli jsme to s tím, že může být v klidu, protože kdyby se mu neotevřel tak to prostě skončí dírou v zemi ve tvaru jeho těla, ze které on vyleze, oklepe se a bude si říkat, že by si to dal ještě jednou :D

Navíc to zapadá do sebe i s tím Merinem, protože když člověk takhle maká, produkuje hodně tepl, a třeba ho produkuje víc, než kolik se ho spotřebuje na odpaření vody (která se odpařit tak rychle nestihne): tj. není mu zima, a navíc se to na něm rychleji usuší ;)

Ale teď bych vážně navrhnul přesun téhle diskuze do zvláštního vlákna, protože někomu, kdo hledá "jak vybrat funkční prádlo" to fakt nepomůže.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » pát bře 2, 2018 7:48

dudy - tak se podívej kdy byla zrušená branná povinnost - vejšku sem kvůli tomu opravdu dělat nešel, takže byl.
A ptal jsem se na to z důvodu ze se tak divis rychlosti 4-6km/h
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » pát bře 2, 2018 7:52

A ještě jedna věc - outdoor neznamená ,,horolezec,, tady každej předpokládá ze každej musí šplhat na vrcholky a td - není tomu tak - nejčastěji chodím v mírně kopcovité krajině podobne třeba vysočině.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 2, 2018 9:49

Michal prostě rád hází čísla podle mě od stolu a pak z toho vybrušuje (jak říká jeden český politický klasik :D). 8km/h fakt už není chůze, možné pro nějakého závodního rychlochodce co si skoro vykloubí kyčle :D. Zkuste si dát někdy v posilovně na pásu 6,5km/h a sami uvidíte, že udržet takové tempo delší dobu bude dost nepříjemné/půjde těžko a to nemluvím o tom, že máte na zádech batoh. Chůze je vytrvalostní disciplína, tudíž nemá cenu psát, že jde jít i rychlostí 8km/h. Ano jde ale ujdeš tak 100m a pak se raději rozeběhneš nebo zpomalíš.

Mike pěkný výkon těch 475km.

Rychlost záleží strašně na terénu. Když jsem šel na Piz Berninu, tak jsem měl průměrnou rychlostí přibližně 1-2km/h (nepočítám do toho lezení) a to jsem fakt pospíchal. V Tatrách chodím rychleji, někdy si i popoběhnu ale stejně rychlost není vyšší než 4km/h a to mám lehoučký batoh. A to nejsem řekl bych žádný posera, 10km uběhnu za 42:20 a půjmaraton mám za 1:39:50.

Asanoth na to si zvykneš :D.
Co třeba v Hudy 40% sleva na Direct alpine spodky a triko oboje kolem tisícovky a z Coolmaxu ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » pát bře 2, 2018 11:07

Chtělo by to držet se faktů - já psal 4-6 - a tady z toho někdo dělá 6,5 a druhej 8.
Psal jsem po rovině a v nenáročném terénu - a všichni sem pletou hory.

Hold to že na sobě má někdo barevný gtx z nej ještě nedělá vrcholového sportovce - i když si tak většina z vás asi připadá.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Další

Zpět na Pokec